Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 35 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2016 17:02 Luss95 Re: DaveLister
Testy na vodu nemam. Dala jsem ted odstat 5 litru tak to necham odlezet a vecer to vymenim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.03.2016 14:27 Muž DaveLister [478] Re: Luss95
Ne, pokud se poruší nitrifikace, tak se začnou hromadit toxické látky (amoniak a/nebo dusitany) a ryba začne být divná až když se jich ve vodě nahromadí kritické množství. Pokud máš testy, otestuj amoniak a dusitany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2016 14:24 Luss95 Re: DaveLister
A nebyl by divny uz od te doby a ne az dnes?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2016 13:58 Muž DaveLister [478] Re: Luss95
Výměnou dna se mohla narušit nitrifikace. Zkusil bych otestovat nebo vyměnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2016 13:53 Luss95 Re: Belisana
Dno se prave vymenilo za jemnejsi. Teplota 26°.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2016 13:38 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Luss95
Jestli se předělalo dno, mohly se změnit parametry vody. Bety jsou na to dost citlivé. A jak je to s teplotou vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2016 13:35 Luss95 Re: Belisana
Akvarko uz zalozene bylo jen se predelalo dno a pridaly dve kytky. Voda se vratila a jen se vymenila tretina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2016 13:23 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Luss95
To akvárko bylo založené ten den, co máš zapsanou prezentaci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2016 13:15 Luss95
Fotka k příspěvku Zdravím, od soboty mam novou betu, celou dobu byl akcni, pri splouchnuti prstem v akve ke me hned priplavala a dnes cely den jen polehava a nereaguje. Nevi nekdo co by to mohlo byt?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 23:16 Muž DaveLister [478] Re: hurvajz77
Na Oodinium u bettek mi fungoval dobře Oodinopur od sery, což není (nebo nebylo, už ho myslím nemají) nic jiného než měď (modrá skalice) 0.2-0.3 mg/L. Ale dnes jsou už asi lepší léky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 22:48 Žena Turbínka [2558] Re: hurvajz77
U jedné nemoci se nemusí objevovat všechny příznaky do puntíku popsané v knize. Zkus ohledně léčby pročíst tohle vlákno rybicky.net/forum/4564
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 22:26 hurvajz77 Re: Turbínka
Povlak asi ne. Myslím, že je krásně čistá. Zkontroluji povlak a mrknu, co je to obrněnka. Je zvláštní, že všechny ostatní bety ze stejného prostředí jsou v pohodě.
Edit: hmm, to jak píšou, plavání spíš u hladiny…mohla by to být obrněnka. Tady ta esha asi nic nezmůže. Zkusím přidat na teplotě a Anti-mykotin (acriflavin), tak by to snad mohlo pomoct. Zítra si ji lépe vyfotím, abych zjistil, jestli má na sobě bílé tečky. Asi dobrý tip, děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 22:22 Žena Turbínka [2558] Re: hurvajz77
Přemýšlela bych nad obrněnkou. Vidím správně povlak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 22:19 hurvajz77 – nemoc
Fotka k příspěvku Potřeboval bych poradit. Mám malé bojovnice, staré asi cca 3 měsíce a něco. Všechny jsou pořád spolu v 60L a nekoušou se. Před třemi dny jsem zjistil, že jedná rybka je divná. Nechodila ke žrádlu, ploutvičky má nějaké zakroucené a je mírně apatická, někdy má ale chvilky, jako kdyby chtěla rozbít akvárko. Plave zběsile sem a tam, občas naráží do skla. Dal jsem ji sólo do 10L akva, měním polovinu vody každý den a přidal jsem ji pár kapek Eshy2000. Když jí dám trochu žrádla tak si už vezme, ale chová se pořád stejně. Ví někdo, co to je a jak na to?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2016 22:41 JoKa Re: TomášB
Malá plastová nádržka = cca 8litrů
Přerostlá pet lahev, ale pořád pet lahev...
Budeš oponovat, že jsi na netu našel, že jiní to tak dělají. Jasně, dělají, ale až od doby, než jsou samci separováni. Do té doby jsou v odpovídajících litrech a denně, ne-li častěji, se jim mění voda a kvalita té vody neklesá... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2016 20:14 R Muž romant [27987] Re: TomášB
Tak někdy tomu nezabráníš ani když se snažíš sebevíc, chce to dodržovat hygienu, žádný zbytky potravy a když je nutno pomoci si častější výměnou vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2016 19:59 Muž TomášB [12] Re: romant
V jakých podmínkách tedy takhle malé rybky od vytření až do větší velikosti chovat, aby se tomuhle zabránilo?
Malá plastová nádržka = cca 8litrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2016 19:54 R Muž romant [27987] Re: TomášB
Malá plastová nádržka, žádní spotřebitelé disíkatých látek, krmení na hladině, což posléze spadne na dno a bude plesnivět, výměna vody jenom 2x týdně. Ne, nedá, je to neléčitelné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2016 19:47 Muž TomášB [12] Re: romant
Nicotnějších podmínkách? To znamená konkrétně co? Takže se s tím nic nedá udělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2016 19:39 R Muž romant [27987] Re: TomášB
Problém s plynovým měchýřem, neléčitelné, obvykle vzniká v nicotnějších podmínkách.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2016 19:19 Žena katez [1] Re: TomášB
To nevím co je to za nemoc ale asi před měsícem jsem měla podobný problém s bettou akorát naopak klesala ke dnu a nemohla vyplavat nahoru a potom i umřela. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2016 19:14 Muž TomášB [12] – Malé bojovnice - nadnášení
Ahoj, na silvestra se mi vytřeli bojovnice, jenže přesně ten druhý pár v druhém akváriu, než sem měl připravené na odchov. Takže ze všech těch několik set malých vylíhnutých rybek přežili do dnešního dne pouze tři. Mají nyní lehce přes centimetr. Mám je v takové malé plastové nádržce, vodu mají 28 stupňů a vzduchuju jim tam. Vodu měním tak 2x do týdne. U jedné z nich ale nastal nedávno problém, že ji nadnáší voda. Musí plavat pouze u hladiny, dolu plave pouze velkou námahou a hned zase plave nahoru. Má někdo zkušenost co s tím? Chtěl bych, aby po třech měsících námahy alespoň tyto tři přežili, protože mezitím asi před měsícem se mi dostala nějaká nemoc do hlavního akvária a odnesli to obě chovné samice. Děkuji moc za pomoc. Dávám odkaz na video.

www.youtube.com/… :-) :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 21:41 Hopecz Re: niky
Zatím jsme mu dali to, co žral předtím - ještě nám trochu zbylo, naštěstí.
Ale žerou to i jiné ryby, například čichavci mu to hrozně rádi kradou, a těm nic není. Hm. Možná to prostě nesedlo jen Nemovi. :-)
Díky. Rozhodně to zkusím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 21:30 Žena niky [13] Re: Hopecz
Pro začátek bych se zaměřila na krmení. Některá krmiva dost bobtnají, což rybu táhne bokem vzhůru. Den, dva nekrmit a uvidíte jestli to je právě krmivem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 21:00 Hopecz – Beta se přetáčí na bok a schovává se
Tak nevím, možná už jsem stejný dotaz poslala asi před deseti minutami, ale nikde se tu neobjevil, takže se zeptám znovu.
Dcerka dostala k Vánocům samečka Bety v pětilitrovém akváriu. V lednu jsme ho přestěhovali do 100-litrového s několika rostlinami, dekoracemi a kamarády - párek čichavců, šest dánií a jedna přísavka thajská. Přidali jsme filtraci, topení a světlo a drželi teplotu na konstantních 26°C. Asi před čtrnácti dny jsme akvárium přestěhovali a celé předělali. K původním rostlinám jsme přidali několik nových, aby vzniklo větší množství úkrytů a pořídili jsme několik jedinců Neritina Zebra. Filtr i topné tělísko jsou původní, ale změnili jsme světlo. Také nemáme akvárium přikryté, protože se sklo při přesunu rozbilo (lidská blbost). Dnes ráno se začal Nemo (tak dcerka pojmenovala Betu) přetáčet na bok. Už pár dní se schovával, ale žral normálně. Dnes se mi zdálo, že ho jídlo tolik nezajímá jako obvykle. Několikrát prohnal čichavce a oni jeho, ale většinu dne se držel u dna, což nikdy předtím nedělal. Vyměnila jsem 1/3 vody, ačkoli jsem ji měnila v pátek a vyčistila filtr. Protože Nemovi začalo dělat problém plavat proti proudu filtru, otočila jsem filtr ke sklu, aby byl proud menší. Nic z toho nepomohlo. Takže jsme s dcerkou Nema odlovily a přestěhovaly zpět do 5-ti litrového akvária. Asi po hodině už vypadá lépe, i když se stále trochu přetáčí na bok. Co může být špatně ve velkém akváriu? A mohlo by to být změnou stravy? Nedávno jsme mu pořídili jiné krmení.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2016 18:41 Žena Turbínka [2558] Re: Freddy
To se nedivím, v tom plivátku. A to nové - asi čerstváček a taky zaděláno na problémy. Pojď s kůží na trh, zaregistruj se, udělej prezentaci toho většího akárka a v tom malém měň vodu, pak se můžeme někam hnout :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2016 18:37 Freddy Re: Turbínka
On mi vyskočil ještě z betárka, ve větším ještě nebyl. Mám 54 l set, kde byl i kryt se světlem. Mám tam Tetry měděné a duhové, Živorodky a pancéřníčky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2016 18:27 Žena Turbínka [2558] Re: Freddy
Ty tu rybu solidně doděláváš chemií. Denně měnit hezky vodu - bez chemie (max torben), zatopit a ještě nám pověz o tom větším s kamarády - jak vypadá a co tam je, jak je velké, tam někde se najde důvod proč vyskočil... A pořiď krycí sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2016 18:24 Freddy – Fleky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím,
nedávno jsem dostal beťáka k narozeninám v betárku a rozhodl jsem se, že mu pořídím větší s kamarády. Ovšem nyní se ho tam bojím dát, protože mi vyskočil z akvárka a po pár dnech se mu objevil za hlavou takový lesklý, šedivý flek a rozrůstá se, a další malá bíla skvrnka je u ocasní ploutve. Začal plavat tak nějak křečovitě, stále má jakoby nahnutý konec do leva a skoro vůbec neplave. Dneska se mi dokonce zdá tak nějak nafouklý. Původně jsem si myslel že je to plíseň a tak jsem ho začal léčit. Vodu jsem ohřál na 28° a použil jsem dle návodu Acriflavin, po několika dnech žádné zlepšení, byl jsem se poradit a měním každý den vodu. Začal jsem mu kapat Preventin a stále se to horší. Už si vážně nevím rady. Bojím se aby od něj ostatní ryby něco nechytli když by jsem ho dal k ostatním sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.03.2016 17:51 Žena Turbínka [2558] Re: Nikča
Druhej břeh, tohle lepší nebude a než pořídíš další rybu, zamysli se nad podmínkami v nádrži.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2016 14:35 R Muž afc1886 [14681] Re: Nikča
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2016 13:05 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Nikča
to vypadá na vodnatelnost :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2016 12:23 Nikča – Betta
Fotka k příspěvku Zdravím vás všechny, chtěla jsem se zeptat jestli náhodou evíte čím může být to že se mi betta nafoukla, vypada jako by byla naježená :/ Přídávámi foto aby jte viděli, není na ni moc pěkný pohled. foto je pořízeno, když jsem ji čistila vodu, včera byla ještě normální a dneska ráno vypadala jak kdby měla prasknout, stalo se to někomu? :-( :-( :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2016 22:52 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Tojsouvěci
Tak to jsi mě nepotěšil. :-O Úplně starý ještě nebude, mám ho teprve od října. No, zatím ještě žere a chová se vcelku normálně, tak mu dám ještě trochu času a uvidím. Díky. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.03.2016 22:28 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: Kaira
Irenko,u tebe o kvalitě vody nepochybuji,takže teoreticky faktorů může být víc:stařecká sešlost a selhávání životních funkcí,nebo problémy bakteriálního původu.Nechci strašit,ale v tomhle stadiu bych se z Bettou rozloučil,než abych ji utrápil v drahých dryjácích. ;-) stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2016 19:23 Žena Kaira [919] - Labyrintky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím a prosím o radu. Asi před týdnem jsem si všimla, že má beťák na hřbetě malou bílou skvrnu. Skvrna se zvětšuje, dnes vypadá jak je vidět na fotkách. Přitopila jsem mu na 29°C, napřed jsem zkoušela léčit Eshou2000 (ta mi po 3 dnech došla), ale nemělo to žádný efekt. Aspoň jsem tedy měnila denně vodu, ale stejně se to nelepší. Co s ním? :-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2016 20:38 R Muž romant [27987] Re: Lukasinho
Kvalita prostředí především.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2016 20:37 Muž Lukasinho [0] Re: romant
Jak tomu předejít? mám v akvu další ryby, tak aby taky nedostaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2016 19:55 R Muž romant [27987] Re: Lukasinho
Hmm, má to za pár, hnusně řečeno. Máš tam dva problémy, vnitřní parazity a bakteriální nezdobu zároveň. Pokud se chceš pokusit o záchranu, tak v separé nádrži aplikuj Bactopur direct dle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2016 18:27 Muž Lukasinho [0] – nemocná samička
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, na samičce bojovnice jsem objevil jako by díru v boku (viz. foto), straní se snaží se otírat o listy, teď jako by těžce dýchá pod vodou (rychle hýbe žábrami, vím že mají labyrint tak se mi to jeví divné). Nevíte co to je a jak to léčit? Díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 17:01 R Muž romant [27987] Re: Walhalla
Těžko to od klávesnice rozseknout, je klidně možný že má nějaký začínající problém uvnitř, jako třeba střevní parazity, nějaký bakteriální problém, je toho opravdu hodně, o co by se mohlo jednat. Dal bych tomu opravdu ještě čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 16:58 Walhalla Re: romant
Ano ďakujem
Také sú plány ale zatiaľ mi na akúkoľvek potravu kašle
Uvidíme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 16:55 R Muž romant [27987] Re: Walhalla
Fajn, doběhnout léčbu eSHou, teplotu držet kolem těch 26 st, pravidelně týdně měnit 1/3 objemu vody, možno přidat nějaký výluh, třeba Torben, listy mandlovníku mořského, pestou stravu, ale nepřehábět to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 16:51 Walhalla Re: romant
Esha 2000
To s neonkami ešte nie je isté záleži od jula
Keď nič pôjde do vlastného 20 l akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 16:46 R Muž romant [27987] Re: Walhalla
Čím tu plíseň léčíš?
Edit: Musíš si vybrat ryby i podle svých nároků na telotu vody a Betty jsou teplomilové a nemělo by to klesat pod 26 st.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 16:45 Walhalla Re: romant
4 dni tam kvôli tej plesni mal skoro 30 a stále nežral budú s nim neonky tak neviem ako s tou teplotou...
Tušíš ako dlho vydrží kým na ňom bude vidno že je hladný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 16:40 R Muž romant [27987] Re: Walhalla
Přitlačil bych jak na teplotu, tak na množství měněné vody, na 27-8 st. a 1/3 objemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2016 16:36 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Walhalla
V prezentaci píšeš 23 st. a že máš v plánu měnit 10 litrů, takže to asi není jen aktualizované
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 16:34 Walhalla Re: romant
Ahoj
Myslím že je to v prezentácii
Je tam 25,5 stupňov a vodu mením raz za týždeň 20 l ale teraz to bolo dvakrát do týždňa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 16:29 R Muž romant [27987] Re: Walhalla
Jaká je teplota vody a jak často a kolik vody měníš?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [35] ...... 99

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100243x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015?od=1701