Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 99 Žádná další stránka   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2007 23:07 veronika – Nemocná betta
Ahoj mám nemocnou bojovnici.Už několikrát jsem se sešla s tim,že se mim rybkám rozpadali ploutve.Léčila jsem je Omnipurem od seri,no jenže mám 4 bojovnice samečka a 3 holky no a po krátké době mi onemocněla další a tak je prakticky léčim furt. sad Pomoc jsem fakt nešťastná,ale mám teď nový problém.Pří posledních potížích jsem je začla léčit baktopurem no a po nějaké chvilce jsem si všimla,že má sameček bouličku pod okem a je na ní taková mini bílá věcinka něco jako ucpanej pór na jazyku.A teď ho léčim zase omnipurem.No a nevim žádná změna.všechno mu vyvařuju každý týden čistim akvárko nevim co mám dělat a co mu zase je? :-(
Pomůže mi prosím někdo? coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2007 09:20 Muž [] Re: azalka
Bojovnice jsou velmi teplomilné ryby, normálně by se měly chovat při teplotě 25-28 stupňů a při léčení se má teplota ještě o cca 2-3 stupně zvednout, což znamená tak na 30 stupňů! Vy tam máte pouze 20, což jí opravdu nepomůže, spíš to může stav zhoršit. Plíseň se právě dělá spíše v chladné vodě a léčí se nejen léky, ale i zvýšením teploty. Byla by škoda, kdyby tak krásná ryba uhynula kvůli absenci topítka. :-(
K ostatním by se opravdu měla přidat až po úplném vyléčení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2007 15:05 Žena azalka [38] Re: neo
Nevyskočila. Byla v nádrži s cca 25°C (spíš víc), teď je v karanténě, kde nemám topítko (20°C), ale rozhodně se její stav očividně nezhoršil. Navíc jsem ji dala bokem kvůli tomu oku, protože betta-teleskopka není standard. Oko už je v pořádku, jen ten bílej proužek před ocasem trvá. Možná je to nějaká plísň, ale to by asi už dávno zabral antimykotin, který jsem přidala do vody. Každopádně se ji bojím přidat k ostatním...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2007 20:28 neo Re: azalka
Mozná že ji opravdu odumírá, špatná cirkulace krve ve studené vodě, tyhle rybky jsou ve výborné kondici asi při 28°C. Nebo také jiná nemoc... Když jsi ji přelovovala nevyskočila ze sítky??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2007 19:43 Žena azalka [38] Re: neo
Ale tohle je jiný - kořen ocasu je asi do půlky těla bílej a ta skvrna tvoří svislej pruh ze hřbetu do půlky boku. Představ si, jako by jí uhníval ocas a chtěl upadnout od těla. (Asi hodně drsnej popis, ale nejsem schopná ji vyfotit, takže nic trefnějšího mě nenapadlo.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2007 19:36 neo Re: azalka
Sry, ja myslel že ses zpletla, svislý pruhy (je jich asi 5) jsou světlé a zbarvení rybky je intenzivní- tzn že samička je připravena ke tření.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2007 19:26 Žena azalka [38] Re: neo
Neo, víš, jakej je rozdíl mezi vodorovným a svislým? hmm Navíc nevím, jestli by stresem valila voči... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2007 17:54 neo azalka
Ten pruh je normální, je prostě ve stresu... při přepravě nebo nemoci vybledne a má 2 tmavé vodorovné pruhy.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2007 16:56 Žena azalka [38] Nemeziss
Ahoj, přesně to samé se stalo mé Bettě. Mám ji už druhý týden v karanténě, přidala jsem sůl a preventin a čekám, co se bude dít. Oko už skoro úplně splasklo, ale pořád má svislý světlý pruh na pravé straně těla mezi hřbetní a ocasní ploutví. Jakoby jí vybledly šupiny. Jinak celou dobu plave v pohodě, žádný otírání o předměty, potravu přijímá taky jako předtím...
Pročítala jsem různé diagnózy a nejvíc mi to sedí na neonkovou nemoc, ale kdoví... Poradí někdo? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2007 08:31 bublajs Re: Nemeziss
www.aquar.cz/…

51
Vyboulení očí exophthalmus
Otěr o předměty
v akváriu,
nekoordinované pohyby
Ichthyosporidium,
Diplostomum(metacerkárie),
infekční vodnatelnost,
tuberkulóza,
Otrava NO2,
Stanovení NO2,
Parazitologické vyšetření

52
Rozpad oka
Ichtyofonóza
Parazitologické vyšetření
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2007 06:20 neo Re: Nemeziss
Tak to lituji, močopohlavní bradavka je u řitního otvoru čili ze spod, má bílou barvu a velikostně asi 1x1 mm :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2007 22:36 Nemeziss Re: Mája
Ta boule je celé vyboulené oko cca 3mm vysoká boule a je to jakoby oteklé kolem celého oka.Dala jsem ji zvlášť do malého akva s teplejší vodou a zítra koupím nějaký přípravek od SERY, ted nevím jak se přesně jmenuje. Doufám že přežije..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2007 20:45 Žena Mája [40] Re: Nemeziss
To právě může znamenat nemoc :-(, a ta boule je dole?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2007 20:28 Nemeziss Re: neo
Má to asi v půlce boku, takže těžko říct :) Vyfotila bych ale nemám čím. A to oko znamená co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2007 19:34 neo Re: Nemeziss
A nemá to ta beta medzi prsní a řitní ploutví? To je tzv močopohlavní bradavka, samici se zvýrazní když je připravená ke tření... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2007 18:45 Nemeziss – Bojovnice - cysta?
Ahoj, jedna moje samička betty má na boku takovou bílou jakoby cystu, cca 1mm. Před 2 dny jsem to zpozorovala, měla to i druhá samice, nicméně té to už zmizelo a je OK. Ale ta první má dnes velice vyboulené oko (jedno) a "cystu" má pořád. Co to je, co dělat? Je aktivní, žere, plave normálně. Děkuji moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2007 10:59 Robo Re. Barča
Pred par dnami som tam dal multi medical proti krupicke, takze teraz neviem ci som tym uskodil, ale urcite som nepomohol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2007 10:36 Barča Re. Robo
No snad ty ostatní přežijou.
Buděš nějak dezinf. akvarko? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2007 10:32 Robo Re: Barča
Neviem co je to za chorobu. Su tri moznosti: Kupoval som rybky v jednej akvaristike, rastlinky od rataja, ale mozno som predavkoval akvarium pripravkom proti krupicke - multi medical (ale pochybujem, ze z toho mohli rybky pokapat)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2007 10:08 Barča Re: Robo
Tak to je mi líto.A odkaď si myslíš,že jsis tu nemoc přinesl? sad
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2007 09:45 Robo Re: Rorejs
Este vcera ako som napisal prispevok, nemal som problem s ostatnymi Rybami. dnes rano mi uhynulo 7 rybiek aj s bojovnicou. 4 som musel oddelit od spolocneho akvaria, maju take iste priznaky ako tie co uhynuli. Priznaky su: Biely povlak na chvoste a plutvach , pricom sa neskor plutvy rozpadavaju. Ryby prestanu plavat, stracaju stabilitu, zdrzuju sa pri dne alebo tesne pri hladine.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2007 15:52 Rorejs Re. Robo
Nekdy se muze na poranenych mistech vyskytnou sekundarni pliskova nebo bakterialni infekce. Docela rozumna mi na to pripada Esha 2000, ale to celkem draha zalezitost (cca 170).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2007 15:42 johanka Re: Robo
A si si celkom istý, že sa Ti ju podarilo naozaj celkom vyliečiť? Daj si pozor, aby si ju nemusel poslať do "nemocnice" / u nás výraz "nemocnica" znamená šetrný oznam, že rybička skončila svoj život, keď sa deti pýtajú, kde je - tak v nemocnici=WC ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2007 12:53 Robo – Beta
Na plutvach bojovnice sa spravil biely povlak a jej cervena farba vybledla. Viete mi poradit, cim by to mohlo byt sposobene? Pred pad dnami som ju vyliecil z krupicky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2006 14:51 Athaya Re: Petra
Aj ja som mala takuto bojovnicu co sa skryvala a tiez sa mi to nezdalo. Ale myslela som si, ze je to zatial asi len stres z prepravy z obchodu do noveho domova! hmm Neskor som si vsimla, ze jej zacali sednut plutvicky a potom viac a viac. Mala na tele take skvrny a o par dni mi zomrela! sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2006 14:54 Muž pantany [7] Re: Petra
nemat v akvarku zive rastlinky je velka chyba. to ze ti to ta zavojnatka zere niet sa comu cudovat - ved to je taka plevelna ryba jak slak. ja som ich teraz dostal ale este uvidim co s nimi budem robit. kupovat akvarko pre ne vobec nemienim ani vrazat prachy do techniky. krmim ich kazdy treti den o to menej seru. a zavojnatka fakt do 30 litroveho akva sa nehodi. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2006 11:17 Žena Mája [40] Re: Petra
Ahoj. Může to trochu ovlivnit teplota, pokud je v akvárku nižší. A taky nesnáší průvan nad akvárkem, takže je dobré mít krycí sklo. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 21:27 Petra Re: Rypka
Okej, koupim testy a uvidí se.... ten pH především...
Ta rybka nevyskočila z akvárka, to by jí možná zabil jen ten pád... byla v mističce s vodou, když jsem upravovala akvárko - a vyskočila z té mističky, která byla tak 10 cm vysoká...
Teď sem na bojovnici koukala, plavala si v pohodě po akvárku, nabaštila se a zase si zalezla do skály... divný hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 21:02 Žena Rypka [12] Re: Petra
Rybky vyskakujú z vody pri otrave...skutočne máš zrejme zlé hodnoty vody, ak to nezistíš a adekvátne nezasiahneš, tvoju bojovnicu nečaká dobrý osud...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 20:56 Žena katunka [158] Re: Petra
Vždyť ti tady všichni radíme, že bez testů ti nikdo neodpoví! A navíc si nemyslím, že by bylo nutné, aby ryby na krupičku umíraly, nehledě na to, že se krupici dá celkem lehce vyhnout používáním karantény.
Takže naposled, pokud nebudeš znát hodnoty vody, nečekej, že se tady od někoho něco dozvíš...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 20:38 Petra Re: katunka
Mě se nejedná o předchozí rybky, krupičku může chytnout skoro každý, ne. Jde mi o to, proč se mi betta teď schovává - jestli to není třeba stres z toho, že vyskočila z vody... Nebo že jí chybí živá potrava, já nevím, proto se tu s vámi radím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 20:28 Žena katunka [158] Re: Petra
No ty testy nejsou až tak drahý...v pohodě se vlezeš do 60ti korun...ovšem pokud radši vyhodíš peníze za nové ryby je to tvoje věc. Pokud ti ryby umírají tak asi něco v pořádku není a jenom okem to bohužel nezjistíš. Co se týče rostlin chce to vybrat takové druhy, které okusovat nebudou....a závojnatky se nejlépe cítí ve větším počtu...navíc mohou vyrůst až 20 cm a pak co? Anebo už předem počítáš s tím, že toho se ta tvoje chudinka nedožije? :-(

Edit: Nemusíš kupovat testy na všechno...stačí pH a No2 a NO3, Nevím sice kde bydlíš, ale testy od Rataje určo nikde 500 nestojí!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 20:27 Petra Re: Rypka
Proč? Že nechci vyhazovat 500Kč za testy? Při penězích nejsem a když někdo tvrdí, že ty testy seženu za 100Kč, tak kecá, nebo nebydlí tam, kde já. Snažím se, jak můžu, ale peníze nekadim jak závojnatka svoje ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2006 20:25 Žena Rypka [12] Petra
Asi by si svoj prístup k akvaristike mala prehodnotiť... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 20:17 Petra Re: katunka
Hodnoty vody nevím. Dřív jsem měla akvárko 60l a nic se tam nedělo, neodkalovalo se, netopilo se, nefiltrovalo se, bylo jen vzduchování, světlo a jednou za 2 měsíce se měnila voda a vše OK. Takže ani teď nechci kupovat zbytečně drahý testy.
A ohledně závojnatky - každý řiká něco jiného. Obecně se říká, že na jednu závojnatku 10-15l vody a když je tam sama, tak nevidím problém. ;-)
Kdyby to byla otrava NO2, tak by i ta druhá rybka byla divná, ale ta lítá jak praštěná - jako vždycky. A živé rostlinky nemá cenu kupovat, okusují je, i když mají rostlinnou potravu hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 20:02 Žena katunka [158] Re: petra
Nepíšeš jaký máš hodnoty vody... Vzhledem k počtu ryb a rostlin bych to tipla na otravu NO2, jinak závojnatka do 30ti litrů prostě nepatří!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 20:01 Petra Re: Lucík
Mam malé akvárko, 30l ( do dneška v něm byla jen bojovnice a ta malá rybka, dneska sem přidala 3 neonky a jednu závojnatku - už dřív jsem je měla, ale závojnatka umřela na nevim co a neonky na krupičku - betka nebyla nakažená ničím). Filtr je výkonný, od firmy atman at-f300. Vzduchování společně s filtrem. Svítím jim. Vodu neohřívám, drží se mi kolem 24°C. Žádné živé rostlinky. Krmím jen vločkovou potravou, občas dávám doplňkové rostlinné krmivo. Do vody dávám občas preventin a nitrivec. Odkaluji. Nepřekrmuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 19:52 Lucík Re: Petra
Musis povedet vic informaci,treba,jak mas velky akva,jakou filtraci jestli mas,teplotu vody atd.. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 19:40 Petra – Bojovnice
Hoj. V akvárku mam jednu bettu . Koupila jsem si jí začátkem října, byla v pořádku, držela se v horní části akvária. Před cca 14 dny mi vyskočila z vody, všimla sem si toho naštěstí včas a dala jsem jí zpátky do vody, vzpamatovala se, žrala, vše v pohodě. Posledních cca 7 dní se drží u dna, schovaná ve skále, jen občas vyplave na hladinu, pustí bublinku a zase se de schovat. V akváriu neni "terorizovaná", měla u sebe jen jednu rybičku, její název nevím, ale vycházejí spolu dobře. Málo jí, jinak na ní nic nepozoruji. Copak s ní je? Nechybí ji třeba něco v krmení? Poraďte prosím, je mi jí líto...
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [99]

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100276x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015?od=4901