Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 47 Přejít na další stránku   1  
Řasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 00:03 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Farrael
...je přidáváno hnojivo Bioflor a občas Akvaflor pokud mám pocit, že je nedostatek dusíku a fosforu. Každopádně netušim jestli tam něčeho dávám buď hodně nebo moc... Případně že by nadbytek světla. Pravda svítí se do desíti a rožíná se myslim v půl osmé...
Sázíte na náhodu... hmm Hnojit stylem "nevím čím, nevím kolik a nevím proč" je legrace. :)
Co zkusit zařadit do světelného režimu čtyřhodinovou pauzu? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 21:16 Muž Farrael [28] - Živorodky
Fotka k příspěvku Zdravím lidičky. Potřeboval bych poradit copak je to za řasu a jak se jí zbavit. Co jsem si četl o různých běžných druzích řas tak to na žádnou z nich nutně nevypadá. Neboť svítím dost na to, aby se dařilo kytičkám i náročným na světlo - tzn. jsou hezky do červena + jede jemně CO2 + je přidáváno hnojivo Bioflor a občas Akvaflor pokud mám pocit, že je nedostatek dusíku a fosforu. Každopádně netušim jestli tam něčeho dávám buď hodně nebo moc - snažim se dávat spíš méně než je doporučená dávka ten objem a nebo jestli je to v něčem jiném. Foto přiloženo.
Jinak roste to jak vidíte hlavně na předním skle. ale i na těch postranních. Případně že by nadbytek světla. Pravda svítí se do desíti a rožíná se myslim v půl osmé. - Což je možná trochu moc stydim - Njn musim si je někdy užít - v ten večer a ráno mám zase pocit, že když je světlo tak ho můžou už mít taky :-D - Každopádně takhle svítim od jakživa a nikdy se mi tahle řasa nedělala. Je taková hnědo zelená. Má tendenci dělat se od ťupek až po takovéhle pásy jakoby. Na kytičkách se nedělá. Tam se dělá spíš černá přisedlá řasa, která ale napadá pouze poškozené listy rostlin či je občas vidět na echinodorech jako ťupky, ale to je tim jak rostou pomalu no... :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 07:34 Žena Forro [3]
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 21:01 Usine – Re: Forro
Je to ruducha, pokud je jen na kořenu tak ho na čas vyndej. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 20:06 Muž Yirka [9126] – Re: Forro
Řasa je ruducha. Dej si do vyhledávače a do půlnoci máš co studovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2010 19:38 Žena Forro [3]
Fotka k příspěvku Ahoj, prosim o radu.
Kmen jsem koupila jiz v zavedenem setu. rostlinky ozrali tlamovci puvodniho majitele. Ted u nas je v zabehu, dnes jsme koupily rybicky. rostlinky zacinaji znovu rust, ale s nimi i nejaka rasa. Prosim o radu jak na ni a co to vlastne je. Diky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 10:57 Muž sand0kan [2] - Labyrintky – Re: Lukas90
souhlas.........vypadá to na ruduchu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 09:18 R Muž Silent [5949] – Re: Lukas90
Z toho velmi neostrého snímku usuzuji na ruduchu. Doporučuji přečíst tento článek www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 09:16 Muž Lukas90 [0]
Fotka k příspěvku Zdravím, potreboval bych poradit, co je to za řasu a jak s eji zbavim. začína se mi rozlízat po akvarku :(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2010 22:27 R Muž Silent [5949] – Re: miloon
Spíše stouply hodnoty odpadních látek.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 22:23 Muž miloon [4] – Re: Oskar.
dakujem...priso to zrazu zdo teraz som taky to problem nemal...moze byt ze mi stupla teplota vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 22:19 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Oskar.
Jak je vidět, není sama... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 22:17 Muž Oskar. [23] - Amerika – Re: miloon
Ruducha. Černá štětičkovitá řasa. Stačí pravidelně odkalovat, měnit vodu a nemít přerybněno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 22:13 Muž miloon [4] – čudo judo
Fotka k příspěvku no kto mi povie co je to za riasu? a ako ju znicit....dakujem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2010 19:08 Reno – Re: l3nka
2 x 20W HAGEN
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2010 18:57 Žena l3nka [13] - Rostliny – Re: Reno
já krmím i 3x denně a mám v akva 6 rybek a nasypu jim tolik, že ani jedna granulka nespadne na dno ale všechno sní. A jak silné světlo máš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2010 18:01 Reno – Re: l3nka
svítím cca 12 hodin denně, měním 1/3 vody jednou za 14 dnů s odsátím dna, možná krmení... krmím 2 x denně stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2010 17:55 Žena l3nka [13] - Rostliny – Re: Reno
na rostliních se to snad nepřenese. Ty más v akvárku pro tu řasu dobré podmínky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2010 17:49 Reno – Re: invalida
Dík za rady. Je to Ruducha? Myslím si, že jsem to dotáhl od známýho. Vzal jsem si od něj rostlinku a týden po té se mi to začalo dělat... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2010 17:40 S Muž invalida [3881]
Na 3 dny tmu..mín krmení a svítit tak max 11 hodin...tmu myslím přikrejt akva do hadfru třeba...ale příčina je jinde...moc živin...nehnoj a pořid krevetky...ale musí bejt o hladu...klidně ti nechám pár kusů
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2010 17:35 Reno – Ruducha???
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2010 17:34 Reno – Ruducha???
Fotka k příspěvku Zdravím všechny.Nevím co se mi začalo tvořit za řasu, ale mám neblahý pocit, že je to ruducha :-( Prosím o radu jak se toho zbavit. Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 20:53 Muž Ezcool [0]
ja bych skusil snizit teplotu a min svitit treba jen 6-8 hodin dene...
hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 20:30 riw73 – Re: pouluss
Tak jsem byl v obchodě u pana Rataje( pěstitel akva rostlin, prodejce a výrpbce spousty věcí) a ten mi doporučil Algae destruct. Měl jsem obavy a dlouho mě přemloval, ale nakonec jsem to tam včera dal. Podle jeho doporučení v 30% koncetraci. Tak snad budu psát za 14 dní jen úspěchy. drže mi palce!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 21:57 pouluss – Re: riw73
Nejspíš to bude sinice, někde na foru tu byl umístěn odkaz na on-line časopis, kde byly návody jak se sinicí bojovat, nicméně nebyl zde jednoznačný návod jak na ni.
Já jsem se vydal cestou setření sinice co to šlo a úplné pětidenní zatemnění akva.(ale neměl jsem tu sinici takhle rozjetou jako máš ty), když jsem sundal krycí sklo a čichnul, tak to bylo cítit docela silně po mechu (úplně to čpělo - bylo to dost silné).Před touto akcí jsem měl čerpací hlavu Atman staženou na minimum a hladinu jsem skoro nečeřil (tvořila se mi slepá hladina, takže jsem teď přidal na průtoku - hladina O.K. a tedˇ čekám jestli to bude stačit i na tu sinici (po tom zatemnění se sinice úplně ztratila něco možná požrali i moji 4 otíci a nově pořízené 2 Platy Sunset. Důležité je i pravidelné odkalování 1xtýdně.
To odkalování 1x týdně dodržuju ale mněl jsem tam místečko u Biokvarcitu kde bylo v tomto směru pole neorané, takže doufám, že tyto změny budou stačit, aby se mi již sinice neobjevila.Popřípadě ještě ubrat světla, dělala se mi spíš v osvětlené části.
V akvaristice mi paní se slovy, že jí má doma taky (dříve s tím prý neměla nikdy problém), že již potřetí zakládá akva. Nabízela nějakou zázračnou vodu (s tím ovšem moc nesouhlasím, možná rychlé řešení, ale krátkodobé)
Ať se daří se sinicí zatočit. ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 21:30 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: riw73
Sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 21:10 riw73 – Přemnožené řasy - Pomoooc o radu
Fotka k příspěvku Prosím o pomoc, už nevím co mám dělat. Mám akvárko plné řas. Zkusil jsem všechno co se píše a pořád nic. Zkusil jsem i řasobíjce od rataje - 5 dní a nic. Mrkněte na fotky a zkuste prosím poradit. Akvárko je 100x40x50, filtr tera 700, topím na 29, svítím od 6 do 20, zářivky jsou nové od rataje. třetinu vody měním co 14 dní. Akvárko mám měsíc. Co2 přidávám podle návodu z kvasnic-malinké bublinky. Jedna řasa je takovy zelený sliz a některý sjou i hnědý. na kořenech se mi na řase vznikaji bubliky asi vzduchu, jsou všude na listech na pozadi na skle na kamenech. Kytky rostou jak z vody a rybkám se taky asi daří, jen těm řasám by se dařit nemuselo. Díky moc za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 22:55 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Peťura
Vím, co bych si dovolit zkusit sám; nevím, co si mohu dovolit doporučit jinému... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 21:43 Peťura – Re: Sid
Děkuji,jsem rád,že se to už lepší.
S tím fosforem jsem na štíru už od začátku,test mi neustále ukazuje 0,takže ho tam moc nebylo nikdy.Myslíte tedy,že bych měl zkusit přihnojovat fosfor nebo to zatím nechat být co se bude dít dál?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2010 19:50 Leoš – zelené sklo
Dobrý den, moc prosím o radu, vždy asi tak po 2 týdnech mi zezelená sklo od aqárka ze všech stran, poradte mi prosím nějaký fígl, jak na to. Jinak to pokaždé čistím houbičkou. napište dyžtak na mejl: mailto:leos.havlik2@seznam.cz Děkuju
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 22:31 Muž Sid [6634] - Rostliny
...tak jsem při zakládání nové náplně přidal cukr a trochu to pomohlo... Co se týče kytek, tak se to zlepšilo...
Tak to jsem rád, že se věci pohnuly k lepšímu! :-) A řekl bych, že není tak důležité, jestli je to jen díky CO2 nebo PlantaMinu - nejpravděpodobněji je to díky CO2 a PlantaMinu. :)
(Ono by to vyžadovalo jistý čas a "námahu" dobrat se nějakého závěru, jestli CO2 nebo PlantaMin, tak to nechme být - hlavně, že se výsledek dostavil. ;-))
...Mám ale jiný problém... Jak jsem měl potíže s tím řasením skla, tak se to zlepšilo, ale po přidání nových květin (nevím jestli je to příčina) se to zase začalo řasit...
Já bych pro souvislost mezi přidáním kytek a objevením se této řasy vysvětlení měl - nejspíš došlo k deficitu fosforu.
Tyto řasy samy o sobě po čase "odejdou", ale já je obvykle řeším právě přihnojením fosforem :)
Že je fosfor "dobrý sluha, ale zlý pán", je obecně známo. Chce to používat jej s rozumem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 21:17 R Muž Silent [5949] – Re: Peťura
Tak jsem to taky zkusil přes Google. Je to sice strojový překlad, ale pokud má člověk alespoň trochu potuchy o co jde tak je to podle mně dostatečný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 21:13 Peťura – Re: Haimdol
Zkoušel jsem to na guglu a vyšlel mi z toho takový divný text.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 21:07 R Muž Silent [5949] – Re: Peťura
Je to poměrně jednoduchou angličtinou. Dá se ovšem použít překladač.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 21:03 Peťura – Re: ustavprochore
Děkuji moc,ale bohužel je to anglicky a to já jsem bohužel mimo.Dík za pochvalu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 20:45 Žena ustavprochore [567] – Re: Peťura
www.theplantedtank.co.uk/… - Jsou to sice stránky příznivců hnojení podle EI, ale třeba ti to v něčem pomůže.
PS: Akvárko vypadá supr! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 19:57 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Peťura
novym kytkam chvili trva nez zakoreni a zacnou poradne rust - odcerpavat ziviny, snizil bych prechodne davkovani hnojiva, nez se ty novy kytky rozjedou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 19:17 Peťura – Re: Sid
Fotka k příspěvku Dobrý den,tak jsem při zakládání nové náplně přidal cukr a trochu to pomohlo,jede to lépe,ale budu muset asi přidat ještě kvasnice.Co se týče kytek,tak se to zlepšilo,nevím jestli co2 nebo tím planta minem(2ml denně),přidal jsem nějaké kytí ze srazu,vyměnil ty egerie co nešly za jiné a je to lepší,Pro představu posílám foto.
Mám ale jiný problém.Jak jsem měl potíže s tím řasením skla,tak se to zlepšilo,ale po přidání nových květin(nevím jestli je to příčina)se to zase začalo řasit.Teď už je to úplně zelené a řasí se jenom skla,na kytkách nic,na dekoraci taky ne,jen ty skla.Je to takový slabý povrch,čistě zelený,jde to lehce setřít stěrkou,ale je to rychlé.Dnes dopoledne jsem měnil vodu a vyčistil jsem to a teď už je tam slabý povlak.Nevím co s tím,musím čistit skla každý den.Díky moc.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 12:17 Muž kortezhugo [983] – Re: l3nka
aaa zase si kupila "specialku"??? :-)
no ja ich neodsudzujem ale v pripade ze mas 2 trubice a tvoje akva ma pomerne malo svetla - bi som ju tam nedaval...



 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 19:39 Usine – Re: l3nka
Ty 120 by svítili více. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 18:17 Žena l3nka [13] - Rostliny
Jedině bych tam dala místo těch 120cm zářivek 4 60cm zářivky, které by svítily více
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 18:04 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: vaclav
No ja tam mam tiez 2x36W normalne a 2x36W specialky na rastliny :-) Ale je to skor pre ten fialovy efekt ako pre rast rastlin (tym to je jedno, rastu uplne rovnako aj ked prehodim rampy naopak).

l3nka: mas na tych ziarivkach aj reflektory? Lebo bez nich je to naozaj malo... A dalsie ziarivky by tam mali ist pridat bez problemov, mne sa na 60cm siroku nadrz zmestia 3 rampy (6 ziariviek), takze este dalsie 2 ziarivky by tam mali ist pridat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 16:48 Žena l3nka [13] - Rostliny
Nevím co to je za speciáolní trubici. Koupila jsem ji ve zverimexu tam mi bylo řečeno že podporuje růst rostlin. Zářivky pár měsíců nové...
Taky si tak trochu myslím, že je to světlem.. ale předělat to neumím a stejně tam není místo na nic dalsího :-( Hodně akvaristů v okolí říká, že světlem to určitě není.. Kdo ví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 16:31 Muž toms [0] - Rostliny a krevetky
nikdo teda nevíte co to tam v akvárku mám za potvoru :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 16:29 Usine – Re: protein007
Já mám také v 500 l. 2 x 58w ale to jsou trubice 150 cm dlouhé a ty svítí více než 2 x 36w + 40w speciální (zřejmě trubice od hagenu). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 16:23 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: vaclav
Nemusi to byt tym svetlom, ja som jeden mesiac fungoval na 540l nadrzi podobnych rozmerov s 2x54W :-) A ziadne riasy, len rastliny rastli trochu pomalsie (oproti terajsim 144W).

l3nka: mas zmerane parametre vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 16:12 Usine – Re: l3nka
Jestli je to v té 412 litrové nádrži tak tam máš málo světla. Co je to za speciální trubici. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 14:17 Žena l3nka [13] - Rostliny
Fotka k příspěvku Už mě to nebaví.. Nevím jak s tou řasou bojovat.. Pročetla jsem hodně rad ale žádná nepomohla... Vím, že tohle se tady řeší pořád dokola ale už nevím co by mi pomohlo. Jestli nějaký přípravek? Řasa je na kořenu na pozadí a rostliny nejsou zelené ale hnědé.. Děkuju za Váš čas
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 23:06 Muž toms [0] - Rostliny a krevetky – Re: Sid
No dával jsem zhruba 4ml PMDD deně bez fosforu,ale začla se mě nějak moc tvořit zelená řasa na skle tak zhruba 3 tydny nepřidávam,snížil jsem i průtok filtru a tedkom se mi právě začla tvořit tato potvora a nevím jak se jí zbavit a celkově se mi zdá že se rostlinkám moc nedaří :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2010 13:56 Žena sivon [1694] - Plži – Re: Bodlak
Nákupem plžů nic nezkazíš. Nejvhodnější je Clithon a Neritina, velmi výkonný je také Brotia pagodula.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [47] ...... 69 70

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 79063x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1351-rasy?od=2301