Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 27 Přejít na další stránku   1  
Řasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.08.2013 16:43 Muž Miso [470] Re: kacercz
no a ide to odsavat? ak ano tak to rob a ano sa to strati, v novych nadrziach celkom bezne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 16:34 Muž kacercz [36] Re: Aforte
Mobilem lepsi foto nedam. Je to cca 10 cm pod hladinou a mozna i vys, nahore jsou dve rampy po 48W kazda. a vic svetla na 80x50 plochu nedam .. nevejde se.

foto svetel vecer ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 16:21 Muž Aforte [533] - Rostliny
Pokud správně vidím, tak je to hnědá řasa, čili rozsivka. Dělá se na méně osvětlených místech nebo nádržích. Chtělo by to detailnější foto, pokud to jde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 16:19 Muž kacercz [36] Re: kacercz
Fotka k příspěvku a jeste jedna fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 16:19 Muž kacercz [36] – rasa na pozadi - v akvarku
Fotka k příspěvku na pozadi v nove (14 dni) zalozne nadrzi, viz muj profil, pracovni relax, se mi objevuje tutok rasa

zatim je to jenom na pozadi, nikam se to nerozlejza sneci ji docela oziraji, nejak to resit nebo proste pozadi necim poroste tak jako tak?

Dikes
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.08.2013 11:57 Muž Miso [470] Re: Designer
osobne si myslim ze CO2 moze zaciatocnikovy pomoct, ale len za predpokladu ze:
-bude ochotny zaobstarat set s tlakovou flasou
-bude bublat nonstop s tym ze maximalnu hladinu co2 bude mat max 20mg/l (pred zapnutim svetla)
-poriadne si o tejto problematike nastuduje
v takom pripade moze vylucit jednu z pricin nezdaru s pestovanim rastlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   12.08.2013 19:59 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Designer
Je zajímavé že nejvíce kecají o CO2 většinou ti co ho nemají. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 19:06 Muž acik [416] Re: Designer
ja do akva zadne chemie nedavam a davat nebudu,vse to pudje prirodni cestou :) jen to musim vychytat s osvetlenim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 12:08 Žena sivon [1694] - PlžiRe: Designer
Souhlasím, zvláště pokud je velmi měkká voda, jako u nás. Kytičky mi sice při bublání rostly mnohem lépe, ale "rozpustili" se mi plži a to především ti chtění. Vyladit světlo, CO2, hnojení a i další "vstupy" je někdy opravdu makačka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   12.08.2013 10:29 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: jmalyska
Proti tomu CO2 se ohradim, jde to i bez jeho pridavani. Jiste ze s nim porostou rostliny lepe (tedy kdyz to nekdo umi, samo pridane CO2 to nevytrhne), ale nutne umele pridavat neni.

Nekdy mi to pripada, ze tim jak se o CO2 pise, to v lidech kteri zacinaji s akvaristikou vyvolava dojem, ze je to pridavani CO2 naprosto nutne. A pak si nadelaji vic problemu, nez uzitku. Proto rikam, muze to slusne jit i bez CO2, nejen ohledne rasy, ale celkove s rostlinami. A zacatecnikum doporucim, driv nez si budete jisti tim co delate (no kdo si je jist, tak alespon si to budete myslet), na pridavani CO2 klidne zapomente.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 10:21 Muž jmalyska [167] – Řasy
Stejná zkušenopst jako Designer. Správným provozem akvária se dá omezit tvorbě řas. Je to pořád dokola ono vhodné světlo, dobré CO2, nepřekrmovat a pravidelně měnit vodu v aq menších 120litrů, mít vhodnou filtraci s velkým objemem filtračního média, nemít přerybněno a nelít do vody žádné chemie hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2013 09:26 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: acik
Mam v malem akvarku 54l Jeleni paroh a i trochu Sinice. Svitim uz jen 5h denne, rostlinam to stale jeste staci k nejakemu pomalejsimu rustu (ono je to 30W slusnych zarivek nad timhle plivatkem), rasy odstranuji, lepsi se to, ale jde to pomalu. Nastesti toho fakt neni moc.

Nicmene jsem udelal neco jako pokus a skomirajici Echinodorus s trosku Jelenim parohem porostlym listem jsem dal do 200l akvarka. A svete div se, po necelem tydnu je na tom listu jen par ubohych vlakynek zbytecku, Echinodorus vystrkuje novy list, rasa mizi, proste v tom druhem akvarku to te rase vubec nejde. V tech 200l mi ohledne rostlin temer vsechno roste lepe, i kdyz je tam svetla mene (60W zarivek, sice specialky, ale jen tak malo).

Takze je naprosto jasne, ze kdyz jsou v akvariu spravne pomery vseho, rasa to nezvlada. Sice chapu, ze udelat veci tak, at je vsechno jak ma byt, je nekdy nadlidska prace, ale verte, proti nejakym algicidum (prostredkum proti rasam) to fakt stoji za to. Ted vim, ze i kdyz si od nekoho donesu zarasenou rostlinu, muzu ji zasadit a byt ohledne rasy v klidu (vsechny rostliny radeji dezifikuji hypermanganem, ale to neni opatreni proti rasam).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2013 19:50 Muž acik [416] Re: Dejmon
ale kup to,at nam muzes popsat zkusenosti :-D :-D
Dejmon napsal: To si tam raději nechám řasy než to kupovat za tu cenu a ještě nevědět, zda mě to pomůže. Ne děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2013 19:48 Muž Dejmon [64] Re: acik
To si tam raději nechám řasy než to kupovat za tu cenu a ještě nevědět, zda mě to pomůže. Ne děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2013 19:35 Muž acik [416] Re: Dejmon
tak to kup a dej vedet... :) rybicky.net/forum/17148-esha-protalon-707Dejmon napsal: Ne,ne, jenom jsem brouzdal netem a našel jsem tento přípravek. Máš pravdu, bylo by dobré, pokud s tím má někdo zkušenosti, aby se tu o tom zmínil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2013 19:18 Muž Dejmon [64] Re: Designer
Ne,ne, jenom jsem brouzdal netem a našel jsem tento přípravek. Máš pravdu, bylo by dobré, pokud s tím má někdo zkušenosti, aby se tu o tom zmínil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2013 18:39 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Dejmon
No prima, vyrobek si najit umime, ale chtelo by to rict k tomu i nejake B. Jake jsou tedy zkusenosti, o ty prece tady ve foru jde ;-) . Povedlo se Ti tim vyhubit nejake obtizne rasy bez dalsich nasledku? Povidej, urcite nejen ja si to rad prectu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2013 18:35 Muž Dejmon [64] – :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2013 15:30 Muž acik [416] Re: Designer
no je mi to jasny,ze to není hned :) bude se jednat o radky tydnu... ted jdu vybirat nejaky kytky,musim tam něco nového narvat,vyskubal jsem všechny egeria najas
Designer napsal: Neni to na hned, ale to urcite pisu zbytecne... Kolikrat takhle stojim nad akvarkem a ukazuju rostlinam rukama "sup sup, tak rostem", jsem totiz desne trpelivy :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2013 15:28 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: acik
Neni to na hned, ale to urcite pisu zbytecne... Kolikrat takhle stojim nad akvarkem a ukazuju rostlinam rukama "sup sup, tak rostem", jsem totiz desne trpelivy :) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2013 15:20 Muž acik [416] Re: Designer
tak ju,urco to vyzkousim,nebo spise uz jsem ji vypnul a uvidíme,budu to nadále sledovat a dam vedet :)
Designer napsal: Je to Ruducha, a ty rostou i ve velkych hloubkach, kam pronika jen modre svetlo. Takze kdyz odhledneme od specifik ruznych druhu, zkusil bych vypnout tu modrou zarivku (nasel jsem u Tebe "1x80w aqualine T5 Reef White 10K").

Nemusi to pomoct, ale za pokus by to stat mohlo... Ovsem ber to jen jako reseni selskym rozumem, treba placam blbosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2013 14:07 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: acik
Je to Ruducha, a ty rostou i ve velkych hloubkach, kam pronika jen modre svetlo. Takze kdyz odhledneme od specifik ruznych druhu, zkusil bych vypnout tu modrou zarivku (nasel jsem u Tebe "1x80w aqualine T5 Reef White 10K").

Nemusi to pomoct, ale za pokus by to stat mohlo... Ovsem ber to jen jako reseni selskym rozumem, treba placam blbosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2013 09:20 Muž acik [416]
ahoj lidičky,před mesicem se mi objevila rasa setka,tak jsem dle rad provedl zmeny,ohledne filtru,zacal menit vodu každý den,ostrihal jsem všechny listy, kde rasa byla,vycistil jsem koren a stetka se opet ukazuje na kamenech a rostlinách vetinou na anubiasech,pak je něco na echinodorusu,ale nevim co to je,jsou to jen cerne flicky,predpokladam,ze to bude taky začátek stetky. Zelenou rasu tam mam taky a to taky na anubiasech a kamenech,ale ta mi tak nevadi,jak ta stetka... chci s tou rasou zatocit,ale vidim,ze je silnejsi

hodnoty vody
kh 5
gh 8
no3 25mh/l

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 11:32 R Muž romant [27987] Re: mirka813
Ta neustále kalnější voda, by mohla značit přítomnost nálevníků a na ty je nejlepší nedělat nic, jenom vyčkat až si s nima akvo poradí. Nekrmit, vodu neměnit, filtr nečistit. Šikla by se fotka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 11:19 mirka813 – řasa a kalná voda Mirka813
Děkuji zatím za radu pokusím se tu rostlinku někde sehnat. sotva se vykulí mali ancíci tak už je zase honí do květinače..a tím že se mi to takhle pořád kalí jsem to akvárko už chtěla dát i s tema ancíkama pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 11:08 Muž dimmur [283] Re: mirka813
co nejdrive bych sehnal hodne rychle rostoucich rostlinek, me ze zacatku hodne pomohl Ceratophyllum demersum, nacpal sem ho do akva maximum a az bylo akva stabilni, tak jsem ho odstranil...a caste vymeny vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 10:51 mirka813 – řasa a kalná voda Mirka813
diky za vaší radu co se týče té výměny vody tak to se dělá.ty parmičky mám od samého začátku a akvárko máme asi 4 roky ale ted se nám do rána ta voda zakalila a ty parmičky jsou na to citlivé a ted ta řasa tak jsme si nevěděli rady . voda se vyměnila a ještě asi3 dny byla taková kalnější než se to hezky vyčistilo.ted už to zase je v pořádku. a máme ještě jedno akvárko tam máme jen ty tmavý ancíci 2 holky a kluka to je asi30 l. no a tam tamse nám ted nedaří vyčistit vodu pořad je tam ta voda kalnější . filtr se pere v té vodě s akvamění se voda. tak jsme dělali celé nové i písek jsme dali nový nepřekrmuji a stejně to prostě je kalnější ta voda . co s tím máme dělat je tam 1 rostlinka větší a mají tam ten kořen s anubiasem co mi poradíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.05.2013 19:08 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: mirka813
Máš tam moc ryb , když se k tomu přidá nepravidelná výměna vody tak je štětičková řasa na světě. Kvůli tomu ti asi vymřeli ty parmičky, který stejně v tak malé nádrži nemají co dělat hmm doporučil bych ti přečíst si základy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 17:52 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: mirka813
Tady je jen jedna rada. Prvně vypni Caps Lock (To asi akvárku nepomůže, ale budou tvoje dotazy čitelnější.). A za druhé, založ si prezentaci takhle je jakákoli rada jen věštění z kávové sedliny. ;-)

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 17:36 mirka813 – řasy
ŘASY PROSÍM MUŽE MI NĚKDO PORADIT MÁME AKVARKO 60 L JSOU TAM 2 ANCÍCI ZLATÍ 4 MENŠÍ TY TMAVY 4 PARMIČKY MECHOVÉ ANEONKY A 4 ČERVENÉ RYBIČKY ROSTLINKY TAM NÁME VALISNÉRKUSAGITÁRIA PLATIPHYLAASI4 KUSYA ANUBIAS . POKUD JE ROSTLINKA MALÁ TAK JE KRÁSNĚ ZELENÁ ALE JAK ROSTE NA HLADINĚ TK NA NÍ ZAČNE RUST ČERNÁ ŠTETIČKOVÁ ŘASA A NEJDE TO ODSTRANIT S ROSTLINKY. TED MI I UMŘELI 4 PARMIČKY PRUHOVÉ. PROSÍM O RADU CO S TÍM MÁME DĚLAT. MIRKA
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 19:23 R Muž romant [27987] Re: Thomatys
Ta zářivka je tak akorát po smrti neb je půl roku stará a to je tak jejich čas. Obyč. třípásmovka udělá dobrou službu. Když budeš chtít světlo více do žluta, tak třeba označení 830 a když více do bíla, tak 840, 865. Tu změnu bych udělal opatrně a to tak, že bych snížil dobu osvitu tou novou zářivkou, neb to bude pro akvo slušná porce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 19:16 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: Thomatys
Tak kup obyčejnou bílou zářivku za pár korun a třeba to pomůže ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 19:13 Muž Thomatys [-3]
No je pravda, že řasa se tvoří hlavně uprostřed akva a v částech kde je hlavní světlo ze zářivky, za filtrem mám taky rostliny a tam nic není, to samí na okrajích akvária nic není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.05.2013 17:54 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: Thomatys
Koukám do prezentace že tam máš Glo zářivku ,já měl 2x Aqua glo a dělala se mi taky hnědá řasa, když sem jednu vyměnil za obyčejnou tak řasa zmizela ,někde sem i četl že tyhle glo zářivky doporučujou kombinovat i s jiným druhem světla kvůli řase ... jestli se ti hnědá řasa dělá jen na dobře osvětlených místech tak to je špatnou zářivkou, jestli se ti dělá na neosvětlených místech tak to je způsobeno nedostatkem světla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 17:47 Muž Thomatys [-3]
No do měsíce je pěkný, ale já jí tu mám už 3 měsíce takže to asi jen tak nezmizí a jinou zářivku dát nemůžu, kryt co mám na akvárko je pouze na 18W zářivku, jiná tam nejde a prachy na koupi nového krytu nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.05.2013 16:37 Muž azonic [63] - RostlinyRe: Thomatys
Zatemňovat akvárium je hloupost tone dej tomu čas, taky se mi občas dělá u krevet a vždycky do měsíce zmizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.05.2013 15:01 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: Thomatys
Jinak odstranit de lehce i prstem a dobře ji žerou ampulárie a ancitrus ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 14:58 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: Thomatys
Hnědá řasa se dělá při nevhodném osvětlení ... někde píšou že se dělá při slabém, někde při silném tak je to těžký :) mě třeba proti hnědé řase pomohlo jen vyměnit zářivku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 14:52 Muž Thomatys [-3] – Řasa
Tak lidi a mám tu další problém, té zelené řasy co mi to tam likvidovala sem se zbavil zatemněním na 3 dny a pomohlo to, ale jakmile zmizela tato řasa tak druhá hnědá s povlakem se začala rozrůstat a teď mi pokrývá půlku akvária a když sem zkusil znovu akva zatemnit tak na tento druh to nezabralo, je tam furt. Nevím jak jí odstranit, rostliny sice neumíraj, ale je to dost hnusný jak po nich roste taková hnědá hmota. V profilu se dozvíte co mám za ryby, ale jak očka tak ty čističky řasu nežerou, nikdo po ní vůbec nejde. Testy nedodám nemám. Příčinu zatím řešit nebudu, chci jí jenom odstranit a až se zase objeví tak řešit příčinu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2013 23:24 Muž Miso [470] Re: Celiny
pricina v tom byt nemusi, ale velke % problemov s riasamy sposobuje nestabilne pridavanie CO2, pretoze pridavanim CO2 znizujes pH a rastliny sa tomu prisposobuju. ak to kolise, nutis rastliny vydavat vela energie na to prisposobovanie a nezostava im energia na boj s riasou. A ty si este k tomu pridal svetlo.
som toho nazoru ze ak pridavat CO2 tak stabilne z tlakovej flase, alebo potom radsiej sa na to vykaslat a zariadit sa bez CO2.

PS: fu nejak som sa rozpisal, to bude tou prehrou s Lotysskom ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2013 21:52 Muž azonic [63] - RostlinyRe: Celiny
Světlo nech a zkus trochu přihnojit a možná víc co2 nebo spíš stabilnější hodnotu což s burčákem asi moc nepořešíš. Mimochodem PMFE od Plantagrow jsem používal tři měsíce a nezaznamenal jsem žádnou změnu, PMDD není špatné ale cca po čtyřech měsících používání mi začali jít kytky do kopru tak jsem načal novou flašku a kytky se hned srovnaly, na obalu je použitelnost 6 měsíců ale myslím si, že je to tak polovina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2013 21:00 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: Burik
jak rikam, se svetlem uz nic nevymyslim, CO2 mam ze 2 2l pet flasek (vzdy menim co dva tydny jednu), zkusim nejaky lepsi difuzor a nakoupim nekde sypke pmdd..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2013 20:53 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Celiny
nejspíš hodně světla a málo živin,hlavně co2..ono PMDD od Plantageow taky není bůhvíjaká hiparáda.Mám pocit,že je daleko slabší,než uvádí etiketa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2013 20:14 Muž Celiny [293] - Rostliny – Staghorn
Ahoj kolegové, poslední dobou mě trápí Staghorn, lépe řečeno vyskytl se při přechodu z 36w LED světla na 36w zářivkových. Akvárium viz. LED Blue Jungle. Výměna cca 50 % vody co 5-7 dní, hnojím 4ml PMDD a 4ml PMFE od PlantaGrow, taky bublám z burčáku přes cigaretový filtr, filtrace TetraTec EX600, přerybněno snad nemám, pH 6,8, uhl. tvrdost 6, nejvíce napadené listy pravidelně odstraňuji, CO2 běží asi měsíc a došlo k nepatrnému zlepšení, se světlem toho už nic moc nevymyslím. Ještě dodám, že na starších listech mám hnědou řasu, která mě až tak netrápí bo chutná pavím očkům...díky za každou radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2013 19:28 meleri Re: Kamilstrom
dik, no nevim, ale ten Hagen ma takove zvlastni heblata misto nozek, cele se to jakoby sroubuje ke sklu. ale dneska jsem po osmi dnech vycistila akvarko, tak to treba pomuze. rybky mely pust, a jeste budou zitra mit, tak at se pusti do rasy. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2013 16:05 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: meleri
Mozna podlozit ty nozky na svetle(ono je lepsi prizvednout svetlo,nez ho ubrat na zarivkach=vetsi skok a mozna podpora rustu ras)pak se opravdu zlepsi "light spreadout"! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2013 14:41 meleri Re: Kamilstrom
ahoj, bohuzel, to nejde, mam takovou tu rampu od Hagenu, na nozkach, ale zkusim min svitit. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2013 14:40 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: meleri
Jestli roste na vrchu listu u hladiny,tak by to mohlo byt svetlem,zkus nejak trochu snizit intenzitu osvetleni,treba jen prizvednout svetlo(jestli muzes) staci 5cm nazacatek a uvidis(ziskas tim aspon lepsi rozptyl svetla po nadrzi). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2013 06:46 meleri Re: Kamilstrom
ta rasa mi akvarko nezaplavila. Je jen u te hladiny, nejvic na echinodoru a starych listech ludvigie repens. a pak trochu u dna, lezla z toho mechu, dala jsem ho pryc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.04.2013 15:50 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: meleri
Na rasozravce bych moc nespolehal,nesezerou ji nikdy tolik aby vyresily problem z rasou a tebou zmineni otici(pokud si je mela na mysli)ti taky moc nepomuzou! :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [27] ...... 69 70

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 79063x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1351-rasy?od=1301