Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 79 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2012 14:51 Aneta – bojovnice pestra
Fotka k příspěvku Ahoj, asi měsíc mám samečka bojovnice. A asi 4 dny má slepené ploutvičky až do špičky a nemůže moc plavat, zadeček ho táhne ke dnu. Jen leží na dně a moc se nehýbe a nežere. Nemáte s tím někdo zkušenosti? :-( Mám ho v 9litrovém akvárku bez filtrace a do vody nedávám žádné přípravky, vodu nechávám odstát 2 dny a vyměňuji po 5 dnech. V akvariu je sám. Když mu dám zrcátko tak roztáhne pouze vějíř na krku ale ploutve mu nejdou. :-( Moc prosím o radu a případně jaký lék mu mám dát. Děkuji za odpověď :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 21:17 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Gia
Víc už asi udělat nemůžeš,dobře žes ho dala pryč.Uvidíš ráno jak na tm bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 21:06 Gia Re: Nympheas
Ted jsem nad tím uvazovala,ale mám je v trojitékm akvarku,mezi to nic nevlozím,jedine dát samce do jiné nadrze ,ktera je uplne mimo,coz sjem prave udelala.Samec má momentálne otevrené žábry.Co byhc jeste mohla udelat?A nebo spíš,proč jsou zábry otevrené?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 20:57 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Gia
Nešlo by vložit mezi ně nějaké tmavé plexi?A zvykat je postupně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 20:57 Gia Re: cezarmilan
Ne,protoze se mi ho mco enchce dávat do 3l akvárka,zatím na druhého nereaguje,ale stejne ho radši oddělám.Jinak sem entušila,ze s ebude az takto chovat.Samec byl totiž zvyklý již ze zevrimexu,kde majá bojovnice v 12-ti ,,komůrkovém,, akva´,takze an sebe vidí´a samec tam byl jiz pred tím,chodila jsem se na nej dívat.Nevím,proč z tohoto samečka je tak hotový,z ostatních mých po prilození akvárek k sobe,nebyl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 20:53 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Gia
A ešte sa tak neudialo?
V kľude mal byť pred tým, kým by si pomaly navykol
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 20:49 Gia Re: Nympheas
Děkuji za odpověd. Doporučuje te tedy oddělat samce,aby na zádného z ostatních nevidel a byl v klidu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 20:32 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Gia
Samec opravdu může být vyčerpán a pokud je takto agresivní může dojít i ke zranění.Výměna 1/3 vody týdně je dostačující.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 20:31 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Gia
Podľa ,ňa si mu k tomu dopomohla až sa zabúdol nadýchnúť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 19:51 Gia – Prosím pomoc
Dobrý den, žádám Vás o radu.Včera jsem koupila nového samečka bojovnice-pridala jsem ho vedle do akvárka,aby na něj viděl můj již pred mesícem zakoupený druhý bílý sameček.Jakmile byl spatren nový přírůstek,bílý samec byl velice rozrušený,začal se naparovat a pres sklo se na durého dobýval,ale ovšem,pripadalo mi,ze az moc.Naprosto doslovne narázel,rekla byhc az moc do skla a celkove az moc blbnul.Dnes jsem kluky zkontrolovala,a bílej samec je nějaký špatný.Je zavěšený těsně pod hladinou,zrádlo ho nezajímá,chvilkama úplně roztáhne zábry a tlamu a jakoby se zhluboka nadechne a to vše se opakuje.Myslíte,ze se samec tak vyčerpal či je nejaký jiný důvod?Opravdu prosím o pomoc.(pokud Vás zajímá výměna vody-mením 1x týden 1/2 nádrze.Předem děkuji za odpoved.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 18:16 R Muž romant [27987] Re: Kat.
Jako první opatření bych doporučil častější výměny vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 18:09 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Kat.
Zkus vyfotit.Jestli je místo okolo nafialovělé,nebo tmavá boule.měkká,tvrdá.V každém případě pokud se to už vytvořilo je třeba dát pozor na vysoký obsah amoniaku a dusitanů ve vodě,které ovlivňují vznik nemoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2012 10:27 Kat. Re: Nympheas
Tak já jsem si toho všimla až v neděli, ale řekla bych, že dlouho to mít nebude. Postižené místo není nijak jinak zbarvené. Zkusím ho odpoledne vyfotit a postnout sem fotku pro lepší určení, těžko říct takhle bez obrázku že ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2012 11:09 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Kat.
Jak má dlouho tu bouli? Může to být abces nebo nádorové onemocnění jestli je postižené místo tmavší, cokoliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2012 07:45 Kat. – Boule pod hlavou
Prosím o radu, moje Betta má zničeho nic vcelku velkou bouli pod hlavou. Mám ji už téměř rok a všechno v pohodě. Bydlí ve 20ti litrovém akvárku se vzduchováním, topítkem a filtrem, spolubydlící jsou jen krevetky. Akvárko je víceméně pořád zavřené a teplota se stabilně pohybuje mezi 27-30 °C. Betta normálně žere, vcelku normálně se i pohybuje jen mám pocit, že jí boule pohyb mírě ztěžuje. Prosím poraďte, mám ji skoro rok a všechno v pořádku, teď zničeho nic tohle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2012 08:46 Muž MrHu [300] Re: Lenka
Ještě doplním romanta, topítko ne podle potřeby na 24-27°, ale stabilně minimálně na 25°C...a akvárium by mělo být zakryté, hlavně kvůli udržení teploty vzduchu nad hladinou...:-)
Edit: Semtex bych rychlejší palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.04.2012 08:42 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: romant
Jen bych doplnil: předpokládám, že topítko má regulaci, tudíž není třeba jej vypínat. Vypíná se samo podle nastavené teploty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.04.2012 08:25 R Muž romant [27987] Re: Lenka
Umělou rostlinu a domeček(podle vkusu) vyhodit, místo toho pořídit rostliny živé, plovoucí jsou ideální, třeba i nějakej kořen. Při výměně vody kamínky nevyhazovat, pouze podle potřeby odkalit dno. Vodu měnit 2-3x do týdne 1/3, postačí vytemperovanou na přibližnou teplotu akva, netřeba nechávat odstávat den. Do vody nekapat žádný kapičky, vitamíny možno. Krmit jenom velmi malé dávky.
Edit: www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2012 08:18 Lenka Re: romant
Rybička má kulaté akvárko 7,5l. Je tam sám. Má v něm domeček, umělou rostlinku a kamínky. Topítko zapínám dle potřeby, má 24-27°C. Filtraci nemá, v obchodě řekli, že není potřeba. Vodu měním 1x týdně, do den odstáté vody. Mám pro něj kapičky, vitamíny do vody. Při výměně vody kamínky vyhodím, dám nové. Domeček, rostlinu i akvárko pořádně umyji.
Od včerejšího večera se drží v domečku. Krmím rybku večer, žrala normálně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2012 20:14 R Muž romant [27987] Re: Lenka
Vyměnil bych polovinu vody a rybku sledoval, to je asi tak jediný co se dá doporučit bez jakýchkoliv znalostí o nádrži, kde se rybka nachází. Zaměřit se na správný podmínky je podle mě to nejdůležitější.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2012 20:09 Lenka – Kokoska
Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Můj betták má pod tlamičkou jakoby bílou až trochu do zelena skvrnu. A poléhává po dnu. Nevíte co by s ním mohlo být? Moc děkuji za radu. Lenka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 18:04 R Muž romant [27987] Re: Flynn
U ancíka si dovedu představit to ovlivnění tím, že jelikož je to velmi zdatný producent odpadních látek, tak společným pobytem v akváriu menší litráže by k ovlivnění parametrů vody negativním směrem mohlo dojít a tudíž se bakterie více namnožit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2012 17:51 Flynn Re: MrHu
Teď mě napadlo, nemohl by to třepení ploutviček nějak ovlivnit ancitrus, kterého jsem měla v jiném akváriu? Jestli mu tam nezanesl nějaké bakterie, na které nebyl Flynn zvyklý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 15:50 Muž MrHu [300] Re: Flynn
Jestli je cca 25°C odhad, tak by to chtělo teploměr a případně topítko...mohlo by to pomoct. :-)
Jinak bych častěji měnil vodu a počkal, jak to bude vypadat dál.
Jestli je to fakt BRP a bylo by to potřeba fakt léčit, tak asi Sera Baktopur (nebo jak se to jemnuje přesně), nebo eSHa 2000...já mám radši eSHu...:-) a je pak případně potřeba pořádně pročíst návod, Sera by se neměla aplikovat v tomhle akváriu ale v nějaké zvláštní nádrži třeba jen se vzduchovacím kamínkem. V tomhle by to zabilo nitrifikační bakterie. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 15:35 Flynn Re: MrHu
Měním asi 1/3 vody a dávám tam Nutrafin. Teplota je cca 25°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 15:31 Muž MrHu [300] Re: Flynn
Co je v tom čištění zahrnuto? A jaká je teplota vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 15:27 Flynn Re: romant
Fotka k příspěvku Tady je fotka, akvárium čistím pravidelně 2x týdně a filtr mám na minimum tak, aby se čistila voda.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 14:57 R Muž romant [27987] Re: Flynn
Mohlo by se jednat o bakteriální rozpad ploutví, chtělo by to fotku, jako první opatření bych doporučil výměnu vody. Různá bakteriální či plísňová onemocnění se povětšinou objevují v nesprávných podmínkách, takže na to bych zaměřil pozornost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.04.2012 14:56 Muž MrHu [300] Re: Flynn
Předcházet kvalitní údržbou akvária - odkalováním a pravidelnou výměnou vody(1 týdně 30%)...
Teď bych to asi řešil častější výměnou vody...třeba každý druhý den, klidně i víc než 30%...
EDIT:Jestli akvárium nemá filtr, tak je potřeba více se starat...a teplota vody by měla být nad 25°C...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 14:53 Flynn – roztřepené ploutve
Dobrý den,máte někdo zkušenost s tím, že se samečkovi přes noc roztřepily ploutvičky? Popřípadě jak léčit nebo předcházet? Moc děkuju za vaše rady.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 15:41 Sabina Re: romant
Tak sameček nám udelal bobek:)Což je nejspíš dobrá známka.Pokud by to tedy zácpa být neměla,tak co?Má nafouklé břicho,jinak chování je úplně normální.Napadá vás ješte nějaká onemocnění?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 11:32 Muž MrHu [300] Re: Sabina
Taky bych pár dní nekrmil a počkal, co bude dál...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 10:41 R Muž romant [27987] Re: Sabina
Já, žádnej rybí gutalax neznám(pokud se skutečně jedná o tu zácpu), počkej co Ti poradí ostatní, já jsem svoje doporučení vyčerpal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 10:23 Sabina Re: romant
Takze na to vážne nic není?Já ho právě ted už dýl nekrmila,ta ryba je jinak naprosto v porádku,chtěla by žrát,zádné známky otupělosti,nepolehává,neobrací se..normálně zdravá,pritom uvnitř nemocná.Strasne mě mrzí,že nevím,jak mu pomoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 23:10 R Muž romant [27987] Re: Sabina
Pokud má ta ryba opravdu zácpu, tak bych jí rozhodně nekrmil a už vůbec ne nítěnkama. To nafouknutí může souviset s tím zánětem plynovýho měchýře(přemnožený bakterie v dutině břišní) a pokud by tomu tak bylo, ta té rybě pomoci nebude. Několik dní bych nekrmil a rybu pouze sledoval, nic rozumnějšího mě nenapadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 22:59 Sabina – Bojovnice - zácpa
Dobrý den,potřebuji poradit.Moje bojovnice měla poruchu plovacího měchýře-ta byla vyléčena pomocí antibiotik.Ovšem sameček je ted neskutečně nafouklý a vůbec se nevyprazdnuje,takze mam velké podezření na zácpu.Chtěla bych se zeptat,jestli na to existuje nějaký lék.Koupila jsem mu nitěnky, o kterých jsem slyšela,ze by měla pochod střev spravit,ale zádný výsledek z toho není.Prosím,poradte!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2012 20:43 R Muž romant [27987] Re: Fišík
Nastuduj pár stránek a poznáš, jak se vyvarovat chyb a napříště už to bude lepší.
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2012 20:36 Fišík Re: romant
Bohužel dnes moje betta umřela. Děkuju romantovi, že mi chtěl pomoc. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 21:36 R Muž romant [27987] Re: Fišík
Začít s vodoléčbou, rybu vyfotit, ať je zřejmý jestli je to krupička nebo nějaká plíseň. Základem je dobrý prostředí v akváriu. Teplotu ne méně 25 stupňů, filtraci, nebo obdenní výměnu vody, živý rostliny, krycí sklo, nepřekrmovat atd. neznáme Tvoje akvárko a jak je starý, to je taktéž při dotazech obdobného typu podstatná záležitost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 21:29 Fišík – bílé tečky
Dobrý den,
moje betta má na sobě bílé tečky a je malátná. Koupil jsem ji před týdnem.
Doufám, že mi někdo poradí čím to může být. :-( Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 18:12 R Muž romant [27987] Re: Golem
Ta ryba toho za tu dobu co u Tebe pobývala měla docela dost za sebou, tak bych to spíš viděl na úhyn v důsledku pobytu v nevhodných podmínkách(nevtrdím že současných), což samozřejmě k tomu event. infekčnímu zánětu plynovýho měchýře mohlo přispět. Jak o akvárko pečovat již snad víš, tak si dej nějakej čas bez ryb, nech všechno běhat a tak po týdnu bych do toho šel znovu a tentokráte již s jistě lepším výsledkem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 18:04 Golem Re: Golem
Golem před hodinou zemřel. Podle atlasu nemocí by to mohl být infekční zánět plynového měchýře, ale nesedí na to změna barvy. Nevíte prosím alespoň o jakou nemoc se jednalo? Abych věděl alespoň pro příště.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2012 18:59 Golem – Po Velikonocích
Dobrý den. Když jsem se vrátil po dvou dnech domů, Golem měl celé tělo do běla ( kromě ploutví ), polehával u dna, a když jsem mu chtěl dát jídlo, choval se jako opilý, chňapal po jídle, ale nedařilo se trefit. Dnes jsem mu vyměnil vodu, ale on se stejně dál válí u dna, a když ho vylákám z jeho jeskyňky, ocas mu hned začne klesat až je skoro kolmý ke hladině. Mám ho tři měsíce a 11 dnů, z toho asi 2 měsíce v novém větším akv. 25l. Nevím co mám dělat a cením si každé vaší rady.

Jinak teplotu má stálou 26°C a filtr měl celou dobu zapnutý, ale světlo jsem shasnul. Mohlo by to být způsobeno jednou rostlinou, u které mi trochu uhnívají listy? Nebo takovou asi hnědou řasou, která mi roste na skle, kamenech a rostlinách?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 09:30 Žena petulinakk [2016] Re: Katka
Podle mého názoru ta boulička může být způsobená tím, že mu ve stáří selhávají funkce některých orgánů, a může se v něm něco hromadit... nebo je opravdu nemocný, protože oslabení (staří) jedinci už prostě nemají takovou odolnost a podlehnou "věcem" kterým by zdravé zvíře odolalo... vždyt i lidé často ve stáří zemřou ne přímo na stáří, ale na komplikace s ním spojené... výsledek je ale stejný, bohužel :-(
Držím palce at to zvládnete, neměla bych být vámi výčitky že jste udělali něco špatně, a at se brzo těšíte z nového betťáčka.
Snad se ještě přidá s názorem romant :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 09:22 Katka Re: romant
Děkuji Vám za názory ... asi opravdu nadešel jeho čas .. .jen mě do toho děsí ta boulička na boku a to, že polehává na boku, říkala jsem si, že je třeba nemocný a že bych mohla ještě pomoci :-( děkuji za radu jak šetrně ho utratit :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 09:17 R Muž romant [27987] Re: Katka
Pokud se beta dožije 2 let, tak to bych viděl jako velmi slušnej standart a když uvažuji, že v tom zverimexu už byla třeba kolem jednoho roku stará, tak ten další rok života u vás mě dává ten čas. Jinak opět souhlas s kolegyní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.04.2012 09:11 Žena petulinakk [2016] Re: Katka
Často tu majitelé bett řeší problémy způsobené pobytem v nevhodných podmínkách, ale pokud se u vás měl přes rok dobře, a nic se nezměnilo, je prostě nejpravděpodobnější že už je to dědeček, i když samozřejmě na 100% to nemůže říct nikdo.
Pokud se jeho stav už nějakou dobu nelepší, tak bych mu pomohla tím že bych ho šetrně utratila - např. v perlivé vodě, at se netrápí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 09:06 Katka Re: romant
Když jsme ho dostali vím, že jel k nam primo ze zverimexu, ale jak dlouho byl v obchode to bohuzel nevim ... Je mi ho strašně líto, ráda bych mu pomohla, ale nevim jak. Koukat se na nej, ze pomalu umira je opravdu smutne sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 08:58 R Muž romant [27987] Re: Katka
Jsem stejného názoru jako kolegyně, přede mnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 08:57 Žena petulinakk [2016] Re: Katka
Píšeš že ho máte přes rok a dostali jste ho darem, takže nejspíš ani nevíte jak starý byl když jste ho dostali... je opravdu možné že už prostě nadešel jeho čas...
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [79] ...... 99

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100243x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015?od=3901