Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 43 Přejít na další stránku   1  
Řasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 19:18 Muž Yirka [9126] – Re: romant
Pokud se to dá identifikovat, tak je to ruducha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 19:00 R Muž romant [27987] – Je to štětičková řasa?
Fotka k příspěvku Zdravím všechny, měl bych prosbu, jak identifikovat tuto řasu? Myslím si, že je to štětičková řasa. Pokud je tomu tak, potvrďte mi to prosím. Pokud ne, tak naznačte co je to za druh. Úplně mi stačí identifikace této krasavice. :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 17:09 Žena FelidaeS [61] – Re: vóťa87
To by možná odpovídalo. Světlo je přímo nad mechem. CO2 zatím nevyrábíme a každý den hnojíme PMDD....Děkuji všem za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 14:01 Muž vóťa87 [207] - Rostliny – Re: FelidaeS
Zařasené je, nijak drasticky-co jde bych namotal na špejli a odstranil. Jinak tahle řasa vzniká při příliš silném osvětlení, malém obsahu CO2 a makro živin(resp. přehnojení mikrosložkou), tudíž pokud se rozjela až u Vás v akvariu, chtělo by to najít příčinu, pokud je dotažená s monoseleniem, vyčkal bych zda nezačne pomalu sama mizet.

Edit: Monoseleniu rostou jinak také "kořínky"-krátké,hnědé, dost často si je lidé pletou s řasou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 13:58 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: FelidaeS
Zelena vlaknita rasa, uplne bajo, hotova nocni mura. Zlikvidovat nez se namnozi, co nejrychleji s tim pryc! Mam bohate osobni zkusenosti. Jine rasy jdou vsim moznym, staci zmenit svetlo, ziviny, proste legrace proti tomuhle. Tohle roste kdyz rostou rostliny, pekna bestie, zbavit se ji je pekne na dlouho a uplne se mi to jeste nepovedlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 13:48 R Muž romant [27987] – Re: FelidaeS
Bude se jednat o zelenou vláknitou řasu. Hledej to pod pojmem žabí vlas. vlas.http://planta.aquariana.cz/rasy_01.htm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 13:41 Žena FelidaeS [61] – Je to řasa či to tak mám být?
Fotka k příspěvku Prosím o radu. Mám v akvárku na kořeni týden mech monoselenium tennerum a je celý jakoby chlupatý a táhnou se z něho dlouhé nitě. Má ta tak být či je ta celé zařasené? Děkuji za odpovědi.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 20:10 Muž puky274 [0] – riasa na skle
cawte mam akva malawicko pravidelne kaydz tzyden odkalujem a menim 20% vody a aj tak sa mi na vrchu piesku roby riasa take zelene nechutne a neviem sa toho zbavit.Aj na skle sa mi robia take male zelene chumaciky a nevidim poriadne do akva taze by som chcel poradit ako sa toho mam zbavit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 14:35 Muž kortezhugo [983] – Re: lucie
trochu problem je aj to ze je na pozadi -lebo tento druh aj ked uz nerastie? -vydrzi "tam" pomerne dlhu dobu -kludne par mesiacov
tak ze aj ked sa v akva "znormalizuju" podmienky chce to cas
odtrhnut "par" listov je urcite jednoduchsie ako ju odstranovat z pozadia...-to verim

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 13:05 Muž kortezhugo [983] – Re: lucie
nie X-)
tiez som sa dal "nachytat" a hladal som s kade sa nabralo tolko fosforu vo vode?
samozrejme posledna vec co som meral bol Tetra ToruMin :-)

preto ako som aj nizsie pisal -ked sa riesi "tento" problem -je dobre zmerat aj PO4
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 12:46 lucie – Re: kortezhugo
nene nic měla bych???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 12:45 Muž kortezhugo [983] – Re: lucie
a nepouzivas "nieco" na upravu vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 12:36 Muž kortezhugo [983] – Re: lucie
Fotka k příspěvku ...no ako popisuje V.Pelikán...urcit "pravu" pricinu nie je jednoduche
z vlastnej skusenosti viem povedat ze rozvoj som zaznamenal ked bolo v akva vela ryb -80 ancikov...+prudenie vody
pravdepodobne vela org.odpadu...
je tiez zaujimave ze najlepsie "miesto" si nasla na okraji listu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 12:06 lucie – Re: kortezhugo
2-3.01 "Černá štětičková řasa" - ruducha
diky za rady-)))vážím si toho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 12:03 Muž kortezhugo [983] – Re: lucie
hmmm...tak ze "normalne" akva
a "kera" je to?

planta.aquariana.cz/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 11:56 lucie – Re: kortezhugo
jsem studentka a mám net jen v mobilu,škoda,mám rohové akva 85l ,prouděni vody jde na to pozadí ale zcela jemně,stahla jsem filtr na minimum,mám tu rampu,svítím 2krat 24w 12 hod denně,co2 kvasnice,ryby ramirezi a 3ks sae
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 11:51 Muž kortezhugo [983] – Re: lucie
...no rada to nebola zla -len pri Malavi je pridanie chem.filtracie celkom "namieste"
nie je na pozadi zvysene prudenie vody?
nemas foto jak to vyzera?-akva,velkost,osvetlenie? ako casto a kolko vody sa meni? -slovom "prezentace" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 11:51 lucie – Re: Haimdol
ještě jedna informace,měla jsem tu ruduchu i na anubiasu,bylo mi líto ho vyhodit tak jsem ho vykoupala v savu,a vrátila do akva,anubias roste a ruducha se na něj už nevratila,je to záhada celé to moje akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 11:41 lucie – Re: Haimdol
udržbu dělam pravidelně a důkladně,mám normal akva ne malavi to jsem se ptala z důvodu že mě zajímalo jak se to děla bez rostlin,nemůže být problem že mám prostor za pozadím????nemůže se tam držet bordel?????ja to zlo,navíc ted se mi u krycího skla udelala sinice,ale jen tam kolem pozadí,ja už nevím.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 11:37 R Muž Silent [5949] – Re: lucee
Já se definitivně zbavil ruduchy v jedné z nádrží přidáním JBL PhosEX ultra do vnějšího filtru a pravidelnou výměnou 30% objemu nádrže každý týden. A i tak trvalo odstranění ruduchy cca 3 měsíce. Pokud se jedná o nádrž s biotopem Malawi tak lze používat tyto speciální hmoty i dlouhodobě. V nádržích s rostlinami bych dlouhodobé použití nedoporučil. Ovšem ani tyto speciální hmoty nejsou samospasitelné. Zanedbání údržby řasu rozjede i při použití těchto hmot, protože pak dochází k jejich brzkému vyčerpání.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 11:33 lucie – Re: kortezhugo
víš dostala jsem tady rady typu přidej rostliny typu douška atd a bude po ruduše,nevím proč ale opak mi přijde pravdou,fakt nevím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 11:25 lucee – Re: kortezhugo
ja vím ale už mě to nebaví,bojuju s ní pul roku,už má 1cm fousy,přidala jsem rostliny,co2,pmdd,zkoušela vše možne,ubrat,přidat a nic,zajímavé je že se drží jen!!!! na pozadí nikde jinde!!!měřila jsem no3 testy od sery a v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 11:20 Muž kortezhugo [983] – Re: lucie
:) no neviem? -znovuzalozenim sa "neodklaje".....pomoze ti to za cas...a po case budes riesit problem ten isty -mozno aj "vecsi" :-)

fakt -merane bolo co? a cim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 11:10 lucie – Re: kortezhugo
ja mám to akva asi zakleté,co jsem měřila tak vše bylo v normě a ruduše se daři,chystam znovuzaložení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 11:07 Muž kortezhugo [983] – Re: lucie
ano toto :-)

ale skvor ako "cokolvek" menit - pridavat? ...treba zmerat vodu hlavne obsah N,P,Fe...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 10:51 lucie – Re: kortezhugo
ja vím že malavi je bez ale já na to tak nehledím,myslel jsi toto www.akva-tera.myeshop.cz/… ???a kam se to do filtru dává???pak tedy přidávat PMDD?je to rozumné???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 10:49 Muž kortezhugo [983] – Re: lucie
este ma napadlo...ked ide o ruduchu casto sa spomina "vyssi" obsah Fe vo vode...
na toto mozno staci aj Carbon...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 10:39 Muž kortezhugo [983] – Re: lucie
...no do Malavi sa moc rastliny nedavaju -ale kludne -ved sa na to nemusi az tak "tvrdo" ist
...ako samo o sebe to rastliny "nenici" ale moze nastat nedostatok zivin
odstranuju z vody hlavne dusik a fosfor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 10:22 lucie – Re: kortezhugo
díky,to je do filtru jbl???ten mám cristal 700,a můžu tam při tom dát i rostliny????nebo je to zničí???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 10:14 Muž kortezhugo [983] – Re: lucie
...ja sice Malavi nemam -ale odpoviem :-)
su 2 moznosti
1.castejsie menit vodu -a vecsie mnozstvo ako v r.akva
2.pouzitie sp.filtracneho materialu -trebars JBL ClearMec,NitratEx,PhosEX.........
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 08:41 lucie – malavi
dobré ráno,poradí prosím někdo ???zajíma mě jak udržet malavi tedy akva bez rostlin bez řas????myslím tím třeba ruduchu,jak to děláte když nejsou rostliny,nějaká chemie nebo????tohle mi hlava nebere-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 23:16 Volodus
Podle toho co pisete je ve vasem akvariu neceho bud hodne nebo nopak malo (to sem vam ale moc neporadil :))... Predne, pokud fotky odpovidaji realite, a pisete, ze mate v akvariu hodne rostlin, tak se pletete... Na to abyste pridaval CO2 a jeste hnojil mate kytek opravdu malo...
Samozrejme by to chtelo nadrz videt, abych mohl nejak lepe poradit, ale z toho co je k dispozici bych to videl takto... Zruste na cas veskere hnojeni, vcetne CO2, svitte jen 8hodin denne, a nejlepe zcela pravidelne (spinacky), mente 1/3 - 1/2 vody, pravidelne kazdy tyden, dale si kupte zvirata, ktery vam s tim pomuzou... (Sneky (ampularie, neritky, okruzaky), krevety (japonici a klidne dvacet-tricet kusu, ty vam rasy uklidi, bohuzel tam mate skalary a to je s krevetama nanic), ryby co rasy zerou (to si tu najdete, druhu je more, ale jako spolehlivejsi vidim ty sneky a krevety, hlavne se nebojte nakoupit jich vic...), prestante odkalovat tak intenzivne dno, radsi poridte zver ktera vas zbavi bordelu na dne, nez odkalovat (prospeje to kytkam)...Pridejte rostliny, hlavne rychlerostouci. Pokud nejak pravidelne cistite filtracni hmoty tak to nedelejte... Hlavne se nesnazte podporit rust rostlin hnojenim, ocividne maji zivin hromadu a dari se i rase, takze nadbytek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 13:44 Muž marek21 [16] – Re: achyles73
UV lampu momentalne vobec nezapinam ... pouzivam aj pmdd ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 13:43 Muž marek21 [16] – Re: vaclav
vstupne hodnoty vody su rovnake

KH - 7
GH - 5
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 13:06 Muž achyles73 [12] - Živorodky – Re: marek21
Jak často zapínaš uv lampu ? Asi bych přidal fe, hodnoty maš celkem ok. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 01:02 Yazu – Re: Melisa
Co zkusit nějakou plovoucí rostlinu? Mají schopnost opravdu hodně rychle odčerpávat živiny navíc přistíní - což by mohlo vyhovovat jak proti řase tak by se to mělo líbit pancéřníčkům:)
mrkni na maniakva.cz/… článek o plovoucíh rostlinách, třeba pomůže, třeba ne, za pokus určitě stojí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 22:05 Muž marek21 [16] – Re: vaclav
tak to neviem ale skusim to zajtra alebo cez vikend namerat ... pripadne vyskusam aj vodu zo studni ktora bude lepsia ...teraz pouzivam tzv. mestsku vodu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 21:19 Usine – Re: marek21
U vstupní vody máš také větší GH než KH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 20:34 Muž marek21 [16]
PH - 6,8
CT/GH - 5
UT/KH - 7
CO2 - 20
NO3 - 40
NO2 - 0
P - 0,5
Fe - nenameralo ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 20:33 Muž marek21 [16] – Re: vaclav
tu su vysledky z nedavneho merania ...
a co2 na to asi tiez nebude mat vpliv lebo ci ide alebo nie tak stale to iste ...


Datum Teplota Reakce Celk.tvrdost Uhl.tvrdost Mg/Ca Kyslík Ox.uhl. Dusičnany Dusitany Amoniak Železo Fosfor Fosfáty Měď *
°C pH CT/GH UT/KH Mg/Ca O2 CO2 NO3 NO2 NH3/NH4 Fe P PO4 Cu
23.01.11 25 6.8 5 7 - - 20 40 0 - - 0.5 - - *
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 20:18 Žena Melisa [2]
Rostliny rostou jako z vody a řasy taky. :-( Míň krmíme, světlo ok, věčně měním kus vody, odkaluju, rostlin spousta, už nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 19:50 Usine – Re: marek21
Je vidět že ti rostliny příliš nerostou a to i s poměrně silným světlem a CO2. Kolik pouštíš bublin, měřil jsi vodu jak jsi na tom z PH a alkalitou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 18:58 Muž marek21 [16]
Fotka k příspěvku a tu prikladam dalsiu fotku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 18:57 Muž marek21 [16]
Fotka k příspěvku vie mi niekto povedat nieco blizsie k tej riase co je na fotke ? uz neviem co s tym ... rastlinky nestihnu vyrast a listy sa rozpadnu ....
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 10:09 Žena Melisa [2] – Re: jeník
No, připomíná, :-( (samozřejmě to bylo koupeno jako akvarijíní... hmm ) ale taky tohle:
rybicky.net/atlasrostlin/cyperus_helferi…
kdyby to bylo malé.
Těžko říct.
Jdu to očistit a načítat.
Máme rozhozené akvárko, už to začlo vypadat k světu, vyřešili jsme osvětlení, kvůli kterému chřadly rostliny, a teď zase píšou - sinice - zatemněte na 4 dny. Ještě pohledám co a jak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 23:32 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: jeník
Problém jde lehce odstranit zubním kartáčkem. Bohužel dokud neodstraníš příčinu bude se stále objevovat. Momentálně taky bojuji se sinicí, ale zdá se že je to na dobré cestě ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 23:03 Muž jeník [54] – Re: hergis
Myslel jsem, že by se problém vyndal i s trávou:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.01.2011 22:58 Usine – Re: Melisa
Je to sinice. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 22:56 hergis – Re: jeník
nejde o travu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 22:52 Muž jeník [54]
Nepřipomíná ten trs trávy tohle? rybicky.net/atlasrostlin/acorus_gramineus…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [43] ...... 69 70

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 79065x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1351-rasy?od=2101