Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 63 Přejít na další stránku   1  
Řasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 20:43 Lexi – Re: rjulius
JoJo, jsem na tom taky tak ano , ale domluvila jsem si přístup na střechu a mám tam takový obří lavór, skoro nádrž, a snáším to dolů v 3l kanystříku. Záleží na domluvě s domovníkem (správcem). Nebo to chce nějaké známé s baráčkem ;-) Ale myslím si, že dešťovka je pro akvaristiku nejlepší, nic Tě nestojí a je jí dostatek(zatím) a vlastnosti vody perfektní. Teda pokud zrovna člověk nežije v nějakém zamořeném prostředí, ale to tu snad nehrozí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.06.2009 20:27 Muž rjulius [17]
Sid napsal: 30.05.09 13. den po založení akvária - ...Do filtru vložen 1 sáček BIO-LIF...
31.05.09 14. den po založení akvária - objevil se mírný mléčný zákal způsobený výluhem ze sáčku BIO-LIF...
01.06.09 15. den po založení akvária - moje první ranní kroky vedou ještě k nerozsvícenému akváriu a letmým pohledem přes délku akvária zjišťuji, že včerejší mléčné zakalení zmizelo...


Máte na mysli tyto velmi dobré zkušenosti nebo jste za ty dva dny zaregistroval ještě nějaké další účinky, pro které listy mandlovníku můžete doporučit? :)
(Nic proti mandlovníku - sám ho používám také! ;-))




Side, já si sice vážím vašich zkušeností, které z každého příspěvku jen čiší, ale mě by mnohem více než rozporování něčí konkrétní snahy pomohlo, kdyby jste na zlomek času upřel svůj pohled buď už na mikrosnímky čehosi z mého akva, případně do mé prezentace.
Pokud zmiňované listy mandlovníku a způsob, jak autor příspěvku došel k přesvědčení, že je to dobrá věc, nejsou rybozhoubnými případně řasotvornými prostředky či způsoby, zcela jistě není nutné věnovat takové úsilí jejich zpochybnění.

Mnohem více bych ocenil, když už jste tu chvilku času vyšetřil, kdyby jste mi zkusil poradit co dělám blbě...
Předem děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.06.2009 17:39 Acinonyx
filipsi napsal: ČUPR napsal... Vzhledem k tomu, že se jedná o čistě přírodní produkt, není se čeho obávat....

Uz delsi dobu mi je zahadou, co lidi vede k tyomu, ze co je ciste prirodni, je v poradku a koser. Zatimco obavy pri pouzivani vselijakych lepidel a naterovych hmot dosahuji vysin nebeskych.
Viz napr. hysterie kolem E-cek a glutamatu sodneho (ktery je prirodne identickou latkou, od pradavna pouzivanou jako koreni).
Tim nijak listi neodsuzuji, jen mi to nedalo si nepovzdechnout.


Uzasne! A ja som si myslel, ze iba mne to pride divne. Najviac ma vedelo dostat, ked ludia panikarili, ze nieco ma tolko a tolko E-cok, a pritom absolutne netusia, ze i blba kyselina citronova je jedno z E-cok... Hura, tak prestanme jest citrony a pomarance. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 17:36 Muž rjulius [17] – Re: Lexi
Zatím nehnojím.
Dešťovku v paneláku... to je trošku problém :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 15:40 Lexi – Re: rjulius
Ještě k zákalu mě napadá, hnojíš? Pokud ano, zkus úplně vysadit. A taky by možná pomohlo vyměnit část vody za nejlépe dešťovou. Nebo destilovanou, ale radši dešťovku :-) Vodovodní obvykle už nějaké ty další zárodky stejně obsahuje. Čím míň živin pro různé prvoky a řasy, tím líp. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 14:47 Lexi – Re: rjulius
Aha, aha, tak náchylnější tam máš právě čichavce (někdo je řadí mezi Anabantiadae - lezounovití a někdo zas mezi Osphronemidae - guramovití) a ještě potom tetry. Systematická zoologie i botanika je strašná, názvy i zařazení se mění každou chvíli a různě se taky přesouvá. Ale ten Exit aplikuj, to máš pravdu, ryby se něčeho chtějí zbavit. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 14:20 Muž rjulius [17] – Re: Lexi
Tečky nepozoruji, jen to otírání (a tedy zákal :-) ).
Z tebou uvedených druhů (nebo čeledí je správnější?) nemám žádné, aspoň doufám.
Seznam mám v prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 14:09 Lexi – Re: rjulius
Ano, máš pravdu, Oodinium pillularis je obrněnka hrušková, ale většina ho řadí jako parazitického bičíkovce i když je rostlinného původu. Takže jestli pozoruješ nějaké drobné bělavé nebo nažloutlé tečky, tak určitě aplikuj Exit. Nebo Sera Oodinopur je taky dobrý. A jaképak máš rybičky, tenhle rod napadá hlavně čeledi: Cichlidae, Anabantidae, Characidae, Poecilidae a Cyprinodontidae. Ale ten zákal, pokud by to byly obrněnky, tak určo ne Oodinium, ale nějaký ten planktonní druh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 13:51 Muž rjulius [17] – Re: Lexi
Aha, já jsem získal dojem, že oodinium = obrněnka ... třeba tady www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 13:36 Lexi – Re: rjulius
Exit máš spíš na Ichthyophthirius a Oodinium, ale pokud je to opravdu obrněnka (sladkovodní druhy u nás žijí v loužích, potocích, řekách, rybnících...), tak ta patří mezi planktonní organismy, je částečně autotrofní a dále i loví drobné bakterie, prvoky a rozsivky. Nemyslím si, že by mohla nějak přímo ohrožovat ryby. Pokud se ale přemnoží, může způsobovat zákal a při silném přemnožení i vodní květ. Jinak mají právě rády vody čisté, dobře prokysličené a bez chloridů. Bohužel, jak likvidovat, nevím. Dříve ji řadili buď jako prvoka nebo jako řasu, teď je v samostatném kmeni. Ale jak psala Datura, může jít i o nějaký zbytek org. hmoty, úlomek něčeho anorganického atd.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 13:01 Muž filipsi [1295]
ČUPR napsal... Vzhledem k tomu, že se jedná o čistě přírodní produkt, není se čeho obávat....

Uz delsi dobu mi je zahadou, co lidi vede k tyomu, ze co je ciste prirodni, je v poradku a koser. Zatimco obavy pri pouzivani vselijakych lepidel a naterovych hmot dosahuji vysin nebeskych.
Viz napr. hysterie kolem E-cek a glutamatu sodneho (ktery je prirodne identickou latkou, od pradavna pouzivanou jako koreni).
Tim nijak listi neodsuzuji, jen mi to nedalo si nepovzdechnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 11:24 Muž ČUPR [204] - Tetry – RE: Sid
Listy mandlovníku používám již delší dobu - i u mé bývalé nádrže, proto si dovolím napsat tu odvážnou větu "velmi dobré zkušenosti". Vzhledem k tomu, že se jedná o čistě přírodní produkt, není se čeho obávat. I když popravdě nemohu potvrdit, že zrovna tento produkt odstraní zákaly vody, ale v každém případě vodě ani rybám nijak neuškodí - spíš naopak. Jaké máš ty osobní zkušenosti s tímto produktem? Aplikuješ ho vložením do filtru, nebo jinak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 11:22 Muž rjulius [17] – Re: Lexi
To je velmi zajímavá myšlenka... to by mohlo souviset s tím otíráním ryb o listy, které občas pozoruji... na to by měl pomoci EXIT?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 10:56 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: ČUPR
Nechci tady dělat reklamu, ale zkus přírodní prostředek pro úpravu vody - porcované sušené listy z mandlovníku - mám s tím velmi dobré zkušenosti.

30.05.09 13. den po založení akvária - ...Do filtru vložen 1 sáček BIO-LIF...
31.05.09 14. den po založení akvária - objevil se mírný mléčný zákal způsobený výluhem ze sáčku BIO-LIF...
01.06.09 15. den po založení akvária - moje první ranní kroky vedou ještě k nerozsvícenému akváriu a letmým pohledem přes délku akvária zjišťuji, že včerejší mléčné zakalení zmizelo...


Máte na mysli tyto velmi dobré zkušenosti nebo jste za ty dva dny zaregistroval ještě nějaké další účinky, pro které listy mandlovníku můžete doporučit? :)
(Nic proti mandlovníku - sám ho používám také! ;-))


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 10:55 Lexi
na druhé fotce by taky mohl být nějaký druh obrněnky - teď jsou v samostatném oddělení Dinophyta -
některé rody mají různé krunýře s rohy či výběžky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 08:56 Muž ČUPR [204] - Tetry
Fotka k příspěvku Nechci tady dělat reklamu, ale zkus přírodní prostředek pro úpravu vody - porcované sušené listy z mandlovníku - mám s tím velmi dobré zkušenosti.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 08:21 Muž ČUPR [204] - Tetry
Rád bych Ti pomohl, ale takto na dálku je to problém. Navíc pokud nevidím vlastním okem ten zákal. Já se zákalem také bojoval - viz detaily v mém deníku (abych se tady moc nerozepisoval). První zákal mi udělal nervózní Ancík, který si hledal v nové nádrži nové teritorium a dostal se při bagrování až na spodní substrát. Další zákaly jsem si udělal sám - teď je už konečně klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 08:19 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: ČUPR
Zmenšení zákalu přes noc je logické - díky fotosyntéze rostlin.
Zajímavá konstrukce. :-) Můžete být konkrétnější?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 07:52 Muž rjulius [17] – Re: ČUPR
Zásahy před měsícem a půl ... nic zvláštního, jen jsem akva založil :-)
Jasně, se zákalem jsem počítal, ale už se mi to zdá až příliš dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 07:51 Muž rjulius [17] – Re: ČUPR
Mám to všechno prezentaci...
Ten zákal... no těžko říct...
Každopádně je to vidět pouhým okem, jakoby prach... tak asi nálevníci to nebudou, myslím?
Vyloženě zelený žabinec to také není, nicméně pod tím mikroskopem to do zelena šlo...
Rostliny... valisneria gig. roste, egerie vcelku také, echin. bl. listy má také pouští nové listy.
Rozhodně ale že bych každý týden musel střihat... to ne. Podle parametrů vody mám velmi málo CO2.
A hodně se daří tomu žabímu vlasu, ten roste jako z vody...

Svítím 12 h 2x 39W T5 Osram 840, mám na nich reflektory. Filtr je vnější Eheim 2236 plus provizorní rozstřikovací rampa (ani se neptej z čeho smich ... elektrikářský husí krk smich ).
Rampu pak dořeším, jen jsem potřeboval něco narychlo, abych zjistil jestli jiné proudění vody v nádrži bude mít vliv.... moc ale nemá.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 07:44 Muž ČUPR [204] - Tetry
Ten zákal je mléčný, nebo zelený, případně jiného odstínu? Zmenšení zákalu přes noc je logické - díky fotosyntéze rostlin. Jaký používáš filtr a jak dlouho je akvárium založené? Co rostliny - jak se jim daří? Co osvětlení? Jaké "zásahy" do akvária jsi provedl před tím měsícem a půl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 07:40 Muž rjulius [17] – Re: ČUPR
Vzorek jsem nabral z vody a obarvil hypermangánem.
Moc dobré ty fotky nejsou, věřím že je potíž z toho něco poznat.
Ale doufám, že to někdo pozná, protože už mě ten zákal trápí měsíc a půl... vždycky přes noc se zmenší, přes den když se svítí, zase to zhoustne.
Tak jsem chtěl vědět co to vlastně je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 05:49 Muž ČUPR [204] - Tetry
Hmmm... tak tohle je už tak trochu "vyšší dívčí". Tady Ti poradí skutečně jen nějaký odborník přes botaniku nebo biologii. Ale snímky z toho mikroskopu jsou perfektní. palec Ten vzorek jsi nabral z vody, nebo ho setřel ze stěny akvária, případně z rostliny, nebo dekorace?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 22:04 Žena datura [104]
jojo, jednička je určitě cladophora. z těch posledních dvou není nic poznat, ale tipovala bych to spíš na řasu, protože ta hmota uvnitř je taková kompaktní. sinice mají strukturu složenou z poměrně malých, souměrných buněk. a u dvojky si vůbec nejsem jistá - to může být klidně i blíže neurčený zbytek organické hmoty, zbytek těla živočicha a tak :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 19:29 Muž rjulius [17] – Re: rjulius
Fotka k příspěvku Ty poslední tři snímky jsou to, co mi dělá zákal vody.
Jsou to řasy nebo sinice?
Co s nimi už si pak zkusím najít, snad se mi to povede.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 19:28 Muž rjulius [17] – Re: rjulius
Fotka k příspěvku Třetí a čtvrtá ue to samé zvětšení ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 19:27 Muž rjulius [17] – Re: rjulius
Fotka k příspěvku Druhá fotka je ale něco úplně jiného, větší zvětšení (asi 750-900x)... co je to?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 19:26 Muž rjulius [17] – Řasa nebo sinice mikroskopem
Fotka k příspěvku Poznáte někdo jestli jde o řasy nebo sinice?
První fotka je asi cladophora, každopádně dělá mi v akvárku takové vlasy...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 10:01 Muž vhisky [45]
jak jsem psal v jiným příspěvku, tak na řasu je dobrá nerita.. my máme 1ks na 40l a řasa není nikde..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 06:16 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: Delfinka26
Na anubiasech je přisedlá zelená řasa celem běžná. Jednou za čas se dají vytáhnout a vykoupat ve slabém roztoku sava.

Sid napsal:savo original s vodou 1:20, 4 minuty lázeň, potom důkladně osprchovat vodou patřičné teploty a raději ještě nechat 30 minut v nádobě s čistou vodou.
při opětovném sázení přichytit (např.kamenem) jen konce kořenů k substrátu. oddenek musí být vždy celý nad substrátem!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 03:27 Muž Henry69 [23] - Cichlidy – Re: Delfinka26
Pokud se rasam dari v soucasnych podminkach, je treba zkusit podminky zmenit, to rasy nesnasi. Vymena vody, ubrat svetlo a spise nez cestou jit chemie doporucuju po revizi rybiho osazenstva nejakou rasozravou rybku, cca hejno 5-ti kusu parmicky siamske nebo krunyrovce jednopruhych :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2009 19:32 Žena Delfinka26 [0] – Re
ani neviem ako sa to mera.ale ph mam 7 a teplotu 24°C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2009 19:04 sokar – Re: Delfinka26
To by mohlo být přemírou světla,nadbytkem živim,špatnou údržbou.....
Napadený listy dej pryč.
Měřilas nějaký hodnoty?Třeba fosfor?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2009 17:50 Žena Delfinka26 [0] – Pomoc riasa!!!
Fotka k příspěvku zdravim.mam v akva riasu a neviem ako sa mam nej zbavit.najhorsie je ze z rastlin nejde vobec dole a je hrozne vydiet.chcela by som vediet z coho by to asi bolo a ako sa jej zbavit.neexistuje na to aj nejaky chemicky prostriedok???
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 17:56 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Rasto
Nesmíte vytrhávat z kontextu jednotlivosti. Např. výživa je zabezpečena především ze dna a světlo je posíleno přirozeným světlem přes prosklenný strop.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 17:38 Rasto Re: Sid
Ok. Tak to asi nebude koli slnku. Co si myslite o tomto clanku: www.rataj-spk.cz/…
Je mozne mat vo vode bez stopovych prvkov s 15 dKH a osvetlenim 0,2W/l mat taku krasnu Alternantheru?? A to len s kvalitnym dnom a pridanim CO2. Hotovy zazrak coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 16:29 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Rasto
Na růst některých řas má sluneční světlo vliv zcela jistě. :)
Hodně ale bude záležet na intenzitě takového světla. Pokud např. dopadá trocha slunečních paprsků do akva vzdáleného přes celou několikametrovou místnost, pochybuji o citelnějším vlivu na řasy, stejně jako na ostatní rostliny.
Mně do akviška svítí Slunce celé odpoledne. A to tak, že ho mám cca metr od okna. :)
V létě ho "jemně" tlumím pootočením žaluzií, na jaře a na podzim ho netlumím vůbec. Řasa se mi dělá tak nějak přiměřeně na čelním skle, ale vůbec bych si nedovolil svalovat vinu za to právě a jenom na sluníčko... :-) (Dělá se mi na něm i v zimě. :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 15:07 Rasto
Myslite,ze riasy su sposobene priamym slnecnym svetlom??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2009 10:35 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: ims
...tak meli jen Philips 640... Porad je to lepsi nez Aqua Glo...
Kdyby v ničem jiném, tak v ceně určitě! :)
Akorát nezapomeňte tu "640" 20. září 2009 vyměnit! Skončí jí životnost! :-D (Stejně, jako by skončila té předražené GLOGLO... ;-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2009 23:07 ims – Re: ims
tak meli jen Philips 640. Nasel jsem, ze ma 4100K a 960lm. Porad je to lepsi nez Aqua Glo, sviti to vic a zda se, ze se toho ryby vubec neboji. Je to mekci svetlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2009 12:41 ims – Re: ims
tak jsem to castecne prolezl a nasel, ze Philips 840 asi nejvhodnejsi ? Cool white ? 865 se v 15W nedelaji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2009 11:50 ims – Re: Sid
Hmm, tak to me pani pekne napalila...

Jakou bych mel pouzit pro vysku 35cm a 44l a jaka by byla vhodna pro 40cm a 70 l ? Hlavne, kde je koupit. Do obou jde jen jedna - 44cm 15W.

Nemam v okoli zadne spec. prodejny, jen obycejne elektro (bila studena) nebo pak akvaristiku, kde do jednozarivkovych kompletu doporuci Aqua Glo za 300. Mam pocit, ze ta bila studena zase bude podporovat zelenou rasu (alespon se to v tom vetsim akva tak deje). Jedine, ze bych je po tydnu zamenoval :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2009 11:03 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: ims
Zadejte si do vyhledávání "AQUA GLO" a přeberte si to. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.03.2009 10:23 ims – Akva Glo a hneda rasa
Koupil jsem komplet ke kteremu mi pani prodala Akva Glo (15W) za 236Kc. Zrejme se ji chtela zbavit. Na dne ( 44l, vyska 35cm) se dela na kamenech vsude hneda rasa. V jinych akva mam obyc. philips (cca 89Kc), tusim, ze je na nich "cold" a ani naznak hnede rasy, spis obcas zelena.

Muze to byt v Akva Glo ? Ona nesviti uplne stejne jako bezna a zrejme spektrum bude jeste horsi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.03.2009 08:38 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: kostacek
Já jsem do právě 16 l nádržky nasadil na sinice dvě ampulárie s ulitou cca 2cm. Když udělaly, co měly, šly jinam. (Na trvalý pobyt to z důvodu, o němž píše Filipsi, rozhodně není!) Momentálně "pracují jako údržbáři na farmě", co mám v prezentaci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.03.2009 08:06 Muž filipsi [1295] – Re: kostacek
Zadnou, na ampularky je 16l docela male. Pripadne ejdnu malinkou, pokud ji mas kam dat, az vyroste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.03.2009 07:53 kostacek – ampulárie
Zdravím Vás včera jen si pořídil dle Vašich rad pár Ampulárií a uvidím, zda se jim podaří situaci trochu zlepšit. Jen by mě zajímalo kolik jich pořídit do mého akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.03.2009 16:05 Muž Eff [417] - Rostliny
kostacek napsal: Co máte na mysli za "stonkový plevel" co si pod tím mám představit?

Doporučuju např. ve zdejším atlase vyfiltrovat nenáročné rostliny s velkou rychlostí růstu. Pak se můžeme pobavit o konktrétních vhodných druzích. Ale jen tak namátkou: Egeria densa, Limnophilla sessiflora, většina Hygrophil, Vallisnerie atd. atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.03.2009 15:16 kostacek – Re: Sid
Zkusím vodu měnit podle vašich rad! Co máte na mysli za "stonkový plevel" co si pod tím mám představit? Filtr mi běží, tak aby hladina byla v pohybu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.03.2009 14:57 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: kostacek
Na tom, co jsem napsal, nemám (alespoň zatím :)), důvod něco měnit. Rozhodnutí, jak se zařídíte, je na vás. :-)
Ampulárie i okružáci jsou šneci.
V akvišku máte příliš málo rostlin a navíc jejich skladba není pro nově zřízené akva nejvhodnější... Chce to hodně nějakého "stonkového plevelu" a zvýšit dobu osvětlení na ca 10-12 hodin/den. Abyste nemusel světlo hlídat, pořiďte si za 70-100,- spínací hodiny.
Co se týče výměny vody - já bych na vašem místě měnil 5 l denně za čerstvou, odstátou z předchozího dne.
Filtr pusťte "přiměřeně"; jde o to, aby se voda v akva "hýbala". Výtok filtru umístěte tak, aby byl v úrovni hladiny.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [63] ...... 69 70

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 79064x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1351-rasy?od=3101