Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 38 Přejít na další stránku   1  
Řasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2011 15:30 Muž ČichavecTom [92] - RostlinyRe: JuraH.
Zlepšit prostředí, hodně kytek, CO2 a můžeš zkusit FE.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2011 13:11 Muž karelchess [45] Re: JuraH.
Mě chemie - algicidy dodělaly poslední zbytky kytek, co mi zbyly. Zjistil jsem, že se mi tenhle jelení paroh dělá v silnějším proudu. Pomohlo mi celkově zlepšit prostředí - hodně kytek a dal jsem jim CO2. Sem tam ji zahlédnu, ale nestarám se. Objeví se, zmizí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2011 12:54 Muž JuraH. [5] – Řasa
nejspíš ano, no vidím to tak že kromě každodenního vyměňování vody není moc možností jak se jí zbavit, v akva jsou krevetky a pár neonek... snad také pomůžou. Ještě mě napadá nějaká chemie ale toho nejsem moc fanouškem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2011 12:38 R Muž Mrakoplash [1776] Re: JuraH.
Něco jako tohle ?

imageshack.us/…

pokud anio tak tady něco najdeš planta.aquariana.cz/… a určitě i někdo poradí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2011 12:33 Muž JuraH. [5] – Řasa
Již celkem dlouho mě v akváriu znepokojuje jakási vláknitá řasa rostoucí stylem stromu (tlustý začátek a mnoho dalších "větví") odstranit se dá celkem jednoduše ale po tom co jsem dnes hodinu probíral Hemianthis micranthemoides a při tom povytáhl pár stonků ze dna a další zase raději ustřihl úplně, jak byly zařasené, jsem si řekl že to chce nějaké jiné řešení tak prosím o radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 08:43 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sirano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 08:35 Sirano – Řasa
Jj přemisťuje se to pomalu po akváriu. To já právě nevim jestli je to řasa právě by mě zajímalo co to je. Jo na mobilu jo ale nemám tu kabel takže to do pc stejně nedostanu. Foto leda zítra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 08:31 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sirano
ani fotak na mobilu? premistuje se to? a jsi si jisty ze to je rasa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 08:12 Sirano – Řasa
Je to bílé, jemná vlákna. Trochu mi to připomíná kořeny rostlin, ale ty to určitě nejsou. Nejvíce je to na písku a kamenech, ale občas se to uchytí i na skle a rostlinách. Přemisťuje se to hlavně v noci. Foto není možné nemám doma foťák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 07:53 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sirano
jak vypada? povlak, sliz, kratke vlakynka, delsi vlakna.... na cem se objevuje... fotka by byla skvela
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 07:25 Sirano – Řasa
Zdravím. Mám v akváriu nějakou bílou řasu, která se přemisťuje po akváriu. Nevíte někdo co by to mohlo být??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 14:31 Žena jalea [3]
prosím vás potřebovala bych konzultovat-mám v akvárku řasu o tom sem se už zminovala. Aktuální stav nádrže si můžete prohlédnout zde: rybicky.net/nadrze/11321 složky červnový stav řas a složka pro Sida. Zítra mi příjdou nějaké rychlrostoucí plevele ale upřímě pochybuju že se mi to podaří zachránit. Ptám se tedy-co byste mi doporučili? Dál bojovat přidáním kytek i když je za chvíli pohltí řasa a jsou na tom úplně stejně jako tyhle nebo akvárko celé vypustit, kytky co to snesou namočit do sava a pak do nějakého algicidu, přikoupit nové kytky, kamínky vyvařit a akva prakticky celé znovu založit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2011 19:35 JagerMaister
no v tom kde nieje riasa mám asi 50ks krevetiek red cherry a v druhom asi 10 krevetiek cherry plus CBS mno asi som si to fakt zaniesol ... dakujem za pekné rady ;-)
reišim to aj preto že chcem zrušit priečku v akva aby mali krevetky viac miesta a nechcem aby ten mach prenášal riasu na iné rastliny skúsim ho nejak očisit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2011 19:32 R Muž romant [27982] Re: bluemonster
Každý akva je vždy originál. X-) Možná těžko pochopitelné, leč pravdivé, jsi toho jasným důkazem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2011 19:30 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: bluemonster
a nejaky rozdily, treba krmeni, obsadka ryb, jiny zivocichove, proudeni slozeni kytek, svetelny podminky.... pripadne sis ji mohl s necim prinest.... (ja si ji pritahl s kobercovou kytkou)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2011 19:24 JagerMaister
ok tak to skúsim teda ale zvlástne je že jednu nádrž 54l mámpredelenú na dve polovice a v obidvoch mám javský mach v jedenej krásne rastie a bez riasy a v druhej je zariasený a ... voda aj svetlo sú rovnaké :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2011 19:22 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: bluemonster
zabi vlas se dost spatne likviduje, chce to dobrou filtraci a hlavne velke mnozstvi prosperujicich rostlin (jak rychlerostouci tak i narcnejsich), neprekrmuj

z javskeho mechu jde opravdu spatne, ale snaz se pravidelne odstranovat co nejvic ty rasy, prinejhorsim vyber nezasazeny stelky a z tech si vypiplej novej chomac

jinak sae dokazou dost neprijmne ozdibovat mechy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2011 18:16 JagerMaister
okej takže väčšia výmena vody plus rastlinky pomôžu ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2011 18:03 R Muž romant [27982] Re: bluemonster
Ty parmičky tam nedávej, to není litráž pro ně. Spíš tam dej čím víc, tím líp rychlerostoucích rostlin. Krm velmi střídmě a pravidelně lehce odkaluj dno. Tu vodu můžeš měnit i více litrů, klidně polovinu akvárka, tím se nic nedá skazit. Nějaká plovoucí rostlina, coby dobrý konzument dusičnanů by se taky hodila, ale hladinu nenechávej porůst úplně a redukuj jejich počty. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2011 17:08 JagerMaister
ahojte na celom javskom machu mám žabí vlas a dosť ťažko to ide dole ked to namotávam tak motám aj mach, myslíte že keby som do akva dal sea tak by žabí vlas zlikvidovali?
mnohí mi hovorili že s machom napadnutým žabým vlasom je koniec :-O
osvetlenie 15w na 54l, vodu mením dvakrát týždenne to raz 10l a raz 5l
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2011 16:45 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: kortezhugo
no mam to v praci takze potrebuju zasobu co2 na nekolik dni (vikendy, sluzebni cesta a dovoleny), vyuziti cukru mam dobre, muzu to nechavat dokvasit az dokonce, vysledny produkt je ciry a nakysly....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2011 14:02 Muž kortezhugo [983]
...viem Moucha to riesi "skladovanim" CO2
to zabere ale viac priesoru...
ja zas doladujem mozstvo-teda "vykon"... z 2-3PET z odstupom 7-10 dni a toto kompenzuje "stabilne" mnozstvo CO2 a lepsie vyuzitie cukru...
a to v podstate bez "tlaku" a aplikacii non-stop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2011 10:21 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sid
No ty flasky jsou v krabici od papiru a ty jsou v kancelarich celkem bezny....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2011 10:07 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Moucha
A to si jistě ještě nevšimli té baterie PETek za monitorem! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2011 10:01 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: kortezhugo
presne tak, navic cukr sezenu v kazdym kramku
a s tou bombou je to horsi a huz slysim ty keci, kdyby nekdo v praci zblejsknul ze mam pod stolem tlakovou lahev.... huz tedka kafraj ze me kazdou chvili videj s kyblem (2-3x do tejdne)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2011 09:36 Muž kortezhugo [983]
...no uz ked tu takto "kalkulujete"?
tak z 10kg cukru 5kg CO2 nedostaneme
tak ze ta "bomba" je v podstate lacnejsia
len tie pociatocne naklady okolo toho su odost vyssie
a preto sa aj ja od toho cukru neviem "odtrhnut" :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2011 08:58 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: romant
Asi tak. ;-) Ne vždy je nutné posilovat osvětlení... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2011 08:53 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: martmart
Cukru je to kolem 10 kg. 5 kg CO2 může do 100 l akva bublat +-5 let. :) (Nesmí ale "odfukovat" někde bokem! :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2011 08:24 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sid
no vzhledem k tomu ze vyroba zasobniku vysla na max 200kc a pri koupi bomby bych musel dokoupit i redukční a jehlovy ventil tak by mi to vyslo nekolikanasobne draz....

kilo cukru stoji +- 20kc
kvasak je jen ve dvou petkach, jedna petka kvasi cca 3tejdny, davam 250g cukru (takze kilovka mi vydrzi mesic a neco) a cca 1,5ml kvasnic (jeden balicek stoji 6-11kc) + nesireny hrozinky cca 22kc (a ty mi vydrzej pekne dlouho)

a bubla mi to cca 30bublin/min + par bublinek jde do minicka (to mam jen pres skrtitko, bez pocitadla)

takze mam naklady okolo 20kc/mesic, coz je v dnesni dobe pakatel

ale to huz jsme pomerne dost zabredli do nekam jinam nez k rasam.... asi by to nekdo kompetentni mel soupnout do CO2

a co se tyce clanku, huz je i druha verze, ale asi by byl jeste moc narocnej na pochopeni a orientaci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2011 23:22 Muž martmart [106] Re: Sid
v Plzni naplnit 5 kg lahev mam dojem 180kc, kolik ze je to cukru?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2011 22:21 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: vóťa87
priznam se ze bublam od oka :-O kazdopadne ke konci je tlak v petce vzdycky mensi takze obsah co2 bude dost kolisat, asi jeste zkusim kdyztak prihnojit (mam tu akorat pmdd,ale ted nevim jestli mam s KH2PO4 ktery by mozna stacilo anebo dat jen KNO3 ?? pripadne kolik davkovat?), jinak diky za info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2011 21:55 R Muž romant [27982] Re: Sid
Tak to bude asi tím, že se v nádrži pozitivně projevily ty změny v podobě té výměny vody a zlepšený péče o kvalitu vody. Pokud jste tím svým oznámením chtěl naznačit, že né vždy je nezbytně nutný v boji s rozsivkama posilovat osvětlení, tak budiž to doporučení pro všechny, kteří se pídí po informacích v této problematice. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2011 21:42 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: romant
Lehce OT...
Aktuálně jsem "zasanoval" nádrž, ve které se nedařilo ničemu, s výjimkou hnědé řasy. A to bez sebemenšího zásahu do osvětlení akva! Jen jsem zajistil pravidelnou údržbu - odtraňování organického odpadu a týdenní výměnu části vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2011 21:36 R Muž romant [27982] Re: Sid
Jasně, že to jsou hnědý řasy. :) To jenom já si je pletu se sinicema. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2011 21:35 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: katterinecka
Teď vážně: když jsem kupoval posledně sestavu - regulační ventil, 2 "budíky", jehlový, pojistný a elmagnetický ventil, přišlo mě to na 1550,- Kč. Věřím, že se to dá poskládat i levněji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2011 21:31 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: katterinecka
To "ostatní vybavení" už Moucha má. (Viz jeho "vynález", jehož zveřejnění formou článku zde už delší dobu avizuje. :)) A pokud ho nemá, tak si ho jistě rychle vyrobí. :)
Naplnění 0,5 kg láhve mě stojí 52,- Kč. Kolik stojí naplnění 1,5 kg láhve nevím, protože CO2 kupuji i s těmi láhvemi za 300,- - 400,- Kč... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2011 21:13 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Sid
a kolik k tomu stojí to ostatní vybavení a plnění lahví?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2011 21:08 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: romant
Rozsivka není řasa? :-) A co to tedy je? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2011 21:05 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Moucha
"Bomba", (tlaková láhev), se dá pořídit za pár peněz; láhev s uzavíracím ventilem a 1,5 kg CO2 se dá sehnat za cenu do 400,-... Nebylo by to lepší řešení, než baterie PETek? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2011 18:05 Žena Linduš [166] Re: Jack
jak píše romant. mám ho i ve třicítce, mixér se nekoná, dá se pěkně štelovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2011 17:52 R Muž romant [27982] Re: Jack
AT 200 bych volil a počítej s tím, že až se molitan řádně zaběhne(zašpiní), tak se ten výkon minimálně o polovinu sníží, takže bych to viděl, jako naprosto v pododě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2011 17:45 Muž Jack [7] Re: romant
Jen jsem se tak zběžně koukal na tu hlavu a nebude to přílišný výkon pouze na tak "malé" akvárium? Aby mi to nevytrhalo kytky i s kořenama smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2011 17:30 R Muž romant [27982] Re: Jack
Určitě můžeš. Filtračního média není nikdy dost. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2011 17:28 Muž Jack [7] Re: romant
A nemám tam raději dát ten 10X10X20? Doufám že to bude můj poslední filtr. Byl by třetí v tomto roce.
smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2011 17:15 R Muž romant [27982] Re: Jack
Přesně to jsem myslel a k tomu ten biomolitan 10x10x14 cm. Na ten molitam vymačkej trochu bordelu z toho stávajícího filtru a nech oba filtry tak 3 neděle v akváriu společně a potom ten původní můžeš vyndat a tu funkci filtrace už plně převezme ten novej. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2011 17:11 Muž Jack [7]
Jack napsal: něco takového? <a href="http://www.akva-exo.cz/detail/akvaristika/cerpadla/atman/2831/" target="_blank" rel="nofollow">http://www.akva-exo.cz/detail/akvaristika/cerpadla/atman/2831/</a>


+http://www.akva-exo.cz/detail/akvaristika/cerpadla/atman/2835/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2011 17:09 Muž Jack [7] Re: romant
něco takového? www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2011 17:07 R Muž romant [27982] Re: Jack
Pořiď regulovatelnou čerpací hlavu s kostkou biomolitanu a budeš mít daleko lepší filtraci s nepoměrně větší plochou filtračního média, než máš doposud. To bych si pod pojmem kvalitní filtrace do Tvého akvária představoval já. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2011 17:02 Muž Jack [7] Re: romant
Ano. Neaktualizuji údaje na profilu. Filtr čistím jen tak že ze všech děr do kterých teče voda vyberu zbytky rostlin. Náplň jsem nepral už 1 měsíc. Voda je křišťálově čistá, ale za cenu pár neonek. CO už
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2011 16:59 R Muž romant [27982] Re: Jack
Pokud máš i nadále v akváriu ten filtr, jenž je uveden v prezentaci a čistíš ho jednou týdně, tak to bych jako dobrý způsob filtrace rozhodně nepovažoval. Rozhodně tím akváriu prospíváš daleko méně, než když by jsi ten filtr nechal pořádně zašpinit a čistil ho až když se jeho výkon natolit sníží, že voda velmi pozvolna vytéká.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [38] ...... 69 70

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 79056x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1351-rasy?od=1851