Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 29 Přejít na další stránku   1  
Řasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 15:29 Muž jmalyska [167] – Řasy
Já jsem na vyústění filtru dal molitanovou kostku, zabránil jsem tak víření vody v akvárku a řasy jsou pryč... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 19:32 OndraT – je to nekonečné!!!
Fotka k příspěvku .tak odkaluju co 4 dny, přidal jsem do vody tablety od Tetry Algo Stop, Sera Phosvec,balení Sera Syporaxu a dalších deset rychlerostoucích rostlin (už í Anubiasy a Echinodorusy rostou rychleji než Vallisnerie :-D),6 SAE,ale prostě všechno je málo..do týdne mam na rostlinkách řasu jak fousy děda vševěda!!! (viz. fotka) asi se na to vyprdnu a budu chovat želvičky a nebo pěstovat kaktusy :( sad
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 00:05 mellifera – Silné osvětlení versus hnojení,Co2 a řasy
Mám akvarium 80x70x40 a pěstuji nenáročný kytky ((Echinodorus Bleher,Echinodorus Amazon,Echinodorus ocelot, Egeria Densa, Cryptocoryne Balansea, Jávský mech),Kryptokoryna kadeřavá měla i listy přes 1 metr, díky vysokému akvarku.Svítil jsem sice nehospodárně a málo(2x 40w žárovka), ale nebyl během více jak 10 letého používání tohoto osvětlení jediný problém s řasami a také jsem nehnojil a nepřidával Co2 (1x za 14 dní výměna 8% vody, 1x za měsíc filtr).Každý rok jsem pravidelně odevzdával přírůstky do zverimexu.Po změně osvětlení Hagen 2x 24w T5 HO s reflektory nastal problém (3 druhy řas)rostliny rostou,jak o život a jsou oslabené ! a to i při vodniho sloupce 60 cm.Pokud člověk bude pěstovat nenáročné kytky, tak toho světla opravdu není potřeba tolik, jinak práce navíc Co2,hnojení) a to já nechci!!!
Minulý stav osvětlení 800 lm a budoucí 3500 lm, moderní zařívky spolu s reflektory mají mnohonásobný výkon a ty waty na litr vody nelze brát vážně.Jinak to osvětlení Hagen je velice hezké a zdá se i kvalitní.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 22:22 R Muž romant [27982] Re: kus
Tak ono je hezký že to takhle poeticky zdůvodňuje Dennerle ve svých letáčcích, ale řekl bych že ten význam pauzy je zcela zištný a to že spočívá v pomoci si s hladinou CO2 v akváriu. Prostě systém nádech, výdech, nádech. :-)
Edit: Rozumějme v aplikaci do akvarijního prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 22:17 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: kus
No já přidal světlo na akvárko a začala se mi rozmáhat štetečková řasa, rovnováha mezi rostlinami, živinami a světlem byla fuč. Do toho jsem přesazoval kytky...teď jsem zavedl polední pauzu, rostliny se víc rozrostly, všechno se ustálilo a řasa mizí. Někdy stačí málo :)
Jo ještě jsem začal přidávat uhlíkový hnojivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 22:13 Muž kus [200] - Rostliny
no Dennerle na svých stránkách má v článku o zářivkách:
Proslulá polední pauza:
V tropické domovině většiny akvarijních rostlin velice často potemní obloha a přijde bouřka. Dennerle proto doporučuje dopřávat akvarijním rostlinám "tmavou polední pauzu" - vypnout veškeré osvětlení akvária, a to nejlépe okolo poledne po dobu dvou až čtyř hodin. Vaši rostliny si po tuto dobu vystačí s denním světlem, pronikajícím skrz okno do pokoje. Vítaným vedlejším efektem této pauzy je ztížení životních podmínek řas.
Příklad: 9:00 až 14:00 hodiny - 1. fáze (5 hodin)
14:00 až 17:00 hodin - polední pauza (3 hodiny)
17:00 až 22:00 hodin - 2. fáze (5 hodin)
teď ještě aby to někdo vysvětlil řasám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 20:29 OndraT Re: romant
romant napsal: Zařaď se v tom článku do jedný skupiny a uvidíš co z toho vyjde. Ono čím více světla, tím větší potřeba rostlin po živinách a tudíž nutnosti dodávat zvenku, naprosto nic proti tomu, kdo chce, ať tak činí, ale ve výsledku je třeba se dopracovat do nějakýho stavu vyváženosti, aby řasy měly co nejmenší šance se ukázat. Je taktéž nutný si přiznat, že řasy jsou přítomny ve všech nádržích v té či oné míře a je jenom na nás, jak jsme schopni je akceptovat. Někomu prostě vadí víc a někomu míň. :-)
me rasy, ty zelene neva, naopak! Krasne porostou povrch kamenu a vybaveni a je to hezky, prirodni,nejsem zastance sterilnich akva ;) ale kdyz se mi hnusna stetickova rasa a ruducha pusti takovimhle invazivnim zpusobem do rostlinek, tak to se mi nelibi no ;(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 20:18 R Muž romant [27982] Re: OndraT
Zařaď se v tom článku do jedný skupiny a uvidíš co z toho vyjde. Ono čím více světla, tím větší potřeba rostlin po živinách a tudíž nutnosti dodávat zvenku, naprosto nic proti tomu, kdo chce, ať tak činí, ale ve výsledku je třeba se dopracovat do nějakýho stavu vyváženosti, aby řasy měly co nejmenší šance se ukázat. Je taktéž nutný si přiznat, že řasy jsou přítomny ve všech nádržích v té či oné míře a je jenom na nás, jak jsme schopni je akceptovat. Někomu prostě vadí víc a někomu míň. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 20:17 OndraT Re: syndromp
syndromp napsal: Parmičky mám 5 let teď už cca 9cm. Koupil jsem je kvůli té ruduše a bylo to mnohem horší než co tam máš ty. Po týdnu krom černých okrajů na anubisech po ní nebyla ani stopa. Od té doby akva bez řas.
Je to jen příspěvek jak sem se jí zbavil já.

a nemas problem s agresivitou vuci ostatnim rybkam? Ja sem mel dva kousky ve 120l a musel jsem je dat po pul roce pryc..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 20:14 Muž syndromp [13] - RostlinyRe: OndraT
Parmičky mám 5 let teď už cca 9cm. Koupil jsem je kvůli té ruduše a bylo to mnohem horší než co tam máš ty. Po týdnu krom černých okrajů na anubisech po ní nebyla ani stopa. Od té doby akva bez řas.
Je to jen příspěvek jak sem se jí zbavil já.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 20:14 OndraT Re: romant
romant napsal: Ono i méně světla může bejt někdy ku prospěchu věci. www.horacovoakvarium.cz/…
no par clanku jsem uz precetl a v drtive vetsine se v boji s rasou zesileni svetla doporucuje,ale tak proc to nezkusit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.01.2013 19:53 R Muž romant [27982] Re: OndraT
Ono i méně světla může bejt někdy ku prospěchu věci. www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2013 19:50 OndraT Re: grunda
grunda napsal: přidej kytky na hladinu, ty kančíci nezničí ;-)
no premyslim o nich, ale nedojde k zastineni rostlinek u dna? Mene svetla=horsi rust rostlinek=idealni pro rasu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 19:43 Muž grunda [1781] - Cichlidy
přidej kytky na hladinu, ty kančíci nezničí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 19:41 OndraT Re: syndromp
syndromp napsal: Sázet jak o život. Nic tam nemáš.
Hodně rychlerostoucích kytek+CO2+parmička černopruhá, aspoň 3ks pokud máš aqva aspoň metr dlouhé.
Parmička = ruduchožrout.

ja se tedy nechci poustet do rozepri, ale neni spis zaklad odstranit problem, nez to resit ,,kratkodobym,, resenim v podobe pridavani dalsich ryb, kor parmicek, ktere rozhodne ruduchu nezerou a po par mesicich prestanou rasy prijimat temer uplne, protoze je prijimaji pouze v mladi? Ale mozna se pletu a mel jsem jen jine zkusenosti temito rybkami :) jeste tam trocha mista k nasazeni je, ale jedina rostlinka, ktera mi jede je Vallisneria a Microsorium. A narvat tyto dve rostliny po celem akvarku bych opravdu nechtel a stonkovky jako Cabomba apod. Se diky kancikum dlouhodobe neudrzi :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 19:36 Muž riso [129] - CichlidyRe: OndraT
taky bych neco udelal s tim dnem. Moc hrube X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 19:33 Muž syndromp [13] - RostlinyRe: OndraT
Tak bych zkusil tu parmičku. Ale příčinu ti nevyžere :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 19:31 Muž syndromp [13] - RostlinyRe: OndraT
Sázet jak o život. Nic tam nemáš.
Hodně rychlerostoucích kytek+CO2+parmička černopruhá, aspoň 3ks pokud máš aqva aspoň metr dlouhé.
Parmička = ruduchožrout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 19:24 OndraT Re: grunda
Fotka k příspěvku grunda napsal: pokud jde o to akva co máš v prezentaci - ryby jsou naprosto nevhodné pro tak prťavé akva jak máš, máš tam málo kytek, máš tam moc světla. Takže změň rybí osádku, dosaď kytky, uber světlo - nebo přidej CO2.
Nadrz je uz naprosto jina, ocelati uz jsou dva mesice pryc,v soucasne dobe dva kancici pricnopruzi,gibiceps a 4 torokati. Jinak rostlinek na obrazcich co tu mam je asi pet, dnes uz jich je o 30 ks vice.p
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 19:14 Muž grunda [1781] - Cichlidy
pokud jde o to akva co máš v prezentaci - ryby jsou naprosto nevhodné pro tak prťavé akva jak máš, máš tam málo kytek, máš tam moc světla. Takže změň rybí osádku, dosaď kytky, uber světlo - nebo přidej CO2.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2013 19:09 OndraT – uz nevim jak dal ;/
Fotka k příspěvku Zdravim,mam proble s hnedou stetickovou rasou a zrejme i s paroznatkou(ruduchou) objevuje se na kamenech a rostlinach. U Anubiasu pokryla listy po okrajich u ostatnich se priseda i na plochu listu. Prikladam fotku, uz jsem ostrihal spousty listu a stale se vraci. Prikoupil jsem spousty rychle rostoucich rostlin, soucasny pocet je kolem 35 kusu.. Nasadil jsem Co2 ubral trochu hnojeni a nalil do akva Phosvec od Sery. Osvetleni jsem zvysil na 0,54L a di filtru pridal 1L Siporaxu. Vodu menim kazdy tyden cca 30%. Uz nevim kde co udelat aby se to zastavilo
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 10:29 Muž Miso [470] Re: Tetra33
ten piesok nieje dobry ako dno pretoze v nom neprudi voda a neokyslicuje ho tj, nepreziju v nom prospesne bakterie co sposoby vznik skodlivych latok a korene odhnivaju, zober nieco o zrnitosti 2-3mm. Nieje na skodu dat pod to trochu vyzivoveho substratu.
Ak nechces riesit CO2 tak osvetlenie by som vybral 2x30W T8, alebo 1x39W T5 ale niake kvalitnejsie.
A akvarko osadit co najviac rastlinamy, na zaciatok mozu byt aj niake plavajuce, ale hlavne nenarocne. pouzi vyhladavanie v databazi rastlin na tejto stranke.

-skus si precitat par pozlednych stran v temach
www.www.rybicky.net/…
www.www.rybicky.net/…-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 08:46 Muž Yirka [9118] Re: Barakainus, Tetra33
Při tom osvětlení to není dobrá rada. CO2 rozhodně není všelék na problémy s řasami či rostlinami.
Je třeba uvážlivě a trpělivě postupovat při znovuzaložení. Hlavně v tom směru, aby na začátek byl více než dostatek především rychlerostoucích rostlin. A vezeme-li do úvahy, že tam hned budeš muset dát ty rybky tak z toho také yplyne nutnost velmi časté výměny vody až do ustálení hladiny NO2 na nulovou hodnotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 02:57 Tetra33 Re: Barakainus
fuu...to stačí riešiť iba CO2-kou ? Mohli by ste mi to trošku priblížiť nakoľko v tom nie som zbehlý ? Ďakujem ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 02:47 Muž Barakainus [654] - Rostliny
pridej co2 a mas po problemech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 02:41 Tetra33 – 140 l JUŽNÁ AMERIKA
Dobrý deň,

kvôli neustálim problémom s riasami, som sa rozhodol na novo založiť akvárium. Za iných okolností by sa síce možno dal nejako problém s riasou riešiť, ale nakoľko mi riasy zahubili komplet všetky rastliny, až na pár výhonkov egeria densa, ktoré stihnú vyrásť pokým ich riasa nepokryje, rozhodol som sa to riešiť touto cestou.

Moje terajšie akvárium porastené riasou:

Rozmery: 100 x 35 x 40 (d x š x v) = 140l v hrubom
Dno: kremičitý piesok béžovej farby, zrnitosť neviem, ale cca 0,5 - 1 mm, žiadne hnojenie iba čisto tento piesok, ktorý bol riadne prepraný horúcou vodou
CO2: nie
Topenie: Atman AT150W s termostatom
Filtrácia: Čerpacia hlava: powerhead 201, je to staré asi 8 rokov, výrobcu si nepamätám, ale je to presne toto: adverts.ie/pet-accessories/aqua-power-head-201/484023 je to nasadené na molitane o veľkosti cca: 20x10x10
Osvetlenie: Osvetľovacie teleso je položené na krycom skle; Atman AT-80B: 1xŽiarivka T8 SUN GLO 18W, 1xŽiarivka NARVA oceanic 20W
Voda: Vodovodná: pH 7,84; 2,97°dKH; 5,88°dGH; NO2 < 0,013 mg/l; NO3 < 2 mg/l; merná elektrická vodivosť 236 µS/cm; Fe 0,05 mg/l; ohrievaná na 26°C, upravujem ju prípravkom SERA aquatan
Terajšia osádka: 9 x Tetra citrónová, 6 x Tetra Žiarivá

Zaujímali by ma Vaše názory ohľadne toho, čo zmeniť atď.
Plánujem nejaké tmavé dno: čierny kremičitý piesok, zrnitosť: 1-2 mm, bude to O.K. pre rastlinky ? Čo dať pod to nejaké hnojivo a jemnejší piesok?
Osvetlenie: plánujem kúpiť nové, aby som mal aspoň tých 0,5W/l...

Chcel by som tam mať hlavne tetry...možno nejaké pancierničky alebo párik drobných JA cichlíd, ako napr.: Nannacara aureocephalus...rastlinky nejaké nenáročné: egerie, microsorum, cryptocoryny, anubias, machy, nejaké nenáročné stonkovky...

Mojim cieľom je vytvoriť akva krok za krokom, podľa Vašich rád a nič pri tom nezanedbať, ako v predošlých pokusoch. Situácia je taká, že celé dno, technika, korene sú pokryté zelenou, na dotyk slizkou riasou...na skle sú už aj fliačky hnedej riasy...všetko komplet vyčistím od rias, vymením 75% vody a za také 3 dni, už je bádať ako sa na čelnom skle vytvára vláknitá zelená riasa, ktorá je už hneď aj na dne...a takto to ide stále dookola...za týždeň mám z béžového piesku zelený :-( atď. Najhoršie však je, že to ničí rastliny; tá slizká riasa ich pokryje a napríklad z tých egerii sa nedá odstrániť, čiže mi to vyhubuje rastlinstvo, a tak nemám moc času na experimentovanie, preto zakladám akvárium nanovo...

Vážim si každej rady, dúfam, že si nájdete na mňa čas a budete mi ochotný pomôcť. ahoj


Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 21:47 ppeppe Re: ppeppe
Fotka k příspěvku další foto ze skla
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 20:11 Muž grunda [1781] - Cichlidy
tahle řasa většinou roste ve špinavých akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 20:08 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: ppeppe
černá štětičkovitá řasa - ruducha - odkazy a rady viz. níže Za tři týdny jsem však musela vše úplně zrušit, protože ta řasa se rozšířila ještě víc. Proto se akváriu řasy nezbavuje tak, že se založí znovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 20:05 ppeppe – Foto v rohu akvárka
Fotka k příspěvku
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 20:01 ppeppe – Řasy ve starém akvárku
Fotka k příspěvku Nejsem profesionální akvaristička, ale akvárko mám už 8 let. Stále jedno a to samé, pouze rybičky či rostlinky velmi zřídka vyměňuji. Vždy řádně svítím, čistím, odkaluji, vyměňuji vodu apod. Již tři měsíce ale bojuji s nějakou řasou, která se ucyhtí na rostlinkách a dokonce už i na rohu akvárka. Vyměnila jsem proto celý vnitřek, očistla Domestosem a po řádném zaběhnutí akvárka opět naplnila vším potřebným. Za tři týdny jsem však musela vše úplně zrušit, protože ta řasa se rozšířila ještě víc. Nu a co za několik málo týdnů? Stejný problém.

Jste ochotni jednoduše a slušně vysvětlit co s tím? Děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 17:35 Commander
Fotka k příspěvku Poradí mi niekto aká je toto riasa a ako sa nej zbavit? mam ju uz po celom akvariu a uz nemam na nu nervy...diki
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 23:20 Muž grunda [1781] - Cichlidy
mrkni sem: www.rostlinna-akvaria.cz/… vyděl dávku 3 a máš optimální dávkování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 23:15 Muž kortezhugo [983] Re: marek21
No ten co tuto metodu vymyslel pocital z "priemernou" pitnou vodou.Norma je max. 50mg/l a ak niekomu doma tecie takato voda - nebude potrebne ziadne(extra) NO3 pridavat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 22:56 Muž marek21 [16]
hmm teraz tomu trocha nechapem preco potom pisu ze je potrebne davkovat 5-6 ml na 100l vody ked takouto davkovu dodam 0.35 mg/l dusičnanů (rozrobene v 500ml) alebo 0.44 mg/l dusičnanů (v 400ml)

cize keby som teraz vsetke tie zlozky namiesal do jednej flase s 400ml vody
tak mal by som davkovat 40 ml hnojiva pmdd ? na 375 L akva...

inak v akva mam vela rastlin aj rastu dobre ale riasy rychlejsie
co2 mam z flase, CO2 merac naplneny roztokom dennerle....

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 22:45 Muž kortezhugo [983] Re: marek21
Vsetko zalezi hlavne na tom ake mnozstvo rastlin je v akva a ako rychlo rastu?
Ja osobne a to mam rastlin vcelku dost - pouzivam max 1.5mg/l NO3 denne vecsinou ale 1mg/l a plne to postacuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 22:31 Muž Miso [470] Re: marek21
ak chces ist podla navodu tak pozri metodu Estimative index (EI) so vsetkym co k tomu patri, ... moja rada
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 22:28 Muž tajfun1 [222] Re: marek21
moc nejde vyrknout nejakou hodnotu, kdyz clovek nezna parametry vstupní vody, udrzbu, rostlinstvo, CO2, svetlo, rybí osádku apod... tady mas kalkulacku na chemicky vypocty, ktera ti usnadni praci s pripravou hnojiva
pmdd.mrp-cz.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 22:22 Muž marek21 [16]
ked spravne pocitam podla kalkulacky tak
KNO3 by som mal davat podla toho vsetkeho 75 ml

1.5 mg/l NO3
0.4 mg/l PO4
1.6 mg/l K
0.2 mg/l Mg

tieto hodnoty potrebujem dostat do akva denne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 22:11 Muž marek21 [16]
hmm tak v akom mnozstve by som mal davkovat pmdd do mojho akvaria ?

mam rozrobene

33g MgSO4
14g K2SO4
9,6g CSM+B

a druh roztok mam samotne
6g KNO3

obe su v 500 ml...

podla navodu sa pise 1-5 ml na 100L vody denne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 22:00 Muž tajfun1 [222] Re: Miso, Marek21
o vazeni tam nic nepise, ale o objemu, navic i to lze ;)

marek: jestli mas standartni roztok KNO3 k PMDD tzn. 6g na 500ml H2O, tak jednou dávkou (20ml) do svého akva dodáš necelých 0,4 mg/l NO3, což je množství skoro zanedbatelné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 21:40 Muž Miso [470] Re: marek21
na tvoju otazku sa neda odpovedat :-O ...0,8 PO4 je vo vela akvariek.
Ake mas CO2 a cim to meras? ...KNO3 som na ml este nevazil, zatial len na g ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 21:30 Muž marek21 [16]
ake hodnoty by som mal nameriat v akvariu PO4 ?
pouzivam metodu pmdd ale KNO3 roztok davkujem cca 20ml do 375L akva...
NO3 som vecer nameral 10 mg (SERA), hnojim rano

PO4 som nameral cca 0,8 (JBL)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 15:11 Muž Ad@m [1051] Re: delfin
Takáto rada je dosť mimo misu, najmä ak ani nevieš, o akú riasu sa v prípade foglik03 jedná X-) .Osvetlenie tejto intenzity je vhodné možno tak do biotopu jazera Malawi, rozhodne však nie do spoločenského akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   08.12.2012 09:15 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: delfin
...mám ve 130 litru 18w t5 zářivku a stači to...
Nějaké foto pro představu, co jsou nevadnoucí rostlinky? :-)
A ta 18W/T5 zářivka, to je co zač?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   08.12.2012 07:09 R Muž romant [27982] Re: delfin
Určitě na tom něco je, ale jako paušální sdělení to není dobrá rada. Ono je to vždycky tak trochu o více proměnných, který vstupují do hry o to, jak se bude, či nebude řasám dařit, ale to je nejen zde neustále omýláno, ony odkazy z předešlé reakce jsou toho důkazem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 06:59 delfin – řasy
ubrat světlo a řasy se dělat nebudou mám ve 130 litru 18w t5 zářivku a stači to většina řekne to je málo neni rostlinky nevadnou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   07.12.2012 15:47 Muž Ad@m [1051] Re: Moucha
Moucha napsal: napis co nejvic informaci o akvarku a o udrzbe, krmeni, osazenstvu, mnozstvi a kondici kytek apod.....

jinak je to vesteni z koule

Aj z tej gule by sa dalo zistiť viac.

Foglik 03: na to aby Ti niekto pomohol je potrebné viac ako: "řasy OMG
Lidi máme v akvárku řasy fakt moc pls co máme dělat(akvárko je rodiné)". Ideálna by bola fotka a detailný popis akvária: intenzita a doba svietenia, dávky krmiva...atď.

Zopár odkazov na túto tematiku:
1. www.horacovoakvarium.cz/…
2. rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu
3. planta.aquariana.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 13:44 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: foglik03
napis co nejvic informaci o akvarku a o udrzbe, krmeni, osazenstvu, mnozstvi a kondici kytek apod.....

jinak je to vesteni z koule

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [29] ...... 69 70

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 79056x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1351-rasy?od=1401