Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 38 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 20:37 R Muž romant [27987] Re: pato
Teplotu ne nižší 25 st. Vyměnit polovinu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 20:35 pato
Ahoj cera som si kupil samca bojovnice a od kupenia je neaky divny.
V akva lezi na boku a ked priplave za nim samica bojovnice tak sa da do normalnej polohy nechce plavat na dno.
Poradte mi ci je chora.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.01.2016 04:34 R Muž romant [27987] Re: Adél
A co od nás čekáš? Že se každej podívá do svý křišťálový koule a bude věštit? Těhle výkřiků je plnej internet a stejně tak je plnej relevantních informací, jak se o betty správně strarat, aby nedocházelo k podobným situacím. Tak třeba zdejší atlas, kde na kartě daný ryby nalezneš základní penzum inforamcí, který když se dodržují, nemusí se potom, takto spisovat. Pokud to s chovem těchto ryb myslíš i do budoucna vážně, doporučím návštěvu těchto stránek www.splendenspower.cz . Jinak podle mě rybu zabili nevhodný podmínky v akváriu kde pobývala a ve finále jí udolalo nadměrné množství bakterií a to jak vnitřně, tak vnějšně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.01.2016 21:39 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Adél
Podle toho popisu se toho moc zjistit nedá, tipuji to na špatné podmínky v akváriu, ale o něm jsi nic nenapsala. Proč jsi to nezačala řešit dříve, když začala "být jiná"? :-( , třeba se dalo ještě něco zachránit ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2016 21:18 Adél
Dneska mi umřela bojovnice pestrá. Nevíte čím to mohlo být? Delší dobu už byla taková jiná a pak už neplavala, ležela na zemi akvárka nemohla plavat a její ploutve byli hrozně u sebe a úplně slepený a nehejbala se ani 5 dni nejedla jen ležela ještě dýchala ale pak už spadla na zem akvárka přestala dýchat a ani plavat už jí nešlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2015 23:48 Klara Re: romant
Omlouvám se že jsem neodpovídala. Filtr jsem měla neustále zapnutý ale nepomohlo to a bohužel před několika dny mi umřel. sad sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2015 21:31 R Muž romant [27987] Re: Klara
Jj, máš v akváriu hodně N látek, který mu ale vůbec nedělají dobře, pořádně mu tam vyvětrej to několikrát po sobě, tak 2-3 dny, po tu dobu ničím nekrm, filtr nech zapnutý neustále a to i v noci, prostě nonstop a měl by se spravovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2015 21:28 R Muž afc1886 [14704] Re: Klara
Proč vypínáš filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2015 21:27 Klara Re: romant
Děkuji za odpověď. Čistila jsem dva dny po sobě. Přestal jíst potom co jsem mu několikrát zapoměla pustit filtr. A v obchodě říkali že by měl být ještě docela mladý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2015 21:20 R Muž romant [27987] Re: Klara
Intenzivní výměny vody, to bych aplikoval, dno odkalil a bude se vidět, je-li to vodou a nebo stářím.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2015 21:17 Klara – Beťák nejí
Ahoj, prosím o radu. Mám beťáka půl roku. Má na těle něco jako šedý povlak ale moc není vidět co přesně to je. Moc neplave, leží na dně a překlápí se na bok. Už čtyři dny nechce jíst. Krmila jsem vločkama a dnes jsem mu koupila patentky ale ty taky nechce. Teplota je 25-28 stupňů. Přestal jíst potom co jsem mu koupila nové rostliny ale povlak už měl před tím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2015 17:40 R Muž romant [27987] Re: Sally
Ano, i to se může stát, což není nějaký výsměch, to je jenom jedna z možností, jak se to bude vyvíjet, ale když budeš poctivě měnit tu vodu, omezíš krmení, což je jeden z dalších důvodů, proč se bude voda i dále tzv. kazit, nebo-li tam budou stále ve větším množství zůstávat ony škodlivé N látky, tak to jistě nemusí dopadnout zle. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2015 17:36 Sally Re: romant
OK, no jen doufám, že mi tam nezbudou jen ti pancéřníčci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2015 17:01 R Muž romant [27987] Re: Sally
Ty pancéřníčky do budoucna, tedy velmi brzkého, někomu daruj. Je to pro ně stresárna, jak objemová, tak množstevní, jsou to klasický hejnový ryby, který když mají kolem sebe partu a řádnější rozplavbu, teprve tehdy se ukáží jako zajímavý obyvatelé. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2015 16:49 Sally Re: romant
Díky za rychlou odpověď. OK, budu pokračovat ve výměně odstáté vody. Ale ještě jsem zapomněl, že tam mám dva pancéřníčky zelené a ti jsou OK. Je možné, že by měli větší odolnost na NO...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2015 16:01 R Muž afc1886 [14704] Re: Sally
Sám víš odpověď,začátečnická chyba.Ta častá výměna vody je na místě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2015 16:01 R Muž romant [27987] Re: Sally
Denně měnit klidně polovinu vody, bez ničeho. Pokud byl v kondici, vydrží klidně 3 týdny bez krmení, krmit bych začal až tak za 3-4 dny, pokud je na dně nespotřebovaný krmení, stáhnout odkalovačem. Jinak eSHa nitrifikační bakterie neničí. Teplotu vody ne nižší než 25 st.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2015 15:54 Sally – Betta - nemoc
Ahoj, potřebuji poradit od zkušenějších akvaristů. Máme Bettu asi 10 měsíců, prozatím vše OK. Ale minulý čtvrtek jsme udělal "začátečnickou" chybu a kompletně jsme umyl akva i s filtrem. V pondělí začal být Beťák neaktivní, leží na listu nebo na topítku a vydechuje bublinky, nežere. Je trochu tlustější, ale to už od začátku, dost ho překrmujeme, ale oči vyboulené nemá a šupiny odstáté taky ne. O vodnatelnost, tak snad nejde.

Akva cca 15l (vody), filtrace, topítko, LED osvětlení, mechová kulička, umělá rostlinka a kameny. Teplota vody 27-28°C.

Zprvu jsem myslel na nějakou bakteriální nemoc nebo plíseň (viditelného na něm ale nic není), tak jsem aplikoval eSHa 2000, dle návodu (plus káv. lžička soli). Včera mě ale napadlo, jestli to nemůže být důsledek nezaběhnutého akva, tak jsem vyměnil 1/3 odstáté vody a přidal Nitrivec, dnes dopoledne zopakováno. Taky nevím, jestli má smysl dávat dál eSHa, když zabíjí bakterie a já tam přidávám další bakterie v Nitrivecu. Přidal jsem i živou rostlinku (vodní mor). Ale změny v chování rybičky žádné. Bojím se předně toho, že nežere a nevím jak dlouho ještě bez žrádla vydrží.

Děkuji za každou radu!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2015 16:51 R Muž romant [27987] Re: Belisana
Teď, až už bude v čistý vodě, tak list(y) mandlovníku mořského(1 na 100 litrů), jako významnou rekonvalescenční podporu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.12.2015 10:21 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: romant
Jen bych chtěla informovat, že se léčení zadařilo a beťák už je v pořádku (snad to nezakřiknu :) ) Momentálně prochází rekonvalescencí, ještě ho nechávám pár dní separé, dostává Fishtamin a krmím po troškách 3x denně. Moc děkuji za radu potlesk , jsem ráda, že to bylo úspěšné. hop
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2015 22:02 R Muž romant [27987] Re: Belisana
Rozjely se tam bakterie, takže separé s Bactopur direct, možná to zabere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2015 21:57 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Můj beťák měl problémy s tlamkou, nebyla jsem si jistá, jestli je jen potrhaná nebo i zaplísněná, pro jistotu jsem ho 15.11. přelovila do menšího akvárka a léčila eSHou2000. Po pár dnech se zdál lepší, tlamka byla sice stále bílá, choval se ale celkem normálně, plaval po nádrži a přijímal potravu. O víkendu jsem nebyla moc doma, všimla jsem si, že je zalezlý za filtrem. Dnes večer jsem zjistila, že má hodně zvětšené jedno oko a ani tlamka nevypadá nejlíp. Zkusila jsem to nafotit, moc dobré fotky se ale bohužel nepovedly. Poradil by mi někdo, co by to mohlo být a jak (jestli) se to dá léčit? Děkuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2015 20:19 Muž Sagittariusi [19] Re: romant
Ďakujem za odpoveď :-) hnojím estimative index takže týždenne mením vodu okolo 50% - 70%....ten list pridám a to som sa po ňom v sobotu na tropik trhoch pokukoval u nás v trutnove :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2015 19:49 R Muž romant [27987] Re: Sagittariusi
Přitlačil bych na výměny vody a přidal do akva list(y) mandlovníku mořského.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2015 19:47 Muž Sagittariusi [19] – Betta splendens - samička
Fotka k příspěvku Ahojte v prvom rade sa ospravedlňujem za kvalitu fotky ale fotím mobilom....ide o to že mojej samičke bojovnice sa pod tlamkou urobil tmavý s nádychom do fialova fliačik a má akoby aj trošku tlamku napuchnutú... je aktívna žerie naparuje sa pred druhou samičkou (roztiahne žiabre do 90 stupňov :) ) tak neviem či ide o niečo vážne bakteriálne alebo môže pretrvávať v spoločenskej nádrži...alebo bude lepšie ju odloviť do karantény a liečiť escha 2000 poprípade bactopur od sery. Za rady vám vopred ďakujem...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.11.2015 13:31 R Muž romant [27987] Re: Tereza
Problém s plynovým měchýřem, téměř v drtivý většině případů neřešitelné, tedy když odmyslím tu skutečnost pomoci jí při cestě na druhej břeh. Podmínky, podmínky, podmínky. clanky.splendenspower.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2015 13:23 Tereza
Ahojky lidičky, mám betta samečka už rok,včera jsem mu čistila akvárium, vše jsem udělala jako vždy a dnes ráno na něj koukám a, nevím jak to popsat, jako by nevydrží na dně akvária a pořád ho to nadnáší nahoru, vždy doplave na dno a zase ho to vynese nahoru, když je nahoře tak to vypadá jako by byl mrtvý, ale není, leží na boku a už je unavený.... nevíte prosím někdo co by to mohlo být a jak mu mám pomoci? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2015 16:40 Žena Turbínka [2558] Re: Daniel
Zkus pár dní nekrmit, měň denně třetinu vody a uvidíš, třeba se jen nabaštil potěru :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2015 16:04 Muž Daniel [2] - LabyrintkyRe: Turbinka
Fotka k příspěvku Na nete som čítal že jej mám dať Entizol ktorý som si aj zohnal len sú to tabletky a neviem ako jej ich mám aplikovať ...?

A v tej istej nádrži mám mini. betty ktoré sú háklivé na zlú kvalitu vody a darí sa im skvele ...môže to byť tým že som samčeka oddelil od mladých ?

A vlastne takto vyzeral ráno ...inak je dosť možné že je aj prežraný ? ...Bettu chovám už 2 roky ale toto sa mi ešte nestalo, tak sa pýtam ...a šupiny má v poriadku
teplota vody je 28C, filtrace na pomalo, vymenená polovica aqarka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2015 08:13 Žena Turbínka [2558] Re: Daniel
Těžko. Bývá to konečná. Metody hypertonických solných koupelí, Bactopur direct, kouzelné odvary se spíše setkají s neúspěchem. Zaměř se na podmínky v nádrži.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2015 07:56 Muž Daniel [2] - Labyrintky – Brušná vodnatelnosť ?
Dobrý deň, prosím vás ako sa u Betty lieči Brušná vodnatelnosť ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 23:44 Zettka Re: Turbínka a Shimamoto
Jejda já netušila že to fakt tak vadí, Zak je momentálně poloviční oproti beťákovi. Vanu mu asi neobětuji ale nějak to vymyslím. Díky za info!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.11.2015 23:38 Žena Turbínka [2558] Re: Zettka
Zettka napsala: jakmile to bude nutné zařídím jiné akvárko
Ta chvíle už nastala, je to nutné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 23:32 Muž Shimamoto [492] Re: Zettka
Aspoň stolitrovku pro Zaka;-) A může tam být s beťákem, i dalšími rybkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 23:28 Zettka Re: Shimamoto
No, Ancík má také jméno. Je to Zak. A než abych ho vrátila tam, radši mu jakmile to bude nutné zařídím jiné akvárko.
Měla jsem ty kytky koupi a neposlouchat někoho kdo je chová jako těžítko na psací stůl:-( Tak mu je tam pořídíme, snad mu to všechno pomůže a bude ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.11.2015 23:18 Žena Turbínka [2558] Re: Zettka
Rosliny jsou základ ekosystému, zvlášť když jde o takovou kalužku. Vyber něco nenáročného (potažmo se dotaž v patřičném vlákně) zde bych jen vypíchla plovoucí rostliny (pistia, voďankovec), ty krásně rozbijí hladinu vody a tm odpadá i problém s tím "silným" osvětlením. Však říkám, džbánek si tam klidně nech, jen zabírá trochu objemu a je to spíše věc vkusu. Ten ancistrus opravdu funguje jako vysavač, ale pěkně vadný :) Vše co vysaje jedním otvorem, vypustí druhým a ještě něco málo špíny přidá. Není to ryba do tohoto objemu a navíc solidní špinič. Nech tam jenom toho beťáka a uvidíš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.11.2015 23:18 Muž Shimamoto [492] Re: Zettka
Za všechno, co ancík uklidí, dvakrát tolik nadělá, je to rybka čuně. Žere také dost rostlinky. V dospělosti je dost velký a roste dost rychle. Vrať ho zadarmo do obchodu, je zbytečný.

Ano, betyna má ráda přistínění, proto pořiď plovoucí rostlinky. A tu lampičku pořiď, pod těmi plovoucími rostlinami bude beťákovi dobře, bez světla prostě nic neroste. Sviť tak 10 hod denně, ale v pravidelných intervalech, dobré je pořídit spínací hodiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 23:11 Zettka Re: Turbínka
Ta koule není ze zverimexu a sami jsme se divili co se tam vejde vody, opravdu jsme při čištění naplnili 10ti litrový kýbl a kus:-) Ok, budu tedy měnit už jen část. Já chtěla živé kytky, ale zverimexu nám řekli, že kytky s jednou rybkou nepřežijou a navíc potřebují lampu a tu zas prý nemá ráda bojovnice. Tak jestli je to hloupost tak mu opravdu s radostí koupím kytky živé. Džbánek je kýč ale on je zvědavec a líbí se mu:-) Ten ancistrus mu může vadit? Myslela jsem že bude fungovat trochu jako vysavač, což se mu teda daří... moc děkuji za rady:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.11.2015 22:53 Žena Turbínka [2558] Re: Zettka
A to je ten problém - čištění se vším všudy. Tím se akvárium znovu a znovu zakládá. Vzala bych to od podlahy, ale z jiného konce.
Čert vem kouli (pochybuji, že má 15 l, ale budiž) měň denně 1/3, vykašli se na tu šílenou jednorázovou akci. Zbav se ancistruse, co potom, že je pidi, nemá tam co dělat z mnoha důvodů. Všechno umělé nahraď něčím živým, když se ti líbí džbánek, dejme tomu, měla bys tam mít tolik rostlin, že ten nesmysl ani nebude vidět, aby byla ryba spokojená.
Chválím topení, jen bych přidala krycí sklo kvůli nachlazení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 22:43 Zettka Re: Shimamoto
Děkuji! Snad je to ono, protože ta příčina se mi moc nezdá, čistíme to jednou týdně se vším všudy a malé to nemá aby se mu tak zašpinilo... Zkusíme tedy měnit část vody každý den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 22:32 Muž Shimamoto [492] Re: Zettka
Podívej se tady v atlase do nemocí na infekční zánět plynového měchýře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 22:11 Zettka – Bojovnice s boulemi na bokách
Fotka k příspěvku Ahojte,
před týdnem jsme si pořídili samečka bojovnice, jmenuje se Ozzy. Chováme ho sice v kulatém akvárku, ale je to cca 15l vody. Má tam džbánek na proplouvání, umělé rostlinky a vyhřívání. Teplotu vody držíme na 26 stupňů. Přijde mi to stále lepší než ty plastové krabičky na litr vody které jim údajně stačí. Bydlí s jedním pidi ancistrusem. Jsou pohodě, jeden druhého si nevšímá. Ale Ozzy se nám nějak nezdá, má jakoby boule na bokách, nejsou rovnoměrné na obou stranách a jsou spíše ve přední části tělíčka. Teď z něj i něco visí, tak nevím jestli nabral něco v akvárku nebo mu něco je. Měnili jsme komplet vodu i všechno vybavení umyli v sobotu, takže má čisto. Poradíte prosím? Možná se bojím zbytečně ale máme ho rádi a chceme mu když tak pomoci, jen nám chybí zkušenosti:-( Přikládám fotku, je tam z jedné strany ta boule( má to i na druhé) a v přední části je vidět jak něco pod sebou 'tahá'. Děkuji!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.11.2015 21:00 Deepinpeat Re: Jenie
Není v žádném případě pravda, že o tom nikde není ani zmínka. Je to naprosto normální a přirozené. Když se před třením dává pár dohromady, tak se od sebe izolují skleněnou přepážkou, a nepustí se k sobě, dokud oba nejeví zájem jen o tu chovatelem vítanou aktivitu. Velmi správně se o nich říká, že bety se musí chovat v lichém počtu a 3 už je moc. Většinou se líp snášejí ryby, které spolu od mala vyrostou ve vetší nádrži. Pak se to dá provozovat, ale musí být místo a dostatečně členěný prostor. Pokud šlo o nějakou dobu samostatně chované ryby, tak i u samic se teritoriální chování hodně zesílí a je dost problém je to soužití zase naučit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 20:48 Muž Shimamoto [492] Re: Jenie
Ploutve se rozpadají z fakt špinavé vody, je to bakteriální infekce. Pokud ten "domeček" byl plný sr.ček, jak je u podobných dekorací časté, byl možná tím kamenem úrazu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 20:35 Jenie – Betta rybky
Jo a ještě jedna věc, je to tak půl roku, kdy jsem tady řešila mého samečka, který měl z ničehož nic problém s tím se potopit a ošklivé ploutvičky. Zdá se, že to vůbec nebyla žádná nemoc. Samozřejmě starého jsme nakonec raději poslali do věčných lovišt a pořídili nového. Když jsem začala i na jeho ploutvích pozorovat změny, bylo mi to divné a odstranila jsem z akvárka domeček, kterým mohli spokojeně proplouvat a hodně často nám tam sameček chodil i spát. On si ty ploutve o ten domeček nejspíš hobloval. Porotže po odstranění domku jsem po nějakých pár týdnech začala pozorovat, že mu ty ploutvičky začínají zase krásně dorůstat. Takže ten původní možná ani nemocný nebyl, jen si ty ploutve ohobloval tak, že už se ani nepotopil. No, takže asi tak. A upozornuji všechny ostatní na takovou možnou variantu :-)ne všechno, co hezky vypadá, je ku prospěchu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 20:31 R Muž romant [27987] Re: Jenie
Jj, i holky si umí pěkně načechrat ofinu. Dobrý podmínky, tedy kvalitu vody, teplotu, dobrý krmení a vše se srovná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 20:26 Jenie – Betta rybky
Vážení, mám doma asi úplně blbé ryby :-) nemá to někdo z vás také?? Mám doma v akváriu jednoho samečka a jednu samičku. Včera mi mamka dala svojí jednu samičku, protože ji měla v malém akvárku, tak aby nestrádala. Tak jsem si řekla, že jedna ryba navíc mi neublíží. Tak jsem jí přivezla k nám, dala do akvárka a pozorovala všechny asi 15 minut. Plavali kolem sebe, nikdo nikomu nic nedělal (žádný rozšiřování skřelí,jako při boji, nic), tak jsem usoudila, že to bude ok a šla spát. Pokud se nemýlím, všude se píše, jak se mezi sebou nemusí samečci, ale o tom,že se nesnesou samečci se samičkama není zmíňka. No, ráno se samozřejmě probudím, jdu do obýváku a myslela jsem, že mě klepne...všechny ryby vypadali, jak po boji...mají okousaný, roztřepený ploutve...ale všichni tři, jen pancéřníček je bez úhony. Nebudou se mezi sebou asi nějak tolerovat co? Samozřejmě samičku jsem zase odlovila a jsem pekelně naštvaná, páč sameček vypadá fakt blbě...ne,že by strádal, jí, plave aktivně, všechno, jen teda ty odkousaný kousky ploutví, vypadá blbě :-) tak doufám,že jim to nějak doroste. A samičky samozřejmě utrpěli nejvíc na ocasních ploutvích. Mám tohle jenom já??? Boha...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2015 19:24 R Muž romant [27987] Re: jarvojt
Voda jí "nevoní", je jí zima, třeba. Teplotu ne nižší než 25 st. a denně měnit polovinu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2015 17:57 jarvojt – jarvojt
Muže mi prosím někdo poradit.Kamarád si koupil včera Betu,dal ji do 6 litrové nádoby a ona neplave,jen stojí na jednom místě u hladiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2015 10:57 fellis Re: Deepinpeat
Musím říct, že na tom opravdu něco bude. Zbytek bett mám od chovatele a nebo z opravdu kvalitní akvaristiky, kde si ryby opravdu dobře hlídají. No každopádně dneska i tento kousek, po dvou denní hladovce a výměně vody v malém akvárku a přidání trošku malachitové zeleně, začíná plavat normálně, tak uvidíme, či mu to vydrží.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [38] ...... 99 100

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100425x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015?od=1851