Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Řasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.02.2022 16:20 R Muž romant [27987] Re: JaR
Pohrál bych si se svícením a ladil jak délku, tak intenzitu směrem dolů, ale pomalu, žádný bláznění, aby to nebylo ode zdi ke zdi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2022 16:15 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: JaR
Ano je to vláknitá řasa a takhle jsem to viděl v akváriích už mockrát. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2022 16:10 Muž JaR [1] Re: vaclav
Mockrát dekujeme za radu palec , řasu odstraňuji špejlí, tento stav je po 3 dnech, kdy jsme byli mimo domov. A je to vlaknita rasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2022 16:03 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: JaR
Přilep na špejli mezizubní kartáček nebo to jde i s kartáčkem na řasy v nejhorším případě zdrsnit konec špejle a natáčet. Dost obvyklé v nově založených nádržích. Trochu máš na můj vkus vysoké železo někde na úrovni 0,1 by mohlo stačit. Nenech jí takhle rozjet točil jsem i několik měsíců, než jsem se jí zbavil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2022 13:22 Muž JaR [1] – Určení řasy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, můžete nám prosím někdo poradit o jakou rasu se jedná? Akvarium má 1 měsíc. Pouzivame plynne CO2, pomocí Ph controleru, NO3=15, P=0,6, Fe=0,6 a svícení 7h 100%=120W led a 4hod 50%, 250l akvarium, dekujeme za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   30.01.2022 14:35 Žena tramtra [3202] Re: Cechyno
Vypadá to na sinici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2022 14:33 Cechyno – Nova rasa
Fotka k příspěvku Dobrý den, mám v akva problém s novou řsou viz foto. Dokázali byste říci o jakou jde a jak se jí zbavit? Děkuji :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2021 08:22 Sonic Re: danny80
Purigen používam a nemám s ním problém. Drž sa plánu keď to funguje..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2021 14:41 Muž danny80 [0] Re: Sonic
Ahoj, tak vypadá to že se to minimálně přestalo šáířit, na Vallisneria Nana to snad i ustupuje. Uvidim jak to bude pokračovat dále, budu se držet navrženého postupu. D9ky moc za rady, vypadá to že to zabírá. Jen dotaz, mam nějakou dobu koupeny Seachem Purigen do filtru. Mám dát? Údajně to lehce mnění hodnoty. Díky moc palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2021 21:22 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Milospytel
Děkuji za rady a nebo co bych měl podniknout. V první řadě dodělat prezentaci podle jedné fotky toho poznat moc nejde. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2021 14:35 Milospytel – řasa na listech co s ní
Fotka k příspěvku Zdravím odborníky,

prosím o radu s černým povlakem na listech rostlin. Dolů jde, ale špatně. Nezapáchá. Černá štětičková řasa to není.
Nyní jsem začal míň svítit a měním 1/3 vody každý týden. Hnojím saechhem flourisch 1x týdně a přidávám draslík.
PH udržuji přes PH controller na 6.8.
Akvárium 300l

Děkuji za rady a nebo co bych měl podniknout.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2021 15:39 Žena tanula [8] Re: skypi
Děkuji, zkusím zatím bez osmózy, už teď je na mě té techniky moc hmm . Pořeším to hnojení,pohlídám hodnoty prvků,snad to pomůže.Zatím jsme udělali rampu po celé délce akva, aby se zlepšilo proudění a dál uvidíme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2021 11:19 skypi Re: tanula
Kontroloval bych průběžně i fosforečňany a dusík. Dusíku máš ve vstupní vodě dost a i po naředění vstupní vody vodou z osmozy (70% ?), stejně tak vápníku a hořčíku. Přidával bych mikroprvky, tak aby obsah železa byl cca 0.1mg/l.
Ad. šneci - je možné, že jim vadí úplně něco jiného...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2021 08:26 Muž danny80 [0] Re: Sonic
draslik je problem, uz ve vstupni vode je 20
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2021 06:58 Sonic Re: tanula
Máš velmi tvrdú vodu a to bude problém. Buď kúpiš reverznú osmózu a budeš si robiť vlastnú a miešať, alebo niektoré rastliny neporastú. Máš velmi vysoké hodnoty Ca, Mg a NO3.Ak pôjdeš s touto vodou, tak by som čistila poriadne akva a menila polovicu vody týždeň a možno aj dvakrát do týždňa s prihnojením a draslík pridala aj na 20mg/l vzhľadom na Ca a Mg. MgSO4x7H2O úplne vynechaj, to čo máš vo vstupnej vode je bohato a rovnako aj KNO3/ dusičnany máš na vstupe 31mg/l !!!/ Tenso je dobré, ale obsahuje Ca, mala by si použiť iné mikroprvky, ktoré neobsahujú Ca ani Mg.
Okrem nových mikro ti stačí pridávať len K2SO4 na K= 20mg/l a KH2PO4 na PO4=1-2mg/l v akváriu. Než začneš nanovo hnojiť, vymeň aspoň 3/4 vody, aby si znížila prebytok živín.

Edit: Zapíšte pred dotazom hodnoty vstupnej vody do profilu svojich nádrží, vidíte sami ako je to dôležité.. Nech sa darí !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2021 06:38 Sonic Re: danny80
Máš velmi mäkkú vodu, čo nie je problém, ale mal by si meniť vodu aj častejšie ako som už písala a úplne vylúčiť pridávanie Seachem Iron, už vo vodovode je slušne železa a vo Flourich je tiež, takže si vytváraš toxicitu železom. Ostatné ako som písala nižšie do pridávanej vody daj Ph minus a aby bola mierne kyslá najlepšie udržuj v akváriu Ph 6,8-6,9.
Po vylúčení toho tek. uhlíku a Ironu, sa baktérie viac rozbehnú a pridajú aj viac CO2, tak by sa to malo upraviť, postaraj sa o kvalitné prúdenie v nádrži/kyslík/, malo by to zabrať-daj neskôr info.S flourichom tiež opatrne- riaď sa podľa draslíku do 15mg/l bude stačit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2021 23:00 Muž danny80 [0] Re: Sonic
U vody z Kruzberka pisou:
pH 7,83; ChSK-Mn (nevim co je :)) 1,3; Tvrdost 0,72; Vápník 23,47; Hořčík 3,38; Dusičnany 4; Zelezo 0,14
Viz: www.smvak.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2021 22:07 Žena tanula [8] Re: Sonic
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Hnojím Tento coctail,KH2PO4,KNO3,MgSO4*7H2O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2021 21:25 Sonic Re: danny80
V podstate je to ok ako si napísal, ale nesedí mi Ph pri vstupnej vode, z vodovodu netečie kyslá ale zásaditá zvyčajne dotovaná CaCO3, skontroluj radšej tie hodnoty.
Čo sa týka údržby, zmenila by som na výmenu vody 2xza týždeň 1/3 a prihnojiť bez seachem Iron, železa je tam dosť z Flourishu, nemáš silné svetlo a preto hodnoty živín by mali byť skôr nižšie.Takže po každej výmene prihnojiť len PO4 na 1 mg/l a Flourish polovičnú doporučenú dávku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2021 21:21 Sonic Re: tanula
Bolo by dobré, aby si zistila hodnoty vstupnej vody/ na stránke vodární podľa bydliska/, ten draslík sa mi zdá málo na to že hnojíš Flourish a KNO3-akým testom meriaš? JBL je na K v celku spoľahlivý. Chcelo by to ešte PO4/sera, tetra, jbl/
Edit: To P čo píšeš je PO4? Ak áno, je to ok, ešte celkovú tvrdosť a uhličitanovú z tých vodární, to bude asi problém, skús dopátrať. Alebo hodnoty Ca a Mg tiež by to tam mali uvádzať.Ph v akváriu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2021 20:11 Muž danny80 [0] Re: Sonic
ok, takze:
1. prestat s tekutym uhlikem
2. rozdelit sviceni na 4 on, 4 off, 4 on
3. 1 lžička sody bicarbona po vymene vody (nemám, musím pořešit v pondělí)
4. odstranit plovoucí rostilny

Ještě kompletní info o nádrži, aktualizoval jsem obrázek celé nádrže, ten co tam byl byl hodně starý (za to se omlouvám, nepodařilo se mi to dříve).
- Osazení a rostliny sedí v profilu akva.
- Svícení 2x 30W T8 trubice + 1 reflektor.
- výměna vody a odkalování co 1,5 týdne 50%
- chemie: 4 ml Seachem FLourish po výměně vody, 10 ml Seachem Iron (aplikováno zatím jen jednou) po výměně vody, 4 ml tekuty uhlík denně, Akvaregulátor po výměně vody (přestal jsem požívat kvůli kohoutkové vodě, ale nechal jsem protože to přidáva fosfor)
- parametry aqua vody: NO3 25, NO2 0, GH 4-8, KH 3, pH 6,4 - 6,6, CI2 0,8, PO4 0,4, K 20, SiO2 0,2, amoniak 0
- parametry kohoutkové vody: NO3 10, NO2 0, GH 4-8, KH 3, pH 6,4, CI2 1,5

Testy používám Tetra 6v1 + JBL SiO2, PO4 + Easy Life K, Aquar Fe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2021 20:05 Žena tanula [8] Re: Sonic
Fotka k příspěvku Dobrý večer,děkuji za reakci. :-) Hodnoty při dnešním měření :NO3 něco nad 10,K 12,P 1,drop mám tmavě zelený.Řasa za čerstva jde setřít, později už ne a je drsná.

Ještě posílám fotku šnečků, mají úplně bílé ulity(odvápnění?)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.12.2021 15:41 Sonic Re: danny80
Ak je to tak a nie sú to Led trubice, tak to v žiadnom prípade nie je prebytok svetla 0,3W/l je svetla málo. Pravdepodobne bude problém v nízkom Kh na vstupe a preto si myslím, že robiť výmenu vody častejšie by bolo lepšie ako liať do akva chémiu. Ak máš aj nízke PH tak bude pre baktérie lepšie ak budeš mať Ph viac, okolo 6,5-6,8 a pomôžeš si okrem prihnojenia aj trochou sódy bicarbóny na zvýšenie Kh /1čajová lyžička/.Skús rozdeliť aj svietenie na 4 hod doobeda a 4 hod. večer s prestávkou aspoň 4 hod. Ten tekutý uhlík vynechaj a uvidíme, nezabudni na dostatočné prúdenie v nádrži. Napíš po týždni ako to vyzerá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2021 15:19 Muž danny80 [0] Re: Sonic
svetlo jsou dve 30W trubice (zadna nova uz posleniho pul roku), jedna trubice ma reflektor. Svítím 8 hodin denne (12 - 20).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.12.2021 13:06 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: danny80
Napsal jsem to špatně pokud je to biogenní odvápnění je to důsledek příliš silného světla a tím pádem vysrážení uhličitanů. Pomůže přidání CO2 které je rozpustí nebo ubrání světla které tomu zamezí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2021 12:39 Sonic Re: danny80
Je to ako píše Václav, problém je, že si mýliš tekutý uhlík s pridávaním CO2, tekutý uhlík je čistidlo, je to slabý zdroj uhlíku a ešte obmedzuje činnosť baktérii. Prestaň to tam liať. Pridávať svetlo je v tom prípade zhoršenie stavu a aj sa zhoršil keď si vymenil žiarivku za novú, takže si pridal svetlo a stav sa zhoršil. Ak sa nedá ubrať, tak skráť dobu svietenia. Rob častejšie výmeny vody a udržuj Kh aspoň na 3 a viac ako máš.60w klasické T8 na 200l nie je moc svetla, ak sú ale tie trubice Led a uvádzaš ešte reflektor, tak potom to môže byť moc svetla. Potom logicky ubrať.Z údajov o svetle čo máš, to nezistím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2021 11:58 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: danny80
Nezlob se na mě, ale měl by ses podívat na svoje měření pH 6,5 a KH 3 bez přidávání Co2 je nesmysl, pokud tedy není používaná rašelina nebo jiné podobné látky které by to umožnily. Biogenní odvápnění je z nedostatku CO2 a příliš silného světla. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2021 11:34 Muž danny80 [0] Re: Sonic
psal jsem : NO3 je stabilne 20-25, PO4 kolem 0,4, amoniak neni (mereno seachem dlouhodobym testem v akvariu). pH byva 6,4 - 6,6, KH 3. Pridavam denne do 200 litru akva 4-5ml tekuteho CO2. Podle tabulky bych mel byt celkem ok na biogenni odvapneni, mozna zalezi i na rostline, ne vsechny jsou napadeny. Plovouci teda zrusim at je vice svetla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.12.2021 11:18 Sonic Re: danny80
Ak je to drsné, tak je to biogénne odvápnenie. Kh asi bude na nule, tie výmeny vody by mali zabrať a trochu sódy bicarbóny. Svetla tam je málo, pod tými plávajúcimy rastlinami.Tie hodnoty o vode v profile, čo mnohí ignorujete a nepíšete to tam, sú dôležité. Chcelo by to hodnotu Ph v akváriu a Kh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2021 10:54 Muž danny80 [0] Re: Sonic
no sundat to z listu nejde vubec, a na omak je to drsne, tak je otazka zda to jsou sinice
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2021 10:27 Sonic Re: danny80
Keby som mala popísať čo sa deje v tvojom akváriu, tak myslím, že je to spôsobené slabým svetlom, prúdením a hromadením živín najmä NO3, kedy baktérie pracujú síce dobre, ale odoberajú fosfor a rastliny idú slabo a nespotrebovávajú vytvorené živiny, potom samozrejme aj ubúda kyslík, lebo nemáš dobré prúdenie a rast rastlín, no a sinica by mohla byť dôsledok. Ak sa ti to po pridaní svetla začne horšiť, tak postupuj ako pri sinici, zatemni na 4-5 dní, čisti poriadne akva s výmenami vody a pridaj trochu peroxidu 20ml/100l denne, po zatemnení pridávaj svetlo postupne a PO4 udržuj okolo 1mg/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2021 10:19 Sonic Re: skypi
Áno, aj ja si to myslím. Naznačujú to nízke hodnoty fosforu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2021 08:08 skypi Re: Sonic
Pokud je ten povlak měkký,jde setřít a čpavě páchne, tak to bude nějaký druh sinice.
Měl jsem to před lety taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.12.2021 07:56 Sonic Re: danny80, tanula
Obaja to máte prerybnené, tak treba robiť výmenu vody častejšie aj 2/týždeň 1/3 aj 1/2 vody+prihnojiť, tanula bude mať asi aj zlé hnojenie chcelo by to otestovať NO3,PO4,a K.
Danny, by som preriedila plávajúce rastliny a zostrihala tie zadné -blokujú prúdenie zo zadnej rampy. Keď prejdeš na častejšiu údržbu pridaj svetlo a živiny,NO3 pôjde dolu a PO4 daj na 0,8-1mg/l a bude to ok.
Amoniakom to nebude študujte aj tu: www.golias.net/… , jardenakvaristika.sk/…, časopis akvárium č.49-Filtrace, nitrifikace, dekompozice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2021 18:16 Muž danny80 [0] Re: Passenger77
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku uz se to rozleza i na kamen, list mrtvy neni, podilam trochu lepsi fotku + zadni stranu ktera se zda celkem ok
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2021 18:14 Žena tanula [8] Re: danny80
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, mám v akva úplně stejnou řasu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2021 18:12 Muž jab63 [1462] - BorneoRe: danny80
Mě to připadá jako odumřelý list.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2021 17:50 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: danny80
Já si nemůžu pomoct, ale mně to připomíná pořád ty moje listy zasažené biogenním odvápněním, když jsem s akvaristikou znovuzačínal. Zvláště, pokud je to jen na listech a ne na dekoracích. Řasa by byla i na nich.
Ale uvidíš, co na to řeknou a poradí ostatní. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2021 17:39 Muž danny80 [0] Re: Passenger77
Fotka k příspěvku tak tady
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.12.2021 14:23 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: danny80
Zkus ustřihnout zasažený list(y), vytáhnout z vody a vlhký co nejlíp nafotit, nejlíp v MAKRO režimu. Ta jediná fotka, co jsi poskytl, není tak ostrá, aby z toho někdo něco na jisto vyčetl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2021 14:03 Muž danny80 [0] Re: danny80
tak kremicitany 0,2, coz je hodnota uplne v pohode. Takze ja uz nevim co s tim. Ty rosivky se zacinaji rozsirovat i na kamen a dalsi novejsi listy. NO3 je stabilne 20-25, PO4 kolem 0,4, amoniak neni (mereno seachem dlouhodobym testem v akvariu). Poradi nekdo jeste nejakou moznost? Slabe svetlo? Fakt nevim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2021 10:46 Muž danny80 [0] Re: Anthrax
no koukal jsem na netu na to BO a ja jsem nikdy nezpozoroval bily pokryv na listech, vzdy mi prislo ze to je hned do te tmave hnede
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2021 10:25 R Muž Anthrax [4786] Re: Passenger77
Může klidně být. Ale přesně takhle u mě vypadala „zkrustnatělá“ rozsivka. Nejdřív se objevila rozsivka a postupně „zatvrdla“. Biogenní odvápnění jsem nezažil, tak nemůžu soudit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2021 09:29 R Muž romant [27987] Re: Passenger77
BO jako základ a na něm řasa. No, podle mě dobrá stopa. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2021 08:03 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: Anthrax
A je to vůbec řasa? Není to spíš biogenní odvápnění?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2021 07:58 Muž danny80 [0] Re: Anthrax
ja s tim mam problem dlouhodobe nekolik let, ale az ted jsem se rozhod to resit. U me to neni problem nove zalozeneho akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2021 07:42 R Muž Anthrax [4786] Re: danny80
Pokud se ti další rozsivky netovoří, tak bych to neřešil. Tohle postupně zmizí. Pokud ti to hodně vadí, tak postižené listy ustřihni. Prijde mi to lepší než kupovat drahé testy a řešit případně upravu vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2021 08:44 Muž danny80 [0] Re: Anthrax
no uvazoval jsem ze ty listy otrham, podle me jim neni pomoci uz. Jak tomu predejit? Nebo cim se toho dobre zbavit?
Edit: docet jsem se ze pricinou muze byt vysoka hodnota kremicitanu ve vode. Koupim test s uvidim kolik to bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2021 16:22 R Muž Anthrax [4786] Re: danny80
Řekl bych, že to jsou staré rozsivky, respektive jejich křemičité schránky. Tento tvrdý povlak mi rozsivka udělala na kryptokorynách, když jsem ji při záběhu akvária včas neodstranil. Dolů to moc nešlo, tak jsem to nechal být. Po nějakém čase to zmizelo ale trvalo to docela dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2021 14:30 Muž danny80 [0] – co to je?
Fotka k příspěvku Zdravím, nevíte co to může být za řasu? Je to jen na starých listech, sundat to nejde, je to takoé drsnější. Diky moc
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 69 70

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 79063x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1351-rasy?od=101