Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasy

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 49 Přejít na další stránku   1  
Řasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 17:25 Peťura
Ono už dobublává zítra ho vyměním,mám teď mírný handicap,mám zafixovanou pravou ruku k tělu a levá je neschopná,vše se mi v poslední době dělá blbě.foto udělám večer teď je tu plno světla nebylo by z toho nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 17:19 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Peťura
8 b/min. na tak velké akva je téměř totéž, jako 0 b/min.
Zkuste pro zajímavost pár dní po sobě změřit ráno a večer pH při této intenzitě bublání (8b/min) a pak udělejte totéž bez bublání. A dejte vědět, jestli zjistíte nějaký rozdíl.
Tím nechci říct, že to bez CO2 nejde, ale když už jste se pro něj rozhodl, co kdybyste zkusil využít jeho potenciál? (Ano, vím, že i mírné zvýšení koncentrace CO2 dokážou rostliny využít...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 17:06 Peťura
Co2 přidávám kontinuálně,teď je to před výměnou(zítra) a napočítal jsem 8bublin za min.
Hnojivo jsem zkoušel plantamin 5ml denně,pak jsem na doporučení vysadil,začali mi opadávat ve velkým množství listy z kytek,ale nevím jestli to byla příčina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 15:20 Muž Sid [6637] - Rostliny
CO2 přidáváte kontinuálně? Kolik asi bublinek/min.?
Přihnojit lehce nějakým hnojivem jste nezkoušel?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 15:17 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Peťura
Nafoťte, co můžete - celkové foto, detaily rostlin, (a řas na nich), případně i těch řas na skle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 15:06 Peťura
No s tou barvou si nejsem jist,připadá mi to do hněda,ale z jiného úhlu zase do zelena.
Jinak s těma vlákmitejma řasama už to vypadá lépe,jen mám zas pro změnu problém s růstem rostlin.Žloutne egerie,limnophila je vytahaná atd.
To foto myslíte celkového aqa nebo těch řas na skle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 14:54 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Peťura
Obávám se, že tyhle fotky mi neřekly o nic víc, než ty předchozí... :-O
Jaká je ve skutečnosti barva toho povlaku - spíš do hněda nebo do zelena?
Nerad bych vás ovlivnil, ale kdyby "to" bylo spíš do zelena, zkusil bych použít postup zn. "trpělivost". Mohlo by se jednat o druh přisedlé řasy, která má zhruba třítýdenní vývojový cyklus a tak se dá vyčkat, až sama ze skel zmizí. Taky se jí dá "pomoci" lehkým přihnojením fosforem a pravidelným odstraňováním ze skel...
A jak je teď na tom vaše akva s těmi zelenými štětičkovými řasami? Mělo by to být výrazně lepší - nebo ne? Mohl byste udělat nějaké kvalitnější fotky? (Nejlépe večer, až bude okolo akva tma.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 11:29 Peťura
Fotka k příspěvku Ještě jedna
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 11:28 Peťura
Fotka k příspěvku Tady další,nevím která bude lepší
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 11:28 Peťura
Fotka k příspěvku Tak nevím jestli z toho bude něco poznat.Tohle je sklo včera vyčištěné odpoledne.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 11:22 Peťura
Dostanu zkusím to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 11:14 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Peťura
Jestli můžete, zkuste udělat fotku předního skla "zevnitř" - očistěte boční sklo a přes něj nafoťte to přední. (Tedy - jak píšu - pokud se dostanete s fotoaparátem zboku.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 11:00 Peťura
Toho dusíku mám kolem těch 30-40mlg stále.A co se s tím dá tedy dělat,jsou zatím většinou na skle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 10:55 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Peťura
no me to pripada jako rozsivky, a toho dusiku je docela hodne, ano na rostlinach jsi si je mohl prinest

ja se nejcasteji setkavam na prinesenych rostlinach s ruduchou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 10:42 Peťura
Fotka k příspěvku A poslední
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 10:42 Peťura
Fotka k příspěvku Tady ještě
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 10:41 Peťura
Fotka k příspěvku Neritinky mám a pošlu nějaké foto,ale nevím jestli z toho bude něco poznat.Mne je jen divné,že se mi to předtím nedělalo,až po přidání kytek,jinak jiná změna nebyla a to no3 je kolem 35mlg což taky není změna.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 10:35 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Peťura
jakou ten povlak ma barvu? co zkusit neritku ci rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy

par obrazku snad ti pomuzou k urceni
rybicky.net/rady/rasy¨
planta.aquariana.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 10:23 Peťura
Nevím jestli se todle dá vyfotit jestli to na té fotce bude vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 10:20 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Peťura
pripadne foto by napomohlo identifikaci daneho organismu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 10:04 Peťura
Dobře jdu na to a dám vědět,díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 09:50 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Peťura
no i na nektere rasy a jine fotosyntezujici organismy zatemeni ucinkuje, minimalne zpomali rust, aby to sneci stacili vsecko snist.... premeril bych obsah NO3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 09:43 Peťura
Tak hodiny se nepřepli,mám aqa v obýváku a to bych si v noci všim,že nezhaslo.
A podle toho co jsem tady četl,tak to asi sinice nebude,protože to šnekům absolutně nevadí ba naopak a teď se mi to dělá jen na těch sklech,tak nevím co to je.Ale je to rychlý,dopoledne to vyčistim a po pár hodinách už je po všech sklech slabý film.Vypadá to jak když to aqa nečistím.Jen se mi zdá vždy ráno po rozsvícení,že je to lepší,tak nevím jestli to třeba nemám na jeden dva dny zatemnit.
A nevím kde se to na jednou vzalo,před tím se mi takhle skla nešpinili.Začalo to po přidání těch nových kytek z ničeho nic,ale nevím jestli to bylo od toho nebo jen shoda náhod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 21:52 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Peťura
na sinice je toto vlakno rybicky.net/forum/4641…
pro sinice je charakteristicky slizky zeleny povlak odlucujici se po kusech a miva v sobe hodne bublinek

1) zkontroluj sviceni, neprepli se ti spinaci hodiny? nesvitis nonstop?
2) kontrola obsahu fosforu ve vode, pro sinice jsou limitni faktory dusik a fosfor
3) sinice nema rada pohyb, v tomto smeru jsou skvele piskorky (dle meho dojmu jsou i imunni vuci toxinu ze sinic) kypri dno, a trosku papkaji i sinici
4) pravidelne odsavat co nejvic sinice, me se osvecila vzduchovaci hadicka s posuvnym skrtitkem(kapackovim) a na konec hadicky jako hubici nasadit plastovou spojku (zmensi prumer, neposkozuji se tolik listy) shop.miga.cz/… , vodu jen dolevat (muze obsahovat stopy fosforu)
5) prosperujici kytky - pokud je treba pridavat co2, pokud prihnojovat tak vynechat fosfor!!!!
me pomohl e.tenellus
6) zatemeni akvarka aspon na 4dny - je treba vzduchovat

nelekni se pokud ti zacnou umirat sneci, sinice jsou toxicke
nejdrive je treba pripravit podminky a odstranit co nejvic pricin a pak zatemnit, jinak po zatemeni se znovu namnozi!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 19:55 Peťura
Dobrý den,prosím někoho o radu.
Nedávno se mi v aqa objevili z ničeho nic(pravděpodobně po přidání nových kytek,objevilo se to hned jak jsem je dal do aqa)sinice(aspoň myslím,že to jsou sinice,nejsem nějaký odborník).
Udělal se mi nějaký povlak na hladině a drží se v místech,kde tolik neproudí voda.Po první výměně vody to z hladiny skoro zmizelo,ale stále se mi dělá povlak na skle a to všude a během několika hodin,jsou tam vidět cestičky od šneků.
Dnes jsem provedl kompletní vyčištění skel odsál 50% vody,důkladně jsem odkalil,vyčistil dekoraci a během pár hodin je ten povlak na skle po celém aqa,vypadá to jak když jsem to pěkně dlouho nečistil.
Prosím o jakou koliv radu.Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 18:36 Chorche74
A ještě si tu ty ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 18:34 Chorche74
Bude, naštěstí tohle není jediný zdroj informací o této problematice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 18:33 smik
Swan napsal: Samozřejmě se omlouvám za 0,1mg/l NO3. Měl jsem na mysli 10. To ale znalý čtenář jistě pochopil.

Znalý čtenář pochopí i mou konstruktivní odpověď. Otázkou je jestli čtenář který se ptá na problém s řasou nebude mírně zblblý tvojím omylem několikráte se opakujícím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 18:32 Chorche74
Taky doufám, příště si to po sobě dvakrát překontroluji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 18:29 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Swan
V tom případě doufám, že tu žádný neznalý čtenář není a nezařídí se podle toho ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 18:28 Chorche74
Samozřejmě se omlouvám za 0,1mg/l NO3. Měl jsem na mysli 10. To ale znalý čtenář jistě pochopil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 18:28 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Swan
Nevím co smik, ale já bych nabídl radu držet NO3 na úrovni cca 100x vyšší než 0,1 ml/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 18:24 Chorche74
děkuji za konstruktivní a věcnou odpověď
potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 18:23 smik
Swan napsal:
A jakou radu nabídneš ty?
;-)


Moje rady jsou tady veřejně známé ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 18:20 Chorche74
To smik: žena v laboratoři. Pro tebe 0
A jakou radu nabídneš ty?
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 17:56 smik – Re: Swan
Když pominu všechno ostatní (k čemu se ani nebudu vyjadřovat).
Tak by mě strašně zajímalo jak těch 0,1 mg/l NO3 měříš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 17:40 Chorche74
To Sid: já to četl a souhlasím. Já se o konkurenci rostlin a řas na živinách nezmiňoval. Ono to spíš funguje podobně, jako když smýšený a zdravý les vytlačí rumištní rostliny z mýtin po těžbě. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 17:36 Voloduson – Re: Pedro
Fotka k příspěvku Pokud mate cloveka, ktery se prisavky thajske potom ujme tak se da koupit mala (v akvaristikach bezna ryba uz od 3cm) a az naroste opravdu hodne (coz trva dlouho) tak ji poslat dal... A je to skutecnej rasozrout... Pozor vsak na to, ze nezere vsechny druhy ras... V mych nanonadrzich (pozdeji sla do 500l) si poradila s rasama za par dni a potom udrzovala nadrz cistou. Nejlepsi na tom je, ze az na drobnoliste rostliny udrzuje ciste i ty... Na fotce je jeden muj malej exemplar...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 17:28 Chorche74
tisková oprava: nevisí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 17:27 Chorche74
No, ono to nemusí být zrovna 0,1mg/l. Takhle to mám já. Ale druhý extrém by to rozhodně být neměl. Jo a na obsahu NO3 to taky v podstatě nevysí, to je jen takový pomocný indikátor. Místo testu můžeš třeba pozorovat chování ryb. To ti taky napoví, jak si tvoje akvárium stojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 17:19 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Swan
To ale dá práci naladit NO3 na 0,1mg/l. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 17:18 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: TomasOxx
...pustil jsem se do trosku drsnejsiho odkalovani mezi rostlinami a nechapu, kde se tam nabralo tolik "bordelu"...
Fakt nechápete? :-) Tak si zkuste znovu přečíst, co jsem vám psal ráno. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 17:01 Muž O.Tom [439] – Re: Swan
no silnejsi osvetleni uz tu nedam, neni misto, jedu na 2 HO trubice 39W a rostliny mi tu celkem pravidelne bublaj... max muzu prodlouzit dobu sviceni.

Mno a pustil jsem se do trosku drsnejsiho odkalovani mezi rostlinami a nechapu, kde se tam nabralo tolik "bordelu" :(

A ktomu dnu, kupovat nejake specialy se mi zrovna nechce... mam tu sterk 5-9 mm.. ve vrstve asi 8cm, co tak to zkombinovat s nejakym jemejsim piskem dospodu, pak y se tam snad neukladalo tolik "bordelu"...
Jaky je nazor na kombinaci 0,5-1cm jilu, 2cm pisku a 2-3 cm sterku do 6mm ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 16:58 Chorche74
Věřim. No každýmu to funguje jinak :-) Pořád je co ladit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 16:40 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Swan
...Já bych sledoval hladinu NO3 - to ti poví, jak máš zaneřáděné akvárium. Pravidelnou výměnou vody bych ho držel tak kolem 0,1mg/l...
To je i na mne málo. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 16:13 Chorche74
Likvidace řas je skutečně záležitost celkového stavu akvária a jeho provozu, než že by se to dalo vyřešit jedním opatřením, hned a navždy. Nějaká řasa bude vždy. Ohledně technického řešení tvého akvária bych zrušil půdní filtr. Na dně se usazuje detrit, díky filtraci proniká hluboko do dna a všechno se odkalit prostě nedá. Filtr častěji čistit v odpuštěné akvrijní vodě, ne ve vodovodní. Chce to zvednout osvětlení alespoň na 0,5W/l, i když chápu, že tam asi máš jen nenáročné anubiasy. Ty ale rostou pomalu a tak je docela rozdí, jestli máš akva napěchované rychle rostoucími stonkovkami, nebo něčím co roste fakt pomalu. Já bych sledoval hladinu NO3 - to ti poví, jak máš zaneřáděné akvárium. Pravidelnou výměnou vody bych ho držel tak kolem 0,1mg/l. Aby rostliny měly z čeho žít (NO3 nestačí) tak bych přidával hnojivo. Volil bych takové, které neobsahuje zmíněné dusíkaté sloučeniny (NO3). Já dávám PMDD ale bez KNO3. Množství hnojiva bych sledoval testem na Fe a držel bych ho tak na 0,3mg/l. Taky bych se zamyslel, jestli ryby moc nekrmím. To je další zdroj NO3. Já krmím ob den. Ancistruse tam máš, alepoň podle fotek. Toho bych nekrmil vůbec, pokud má pastvu v podobě zmíněných řas. Pak bych už jen čekal, co se bude dít. Možná to někdo dělá jinak a funguje mu to. Já to dělám takhle. Držim palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 11:07 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: TomasOxx
no asi by to chtelo lepsi dno, vyusteni filtru do dna muze taky zlobit

rozhodne bych zmeril NO3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 11:00 Muž O.Tom [439] – Re: Moucha
Jeste ktomu okruzakovi... on to nebude okruzak, ty mi vyzrala mrenka. Ten poloprusvitny snek v prezentaci mel tak milimetr a donesl jsem si ho s rostlinama.
pravdepodobne rybicky.net/atlasostatnich/kruznik_cinsky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 09:28 Muž O.Tom [439] – Re: Moucha
Fotka k příspěvku Jedna z fotek kde je to sama rasa :)
Rostliny rostu...
(valisnerie, anubias, bolbitus, mokranky, i ty dalsi 3 co neznam :).. akorat ta rasokoule nic moc, nikdy mi nerostla, jen preziva)
... snazi se, ale nakonec jsou stejne nove vyhonky a listy pohlceny rasou.
Z testu mam jen PH od rataje a to je aktualne a i dlouhodobe 6,8 - 7.

sid:
Nedavno jsem zapojil zkusebne filtr pres rost pudniho, ze se pres rostliny nedostanu odkalovacem ke dnu.
Jine testy nez PH nemam, ale budu se muset donutit koupit no...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 09:02 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sid
je absurdni... na rasy vzdicky neco zbyde, jinak by uz vyhynuly

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [49] ...... 69 70

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 79063x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1351-rasy?od=2401