Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Řasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2020 10:18 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Honzulak
Tak postupně jak se akvárium zabíhá můžeš světlo přidávat, dobře si prostuduj jak se má postupovat s tímhle substrátem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2020 10:13 Muž Honzulak [0] Re: MichalV
To akvárium je založené lehce přes dva týdny. Časy osvětlení samozřejmě zvýším, ale nebude to mít negativní dopad právě na zmíněné řasy? Taky jsem na vážkách, zdali začít hnojit do vodního sloupce. Jako substrát mám Platinum soil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2020 18:46 Muž MichalV [327] Re: Honzulak
rastliny dýchajú a rastú, keď svietiš. Bežne v ich domovine cca 12h denne. Myslíš, že 6, poťažmo 6,5 h im stačí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2020 15:18 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Honzulak
Sám jsem to ještě nevyzkoušel ale dost to chválí. Je to ale pro silně osvětlené akvária tak bacha a opatrně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2020 15:12 Muž Honzulak [0] Re: vaclav
A s tím hnojením tedy raději počkat? Mám Seachem Flourish, ale přemýšlel jsem nad tímto surpanshop.cz/…. Díky moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2020 14:58 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Honzulak
Já bych přidal na světle týdně tak 1/2 hodiny a uvidíš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2020 14:43 Muž Honzulak [0] Re: vaclav
Dnes jsem vyměnil 1/2 vody, zakoupil nový difuzor od Twinstaru a přesunul jej na druhou stranu, kde je nasávání filtru a větší proud - vizuálně lépe rozhání bublinky. Tak uvidíme. Dnes jsem se dostal na hladinu, kdy měl dropchecker světle zelenou barvu.

Po dvou týdnech stále svítím 6 hodin a nehnojím. Otázkou je, zdali dobu osvětlení a hnojivo dodat, aby se ta řasa náhodou nerozjela víc.

Díky moc,
Honza
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2020 19:13 Muž Honzulak [0] Re: vaclav
Hezký večer, děkuji za odpověď. Drop checker má tmavě zelenou barvu. Rozpouštím to tímto: www.rostlinna-akvaria.cz/…, ale přemýšlel jsem nad tím, že bych koupil difuzor od Twinstaru (např. tento www.juwelakvarium.cz/…). Opravdu se mi zdá, že aktuální difuzor dělá na můj vkus až přílis velké bubliny. Zkusím ten trik s petkou, prozatím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2020 16:54 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Honzulak
Jakou barvu má drop checker? Podle obrázku čeříš hladinu až moc a na tom čím CO2 rozpouštíš hodně záleží. Takhle ti většina uteče, provizorně než něco vymyslíš dej nad difuzor uříznutou petku dnem vzhůru a sbírej do toho bublinky CO2. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2020 16:18 Muž Honzulak [0] Re: afc1886
Díky moc za identifikaci, zkusím tedy přidat na CO2 viz. www.rostlinna-akvaria.cz/…, tak snad zde nejsou milné informace. Průtok filtru můžu zvýšit na max. Jinak si ale myslím, že cirkulace vody je plně dostatečná, ale třeba se pletu. Bublinky Co2 jdou rovnou k hladině a jsou poměrně velké. Nemůže být lepší například lipové dřívko?

Mimo to jsem založil prezentaci, kde je i vybavení.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2020 15:24 R Muž afc1886 [14703] Re: Honzulak
Je to zelená vláknitá řasa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2020 13:22 Muž Honzulak [0] – Identifikace řasy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, prosím o pomoc při identifikaci řasy a postupu při likvidaci.
Specifikace akvária:
- Čistý objem 40-45 litrů.
- Akvárium je 14 dní v provozu.
- Svítím 6 hodin denně.
- Světlo Chihiros A451 nastavené na osvit středně vyšší hodnotou
- Dno Invital japanese soil
- CO2 dávkování - dropchecker je na konci dne tmavě zelený
- Dle mého názoru celkem hustě osázené akvárium.
- Zatím nehnojím.
- Vodu měním pravidelně 2x týdně cca 1/3 - 1/2 vody.

Víte jak se té potvory zbavím? Přemýšlel jsem nad otíky, ale nevím, zdali ještě není moc brzo. Naopak brzo mi příjde na tvorbu vůbec nějaké řasy a rád bych to zabil v zárodku...

Mimochodem fotka celého akvária je pořízena 27.11 a to ještě bylo celé bez jediné viditdelné řasy.

Díky moc! :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2020 20:29 Dragon.001 Re: afc1886
Děkuju to bude snadné a ten bílý chomáč? ten jse, tam nenašel :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2020 19:22 R Muž afc1886 [14703] Re: Dragon.001
Podívej se na jelení paroh v odkazu v modrém rámečku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2020 18:53 Dragon.001 – Netuším co to je
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, objevili se mi na rostlinkách taková šedá vlákna. A přecházejí až do fialové. Netuším co to je a také se mi v akváriu objevil takový bílý chomáč. Máte někdo tušení o co jde?

Děkuju
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2020 20:16 Muž vlka [3455] Re: klm007
Čauky, nejlepší by bylo založit si tady prezentaci, pak by se radilo líp...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2020 19:41 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potočníRe: klm007
zkus ubrat na tom hnojení. je možnost že máš ve vodě hodně živin a rostlinky to nestačí vstřebat a dáváš tak dobrou stravu řasám. potom si udělej test na dusičnany. jestli nemáš v akva moc dusičnanů to je taky podnět pro růst řas. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.08.2020 07:45 Žena tramtra [3202] Re: klm007
Fotka k příspěvku Ahoj. Proč se ti dělá řasa, ti neporadím, ale to drobné, co máš na hladině, není řasa, je to rostlina Drobnička. rybicky.net/atlasrostlin/wolffia_arrhiza
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2020 23:02 Muž klm007 [114] – Invaze řasy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku V miniakvárku mám jen krevety, okružáky a piskořky. Jednou týdně hnojím obyčejným tekutým hnojivem a vyměním 1/3 vody. Svítím 8 hodin. Na substrátu roste řasa, pravděpodobně cladophora. Na rostlinách pak roste řasa také - krátký souvislý povlak zelené řasy. Rostliny pak odumírají. Řase se tak daří, že se dokonce i množí generativně - viz. hladina. Jak se řasy zbavit? Děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2020 11:15 Dastyán – Řasa
Ahoj může mi někdo poradit v akvárku mam za kytky zaháklé takové dlouhé šlahouny řas jak je zneškodnit a co dělat aby se mi tam nezobrazili znova
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.02.2020 19:10 Muž Roger [1873] Re: Daffyn
Do 7 minut? U mě je to pryč za pár :) evidentně krmíš moc, nekupuj zbytečně reflektory, uber dobu svícení, hygiena a výměna vody, nehnojit, a pokud chceš rychleji zamávat s řasou tak vysadit rychlerostoucí kytky ve větším množství a i stonků to nebude. Nevidím aktuální foto jak vypadá akvárium teď. Záleží i které kytky vysadíš,pokud o některé víš že se jí daří tak tu ve velkém množství. Zkus se podívat do sekce darování, možná najdeš někoho z okolí, kytky vypěstované ve vodě typu polysperma, sessiliflora apod.. se chytí hned a rostou během chvíle, neztrácí čas s přelistěním ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2020 19:07 R Muž Anthrax [4787] Re: Daffyn
7 minut je moc. Nedávej víc, než sežerou během pár okamžiků. ;-)
Edit: A nezapomeň, že to co je sežráno, nikam nezmizí a je to po čase vyloučeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2020 19:05 Muž Daffyn [4] Re: Roger
Jo jo svetlo utlumit nejde, ale zkusim to vyresit reflektorem www.hornbach.cz/…
Dobu sviceni jeste zkratim. A rychlerostouci rostliny sem vcera koupil 4 a jeste zitra koupim dalsi 4. Hnojeni teda vynecham, a krmim tak akorat-do 7 minut vse sezrano-:) Profilova fotka je aktualni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2020 17:48 Muž Roger [1873] Re: Daffyn
Nevidím nikde novou fotku, ale jak jsem psal tam tak k tady a snad se nepletu. Jelikož světlo utlumit nejde, ani zářivka nejde utlumit, můžeš ji pokud vím pootočit.
Osobně bych doporučil nehnojit, svítit 6h denně, krotit se při krmení a měnit vodu standardně. Řekl bych, že to má na svědomí nedostatek stonkových rostlin už při zaběhu a k tomu hnojení, dej foto toho čemu se ti tam daří 6 rychlerostoucích kytek a ty rozmnož, případně i nějaký požírač živin na hladinu (plovoucí kytky, růžkatec apod..). Jen můj názor a snad se nepletu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2020 23:15 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Daffyn
Tak tramtra ti to popsala v prezentaci celkem přesně, já bych dodal že bych se zatím vykašlal na nějaké přihnojování to je vždycky problém v čerstvých akváriích. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2020 20:45 Muž Daffyn [4] Re: ctibum
Prezentace aktualizovana...poradi nekdo co s tema rostlinama? Diky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2020 13:34 R Muž ctibum [6926] Re: Daffyn
Aktualizuj si prezentaci, doplň tam info o údržbě a určitě se na něco přije i bez výjezdu ;-)
A zkus se podívat na odkaz v modrém rámečku nahoře ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2020 13:11 Muž Daffyn [4]
Ahoj vsem, mam na vas prosbu. Mam uz podruhe zalozeny akvarko a porad mam problemy s rostlinkama. Dela se na nich hneda rasa. Byl by nekdo ochotny z okoli Boskovic nebo Blanska se ke me prijet podivat na akvarko a rict a poradit co delam spatne? Bydlime Voderady u Boskovic. Cestu samozrejme zaplatim...muze byt i nekdo z Brna. Dekuji moc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2019 17:51 Muž bici10 [24] - Tetry
Světlo posunout nejde jen ho můžu pootocit kamkoliv je to ledkova trubka. Tak ja teda vydrzim až to vyroste a zkusím to kdyztak nějak zredukovat aby to bylo lepší a bylo kytek víc ☺️
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2019 17:41 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: bici10
Pokud se ti dělá řasa jen na skle je to celkem normální a asi bych to moc neřešil, rostliny dorostou a uvidíš jestli se bude dělat stále. Zkus posunout světlo pokud to jde trochu dozadu pokud ne tak vydrž. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2019 17:32 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: bici10
V první řadě byl CHYBNÝ tvuj názor, že ryby neměly kde plavat - samozřejmě, že měly. Většina ryb se cítí v džungli super. Neříkám neostříhat rostliny, které zakryjí hladinu a zatemní nádrž, všechny bych ale zastrkal zpátky. Na tvých fotkách po údržbe je silný nedostatek rostlinné hmoty. Toto se ti nesmí opakovat. Objem vegetace, který jsi měl, když jsi si myslel, že se ryby nemají kam hnout, byl potřebný objem. Maximálně jsi to měl přeskupit.

Maq ti správně napsal, že to máš nešikovné - to je jiná kapitola.

Řešení pro tebe bude, až budeš mít pocit, že se ryby nemají kam hnout, zustat v klidu a hlídat pouze, jestli rostliny mají dost světla. Odstřihnout jen to, co stíní a strčit to jinam - klidně tam, kde si myslíš, že se nic nevejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2019 15:47 Muž Planorbella [643] Re: bici10
Nevím jak rychle ti rostou, ale týden se mi zdá málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2019 15:39 Muž bici10 [24] - TetryRe: Maq
Takže si pomuzu když třeba jeden tyden prostriham jednu pak zase další a takhle jo? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2019 15:37 Maq Re: bici10
No, hlavní biologický malér byl asi ten masivní zásah. Kdybys totéž dělal po troškách, určitě by na tom akvárko získalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2019 15:28 Muž bici10 [24] - TetryRe: Maq
Tak co by jsi mi teda doporucil? Mam to nechat zase zarust a strihat jen postupne? Třeba jen jednu pak zase třeba druhou? Já to měl jako nasazeny dozadu ale všechno se to rozrostlo úplně všude jsou kytky tam I kde se nesazali jak se rozmnozili ☺️
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2019 14:48 Maq Re: JirkaŠčobák, bici10
Jirko, v deníku biciho prezentace jsou i fotky bezprostředně před sestřihem. TTam je té zeleně víc.
Nicméně, bici10, máš to udělané nešikovně a udržuješ to nešikovně.
Hygrophila difformis je rychle rostoucí gigant, který patří jedině k zadnímu sklu, místo blbého Buddhy. Podobně Limnophila sessiliflora - sází se nahusto dozadu a udělá stěnu. Vallisnerie se dávají do boku a nechávají se jim vzplývat listy na hladině, ve směru proudu z filtru. Listy se nestříhají, dělá to problémy.
Kdybys to měl takto udělané, měl bys vzadu džungli, což je pěkné, a dopředu bys mohl dát ještě mraky rostlin nižších a/nebo pomaleji rostoucích.
Ty to máš nasázené hala, čili bala, a když to přeroste, vjedeš na to s kombajnem. Tím se stane následující:
a) spotřeba živin rostlinami náhle a dramaticky poklesne,
b) z místa střihu valí do vody spousta organických látek (hlavně sacharidů), které jsou nejlepší pochoutkou bakterií a řas, a
c) celé akvárko je náhle mnohem intenzivněji prosvětlené.
Pokud jsou výsledkem jenom řasy, máš docela štěstí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2019 14:34 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: bici10
Standardní pohled laika. Toto má být úplně plný akvárko rybicky.net/fotogalerie.php… :)
No, ono to už nebude dorůstat tak snadno. Jak jednou naběhnou řasy, je to ruleta. Lepší přidat další rostliny. DOBRÁ RADA laikovi :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2019 14:24 Muž bici10 [24] - TetryRe: Planorbella
No tak pockam až to doroste a snad bude po problému ☺️
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2019 14:18 Muž Planorbella [643] Re: bici10
No právě normální když nemáš dost rostlin (což teď nemáš rapidně jsi jich většinu ostříhal najednou, mohl jsi to udělat postupně).
A že by v tom krásně zarostlém akvárku co, jsi měl před údržbou nemohly plavat ryby, není pravda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2019 14:10 Muž bici10 [24] - TetryRe: JirkaŠčobák
Kytek tam je dost jen jsou teď ostrihany protože rybky neměli KDE plavat jinak bylo to akvarko úplně Plný žádný volny místo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2019 14:07 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: bici10
Fotka?

Jestli je to v tom akváriu, co máš prezentaci, tak je to tím, že by to chtělo víc rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2019 14:00 Muž bici10 [24] - Tetry
Ahoj teď nějak bojuju s řasou na skle. Akvárko je tyden po údržbě a uz se mi pomalu zacina zase dělat na skle. Nevíte někdo čím by to mohlo být? Jen dodam že denne svítím 8 hodin. Díky za postrehy :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 18:09 Anďaska Re: Robin151
Když napíšeš vodárnám e-mail nebo tam zavoláš, tak jednou ročně máš nárok na zaslání rozboru vstupní vody zdarma. Taky jsem si to takhle vyžádala ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 18:06 Muž Robin151 [11] Re: Maq
Tady ty jsem našel, ale není tam moje obec právě.Je tam obec vedle tak nevím. Ale díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 14:04 Maq Re: Robin151
Snad přežiješ, ale možná nepřežije akvárko. Zkus ty excelové tabulky tady:
www.smvak.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2019 22:21 Muž Robin151 [11] Re: Anthrax
Kdysi jsem to hledal, ale nuc jsem nenašel tak to snad přežiju i bez toho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.03.2019 22:12 R Muž Anthrax [4787] Re: Robin151
Na rovinu. Kdo to má za tebe vědět? Koukni na stránky vodárenské společnosti. Jestli chceš kloudné odpovědi, tak pro to musíš něco udělat. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2019 22:06 Muž Robin151 [11] Re: Anthrax
Dobře díky používám kohoutkovou vodu víc nevím myslím že jde z nádrže šance, ale to bych kecal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2019 22:02 R Muž Anthrax [4787] Re: Robin151
Světlo a možná i ten nadbytek živin. Ale v prezentaci nepíšeš jakou vodu do akvárka používáš. Těžko říct. Ale tím svícením bych začal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2019 21:56 Muž vlka [3455] Re: Anthrax
Já nic netvrdím. Jen jsem napsal že nedůvěřuji žádnému z těchto substrátů a považuji je za častou příčinu problémů. Jen můj názor.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 69 70

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 79064x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1351-rasy?od=301