Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 32 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2016 17:14 pavlína
dobrý den ,
měla jsem prvni bettu ta mi umřela myslela jsem ze byla stara mela jsem ju v 15litrovem akva
dcera mi koupila novou ale ta mi take umrela nevim proc
vymenila jsem cele akva a dcera mi dala jeji kterou mela ve svem akva asi tak pul roku a ta mi do 3 dnu umrela
tak nevime co mame delat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2016 20:51 Kitty Re: lacewings
Díky, krmím Tetra Betta granules (proteiny 43 %, tuky 10 %), občas se přikrmí Serrou viformo (proteiny 44 %, tuky 7 %), občas na zpestření mražené patentky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2016 20:29 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Kitty
-dle popisu ,se nejspíše jedná o tzv.patologické ztučnění některých orgánů,
-zkontrolujte podíl uhlohydrátů a tuků v podávané stravě ,případně upravte krmemí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2016 18:12 Kitty – Zhoršená stabilita
Asi od víkendu postupně pozoruju u beťáka horší stabilitu. Jakoby je těžký na zadek, většinu času plave čumákem nahoru nebo někde polehává, někdy vypadá, že si sedí na ocase. Mám pocit, že plavat normálně (čumákem dopředu) mu dá dost práce.
Nenažranej je jako vždycky, pro žrádlo je schopný skákat, nicméně na zrcátko moc nereaguje. Vzhledově vypadá normálně, má jen dlouhodobě roztřepenou ocasní ploutev (bez ohledu na četnost výměny vody).
Když se nadechne u hladiny, vypouští bubliny i skrz žábry (to jsem u něj předtím nikdy nepozorovala).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2016 06:57 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Paul
a víš, že bych řekla že i jo? hnojit nenáročné kytky v 8 l vody bude vždycky o hubu, vyřadila bych hnojení a měnila vodu mnohem častěji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2016 01:13 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Paul
-pokud není zákal tak dobrý
-zkuste lehce zvýšit teplotu na 26- 27 a sledujte
-jedná se nejspíš ,na reakci parametrů vody
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2016 23:52 Muž Paul [2] - AsieRe: lacewings
Žádný zákal v nich není.. jsou jen větší. Teplota je stálá, kolem 25 stupňů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.10.2016 23:25 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Paul
-pokud jsou jen jako-by vypouklé,bez zákalu,budou na vině nevhodné parametry vody a teplota
- v případě zakalení se jedná nejspíše o plísen, nebo parazitární onemocnění
-více infa,případně foto, ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2016 21:44 Muž Paul [2] - Asie
Mám pocit, že můj betťák má trochu vypouklé oči.. A myslím, že se mu to udělalo po výměně vody.. co s tím?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   12.10.2016 12:07 Žena kornxi [10] - MiniakváriaRe: Jakub 27
na vině budou zcela jistě podmínky, ve kterých rybka žije, či spíše přežívá. prosím, pokud ji chcete mít v tomhle, zvažte, zda to má smysl. chudák se akorát trápí. já mám betu ve 40 l kostce 35x35x35cm. mám tam kořen, anubiasy, pupečník a další.. rybky v rostlinách polehávají, pořád plavou, hledají potravu a jsou spokojené. co asi může dělat chudák v takovéhle skleničce. tak akorát umřít. akvárium na míru mě vyšlo na 500, vybavení vč. filtru, štěrku, kořene a kytek a 1300. nebo se dá koupit třeba 20l set. určitě by tam byl spokojenější. Na betu je ideální minimálně 10l, spíše aspoň 18l... pokud nechcete, aby zemřel, stejně se kroku ke zlepšení podmínek nevyhnete...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   12.10.2016 08:34 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Jakub 27
-Důsledkem je ne zrovna dobrý typ používaného akva,ve smyslu velikosti a péče o tohoto jedince,
-jak jste již sám předeslal jedná se ve vašem případě o opakovaný jev ,který v předchozím případě končil úhynem.Je proto pravděpodobné,ře se to bude opakovat i v tomto případě
-Doporučuji důslednější péči,případně přejít na jiný typ akva o větším obsahu ,kde ta péče není tak intenzivní.
-častější výměna části vody, v tomto případě denní
-stabilita teploty
Edit-než jsem to nadatloval,odpověděla vám kolegyně ve stejném pojetí názoru
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   12.10.2016 08:15 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Jakub 27
není ve vhodných podmínkách, ty 2 litry vody, co má teď, jsou bez denní výměny vody málo... ideálně jí pořiď 30 l akva s živými rostlinami a topítkem (nastaveným na cca 26 st.), filtr (třeba bublifuk) a měla by stačit týdenní výměna vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2016 07:39 Jakub 27 – Slepený ocasek
Fotka k příspěvku Dobrý den,prosím o radu.Mám betu 2 měsíce a má slepené konce ploutviček.Před ní jsem měl po roce u bety stejný problém.
Nevím jak ji mám pomoct.Prosím o radu
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2016 17:32 R Muž romant [27987] Re: moncik98
Ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2016 17:24 moncik98 Re: romant
Jasný,a co esha? Ta nepomuze ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2016 17:12 R Muž romant [27987] Re: moncik98
Třeba už nikdy, tedy to se prostě někdy stane, když se dá do den "starýho" akvária ryba a že betty dovedou bejt pěkný citlivky, proto doporučuji tu denní výměnu alespoň po dobu 10 dní a posléze klidně další týden obden, krmit velmi střídmě, jednou za dva dny a rozhodně nebude od věci se dozvdělat v oblasti zakládání akvária, třeba něco ze zdejších odkazů. ;-)
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2016 14:21 moncik98 Re: romant
A za jak dlouho by tak mela byt v poradku ? Dekuju moc za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.09.2016 21:19 R Muž romant [27987] Re: moncik98
Denně měnit polovinu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2016 21:09 moncik98
Zdar,vcera jsem koupila bettaka do 12l akvária ,vcera byl v poho a dneska rano zacal bejt neaktivní ,drží se u hladiny a jen vypustí sem tam bublinku + ma slepeny ploutve,skoro neji ,v akváriu mam 28 stupnu,nevíte co s tim? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2016 08:40 R Muž romant [27987] Re: Filip91
Pokud nezačneš neprodelně topit, tak ryba půjde kukat, ta zima jí udolá, teplota u bett by neměla klesat pod 25-6 st. Povětšinou to jsou zchoulostivělý importy zvyklý na jinší teplotky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2016 08:34 Muž Filip91 [18] Re: Wendy2
Fotka k příspěvku Co se týče údržby, tak každý týden měním 10 litrů vody, vodu dávám vodovodní (cca polovinu filtrovanou přes filtrační konvici, zbytek odstátá)

Filtr jsem "čistil" zatím pouze 1x a to když jsem pozoroval slabší výkon.

Vyústění filtru jsem zkusil otočit do polohy, kdy voda vyvěrá nahoru přisávajícím otvorem (viz foto). Do teď byl proud posílán po zadní stěně akvária aby ho celé proplachoval. Teď se bojím aby v akváriu nevznikala místa bez proudu.

Co se týče teploty, akvárium je v bytě kde neklesá teplota pod 22°C, pro jistotu dnes koupím topítko a budu ještě přitápět.

Děkuji za rady
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2016 21:27 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Filip91
plus nepíšeš nic o údržbě, to akva je hodně čerstvé, mohla se zhoupnout voda, taky nevíme nic o teplotě, betta má raději přitopíno ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2016 21:21 Deepinpeat Re: Filip91
To že ostatním rybám proud nevadí, neznamená, že nevadí beťákovi, obzvlášt pokud není v kondici. Ono plavat s těma hadrovitejma ploutvema je šichta i tak. Doporučil bych provést opatření i v tomhle směru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2016 21:07 Muž Filip91 [18] – Retardovanej Beťák
Zdravím,
minulý víkend jsme si přivezli samečka bojovnice a od prvního dne je stále "divnej". Polehává v rostlinách, nebo ho strhává proud vody, nebo se otírá o rostliny.
Proud vody ostatním rybkám nijak nevadí, nevíte co mu může být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2016 20:29 R Muž romant [27987] Re: Bacoun
Tak na to půjdem od lesa. ;-) Teplotu na 30st., denně měnit polovinu vody, za odstátou a vytemperovanou a za 3 dny by se mělo ukázat, zda-li je to cesta správným směrem, tedy bych prozatím cílil na kvalitu prostředí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2016 20:07 Bacoun Re: romant
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Lépe vyfotit se mně to bohužel nepodařilo. Posílám i fotku levého oka,je o dost menší.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2016 18:51 R Muž romant [27987] Re: Bacoun
Možná motolice, ale chtělo by to fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2016 14:27 Bacoun – Divné pravé oko
Zdravím,
Dnes jsme při krmení objevili,že Adélka samička Bojovnice pestré má zvětšené pravé oko.Nejsem si jist,jestli je to začínající nemoc,nebo poranění buď od toho jak ráda louská okružáky anebo se zase prodírala skrz Anubias.Uprostřed oka má jakoby takovou bílou až našedlou tečku.Údržba byla provedena včera a dnes jsem měřil NO2=0 mg/l.Předem děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2016 19:54 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Ravenne
-no vidíte,potvrzuji změnu pigmentace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2016 19:37 Ravenne Re: lacewings
Fotka k příspěvku Povrch mi prijde hladky jako u zbytku tela. Ta barva je takova.. sedozelena. Pigmentove skvrny nevidim.. jen toto. Ma to hlavne vespod tlamicky
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2016 19:08 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Ravenne
-popište krátce a výstižně co vidíte na inkriminované části -povrch je.....-barva je ......
pigmentové skvrny barvy jsou,nejsou a barva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2016 18:29 Ravenne Re: romant
coze ze uz neni mlade, ale dospelak? Kamaradka si brala od stejneho chovatele, ale nic tam pry nema na nem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2016 18:27 R Muž romant [27987] Re: Ravenne
Podle mě, ač nejsem bettař, jde o normální změnu pigmentace, tedy jak ryby stárne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2016 17:52 R Muž romant [27987] Re: lacewings
Snažil jsem se ti vysvětlit, jak ve vztahu ke zdejšímu osazenstvu je tento problém řešen, to co píšeš, s tím nemám problém, jenom se snažím hledat nějaký konsenzuální východisko a kdo chce svojí cestu si najde a informace taktéž. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2016 17:45 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: romant
-plísně a nejen je ,je dobřé a výhodnější léčit odděleně,takový má být SPRÁVNÝ postup
-mnou uvedená dávka je PRO KARANTÉNÍ NÁDRŽ tedy bez osazení rostlinstvem

-rostliny už jsou za hranou mých vědomostí,možná ještě kaktusy a sukulenty ,ale v akva rostlinách je to u mě propadák.Základ ano ,odborná terminologie a ostatní k tomu související,už ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2016 16:42 R Muž romant [27987] Re: lacewings
Tak si v tom pojďme udělat jasněji. ;-) Tebou doporučená koncentrace soli je opravdu jenom a výhradně do separé(pol. lž. na 10 litrů), kde nebudou rostliny a nebo nám nezáleží na tom, že je tímto odrovnáme, protože touto koncentrací je skutečně odrovnáme a proto když použít sůl ve společenským, tak je bezpečná ta koncentrace 1 pol. lžíce na 50 litrů vody, tedy bezpečná vzhledem k rostlinám, ještě se dá uvažovat o koncentraci pol. lž. na 30 litrů, ale zde je už u některých zvláštěpak jemnolistějších rostlin problém, že to prostě nedají a proto je rozšířené to doporučení pol.lž. na 50 litrů. :-) Tak snad jsem to vyvoslil srozumitelně a ještě dodám, že ta obecně nejpoužívanější koncentrace je tzv. pro široké masy, ono ne každý má doma další nádržku, tedy mel by mít karanténu, ale kdo to tak má. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2016 15:58 Ravenne Re: lacewings
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zkousela jsem to jeste dnes vyfotit, moc to nejde, ale neco malo mam.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2016 14:31 Ravenne Re: lacewings
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dekuji moc za radu, sul jsem zkousela asi 2tydny pote, co jsem si ho prinesla (mam ho z akva burzy v Praze). Ale kdyz jsem ted zpetne koukala na fotky ze dne, kdy jsem ho koupila, tak mi prijde, ze uz to tam mel taky. Mam ho od 31.7. V akvarku s nim ziji 2 ancistrusaci a ti jsou v poradku. On je krom toho take v poradku, alespon me se to tak zda.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2016 11:42 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Wendy2
-jakékoliv příznaky plísnového onemocnění jednotlivce ,řešte v náhradní nádrži z důvodu možného rozšíření ,na celou osádku akva.
-jednoduší aplikace léčebných preparátů
-ve vztahu krostlinám ,nemám žádnou zkušenost,snad kolegové co se na to specializují ,budou vědět více
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2016 11:32 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: lacewings
neodrovná tahle koncentrace soli rostliny? taky jsem měla za to, že 1 pol. lž. na 50 l vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2016 11:25 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: afc1886
-jedna polévlová lžíce rozpuštěné soli v teplé vodě ,nalít do 10 litrů vody ;-)
-správně by měla sůl být i bez jodu,ale v poměru s litry je to zanedbatelné
-ten samý postup který jsem uvedl tazatelce ,lze použít při napadení labyrintek bičíkovci,
slepené ploutve,zakalená pokožka atd ,ale to už se dostávám jinam,k jiné formě onemocnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2016 09:13 R Muž afc1886 [14704] Re: lacewings
Na 10 litrů,já jsem si myslel,že na 50.Ale možná to mám celé nějaké pomotané. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.09.2016 07:59 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Ravenne
-jednoznačné určení plísně z fota ,je tak trochu ......
-pokud to má pouze tento jedinec ,je možné že se jedná o plísen,druh vám neřeknu,to lze pouze zjistit pod mikroskopem.nejběžněji se jedná o plísnš rodu Saprolegnia.
-příčinou může být prochlanutí,vysoký obsah dusíkatých látek,ale i poškození tkáně a řady dalších.
-usuzuji ,že ve vašem pžípadě se jedná o souběh dvou činitelů.Povrchového poškození a dusíkaté látky.
-K prvotnímu kroku léčby použijte kuchynskou sůl,jedna lžíce ROZPUŠTĚNÉ soli na 10l vody,následně aplikujte vhodný medikamentní prostředek na bázi Trypaflavinu.
-zcela se vyvarujte užití hypermanganu ,pokud nemáte s aplikací zkušenost
-jedná se čistě o můj náhled na danný jev ,nikoliv určení.Snad se zde vyjádří i někdo jiný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2016 00:51 Ravenne Re: Belisana
néé, na fotce je ve sklenici, předělávala jsem akvárko a neměla jsem jí kam dát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2016 23:15 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Ravenne
v čem tu rybku máte? To je akvárium? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2016 15:37 Ravenne – Betta
Fotka k příspěvku Ahoj, našla jsem u beťáka takovýto zřejmě šedý povlak u tlamičky. Je to plíseň, nějaká jiná nemoc nebo zbytečně plaším?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.09.2016 17:38 R Muž romant [27987] Re: Pája
Tak jestli jsi si všimla příspěvků, tak jistě jsi si všimla i odpovědí a u tebe to bude jak přes kopírák. Nevhodný podmínky, žádná filtrace, žádný živý rostliny, jenom nějaká umělá hromádka čehosi. Denně tu vodu měnit, klidně polovinu a polepšit se v tom prostředí, teplotu ke 30st. akvo přikrytý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 17:26 Pája
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,
Měla bych takový menší dotaz.
Už jsem si všimla na těchto stránkách příspěvků ohledně nemoci rybicek betta.
Pokud máte zkušenost nevíte jestli i tato rybka tím trpí a případně co dal?
Rybku máme týden. Pořídili jsme si ji před dovolenou a byla u rodicu a všechno v pořádku a nyní co ji máme jeden den doma a vytištěné nové akvarko s odstatou vodou pokojové teploty tak se ji vytvořil tento povlak.
Děkuji za rady atd.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 14:17 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Anet
Chtělo by to podrobnější informace, (nejlépe foto akvárka) v jakých podmínkách rybka žije. Zřejmě jí nevyhovují. Velikost nádrže, osázení, teplota, výměny vody, atd. atd. Jak dlouho ji máte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 13:48 Anet – Bojivnice-ztraci barvu
Fotka k příspěvku Dobry den, mame Bojovnici byla krasne modra a behem par mesicu upne vybledla, jinak je aktivni a zere.Nevi nekdo co to muze byt?
Dekuju
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [32] ...... 99 100

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100425x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015?od=1551