Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 66 Přejít na další stránku   1  
Řasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2007 13:02 Muž Eff [417] - Rostliny – Gošíci
U vás akadama, u mě akvalit + PMDD. Z hnojiva podezřívám hlavně železo - hnědou barvu má řasa totiž hlavně na aqualitu a kamenech (ty asi nějaké to železo taky obsahují). Nejlepší řešení vidím takto: odsát maximum a pak vypustit ampulárku. Ta moje se chová jako dokonalý zahradník. Neustále projíždí každý milimetr dna a velice šetrně ozobává každou řasu z každého lístku a dna. Se světlem budu ještě experimentovat - vypadá to totiž, že ampulárce se daří likvidovat každou novou řasu a tak budu zkoušet vrátit se z 11W na 22W. Vzhledem k tomu, že jde bezpochyby o zelenou řasu plati zde že více světla = více řasy. V momentě, kdy uvidím, že řasa vítězí, nechám 11W a druhé světlo budu zapínat jen večer. Ale je fakt, že Hemianthus callitrichoides mi spokojeně bublá i při oněch 11W.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 22:30 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
:) Takže místo přisvítit, snížit osvětlení.....díky. PMDD sice nedávám, ale může za to nejspíš, nasycená akadama.....díky díky hop ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 19:39 Sidonius
Effouš: :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 19:30 Muž Eff [417] - Rostliny – To Roman, Sidonius a Gošíci
Na chlup (v tomto případě na spíš vlas) stejná řasa se mi objevila v 10 dní založeném krevetkáriu. Tam, kde po vysazení byly ulomené zbytky Hemianthus callitrichoides, tam tvoří hnědá vlákénka, na zdravých rostlinách a na skle, pak vlákna jasně zelená. Nejde o dlouhatananánský žabí vlas, ale spíš o kratší vlákna (3-15 mm) navzájen do sebe zapletená. Její asi 3 mm vlákna se vznášejí i volně ve vodě. Jsem přesvědčen, že za její růst může kombinace velkého množství světla (upravil jsem tedy z 1W/l na 0,5 W/l - počítán čistý objem vody nade dnem) + množství živin (aqualit ve dně a pár kapek PMDD, které jsem tímto přestal aplikovat). Povedlo se mi bez problémů odsát asi 90% řasy pomocí vzduchovací hadičky. Vždy když už už proud popotahoval i lístky Hemianthus callitrichoides, stačilo hadičku přiškrtit a do kýble odcestovala jen řasa. Navíc jsem na úklid nasadil 7x Neocaridina denticulata od Ufinky. Krevetky se opravdu aktivně činí. Také jsem tam vypustil jednu ampulárku a zjistil jsem, že vykoná víc práce než všechny krevetky dohromady a ikdyž je to pořádný kolos, ani trochu nepobourala křehký porost Hemianthus callitrichoides. Asi tam vpustím další tři.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 16:41 Sidonius – To Roman
palec
Je to možné... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 16:01 Muž Roman [100] - Cichlidy
No já si pořád myslím že to klasická vláknitá řasa je.A to jak někdo chytře podotkl, je zaprasená kalem ze substrátu.Mě totiž jednou prorostla zelená vláknitá řasa ke dnu, kde měla asi více živin atam se zamotávala do písku a kytek.Měla taky nahnědlý nádech z detritu.namotávat šla stejně jako ta co známe z plovoucích rostlin.A že by nemohla růst u dna???Vzhledem k oběmu a výšce vodního sloupce to možné je.To mi nikdo nevymluví.A že je na světlo náročná bych tak moc netvrdil.Bych spíše spekuloval o vysoké přizpůsobivosti vůči okolí. ;-) Škoda že už nejsou v přírodě pulci, ti by si s tím během pár dní hravě poradily a pak by mohly zpět do přírody. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 15:09 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
V nejbližší době pořídím ampulárku :) co kdyby... :) děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 14:11 Sidonius
To LuXy:
Mohly by to být "2 i více v 1" :-)

To Gošíci:
Neritiny jsou fajn, krevetky taky - můžete je zkusit; ale ampulárie "ordinuji" na sinice. Tak co kdyby... ;-) Jedna by stačila. Příležitostně. :)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 13:22 LuXy
A nebude to hnedá riasa prilepená na zelenej :-D Alebo náký medzityp? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 13:20 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
určitě jo,ale fakt stádo:-) X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 13:13 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
A co ty krevetky? Neobohatily by si jídelníček? hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 13:11 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Fotka k příspěvku Intenzitu zvýším...15W by snad mohlo stačit. Ale ampulárii nemám....co neritina? Lampička je vysoko přesně 8 cm .... ten předek, kde se ta potvůrka dělá je osvětlený...přikládám fotku z vrchu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 12:44 Muž filipsi [1295]
Slivovice je docela dobry spiritus, ale je ho skoda ;-) na proplachovani rostlin.
Ja bych se priklanel k tomu, ze je to nejaky druh zelene rasy, s mene chlorofylem. Jestli je to druhem, nebo reakce na mene svetla a s vic svetlem by se zazelenala ...
Svetla v te nadrzi u dna moc neni, ta lampicka sviti hrozne moc okolo, a je to hodne zarostla na hladine. Aspon podle fotek to tak vypada.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 12:27 Sidonius
Slivovice není špiritus... hmm Ale zkusit to můžete. :-D
Z toho, co tu čtu, nejsem vůbec chytrý... :-D Druhů řas je, bohužel, příliš mnoho... hmm
Nechtěla byste zkusit zvýšit intenzitu osvětlení a dát do akviška ampulárii? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 09:54 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Hadičkou to odstát jde, ale musím s ní taky "motat"....ale má to tendenci vytrhávat Hemianthus, nebo spíš se s ním namotávat, u Sagittarie to bez problémů namotám a odsaju, ale ta má lepší kořenový systém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 09:45 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Fotka k příspěvku Ne mazlavé to není, namotala jsem to , vyprala v misce...a vyfotila....
Co se týče alkoholu, tak ten nemám...stačí slivovice :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 09:22 Sidonius
Gošíci: "...sklouzlo to po kamínku jak kdyby to byly jemné vlásky. a na kamínku není nic..."

Hmmm, tak to ruducha nebude... :-O Takhle se chovají sinice...
Zkusila jste "to" odsát hadičkou? Jde to?
A rozetřít mezi prsty? Je to mazlavé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 08:08 Muž filipsi [1295]
To bude hodne asi tou akadamou. Ma dost jemnouckych prachovych castecek, ty se tam viri a vznasi. No a chytaji se na jakekoli vlakenka, co se v akva objevi. Takze nejaka jemna rasa, a na tom nanos hnedeho "bahna". Zkus to po namotani poradne vymyt, co to udela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 06:49 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
u krevetek nemám problém s řasou,pěkně ji umi likvidovat,pokud nemaj nic jinýho,dostal jsem od někoho kytky,které byly napadený vláknivkou,bylo to v ricii,ale nevšiml jsem si ji,až když byla 2-3dny v akva a krevetky ji spořádaly:-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 00:20 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Ještě jsem zkusila vzít ten jeden kamínek co je na fotografii nahoře, řasa na něm držela....vzala jsem to pod jemně tekoucí vodu a sklouzlo to po kamínku jak kdyby to byly jemné vlásky. a na kamínku není nic :-D To je jak pohádka :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 00:16 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Fotka k příspěvku :) No tak jsem to vyfotila..... čistý alkohol nemám tak zítra. Taky půjdu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 00:10 Sidonius
Já taky... spim
:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 00:07 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Nic takového, vznáší se to nad kořenem, i nad rostlinkami....jdu fotit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 00:05 Sidonius
Fotka k příspěvku Hoďte tu potvoru do čistého alkoholu a mrkněte, jakou bude mít barvu. ;-)
Kvalitnější fotka by udělat nešla?
Je to něco takového?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 23:16 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Ano :-D ruducha, myslela jsem ale, že tu nenamotám a drží se pevně listů, nebo substrátu, skla, dekorací. Měli jsme s ní problém ve větším akvárku (už je naštěstí pryč) alespoň dočasně :-D a z anubisů nešla vůbec dolů, a z lístečků také ne. A tohle bez problémů namotám a odstraním.....je to ovšem za chvilku dva tři dny zpět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 23:11 Sidonius
Gošíci: ...roducha to snad taky není..."

Máte pravdu, zaručeně to není roducha. Nic takového neexistuje. (Výjimku má Václav!) smich
Podle mne je to ruducha. Jak podle vizáže, tak i proto, že zelená řasa potřebuje k životu dostatek světla. A toho se k ní určitě moc nedostane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 22:26 Muž Roman [100] - Cichlidy
Akadama je z jílu????pokud ano, tak určitě to vyživuje silně dno.Dávalo se dříve jílu jako podklad pro rostliny a zakrývalo se to říčním pískem.Tam možná bude zakopanej pes,ale nemám s tímto matrošm zkušenosti.Používá to myslím Mrakoplash, tak se ho optej co mu to dělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 21:59 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Čím to může být, že se řasa tvoří, přesvíceno? Nevhodné osvětlení, světlu sakra stíní Heterantthera zosterifolia, kterou jsem tam dala na vzpamatování, a jí se daří. Řasa se dělá jen v dolní partii akvária. Může to být i akadamou, kterou jsem zvolila na dno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 21:56 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Ne v tomhle akvárku nic není, je připravené pouze pro krevetky....už měsíc:-))) Rostlinky rostou dobře a nehnojím, když vjedu odkalovačem mezi Glossostigmu elatinoides, tak ji nejspíš též odkalím. Rybičky tam nebudou, myslela jsem si, že krevetky budou jen na řasách.......měla jsem o kvalitě řas jinou představu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 21:52 Muž Roman [100] - Cichlidy
Je to klasická zelená vláknitá řasa, akorát tím že pohlcuje bordel ode dna trošku zhnědla.Namotávat,namotávat anamotávat.mezi tím důkladně odkalovat.Neboj se odkalovačem zarýt až na sklo pod pískem.Těch pár polámaných listů od kytek za to stojí.A dobře fungijící rostlině to nijak neublíží.Dále sníž dávkování hnojiv, pokud hnojíš.Pro začátek bych ho vysadil úplně apokud se to začne lepšit, opět bych hnojil,ale v 1/2 dávkách.Časem se to dá nyvýšit,ale to je myslím kolikrát i zbytečné.Tady platí 2x že méně je více.Krevetky si s tímto neporadí.A to z důvodu že pokud máš i rybky a krmíš je, tak krevetkám zbytečky bohatě stačí k životu. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 21:49 Muž georged [44] - Živorodky
Nejstarším možným způsobem.... rukama :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 21:28 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
:-D :-D Tak já se tady starám o chudinky krevetky a koukám, že zbytek se baví smich . No a když to žrát nebudou tak jak se toho zbavím? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 21:07 Muž filipsi [1295]
offtopic
Napadla me myslenka, ze by se mohli krevetky pronajimat, jako se to dela u ovci - ja ti poslu do akvarka moje stado krevetek, oni si s tim poradi. Az to spasou, poslu je zas jinam. :-)

Poslat bych se je tam nebal, nic jedovateho to nebude, maximalne to zrat nebudou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 21:05 Muž georged [44] - Živorodky
Pro ně to bude jako by pro tebe byla zdarma noc v supermárketu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 21:01 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Jukla, ale nic jsem nevykoumala, když je to hnědý, tak jsou to rozsivky, ale ty nejsou vláknitý. Krevetky vypustím, třeba i stádo...doufám, že se napapaj...ale bojím se, abych jim neublížila ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 20:49 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
jj ale pořádný stádo:-D X-) a tady si jukla? ;-) planta.aquariana.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 20:33 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Jde mi o to jestli můžu nasadit do akvárka krevetky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 18:52 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky – Hnědá, vláknitá řasa u dna...
Fotka k příspěvku Tak jsem četla všechny možné diskuze na fóru a nemohu se dobrat výsledku, ale možná jsem četla špatně :-) V miniakváriu se dělá posledních pár dní, dole, u dna řasa, je vláknitá, jde namotat...tak se ji zbavujeme, je hnědá není mazlavá, roducha to snad taky není. A je skutečně jen u dna, na kořenu a mezi rostlinkami v nejvíce osvětleném místě na dně. Tzn. v přední partii :-). Nehnojím, svítím 9W na 10 l. Kdyby byla zelená, tak bych řekla, že je to vláknitá, ale hnědá? Nevím....poraďte....díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2007 21:02 Muž isamik [180]
Budou to za chvili 4 mesice co bojuji ze sinici, a pomalu si zacinam poustet fanfaru k vitezstvi (opravdu pomalu cert vi kdy se zase sinice vrati :-) ).

Po rade experimentu mi zatim nejlepe vychazi toto:

KNO3 drzet na 15mg/l
PMDD (bez KNO3 a rozmichano skoro v litru vody) pridavam 3kapky
Hladina je bez plovoucich rostlin a rostlin ktere by hladinu nejak narusovali
1x ampularie ktera mi ozira uz jen zbytky sinice
skoro nekrmim krevetky
svitim 2x8W nad anubiasem je jeste 9W kompakt
filtr je bublifuk

to je moje male resume pri kterem zatim akvarko nejlepe prosperuje :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2007 11:35 Mišičta
Díky,pokusim se podle toho zarídit ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2007 11:17 Muž isamik [180]
Neco ke cteni v prvnich cislech je o zakladani akvarii www.klub.akva.sk pripadne si zkus projit diskuze. Rosliny v akvariu jsou potreba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2007 10:56 Mišičta
Nejsem moc zkusena, akva mam 2 mesice a to sem tady ty dva mesice nebyla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 20:25 Muž isamik [180]
Tak jsem nahled k tobe do deniku a ty nerada zarostle akvarko, aby clovek nemusel hledat rybu, to clovek s nejakou tou rasou pocitat musi :-).

Navic kdy poznas, ze je malo svetla? Cituji: "Jakmile tam je je tam málo světla, i když přisvěcuju. Prostě to nejde. Radši bez umělý tapety než řasy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! "
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 20:19 Muž filipsi [1295]
.... a nebo ji tam taky nech, nijak zhoubne se to nesiri, a vcelku to nicemu moc neva, jestli je to par flicku. to je asi nejjednusi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 19:41 Mišičta
A zelená řasa ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 19:40 Mišičta
je to anubis, díky za radu love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 19:34 Muž isamik [180]
Neni rasa jako rasa :-).
planta.aquariana.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 19:32 Muž filipsi [1295]
Na jakych kytickach? Pokud jsou to nejake tlustoliste, treba anubiasy, pomuze koupel v savu (zredenem, vyhledej si v diskuzi savo a uvidis). Na jemnejsi ne, ty by to znicilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 19:16 Mišičta – Řasa
Mám otázku pro zkušenejší. Jak bych se mohla zbavit nějaké zelené řasy na kytinách, který jsem ještě nedala do akva? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.07.2007 22:47 petr – řasy
zase se mi vyskytla hněda řasa a mazy tou hnědou zelena! ne ne

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [66] ...... 69 70

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 79064x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1351-rasy?od=3251