Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 28 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2017 09:40 misule0 Re: lacewings
Vše čistím pravidelně, rostlinky má. Teplota byla zvýšena na 28°C už před týdnem a Betta se naopak zhoršila. Proto jsem dnes v noci to topení zase snížila, ale po radě tady zase zvýšila. Ale skoro nespíná, takže voda musí být pořád stejně teploučká.
Nevím co jí je.
Jak říkám, mám ji rok a vše bylo v pořádku a pak ze dne na den tohle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.03.2017 09:35 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: misule0
misule0 napsala:.... Drasa mi srdce, jak se chová.
-co by tak napasala ta ryba
-video si klidně natočte, ale je to zbytečné,popis je dostačující
-stabilizujte teplotu v rozsahu 26-28
-vložte filtr, zajistěte dostatečné osázení akva rostlinstvem ,včetně plovoucích kytek a dostatečné údžby (výměna vody ,krmení,odkalování,atd.)
-pokud do cca 5 dnů nebude změna,bude se jednat zřejmě o onemocnění vnitní plísně v důsledku právě těch teplotních výkyvů a nedostatečně vhodných podmínek
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2017 09:33 misule0 Re: drvi
Nene, je tam jen jedna. Ta velká červená samice. Vodu jsem měnila včera i dneska a dál ji měnit tedy denně budu.
No ona od té doby co ji mám měla vždycky teplotu 25°C. Jak jsem to zvýšila na těch 28°C tak mi přestala i jíst. Proto jsem teplotu dneska v noci snížila na těch 25°C zase, takže se tak rychle zchladit nemohla. Teplotu jsem tedy na těch 28°C zase zvýšila.

Přidala jsem video. Čeká se na schválení redakce. Snad tam brzo bude ať vidíte co mi Bettka dělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.03.2017 08:49 Žena drvi [2894] Re: misule0
Máš v tom akvu jednu bettu nebo dvě? Podle fotek bych myslela, že spíš dvě a to už je na 20 litrů docela dost. Pokud měníš vodu od den, měň ji teď denně, 1/3 objemu. Tady bude zásadní problém ve špatné kvalitě vody a teď navíc i podchlazení. Takže: teplotu hned na 28 stupnů, zavést trvalou filtraci, opatřit akvo krycím sklem, jestli ho nemá a měnit vodu (přiléváš doufám vytemperovanou, na těch 26 - 28 st). A pár dnů nekrmit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.03.2017 08:40 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Micinkakrasna
-stabilizujte teplotu někde u 26-28, postupně
-aplikujte eSHa 2000, dávkování tak, jak je uvedeno v příbalovém letáku
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.03.2017 08:33 Žena kleopatracz [59] Re: Micinkakrasna
Určitě přidat teplotu, moji mají 27 -28 °C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2017 08:29 Micinkakrasna – Betta Splendens - akutni
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry rano, mohu se zeptat co se deje s Betkou ?

Voda ma konstantnich 24 stupnu.
O akvarko je pecovano jen jednou za tyden a to v podobe vymena vody (Prazska a odsati bordelu ze dna.
neni do akvarka pridana zadna chemie.
filtrace bezi neustale a svitim 10 h.

Dekuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2017 07:48 misule0 Re: kleopatracz
Pokusím se ten jeji pohyb zachytit, ale jelikoz porad lezi u hladiny bude to tezke. Drasa mi srdce, jak se chová.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2017 07:48 Maq Re: misule0
Protože se voda nehýbe, všechna teplá se drží pod hladinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2017 07:46 Žena kleopatracz [59] Re: misule0
Možná by pomohlo video umístěné k prezentaci
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2017 07:36 misule0 Re: Wendy2
No filtr davam jen kvuli provzdusneni. Samozrejmne vim ze ma labyrint a nadechuje se nad hladinou. Ale protoze se drzi permanentne u hladiny a nadechuje se co par minut,usoudula jsem ze je ve vode malo kysliku. Pokud ma ve vode rybka hodne kysliku vydrzi bez nadechnuti dele nez ta co ho tam ma malo. S filtraci zase takove zkusenosti nemam. Ale timhle to ted byt nemuze protoze uz ho nepouzivam a cast vody menim ob den. Teplotu jsem snizila vcera. Uz je to tyden co byla teplota na 28°C a akorat se to zhorsuje. Pred tim aspon jedla.
Potrebovala bych vedet co s ni je nebo radu nekoho kdo tohle podobne u Betty zazil, abych to mohla resit.

To co dela ale nechapu. Vzdycky plave pak se jakoby o neco otre - zabrami, vystreli rychlosti blesku a je takova malatna hned po tom a nevi ktera bije. A porad dokola skoro to same. Mam ji necely rok a nikdy to nedelala. Vsechno ma tak jak to mela cel rok. A to ze nechce jist je pro me sok. Protoze ta mala zbasti vsechno co vidi.
Stari? To si nemyslim. Mam ji rok a byla kupovana jako spunt. A jelikoz zivotnost je 2-3 roky myslim, ze na tohle ma jeste cas.
Ploutvicky ma permenentne stazene jakoby se bala. Uz je pomalu ani neroztahne. Ale viditelne zmeny jakoby takhle nevidim. Zadny povlak nema, zadne nafouknuti, tecky, nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.03.2017 06:29 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: misule0
misule0 napsala: ... Filtr dávám do alvárka občasně...
Zaráží mě tahle věta. Proč dáváš filtr jen občasně? Jaký to má smysl? Buď filtr používat pořád nebo vůbec. Mezi tím nic není. Naopak - tím, že ho pustíš jen někdy, si do akva vypláchneš všechno, co v něm za tu dobu neaktivity vychcípalo.
A teplotu zvednout zpátky. Betta si přidýchává vzduch, takže u ní snižovat teplotu kvůli kyslíku je... víš co...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2017 00:28 misule0 – Nemocna Betta
Ahoj, píšu zase. Před nějakou dobou jsem si všimla, že je moje Betta samice neaktivní. Ležela u hladiny. Nebo někde polehávala, ale jedla.
Už dva dny mi nechce jíst. Nevím co s ní je. Na oko není žádná nemoc viditelná ale všimla jsem si že se otírá o dekorace, zrychleně dýchá, drží se u hladiny. Myslíte, že to můžou být žábrlohlísti? Da se to nějak léčit. Přečetla jsem o nich snad všechno, ale jsem z toho zmatená.
Voda měla 28°C. Protože jsem myslela, že se dusí, snížila jsem teplotu kvůli kyslíku na 24-25 °C. Vyměnila asi 3 litry vody. Mam 20l akva. Filtr dávám do alvárka občasně. Spíš čistím ručne.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2017 20:36 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Tereza W.
Ber to takto - pokročilé štádia mnohých chorôb nedokážeme liečiť ani u ľudí. Besnota, rakovina, ALS...
U ľudí možno o tom diskutovať, ale nechať trápiť sa zviera je skutočne zbytočné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2017 20:14 Tereza W. Re: lacewings
Tak díky za radu, asi mě nic jiného nezbývá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.03.2017 20:03 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Tereza W.
-jak nedočkám? rady se vám dostalo se sycenou vodou
-pokud je vám tento postup nedostatečný, provedte usmrcení za pomoci ledu,
-led,ryba,led
-bakterioza,
-hrášek je nesmysl
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2017 20:01 Žena Eillen [645] Re: Tereza W.
Sama jsem začátečník a můj beťák je taky "jen" ve 12 litrech. Ale nedokážu si představit, že bych ho nechala tak dlouho trápit... Říkáš, že příznaky má už měsíc - to je docela dost dlouhá doba. Být to má rybka, tak bych to sice nedělala ráda (a zřejmě to i obrečela), ale pomohla bych mu na druhý břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2017 20:01 Maq Re: Tereza W.
Myslím že velice trpí. Na tohle bych se nedokázal dívat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.03.2017 19:53 R Muž romant [27987] Re: Tereza W.
S největší pravděpodobností je ta břišní dutina buď plná tekutiny a nebo nadlimitně přemnožených bakterií, toť můj názor, kterým se ovšem nemění moje doporučení k ukončení trápení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2017 19:46 Tereza W. Re: romant
Já myslím že odpovídající péči má, právě proto mi vrtá hlavou co má za onemocnění a jak se mu to mohlo přihodit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2017 19:40 R Muž romant [27987] Re: Tereza W.
Ano, 12 litrů při odpovídající péči opravdu bohatě stačí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2017 19:39 Tereza W. Re: ctibum
www.fishforums.net/… tady máte ty příspěvky s hráškem, akorát musíte umět anglicky ;). Myslím že 12L mu bohatě stačí, když je tam sám, pokud vím ve zverimexích je mají v malých bedýnkách a nikdo to neřeší....Vidím že jiné rady jak ho utratit se tady asi nedočkám. Tak díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2017 19:02 R Muž ctibum [6907] Re: Tereza W.
Dej trochu vody do sklenice od okurek, rybu tam odlov a po troškách přilejvej sycenou vodu. Rybu to oblbne a uspí. Navěky. A jestli to nedáváš u ryby, tak se vyprdni na chov čehokoli živýho.

A dej sem odkaz na ten hrášek, to by mě fakt zajímalo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2017 18:51 JoKa Re: Tereza W.
Hrášek?? coze

Česky to nešlo, zkusím to takhle: WTF are you wainting for?!?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2017 18:36 R Muž romant [27987] Re: Tereza W.
Tak jí necháš ještě další měcíc trápit? hmm Ukonči to, co nejdříve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2017 18:29 Tereza W. Re: drvi
Budu ráda za jakoukoliv radu. Hledala jsem na googlu a našla jsem ještě že může mít jen zácpu a na to zabírá hrášek, ale ten nechce sníst, chceme ještě zkusit tu akvarijní sůl, dávali sjem i antibiotika ale ty mu nezabraly...Našla jsem i nemoc vodnatelnost, která je neléčitelná, ale nemá zježené šupiny. Otok má už cca měsíc a je jinak v pohodě a nemá i problém se žraním. Má 12L akvárko ve kterým je sám, vzduchování a živý rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   05.03.2017 18:16 Žena drvi [2894] Re: Tereza W.
Tady ale uz nic jinyho nezbyva, nez utratit :-( ...kdyz chces chovat rybicky, musis zvladnout i tohle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2017 18:13 Tereza W.
Fotka k příspěvku Potřebovala bych poradit co mám dělat se svoji rybičkou. Má hrozně nafouklý břicho, jinak je v pohodě, žere a plave v pohodě, akorát ho to bříško dost nadnáší. Může mi prosím někdo poradit co s ní? A nezvládnu ho utratit...Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.03.2017 08:11 Žena kleopatracz [59] Re: Petve03
No, vážně nechci být zlá, ale už je ji líp.. v té mučírně bys chtít nechtěl.. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2017 07:57 Petve03 Re: lacewings
Dekuju moc ,ale on do rána umřel. :-( :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2017 22:39 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Petve03
-cokoliv v té dvoulitrovce, bude k léčbě skoro neúčinné
-malý objem ,velký problem
-zvýšit teplotu a stabilizovat jí na 28
-provzdušnit nádrž
-Betta je evidentně prochladlá
-vynechal bych i krmení v prvních třech dnech
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2017 22:20 JoKa Re: Petve03
Takže to akcárko, ve kterém si ho měl, je ta dvoulitrová piksla z fotky??

Bojím se zeptat, kdo další bydlí v té šedesátce??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.03.2017 22:12 Petve03 Re: lacewings
V malém akcarku( 2 litry ), protože se přála z pavimi očkami.
Plánujeme prendat do 60litroveho akvária.teplota je 24-26 stupňů
EDIT-Jak mam pokračovat v léčbě??? Dekuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2017 19:57 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Petve03
-v čem jí máte, tu bettu?
-teplota
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2017 19:47 Petve03 – Bojovnice pestrá
Fotka k příspěvku Ahoj, dneska sem našel svého samečka jak mu kus modrého ocasu úplně zešedivěl. Z ocasem nemůže hejbat a plave na stranu. Co mam dělat? Dekuju. love
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 10:14 misule0 Re: romant
Mam ji 11 mesicu a kupovala jsem ji uplne jako ,,miminko" jeste. Teplitu zvysim. Vodu jsem menila hned rano. Snad to pomuze. Nevim co s ni je :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 09:48 R Muž romant [27987] Re: misule0
Stáří tipuji. Zkusil bych zvýšit teplotu na 28st. a obden vyměnit část vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2017 09:39 misule0 – Nemocna Betta
Zdravím, nevíte co by z mou Bettou mohlo byt? Skoro neplave, neji. Plave strasne trhane do stran. Bud se drzi u topeni u hladiny nebo polehává v domečku nebo na dně. Tohle nikdy nedělala. Mám ji asi 11 mésíců a takhle se chová poprvé. Voda ma stálou teplotu 25°C. Je ve 20litrech vody. Na pohled vypadá úplně normálně.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.02.2017 16:22 JoKa Re: Zdenka
Rozhodně ne, je v posledním tažení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   27.02.2017 16:20 R Muž romant [27987] Re: Zdenka
Za mě ne, ale třeba někdo jiný to bude zkoušet, uvidíš jaké budou názory.
Edit: Až budeš mít pocit, že ti tady nikdo nepomohl, polož si základní otázku, tedy sama sobě a to jak o rybu pečuji? Chce to držet kvalitu vody, tedy pokud neexistuje filtrace, měnit vodu min. 1/3 objemu a to obden, pokud filtrace je(tedy účinná) měnit jednou týdně. Mít v akváriu živý rostliny, čím víc, tím líp, plovoucí rostliny jsou pro betty velmi vhodné, teplotu držet na min. hodnotě 26st. krmit pestře ale střídmě, udržovat dno v čistotě. Jako vhodné se jeví akvárium někde kolem 20 litrů s topítkem, filtrací, kytem, či krycím sklem, protože to je taktéž velmi důležité, aby nedocházelo k nachlazení ryby tím, jak se nadechne studenějšího vzduchu nad hladinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 16:19 Zdenka Re: romant
Nedá sa to niako inak ako ju utratit ? sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.02.2017 16:12 R Muž romant [27987] Re: Zdenka
Šetrně utratit, to bude nejlepší pomoc. Zaměřil bych se na podmínky kde byla, toliko obecně bez znalostí právě oněch podmínek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 16:08 Zdenka – Pomoc
Fotka k příspěvku Moja bojovnica ma fuknute brusko a neviem preco. Pomozete mi prosim a neprijima potravu. Dakujem sad
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2017 14:22 Žena kleopatracz [59] Re: Hanka01
Hanko kdo je s ním? Udělej prezentaci nádrže, jak říká klasik ;-) křišťálovou kouli máme v servisu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2017 14:19 Hanka01
Mám bettu samce ve společenském akváriu 78l. Najednou má oškubanej ocas, nevíte někdo prosí co mu muže byt ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2017 13:31 Žena Doccian [1] - NeocaridinyRe: afc1886
Ampularka už tam není, bettu jsem nepripsala. Topení je na 26°C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2017 13:29 R Muž afc1886 [14681] Re: Doccian
Tak za prvé by to chtělo provést aktualizaci prezentace.Nevidím v prezentaci,že tam vůbec nějaká betta je,to samé s ampulárií.A topení tipuji,že tam vůbec není.Je to tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2017 11:28 Žena Doccian [1] - Neocaridiny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, poradí mi prosím někdo, co s ním je? Všimla jsem si toho dneska, mám pocit, jako by to včera ještě neměl. Od včera se ale neudala žádná změna, ani výměna vody, vůbec nic. Bydlí v Doccaquariu (viz prezentace). Momentálně zarostlejší. Vodu měním jednou týdně, filtr jsem od Vánoc nečistila.. mám ho týden a půl cca, z akvaristiky bohužel, burzy mám daleko.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2017 19:19 Muž erik [10] Re: lacewings
Samozrejme sa zlepší ale keď začnem znova kŕmiť tak sa to vráti väčšinou, ak nie hneď tak po nejakom čase.

Zbytky určite nie sú vždy krmim tak, že to skonzumujú skôr ako to dopadne na dno.

Suché krmivo mám, TetraMin Granules, Tropical Supervit, Dajana Neón, Dajana daphnia, JBL Novo Granocolor, Tetra Rubin a Nejaký SAk zo spirolinou.

Mrazené nitenky nemám, mám patentky, artemiu a dafnie.

Vodu mením pravidelne každý týždeň, raz za dva mesiace sa stane, že je to za 10 dni až dva týždne.

Výkali budem pozorovať cez víkend a dám vedieť.

Zatiaľ ďakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.02.2017 23:24 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: erik
-zkuste tedy vynechat to krmení, třeba na dva dny, zda se stav zlepší
-nejsou tam zbytky starého krmiva?
-máte vhodné suché krmivo?
-nemáte tam náhodou mraženou nitěnku?
-ptáte se opakovaně na vodu, provádíte výměnu vody? odkaleno?
-info o nových rybách taky může ovlivnit diagnostiku
-zkusil bych to krmení vynechat ,zda to nafouknutí ustoupí, pak bych to řešil
-pro sichr mi napište barvu výkalů a zda nejsou nitkovité
;-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [28] ...... 99

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100243x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015?od=1351