Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Řasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.08.2021 12:12 Muž 4Sima [1894] Re: Lojza007
Tak oni aquascapeři mají akvárium s layoutem jen na pár měsíců a pak předělají na nový. Takže tam s jejich naddimenzovanými filtracemi a pravidelnými výměnami velkého množství vody k zmiňovaným problémům vůbec dojít nemusí a nezkušený akvarista může nabýt dojmu, že to zvládne bez problémů také.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.08.2021 22:51 Muž Lojza007 [1201] Re: Brodys
Většinou je prostě jenom nabízí, málokdo píše, že je v tom hodně vápníku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2021 22:51 Muž Roger [1873] Re: Brodys
:-D lepší nečíst :) proto si ho každý kupuje a mnoho z nich ho pak pro změnu z akvária dává pryč :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2021 22:34 Brodys Re: Roger
Jo,tomu i věřím, mně by taky nevadil, schválně jdu mrknout,co o nich prodejci píšou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2021 22:24 Muž Roger [1873] Re: Brodys
Představ si, že někteří ho tam dávají úmyslně ;-) platí jak psal Anthrax, někteří to naopak ocení ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2021 22:06 Brodys Re: Anthrax
Doporučovat tohle do akvária,no nevím coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.08.2021 21:26 R Muž Anthrax [4762] Re: Brodys
Proč hned šmejd? Prostě kámen s velkým podílem dobře rozpustného vápníku. Ne vždy a každému to vadí. Je na každém zjistit si co kupuje. Informace jsou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2021 21:11 Brodys Re: Anthrax
Solidní šmejd teda hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2021 20:58 R Muž Anthrax [4762] Re: skypi
Jsou-li to skutečně seiryu stone, jak je uvedeno v prezentaci. Tak je kapání kyseliny zbytečná práce. Tyhle kameny prostě šumí jak blázen
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2021 19:07 Muž skypi [248] Re: Kety
Bohužel, kameny asi "problém budou"... :-) Paradoxní je, že tím masivním dopováním CO2 a měkkou vodou z RO neblahou situaci ještě pravděpodobně zhoršuješ-zrychluje se zvyšování tvrdosti v čase.
Asi bych odpustil vodu tak, aby se kameny obnažily a kápl opatrně na některý kyselinu (zředěnou HCl) a pokud by šuměly, tak ven resp. výměna za nějaké "méně krásné", ale inertní (bazalt). Zkontroloval bych i kořen-jestli někde neměkne-nehnije a "tmavá zákoutí" pod ním, mezi kameny atd.- jestli se tam nehromadí detrit. Podle mých zkušeností je takový masivní rozvoj řas spojen i s organickým znečištěním a tím pádem i nevhodných heterotofních bakterií.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2021 21:56 Brodys Re: Sigiczek
Na té první fotce to vypadá na málo kalia, zkusil bych rovnou změřit i dusičnany. Jinak tip, nemůže ti tam hnít ten kořen? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2021 21:51 Muž Sigiczek [2]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj všem, prosím o radu s řasou popř rostlinami. Vše rostlo, prospívalo, ale poslední cca 2-3 týdny staré listy slábnou, rozpadají se atd. + se tam rozjela právě řasa snad všeho druhu. Přikládám foto + detaily v prezentaci. Jediná změna je, že jsem přidal hnojivo ke kořenům dajana a zkusil na to cca týden zpět tekuté co2 od dajany, jelikož jsem z toho nešťastný. + tam vznikla i drobná plíseň. ...Díky moc za rady :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2021 18:49 Brodys Re: Kety
S tímhle KH nemá ani cenu to CO2 používat. Za mě, buď nechat kameny a podřídit zbytek akva růstu bez CO2 a RO nebo to udělat pořádně,kameny pryč, používat RO, dokud se nedostaneš na nějakou přijatelnou hodnotu KH a pak začít dávat CO2. Ale něčím jiným než co máš, většina těch bublin jde rovnou k hladině, žádná distribuce po akváriu, to můžeš bublat do alelůja.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2021 18:31 Žena Kety [20] Re: vaclav
Takže koupit ph kontroler který by to celý korigovat a nekolísalo tak ph? Popravdě nevím jak to má většina akvaristů nebo aquascaperů.. tohle mě vůbec nenapadlo že by mohl být problém.. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2021 18:20 Žena Kety [20] Re: Neuro
Bohužel kameny vytáhnout nepůjdou jelikož tvoří celý layout… vyndat je tak se sesype všechen substrát. Bylo by to na vytažení kořenů, rostlin a všeho… myslela jsem že kameny problém nebudou když jsou i iwagumi styly kde je kamenů spousta.. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2021 18:11 Muž Neuro [19] Re: Kety
Zkus vytáhnout ten seiryu stone a doplňuj vodou z RO a uvidíš jestli se ti bude KH bude zase stoupat. Seiryu stone obsahuje vápenec a ten ovlivňuje tvrdost. Tady je odkaz na test kde zkoušeli vápenec a seiryu stone. allfa.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2021 16:29 Žena Kety [20] Re: skypi
Fotka k příspěvku Děkuji za zprávu. Hodnoty v akva mám teď jak jsou v prezentaci a to GH 13, KH 8, ph 6.3, No3 10. Jenže vstupní voda z kohoutku má GH také 13 a KH 8.. No3 má vysoké tuším přes 30. Takže i když měním vodu z RO která mi ukazuje hodnoty 0, stejně se hodnoty v akva (kromě No3) nesníží ale vyrovnají se hned zpátky na těch 13 a 8.. fosfor neměřím.. no já chtěla, nebo mi bylo doporučeno, dávat vodu půl na půl z RO a z kohoutku aby se KH snížilo kvůli céočku ale to se pořád drží stejně na 8. Od doby co tam RO vodu dávám tak to jde do háje.. ale zase nechci dávat tolik co2 do akva, dávám strašně moc. Nevím jestli to z fotky z jde poznat ale je to fakt proud bublin. :-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2021 16:16 Žena Kety [20] Re: 4Sima
Difuzor jsem kupovala kolem 500,- od Neo difuzor tak jsem myslela že bude rozpouštět dobře. Ale jestli by to vůbec pomohlo když mám v akva KH 8.. to mi snížit prostě nejde..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2021 22:39 Muž Lojza007 [1201] Re: vaclav
Prostě je v obyváku a v tom hnusným počasí se nedalo ven a taky se moc nevětralo. Možná to byla migréna, ale od té doby je klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2021 21:50 Muž 4Sima [1894] Re: Kety
Nejde o to kolik plynu dodáš do akvária, ale jak rozpustíš. Doporučil bych zauvažovat nad www.profiplants.cz/…
Obyčejný difuzor není nejvhodnější.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2021 21:41 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lojza007
Cituji. Oxid uhličitý (dříve kysličník uhličitý) je bezbarvý plyn bez chuti a zápachu; při vyšších koncentracích může mít v ústech slabě nakyslou chuť. Je těžší než vzduch. V pevném skupenství je znám také jako suchý led. Jeho molekula je tvořena jedním atomem uhlíku a dvěma atomy kyslíku.
Takže by partnerka neměla moc polehávat před akváriem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2021 21:36 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kety
Tohle ale není vůbec pravda spotřeba se příliš neliší s vypínáním nebo bez pokud chceš mít stabilní ph v akváriu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2021 21:34 Brodys Re: Lojza007
Nechci zpochybňovat, spíš uklidnit partnerku. Aby vůbec poznala zvýšené co2 ve vzduchu bolestí hlavy,musel by jsi tam tu láhev vypustit během dne a i tak si nejsem jistý. Mnohem víc denně vytvoří člověk dýcháním. Teda jestli nežijete ve skříni a celý měsíc nevyvětráte smich

2kg láhev natlakována na 50 barů je 100l CO2, to je za měsíc prd. Mně mou hloupostí uteklo během jednoho odpoledne 6kg CO2,asi 300 l a nepoznal jsem to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2021 21:24 Muž Lojza007 [1201] Re: Kety
Určitě to chce změkčovat a snížit množství vypouštěného CO2. Já jedu nonostop dvě akvária, 2kg vydrží zhruba ten měsíc a na jaře, jak byla zima a moc se nevětralo, to CO2 způsobovalo přítelkyni bolest hlavy. Pravděpodobně v září pořídím reaktor od Profiplants, ať snížím množství CO2, aby s tím v zimě zase nebyl problém.
Takže za mě doporučuju jet nonstop CO2, použít nějaký reaktor, který sníží množství CO2 a zároveň snížit tvrdost, aby ho nebylo tolik potřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2021 21:06 Žena Kety [20] Re: 4Sima
Dávkovat co2 nonstop se mi moc nechce kvůli tomu že z difuzoru jde bublin jak… no počítadlo bublin nejde ani spočítat kolik bublin jde protože to fakt bublá šíleně aby byl dropchecker vůbec zelenej. Proto mi v aquascape shopu poradili dodávat vodu z RO aby se snížilo KH kvůli kterému musím pouštět tolik bublin. Mám dvě lahve jednu 5kg a druhou 2kg. Tu 2kg jsem měla prázdnou za cca měsíc takže šílený. Proto bych toho céočka chtěla pouštět mnohem míň. Pouštět to přes noc tak jezdím co týden plnit lahve :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2021 22:31 Muž faba [0] Re: Roger
Vše zítra dodám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2021 22:05 Muž Roger [1873] Re: Prezentace
Upřímně testy od Rataje měří jak se jim chce, vůbec bych se jimi neřídil, pokud chceš měřit tak si kup kapkové Sera nebo JBL. Proč chceš přidat NO3 když ho máš údajně vysoké? K tomu aby ti dal někdo radu je zapotřebí prezentace jak ti tu píšeme, zároveň je dobrý si základy pročíst (pokud narazíš na toto). Stejně tak říct o kterou řasu jde apod.. kolik máš NO3 a jaké super hodnoty jsi naměřil Ratajem? Nemáme věšteckou kouli abychom věděli co měříš a kolik
;-) akva vypadá pěkně, jestli nějaká kytka chytá řasu tak bych to úplně neřešil, občas se stává že některá kytka přestane prosperovat, a jiná které se nedařilo najednou se dařit bude. Jestli je zbytek akva ok není důvod to řešit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2021 21:56 Prezentace Re: Roger
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobře prezentací záložním.Měřím vše kapkovými testy od Rataje.No3 tedy dusičnany s tím přece souvisí pokud se nepletu.Nitro No3 přece zvyšuje.Ale proto jsem tady,pro radu a abych se něco přiučil
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2021 21:26 Muž Roger [1873] Re: faba
Ahoj, předně si založ prezentaci a uveď popravdě vše co víš, velikost, filtr, údržba, obsádka l, osvětlení (doba, intenzita apod..) atd.. včetně fotek, taky tam napiš čím měříš hodnoty a jaké, prostě co nejvíce informací ;-) .
Pak bych doporučoval si pročíst základy, nejsem si jist co myslíš dusíkem a NO3, respektive jestli víš o čem píšeš.
Jestli se ti dělá řasa (netušíme jaká) nemáš rovnováhu mezi super hodnotami, obsádku, množstvím zeleně a hlavně intenzitou (popřípadě i délkou) světla
A poslední věc, jdeš na to podle mě špatně, řešit to touto cestou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2021 21:26 R Muž Anthrax [4762] Re: faba
A s jakou řasou bojuješ? Jak svítíš? Co jsou to „super hodnoty“? Co osádka, údržba,filtrace atd.? Proměnných je mnoho. Doporučím založit a důkladně vyplnit prezentaci.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2021 21:09 Muž faba [0] – Řasa
Ahoj.Mám akváriu 180 litrů s vestavěným filtre a světlem Helialux.Dělá se mě řasa a pár rostlinkám se nedaří. Přidal bych dusík a proti řase bud Řasobiec či easy life nitro či Seachem nitro jenže přesto že mám všechny hodnoty super zrovna NO3 mám vysoké tak se bojím. Mám co2 a zarostlé akvárim.Moc děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2021 20:00 Muž 4Sima [1894] Re: skypi
Plný souhlas, jen je dobré měřit něčím osvědčeným. Testy JBL, Sera.. .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2021 18:40 skypi Re: Kety
Bohužel, z toho popisu "parametrů" se toho moc nepozná... :-) Po těch výměnách vody za vodu z RO tam máš celkovou tvrdost a alkalitu jakou? Dusík, fosfor , pH kolik? Jinak ani ta vstupní původní voda až taková "tragédie" podle mého názoru také není... Pokud má alkalitu nízkou a dopuješ CO2 podle popisu, tak mám podezření, že ti silně kolísá pH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2021 13:52 Muž 4Sima [1894] Re: Kety
Zkus dávkovat CO2 nonstop, ono se to nezdá, ale s nočním vypínáním jsou velké výkyvy hodnot. Nevím čím rozpouštíš CO2, ale perfektní jsou bezztrátové reaktory od firmy Profiplants. Hodně by pomohli okružáci, klidně 100 kousků. Osvětlení můžeš ztlumit, zároveň prodloužit dobu osvitu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2021 13:32 Žena Kety [20] Re: Lojza007
Moc děkuju za zprávu. Já už bojuju tak ty dva měsíce. Přesně, uvnitř akva je hnědá ale venku je tmavě zelená. Rostlin myslím že mám dost. Celý povrch substrátu je osázený jak rychlerostoucíma tak středně i pomalu rostoucíma. Jen se jim už nedaří jak na začátku. Denní světlo nebo spíš sluníčko mi tam nesvítí vůbec. Tak jo, budu zkoušet dál a uvidím. Dřív jsem měla vždy jen akva bez co2 a to byla pohoda :) s tím co2 mi to zatím do rovnováhy dát nejde..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.08.2021 13:24 Muž vlka [3444] Re: Kety
Já teda nic neměřím, nehnojím a nemám ,,výživný substrát,, ani céóčko, ale nasadil bych spoustu Okružáků a Krevetek a rozhodně bych přidal dost rybiček...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2021 11:29 Muž Lojza007 [1201] Re: Kety
Tak přesně s tímto jsem asi dva měsíce bojoval. Akorát jsem té řasy nikdy neměl tolik, ale tady dost pomohl ten substrát. Bude platit to, co jsem napsal výše, takže moc světla, málo rostlin a do toho ještě zásobní substrát.
Byť je ta řasa hnědé barvy, tak je to nějaký druh zelené vláknité, mimo akvárium nebude hnědá, ale temně zelená. Chce to mechanicky odstraňovat (namotávat na kartáček a ze dna vysávat odkalovačem), nasadit řasožrouty, měřit ze dna hodnoty dusíku, fosforu a draslíku a případně upravit hnojení. Taky to chce vyladit množství světla, nejen intenzitu, ale i dobu svícení a zohlednit denní světlo, pokud přímo dopadá na akvárium. Po odstranění toho největšího bordelu bych tam klidně nalil i něco proti řasám, urychlí to jejich likvidaci.
A hlavně nezoufat, dá se nad tou řasou během několika týdnů zvítězit. Já už jsem to akvárko chtěl hodit z okna, protože se pořád nedařilo a pak se to najednou během jednoho týdny zlomilo a bylo po kalamitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2021 11:02 Žena Beastie [318] Re: Kety
Já samozřejmě nemám co radit, neb problémy mám taky, ale tenhle článek, a ten po něm následující (pro vás ten o high tech akváriích s řasou) mi vysvětlil co se děje, jak a proč.
www.rostlinna-akvaria.cz/…

Rozhodně je boj s řasou na delší dobu, není to o 'udělám tohle, bude vše ok" ale je třeba čekat delší dobu na výsledek. Takže hlavně nedělat rychlé náhlé změny a nedělat jich moc najednou, nebo se ta rovnováha strašně rozpadne.
První rok akvaristiky je snad nejhorší, nejnáchylnější a nejvíc frustrující. Pak se to stabilizuje víc méně samo a za pár let opět dochází třeba k disbalanci nebo přestavbám.

Váš problém je v obecné čerstvosti a nerovnováze, takže uklidnit, přečíst, rozmyslet přístup, pár týdnů zkoušet a uvidí se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2021 09:59 Žena Kety [20] – Co s tím?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj všem. Mám už pár měsíců založenou nádrž. První dva měsíce vše perfektně rostlo. Žádné řasy, rostliny krásně zdravé. Potom se začaly objevovat rozsivky. Po asi dvou týdnech odezněly a nastoupila tahle řasa. Podle mě je to Rhizoclonium. Na rostlinách blízko světla jako je hygrophila pinat.. je i zelená vláknitá, sem tam i ruducha. V akva shopech mi radili ať uberu světlo. Od začátku jsem svítila na 100%. Tak jsem zkusila na 80% a bezezměny. Tak prý ještě více radili. Když jsem ale nechala světlo 2 týdny na asi 65% tak začala odumírat Ludwigia super red mini, Ludwigia ovalis ztratila zbarvení, Rotala hra se zastavila úplně. Znovu jsem dala světlo na 80% a postupně se rostliny začali vzbráborávat. Vstupní vodu z řádu mám GH okolo 13 a KH okolo 10. V aquascape shopu mi poradili použít vodu z RO protože může být problém s vysokým KH a tak se špatně rozpouští co2 ve vodě. Jenže už 5 týden každý týden měním 45l vody vždy jen z RO a hodnoty jsou jako mám v prezentaci (teď přesně nevím) ale je to nic moc. Jako by mi ve vodě něco KH stále zvyšovalo. Co2 bublá šíleným způsobem aby byl vůbec dropchecker zelenej ale stejně je to asi málo. Zkoušela jsem i zvýšit lehce dávky hnojení. První týden se začaly objevovat nové zdravé lístečky na rostlinách. Potom se růst zastavil a listy začaly od spodu znovu odumírat. Už opravdu nevím co s tím. Přidat čerpadlo aby se co2 dostalo všude lépe? Řasu vždy v neděli při výměně vody odstraním, 3 dny je to celkem dobré, potom horší horší až je to zase v neděli katastrofa. Prosím poraďte co můžu dělat špatně. sad .
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2021 17:47 Muž Lojza007 [1201] Re: Beastie
Bez CO2 nejdou některý rostliny a ten zbytek roste trochu hůř, ale jinak to samozřejmě jde. Chce to prostě osadit rychle rostoucíma nenáročnýma rostlinama, každý eshop, kde se prodávají rostliny, na to má sekci.
Pokud je tam málo ryb, tak to určitě chce hnojit, vyhoví třeba Bioflor od Rataje, ale hnojiv je na trhu opravdu hodně.
A pak bych taky určitě doporučil nasadit řasočističe - okružáky. Celkem rychle se rozmnoží a zvládnou zdatně likvidovat řasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2021 16:26 Žena Beastie [318] Re: Lojza007
No tak jsem si to znovu přečetla a problém už chápu. Málo živin, odumírající listy zespoda, silné světlo (takže vlastně ano, ta rampa). Teď jdu dál číst o hnojení, protože ani zaboha nechci co2, i když bych byla ochotná do hnojení jít, a všude jsem četla že bez co2 to nejde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2021 13:46 Muž Lojza007 [1201] Re: Beastie
Mně to udělalo čerstvý akvárium a řasa se držela asi dva měsíce. Pravděpodobný důvod byl nedostatek rostlin a moc světla. V tu dobu tam samozřejmě nebyly žádný ryby. A pak asi během týdne pomohla kombinace několika věcí - akvárium zarostlo, přidal jsem tam šneky, nalil jsem tam od Tetry přípravek proti řasám a nainstaloval Chihiros Doctor.
Vážně nevím, co pomohlo, nejspíš kombinace více věcí. Každopádně tady bych to viděl na málo rostlin a moc světla. Dal bych tam nějaký rychle rostoucí plevel a klidně zkusil něco proti řasám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2021 12:04 Žena Beastie [318] Re: Beastie
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mmch přijládám foto jak to vypadalo rok zpět a před protrháním a co jsem vyndavala co dva týdny
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2021 11:48 Žena Beastie [318]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Vím, je to omílané téma, ale i já potřebuji radu. Moje 54l, u které teda nemám aktualizovanou prezentaci, už prostě pár let trpí na řasy. dřív to bylo tu a tam, ale poslední dobou (asi tak rok) je to každá údržba vytahování chuchvalce zelené vláknité řasy velké jako dětská pěst. To je na co 14 dní na 54litrů fakt dost.
Pár měsíců zpátky jsem se naštvala, to akvárium, které bylo kompletně zarostlé valisnerií (a řasou) jsem prostě úplně od základů překopala. Nechala jsem si půlku vody a filtr, ale valisnerii jsem až na čtyři výhonky vyhodila, celé dno jsem provařila a proprala a anubiasy odrbala.
Takhle to vypadá po třech měsících. v 54l je jenom betťák a jedna neritina, kvůli té řase, ale situace je stále katastrofální.
Co dva/tři týdny vyměním jednu čtvrtinu vody a rybu krmím hikari peletama co tři dny a spíš má hlad než že bych si kazila vodu. Na hladině plave okřehek. Valisnerie je rychle rostoucí rostlina. Svítím 6 hodin denně (předtím to bylo 10, pak 8), na akvárium nedopadá slunce. Co je sakra za problém? Po přestavbě i před ní chvíli byla i sinice, akvárium jsem zhasla a nezapínala světlo třeba i týden. Situace pořád stejná.

Myslím si, že je to ta led rampa, jemně svítí i vnoci, ale pár týdnů jí mít vytaženou ze zásuvky nepřineslo extra rozdíl (zkusila jsem to ještě před překopáním). Tak teď doufám, že budete mít nějaký super nápad, já si jdu aktualizovat prezentaci a přečíst články o řasách, co už jsem stokrát četla. Horáce znám snad i nazpamět.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.06.2021 11:31 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: KarásekLut
Máš klasickou ruduchu neboli jelení paroh jsou tu o ní litanie, jak se jí zbavit, tak si to přečti. rybicky.net/forum/p69 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2021 11:27 Muž KarásekLut [93] Re: vaclav
Molitan mam uz fost velkej. Zkusim se na to podivat. Treba ta rasa pijde "namotat" na kartacek :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2021 10:33 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: KarásekLut
Chce to měnit častěji vodu a na ten filtr bych si asi pořídil větší molitam. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2021 07:43 Muž KarásekLut [93] Re: RAP
To bych musel odstranit vsechny listy. Je to na vsech listech. Tak sem odstranil ty nejhorsi a pockam jestli se o zbytek postaraji rasozrouti? V opacnem pripade to budu muset vymyslet jak se te rasy zbavit abych nestrihal cely rostlinky. Mam v AQ totiz maly zivorodky tak musi mit kam se schovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2021 13:35 Muž hellmut [144] - CichlidyRe: hellmut
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Opravdu se mi tomu nechce věřit ale...
Nejdřív jsem na burze koupil 4 šneky Neretina.
Pak přišel soused a povídá : To je přesně ta řasa co šneci milují...
Přinesl mi velkou hrst šneků okružáků.
(Když jsem míval Kančíky a Akary tak šneci neměli šanci. Teď mám jen Skaláry a Tetry, takže šneci nerušeně pracují)
Vůbec to nechápu ale je po řase! Ještě nedávno jsem každý den žmoulal listy abych sundal řasu. Teď jsou všechny listy krásně zelené a bez řasy!
Opravdu mi to hlava nebere jak je možné že během pár dní taková změna.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2021 21:50 Muž RAP [1553] Re: KarásekLut
Podle fotky je řasa na odumírajících a mrtvých listech. Tak je odstraň.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 69 70

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 79063x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1351-rasy?od=201