Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 71 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 17:28 Žena simule [58] - Miniakvária
Fotka k příspěvku Ahoj..chci se zeptat.. Beťák mi už delší dobu jen tak polehává a dnes dokonce ani nic moc nežral a jediné co na něm pozoruji je , že často jako by klepe o sklo a vidím červený flek a je to spíše boulička..koukněte foto. Předem děkuji :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   24.03.2013 19:39 Masinka Re: romant
Jojo nejdřív zkusim vodoléčbu, pak kapičky:) díky moc
Já jsem sice zdravotník, takže pro mě jsou léky důležitejší, ale jsem zastáncem toho nač cpát lidem hned antibiotika, když se s tím dá delat neco i jinak :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 19:32 R Muž romant [27982] Re: Masinka
Poraď mamce vodoléčbu a eSHu mějte jenom jako pojistku, fakt na vodičky, byť dobrý, nespoléhej, bez výměn vody to nejde. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 19:28 Masinka Re: romant
eSHa 2000 má doma moje mamka taky má betky, tak si ho hned zítra půjčím :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   24.03.2013 19:13 R Muž romant [27982] Re: Masinka
Ten přípravek Tě nespasí, bez té výměny vody to nepůjde, musíš to natrénovat a když nějaký ten přípravek, tak tu eSHu 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 19:11 Masinka Re: kyo
Kytka je v koši, a vodu jsem měnila dnes. Budu to teda delat každý den, pokut to nepomuže. Zajdu koupit nejaký přípravek :) Díky za radu, jinak po novém akvárku se taky juknu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.03.2013 19:11 R Muž romant [27982] Re: Masinka
Naopak stresující je pro rybičku pobyt ve vodě která je bohatá na vyšší obsah dusíkatých látek a to je právě ta příčina těch upálených a zaplísněných ploutviček. Takže vodoléčbu. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.03.2013 19:10 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: Masinka
Men vodu kazdy den, dokud se neuzdravi a pak mu kup nove akvarium, dle navodu nize :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 19:09 Masinka Re: romant
Ok ok, takže ted okut je nemocný mám měnit vodu každý den a pak každý druhý den? Já právě myslela, že když to budu dělat hodně často bude to pro rybičku hodně stresující :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.03.2013 19:05 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: Masinka
Zbav se te koule a tech umelych kytek. Betty maji hrozne jemny ploutvicky a muze si o ty ostre hrany "kytek" i poranit.
Chce to poradne pravouhle akvarium (aspon 25l), nejake zive kytky, piscite dno (i kdyz muzes mit bettu i bez dna, ale zas tam nedas kytky) a nejaky bublifuk s molitanem, na akvarium viko s pruduchama, aby nenastydnul a zaroven mohl dychat. A menit vodu dvakrat tydne 2/3. To je vse. Je to jednoduche, neni to drahe a rybka bude spokojena a nebudes muset resit draha leciva z nevhodne "nadrze".

Edit: Ja bych s tou lecbou lecivy jeste urcite pockala, protoze ta ryba nevypada zase tak spatne a kdyz budes denne menit vodu, jak radi romant, urcite se z toho dostane.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.03.2013 19:04 R Muž romant [27982] Re: Masinka
Vidím tam plíseň a když používat nějakou chemii, tak bych šel do šetrnějšího prostředku a tou je eSHa 2000, ale to nic nemění na faktu, že měnit vodu denně se vyplatí, tedy alepspoň tak týden a potom bych měnil standardně obden. Chce to mít i správnou teplotu, jinak budeš léčit jenom následky a příčiny budou zůstávat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 18:55 Masinka Re: romant
Fotka k příspěvku Jeho ploutvicky byly predtím uplne jiný mel je takový ostřejší ty konce, ted to vypadá jako opálený zapalovačem. Můžu poslat lepši obrazek té ploutvicky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 18:55 R Muž romant [27982] Re: Masinka
Pořiď rašelinový výluh a aplikuj tento, to bude lepší než nějaký brekule s vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 18:53 Masinka Re: vondr001
Zkusím koupit ty chemoterapeutika :) snad to pomuze, jeho ploutvicky vypadají jak upálené vlasy zapalovačem. Ještě mám dotaz, zda se nedají koupit ejaké přípravky na změkčení vody, které by rybičce neuškodily?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.03.2013 18:51 R Muž romant [27982] Re: vondr001
Bakterka to nebude, možná trošku zaplísněný konečky ploutví, ale ty ploutve jsou takto roztřepený normálně. Řekl bych že prostá vodoléčba udělá svoje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 18:49 Žena vondr001 [674] Re: Masinka
Vypadá to na bakteriální rozpad ploutví
Poměrně běžná bakteriální infekce, při které se objevují postupně se zvětšující bělavá místa na tlamce, šupinách i ploutvích, tyto se dále třepí, odpadávají jejich okraje a postižená místa napadají plísně. Rozšíření bakteriálního rozpadu ploutví u ryb ve značné míře ovlivňují hygienické podmínky v akvarijních nádržích i stresové faktory.Léčba je možná v počátečním stadiu některými léky obsahujícími antibakteriální chemoterapeutika (TERAP-AB, Bactopur). Prevence spočívá v udržování co nejlepších podmínek chovu (čistota a údržba nádrží, zajištění nízkého obsah dusíku i fosforu, dostatek kyslíku, podávání pestré potravy, vhodné parametry vody, minimalizování stresu u ryb).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 18:49 R Muž romant [27982] Re: Masinka
Živý rostliny, výměnu vody denně a minimum krmení, teplotu na min. 24 stupních a ideál je přikrejt nádrž krycím sklem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 18:43 Masinka Re: vondr001
Velká je průměrem asi 30 cm nahoře se zúžuje tak na 20, vodu měním 1 - 2 x týdne podle toho jak je moc zakalená. Většinou to vychází 1x týdně ale občas rybička udělá větší bordel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 18:40 Žena vondr001 [674] Re: Masinka
Jak často odkaluješ a měníš vodu? Jak je ta koule velká?
Tu umělou kytku pryč - jen mu ubírá prostor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 18:38 Masinka Re: Kryštof
Dostala jsem ho před 2 měsícema jako dárek i s koulí, ptala jsem se na to ve zverimexu protože jsem četla že kulaté akvárko pro rybky je zlo, ale ta paní mi řekla že betkám to nevadi, krmivo má tetra betta vločkové.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 18:33 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Masinka
Určitě by neměl být v kouly. Jak ho máš dlouho a čím krmíš? To je duležité :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 18:27 Masinka – Pomoc
Fotka k příspěvku Ahoj, chci se zeptat, muj sameček betty je apatický, pořád jen "leží" na jednom míste, nechce jíst, je celý takový kropenatý ale cetla jsem že když mají rybky krupičku je to nerovnoměrné tohle vypadá rovnoměrně, přijde mi že má takvou chromou plouvičku vlastne vsechny, a nakonci tech ploutviček takové třepění (vypadá to jako kuličky) :( je nemocný? jak to vyléčit?:(
Posílám obrázek jde tam videt i ta pochroumaná ploutvička.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 18:12 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Niky
Většinou se dožívajá betáci kolem 2-3 let asi je starý a nemohouci, my taky nebudem moc chodit až nám bude 90 :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 18:10 Niky Re: kyo
Děkuji za radu. Dala jsem mu tam malou, ale vysokou rostlinku, takže polehává na ní, blízko u hladiny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 18:03 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: Niky
Muze to byt nejaky nadurek vzhledem k tomu stari. Uz nejak tak nestaci a je unavenejsi. Jestli mas vyssi sloupec vody, asi bych mu ten vystup nahoru za vzduchem nejak usnadnila. Casto moji bettaci odpocivaji v dzungli v plovoucich rostlinach a pak maji blizko ke vzduchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 17:19 R Muž romant [27982] Re: Niky
Tak na první dobrou mě napadá stáří a jako další možnost bych to viděl na onemocnění plynovýho měchýře, což povětšinou konečná stanice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 16:59 Niky – Sameček padá ke dnu
Dobrý den. Můžete mi prosím poradit čím by mohlo být způsobeno, že můj "Beťák" padá ke dnu? Jsou mu 3 roky a stále ho pěstuji ve stejných podmínkách. Jen nedávno se mu objevila ze spodu pod tlamičkou bulka, tak jsem přikoupila vitaminy "Sera", které mu vždy po výměně vody dávám. Děkuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.03.2013 20:41 R Muž romant [27982] Re: Sisinka
Nic takovýho, nech několik hodin po natočení teplotně sladit a můžeš měnit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 20:38 Žena Sisinka [0] Re: romant
Děkuji za pomoc. Ještě jsem se dočetla že jsou hodně náhlé na vodu tak jim máme dovážet lepší? A nebo jí nějak upravovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.03.2013 19:59 R Muž romant [27982] Re: Sisinka
Nevhodný podmínky v akváriu, nevhodní spoluobyvatelé, zřejmě špatná péče o akvárium, to by tak nějak mohly být ty hlavní příčiny neúspěchu. To jak to udělat správně je tady na fóru třeba v tomto vlákně rybicky.net/forum/1221… bezpočetkráte popasaný. Taky je možno čerpat z atlasu rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra, Taktéž je dobrý se začíst do těchto odkazů. www.horacovoakvarium.cz/…
www.akvarijni.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 19:53 Žena Sisinka [0] – Betta
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o pomoc. Naše první Betta když jsme jí přinesly domů tak byla úplně normální, ale najednou zničehonic nám uhynula. Tak jsem si pořídila novou a ta za pár dní taky uhynula. Tak jsme si koupila léčivo a ještě jsem to jednou zkusila a taky uhynula.Zbyly nám už jen tři samičky a ty dvě nám postupně taky zahynuly. Zbyla jedna a já sem řekla že to jistě bude topením (a to už jsem to říkala když jsme si je koupily). A taky že to bylo topením ta poslední nám zbyla. Koupily jsme tam ještě mečovky a black molly a přes noc nám Betta vyskočila malinkatou škvírkou nevíte proč? A tady je snímek mého první ho Beťáka.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 16:10 Marci Re: romant
Je to pravda ty tretry krvavé se navážejí do obou Betek..ale živorodek si vůbec nevšímají.Neonky ,ty dvě mám už tak 9 měsíců,když jsem dokoupila další 4 tak do tří dnů mi umřely a zbyli jen ty dvě trvalky.Klobouk dolů jaké máš znalosti,vše co jsi napsal sedí.Beťák je tedy už v pořádku,dokonce se snaží o hnízdo..mám na hladině takové drobné bublinky..akorát Betku jen naježeně nahání...věřím že to chce čas..Pokud si k sobě najdou cestu,dám je do jiné nádržky zvlášt..a uvidim,třeba se zadaří a budou malé Betinky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.03.2013 14:18 R Muž romant [27982] Re: Marci
Sneslo by to nějakou změnu v osádce. Neonky a tetry krvavý jsou hejnový ryby a po dvou kouscích je žalostně málo a u těch krvavek se může stát, že se jim budou líbit ploutve beťáka, jsou to někdy potvory a když jich je málo, tak se nudí a rádi otravují oploutvenější ryby. Ty živorodky dost nadělají a proto bude nutný nepodceňovat údržbu, pravidelně týdně měnit alespoň 1/3 vody, dno odkalovat dle potřeby, nepřekrmovat a mít výkonnou, ale hlavně účinnou filtraci. Jinak můj názor je ten že 50 litrový akvárium není pro neonky a konec konců ano pro ty krvavky, nevynikne jejich hejnová pospolitost a budou tzv. rozstřelený po nádrži a to i když budou ve větším počtu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 14:02 Marci Re: romant
Nádrž je 50 l,ale vypadá to že šlo o aklimatizaci..dnes je v pohodě,je u dna,ale schovává se.Mám v akvárku ještě 2 neonky,2 žluté živorodky Gold molly a 2 tretry krvavé.Měla jsem jenom vločky jako krmení,dokoupila jsem granulky a ty ho asi dostaly do lepší nálady.Děkuji za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 18:56 R Muž romant [27982] Re: Marci
Nevíme nic o tvojí nádrži, ale tipnul bych si na aklimatizaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 15:52 Marci – Betta samec..lehá
Dobrý den
můžete mi prosím někdo poradit,koupila jsem si včera novéha samečka Betta splendens a samici..on mi večer začal tak nějak unaveně lehat na hladině na stranu..ale když k němu připlave samička..je čipernej a bere "nohy" na ramena..a pak se opakuje povalování na hladině.Zbarvení je stále pestré a dýchání klidné...copak se to s ním děje?Víte někdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 14:51 R Muž romant [27982] Re: lopuchojd
To, že nevidí usuzuješ z čeho? Že má zakalený oči?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 14:48 Marci Re: lopuchojd
Žrádlo mu asi nechtná. Naše betka to taky dělala. Tak jsme jí dali jiné žrádlo a chutnalo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 09:05 Muž lopuchojd [10] Re: romant
Dneska rano pri krmeni se mi potvrdilo ze betta vubec nevidi.dle meho mineni by chut k jidlu pravdepodobne mela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2013 20:09 R Muž romant [27982] Re: lopuchojd
Mrkni do toho vlákna, na nějž jsem ti poslal odkaz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2013 20:07 Muž lopuchojd [10] Re: romant
A pak li ze by to bylo tak ja rikas, co proti tomu muzu delat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2013 20:01 R Muž romant [27982] Re: lopuchojd
Mě to vychází na nějaký vnitřní parazity, ale můžu se mýlit, uvidíš co Ti k tomu napíše někdo další. rybicky.net/forum/5089
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2013 19:47 Muž lopuchojd [10] Re: romant
Jp vypada to tak kdyz to srovnam se samici ta ma oko krasne tmave oproti samci ktery ho ma takove sedive.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2013 18:31 R Muž romant [27982] Re: lopuchojd
Vidím tam dobře zakalený oči? Je ten zákal jakoby celýho oka uvnitř?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2013 18:29 Muž lopuchojd [10] – Beťák
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj
posledni dobou mam problemi s betakem.Uz asi tyden nezere a vzdy se jen vynori se nadechnout a pak zase klesne ke dnu a nic nedela.
Co mu muze byt?Poradi nekdo?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   24.02.2013 16:25 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: petr68
Ano muzes, ale v tom velkem vodu starou stejne vymen. :] S tim hnojivem bych to neprehanela, ja nehnojim vubec a nasla jsem casem kytky, ktere mym akvariim vyhovuji bez hnojiv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 13:31 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: petr68
Máš tam hlavně pomalurostoucí kytky, ty nespotřebují živin tolik, hodilo by se pořídit si nějaký test. Taky může být hodně dusičnanů ve vstupní vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 12:33 Muž petr68 [27] - RostlinyRe: katterinecka
Doporučená dávka mého hnojiva je 12ml na 100l akvarko týdně. Já si to rozdělil na dny a deně dám 1,2ml což je 8,4ml týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 12:28 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: petr68
Jak moc hnojíš? Nemáš tam moc dusičnanů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 12:14 Muž petr68 [27] - RostlinyRe: kyo
Jo v akvarku je sam ale brzo mu přibudou společníci. Neonky, vodu mám 25,5 stupňu. No jo, ale měnit deně 50l vody. hmm Nemám ho dát spiš na tu lečbu do 15l karanteny?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [71] ...... 99

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100191x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015?od=3501