Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 28 Přejít na další stránku   1  
Řasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 15:04 meleri Re: Kamilstrom
ja uz mech nemam, sezrala mi ho rasa. :( takova ta vousata. jo, rada bych se te rasy zbavila.neni ji moc, jen pod hladinou a trochu na dne. zajimalo by me, jestli zelenou rasu zerou i otocynkli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 23:39 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: meleri
Mozna SAE neoziraji vsechny mechy.U me se do Mechyrky vanocni nepustily a to mam jak starsi,tak i mlade kusy(SAE),treba odskouset,kazdy mame jine podminky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.04.2013 22:53 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: meleri
SAE ti budou ožírat i mech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 22:17 meleri Re: Ad@m
tak mech mi bohuzel zlikvidovala dlouha vousata rasa, tak jsem ho musela dat pryc. ja se zkusim zeptat v akvaristice, jestli by tuto rybku nemeli...dik!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   23.04.2013 14:31 Muž Ad@m [1051] Re: meleri
Zelená je chuťovo obľúbenejšia než ruducha a také SAEčká do veľkosti 5cm si dzobnú aj tú. Ale pri SAE treba dať zbohom machom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 14:15 meleri Re: Ad@m
dik, zkusim ty otiky, ale nevim, ta zelena rasa asi nikomu moc nechutna ze?

nevim, z ceho to muze byt, mela jsem ji i v mensi nadrzi, a ted uz tam neni.

mozna asi prekrmuju, nebo moc svitim, nebo moc hnojim, tezko rict co z toho. akva a ted sedm tydnu.

bohuzel asi prekrmuju, musim se mirnit, a krevety rasu prestaly zrat, jak jsou zmlsane z patentek a granuli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 14:12 Muž Ad@m [1051] Re: meleri
Japonicy, SAEčka, Otocinclusy sú osvedčený riasobijci, ale riešiť to len živočíšnoou likvidáciou je vo väčšine prípadov nedostačujúce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 14:08 meleri
ahoj, zacla me trapit rasa. ma syte zelenou barvu a pripomina chlupy na ruce. Je hlavne pod hladinou a pak na dne.
Nevite kdo ji zere? Ancitrus? Ampularka?
dik jestli poradite! ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 21:09 Muž EPluribusUnum [9] - Jezírkové rybyRe: lopuchojd

s žabím vlasem nemám osobní zkušennost.. přesvícenost a málo CO2 píší chytré hlavy.. musíš to odhadnout podle sebe. Vesměs pravidelná výměna vody, odkalování platí u všech řas..potom u jednotlivých ... velký proud,dřevo,málo nebo mnoho světla... atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 19:35 Muž lopuchojd [10] Re: EPluribusUnum
no presviceni nevim.donedavna jsem svitil zarivkou 15 w a zacal se mi delat.a co se tyce CO2 tak do akva kazdy den leji 1,3 deci sifonu coz mi bylo porazeno od dlouholeteho akvaristy.Ale nwm jestli to ma nejaky smysl.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2013 19:20 Muž EPluribusUnum [9] - Jezírkové rybyRe: lopuchojd
např.: planta.aquariana.cz/… a nebo přímo zde rybicky.net/forum/s16 Žabí vlas se odstraňuje mechanicky namotáváním, ale důležité je vyřešit příčinu tj. pravděpodobně přesvícení a málo CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 17:42 Muž lopuchojd [10] – žabí vlas
ahoj
V akva se mi dela tzv žabí vlas.rad bych se ho zbavil ale nwm jak na to.poradi nekdo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 16:36 Muž Jiri_99 [425] Re: vaaclav
Právě se dělá na několika místech. Vyměnit mech by nebylo zrovna ideální, vzhledem k umístění.. Holt budu muset točit špejlí.. :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 16:14 R Muž vaclav [14620] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jiri_99
Ujišťuji tě že to nebude vypadat dobře. Řasu jsi si přitáhl asi s mechem, pokut se ti nedělá i jinde. Sežeň si jiný, nebo budeš muset točit špejlí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 14:46 Muž Jiri_99 [425]
Fotka k příspěvku Zkusím upravit hnojení a uvidím co se bude dít. Konec konců, když na to koukám, tak by to i s touto řasou nemuselo vypadat špatně. Takže přemýšlím, že se na boj s ní vykašlu a nechám na osudu jak to dopadne..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 23:17 Muž Miso [470] Re: Jiri_99
ok, tak hygiena dobra (to som ja nemohol vediet), v tom pripade je dolezite aby boli aj tie prvky v rovnovahe.
... co je podla teba dostatocne CO2? aka je jeho stabilita a distribucia?
Sam tu riasu mam, EasyCarbo a podobne som ti poradil preto ze same o sebe na tu riasu zabera plus ciastocne riesi problem CO2

@Designer: ano pokial nemas v akva riasu (nehlade na okkolnosti) tak to neriesis a si spokojny s akva, pokial ju ale mas tak to proste riesit nejak musis ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 22:20 Muž onkysonic [0] – Vlákna
Nazdar, v akváriu mi pláva taká riasa čo vyzerá ako vlásočnice(neviem či to je riasa ale myslím si, že áno). Je to niekedy zelené a niekedy dohneda. Neviete poradiť čo s tým ? Ďakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 21:39 Muž Jiri_99 [425] Re: Miso
Aq má 12l. Dvakrát týdně měním tři litry vody a COčko přidávám, včetně hnojiva. Takže tím ani tím to nejspíš nebude..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.04.2013 20:44 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Miso
Mno, az budes menit vodu skoro stale, akvarko jak proprane od toho jak se snazis, a rasa stale poroste, s kazdou vymenou vody snad jeste lepe, povidani o hygiene Ti fakt nepomuze a sam ho nerad uslysis smich . Ver mi, tahle potvora dokaze rust i v krasne cistych akvariich, vcetne pravidelne odkalovanych. Porid si ji a uvidis (nedoporucuji, jen muj hloupy humor).

Co se tyce CO2, ne kazdy jej touzi do akvaria pridavat a muzes se i ve zdejsich prezentacich presvedcit, ze mnoha lidem to i bez CO2 bajecne roste, zatimco jinym to neroste ani s CO2. CO2 neni vselek, neni nutnost, jiste ze rust rostlin silne podpori, ale musi to jit i bez nej. Jak tady nekdo psal: "CO2? Nejsem travic, vzdyt mam v tom akavariu ryby!" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 20:21 Muž Miso [470] Re: Jiri_99
Sk0@us EasyCarbo alebo nieco podobne, tato riasa je ppdla mna z nedostatku CO2 plus slaba hygiena plus.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 19:49 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Jiri_99
Muzes taky zkusit na cas vubec nehnojit, zatemnit, prisvitit, menit kazdy den vodu, nemenit 3 tydny vodu... Fakt se da zkusit ledacos, ale tahle potvora to jen tak nevzdava, ani tyden tmy te me nevadil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 19:47 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Jiri_99
To znam velice dobre. Se objevila jen tak, klidne... a ja pak znacne neklidne tyden co tyden vyhazoval kybl... kdyz ma podminky, roste primo bajecne, a je i pekne zdrava, tvrda jak dratenka na nadobi (s trochou nadsazky) :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 19:44 Muž Jiri_99 [425] Re: Designer
Že bych změnil hnojivo?
Mám ji ve 12L rybicky.net/nadrze/16730
Do nedávna jsem neměl problém a teď se z ničeho nic potvora objevila...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.04.2013 19:16 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Jiri_99
Tohle jsem sem psal 21.1.2011, ale spatne se na to dela link, tak to nakopiruji:
"Tak se pochlubim. Po zhruba tydnu pridavani PMDD (bez KNO3 a bez KH2PO4) se stalo to, ze jsem jako normalne sahnul pro chuchvalec zelenych vlaknitych ras mezi rostliny a ouha, zadne normalni vytazeni hrube zelene dratenky drzici pohromade, sahl jsem tentokrate do zabince, ktery nechce moc drzet pohromade, takze uz nestaci sahnout po kteremkoli vlaknu a vytahnout to cele, ta vlakna jsou mnohem jemnejsi. Dalsi prekvapeni nastalo pri odkalovani, rasa jde ze sterku normalne hadici odsat, alespon vetsinou, nedrzi na nem tak, ze bych to musel sat i s kaminky jako driv. Uz vcera jsem se dival na barvu nekterych vlaken te rasy, zdala se mi divna, ne tak zelena. Dnes jsou nektera vlakna spise do bila. Mam takovy dojem, ze ma rasa dost, ne jeste uplne, ale neco se ji nelibi. Navic jsem prvne videl, ze ji zerou Platy. Drive ji nechtely, ozobavaly sklo od zelene prisedle, ale ta vlaknita je nezajimala. Ted jsem videl Platu, jak tu vlaknitou vyskubava z rostlin, a take maji Platy dost zelene vykaly - zrejme jim chutna takhle jemna, "dratenka" jim nejela, nakonec i ja bych mel co delat to pokousat :) . No snad uz konecne zacinam nad zelenou vlaknitou rasou vitezit i bez pouziti nejake chemie primo proti rasam, jen to nezakriknout ;-) ."

Jeste dodam, nejlepe rostla tam, kde bylo vetsi proudeni vody. Nakonec jsem na vystup z filtru pripojil hrdlo plastove lahve s biomolitanem uvnitr, cimz jsem zvetsil prurez vystupu z filtru a proudeni se pochopitelne znacne zpomalilo... Zdalo se, ze to take pomohlo.

Bohuzel zda jsem tehdy uplne zvitezil, to netusim, lidske vztahy jsou trosku slozitejsi, nez zlikvidovat rasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 18:59 Muž Jiri_99 [425]
Takhle náhodou někdo neví, jestli vůbec existuje způsob, jak se zbavit zelené vláknité řasy /Oedogonium capillare, možná Cladophora glomerata - těžko říct../, která se mi potvora zabydlela v mechu, nenápadně se rozšiřuje a to i když se ji tak nějak pravidelně snažím vytrhávat??? Moc děkuji za případné rady.. ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 10:54 Muž larix [1420] Re: petr68
Pomôcť môže aj zníženie intenzity alebo skrátenie času osvetlenia.
Edit: ...a celkové zvýšenie hygieny v akvárku - menej kŕmiť, častejšie odkaľovať, jemne preprať filter...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 09:59 Muž grunda [1781] - Cichlidy
přitlač na výměny vody a CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2013 09:51 Muž petr68 [27] - Rostliny
jak se mám zbavit řasy jménem Staghorn ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2013 17:12 Muž ČichavecTom [92] - Rostliny – Zajímavý článek

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 21:48 Žena Kač [131] Re: sonetka
no ale já si právě myslela, že když je filtr i akva propojený, tak by se řasy měly rozšířit právě z těch ideálních podmínek dál, ne? prostě se mi nechce věřit, že si zůstanou jen tam, kde mají být. Ale mohla bys to vyzkoušet a pak tady poreferovat
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 20:55 Žena sonetka [136] - Živorodky
Co jsem vykoumala, je princip toho filtru vytvořit řasám lepší podmínky pro život, ty pak nebudou mít zájem žít v akváriu, protože to bude chudé na živiny pro řasy a měli by se všechny vyřádit ve filtru .... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 20:50 Žena Kač [131] Re: Kač
leda možná že by to nebylo na furt, ale vypěstovala by sis hromadu řas, ty by všechno spotřebovaly a tím pádem by chcíply jak v akva, tak i ve filtru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 20:48 Žena Kač [131] Re: sonetka
no zní to zajímavě a logicky..ale jedno mi vrtá hlavou. Chápu, že tedy budeš pěstovat řasy ve filtru, a ty řasy budou odebírat přebytky živin. Ale jak docílíš toho, aby řasy rostly jen v tom filtru? i kdyby ti nerostly v akva a začala sis je pěstovat ve fitru, tak čistá voda z toho filtru jde zpátky do akvária a s ní i částečky těch řas, které by podle mě měly logicky začít růst i v akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 20:39 Žena sonetka [136] - Živorodky – Řasový filtr
Co říkáte na použití řasového filtru(Algae Scrubber) v akvaristice? připadne mi to jako výborná nenásilná, nechemická cesta jak "bojovat" s řasami. Docela mě tahle myšlenka zaujala, máte někdo s těmito filtry zkušenost? Je to vcelku zajímavý nápad, jen jak ho zrealizovat .... tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 13:00 Muž Thomatys [-3]
Tak co sem se dočetl a hlavně sem udělal hrubý test kvality, tak sem zjistil, že mám nižší PH vody a vyšší množství NO3. Nemůžu to, ale říct na 100%. Takže asi začnu měnit více vody než do teď. Přitom sem měnil zhruba 1/3 každý týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 11:54 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: Thomatys
Tak tohle bych viděl na počínající sinici. Zkus propátrat tady na fóru, bylo toho na toto téma napsáno dost a dost. ;-)

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 10:02 Muž Thomatys [-3]
Fotka k příspěvku Tady ještě pohled pod hladinou.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 10:00 Muž Thomatys [-3] – Řasy
Fotka k příspěvku Zdravím, takže taky potřebuju radu ohledně řas, už asi 14 dní pozoruju růst řas na hladině akva u rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora na listech. Jenže tím, že mi tam ty řasy rostou tak mi ta rostlina v té části odumírá a odpadávaj z ní kusy. Nemluvě o tom, že před pár dny sem musel vyhodit odnože co sem z ní udělal, prostě uhnily. Byla z toho taková kaše a odpadlo to. Co sem ještě zpozoroval je už začínající růst řas i na anubiasu. Měřit hodnoty nemůžu, proužkový test je neprůkazný a na chemický momentálně nemám. Jinak v prezentaci jsou informace o mém akva. Svítím zhruba 10 až 11h denně, vodu měním každý týden. Nehnojim, nepoužívám CO2.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2013 10:11 Muž bulawaio [92] Re: Uno
jestli je akva nově založené, tak chvíli trvá než se to věe ustálí. Nejprve překontroluj, jestli je poměr mezi světlem, CO2 a živinamiv pořádku - na internetu toho najdeš spousty. Dále bych vco největším množství řasu odstranoval mechanicky a prováděl časté výměny vody, než si to sedne. Pokud by si měl stále řasu, poměr mezi světlem CO2 a živinami nebude v pořádnku. dále bych ti doporučil se spíše vyvarovathnojení do subrstrátu jehož dávkování a možná koncentrace na jedno místo může být obrovská, tak můžeš rostliny spálit.také to chce zkontrolovat, jestli konkrétní hnojivo obsahuje vše, co mají rostliny mít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   05.02.2013 22:57 Žena Kač [131] Re: Uno
Ahoj, nedělala bych z toho vědu, akvárko máš založené docela krátce, vše se tam musí ještě srovnat a ustálit. Takže být tebou, zatím to nechám, protože ono někdy nejvíc škodí, když do toho člověk začne moc zasahovat. Jestli chceš být klidnější, přečti si rady tady na foru nebo v článcích, ale když máš 3 týdny založené akva, je myslím zbytečné nějaké vypínání osvětlení a podobné věci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 19:47 Muž sirPavol [6] Re: Miso
Diky... Skusim ešte počkať... Nahodil som UVcko a uvidíme, či sa to bude šíriť rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 18:03 Uno
Fotka k příspěvku Ahoj lidi,
prosím o radu. Na eleonoris parvula se mi začla dělat nějaká "pavučina" , nevím co to je, zda zelená řasa, nebo něco jiného. Přidávám foto, zatím se to zorjiždí tak to neni uplně dobře vidět, ale vdět to je. Mám 100l akvo, svítím 9hodin ve 2 ciklech 2x24W. Akvo je ualožené 3 neděle, dole supstrát s hnojivem od JBL a u kytek jílové kuličky, takže si myslím že nedostatek živin to nebude, jestli moc světla? Případně mi prosím poraďte jak na to abych se toho zbavil, chci mít zelené dno a toto to dost zošklivuje tone
Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 15:52 Muž Miso [470] Re: Kamilstrom
ano priamy zasah ich moze spalit, ale stetinka je vecsinou na dekoracii, napadnute listy rastlin zvycajne odstranis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 15:30 Muž sirPavol [6]
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 15:19 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Miso
Filter a pripadne pumpy je treba vypnout alespon na 30 minut a pozor EasyC nebo Excel muzou pri spatne aplikaci znicit listy rostlin a nebo mechy! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 14:54 Muž Miso [470] Re: sirPavol
da sa likvidovat EasyCarbom, naberes do striakacky prislusne mnozstvo pre tvoje akva nasadis ihlu a streknes priamo na riasu, najlapsie pri tom na par minut vypnut filter. Je to ale pracne. Ale pokial neodstranis pricinu narastie znova ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 14:51 Muž Mispulin [67]
S tercovci zadnou zkusenost nemam, ale mam jednu z Algovcem. Taky jsem se nechal vnitrne ukecat vyrobcem, ze to pomaha. Po aplikaci presne dle navodu mi zdechly vsechny samice ramirezek (tehda, nez jsem zacal s halanciky, me ucarovaly ramky neon blue). Nasledne probehla aplikace do zachodu a to komplet veskereho obsahu pomerne drahe lahvicky, aby me to uz nikdy nesvadelo. ;-) Od te doby se snazim resit priciny a nenicit zivotni prostredi rybam ve sve nadrzi....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 12:31 jamajcan Re: sirPavol
Odpovím jen na jednu část otázky.A to boj s černou štětičkovou řasou,pomocí algicidních přípravků obecně.Rozhodně se nespoléhejte na to,že Vám jejich použití vymýtí ruduchu.Zaměřte se spíše na příčiny jejího nástupu.V tomto vlákně určitě najdete spoustu užitečných rad,informací a zkušeností.Rozhodně z vlastní zkušenosti vím,že je to běh, na dlouhou trat. rybicky.net/forum/5522
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 12:01 Muž sirPavol [6]
To ešte nikto nelial algovec do násrže s diskami? sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 06:22 Muž sirPavol [6] – Čierna štetinka
Zdravím. Má niekto skúsenosť s použitím Sera Algovec na čiernu štetinkovú riasu? Poprípade použitie Algovca v spoločensko akvárku s diskusmi? Dik

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [28] ...... 69 70

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 79065x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1351-rasy?od=1351