Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 41 Přejít na další stránku   1  
Řasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2011 12:48 HaDaS Re: Daniel2811
Přispěji trochu svou aktuální zkušeností.
Odešel mi časový spínač na světlo těsně před odjezdem na víkend, odpojil jsem ho a světlo dal "natvrdo" do zásuvky. Řekl jsem si, že jej přes víkend nechám vypnuté. Zapoměl jsem a naopak mi světlo svítilo tři dny v kuse. Když jsem se vrátil, byla ruducha a jiné řasy (např. krásná zelená hedvábná jak mech) na spoustě rostlin.

Sice mě řasy v akva příliš nevadí, ale tohle bylo už moc. Řešení na odstranění řas jsem zvolil následující :
1. Světlo svítí od 8:00 do 11:00 a od 18:00 do 21:00.
2. Hned v neděli výměna 1/3 vody a v úterý taktéž - neodstátá.
3. Krmení v pondělí k večeru těsně před vypnutím světla (vím, že to není pro rybky to pravé, ale chvíli to vydrží) a ve středu těsně před rozsvícením světla.

Výsledek? Okamžitě řasy přestaly růst. Dnes je znát jejich degradace a dokonce i úbytek.

Zajímavostí je, že to nemá žádný negativní dopad na rostliny, naopak se mi zdají zdravější, zelenější, ale možná je to jen subjektivní pohled. Ryby mi připadají zdravé, tzn., že na ně by to v tomto krátkodobém horizontu vliv mít nemělo také.

Protože mi to připadá účinné, tak v tom budu pokračovat do následující neděle.

Jo a kořeny mám v akva dva a docela velké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 15:38 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Daniel2811
Celkem obsahle povidani, ale zase zvladnutelne na rychle precteni, je zde:
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 15:22 Daniel2811 Re: Designer
Měl jsem ale ony začly pouštět barvu tak jsem je výtahl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 11:52 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: vóťa87
No tak jo, opatrnosti neni nikdy moc :-) . Ale jinak v mnohych akvariich vcetne meho, tato souvislost jak se zda funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 11:36 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: Designer
Já bych tedy byl opatrný s tím spojováním ruduchy a kořenů v akvariu co by příčiny...Už z té fotky je jasné, že tady bude problém někde úplně jinde než v kořenech... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 10:40 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Daniel2811
Vetsinou: "Ruducha = drevo v akvarku".

Nemel jsem s Ruduchou problem, dokud jsem si nedal do akvaria koreny. Sice se par steticek o neco snazilo po zalozeni akvaria, ale rychle zase bylo po vsem. Ted mam 2 koreny v akvariu, a steticky se obcas objevuji. Nijak hrozne, nevadi mi tak, ze bych kvuli obcas par snitkum dal koreny pryc.

Takze se ptam. Mas koreny v akvariu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 19:36 R Muž romant [27987] Re: Daniel2811
Bude to chtít si o tom třeba něco přečíst.
rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu
planta.aquariana.cz/…
rybicky.net/forum/5522
Docela dobrý bude, založit si prezentaci a dát tam co nejvíce informací o akváriu, aby se dalo z něčeho vycházet. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2011 19:09 Daniel2811 – Rotucha
Fotka k příspěvku Chtěl bych se zeptat co je dobé na rotuchu prosím pomozte ani šneci nezabrali ani parmičky siamské ani krunýřovec sad sad
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2011 14:00 bijou – ja som spravila toto
mala som v akve sinicu, ruduchu, aj zelenú riasu. ešte síce odstraňujem ich pozostatky, ale nič z toho sa znova netvorí, práveže mizne.

ak to niekomu pomôže, spravila som toto:

- výpust z filtra som nasmerovala pozdĺž zadného skla a nasadila nástavec "rampu" (prúd smeruje k čelnému sklu a rozdeľuje sa do oboch strán), takže sa výrazne zlepšilo prúdenie vody (okamžitý ústup sinice z miest, kde predtým voda zjavne neprúdila)
- nasadila som ďalšie rýchlorastúce rastlinky (limnophila, bacopa, ceratopteris, heteranthera zosterifolia-to je total magor)
- načas som odstránila reflektor z krytu (moja rotala ale zrazu začala viac naťahovať stonku, zredla a vrcholky stratili červenú, ale zase prestala sa tvoriť zelená riasa)
- nehnojila som (inak používam ferropol pri každej výmene 1/4 vody raz týždenne), co2 pridávam stále

asi sa dosť uľavilo aj rastlinkám, lebo zrazu začali rásť ako sprosté, vyhadzujú krásne výhonky, no radosť preveliká.

nie je to nič nové, toto všetko sa tu človek dočíta, takže hlavne pre začiatočníkov - treba týmto múdrym ľuďom so skúsenosťami veriť, vedia, čo hovoria a funguje to.
držím palce všetkým
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2011 19:36 JagerMaister
ok dnes to spravím vďaka ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2011 18:28 R Muž romant [27987] Re: bluemonster
To akvárko je nově založený, tak bych tomu rozhodně dal čas. Přidal bych tam ještě nějaká rychlerostoucí rostliny, tím se nemůže nikdy nic skazit, jedině to může pomoct to akvárko celkově stabilizovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2011 18:23 JagerMaister
je to tak presne javský mach je plný tej riasy ale ako píšete živorodky , mám práve malý poter gupiek tak by som to mohol s nimi skúsiť :) vďaka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2011 17:54 R Muž romant [27987] Re: bluemonster
Co se týhle řase obvykle líbí daleko míň je cirkulace vody v akva, což bych řekl, že od toho bublifuku(naprosto nic proti němu)nebude. Dalším pomocníkem jsou živorodky, který si velmi rády utrnhou nějaký ten chomáč na spestření jídelníčku. Kde se ta řasa vyskytuje, tipnul bych si, že prorůstá tím jávským mechem kterej je více u světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2011 17:50 JagerMaister Re: romant
v 54l krevetkáriu rybicky.net/nadrze/11861
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2011 17:47 R Muž romant [27987] Re: bluemonster
Mechanickým způsobem, namotáváním na špejli. V kterým z těch akvárek máš ten žabí vlas?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2011 17:33 JagerMaister
ahojte v mojom krevetárku sa mi začal tvoriť žabí vlas ako sa ho zbaviť prosím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2011 17:25 R Muž romant [27987] Re: Raeda
Velmi zjednodušeně řečeno to chce zlepšit podmínky pro růst rostlin a třeba si o tom něco přečíst.
rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu
planta.aquariana.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2011 17:16 Muž Raeda [4] - Živorodky – Množení řas
Fotka k příspěvku Zdravím.
v akváriu se mi poslední dobou množí řasy a některým květinám se naopak listy děraví.. Krom zelené řasy na sklech tam mám i nějakou dlouhou která se drží na listech květin..Ryby se chovají i vypadají obvykle a dlouho žádná neuhynula. Nevím co s tím mám dělat a co mám špatně. Přikládám fotku.
Vím, že je nějaká chemie na zničení řas a hnojení rostlin, ale nevím jak by to slesli ryby.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 12:12 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: lamrr
na 99% je toho příčinou přerybněnost a hodně detritu na dně. Svoje zaměření uvádíš na sumce, čili na věčné rochňaly, kteří tento detrit víří, ten se usazuje na listech rostlin a proto se tam ruduše tak daří. Mrkni na ty Horácovy stránky, Horác se na nich opravdu vyřádil a to, co tam píše o ruduše, by se dalo tesat do skály:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 21:09 Žena sivon [1694] - PlžiRe: HaDaS
Nastudováno, přečteno hned po vyjití palec
Neritina se do ruduchy opravdu nepustila, to spíše Brotia pagodula. Mám totiž v akváriu dobrý výběr plžů :-) ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 21:07 lamrr – šnecí
Tak se do toho mojeho akva nasadil pár okroužáků a piskořek tak uvidim cose stane :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 21:57 HaDaS Re: sivon
Již jsem dával před chvílí odkaz v jiném fóru, ale tady se hodí taktéž.
maniakva.cz/… .
Zajímavé je ohledně řas pojednání o plži Neritina natalensis. Ale i u ostatních plžů se pojednává o jejich stravovacích návicích, včetně okružáků. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 21:49 Žena sivon [1694] - PlžiRe: lamrr
Najdi si Horácovo stránky - často měnit vodu, odkalovat, očistit dekorace, ale hlavně nepřekrmovat. A že ji nic nežere? Ale ano, taková banda hladových okružáků, na které nic nezbylo při krmení ryb, sežere úplně všechny řasy v akváriu (vlastní zkušenost). ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 18:05 R Muž romant [27987] Re: lamrr
Když si pročteš tohle a nejenom tohle vlákno, tak se jistě dopátráš spousty informací a rad jak na řasy a jak s řasama. Ona totiž neexistuje žádná univerzální rada ani metoda řasy likvidující. Nejlepší je je mít v akva takový podmínky aby se řasám nedařilo natolik aby se staly obtěžujícímy, ale to jsi asi slyšet nechtěl. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 17:53 lamrr
Fotka k příspěvku dobrý dem mam v akvarku černou štětičkovou řasu a nemužu se ji zb avit nic ji nežere a vypada hrozně je na sklech a na rostlinach prosim poradte sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 16:25 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: HaDaS
Zavlečení je jistě způsob, jak se dostat k řasám. (Těm "hotovým". :))
Ale i bez zavlečení si k nim "pomůžete", když sporám, (protože - jak naznačujete - ty jsou "všude"), poskytnete vhodné podmínky k jejich vývoji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 12:54 HaDaS Re: Sid
Příčina bude vždy v zavlečení od někoho jiného nebo z okolí akva. Pochybuji, že by se její spóry vyskytovali v pražské vodě(i když kdo ví?). Řasu máme asi všichni. Záleží pouze, jak jsem tady již četl, na míře její akceptace a jejím rozšíření. Mám delší období, kdy řasa není vidět vůbec. Objeví se mi vždy jen při nějakém neuváženém zásahu, který ji vytvoří podmínky k jejímu pokusu o ovládnutí akva. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 11:19 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: HaDaS
...Nevím jestli proudění vody je to hlavní co má vliv na řasu (a také prospívání rostlin), ale nějaký vliv to má určitě...
Nějaký vliv určitě, ale nikdy není příčinou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 10:32 R Muž romant [27987] Re: Designer
Já to vím, nebo jsem se to, podle toho jak jsi se tady v různých vláknech zapojoval do diskusí, domníval. Za to přiznání situace máš ode mě. palec palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.03.2011 10:27 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Po vsech tech lecenich od vanoc, jsem rad, ze nelitam s kbelikem kazdy den, takze k nejake rovnovaze mam hooodne daleko, to se nemam proc zlobit, tak to je. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.03.2011 10:13 R Muž romant [27987] Re: Designer
Jasně vždyť jsem Ti to psal, že tam ty řasy jsou, ale jejich výskyt je potlačen, tak se na mě nezlob, ale to Tvoje akva zřejmě ještě do stavu rovnováhy nedospělo, když musíš neustále lovit dlouhou vláknitou řasu. :) Ona je ta zaklínaná rovnováha děsně ošidná, protože jsme jí nikdy nikdo neviděl a přeci víme a neustále si dokola píšeme, že je to, to nejdůležitější o co se má v akváriu pečovat. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 10:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Hele, a je to vubec rovnovaha? Pac rovnovaha znamena, ze snad roste uplne vsechno, v rovnovaze, a to mam ja, vyrostla by tam ted asi i mala motycka, za par dni bych vylovil krumpac, jen ty rasy rostou taky a mne se takovahle rovnovaha nechce libit :) .

EDIT: a ted si to cos napsal ctu znovu, a prave:"které jsou více nakloněni k růstu rostlin", takze ses nachytal sam, cista rovnovaha je, kdyz se rasam i rostlinam dari stejne, jako u mne smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 10:03 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Lolianka
Vyvaroval jsem, vicekrate, psali jsme si tady o tom ohledne toho, jak dlouho koren Mopani barvi, asi by to slo vyhledat ve foru podle toho slova "Mopani", to nebude az tak casty vyskyt. Takze mohu rici, viditelne v akvariu nebarvi vubec, a ani ten predchozi nebarvil jeste pred tim, nez prisel do akvaria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 09:44 R Muž romant [27987] Re: Designer
Podle me se to kouzelný slovíčko, kterým se dá pojmenovat to, jak účinně bojovat s řasami se jmenuje BIOLOGICKÁ ROVNOVÁHA. Prostě když je akvárko dobře nastartovaný a šlape bez častých větších vnějších zásahů, tak tam řasy sice jsou, ale jejich výskyt je natolik potlačen nastolenými podmínkami, které jsou více nakloněni k růstu rostlin. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 09:40 Žena Lolianka [16] Re: Designer
Měl jsi ty kořeny před vložením pořádně vylouhovaný (vyvařený, jestli je možný je narvat do nějakýho hrnce) ? Ten výluh z nich myslím nijak nevadí estetice akvária, ale určitě může hodně světla pohltit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 09:27 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Kajka99
To jsem uricte cetl, pamatuji si to. Jezne tam popisujes jako vysledek temer mou situaci pred tim, nez jsem pustil ten filtr a poradny proud vody z nej. Jeste to necham a pockam co to udela s tim proudenim, zelenou vlaknitou stejne tak jak tak sbiram rucne, takze co se muze pokazit? Maximalne ji vyndam vic a zase to stahnu na mene. A ohledne Ruduchy, bud ji tohle ublizilo, nebo jeji prichod byl jen jakysi prechodny stav s prichodem korenu, jak to zminuje HaDaS, nebo se ji tohle filtrovani nelibilo - a nebo se nekde v rohu chysta na invazi :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 09:18 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Lolianka
Mam myslim dost svetla, po vymene (nekdy kolem vanoc), a rostliny zacaly rust mnohem lepe, ovsem rasy rostou stale, ted mozna jeste lepe, i kdyz je fakt, ze jen zelene vlaknite, s jinymi kupodivu problem nemam.

Vymenit sve usporky, treba za tepleji bile, bych zkusit mohl, at to neni nakonec to jedine, co jsem nezkusil. Ovsem kdyz ta rasa rostla pod puvodnimi halogeny, tedy svetlem s plnym spektrem, nejspis si ani timto krokem se zelenou vlaknitou rasou moc nepomuzu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 09:17 Žena Kajka99 [229] Re: Designer
já už o tom psala tady: rybicky.net/forum/2782 i když je fakt že já jsem bojovala se štětkou. ale třeba ti to pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 09:11 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: HaDaS
Co mne hlavne udivilo, prave jak uz zminoval romant, ze nekdo precerpa pres filtr objem akvarka klidne 5x za hodinu. To jsem driv nestihl mozna ani za den, v akvariu se samo nic ani nehlo (myslim proudem vody), mimo jemne cerene hladiny a vzduchovani, ktere jsem casem odstavil jako zbytecne. Take jsem si precetl o intervalovych filtrech, prave o par radku nize zminenych take romantem. Pry pri jejich pouziti, rasa moc nejde, protoze filtruji mnohem ucineji - no jiste ze jde o reklamu prodejce, ale na kazdem sprochu... No a to co vim, a pises Ty HaDaSi, vim ze rasa umi i zdanlive sama ustupovat, takze po kazde zmene to chce vydrzet, ne po trech dnech cekat vysledek.

Takze kdyz jsem si to tak vsechno v hlave promlel s tim co jsem uz udelal, a co ne, rekl jsem si, ze bych mel vyrazne vice filtrovat a ze zkusit poradne michat vodu take nebude na skodu. Kdyz nebude lepe, nejak ten proud rozbiju, coz uz bylo take zmineno, a zkusim poradnou filtraci bez proudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 09:03 HaDaS Re: Lolianka
Chystám se měnit světlo taktéž. Nyní mám docela slabé. Jsem zvědavý, co to udělá. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 09:02 Žena Lolianka [16] Re: HaDaS
Mě na likvidaci řas stačila vyměnit zářivka. Té původní, ačkoli nebylo na první pohled vidět žádná změna ve svítivosti, asi chyběla nějaká část spektra. Po výměně začaly kytky doslova vzkvétat a řasy vymizeli dobrovolně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 08:56 HaDaS Re: Sid
Všeobecně. Akva jsem založil v zimě. Filtr vytvářel silný proud. Řasa se objevovala, ale nijak výrazně. Poté sama ustoupila. Prakticky viditelně zmizela. Vyrobil jsem rostřikovací rampu. Řasa jenom na ní. V akva ne. Rostlinky přestaly růst. Na jaře jsem zvětšil průtok a rampu demontoval. Řasa se objevila na některých rostlinkách v cestě proudu. Nyní již ustupuje. Sama ? Možná tomu pomáhá osazenstvo. Rostlinky začaly růst.

Nevím jestli proudění vody je to hlavní co má vliv na řasu (a také prospívání rostlin), ale nějaký vliv to má určitě.

Toto je moje zkušenost, jinak s Tebou souhlasím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 01:23 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: romant
...Ono ten výskyt ruduchy nesouvisí jenom s prouděním, či neprouděním vody...
Některým řasám se silnější proudění vody líbit může, nikdy však není jejich příčinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 00:11 Muž j0hny [86]
Zacinam mat pocit ze prichadzajucou jarou ma s riasami problem cim dalej tym viac ludi. Nesuvisi to s prirodou ? Ja sice akvarista niesom, ani na to nemam IQ, ale jak pozeram vetsina zakladala po lete a na jar ma problemy. A este... furt kde je ten koren, tam je pruser :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2011 21:28 R Muž romant [27987] Re: Designer
Jasně, rozumím, mě se taky listy Cryptokoryny Kalatkolistý pěkně v tom proudu vlní, ale na nich nic. Objevuje se mě jednom na 3D pozadí, přes jehož hranu, bez rozstřikovaní rampy tu vodu pouštím do akva, takže za tu nejexponovanější část považuji právě tu vrchní hranu toho pozadí. Ten proud vody se mě cca po 40 vteřinách střídá se 40 vteřinama klidový fáze, neb mám intervalovej Eheim 2229, ale to s tím dle mého nesouvisí. Ono ten výskyt ruduchy nesouvisí jenom s prouděním, či neprouděním vody. Familiérně řečeno, chce to holt mít vyladěný i ostatní podmínky v akváriu, tak aby se těm řasám nedařilo, nebo se jim dařilo jenom do té míry která je majitelem akvária akceptovatelná a tuto hranici akceptace máme každý nastavenou jinak, takže tato diskuse bude zřejmě věčná, to mě ovšem neva. Hlavně ať je ta diskuse věcná, to se potom aspoň, jak jsem již několikrát konstatovat, laskavý a vnímavý čtenář něco dozví. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2011 21:15 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Nechavam tu vodu proudit z filtru pod hladinou, smerem zhruba ke stredu vysky hladiny sikmo proti celnimu sklu. Nejvic to tedy proudi tam a to by mi ta Ruducha musela rust na celnim skle a nebo ve volne vode. V silnem proudu je jeste Echnonodorus blaherae, ono to proudi stredem jeho ruzice, a hybe mu to listy - roste moc hezky, cim dal vic, a bez ras.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2011 21:05 R Muž romant [27987] Re: Designer
takže my teď vlastně jdeme se svým tvrzením stran toho proudění vody tzv. proti proudu. :) Tím mám na mysli tu otřepanou poučku, že řasy a zvláštěpak ruducha má velmi ráda proudění vody(s čímž i souhlasím) a proto je lidem s touto řasou doporučuváno mírnit proudění vody v akva. Ono není proudění jako proudění. Taková rozstřikovací rampa nebo nějaká hrana o níž se ten "příliš silný" proud vody tříští vykoná velmi záslužnou službu a to se pak může voda v akvárku za hodinu otočit 5x a klidně i více(jsou tu tací) a ona proklamovaná řasa se neobjevuje ve své invazní podobě. Její výskyt na těch místech jenž jsou tou silně tekoucí vodou namáhány musím ovšem připustit. To co jsem teď popsal mám odsledováno přímo ze své nádrže, kterou mám uvedenou v prezentaci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2011 20:42 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Romane, mozna jsi na to ted kapl, s tou cirkulaci vody. Ja totiz pridal koreny, pak se objevila Ruducha, a take jsem v te dobe dal do akvarka cerpadlo AT-201 a kostkou 10x10x24cm bioakvacitu. Trosku jsem to priskrtil, nechat to plnym proudem neslo, ale i tak je proudeni vody dost silne. Ruducha se uz neobjevila, ackoli se puvodne snazila.

Zelena vlaknita rasa, ktere uz mam dva druhy, to je jina vec, ale to ted neresime.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2011 19:29 zsigi Re: Rexistens
Mám podobný problém, ako ty. To moje vyzerá na Ruduchu rodu Compsopogon - podľa článku, ktorý odporúčali pozrieť. Podobne som vôbec nič nemenil v akva, žiadna chémia, pravideľná vyýmena vody (týždenne cca 50%). Ja s tým bojujem už dlho. Definitívne víťazstvo je v nedohľadne. Najnovšie som si kúpil 4 SAE.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.03.2011 19:23 R Muž romant [27987] Re: Rexistens
Tak pokud mají přesně odpočítanou dávku, tak to se o překrmování nedá mluvit. :) Co cirkulace vody v akva? Z toho filtru se voda dostává nějakým přepadem přímo, nebo je tam rozstřikovací rampa? To co je vyfocený na tom dně, je po celý ploše dna akvária, nebo jsou místa řasy prosté? Z těch fotek co jsou v prezentaci, bych tam do té nádrže rozhodně přidal rychlerostoucí stonovky a nikde jsem se nedočetl(nebo jsem to přehlídl)jak často je prováděno odkalování dna?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [41] ...... 69 70

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 79063x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1351-rasy?od=2001