Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 39 Přejít na další stránku   1  
Řasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2011 16:57 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sid
nekdo ma pod stolem bombu nebo hasicak, ja krabice s petkama... protoze na bombu proste nemam finance....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2011 16:49 Muž Jack [7] Re: romant
Študuju furt. Dobrá filtrace. Hodně osvětlení. Častá výměna vody. Hodně kytek. Dodržuju- a pořád se to zhoršuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2011 16:43 R Muž romant [27982] Re: Jack
Však ona rozsivka není řasa. Požádej strejdu gúgla o pomoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2011 16:41 Muž Jack [7] Re: romant
To jo. Jenže každou řasu mi vždycky zbouchala parmičky černopruhá hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2011 16:37 R Muž romant [27982] Re: Jack
Jsou i horší a zákeřnější "šmejdy" v podobě jiných kamarádek řas. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2011 16:35 Muž Jack [7] Re: romant
Tak jo snad se kytka dá do kupy. Rozsivka je pěknej šmejd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2011 15:25 R Muž romant [27982] Re: Sid
Inu, proti gustu, žádnej dišputát, alespoň takhle k tomu přistupuju já. Jinými slovy každý svého štěstí strůjcem. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2011 15:20 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: romant
To taky, :) ale představa, že mám někde "uschovány" baterie PETek... hmm
... pod stolem a za monitory mista dost...
Jak jsem napsal - neštěstí. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2011 13:48 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: romant
no puvodne jsem uvazoval o krabicich od A3.... (to by bylo 2x 12 PET).... pod stolem a za monitory mista dost..... kdybych delal s PVC rourama tak bych to udelal z trubek....
jen je treba mit dve ci vice spojenych nadob stejneho prurezu, aby byl rozdil hladin konstantni (pri zanedbani ztrat)..... jednoducha fyzika...

ale to je asi spis do vlakna o CO2

chystam se na clanek, ale zabredavam do prilisny odbornosti....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2011 13:30 R Muž romant [27982] Re: Moucha
No, já bych spíš řekl, že to neštěstí je v počtech. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2011 13:25 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sid
no zvetsoval jsem akvarko... a ten zasobnik se vejde do dvou krabic od A4 papiru, nevidim v tom zadnou tragedii..... (je to hydrostaticky takze vic jak pulku objemu zabira provozni kapalina = voda)

kytky rostou ostosest krome e. Marble Queen (tomu se nejak nedari, budu muset poresit ziviny, nebo se ho zbavim),
dokonce i vlaknita rasa uz mizne uplne i ze vstupu do filtru, o dalsich rasach nemluve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2011 13:11 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Moucha
...huz jsem se dopracoval k sestave 2x6 PET takze zasobni objem je kolem 15litru...
To je neštěstí... :-O :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2011 13:07 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: vóťa87
no staci si udelat zcela jednoduchej zasobnicek.... huz jsem se dopracoval k sestave 2x6 PET takze zasobni objem je kolem 15litru... plneny to je pomoci 2x 2L PET, kdyz dojdou oba kvasaky tak to nekolik dni vydrzi
cile byly:
1) stabilita tlaku
2) zasoba co2 na min dva dny bez dodávky co2 (kdyz o vikendu dojede kvasak)

nebo dostatecne velkej zvon + bomba ci, sifon, ci vic malych PET (2-3)

a abych nezapomel, je dobre pridavat nejake susene ovoce do smesi, pouzivam cca 6-8hrozinek na 2L pet, zlepsuje to prokvaseni (ovoce obsahuje trochu potrebnych zivin)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2011 12:50 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: Moucha
No v tomhle případě jde právě ale o to produkci zvýšit-na dejme tomu ty tři bubliny za vteřinu-a pokud možno aby to vydrželo takto produkovat cca 14 dní...Což je věc, které se mě osobně nikdy nepodařilo dosáhnout(pokud bych nechtěl mít kanystr plný burčáku pod akvariem). Ale to už je věc trochu mimo téma.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2011 07:52 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: vóťa87
budes se divit, ale u kvasaku to jde zaridit tak, aby jsi mel i min nez tri bubliny.... ovsem je treba mit neco co vyrovnava kolisavou produkci co2 a tim udrzuje +- stabilni tlak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2011 14:53 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: bali
Přesvíceno tedy nebude, kolik toho CO2 je přidáváno? Já bych se nebál klidně 3 bublin za vteřinu, pokud je pouštěné přes nějaký difuzer, což ale bude u kvašení petkou asi problém...Druhá věc je tedy filtrace-ten závěsný je spíš takový letmý honič vody, zvlášť u substrátů jako je ta amazonie je filtrace a pohyb vody důležitý, pak teprve i to dno začne fungovat tak jak má...Možná by stálo za pokus i zaexperimentovat s hnojením-ta výměna vody leč poctivá kolikrát nedodá vše potřebné, něco draslíku a fosforu by mohlo udělat taky pokrok-navíc mechy to mají rády.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2011 13:55 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: vóťa87
no jedna se o moje 45l akva s krevetama, sviti jedna 18W (staci bohate na mechy a microsorka, navic hladinu zakryva limnobium) filtr bohuzel zavesny, ted sem mu radeji zvednul prutok. co2 jede nonstop, lec asi stale malo. v tom bude nejspis zakopanej pes (+ ta filtrace)
voda velmi pravidelne a casto menena, zadny hnojiva.

ps: jo a kdo by chtel zaraseny spiky moss tak prodam :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2011 13:42 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: bali
Tuhle řasu má často na svědomí nízký či rozkolísaný obsah CO2, příliš intenzivní světlo, nedostatečná filtrace a cirkulace vody a možné přehnojení mikroprvky. Takže nevím co by mohlo být u Tebe hlavním faktorem, ale obvykle je to hladinou CO2 v poměru ku intenzitě světla a tou filtrací... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2011 11:49 R Muž romant [27982] Re: bali
Akvária s umělým přidáváním CO2 neprovozuji, takže s jeho účinky při boji s řasama nemám, ale mě se vždycky při výskytu všemožných druhů řas osvědčuje zintenzivnění výměny vody a kvalitní filtrace, čímž mám na mysli filtr s dostatečným filtračním médiem. Nevím o jakou Tvoji nádrž se jedná, ale ve vztahu s tím CO2 bych taktéž nezapomínal na světelný podmínky v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2011 11:38 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: romant
nacteno mam dost, myslel sem nejaky konkretni zkusenosti... zvysit obsah co2... co dal?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2011 00:06 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – dratenka
hoj, mate nekdo zkusenosti se zelenou vlaknitou rasou typu "dratenka" (kratsi a tvrdsi typ)
co ji zpusobuje a jak se ji zbavit??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2011 18:41 PALVI
sivon napsala: Problém je v tom, že hnojivo bude určitě "chutnat" i těm řasám. Kytky má v takovém stavu a mizivém množství, že přidávání hnojiva asi nebude to nejvhodnější. Až se omezí ruducha a rostlinky se znovu nastartují (případně zakoření nově přidané), pak nastane vhodnější doba pro přidávání hnojiva. A navíc - není hnojivo, jako hnojivo.
Vďaka. Tak budem vymieňať vodu raz do týždňa a nebudem hnojiť. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2011 17:41 Žena sivon [1694] - PlžiRe: tomas3000
Problém je v tom, že hnojivo bude určitě "chutnat" i těm řasám. Kytky má v takovém stavu a mizivém množství, že přidávání hnojiva asi nebude to nejvhodnější. Až se omezí ruducha a rostlinky se znovu nastartují (případně zakoření nově přidané), pak nastane vhodnější doba pro přidávání hnojiva. A navíc - není hnojivo, jako hnojivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2011 16:55 R Muž romant [27982] Re: tomas3000
Určitě souhlas, já jsem zastáncem té cesty v podobě hnojení, jak jsem popsal. Rostliny si samy řeknou, pokud jim nnějaký ten prvek začne chybět a na jejich požadavky se dá cíleněji zareagovat. To co radím, beru taky s ohledem na současný stav toho akva a i na návyky jeho majitele. Ono každý přihnojování může mít ten efekt, že se sice rostlinám po nějaký čas bude dařit, ale taky se, pokud se nedodrží to pravidlo pravidelný výměny vody, začne ve vodě naopak hromadit to co je rostlinami nespotřebováno, ale to je nám oběma asi jasný, teď už jenom aby naše výměna názorů přispěla ke správnýmu směrování původního tazatele. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2011 16:43 Muž tomas3000 [15] Re: romant
To je pravda, ale ve vodovodní vodě a v detritu ryb budou stěží všechny prvky, které rostliny potřebují. Pravda, s hnojivem se musí opatrně...méně je v tomto případě více...Pokud v akva nejsou náročnější druhy rostlin, tak se hnojivo vynechat může...s tou výměnou vody radíš dobře, to je základ...ale pokud se hnojivo používá s rozmyslem, tak může být velmi účinně, ale jak jsem psal, musí být splněny určité faktory pro jeho aplikaci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2011 16:37 R Muž romant [27982] Re: PALVI
Příbalový leták ke hnojivu snese jistě mnoho a proto v rámci jistoty bych žádný hnojivo do vodního sloupce nepoužíval a jenom hnojil výměnou vody. Máš tam rybky, který produkují nadbytek odpadu, takže dno je pro rostliny vyhnojený dostatečně a pokud budou chtít přijímat hnojivo přes listy, tak pravidelná výměna vody udělá své. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2011 16:27 Muž tomas3000 [15] Re: PALVI
Hnojivo dávat můžeš...podpoříš tím vyšší rostliny, ale jen v tom případě, pokud máš dost rostlin, dostatek světla a teplotu aspoň 25-26 stupňů,jinak rostliny nebudou stíhat vztřebávat hnojivo, pokud tyto podmínky nejsou, tak s hnojivem velmi opatrně...v tomto případě ale musíš striktně dodržovat pravidelnou výměnu vody aby se po čase v akva nehromadili přebytečné prvky z hnojiva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2011 16:22 PALVI
sivon napsala: A pokud máš v akváriu nějaké okružáčky, tak ti se při dietě (nesmí na ně zbýt žádné žrádlo !) pustí i do té ruduchy a pomohou ji zlikvidovat. Vše je to ale opravdu běh na dlouhou trať a bez změny podmínek to nepůjde. Na tabletky se vykašli, jsou to vyhozené peníze, i když náhodou řasu zlikvidují, bez změny v akváriu zase rychle vyroste.
Ok. Tabletky prestanem používať, a mám hnojivo, na ktorom píšu, že nepodporuje rast rias. Môžem ho používať, alebo nie?
Vďaka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2011 10:50 Žena sivon [1694] - Plži
A pokud máš v akváriu nějaké okružáčky, tak ti se při dietě (nesmí na ně zbýt žádné žrádlo !) pustí i do té ruduchy a pomohou ji zlikvidovat. Vše je to ale opravdu běh na dlouhou trať a bez změny podmínek to nepůjde. Na tabletky se vykašli, jsou to vyhozené peníze, i když náhodou řasu zlikvidují, bez změny v akváriu zase rychle vyroste.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2011 00:03 Muž tomas3000 [15] Re: PALVI
S tou světelnou dietou, jak je zde zmíněno bych to nedělal...tím se jen nahraje řasám, to spíš ta pravidelná výměna vody a nepřekrmování vedlo ústupu ruduchy...jde spíš o to vytvořit lepší podmínky vyšším rostlinám. Světlo nechat, odkalovat pravidelně každý týden...aspoň do té doby, dokud se ruducha nepotlačí a potom to můžeš prodloužit jednou za dva týdny...krmit můžeš i obden, ryby nepotřebují žrát každý den...navíc jsou potom vytálnější a víc se zajímají o své okolí. Přidal bych víc rostlin, aspoň k pozadí, ať je víc konzumentů a nezůstává moc na řasy. Jinak asi nejdůležitější ze všech faktorů je opravdu pravidelná výměna vody, když už nic tak snad jednou týdně věnovat akva 1-2 hodinky není zas tak moc, ne? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2011 22:39 HaDaS Re: PALVI
Na tabletky se opravdu vybodni. Dej na Romana. Já jsem se jeho radama inspiroval, tzn. častá výměna vody. Dále jsem ubral na krmení, použil světelnou dietu a ruducha byla do týdne na ústupu a do měsíce zmizela všechna (není vidět). Pravdou je, že jsem to neměl v celém akva, a že jsem to zachytil docela včas.
Držím Ti palce v boji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.05.2011 19:42 R Muž romant [27982] Re: PALVI
Daleko lepší službu akváriu uděláš, že budeš měnit vodu a nebudeš muset používat žádný tabletky proti řasám. Tu práci s odkalovačem a belíkem za Tebe žádný tablety neudělají. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2011 19:38 PALVI
romant napsal: Když se podívám na fotku Tvýho akvária z prezentace, tak je z toho vidět, že flákáš údržbu a to je ten základní problém. Filtr netřeba čistit každý týden, ale až se viditelně sníží jeho průtok, ale vodu měnit každý týden alespoň 30% je naopak velmi žádoucí. Chtělo by to otočit ten poměr ryb a rostlin, tak aby tam bylo více rostlin než ryb. Pravidelný odkalení dna, ideálně spojený s tou výměnou vody je taktéž vhodný způsob, jak bojovat s tou řasou. Chce to dávat si pozor na překrmování ryb a jeden den v týdnu nekrmit vůbec je taktéž velmi žádoucí. ;-)
Ja rybky neprekrmujem. Rastlinky mi zjedol rak, ale už sa rozrastajú a vodu budem meniť.
Používam ešte nejaké tabletky proti riasám, ale moc to nepomáha. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2011 19:06 R Muž romant [27982] Re: PALVI
Když se podívám na fotku Tvýho akvária z prezentace, tak je z toho vidět, že flákáš údržbu a to je ten základní problém. Filtr netřeba čistit každý týden, ale až se viditelně sníží jeho průtok, ale vodu měnit každý týden alespoň 30% je naopak velmi žádoucí. Chtělo by to otočit ten poměr ryb a rostlin, tak aby tam bylo více rostlin než ryb. Pravidelný odkalení dna, ideálně spojený s tou výměnou vody je taktéž vhodný způsob, jak bojovat s tou řasou. Chce to dávat si pozor na překrmování ryb a jeden den v týdnu nekrmit vůbec je taktéž velmi žádoucí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2011 18:56 PALVI
sivon napsala: Ruducha. začni častější výměnou vody, 1x za měsíc je málo. Minimálně 1x týdně, máš tam živorodky. Zkus podrobněji popsat situaci v akváriu, v prezentaci nemáš počet obyvatel ani rostliny. pak ti bude moci někdo lépe poradit, co je špatně a jak to napravit. Nebo najeď na vlákno "ruducha" a hledej, co odpovídá tvé situaci.
Mám tam gubky. Asi 10-20ks.
Rstliniek som mal veľa, ale ja tupec som do akvarka hodil raky a tie mi ich zožrali. Teraz tam mám asi 5 brastlín. dostal som od jedného akvaristu keramický koreň, ktorá mal na záhrade. Dal mi ho na množenie prísavníkov. Koreň som umyl a dal do akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2011 18:28 Žena sivon [1694] - PlžiRe: PALVI
Ruducha. začni častější výměnou vody, 1x za měsíc je málo. Minimálně 1x týdně, máš tam živorodky. Zkus podrobněji popsat situaci v akváriu, v prezentaci nemáš počet obyvatel ani rostliny. pak ti bude moci někdo lépe poradit, co je špatně a jak to napravit. Nebo najeď na vlákno "ruducha" a hledej, co odpovídá tvé situaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2011 18:15 PALVI – Riasy-pohroma
Fotka k příspěvku Ahoj. Prosím poraďte mi. som úplne zúfalí. sad
V septembri som si založil nové akvárium. Pár mesiacov bolo pekné, no potom prišla pohroma. Riasy. Neviem presne ich druh, a tak Vás prosím o pomoc a prosím ak by ste vedeli, aký to je druh, tak mi poraďte.
Riasy mi úplne zničili akvárium a rastlinky sú viac menej šedé. Posielam foto tej riasy.
S pozdravom Paľaga.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2011 20:24 Stene – Nejspíš se mi v akvárku vyskutují řasy, jak pokračoívat?
Ahoj, již rok mám malé akvárku (10litrů).. Jenže jsem začal stavět dům a intervaly výměny vody se prodlužovaly.. Nyní měním vodu (kvůli řasám) každý den a bublám co2 z kvasnic.

Řasy se vyskytují na skle, rostlinách (hnědé chuchvalce na starších listech), a na písku. Když vyměnuji vodu a nasaju písek, odsaju kus slepeného písku, což se mi nikdy nestávalo a myslím si, že je to způsobené řasami. Poradi by mi někdo, které řasy toto dělají a jak s nimi bojovat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2011 19:24 R Muž romant [27982] Re: bluemonster
Když už snižovat osvětlení, tak to udělej přistíněním hladiny, třeba dej na krycí skla nějakou látku, přes kterou budeš svítit, nebo použij plovoucí rostliny, kterýma to taky pěkně přistíníš. To osvětlení se Ti později třeba bude hodit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2011 17:53 JagerMaister Re: bluemonster
ahojte reagujem na svoj príspevok povedali ste mi že na žabí vlas je dobré znížit intenzitu osvetlenia a ja chcem zmeniť svetlo z 18w na 15w myslíte že takéto oslabenie svetla na zničenie riasy postačí? akvárko má 54l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 14:42 tomik – Já a Řasa
Mám založeno mini akvárečko nic světoborného trošku kytiček, 3 gupky a v současné době 2 ancitrusky. Zhruba po měsícipo založení se mi objevila v akva hnědá řasa která vykazovala znaky společné s ruduchou ale jestli to byla ruducha přesně určit nedokážu, po počátečním zděšení jsem zasedl k počítači a jal se zjisti co udělat s řasou po několika denním pročítání nejrůznějších webu sem se dal do práce.

zjistil jsem že já debil špatně nastavil spínací hodiny a světlo svítilo imrvére furt,po přenastavení bujení řasy se zastavilo, ale na ústup se nedala tak jsem šel dále,
kyselost byla v pořádku a tvrdost vody pro můj tester neměřitelně nízká, ale nenechal jsem se oklamat a udělal test dna na přítomnost vápence a ejhle šumělo, naplánoval jsem tedy že výměnu provedu v neděli za špatného počasí a v v pátek před termínem ještě pro zichr zakoupil 2 ancitrusy, když jsem v neděli přistoupil k akva nestíhal jsem zírat ancici akva vyluxovali dočista dočista, ale stejně výměna dna proběhla a ancíci mi zůstanou jako pojistka :)

z toho všeho vyplývá že je důležité zjistit příčiny přebujení řasy, a opravdu dejte pozor na dna svých nádrží tam si myslím že je nečastěji kámen úrazu, a často těch příčin je několik a nebojte se opatření proti řasám kombinovat jako třeba já

přeji hodně štěstí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 14:27 HaDaS Re: romant
Chtěl bych Ti poděkovat, protože Ty, jako zastánce časté výměny vody při potížích v akva, jsi mne inspiroval k postupu, který jsem zvolil. Takže palec a potlesk .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 14:23 R Muž romant [27982] Re: HaDaS
Častější výměna vody je ta nejlepší prevence, nejen proti řasám, ta prospívá akváriu jako celku. X-) Přeji ať je Tvoje minulá akvaristická zkušenost dobrou základnou pro další snažení. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2011 14:18 HaDaS Re: romant
Jak jsem slíbil, tak se hlásím ohledně mých poznatků týkajících se likvidace řas v mém akva. Připomínám, že debata proběhla 26.4.2011.
Po 13 dnech od prvního zásahu v boji proti řasám, je stav řas stabilizovaný. Řas notně ubylo, nová se netvoří, vše v normálu jako před vybujením. Veškeré stěžejní měřené hodnoty v normálu viz měření v mém profilu z 9.5.2011.
Vyplývá mi z toho, že postup s častou výměnou vodu a zkrácením osvitu akva se osvědčil. Alespoň u mně. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2011 16:39 JagerMaister
vďaka namotávam už asi týžden ale s tou vodou musím sa zlepšit skúsim menit aj 2x týždenne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2011 15:43 Muž tomas3000 [15] Re: bluemonster
Ahoj, mzslím, že ani ne...neritina se spíše specializuje na seškrabávání přisedlé řasy a težko říct, co by na to říkala SAE, asi by to možná žrala, ale jen, kdyby bylo nejhůř:-) zkus spíš mechanicky čistit namotáváním řasy na špejli a měň pravidelně vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2011 13:33 JagerMaister
ahojte pomohla by na žabí vlas - neritina alebo SAE ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2011 20:06 Muž kmara [10] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Přidávám fotku po dnešní údržbě a fotku focenou nakonci února. Je mi smutno z toho, jak mi řasa zlikvidovala většinu rostlin. K takovému kytkovu jako před dvěma měsíci se snad už nedostanu :(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2011 17:38 R Muž romant [27982] Re: kmara
Filtr bych otevřel a pokud tam bude hodně bordýlku, takovej slizkej fujtajbl, tak bych ho lehce propral v akvarijní vodě.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [39] ...... 69 70

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 79056x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1351-rasy?od=1901