Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 43 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 14:36 Bojovnice Re: romant
Koupim to pro sichr do budoucnosti a zkusim ji zalecit aspon uvidim co to dokáže. P.S. : Mam ji lecit v akvárku s ostatnima ybama nebo zvlast v nadobce mam tokovou 4 litrovou nadobu akvarko ale neni na to vubec zvykla cely zivot je v tyhle 55litrvý nadrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 14:34 R Muž romant [27987] Re: Bojovnice
Tu sůl jsem navrhoval jako dočasné opatření do doby, než budeš moci aplikovat ten Bactopur direct. Zde bych si rozmyslel investici a situaci, kterou ten Bactopur v akváriu způsobí, oproti jiné zdravé rybě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 14:31 Bojovnice Re: romant
Dekuju. Od včerejška se voda výrazně zlepšila, jak často ji mam zasolovat? Mám 55 akvárko vcera jsem vymenil pulku se soli, ted menim pulku teda bez soli. A mylsíš že má sanci na přezití jeste se to zhorsilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 14:21 R Muž romant [27987] Re: Bojovnice
Ne, nemusíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 14:19 Bojovnice Re: Bojovnice
Tu vodu co měním mám zasolovat každý den?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2015 11:44 R Muž romant [27987] Re: Bojovnice
Přesně tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2015 11:44 Bojovnice Re: romant
A tu sul mam rozpustit v tý dolejvaný vodě předpokládám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2015 11:39 R Muž romant [27987] Re: Bojovnice
Ne, jenom denně vyměň polovinu vody a můžeš tu vodu lehce zasolit(pol. lžíci na 50 litrů)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2015 11:36 Bojovnice Re: romant
Děkuju za odpověd. Tady doma mam momentalne Acriflavin Oidimol ten Antimykotin a preventin. Nemohu něco z toho použít jako "první pomoc"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2015 11:19 R Muž romant [27987] Re: Bojovnice
Bactopur direct, ten anti mykotin je na plísně, tvůj problém se jmenuje bakteriální rozpad ploutví, nebo jiné napadení bakteriálního původu, tedy jestli mohu soudit podle toho popisu. Na vině je s největší pravděpodobností špatná kvalita vody.
Edit: Ano je to bakterka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2015 11:15 Bojovnice
Fotka k příspěvku Ahoj vrátil jsem se z dovolený po týdnu a Bojovnice vypadala děsivě. Začla ztrácet ploutve a mít rany až do masa. Začal jsem kapat anti mykotin a po 4 dnech nic pořád se to zhoršuje. Tuhle už asi nezachránim bohužel měli jsme ji rádi ale abych věděl ro příště co to je a jak se k tomu chovat. Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2015 13:49 Žena drvi [2894] Re:Kknchr
Souhlasím s Romantem, filtr nech běžet, měň dál vodu a léčiva už nedávej. Pokud má ten beťák jen potrhaný ploutve, začnou se mu pomalu spravovat samy. Pokud už má tak špatnou imunitu, že zase trpí nějakým problémem, tak ho radši nech odplout na druhej břeh a netrap ho. To bohužel k akvaristice taky patří.
Beťáků, a nádhernejch, maj všude plno a můžeš zachránit nějakýho dalšího z malýho kelímku a poskytnout mu kvalitní podmínky. Držím palce. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 13:45 R Muž Silent [5949] Re: Kknchr
Já bych poradil nestahovat kalhoty když brod je ještě daleko. Tyhle problémy řeš až když nastanou. Napřed se řiď radami zde popsanými a až když by se to nedej bože zhoršilo hoď sem aktuální fotku a on někdo poradí ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 13:39 R Muž romant [27987] Re: Kknchr
Tak potom ti bude muset poradit někdo jiný, já jsem svůj příděl rad již zřejmě vyčerpal. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 13:37 Kknchr Re: romant
A co když se bude zhoršovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 13:36 R Muž romant [27987] Re: Kknchr
Filtr nech běžet, normálně vyměň vodu, jak jsme se včera domluvili a dej tomu čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 13:34 Kknchr Re: romant
Ahoj dnes ráno jsem dala do akvária filtr a nastavila na nejmenší průtok. Vše vypadalo ok. Ale když jsem se vrátila z práce, můj beťák má trochu potrhané ploutve(předtím je tak neměl).
Prosím poradtě co mám dělat, mám filtr nechat běžet a mám léčit eshou2000 nebo se to samo spraví, vůbec nevím jak se mu mohly potrhat. :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2015 21:24 R Muž romant [27987] Re: Kknchr
Přesně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2015 21:24 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Kknchr
Ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2015 21:22 Kknchr Re: romant
A jeste abych si to vyjasnila tak bych teda leky podavat nemela, ale mela bych pokracovat v denni vymene vody a dam do akvaria ten filtr s jinou naplni nez s uhlim. Je to tak spravne? :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2015 21:17 R Muž romant [27987] Re: Kknchr
Jasně, hlavně ten filtr už zprovozni a po dobu 14 dní měň tu vodu první týden denně a druhý obden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2015 21:15 Kknchr Re: romant
Myslis ze bych do filtru misto uhli mohla dat sera biofibres(jemna) a keramicke krouzky aqua nova?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2015 21:13 R Muž romant [27987] Re: Kknchr
Pamatuj si jednu důležitou věc a tou je, že když není v nádrži kde jsou betty, je nutné vodu měnit, tedy tu činnost filtru suplovat a to podle velikosti nádrže, rostlinstava a dalších znečišťovatelů, činit klidně i denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2015 21:08 Kknchr Re: NHKG
A myslis, ze bych mohla dat do toho filtru tyto naplne?Jedna se o sera biofibres(jemna) a keramicke krouzky aqua nova?
Predem dekuji za odpoved.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2015 21:05 R Muž romant [27987] Re: Kknchr
Tak to já bych na rozdíl od kolegy léčil. ;-) Tedy ordinoval denní vodoléčbu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2015 21:03 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Kknchr
Vyndej z filtru aktivní uhlí a dej ho tam. Tím nemůžeš nic zkazit, akorát asi bude potřeba ho zregulovat, Bojovnice nemají rády proud vody v akváriu. Měň pravidelně vodu a zatím bych neléčil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2015 21:01 Kknchr Re: romant
Nebojte se,filtr jsem jeste ani nedala do akvaria, ted ale nevim,jestli mam davat leky a nebo jestli mam zabehnout normalni chod akvaria to znamena, jestli mam dat ten filtr do akvaria nebo ne a jestli ne tak co mam teda delat?
Dekuji za reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2015 20:36 R Muž romant [27987] Re: Kknchr
eSHa ani uhlí nebezpečné není, ale tvoje ryba je v léčivo již nejakou dobu macerována a to v léčivu ne zcela vhodném, opravdu je to o podmínkách a ne o zázračnejch vodičkách. I šetrné léčivo jako je eSHa 2000 nemusí být imunitně oslabenou rybou pozitivně přijato. Stran toho uhlí, je-li opravdu aktivní a je-li použito společně s tou eSHou, tak je to kontraproduktivní opatření, neb ti to uhlí veškerou účinnost eSHy bude negovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2015 20:35 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Kknchr
Aktivní uhlí ti léčivo odfiltruje, takže pokud liješ léčivo do vody, nemůžeš mít funkční aktivní uhlí ve filtru. Ale pokud ho tam máš déle než týden, hoď ho rovnou do koše, už nefunguje. Uhlí se používá krátkodobě po ukončení léčení na odfiltrování zbytků léčiva, ale podle mě moc užitečné není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2015 20:31 Kknchr Re: Deepinpeet
Ahoj ohledne tech larev, jednu uz jsem mela ale cestou domu se z ni vyklubal komar:-D tak az poradne zaprsi tak nejakou tu louzi zkusim najit.Jak je to s aktivnim uhlim ve filtru a s eshou 2000.Mam uhli nechat nebo je nebezpecne?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.08.2015 09:40 Deepinpeat Re: Kknchr
Kolegyně, já vím, že se opakuju, ale zkuste mu někde nachytat ty komáří larvy. Stačí když dostane 2-3 denně. Obsahují látky, které zvyšují odolnost a zlepšují metabolismus. Beťák dostal prostě celkem zabrat a tohle je často až neuvěřitelně zvedne. Je to zadarmo v každé louži a když si o víkendu na procházce naberete do nějakého kelímku a dáte to do ledničky, tak máte zásobu na týden. Jinak prostě pokračujte ve správné péči, pokud je aktivní a dobře žere tak se srovná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2015 09:31 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Kknchr
U té eshy je návod. Řiď se jím. Ale pokud máš dobré podmínly v akváriu (hlavně vodu), většinou se to vyléčí samo bez léčiv. Pomůžou i třisloviny z výluhu, listí a podobně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2015 09:30 Kknchr Re: Silent
Tak snad to zmizí samo,moc vám děkuji za reakce ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2015 09:27 R Muž Silent [5949] Re: Kknchr
Pokud jde o takto malou skvrnku tak stačí mít v nádrži kvalitní podmínky a používat kvalitní krmivo. V naprosté většině případů pak problémy odezní díky vyšší imunitě ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2015 09:24 Kknchr Re: Silent
Takže říkáte,že mám radši používat jenom tu eshu 2000,jedná se o fakt malou skvrnku cca 1mm na 1mm,takže mu tu eshu teda zkusím dát,na jak dlouho bych mu jí měla dávat? A co když nezmizí ani potom?
Děkuji za reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2015 09:19 R Muž Silent [5949] Re: Kknchr
Pokud má opravdu zaplísnění tak Exit nepomůže. Tento přípravek je jen na krupičku. Na zaplísnění a další podobné problémy je eSHa 2000 která se aplikuje samostatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2015 09:05 Kknchr Prosím o radu
Ahoj jak už jsem tady na fóru psala,tak betak je o 100% lepší, už se mu narovnaly ploutve(ještě jenom ty konecky ma trosku srolovane, ale jinak plave všude možne po akvariu, koupila jsem mu rasokoule a bude i filtr,krmim ho už lépe dle vasich rad,ale můj problém je takový,že dostával eshu+exit a potom sůl a ta plíseň z něj úplně opadala a ma teď zase svojí barvu, ale na hřbetě má takovou skvrnku, jako ta plíseň,někdy z něj i odpadne ale pořád se tam ta plíseň objevuje,rikali jste ze už mu eshu+exit nemám dávat i tu sůl,ale co když se mu ta plíseň vrátí,co když není dolecena?Prosím poraďte jak mám pokračovat, nechci aby se mu to zase vrátilo:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2015 18:56 R Muž romant [27987] Re: Drakenvenz
Můžeš, natoč jí přes sprchu a měň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2015 18:51 Drakenvenz Re: romant
A treba vymenit vodu hned? Lebo nemam momentalne odstatu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2015 18:48 R Muž romant [27987] Re: Drakenvenz
Zařiď si prezentaci a tam uveď co nejvíce údajů, aby to nebyla korespondenční vyptávaná a bylo tzv. z čeho vařit. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2015 18:43 Drakenvenz Re: romant
Mam mach, zive rastlinky a dennerle filter. Kupila som teraz aj kvalitne svetlo do akviaria. Mam tam este sekavca a parmicku kvoli riasam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2015 18:40 R Muž romant [27987] Re: Drakenvenz
O.k. tak je to správně, teplotu to chce mít nad 25 st. což teď jistě nebude problém, chce to živý rostliny a pokud není a akváriu filtrace, tak potom tu vodu měnit klidně odden a odkalovat jednou týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2015 18:35 Drakenvenz Re: romant
Odkalim odkalovacom a vymenim vodu. Som zaciatocnik cize stale s niecim bojujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2015 18:32 R Muž romant [27987] Re: Drakenvenz
Dávej preventivně listy mandlovníku mořského a doplň to o nějaký rašelinový výluh, třeba Torben a pod pojmem "čistím" si představuju výměnu vody, nebo je to jinak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2015 18:29 Drakenvenz Re: romant
Cistim 1x tyzdenne je to malo? Davam preventivne eshu optima.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2015 18:28 R Muž romant [27987] Re: Drakenvenz
Ne, není, častěji tu vodu měň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2015 18:24 Drakenvenz – Bakterialni rozklad ploutvi?
Fotka k příspěvku Potrebujem pomoc, je toto bakterialni rozklad ploutvi? Betak bol cely minuly tyzden v karantene a davala som mu eshu 2000, mal nejaky biely vred na brusku, to sa vyliecilo, rano bol ok ale dneska poobede uz mal taketo plutvy. Dakujem za pomoc
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2015 17:12 R Muž romant [27987] Re: cuba
Měň klidně obden tu 1/3, eSHu bych nedával, když nejsou příznaky, jak jsem psal, myslím si, že to co jsi viděl, bylo zaplísnění, ale samo že se můžu plést, to čas ukáže, zda-li se krupice ukáže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2015 17:09 Muž cuba [1] Re: romant
Teď měním 1/3 vody každý týden, odkaluji, nepřekrmuji. Teplotu zvednu, ale jinak nevím co víc udělat. A tu eshu aplikovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2015 17:04 R Muž romant [27987] Re: cuba
Podle mě zaplísnění a reakce na ne zcela vhodné podmínky, takže bych se zaměřil hlavně na kvalitu vody v tom hlavním akvu, častější výměny vody a teplotu ke 30 st.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [43] ...... 99 100

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100424x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015?od=2101