Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 69 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 11:28 R Muž romant [27981] Re: PetraJ
Denně 1/3 akva, bez ničeho, jenom tu vodu. Doporučuji si zřídit prezentaci a pokud není v akváriu, kde ta ryby pobývá filtrace a živý rostliny, tak vodu měnit obden, dno odkalovat dle potřeby a nepřekrmovat, krmit pestrou stravou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 11:10 PetraJ Re: romant
Děkuji a jak často mám provádět výměnu vody? 1x nebo 2x za den? Mám do nově vyměněné vody přidávat biofiltr nebo nějaký lék? Petra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 10:47 R Muž romant [27981] Re: PetraJ
Jako první dobrou bych ordinoval vodoléčbu(intenzivný výměny vody) teplotu na min. hodnotě 25 stupňů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 10:44 PetraJ – Beťák nemoc
Fotka k příspěvku Dobrý den, prosím, poraďte mi...
Přibližně půl roku mám samce Beťáka..
Postupně ztrácí barvu nejvíce na hlavičce kolem tlamky, je hrozně apatický – přestalo ho zajímat zrcátko… byl stále u dna nebo nalepený na filtr.. Zhruba od neděle se přestal zajímat i o krmení … V pondělí jsem ho izolovala od ostatních ryb. Tohle pondělí si vzal jen jednu granulku a v úterý už nejevil o potravu zájem vůbec… Má svěšené ploutvičky a zůstává na jednom místě stále ve stejné poloze...
Takže moje otázky zní - Co mu je? Dá se to léčit a čím?
Předem moc díky za rady. Petra
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 13:34 R Muž romant [27981] Re: jenny
Osobně si myslím, že se jedná o problém s plynovým měchýřem bývá to taktéž bakteriální záležitost a je to téměř neléčitelný. S tou rybou se podle popisu nezacházelo moc dobře a to co pozoruješ je důsledek, jenž vyústí v úhyn. Podle popisu je ta ryba tak akorát zralá na šetrný utracení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 11:40 jamajcan Re: jenny
Snad pomůže odkaz pro odpíchnutí. rybicky.net/nemoc/vodnatelnost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 11:30 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: jenny
Mohlo by se jednat o vodnatelnost. Chtělo by to foto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2013 11:02 jenny – Betta - problém s ponorem
Ahoj, obracím se na vás s prosbou o radu a pomoc ohledně mého nemocného beťáka..

Beťáka mám přes dva měsíce, staral se mi o něj teď kamarád a já si při převzetí rybky všimla, že má podivně okousané ploutvičky (ale bydlí sám!) -> začala jsem ho tedy léčit sera baktopurem, protože má podle všeho bakteriální rozpad ploutví. V neděli jsem vyčistila akva, vyvařila kamínky, do vody přidala baktopur. Rybička mi přišla druhý den v mnohem lepším stavu - víc se zbarvil, byl aktivnější.

Včera odpoledne zničehonic začal plavat na boku a jakoby lapat po dechu a při pokusu se ponořit ho voda zase nesla nahoru. Má i nafouklé bříško. Teď je většinou téměř nehybně u hladiny u jedné ze stěn akvárka.. Co s ním?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2013 21:35 R Muž romant [27981] Re: Sisinka
Pokud to skutečně byla krupička, tak akvo přeléčit přípravkem eSHa exit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2013 21:33 Žena Sisinka [0] – Krupička
Do akvária se mi dostala krupička (umřeli mi na krupičku betty). Všechny ryby už uhynuly. Bylo to ze dne na den. Jak se mám zbavit krupičky v prázdném akváriu? Děkuji za rady.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 19:38 Žena Sisinka [0] Re: lajkin
A kolik máš teplotu vody???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2013 16:18 R Muž romant [27981] Re: lajkin
Chtělo by to fotku, takhle to jsou jenom dohady a domněnky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2013 15:54 lajkin Re: Sisinka
Je červený. Ale měl jsem modrého, ten už není. Modrá je samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2013 10:34 Žena Sisinka [0] Re: lajkin
Je samec modrý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 17:53 lajkin – ztráta pigmentu
Ahoj. Nevíte jaká může být příčina ztráty vybarvení u bety? Jak samice tak samec od hlavy začíná tmavnout. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 16:36 Muž lojzalojzovic [327] Re: Andrea
Co třeba zkusit toto? akvarista.cz/…
Nevím jestli ten vodopádek dělá beťákovi dobře, bojovat pořád s proudem, no nevim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 15:48 R Muž romant [27981] Re: Andrea
Já třeba proti akváriím ve tvaru koule nic nemám, jenom je třeba si uvědomit, že ta či ona ryba má nějaký nároky a u těch bett je to jak jsem již popsal. Prostě když bude mít zajištěnou odpovídající teplotu(ideál je akvo přikrytý), budou tam živý rostliny, nebude se překrmovat, bude se odpovídajícím způsobem pečovat o dno(odkalovat dle potřeby) tak ani ten vopodádek nebude potřeba, tedy za předpokladu, že se bude obden měnit ta 1/3 vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 15:36 Andrea Re: Designer
díky.. ale já si koupila to akvárko první..:-) mě se líbilo, hezky to v tom vypadá..a pro jendoho Bettáka myslim, že je tam prostoru dost.. jinak misto na to nemam. mam na tu kouli bohužel...to hranatý se mi tolik nelíbí.. vím, že většina tu je proti kulatému akvárku..Kamarádka má na tu Bettu tu veznici dvoulitrovou a Bettku tam má rok už...to nechápu... já tady mám i kamen velkej...mušle vetsi,schova se měl kam... nejvíc ale byl za filtrem ve tmě... jinak sem poustěla ten vodopádek i světlo...musím ošefovat nějak tu teplotu.. Ted sem akvarko vyměnila a je řpipraveno pro novou...muzete mi nekdo napsat, čím tu Bettku krmite..?? Odkaz na žrádýlko..?Já mám tenhle pytlíček, máte někdo něco lepšího ?? krmivo-pro-ryby.heureka.cz/… stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 13:44 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Andrea
Zkus si na www.miga.cz/… zadat akvarko.

Zkusil jsem 25x25x25cm, takovou krychlicku, jednomu Betakovi by mohla stacit. A cena je 160Kc.

Osobne bych radeji volil 30x30x30cm za 277Kc, pac je to skoro 2x tolik vody a v tom uz by se mel Betak jak cunik v zite, vcetne moznosti mu tam dat neco pekneho ohledne rostlin a treba i kus nejakeho maleho korene, sutriku... proste akvarko se vsim vsudy.

Problem s umistenim nejake te techniky u takoveho akvarka uz nebude, kryt se da snadno udelat, protoze tak maly ctverec nepotrebuje buhvi jak tuhy material a osviti to pri techto rozmerech i LED pasky za par kacek, nebo i jedna usporka ci male zarivkove svetlo nad kuchynskou linku, treba namontovane na policce nad akvarkem...

Kdyz uz, stejne se veci okolo musi koupit a jestli uz dam 160, nebo i 277Kc za sklo, to uz si tak rikam prece nikoho nevytrhne... a je to pak akvarko, ne nejaka pohled zkreslujici koule ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 13:41 R Muž romant [27981] Re: Andrea
Hmm, tak to už jsou vopičárny. Pořiď si normální akvárko někde kolem těch 20 litrů, jestli máš místo, tak klidně větší, s komplet vybavením a bude po starostech.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 13:38 Andrea Re: romant
Myslíš, třeba lampička? A co třeba občas přilévat teplou vodu? To je asi blbost vid?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 13:29 R Muž romant [27981] Re: Andrea
Ano, to je problém koule. Jediný jak to řešit provizorně, je umístit celý akvo k nějakýmu zdroji tepla a nebo pořídit tzv. normální 20 litrový akvárium a je částečně po starostech. Takže pokud nebudeš moci zajistit tu teplotu, tak tam už beťáka nepořizuj, dopadl by obdobně, jako ten stávající. Samozřejmě platí stran té údržby, jak jsem již popsal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 13:21 Andrea Re: romant
Děkuji. Akorá mám, jak už sem psala, kulaté akvárko. A nevím, zda se tam dá sehnat nějaké topítko do kulatého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 13:03 R Muž romant [27981] Re: Andrea
Pokud jsi ho dávala do nezaběhnutýho akvária, neb-li byla tam čerstvá voda, tak to tou vodu je určitě. Jakmile jde nová ryba do akvária, tak to má být lehce ostařený a to alespoň 3 týdny v normálním provozu bez ryb a posléze po přidání ryb je vhodný vodu měnit častěji a to klidně obden tu 1/3, aby nedocházelo ke skokovýmu zvyšování právě oněch N látek a k tomu i to vydatný krmení přispěje, takže zase se vracíme k vodě, která podle popisu špatná byla.
Edit: www.horacovoakvarium.cz/…
www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 12:57 Andrea Re: romant
Myslíš, že sem ho překrmila? Rostlinky mám umělé. Vodu sem mu měnila hned po týdnu, tou to nebylo. V pátek sem jí měnila a v pondělí by se hned udusil? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 12:55 R Muž romant [27981] Re: Andrea
Překrmování a pokud nebyla měněna voda, tak zřejmě došlo z nespotřebovanýho krmiva ke zvýšení N látek a on to prostě nerozdejchal. Ještě je důležitý si uvědomit, že to chce min. teplotu 25 stupňů, takže pokud ta není, tak je to jeden ze spolupodílníků toho nezdaru. Určitě je vhodný mít v té nádrži živý rostliny. Takže pro další pokus. krmit jednou, max. 2x mini dávku denně, jednou týdně nic, měnit vodu min. jednou týdně klidně polovinu a mít odpovídající teplotu a rostliny.
Edit: Pokud ten vodopádek není filtrace, tak měnit obden 1/3 vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 12:50 Andrea – Betta
Ahoj, prosím o radu. Před 11 dny sem si koupila Bettu samečka, krásný fialový. Zpočátku měl celé tělo fialové, pak jen ploutvičky. Dneska jsem ho našla na dně mrtvého. :( Nevím co dělám špatně. Mám kulaté akvárium 7 l. Je u toho světlo a proud vody, takže i jako by vodopádek. Krmila sem granulkami mini takový kuličky ze zveráku 4x rano a 4x večer...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 21:56 R Muž romant [27981] Re: simule
Stran krupice se podívej do tohoto vlákna. Pokud se to takto opakuje, tak si jí nejspíš přenášíš mezi Tvejma nádržema, což by znamenalo přeléčit všechny. rybicky.net/forum/2223
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2013 21:53 Žena simule [58] - Miniakvária – dotaz
Ahoj..mám více akvárek, ale v jednom mi poslední dobou umřely v krátké době beťaci. Teď už mám třetího a opět krupička..přidala jsem sůl a zvedla teplotu, měnim vodu a co dál??? Vždy, když mi rybka umře vše vymyji, vyměním rostlinky atd a přesto se nemoc opakuje..nebo, že by to byla jen náhoda??? :-( A to jsem jim už pořídila i filtry do každého akvárka a přesto rybky umírají :-( Díky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 21:53 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Mischelle
Předpokládám, podle fotek, že to akvárium bylo dneska založeno. Takže bych začal tím, že ho přelovím do toho staršího akvárka. Jsou tam sice špindírové, ale voda bude aspoň trochu ustálená. V téhle nové vodě mu nebude úplně dobře
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 20:49 R Muž romant [27981] Re: Mischelle
Mít rybu ve vhodných podmínkách, podpořit vodoléčbou, přidat nějaký rašelinový výluh v náležitý teplotě ne menší 25 stupňů a pestře krmit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 20:44 Žena Mischelle [0] - Labyrintky – poradíte ? :(
Dobrý den, kamarádka mi venovala samecka Betty. Je strasne okousaný a zničený! Podívejte na me nadrže jmenem Zachránen. Potrebovaa bych aby mu narostly ploutve a celý se uzdravil. Poradíte mi neco konkretního. Dekuji! sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 22:06 R Muž romant [27981] Re: Annabell
Příjde na to, ale stabilnější prostředí z živočichama je tak kolem 6-8 týdnů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 22:04 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: romant
A za jak dlouho je akva zabehle?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 22:03 R Muž romant [27981] Re: Annabell
Jestli jsou to taky čerstváčky, tak určitě. Jinak u zaběhnutýho akva výměna vody jednou týdně 1/3 to je standart. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 22:02 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: romant
Ja vím, ze se ma čekat. Ale ho jsem nemela kam dat. A mám to dělat i v těch ostatních akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 21:53 R Muž romant [27981] Re: Annabell
Obden 1/3.
Teplotu na min. 25 stupních, měnit vodu, moc nekrmit a příště si před tím než jdou ryby do novýho akva něco přečíst, to je tak zhruba všechno. Když se bude měnit ta voda, tak to bude určitě lepší. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 21:53 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: romant
Ok takže každy den nebo obden. A kolik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 21:52 R Muž romant [27981] Re: Annabell
Budeš mít lehce rozhoupanou vodu, je to čerstvě založený akvo a tak by tam mohly zlobit dusíci a tudíž doporučím vodoléčbu. V dobrých podmínkách se to rychle zacelí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 21:47 Žena Annabell [40] - Labyrintky
Fotka k příspěvku Ahoj, nevíte co ma s ploutvickou? Můj Bettak ma dírky dole na ploutvy.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 14:37 Žena Leja [70] Re: Radek
Ve stejné kostce jsem udržela beťáka (nevhodný dárek) v relativně dobré kondici měsíc, než putoval do většího akvária. Chce to ale opravdu poctivě dodržovat to, co radil Roman - tj. nejméně každý druhý den měnit cca 1/2 vody (nechte jí pár hodin odstát v PET lahvi). Týdenní interval uvedený v návodu k bettáriu je hrubě nedostačující. Určitě také přidejte nějakou tu rostlinku - v akváriu bude jednak plnit biologickou funkci, jednak poskytne rybě trochu "soukromí".

Trvalé řešení to však stejně není - sám vidíte, že přes všechny proklamace výrobce bettárium neposkytuje rybě odpovídající životní prostor a podmínky. Chcete-li beťáka chovat samotného, pořiďte mu akvárium o objemu cca 20-30l s filtrací, topítkem a rostlinami. V nádrži od 50l výše s ním můžete chovat nějaké další ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2013 13:57 R Muž romant [27981] Re: Radek
Teplotu musíš mít min. na 25 stupních a vodu měň denně, či obden, jinak to neustojí a půjde kukat.
Edit: Pořiď jí tam nějaký živý rostliny, klidně i jenom plovoucí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 13:54 Radek – Betta nemoc
Fotka k příspěvku Ahoj potřeboval bych od někoho zkušeného radu, koupil jsem si Bettu, mám jí samotnou v akvárku 3L, krmím jednou denně, vodu měním 1x týdně a rybička kompletně změnila barvu, byla celé modrá a teď už je napůl průhledná...vypadá nemocně, ale má velkou chuť k jídlu, hodně plave, tak vůbec nevím co si o tom mám myslet...děkuji za rady Radek
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 14:55 xyzo Re: xyzo
Fotka k příspěvku Bohužiaľ som nestihol nič okrem tých šištičiek aplikovat. Bol som ich nazbierat premyl ich šupol do akva a zrazu samec klesa ku dnu. Jemne som ho pošťuchal tak vyplaval zo vsetkych síl k hladine ale videl som ze ma problemy. Pomohol som mu usadit sa na rastline ale aj z tej padal. Vedel som ze je zle vytiahol som ho teda sietkou k hladine a nechal tak aby bol čo najblizsie k hladine. Po par minutach bolo po nom. sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 11:41 xyzo Re: romant
Určite vodu budem meniť. O soleni som niečo pocul ale rad si necham vysvetliť od odbornika ohladom tej soli. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 11:36 R Muž romant [27981] Re: xyzo
Tak ona ta intenzivnější výměna vody bude nutná provádět jako standartní péči o danou nádrž, neb jsem nezaznamenal v prezentaci, že by tam byla filtrace. To uvádím proto, aby nevznikal dojem, že jenom olšový šištičky budou tou spásou. Teplotu na min. hodnotě 25 stupňů a lehounký zasolení vody(pol. lžíci na 50 litrů) možno taktéž použít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 11:30 xyzo Re: romant
Dakujem za rychlu reakciu. Šištičky mam blizko, mozem ist nazbierat. Viem ze su dobre na vodu ale nevedel som ze aj v tomto mi mozu pomoct. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 11:26 R Muž romant [27981] Re: xyzo
Kvalita prostředí kde se postižená ryby nachází je velmi důležitá a proto ordinovat vodoléčbu s možným přidáním nějakého protiplísňového přípravku(není nutností), lze nahradit třeba rašelinovýmy výluhem, listy mandlovníku, olšovejma šištičkama, prostě přírodím podporovatelem imunity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 11:10 xyzo
Zdravím. Mam noveho samca bojovnice a vsimol som si, ze ma z ust akoby odhryznute alebo odtrhnute mozno z dakej šarvatky. Sprava sa normalne len sa bojim aby sa mu to nezhoršilo. Zahoji sa to same alebo tomu treba pomoct nejako? Dik za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 11:25 Žena vondr001 [674] Re: Šárka
Pokud je v nějaké malé kostce, tak se ani nějaká zvýšená aktivita nedá očekávat. Jinak pokud je to sameček, stačí přiložit zrcátko, hned bude čipernější. ;-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [69] ...... 99

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100191x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015?od=3401