Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2019 07:24 Muž Libor [527] Re: Sysalka
Problém bych viděl v osazenstvu nádrže vzhledem k teplotě. Pro Bettu je 26 stupňů ještě dost málo (je pak náchylnější k nemocem), pro Neonky moc. Zvýšení na 28 stupňů pomůže Beťákovi, uškodí Neonkám (a možná i krevetkám). Takže je třeba volit, co se ti víc líbí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2019 21:53 Žena Sysalka [277] – Něco mu je a já nevím co.
Fotka k příspěvku Ahoj, prosím o radu.
Mám něco přes rok Bettu, nádrž viz. prezentace Rybáci.
Pravidelná údržba, až na sem tam řasu žádná kalamita.
Poslední skoro dva měsíce měl Beťák odrbanější ploutev než obvykle a klesla u něho i celková aktivita.
Mám k dispozici elementku o 10l. Proběhla 3denní léčba Eshou 2000, to se zlepšil co se aktivity týče, ploutev nedoroste přes noc, tak jsem ho vrátila. Po týdnu nastalo mírné zhoršení ploutve a opět snížení aktivity. Pořídila jsem Baktopur a opět 3denní léčba. Opět to vypadalo nadějně, ale po vrácení do nádrže skoro nulová aktivita a ploutve taky nic moc. Pro žrádlo si chodí, teplota zvýšena ve společenské nádrži z 26 na 28. S ohledem na ostatní obyvatele bych to dlouhodobě nechtěla ještě zvedat.
Nějaké tipy co s ním?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 19:44 Luccie Re: Kata Eš
Z třetího do čtvrtého jdeme právě teď, takže budu pořád měnit denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 19:43 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: Maya
Nikdy si nekupuj nacatou rybku, akorát to člověka mrzí a jim je to fuk :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 19:42 Luccie Re: Anďaska
Jo jo, každý den. Dnes jsou to tři týdny, co byla nádrž založena, takže budu dál měnit každý den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 19:41 Žena Maya [30] Re: Luccie
Sleduji diskuzi a fandim..
Take jsem pred mesicem dostala v horbachu spatne info a po necelem tydnu koupila betaka (horsi,ze synovi k narozkam) a bohuzel za tri dny byl odejit:( sice uz byl z kramu nacatej ..ale stejne to zamrzi a nasere.
Tak potlesk at se dari!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 19:36 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: Luccie
Hlavně bacha na třetí týden s prulomem do ctvrteho, ten je nejkrytictejsi tam ty křivky nejvíce vylitavaji, takže tam bych část vody asi nasadila zase na každý den, teď jak píše Anďaska obden, ale pokud z toho mas strach, tak nemáš žádnou 200l nádrž, tak maloucko výměn každý den a nic se nepokazi potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 19:27 Anďaska Re: Luccie
Měníš tu vodu denně? Pokud ano, můžeš zkusit tu výměnu dělat obden, ale kontroluj si dusitany. Ten 3. a 4. týden můžou ještě dost skákat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 19:25 Luccie Re: Andaska
Takže ještě dva týdny jet v tomhle režimu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 19:23 Anďaska Re: Luccie
Pokud to půjde jak má, tak 5. týden od založení by to mělo fungovat už v pohodě ;-).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 18:50 Luccie Re: Kata Eš
Nechci to zakřiknout, ale Beťťák už komunikuje a chová se normálně :-)
Bohužel pět razborek to nedalo :-(

Pokračuju ve výměnách vody, topím na 27*C, vzduchuju a obden malilinko nasypu... Čtvrt tablety dám pozítří, to bude týden, co pancíci nežrali. Doufám, ze to je ok...

Kdy asi budu moct být v klidu? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2019 22:50 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: Luccie
Rádo se stalo. Bude to dobré, jen dodrzuj co jsme tu do Tebe nacpali a až se otrkaj, tak neprestavej, dej jim čas ať se dají dohromady, ono by se to jinak mohlo opakovat, kdybys to zanedbala ;-) Pořád ta nádrž není zajet a je tak nebude! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2019 22:32 Žena Icestar [595] Re: Maq
Velice zajímavé informace. Díky. Zítra si moje rybičky zažijí svůj první půst v mém AQ. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   06.04.2019 22:28 Maq Re: Luccie
Zkusím Ti to říct ještě po svém.
Každé krmení, i takové, které ryby okamžitě sežerou, představuje pro akvárium biologickou zátěž. Například amoniak vzniká už v těle ryb při trávení, a ryby 90% amoniaku vylučují žábrami. Takže je hned ve vodě a mikrobi mají práci ho přeměnit napřed na jedovaté dusitany, a potom na neškodné dusičnany. Přitom ti mikrobi spotřebují spoustu kyslíku.
Už nahlížíš, jak velice si akvárium "odfrkne" za každičký den, kdy nekrmíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2019 18:43 Anďaska Re: Luccie
Oni hlady neumřou, i když jim nedáš 14dni najíst. Ale to už jsem psala. Taky bych nekrmila, ale to už jsem taky psala ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2019 17:45 Muž Planorbella [643] Re: Luccie
Nedával bych.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2019 17:38 Luccie Re: Kata Eš
Nechci to zakřiknout, ale Beťťàk trochu začal komunikovat.
Malinko jsem nakrmila a všichni žrali, až na pancéřníčky, na ty absolutně nic nezbylo... můžu jim dát zítra tabletu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.04.2019 13:41 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: Luccie
Ja osobně bych zítra zkusila maloucko, opravdu jen malinko, ať to stačí zbastit a vidíš jak na žrádlo reaguji a udělala bych to před výměnou vody, ať ty uvolněné látky že zradla zase naredis na minimum, ale uvidíme jak se vyjádří ostatni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2019 12:09 Luccie Re: Anďaska
Hm, super ☹️ Jak dlouho nesmím krmit? Ani trošku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2019 12:07 Anďaska Re: Luccie
Tak to bych to tipla na to, že je to teprve ve fázi, kdy může ještě lítat amoniak a fáze zvýšených dusitanů teprve příjde. 3-4 týden bývá při zaběhu ten nejhorší.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2019 11:49 Luccie Re: Anďaska
Dnes je to 18. den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2019 11:25 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: Luccie
Byli to slabší jedinci a citlivější, proto to neustály ;-) A betak se taky musí vzpamatovat. Už se tím netrap,zarazila jsi ten největší průšvih, který by mohl ještě následovat, tak tomu dej cas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2019 10:54 Muž Smetany [1226] Re: Luccie
Už víš to pH?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.04.2019 10:52 Anďaska Re: Luccie
Jasný, jestli se vzpamatuje, tak to nebude hned. Pozoruj, měň vodu a ono to nějak dopadne. Jednou se to obrátit k lepšímu musí, tak už se nestresuj ;-). Dej vědět za pár dní, jak to pokračuje :-). Akorát mě napadlo, jestli tam ještě nemůže být zvýšený amoniak. Kolik, že je to k dnešku dní od založení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2019 10:44 Luccie Re: Anďaska
Sumečci i razborky naprosto ok (proto mě překvapilo, že včera dvě umřely ☹️ ) a Beťťák pořád odpočívá na filtru.
Když výplave, tak má lehce tehavý pohyby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2019 10:28 Anďaska Re: Luccie
Teď je na 0, ale určitě na 0 nebylo předtím a rybky to načalo. Těmi výměnami vody to naředíš, tak je možné, že kdybys vodu neměnila, tak by to na 0 nebylo. Co rybky, dýchají normálně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2019 10:15 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: Luccie
A NO3? Ono tema výměnama vody zabraňujes, aby se tam nahromadily dusitany z toho důvodu se to dělá jako nejlepší první pomoc, ale rybka už je špatná nějakou dobu a dostaly slušnou zátěž a většinou se to nadále projevuje i když už je vše v pohodě (angínu také nevylecis za tři dny) . Pokračuj v tom co děláš a čekej, ono jak se to plouzive u rybek projevuje tak to také chce čas než se zmotori ;-)
Dám Ti příklad, moje nádrž naprosto v pořádku, nakoupila jsem rybky a preventivně zalecila, jelikož tam kde jsem je sehnala to prostě byla jistota a přesto do druhého dne u jedné ryby vodnatelnost a druhá nějaké střevní bakterií z mé nadrze to být nemohlo, ale stres při odlovovani, transportu a změny prostředí to vývoj onemocnění urychlilo. Byt se snažím ryby pozorovat než je koupím, tak některé nemoci okem vidět nejsou a propuknou do plné parady vystresovanim ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2019 10:10 Luccie Re: Anďaska
Tak NO2 na nule...tak teď to nechápu ještě víc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2019 21:57 Anďaska Re: Luccie
27°C stačí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2019 21:56 Luccie Re: Maq
Má tam 27’C. Nechci víc přitápět kvůli ostatním...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2019 21:43 Maq Re: Luccie
Je možné, že si filtr oblíbil kvůli teplu. Fakt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2019 21:36 Muž Smetany [1226] Re: Luccie
pH je určitě dobré znát a test není drahý a poměrně přesný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2019 21:27 Luccie Re: Anďaska
Nevidím barvy ☹️ Takže půjdu s lahvičkama ráno do akvaristiky.
Přišla jsem domů a Beťťák spí na filtru, razborky připlavaly ke sklu (asi maj hlad) a on taky “přišel pozdravit” pak okouknul ružkatec a lehl si na něj...a zas zpátky na filtr.

Tak uvidíme, zítra napíšu ty hodnoty.
Kromě NO2 a NO3 bych měla změřit ještě něco jinýho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2019 21:27 Maq Re: Luccie
UV lampu v tomto stádiu rozhodně nedoporučím!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2019 20:46 Anďaska Re: Luccie
3 dny je nic. Rybky vydrží bez krmení i 14 dní ;-) Už jsi měřila hodnoty vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2019 18:16 Muž Planorbella [643] Re: Luccie
Já osobně bych nezapínal. Takže za mě ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2019 18:13 Luccie Re: Kata Eš
Pláču nad tím, že je trápím...

No nic, snad to zvládnou.

Ještě se chci zeptat, mám zapínat ÚV lampu? Jak dlouho nekrmit? Už nekrmím tři dny!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2019 17:57 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: Luccie
Chápu, ale plakat nad rozlitym mlékem nemá cenu ano
Pozoruj ho a snad se z toho dostane ;-)

Nu, tak teď už víš, že jakmile nebude nádrž ustalena, tak tam nemá ryba co dělat ;-)
Ostatně takový prvotní záběh je po těch 5ti az6ti týdnech, ale největší ustaleni jsem pozorovala až po 4-5 měsících, kdy začala být čirá i hladina a teď mi stačí jen jednou týdně vyměnit vodu a jednou za X vyčistit filtr ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2019 17:51 Luccie Re: Kata Eš
...strašně líto mi to je! :-(
Děkuju všem za pomoc!

Jinak, založila jsem ještě 280l, takže tu budu asi psát často..
ale do jiné debaty..
Každopádně ryby tam půjdou, až si budu 100% jistá, že to je vše v pořádku!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2019 17:49 Muž Planorbella [643] Re: Luccie
Růžkarce dej co nejvíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2019 17:45 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: Luccie
Teď pro ně můžeš udělat jen to, že nebudeš dělat nic, krom těch výměn. Helejd, chybu jsi udělala v životě je děláme každý a je to lidské, podstatne je ty chyby neopakovat, takže jak Ti píšou kolegové, rostliny na lepší pročištění vody a aby se cítili bezpečněji a čekat. Chápu i tu natesenost na první obyvatelé a člověku až zpětně dojde, co způsobil, ona se ta nádrž jeví v pořádku, ale ty hodnoty se nejčastěji rapidně mění po třetím týdnu, kdy vylitavaji dusitany a v kombinaci s nízkou teplotou pro betacka mu to prostě narušil odolnost a takhle Ti to dává najevo. Hlavně to nevzdavej a pokud by to došlo až k nejhoršímu, tak už víš, co nikdy nemáš dělat ;-) Mě je spíš pak líto, že to nováčky odradí, když už bohužel touto cestou tu zkušenost získali. Ono u rybek trvá déle než se projeví nějaké změny, člověk když má rýmu, tak je mu každý den taky jinak. Snaž se ho nestresovat nedělat u něj trhave pohyby ať je co nejvíce v klidu. Je mi jasné, že je Ti to líto, člověka to hodně mrzí, ale neztrácej hlavu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2019 17:45 Anďaska Re: Luccie
Nekrmit. Růžkatec tam dej. Jasný, že se to zhoršilo až teď, rybky jsou v té nejhorší části zaběhu akvária, kde lítá všechno nahoru a dolů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2019 17:44 Luccie Re: Planorbella
Mám tu růžkatec, tak ho tam dám.
Divný je, že všichni byli týden naprosto ok a teď tohle ;-(
A co zkusit trochu nakrmit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2019 17:37 Silviebaris Re: Luccie
néé, všechno co jí tam ted dáš tak zhoršíš,krom teda rostlin,ale žádný léčivo nebo něco podobnýho tam nedávej...měn vodu,tak jak ti radily... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2019 17:36 Muž Planorbella [643] Re: Luccie
Rostliny, nebude tak stresovaný a budou čistit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2019 17:35 Luccie Re: silviebaris
A nedá se koupit něco, co jim pomůže? Něco na imunitu nebo na úpravu vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2019 17:34 Muž Planorbella [643] Re: Luccie
Přidej hromadu egerie, ale hromadu aby vyplnila většinu objemu opticky. Ale darovanou to co se prodává za třicet korun v košíčku je málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2019 17:33 Silviebaris Re: Luccie
přendáním do jiný nádrže mu to urychlíš,už to nechej tak a čekej... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2019 17:32 Luccie Re: Anďaska
Sakra, to mě tak strašně štve!!!
Jsem fakt blbá, měla jsem si zjistit ještě víc :-(
A co je dát do jiný nádrže, aby přežily???
Nechci je trápit!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2019 17:28 Anďaska Re: Luccie
Nádrž se zabíhá úplně od začátku, takže teď kromě těch výměn vody už asi nic holka.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 99

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100285x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015?od=551