Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 92 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 09:47 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: motýlek
No tak tohle slyším poprvé. Ale nemyslím si že by to bylo možné. Hádám: v žaludku je kyselina, a ta moc šanci na přežití pakomářím larvám nedává. Myslím že je to jen otázka sekund, než ta larva vydechne naposledy.
Nevím, proč krátce po krmení pojdou bojovničky tímto způsobem, ale ty rány může způsobýt šnek či jiná bojovnice.
Z přírody je známo, že první místo k nakousnutí je břicho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 08:39 Muž motýlek [275] Re: Semtex
Můžeš mi napsat Tvůj názor? Krmil jsem v létě černými komářími larvami (živými samozřejmě) A několikrát jsem našel mladé bety s prokousaným břichem. Vždy pár minut po krmení. Mohou pozřít celou larvu a ta se pak prokouše ven? Fakt mi to tak připadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 08:36 čichavec27 Re: Semtex
No nevím úřesne jestli sou to netenky, patentky nebo co to je. Jsou to takový malí červení červíci.
Ale třeba včera večer sem krmil sera vipagran. A dneska má samička zas více nafouklé břicho. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 08:33 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: čichavec27
Mražené nitěnky určitě ne.
Střídám - patentky, artémku, dafnie, bílé i černé komáří larvy.
Plus sušenou. Vločky, SAK atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 06:06 Muž motýlek [275] Re: čichavec27
Ty mražené nitěnky musí být pěkné svinstvo. To bych nepoužíval ani jako eutanásii. ;-) Jednou za čas dám betám octomilky, jinak SAK, mražené koretry i patentky. Ale hóóódně dlouho proplachovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 23:16 čichavec27 Re: Semtex
Děkuji za radu,krmím je mraženýma nitenkama a ptom různými krmivi jako sera vipan, vipangra tera min atd.
A akvárko čistím pravdidelně, ale tak možná to bude tema nitenkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 20:43 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: katterinecka
Nafouknuté břicho není z nachlazení. Pokud by to bylo nachlazení, tak bojovnice nebudou schopny plavat.
Tohle může být stravou, špatné podmínky. Asi bych nádrž pořádně vygruntoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 19:26 Muž janmacu [18] Re: čichavec27
U bojovnic je zakrytí akvaria to nejduležitější. Velice snadno se nachladí při nadechování nad hladinou. Pět stupňu rozdíl je opravdu moc. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 18:23 chlade Re: čichavec27
Určitě když dáte krycí sklo, tak tím nic nezkazíte a teplota se vyrovná. Přeci jen 5 stupňů rozdíl je podle mě už docela dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 17:18 čichavec27 Re: katterinecka
Ahoj, bojovnice mám už více jak rok. A v tomhle akvárku kde mám tenhle pár sou jen sami a vodu mením 1x, přinejhorším 2x týdně.
A práve tedka se me zdá že je nafouklá aj ta samička. Ale léky už sem tam dal hnedka, jak sem uviděl že je samec nafouknutej(sera baktopur).
Doted sem s bojovnicama žádný problémi neměl, proto me to dost mrzí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 17:09 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: čichavec27
Možné je obojí. Záleži taky jaké jsou podmínky v akváriu, pokud tam máš živorodky a měníš vodu jednou za 3 tydny, tak to moc ideální nebude. ;-) Bojovnice jsou dost náročné na kvalitu vody. Ale určitě bude lepší pořídit krycí sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 17:05 čichavec27 – Bojovnice pestrá
Dobrý den.
Chtěl bych vedet myslíte že vadí když mám bojovnice v akvárku v kterém je 25stupnů a vzduch má kolem 20stupnů?
Totiž včera my pošel jeden sameček. :-( Nejdřív ho celého nafouklo a pak umřel.
Tak bych chtěl vedet jestli je to tím že neměl kryt a nastydl nebo chytl nějakou infekci, nemoc atd.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 06:09 Akvalove Re: Jarda
rybicky.net/nemoc/flexibacter-columnaris
Nejspíš je to všechno zapříčeněno bakteriálním rozpadem ploutví. Třepení ploutví, bělavá tlama i zákal kůže jsou příznaky. Odstávající šupiny mohou být kosmetická vada nebo zranění. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2010 23:37 Jarda – Bojovnice - šedé fleky okolo tlamy a na bocích, pár odpadávajících šupin. Vážně netuším:(. HELP!!
Fotka k příspěvku Dobrý den,
před 14 dny se začaly mým 2 bettám imbelis (ve společném akva s čichavci a neokami) obejevovat šedé (a místy růžové) fleky na jinak tmavé rudo-černo-modré:) kůži - zejména patrné okolo pusy, které se posléze částečně rozšířily i dál na tělo. Místy to vypadá, jako by měla ryba vyrážku. Zaregistroval jsem několik vypadávajících šupinek a třepení ploutví.

Obě rybky jsem dal do karantény - sklenice, nic vetšiho bohužel nemám a nasadil jsem léčbu Multi-medicalem (malachytová modř+zeleň), zvedl teplotu a aplikoval trochu soli, ale to vše jen zabránilo třepení ploutví, ale NIC VÍC. Choroba teď stagnuje, ale ani se nelepší. Nejzajímavější ovšem je, že zbývající třetí betta imbellis, která bylo ještě včera zdravá -takže byla ve společném akva, je dnes již také nemocná, a to se s infikovanými bettami nebyla ve styku 14 DNI!!!

Už jsem pročetl kde co, ale na nic podobného jsem zatím nanerazil. NEní to krupička, není to chomáček plísně, vůbec netuším co je to zač. Nejradši bych je vzal ke zvěrolékaři, ale v okolí asi žádný takový nebude.

Dnes jsem si koupil Tatra Tonic -- desinfekce na plísně a parazity, tak zvažuju, zda to použít. Přijde mi to jako "dryják" :).

Ryb mi je moc líto, prosím poraďte, je na ně smutný pohled.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2010 11:57 ajuška Re: Bainah,Semtex
Moc vám oboum děkuju za rady. Ale on druhej den umřel. S betama sem to vzdala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 18:14 Žena Bainah [3] Re: ajuška
Mě se stalo úplně to samé. Beťák polehával, plaval spíš kolmo hlavou nahoru než vodorovně (a hlavně plaval jen minimálně). Pořád se opíral o list, kořen o dno, prostě o cokoliv. Měla jsem s ním v akvárku Beťandu, ta mu dávala docela na frak, proháněla ho a okusovala. No a Beťák to chudák nakonec vzdal. :-(
Tak můj názor je, jestli nebyl moc starý a samice to věděla, tak mu dávala co proto. Nemáš s ním taky samičku? Jak ho máš dlouho? Třebas je to taky důchodce. :o)
To s tím nachlazením si nemyslím, mám kryt na akváriu a naopak musím pootevírat krmící otvory, protože je tam cca 30°.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 15:55 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: ajuška
Tipnul bych si, že se ryba nachladila.
Léčení osobně neznám, chce to prevenci, mít krycí sklo, a snažit se, aby se pod něj nedostal chladný vzduch. Většinou při větrání v místnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 15:26 ajuška – prosím pomoc
Ahoj, mohl by mi prosím někdo poradit? Asi před třemi dny jsem vyměňovala vodu v akvárku. Od té doby moje betta stále polehává u dna. Zvýšila jsem mu teplotu a on vyplaval nahoru. Ale furt mu padá zadní plotvička a táhne ho to ke dnu. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 15:58 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: miss
Už jsem to jednou psal, mražené patentky, artémky, komáři larvy. Ale zaměř se taky na kvalitu prostředí ve kterém betta je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 14:10 miss Re: miss
Prave jsem zjistila, ze mu ty granule nechutnaji. Mel jednu v tlame a vyplivl ji, co mu mam teda koupit na zradlo? Jestli on mi nebela hlady chudacek? :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 00:42 miss Re: Semtex
Je to spise změna pigmentu. A k tomu krmivu. Zezacatku to jedl. Jen ted posledni 2 teda 3 dny nic nezere, vlastne od te doby co bela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 00:40 miss Re: Sid
Teplota vody je 27.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 18:32 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: miss
Takové to bílé, jak to přesně vypadá? Je to spíš jako změna pigmentu, nebo spíš jako plýseň?
Určitě to chce každy den měnit část vody.
Krmení sušený či granulky jí nejedou pravděpodobně kvůli tomu, že to nezná a je spíš na živou nebo mraženou potravu.
Zkuste jí koupit třeba mražené patentky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 17:23 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: miss
Teplota vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 17:10 miss
Dobry den,
chtela jsem se zeptat. Na novy rok jsem dostala Bettu a nikdy predtim jsem rybku nemela. Dala jsem ji do akvarka cca 5L. Vcera jsem si vsimla, ze se ji zacalo delat takove bile pod tlamou a dneska uz mu to postoupilo a to vetsi. Nezere a porad polehava u dna. Jeji chovani mi pripomna spis zelvu. poradte mi prosim co mam delat. Krmim ji Granulate Menu od Sera, Color od Dajana a jeste jsem dostala BIOICHT. Dekuji za pomoc. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 10:27 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: dan999
S preventanem nevyčistiš ani WC, natož vyléčit BRP.
Pořiď si ESHA (tuším že 2000, jistě ti to poví v akvaristice).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 08:14 dan999 – ...
Ahoj. Koupil jsem bojovnici (samce) a pokoušel jsem se je rozmnožit. Samičku jsem už mel ale nešlo jim to. A samec chytil bakterialni rozpad ploutví. Mužu zvýšit teplotu a používat preventin? Nejdřív jsem si myslel, že ma ploutve okousané. Ale pak mu začaly na planě vyskakovat bíle zákaly. A za ploutvý táhne tak 1mm takového hnusného pruhledně hnedeho něčeho. A ploutví ubývá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 01:56 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vodRe: miki
Mozno je unavena. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2009 13:00 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: miki
Jakou máte teplotu vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2009 08:26 miki
Ahoj mám bojovnici a ona polehává po dně. Mám jí asi 2 týdny a někdy vstane, někdy ne. Nevíte co jí je? :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 13:31 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: assasincz
Taky to mohlo být BRP (bakteriální rozpad ploutve). Tedy nevhodné podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 18:53 Žena zelvik58 [22] - SumciRe: assasincz
Ty máš parmičky a ještě se ptáš? sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 18:03 Muž assasincz [9] Re: Niky
Ne, nepřidával. Koupil jsem samečka cichlidkám papouščím, ale to už v době, kdy byla betta bez ploutví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 17:36 Niky Re: assasincz
Ve zverimexu jsem viděla nádrž s neonkama a "okousanou" bojovnicí, ale je hodně akvárek, kde žijou spolu a v pohodě. :-O Asi jsi tam nepřidával nějaké rybičky těsně před "sežráním" beťáka, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 17:33 Muž assasincz [9] – betťák
Co dokáže samečka Betty Splendes do dvou dnů úplně zbavit ploutví a do 4-5 dnů zabít?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 18:42 macymesser Re: JohnyD
Nedavate jim mrazene hned jak to vytahnete z mrazaku.Ja mam stejne priznaky a pokud je moje betta nachlazena,tak jedine z mrazene kostky patentek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 14:34 Piky Re: JohnyD
Ahoj, popiš mi složení obyvatel, se kterými ta bojovnice bydlí. Mě se tohle stalo po přidání samečka, samička se mu pořád předváděla ale on nejevil o tuhle zájem a imponoval jiným. Pořád za ním plavala, odháněla ostatní a když neměla úspěch, dopadla stejně jako to co popisuješ,prostě se uhnala, pokud žere tak to asi nebude nic hrozného. Té mojí pomohlo přendat ji do akva kde jsou jen samičky - okamžitě obživla.
Nejdřív jsem souhlasila s nachlazením, ale když píšeš že neměla jak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 13:46 Muž JohnyD [6] Re: Semtex
Už ji mám asi rok a byla v pořádku. Teď poslední měsíc polehává na dně, klidně položená i na boku, při krmení vyplave nahoru a pak pomalu padá ke dnu většinou ještě někam plave u dna a pak si lehne. ;-)
V místnosti nevěrám, mám kryt a když krmím jen otevřu to krmící okínko. Topítko mám. Dnes ji budu pozorovat a popíšu jak přesně plave.
Umřela mu samice tak to bude možná ono.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 18:33 Muž jajaapaja [174] Re: Pete
No tak vtom je zakopanej pes.Já to říkám stále.Ty Beťáci v těch kelimkách od jogurtu bez topení. A pak se zákazník může divit. Na sto procent se zachladil už v obchodě. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 15:08 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Pete
Takže polehává od doby co jsi jej přinesl domů?
A když plave, je to normální pohyb nebo takový ten padající či visící?
Některe bojovni často jen tak polehávají u dna, jedna jeden můj samec je často vidět i ancíka v trubce, jiný zase často šmejdí po různých skrýškách a jen tak tam polehávají a přitom jim nic není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 14:45 Muž Pete [10] Re: Semtex
Já to mám komplet zakrytý a v místnosti, i když se vyvětrá, tak čerstvý vzduch se pod kryt nemá jak dostat. Před a při krmení se v místnosti nevětrá, vím co to s labyrinkou dělá, když je venku zima...
Takže si myslím, že musel už nemocný bejt. V akvaristice byl ve 3dc vody a pochybuji, že by v objektu hypermarketu bylo pro tuto rybku ideální klima. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 14:26 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: JohnyD
Já bych řekl, že se mu nachladil plynovej měchýř. Máš krycí sklo, nevětráš v místnosti tak, že by hladinu mohl ofouknout čerstvý studený vítr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 14:20 Muž Pete [10] Re: JohnyD
To jsem pozoroval u Beťáka taky a do týdne bylo po něm. Přitom krevetky, otíci, panceřníčci, ancík a šneci jsou v pohodě. Parametry vody taky dobrý, tak ti nevím. Ale Beťák byl tady teprv 14 dní, takže mohl být chycenej už před tím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 10:16 Muž JohnyD [6] – bojovnice se chová divně
Ahoj, chci se zeptat. Moje bojovnnice pořád polehává na zemi, občas na boku. Ale normálně žere, vyplave nahoru a pak klesá a zase leží na zemi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 22:20 Muž avast [49] Re: jjjura
Mě to trošku přijde jak kdyby se hodně přežrala..

To jjjura: Co jedla před tím než si jí fotil, případně kdy se jí to bříško takhle zvětšilo?? Má na tom bříšku zježené šupinky?? Je na jejích pohybech něco divného?? Prostě napiš co dělá, jestli se někde "neotírá", a další možné příznaky a celkově co by měla dělat a nedělá a co by neměla dělat a dělá..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 22:17 Muž filipsi [1295] Re: jjjura
Presne takhle zacal vypadat muj posledni betak. Co to bylo, nevim. Vice jak rok u me spokojene zil, pak se mu zacala zvetsovat tahle oblast do obludnych rozmeru. Znamky zadneho onemocneni, co bych poznaval, jsem nepozoroval, byl pomerne vitalni, zral ... tak jsem ho neutratil. Zil jeste pul roku, pak se ztratil (byl po uhynu sezran). Tezko rict, zda zemrel spis vekem, nebo na nasledky tohoto cehosi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 22:04 Muž avast [49] Re: jjjura
Je tam vidět zvětšení břicha. Ale mě na této fotce nepřijde, že by bylo vidět nějaké zvětšení hlavy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 21:09 jjjura – fotky
Fotka k příspěvku Po půl roce chování samce se mu začala jako kdyby zvětšovat hlava, prostě taková jako kdyby boule pod hlavou. Ryba normálně plave a žere. Může to něco být?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 11:27 katulka Re: zelvik58
Dle mého názoru je nejlepší dávat jim tam co nejméně chemie. Ještě nedávno jsem měla taky úplně žlutou vodu a hned druhý den mi umřela rybička. A vypadala úplně stejně jako ta na fotce. sad Tak jsem se prostě plácla přes kapsu a koupila jim tam biofiltr a dezinfekci do akvárek. Vyměnila jsem vodu dala nový filtr a nakapala pár kapek dezinfekce a rybičky jsou v naprostý pohodě. Mám u nich i topení aby měli stálou teplotu vody a jsou díky bohu v poho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2009 18:28 Žena zelvik58 [22] - SumciRe: Elfka
Přimlouvám se za preventin.Objevilo se mi něco podobného na samci z akvaristiky,myslela jsem,že stejně uhyne,tak jsem to dost promodřila,a po 3 dnech modření a 14 ti rekonvalescence je v pořádku.Přimlouvám se taky za rybičky přímo od chovatele,občas mají nějakou chybku,ale jsou zdravé.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [92] ...... 99

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100191x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015?od=4551