Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2019 20:13 R Muž Anthrax [4739] Re: Ema5
Žádnou plíseň tam nevidím. Léčivo moc neznám. Nevím na základě čeho ti ho někdo doporučil. Tím neříkám že poradil špatně. Ale asi by ses měla řídit radamada jen jednoho člověka... Pokud měnit vodu tak pořádně. Pokud „léčit“ tak pořádně, podle návodu.
Edit: www.hu-ben.cz/…
„akvarijni rostliny je potřeba během léčby odstranit“
Ano léčivo podávané nablind může klidně věci zhoršit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2019 19:47 Ema5 Re: Anthrax
Ok a ty kapky tedy nedávat? anti-mykotin? Ten jsem dala do akvárka cca 4-5kapek, mám sv. zelenou vodu, nebude to vadit rostlinám? Mám teď tedy denně měnit 1/3 vody a vyčkat? To, že jsem tam dala to léčivo bude vadit a může to celé ještě zhoršit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2019 19:46 Ema5 Re: Cyklohentán
NO2 bylo ok, NO3 je bohužel špatné. Před propláchnutím dna bylo obojí ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2019 19:41 R Muž Anthrax [4739] Re: Cyklohentán
Když má filtr který běží, tak mi zvýšení NO3 přijde po zásahu do dna reálné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2019 19:34 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Ema5
Nemyslíš tým NO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2019 19:33 R Muž Anthrax [4739] Re: Ema5
Pokud máš funkční zaběhlý filtr a přidala jsi plovoucí rostliny, tak by to měsíc být nemusel. Ale zabíhání akvária není pouze o dusíku a trvá to opravdu dlouho.. Musí si to prostě pořádně sednout. Ty ploutve má podle mě právě z toho že ta nádrž se ti ještě nepovedlo ustálit a už jsi ji zase vyčistila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2019 19:25 Ema5 Re: Anthrax
:/ ok. Tj. teď to zas bude cca měsíc než se zbavím té zvýšené hladiny NO3?.. a ty ploutve, co to může být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2019 19:24 R Muž Anthrax [4739] Re: Ema5
Komplet proprání dna = víceméně znovuzaložení akvárka. Přidal bych na frekvenci výměny vody a příliš nekrmil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2019 19:15 Ema5 Re: ctibum
Vždyť jsem psala, že rybku mám cca 1/2roku, měsíc jsem tvořila nádrž, pak tam žila. Protože pořád ta ploutev se nelepšila, měla jsem zato, že je špinavé dno, proto jsem proprala komplet dno, písek, stěny akvárka :-/ po změření hodnot mi vylítlo NO3 a dnes jsem aplikovala ty kapky pouhých 5kapek..
Edit: A rostliny jsou nové pouze ty plovoucí piscia, vallisneria a hygrophila. Zbytek: anubis, plovoucí a ty s velkými listy, ty už mám z dřívější doby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2019 19:11 R Muž ctibum [6868] Re: Ema5
No já že mi ta nádrž přijde taková jako fungl nová... Dno, rostliny, nikde náznak zaběhnutí...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2019 19:02 Ema5 Re: ctibum
Já už jsem sem kdysi psala.. rybku mám cca 1/2 roku.. nádrž jsem postupně zařídila a zaběhla a hodnoty vody pak byly ok. Už v ní normálně pak žila x měsíců a vše bylo ok. Ale začla jsem pozorovat tu ploutev a nezlepšuje se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2019 18:55 R Muž ctibum [6868] Re: Ema5
Kdy byla založená nádrž a za jak dlouho do ní šla ryba...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2019 18:43 Ema5 – Betta ploutev
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o radu. Betta má slepenou hřbet. ploutev, povislou. Vodu jsem kontrolovala, No2 a No3 byly v pořádku. Plave, jí, vše ok,až na to, že se zhoršuje ploutev, a také na ocasní má sv. šedý flíček. Teplota je 28/29C, odkaluji a měním vodu z 1/3 1x 5dní, běží filtr. Napadlo mě, že špatně čistím písek, odkaluji dno, tak jsem komplet propláchla, částečně vrátila původní vodu a doplnila novou odstátou. Vylítlo No3. Dnes jsem na doporučení zakoupila plovoucí rostliny + anti mykotin, dala jsem jen 4-5kapek, voda se zabarvila do sv. zelené barvy. Poradíte co je Bettě a jak to dát dopořádku? Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2019 06:19 R Muž afc1886 [14655] Re: Nikola
I to je možné, že neonky dorážejí na bettu. Fotka betty i celého akvária by se víc než hodila, ideální by bylo se zde zaregistrovat a vytvořit prezentaci nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2019 23:47 Nikola – Betta
Dobrý den,
mám akvárko 54l. Mám tetry, neonky, pancěřníčky a jednoho bettu samce. Všimla jsem si, že neonky dorážejí na bettu a občas ho kousnou do ocasu. Měla jsem již jednoho bettu, ale nevydržel dlouho. Myslela jsem, že sem ho už koupila nemocného, po pár dnech ztratil barvu a měl oslizlý ocas, přitom podmínky měl správné. Teď si však nejsem jistá, jestli to neměl od neonek. Nevíte prosím, zda můžou být pro něj hrobou? Ostatní ryby si ho nevšímaj. Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2019 23:46 Acomys
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku mohl byste mi někdo poradit co dělám s touhle rybou blbě? Koupila jsem ho na začátku února, od té doby se mu postupně trhá ocasní ploutev, pak má v levo za hlavou jakoby rozcuchaný šupiny, nejdřív jsem myslela, že se někde praštil při přepravě, ale vůbec se to nelepší a ani nehorší, občas mi přijde jako by z toho vykukovalo bílá nitka, jen asi půl milimetru, ale hned zmizí. Z pohledu šikmo zpředu to vypadá jako poprášené moukou, nebo jako počínající plíseň, ale přímo z boku to skoro není vidět, jen jsou ty šupiny nadzvedlé. Zatím mu to nijak neléčím - netuším, co to je, jestli parazit, nebo co? Dneska jsem si navíc všimla, že má prasklý horní ret. Krom toho mu na hřbetní ploutvi roste malá ploutvička. coze
Teplotu v akva má 30°C, přidala jsem trochu himalájské soli (0,1mg/l asi?), jinak nic, prezentace Valisnerie (30l, zarostlé, malý filtr, snažím se měnit 10-20% vody 2x týdně, v současné době jen jedna další ryba, samec p. gracilis, kterého beťák nahání, žere, plave normálně)
Teď pro něj zabíhám novou nádrž, budu ráda za připomínky jak ji pro něj lépe zařídit.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2019 13:41 Žena Maya [30] Re: ctibum
Dnes jsem ji odvezla k TRAMTRE ... libilo se mu tam- plaval mnohem vic a u hladiny skoro nebyl- tak uvidime...ale zveda se mu ten zadek :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2019 13:25 R Muž ctibum [6868] Re: Maya
Usmrtit byste ji měli, jinak to je týrání. Nemusíš ji nutně vzít nožem, nebo paličkou, když na to nemáš, i když je to nejrychlejší. Jde to i jinak, viz odkaz, co jsem dal. Třeba ledová lázeň. Hlavně ne bublinková voda, ta u Betty nefunguje!
Jinak zvažte, jestli tedy něco chovat. Usmrcení v případě nutnosti k tomu prostě patří...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2019 10:30 Žena Eillen [645] Re: Maya
Jak píše Anthrax. Za tohle nemůžeš. Snažila ses pomoc, ale prostě už to na tu rybu bylo moc.
Pro další betu teď budeš mít možnost vylepšit akvárko a uvidíš, jak se jí pak bude dobře žít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2019 10:20 R Muž Anthrax [4739] Re: Maya
To bohužel nepomůže. Hlavu vzhůru, nezemřela kvůli tobě. Ale hlavně protože ti pověsili v obchodě na nos bulíky. Chápu, že to není pro tebe nic příjemného ale to se stává. Vodoléčba nezabrala a v tomhle stavu už to fakt nemá cenu prodlužovat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2019 10:18 Silviebaris Re: Maya
Ono už ;-) asi teď nic neudělaš,přelozit do jineho akvaria je to stejný,jako když ji teď usmrtíš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2019 10:13 Žena Maya [30] Re: lacewings
A nemuzete si ji nekdo vzit,kdo ma lepsi podminky? Nechci ji zabit kvuli me blbosti. Jakmile zajedem akvo,tak si ji vezmu zpet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2019 09:26 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Maya
-udělejte co je Vám zde předkládáno, ryba nemá šanci za těchto podmínek k přežití ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2019 08:14 Žena Eillen [645] Re: Maya
Jenže takhle ji zbytečně prodlužuješ trápení. Já to dřív taky nedokázala, ale když je to třeba, tak to prostě překousnu. Kdyby měla ryba šanci nikdo by ti tu neradil ji zabíjet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2019 07:36 Žena Maya [30] Re: ctibum
Nemuzu ji zabit... to nee.. no . nezabiju nic. Mys z domova vyhanim a jeste bych si ji pohladila.... na to nemam.musi to dat kluk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.03.2019 22:37 R Muž ctibum [6868] Re: Maya
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.03.2019 21:47 Žena drvi [2894] Re: Maya
Usetři ji trápení. Až poradně zařídíš a necháš zarůst akvo, tak to zkus znovu, s jinou rybou, bett je spousta, jedna krásnější než druhá. Pak bude mít větší šanci
A jestli jsi z Prahy, tak na Pankráci na burze mívají tak nádherný kousky a v celkem dobrym zdravotnim stavu, uvidìš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2019 20:03 Žena Maya [30] Re: Anthrax
Fotka k příspěvku Dnes stale pri hladine a zacina se stacet na bok :-O
Na ty hlavicce ma nejaky hnedy mista (ted vubec nevim zda to mela)
Ale ty ploutve ma takhle ikdyz plave- vubec je neroztahne
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2019 09:32 R Muž Anthrax [4739] Re: Maya
Filtr nech běžet jak je, zasahuj do něj co nejméně. Čisti ho až když se zanese tak že citelně poklesne průtok. Potřebuješ aby se ti v něm usadily mikroorganismy potřebné ke zdravému fungování nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.03.2019 08:24 R Muž afc1886 [14655] Re: Maya
Měň teď tu vodu, dej tam ten ružkatec od Tamarky ( palec ) a dokup ty další rostliny. Nic víc zatím udělat nemůžeš.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2019 08:23 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Maya
Keď budeš mat dosť rastlín tak nie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2019 08:22 Žena Maya [30] Re: Anthrax
Ok. Dik
A jeste dotaz,mam nejak myt filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2019 07:37 R Muž Anthrax [4739] Re: Maya
Ne, to bych nedělal. Proč myslíš, že mu bude lépe v něčem menším? Když ho přendáš z jedné nezajeté nádrže do druhé, tak to bude spíš na škodu.
Tady se ti pak bude líp bude držet stabilita. Malé nádrže nejsou pro začátečníky nic jednoduchého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2019 07:28 Žena Maya [30] Re: Anthrax
A nemam mu koupit male akvo aby se dal dohromady? Nebo to by byl pro nej dalsi stres? Stale zije ale porad u hladiny-zatukam na sklo a nic;( ale takhle se choval i v krame. Coz mi vysvetlili,ze je najedenej a odpociva :( tone rozzureny jestli bude nejake priste , tak od chovatele-pokud nekdo takovej je... nojooo jsem z toho spatna :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2019 21:03 R Muž Anthrax [4739] Re: Maya
S tou vodou, bych to zkusil alespoň týden. Ono se uvidí brzo, jestli to pomůže nebo ne. A krmení stačí opravdu málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2019 20:31 Maya Re: Anthrax
Doufam,ze to da...
Jeste mi reknete, jak dlouho menit tu vodu a jak dlouho ho krmit ob tri dny a kolik tech granulek?
Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2019 17:19 R Muž afc1886 [14655] Re: Maya
Třetina denně bude dobrá a to krmení jak napsal Anthrax.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2019 16:55 R Muž Anthrax [4739] Re: Maya
Maya napsal: nevim co s nim muze byt?
Je v nádrži která není pro jeho život zatím vhodná. Není tam vytvořená rovnováha, takže tam lítají různé škodlivé latky, které by v zaběhlé nádrži nebyly. Proto ryby (a betty obvzlášť) se do takto čerstvých nadrží nedávají.
Krom toho co napsal afc1886, bych ještě omezil krmení na nezbytné minimum (trošku jednou za 3 dny).
Edit: Potřebuješ hlavně nějaký rychlerostoucích nenáročný plevel. Čím víc, tím líp. Např:
rybicky.net/atlasrostlin/egeria_densa
rybicky.net/atlasrostlin/pistia_stratiotes
rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
Pro porovnání se podívej jak vypadají správně zarostlá bettárka.
rybicky.net/nadrze/26432
rybicky.net/nadrze/20090
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2019 16:53 Maya Re: afc1886
Rekli mi,ze rostlinky staci.kolik jich mam jeste dokoupit? Jeste tam bude drevo-ale zatim nekleslo.
Menit kolik cca vody? 1/3 nebo 1/2?

Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   11.03.2019 16:32 R Muž afc1886 [14655] Re: Maya
Začni každodenní výměnou části vody o stejné teplotě a co nejdříve přidej co nejvíce živých rostlinek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2019 16:28 Maya – Neplave
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den, minuly tyden jsme udelali akvarko (bez rostlin) po 4dnech jsem pridala rostliny a vymenila vodu v sobotu. Za 3dny jsme dali bettu -vcera. Vcera plaval, polehaval a dneska je pouze u hladiny a nic neresi. Neplave moc. Najist dostal 3granulky.
Jsme zacatecnici a nevim co s nim muze byt? Vodu ma cca 28st.dekuji za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   05.03.2019 09:07 R Muž Anthrax [4739] Re: Kar
To chce rostliny, živé, rychlerostoucí, nenáročné. Odčerpají z vody škodlivé látky. Plastové jsou k ničemu a betty jsou zrovna z těch ryb, které milují prodírání se rostlinama a o ty plastové se mohou poranit. Navíc bych řekl že ty ryby na sebe všude vidí a nemají se jedna před druhou kam schovat až si půjdou po krku.
Tohle není žádná karanténa, v tom se tomu beťákovi dobře neudělá, spíš ho to postupně udolá.
Edit: Jen pro porovnání. Všimni si, jak jsou zarostlé nádrže pro betty.
rybicky.net/nadrze/20090
rybicky.net/nadrze/26432
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   05.03.2019 09:07 R Muž afc1886 [14655] Re: Kar
V obou akváriích tu rybku akorát trápíš. Zariď jí pořádné akvárium s hodně živými rostlinkami a když se tady zaregistruješ, dostaneš hodně užitečných odkazů k prostudování. ahoj
EDIT- tady máš ty odkazy
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2019 09:01 Kar Re: Cyklohentán
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku foto obou anvariju teplota ve větším akvarku je okolo 27 stupňů bohužel u druhého nemám jak posoudit kolik přesně
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   05.03.2019 08:18 R Muž Anthrax [4739] Re: Kar
Kar napsal: Akvárium mám týden, Tak tady je jádro pudla. Ryby (betty obzvlášť) do čerstvé nádrže nepatří. Ať si tvrdí prodejci co chtějí. Ostatně některým z nich finančního hlediska nemocná ryba celkem vyhovuje. Jaká tam je teplota? Denně bych měnil část vody (1/2 - 1/3) v obou nádržích a krmil minimálně (třeba malinko jednou za tři dny). Nic víc, žádné zásahy do filtru, žádné hurá akce ve smyslu čištění všeho atd.
Kar napsal: akvárium umyla a vše preprala v vařicí vodě.
Tohle je naprosto špatně. Jestli to má být jako příprava prostředí pro život ryby... V akvárku se musí ustálit prospěšné mikroorganismy, které zajišťují chod nádrže. Ale než se tam vše ustálí (a že to nějaký týden, spíš měsíc trvá), tak tam probíhají pro ryby škodlivé procesy. Tímhle jsi tu rovnováha co se tam začala tvořit zabila a celý záběh začíná na novo. Z velmi krátkodobého hlediska byla nádrž sterilizována ale jinak je to to nejhorší co se dá udělat...

Těžko soudit z jedné fotky, proto by byla žádoucí ta prezentace, ale nezdá se, že by v nádrži byl dostatek rostlin. Rostliny by tomu pomohly.

Kar napsal: tři ryby bettu samce (který je vedle ) a dvě samice. No tohle je taky celkem riskantní podnik, ne nadarmo je český název té ryby bojovnice.... Předpokladem aby to mohlo fungovat je hustě zarostlá nádrž.

Edit: Léčivo na tohle nepomůže. Je to o životních podmínkách, to akvárko se musí prostě zaběhnout. Takže bych měnil vodu a doufal, že to ryby dají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2019 08:04 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Kar
Fotka celého akvária by bodla. Aká je teplota? A tým vyčistením celého akvária sa veci len zhoršia. Je to ako by bolo akvárium založené znovu hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2019 07:48 Kar Re: Anthrax
Fotka k příspěvku Akvárium mám týden, a prozatím jenom tři ryby bettu samce (který je vedle ) a dvě samice. Léčivo používám multi-medikal, ostatní dvě betty jsou zdravé při vsimnuti kdy samec nebyl Ok jsem cele akvárium umyla a vše preprala v vařicí vodě. Ryby mají pro sebe 60 L.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2019 07:19 R Muž Anthrax [4739] Re: Kar
Chce to nějaké bližší info. Jaké léčivo bylo použito? Jak vypadá nádrž ve které ta betta byla? Jak dlouho byla založená bez ryb? Co tam máte dál za ryby? Jak dlouho máte bettu? A ta karenténa je na tom jak? Fotka ryby by byla více než žádoucí. Stejně tak prezentace akvária s maximem konkrétních informací: rybicky.net/nadrze/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2019 23:53 Kar – Betta bojovnice plíseň a polámané ploutve
Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Mám doma bettu bojicnici samce ale před par dny se mu ukázal malý bílý flek podle toho co jsem našla zdrejjmne jde o plíseň. Dala jsem ho tedy zvlášť do karantény a koupila léky dle uvážení pana ve zverimexu ale prošly už 3 dny a začala se mu třepit a lámat zadní ploutev. Drzim ho v teple a vodu čistím ale nic nepomáhá, plave a krmí se jak před tím na chování nic není ale začínám se obávat ze dlouho už nebude. Předem dekuji za vaše rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2019 23:51 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: sizor
-teplotu minimálně na 28
-Dajana krmení vyhodit (osobně si myslím ,že problem je v krmení a teplotě ,tím vzniklý problem trávicího traktu)
-pokud stav u betty bude setrvávající ,zvedněte teplotu na 30 -pozvolna ne šokově
-případně se ozvěte ,ale již s prezentací ;-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 99

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100191x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015?od=651