Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

eSHa Protalon 707

 

NápovědaFórum » Řasy  

eSHa Protalon 707
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.03.2016 13:05 Muž radimfoto123 [6] - neoheterandria elegans, heterandria formosa, girardinus metallicus, phallichthys tico, phallichthys quadripunctatus Bribri, xenophallus umbratilis – Protalon versus růžkatec ponořený
Nepoužívejte Protalon za žádných okolností v případě, že máte nádrž osázenou růžkatcem ponořeným. Reaguje na tento přípravek kompletním opadáním všech větviček a téměř bezezbytku odumírá.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 13:05 Muž f3ar [1] - AfrikaRe: toms
davkoval, hnojil, proste zajeta klasika. Dokonce me zacaly vice rust mechy. Situace se zlepsila, ale vzdycky je zaklad spravna udrzba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 10:29 Muž toms [0] - Rostliny a krevetky
Potřebuju poradit zda při použití tohoto připravku jste přidávali i CO2 nebo zda ho mám vypnout,děkuji za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2014 06:45 Muž LangMaster [24]
Zdravím rad bych se zeptal na par věci třeba jestli jste při aplikaci zvýšili přísun kyslíku a jestli vám to barví vodu jako když použijete prostředek na bázi barviva třeba antimikotin?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 20:59 Muž TitanArmy [4] Re: Heimdall
Zkoušel jsem ji seškrábnout z listu a ani to nejde. Pár napadených listů jsem ustřihl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 08:24 R Muž Silent [5949] Re: TitanArmy
Ono to nějakou dobu trvá než se účinek projeví. Většinou to trvalo tři týdny až měsíc a až po této době začala ruducha výrazněji mizet. Každá nádrž má osobité prostředí a účinky se projevují odlišně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 08:08 Muž TitanArmy [4] Re: Heimdall
Kalamitní není. Moc jí tam není. Jen mám pocit, že po použití Protalonu nevidím absolutně žádnou změnu. udělám ještě týden pauzu a pak budu kůru opakovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 08:00 R Muž Silent [5949] Re: TitanArmy
Pokud je v nádrži kalamitní nárůst ruduchy nepomůže prakticky žádný chemický prostředek. Napřed je třeba odstranit příčinu a až když je vidět počáteční ústup ruduchy je možné a vhodné použít Protalon, který výrazně urychlí zničení řasy. Mám to vyzkoušené a zatím to vždy zabralo. Pokud mají řasy v nádrži vhodné podmínky jsou peníze za jakýkoli prostředek na jejich likvidaci vyhozené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 07:52 Muž TitanArmy [4] – ruducha
Protalon 707 mi byl doporučen na zničení Ruduchy. Mám celou 7 denní kůru za sebou, ale žádnou změnu jsem nezaznamenal. Změna příjde později, nebo už mělo být po řase?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2013 20:42 Muž sabbath [8] – eSHa Protalon 707
Má zkušenost s eSHa Protalon 707 je uspokojivá, hned po třech dnech aplikace jsem začínal pozorovat ústup řasy a po týdnu dá se říci že zmizela ano Druhou kůru po týdenní pauze jsem neaplikoval páč jsem to vyhodnotil za uspokojující.... vše jsem ještě pojisti a doplnil faunu o Otocinclus affinis a pár kousky Neritina natalensis,to co zbylo, o to se s přehledem postarají..... Musím se ještě přiznat že malou ujmu jsem možná přeci jen zaznamenal, a to takovou že Willow Moss mi přestal tak nějak zářit zeleně a začal mi hnědnout, dáli se to k tomu přičítat.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.11.2012 10:22 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: Nikol
Já ho dvakrát použil a více už bych to neudělal , je to zbytečné , pokud neodstraníš to co ty řasy způsobuje tak vyhodíš 300kč za dvě lahvičky , chvíli je budeš lít do akvaria a až přestaneš tak ti ty řasy zase vyrostou . Jinak ten Protalon asi funguje , po týdnu jsem měl řasy takové jako popelavé a zakrslé , pak se zase rozbujely .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   08.11.2012 10:15 R Muž romant [27987] Re: Nikol
Dva měsíce, to je v akvaristice s prominutím prdlajs čas, ale nějaký tendence vývoje by se již za tuto dobu projevit mohly. Ono, stejně tak jako všechno, i ty nápravný opatření je dobrý dělat s nějakou jasnou představou co se asi stane a nečinit tak více operací najednou, protože potom se v tom člověk motá, jako veverka v bubnu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 10:10 Žena Nikol [14] Re: LiborSprysl
Samozřejmě, že použití tohoto předcházela velká snaha o přirozenou nápravu věci. (Snížení průtoku filtru, omezení krmných dávek pro rybičky, pauzy ve svícení, přidání CO2, rostliny rostou jak blázen, ale s nimi i řasa) Netuším, zda 2 měsíce jsou v akvaristice dlouho nebo krátko, ale mně došla trpělivost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.11.2012 08:32 Muž LiborSprysl [9015] Re: Nikol
No nevím... ne Sidovi se nepodařilo nalézt složení, mně také ne...nikoho úspěšnějšího jsem nenašel...takže bych se přikláněl spíše k variantě - dobrý tah obchodníka...Protalon ve mně evokuje nějaký algicid...Není lepší spíš řešit podmínky v akváriu, aby řasy nerostly, než tam lít něco tajemného? To se ptal už Sid, ptám se též...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 22:01 Žena Nikol [14] Re: esposido
Dala jsem na doporučení a právě ho zkouším, počkej ještě 5 dní, to dokončím ozdravnou kúru a dám vědět. Po 2 dnech mám pocit, že řasa neroste, ale zatím je stále na rostlinách. Šneci i ryby se chovají normálně, zdá se, že jim to skutečně nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2012 19:02 esposido – eSHa Protalon 707
Máte někdo zkušenost ? Opravdu funguje nebo jenom další reklamní trik na chovatele ? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 20:23 Muž kortezhugo [983] Re: davidek75
no tak to bude horsie...
ten Algol sa davkoval jednorazovo a raz za 2 tyzdne
ale podla mna v tom nebude problem...kludne men tu vodu kazdy tyzden a davkuj ako je napisane
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 20:14 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: kortezhugo
jenže Protalon má dvě lahvičky a každý den se dávkuje jiná dávka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 18:05 Muž kortezhugo [983] Re: davidek75
ja som pouzil sice JBL Algol
ale poradim ako som to riesil ja
pri vymene vody som dolieval pozadovane mnozstvo...
napriklad ak vymenis 30l vody? tak dolejes to mnozstvo na 30l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 13:37 Muž davidek75 [163] - Živorodky – dávkování
tak nějak jsem nepochopil dávkování . 1.-7. den je jasný ( tak blbej nejsem ) ale co dál ? čekat tři týdny na výmenu 20-25% vody a pak to celé opakovat do požadovaného výsledku ?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 18:32 akvaristacz Re: Chem
Také jsem nezaznamenal, resp. Monosolenium, Vesicularia, Riccia ... mám, není problém. Lomarilopsis - nemám, nezkoušel jsem. Ale můžu ti Jirko, až budu mít nějaký zbytek, poslat na otestování :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 18:02 Muž Chem [837] Re: akvaristacz
Mechům jako "jávák" a dalším jednodušším kytkám (Lomarilopsis, Monosolenium...) to také neškodí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 17:32 akvaristacz Re: Chem
Caridina japonica ani klasické Neocaridina krevety (cherry, žluté) snášejí přípravek bez úhynu. U plžů typu okružák jsem také nezaznamenal úhyn. S citlivějšími živočichy jsem nezkoušel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 17:30 akvaristacz Re: Johan
Johane, to určitě, ale i použití chemie má často svá opodstatnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 14:13 Muž Chem [837] Re: akvaristacz
Asi spatne hledam, ale nenasel jsem nikde nejakou zminku o tom, jak se pri standardnim davkovani chova Protalon k plzum, krevetam a mechum? Potira jen rasy, nebo je nebezpecny i necemu jinemu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   20.09.2011 13:03 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Mates1973
Potřebuji potlačit řasy Na to budou lepší rostliny, sice to není tak rychlé jako algicidy, ale rozhodně déletrvající a pro akvárium lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 12:57 akvaristacz Re: Mates1973
Účinnějšího přípravku proti řasám není, určitě použijte Protalon 707.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 12:52 Mates1973 – eSHa Protalon 707
Dobrý den ,
prosím o radu . jedná se o výrobek Protalon 707 od firmy eSHa . jestli s ním mate zkušenosti . klady a zápory , popřípadě co byste mi doporučili jako náhradu .
Moc děkuji za rady a pomoc , ( Potřebuji potlačit řasy , Akvaria mam na denním světle a řasám se daří vinikajici ,)
Martin

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 1219x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17148-esha-protalon-707