Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 35 Přejít na další stránku   1  
Řasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 17:44 Muž Lada22 [28] Re: deCORF.OBRAEN
Mikroprvky jsem praveze taky prakticky prestal davat,s zelezem a fosforem jsem skoro na dne po 3 tydnech....jenze pokud to tam soupnu tak se ta rasa jen rozjede jeste vic.
Edit:Mam to vse napadene ostrihat?Nezbude tam moc kytek,takze jen dalsi a vetsi nerovnovaha.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 17:42 Muž Lada22 [28] Re: romant
Ten clanek jsou jen obecne veci,nic konkretniho....a znam ho moc dobre,dle nej se nikam nepohnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 17:39 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: deCORF.OBRAEN
taky jsem ruduchu měla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 17:38 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: katterinecka
tak ako písal, že pri hnojení mu to rastlo ešte viac..ono to záleží aj na množstve mikroprvkov vo vstupnej vode..inak boj s ruduchov je ako beh na dlhé trate..ona nezmizne za 2-3 dni..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 17:37 R Muž romant [27987] Re: Lada22
Tenhle článek jistě znáš, ale proč si to znova nezopakovat.
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 17:35 Muž Lada22 [28] Re: katterinecka
Kdyz jsem hnojil rostlo to taky jak jsem jiz psal v uvodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 17:33 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Lada22
ono i to hnojení může někdy pomoct
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 17:32 Muž Lada22 [28] Re: deCORF.OBRAEN
Nehnojim,menim vodu,odkaluju,krmim o vikendu....a vse na prd. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 17:26 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Lada22
toto je nočná mora.. tone ..momentálne mam aj ja jelení paroh ale iba zatial sem-tam..začal by som s časou výmenou vody, nehnojiť, menej krmiť a odkaliť poriadne cele akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 16:43 Muž Lada22 [28]
Fotka k příspěvku Sagittaria subulata....mlade listy ok
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 16:42 Muž Lada22 [28]
Fotka k příspěvku Pogostemon stellatus....jen konce ok
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 16:41 Muž Lada22 [28]
Fotka k příspěvku Rad bych poprosil o radu,ktera povede alespon k nejakému posunu k lepsimu.Jelikoz se me delaly rasy(ruducha+nejaky vláknitý),tak jsem na zaklade nekolika doporuceni provedl nasledne kroky...hlidat si NO3,ne min jak pod 5mg/L,tudíž jsem prestal pred mesicem hnojit,opatrne s mikroprvky-davam je sporadickymozna 1x za 3tydny,jelikoz se ruducha delala na kytkach t mistech proudu...mel sem velky abych udajne rozvedl ziviny po aq...tak jsem prou zmensil,odpojil jsem jednu trubici a zkratil dobu osvitu na cca 10hod.Dnes jsem se vratil po tydnu domu a malem me je..o,ruducha-jeleni paroh,cerna vousata a buhvi co jeste proste vsude,pokud ostriham napadene kytky tak me zbyde jen limnofila sessiliflora a rotala rotundifolia.Jinak je to na vsech prevazne starsich listech,a to nemusi byt zrovna nejak moc stare.Pokud nekdo namitne,ze nemenim vodu a flakam udrzbu tak je vedle ;-) .Ac nerad jsem udelal mereni testy od rataje,vysledky v profilu.takze neni na case to vylejt a zacit znova?Jedinny co jeste prichazi v uvahu je zatemnit to na tyden.A nebo nekdo s napadem kde je chyba.Diky moc.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 00:32 Muž Miso [470] Re: sobieski
nechcem vas brzdit vo vasom entuziazme a prajem vam akvarko bez rias, ale na takyto vyrok je podla mna este skoro. Prestahovanim sa zmenilo prostredie v akva na co mohli riasy zareagovat. Dajte vediet tak o mesiac dva ako to vyzera. Celkom ma to zaujma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 23:50 sobieski Re: 111Azgard111
Dobrý den. Jsem naprostý začátečník, ale předcirka dvěma týdny jsem pořídil první akva 160 l. Bylo zaběhnuté, od kolegy chovatele, který šel do většího. Začal jsem se zajímat, co se dá dělat s řasou, které bylo v akva požehnaně. Šlo o ruduchu a černou, což jsem zjistil diky tomuto úžasnému portálu, který mi nesmírně pomohl. Přečetl jsem si o řasách iks článků a diskusí a vyrazil na frontální útok. Za 8 dní jsem bez řas a to ZCELA!! Tady je můj recept, detaily o mé nádrži v prezentaci:

1) pořízení řasožravých ryb. Ancistrus je ok, ale největší "dělník" je parma. Mam tři a celé dny nedělají nic jiného, než žerouřasy
2) zkrácení doby svícení z 12ti hodin na 8 s přestávkou cirka hodinu zhruba v polovině 8mi hodinového cyklu (spínačky)
3) omezení proudění z filtru-nasměroval jsem "výfuk"filtru na stěnu akva
4) výrazné omezení krmení. Jednou za dva dny a jen symbolické množství krmiva velikosti tak čtvrtky klasicke tabletky paralenu. Fakt jen symbolicky. Jednou týdně polovina čtverečku mražených komářích larev
5) důsledné odkalování dna 1x týdně "do hloubky" a výměna 36 litrů vody ze 160.
6) dokoupení kytek, které jsou nenáročné, ale mají rychlé přírůstky a pomáhají likvidovat bordel. V mém případě jsem kupoval jen dvě

Vesměs nic nového, všechno tady ve fórech je, ale třeba někomu dodá odvahu to, že to FAKT funguje a mně to zlikvidovalo řasu hodně rozlezlou za velmi krátký čas. Sám jsem ani tak super výsledek za takovou krátkou dobu a s malou investicí nečekal. Držím palce a kdyžtak dejte vědět, jak jste dopadli!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 21:26 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: sand0kan
Jestli to nepřeženete s rybím osazenstvem, nemuselo by se konat nic z toho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 21:19 Muž sand0kan [2] - Labyrintky – Blackwater
Uvažuji o zřízení tzv. blackwater akvária, tj. akvárko pouze s pár plovoucími rostlinami, jinak naprosto bez rostlin. Základem jsou kořeny, různé úkryty a také slabé osvětlení. Sám plánuji 126l nádrž s tím, že použiji pouze pár ledek nebo jednu 17w úsporku. Chtěl jsem se zeptat jestli nemáte někdo zkušenosti nebo jak to vidíte, že to bude v tomto typu akva s řasami (předpokládám že by mohla být hnědá a ruducha). Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2011 17:37 Muž dvorak [94] - Rostliny
Asi nejkvalitnější článek o řasách, co jsem měl možnost přečíst, je zde: rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu

Myslím, že s pomocí tohoto článku se dá vyřešit problém s řasou, byť třeba jen určením vaší řasy v akváriu a popřípadě následným vyhledáním informací (popř. vlákna o dané řase) problém pořešit ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2011 16:30 Muž honzaprouza77 [18]
nevím, co je to za řasu, ale je na skle i na(1 rostlině[přesneji na 2 listech, co jsou přímo pod zářivkou]) jsou to zelené chloupky cca5mm dlouhé a ani paví očka, mečocky a ancistrus to nejspíš nežerou.
Neví někdo co to je? zatím problém není, jen to kapet kazí výhled, je jí málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2011 16:13 Muž 111Azgard111 [0] - Živorodky – Ruducha
Dobrý den začala se mi v akvarku objevovat ruducha co s ní?
Předem děkuji za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 23:45 Muž PepaV [30] Re: jung
Výrobce hnojiva není dle mne solidní, nechal si dokonce zpracovat znalecký posudek, že nemusí poskytovat ke svým výrobkům bezpečnostní listy a nemá ani povinnost na vyžádání sdělit složení hnojiv i když jsou to vlastně chemikálie. V každém případě bych si do své nádrže nic takového nelil a držel bych se osvědčených hnojiv určených pro akvaristiku. Bude obsahovat zřejmě i měď. Hodilo by se to spíše sem: rybicky.net/forum/6084-uhyn-plzu .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 22:57 triscene Re: jung
bezobratlovci nemaju radi chemiu ktoru toto zahradne hnojivo obsahuje. isto ma v sebe ochranne komponenty co aj chrania zahradne rastliny pred skodcami takze by som ho absolutne NEDAVAL do akvaria, keby si tam mal krevety tak by ti zacali kapat tipujem.
to ze ti to ryby znasaju moze byt ale to je len otazka casu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 19:52 Muž jung [24] – hnojivo CERERIT
Fotka k příspěvku Prominte, nechci otvirat nove tema hnojivo, proto vyuzivam toto forum, ale i toho se to tyka (rasy). Navzdory doporuceni(neposlechl jsem a experimentoval), jsem pouzil k hnojeni v akva zahradni tekute hnojivo CERERIT (49Kc/L). Jako zahradkar s nim mam vytecne zkusenosti s hnojenim na list. Cca po mesici pouzivani mam akva zarostle rostlinami brutal. zpusobem. Vse mi leze doslova z akva ven.Site tmave zelene a hlavne zadna rasa. Ryby zatim bez znamek ujmy na zdravi. 12x neonka, 3x parmicka cernopruha a 1x plata koralova. Hnojil jsem ob den 20ml. 1x tydne vymena cca 30% vody. Drive problemy s rasou(velke) a hlavne rostliny, ač jsem pouzival Color Fe, kulicky, apod. zadny takovy brutalni nastup. Co vsak velmi zajimave: Piskorky, ktere byly v akva ve stovkach ponekud mizi, ale okruzak, ktery tu temer nebyl je nahradil. To me samozrejme mrzi :-( Ze by se ve dnu hromadil nejaky nezadouci chemizmus? Dekuji za vase postrehy a rady.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 19:26 Muž MarekP [812] - Malawi – Re: půlpy
Tak to opravdu vypadá na to krmení. Mě osobně by to nenapadlo, tak děkuju Romanovi a tobě taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 19:25 Muž MarekP [812] - Malawi – Re: romant
To je pravda. Takže jako první přestanu krmit tím Sak mix. I když složení toho Sak mix je 50% dusíkatých látek a 2% fosforu. V těch Dajana Tropica vločkách je 47% dusíkatých látek, tak to je stejný. Je ale pravda, že v nich není fosfor (aspoň to tam není napsaný).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 19:24 Muž půlpy [2131] Re: romant
Začínám konečně věřit, že v tom má opravdu prsty to krmení rozzureny Používám ho pouze U Půlpyho 44l v druhých aqwa ne a co se mi tam začalo narozdíl od jiných aqw ? :-( Sinice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 19:07 R Muž romant [27987] Re: MarekP
To je sice chválihodný, že je nepřekrmuješ, ale ono to co rybky vyprodujují bude ty prvky taky obsahovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 19:04 Muž MarekP [812] - Malawi – Re: romant
Dobře, díky za radu. Ničím jiným nekrmím, už i nitěnky jsem vysadil, protože jsem z nich v akváriu měl larvy komárů. Tak budu krmit jen vločkami a tabletami. I tak to asi nebude ta hlavní příčina, protože toho krmení tam dávám tolik, že to nestačí ani spadnout na dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 19:00 R Muž romant [27987] Re: MarekP
Ten SAK bych vysadil, v tom vláknu o sinicích se to několikrát diskutovalo, určitě to tam někde najdeš, souvisí to s tím poměrem N:P.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 18:55 Muž MarekP [812] - Malawi – Re: romant
Co se týče výměny vody, budu vodu měnit častěji, abych se sinic zbavil. Více rostoucích rostlin pořídím. I když už teď tam mám Valissinerie a ty se množí jak diví. Každý druhý den nová odnož. Stojatou vodu opravdu nemám. Filtr mám v akváriu umístěn dole a víří vodu 24 hodin denně. Ani hladina nestojí. Když nasypu na hladinu krmení, točí se dokola. Navíc pohyb vody poznám i podle toho, jak plavou ryby. Předpokládám, že poměr N:P se změní častější výměnou vody, nebo ne?
Krmím tímhle:
rybicky.net/vyrobky/355
rybicky.net/vyrobky/357
www.i-zverimex.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2011 18:51 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: MarekP
to že každej radí něco jiného neznamená že nefunguje ani jedno. Zatemění pomůže určitě, ale sinice se může objevit znovu, stejně tak když tam naliješ tenhle přípravek (kterej ani nemusí fungovat nebo může způsobit i problémy)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 18:31 R Muž romant [27987] Re: MarekP
Tak ve stručnosti. Nevyvážený poměr prvků N:P je ta možná příčina. Sinice moc nemá ráda pohyb vody. Rozrušovat a odstraňovat, odsávat z akva. Zatemnění obvykle dočasně pomáhá, ale posléze se sinice vrací. Nově založený nádrže na sinici trpívají častěji(není podmínkou). Zaměřil bych se na ty živiny a způsoby jak se do akva dostávají, třeba krmením. Obecně a líbivě řečeno, chce to změnit nějaký podmínky v akva. Podpořit boj rychlerostoucíma rostlina a pravidelnou výměnou vody bych taktéž nezatracoval. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 18:13 Muž MarekP [812] - Malawi – Re: katterinecka
Tak já nevím, proto se ptám. Ale tady je napsáno něco jiného: rybicky.net/vyrobky/1323-protalon707
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 18:12 Muž MarekP [812] - Malawi – Re: romant
Už jsem si toho pročetl hodně. Díval jsem se i na jiné stránky. Např. zde: maniakva.cz/… na straně 23 ja dobře popsáno, co doporučují různí akvaristé. Někdo zatemní akvárium, někdo zvýší intenzitu světla atd. Každý radí něco jiného, takže rada, která by to vyřešila, zřejmě není. Zajímá mě, jestli mi ten přípravek pomůže nebo ne. Vím, že jakmile bych ten přípravek vysadil, tak se sinice možná objeví znovu, ale nejdřív chci akvárium zbavit té sinice. Když budu zkoušet odstranit sinice použitím "pokus omyl" bez chemie, tak mi taky může trvat několik měsíců, než se toho zbavím a pozdechají všechny kytky a bůhví, co ještě. Akvárium navíc vypadá tak, jako bych se o něho nestaral, tak se toho chci zbavit. Navíc někde jsem se dočetl, že to může škodit nějen rostlinám, ale i rybám, ale každý tvrdí něco jiného. Tak nevím. Doteď jsem v akváriu neměl nic podobného, ani řasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 18:08 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: MarekP
když pořádně vyčistíš akvárko a ještě k tomu tam naliješ takovej přpravek tak si tak leda koleduješ o otravu ryb dusíkatejma látkama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 18:04 R Muž romant [27987] Re: MarekP
Při pročítávání třeba toho vlákna co jsem Ti dával jako odkaz se jistě možných důvodů vzniku dopídíš a dopracuješ k řešení, který bude odstraňovat ty příčiny i bez použítí nějakých přípravků. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 17:59 Muž MarekP [812] - Malawi – Re: Johan
Však já bych použil tohle, předtím vyčistil akvárium a zasadil více nových a zdravých rostlin. Takže bych řešil příčinu a následek, ne? Jen mě zajímá, jestli ten přípravek Esha na to pomůže, když je u něho napsáno, že je proti řasám a já vím, že sinice není řasa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 17:52 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: MarekP
To léčí následek, né příčinu. Vy se potřebujete zbavit důvodu výskytu řas. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 17:51 Muž MarekP [812] - Malawi – Re: romant
Mohl bych použít tohle: www.levnaakvaristika.cz/… ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 17:19 Muž MarekP [812] - Malawi – Re: romant
Tak díky. Aspoň vím, co to je. Teď se snad dopátrám, jak se toho zbavit a z čeho to je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 17:19 R Muž romant [27987] Re: MarekP
Učebnicová sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 17:16 Muž MarekP [812] - Malawi – Fotka 3/3
Fotka k příspěvku Třetí fotka. Postižený list Echinodoru.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 17:15 Muž MarekP [812] - Malawi – Fotka 2/3
Fotka k příspěvku Druhá fotka.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 17:13 Muž MarekP [812] - Malawi – Fotka 1/3
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 17:08 Muž MarekP [812] - Malawi – Re: romant
Ok, už to pročítám. Tak za 5 minut sem hodím fotku, abyste mi mohli potvrdit, jestli to je opravdu sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 17:04 R Muž romant [27987] Re: MarekP
Toto vlákno je dostečně zásobeno informacemi. ;-) rybicky.net/forum/4641
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 17:00 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: MarekP
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 16:58 Muž MarekP [812] - Malawi – Re: romant
Díky oběma za odpovědi. Jak se toho ale účinně zbavit? Tady na rybicky.net nic o sinicích napsáno není. Můžete mi dát nějaký odkaz, kde je popsáno, jak se jich zbavit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 16:26 R Muž romant [27987] Re: MarekP
Řekl bych, že to co Tě, podle toho popisu trápí je sinice, hledal bych to pod tímto názvem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 16:24 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: MarekP
chtělo by to víc rostlin, hlavně rychlerostoucí a víc světla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 15:42 Muž MarekP [812] - Malawi – Jak na řasy
Zdravím,
bohužel, ani mně se problém s řasou nevyhnul. Rád bych našel příčinu, ale ať přemýšlím, tak na mě nic nenapadá. V akváriu mám pouze 25W žárovku a sluneční světlo se na akvárium vůbec nedostane. Rybám i rostlinám se daří.
Řasa je úplně všude. Pokrývá filtr, sklo akvária, rostliny, kameny i písek.
Jde ale bez problému odstranit jak z rostlin, tak ze skla. Stačí použít houbičku, dokonce i ruku. Z filtru se mi ji ale nepodařilo vydrhnout pořádně ani kartáčem. Na písku to vytváří takový tenký zelený koberec který jde bez problému odsát hadicí.
Když jsem akvárium naposledy čistil, řasu jsem odstranil, jak to šlo. Bohužel po pár dnech byla řasa zase všude.
Mohl by mi nikdo poradit, co může být příčinou, jak řasu odstranit apod.? Nevím, jestli existuje nějaká chemikálie, která by řasu zlikvidovala a rybám ani rostlinám neuškodila. Chemii chci použít ale v posledním případě. Možná by pomohli nějací šneci, kteří? Další ryby, které požírají řasu, tam dávat nechci, akvárium není velké. Podívejte se na mou prezentaci. Kdyžtak řasu vyfotím a vložím sem fotku. Díky za rady.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [35] ...... 69 70

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 79064x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1351-rasy?od=1701