Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 83 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 09:40 R Muž romant [27987] Re: Nympheas
Byť je ta fotka mázlá, tak z popisu toho poranění lze dovozovat, že již dochází k nějakýmu plísňovýmu napadení, tak proto ten Acriflavin společně s vodoléčbou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 08:52 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: romant
Proč hned Acriflavin?Pokud je to odřenina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 08:19 R Muž romant [27987] Re: Vrtule
Začal bych často měnit vodu a použil nějaký protiplísňový prostředek, třeba Acriflavin. Pokud je to odřenina, tak by to mělo zabrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 23:42 Vrtule – Betta - plíseň vzniklá po odřenině?
Fotka k příspěvku Ahoj, prosím Vás o radu. U mého samce Betty se objevila den po drobné odřenině (nad levou žábrou nahoře), jakýsi bílý puchýřek. Dnes večer by se to dalo přirovnat ke strupu, který nepřiléhá na kůži, ale mírně odstává. Nevím si rady, zda započít léčbu Sera Costapurem či Mycopurem. V 54 l akva mám ještě 4 pancéřníčky a nechtěla bych jim léčbou ublížit. Děkuji za odpovědi ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 15:43 R Muž romant [27987] Re: Ruff
Určitě to nechce zapomínat na teplotu, která by neměla klesat pod 25 stupňů. Nejsou k dispozici žádný údaje o tom akvárku, tak jestli je tplota O.K. tak je to jenom dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 13:32 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Ruff
Trochu by mohl pomoct výluh z rašeliny nebo olšových šišek. Necháváš tu vodu odstát?
Nejvíc by asi pomohla fotka té ryby aby se dalo přesněji určit co jí je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 13:10 Ruff
Zdravím,

od Vánoc mám doma akvárko s jedním samečkem. Před pár dny se mu na celém těle objevily hnědé skrvny, jako by měl nějakou hnědozelenou plíseň nebo co. Ihned jsem mu vyměnil celou vodu, ale nelepší se to. Dneska mi navíc přijde, že plave tak nějak zmateně. Akvárko je bez filtru, ale pravidelně (tak jednou za dva dny) mu měním 1/3 vody.

Můžu rybičce nějak pomoci?

Děkuji za rady ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 11:14 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Silent
Aha. U mě v akváriu totiž proběhla vodnatelnost u několika ryb s typickými příznaky. Nafouklé břicho a naježené šupiny. Podařilo se mi nemoc za nějaký čas vymítit a zbyla jen akarka zelená s tímto napuchlým okem, ale ta stále žije a pomalu se to začíná vstřebávat. Tudíž jsem se domnívala, že je to stále příznak vodnatelnosti. Děkuji za vysvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.02.2012 10:05 R Muž Silent [5949] Re: grizly
Tomu se říká exophthalmus. Bývá to způsobeno zraněním nebo zánětem oka, občas i parazity. Většinou to odezní samo, za předpokladu perfektního prostředí v nádrži a pokud ne tak bych nasadil nějakou antibakteriální léčbu.
To Nympheas: jak se správně Sid podivuje, ne každý otok je vodnatelnost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 09:57 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Nympheas
Vodnatelnost?! coze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 21:18 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: grizly
Ano. Myslím že jde o vodnatelnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 20:23 R Muž romant [27987] Re: grizly
Vyměň vodu, klidně polovinu akvária a když se to nebude zlepšovat, tak odlovit a léčit nějakým aktibakteriálním léčivem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 20:20 Muž grizly [145]
Fotka k příspěvku Tak toho jsem si právě všimnul. Už jste se stím setkali?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 20:02 Iva31 Re: romant
Je pravda, že jsem nenapsala, že zcela nově zřízené nebylo. byl tam jiný beťák se šneky, rostlinky stejné,jen tam nebyl filtr.Po 2 letech umřel, tak jsme obratem pořídíli nové beťáky.vodu jsem vyměnila jako obvykle a dokoupila filtr. Sameček vydržel cca týden a pak umřel. Uvidím jak se samicce bude dařit dál
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 19:51 R Muž romant [27987] Re: Iva31
Je to slovíčkaření. Důležitý je že se té rybce daří lépe. To původní akvárko v němž bylka společně s tím samečkem nech pořádně zaběhnout a další rybky tam dej tak po třech nedělích, klidně tam dej nějakou tzv. startovací rybku jako třeba paví oko, nějakýho šneka, ať je to řádně zabydlený a dobře nastartovaná nitrifikace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 19:47 Muž MrHu [300] Re: Iva31
To není myšleno tak, že je v novém prostředí...ale tak, že je v akváriu, které je nově založené...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 19:43 Iva31 Re: romant
Právě že nemyslím. Přivezla jsem 2 betáky z akvaristiky, dala je společně do jednoho akvárka, do 2 týdnů samec uhynul, samička ve stejnou dobu nebyla příliš v dobrém stavu.Přendala jsem jí tedy do pro ni nového akvaria /již2.nové akva/. Podle toho usuzuji,že kdyby to bylo z nového akva, tak by to nejspíš pokračovalo, protože je to opět změna, nové prostředí kde nikdy nebyla.Rozhodně její původní malé akvárko pořádně vyčistím a založím nové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 19:31 R Muž romant [27987] Re: Iva31
Takže by to ten "syndrom novýho akvária" přeci jenom mohl být, nemyslíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 19:28 Iva31 Re: romant
Jj, je to tak. V zaběhnutým se dává dokupy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 19:13 R Muž romant [27987] Re: Iva31
Takže v tom zaběhlejším akvárku se zlepšuje, rozumím tomu správně?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 19:11 Iva31 Re: Yirka
Včera jsem jí totiž ještě dala do druhýho akva,tak z toho důvodu se mi to nezdá jako syndrom z novýho akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 19:00 Muž Yirka [9126] Re: Iva31
Právě naopak, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 18:59 Iva31 Re: romant
Obě ryby jsem kupovala společně a je skutečně divný,že byly obě ryby na tom špatně úplně ve stejnou dobu,tak se mi to moc jako "syndrom nového akvária" nezdá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 18:52 R Muž romant [27987] Re: Iva31
Ordinuj i nadále tu vodoléčbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 18:47 Iva31 Re: Nympheas
Samice se rána dočkala, ploutve má stále slepené,ale už začíná plavat, nedrží se při dně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 07:51 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: romant
Pokud ta samice,byla kupovaná spolu se samcem,který jí pošel a samice má slepené ploutve,mohlo by jít i o bakteriozu.Třeba nám Iva napíše jak to dopadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 21:10 R Muž romant [27987] Re: Nympheas
Tu rybu není třeba zbytečně preventivně léčit, ta ryba trpí syndromem nového akvária a na to nejspolehlivěji zabírá ta výměna vody. ;-) Jinak se solí a šiškama souhlasím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 21:03 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Iva31
Přidala bych preventin,tím se nic nezkazí a přisolit vodu,nebo přidat odvar z mandlovníku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 20:49 R Muž romant [27987] Re: Iva31
Podle prezentace je to akvárko více jak půl roku starý, tak bude dobře zaběhnutý a betě by tam melo být lépe. Jinak můžeš jí nechat i tam co je a měnit tu vodu, to by mělo zabrat, každý přelovování bude pro rybu znamenat stres a podle popisu na tom není zrovna moc dobře. Té filtraci u bety můžeš pomoct tím, že ve vodě lehce vymácháš filtr co je v tom větším akvárku a potom v tý samý vodě ten novej filtr od tý bety, čímž si ten novej naočkuješ nitrifikačníma bakteriema.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 20:43 Iva31 Re: romant
Díky za radu. Mám ještě jedno 52 l akva. Tak jsem přemýšlela, že bych jí dala tam, třeba se zaklimatizuje. Filtraci již mám u betty.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 20:34 R Muž romant [27987] Re: Iva31
Nasadit vodoléčbu, to akvárko je čerstváček. Ob den, nebo klidně denně měnit 1/3 vody v akváriu. Několik dní nekrmit, teplotu držet min. na 25 stupních, do akvária nijak jinak nezasahovat.
Edit: Pokud v tom akvárku skutečně není filtrace, tak ty výměny vody budou i do budoucna nutnou součástí péče o akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 20:31 Iva31 – Slepené ploutve u betty
Ahoj, chci se zeptat moje samice betty ma slepené ploutve. Kupovala jsem ji před 2týdny i se samcem, který nám před pár dny uhynul. Samice v této době neplave, je jen při dně. Co s tím?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 10:22 HaDaS Re: karolinaH
A miminka nečeká. ;-) Není to živorodka. Viz rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra ... Odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.01.2012 21:29 R Muž romant [27987] Re: karolinaH
Udělal bych standartní opatření a to jest častou výměnu vody tzv. vodoléčbu. Denně 30% vody v akváriu. Byť o tom akváriu kde ty ryby jsou, nejsou žádný informace, tak tímto se nemůže nikomu a ničemu uškodit. Tu vodoléčbu lze začít provádět ihned.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 21:25 karolinaH – Betta - vyboulené oko
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli někdo nevíte co znamená u bojovnice pestré (samečka) vyboulené oko, byl v pořádku, ale poslední dva dny se mu to zvětšilo. Mám ho dát do jiné nádrže? Má u sebe dvě samičky, ta jedna vypadá že čeká mimina:(. Děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 11:54 Muž MrHu [300] Re: Katka
Bohužel, tak to není u žádné rybky...:-) Každá potřebuje svojí péči...a 2,5l se nehodí pro žádnou...:-)
Edit: Odborná literatura je vždycky důvěryhodnější, než obchodník. I když jsou obchodníci kterým věřím, před nákupem si načtu to co je potřeba...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 11:53 Katka Re: MrHu
Tak já jsem to studovala a je pravda, že nikde nebylo napsáno, že jim vyhovuje tak malé akvárium. Ale říkala jsem si, že v akvaristice by to snad měli vědět a nebylo to jen v jedné, co mi to tvrdili. A tak jsem se spoléhala na ně a také na své známé, které je v těchto podmínkách také chovají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 11:49 Muž MrHu [300] Re: Katka
To jsem ani tvrdit nechtěl...:-) Ve spoustě akvaristik radí tak, aby prodali...buď musíte narazit na dobrou akvaristiku a nebo se lépe nespoléhat na informace z akvaristiky a něco si o tom nastudovat...konkrétně v tomto případě by stačilo přečíst si jednu stránku v atlase...:-)
Myslím si, že udělat dobré podmínky ve 2,5l akváriu bude hooodně těžké...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 11:45 Katka Re: MrHu
Já vím, nejsem žádný tyran. Proto už si nic kupovat nebudu. Pak je ale špatná informovanost v akvaristice, kde mi tvrdili, že 2l pro jednu rybku je dostačující a že vydrží bez filtru i topítka, že je dosti nenáročná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 11:39 Muž MrHu [300] Re: Katka
Jestli nejste "žádný akvarista", tak nechovejte rybku...:-) To je jako koupit si pejska a tvrdit o sobě, že nejste pejskař... S rybkou se sice nemůžete pomazlit atd., ale stejně jako pejsek si zaslouží, aby jí lidé netrápili...;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   12.01.2012 11:25 R Muž romant [27987] Re: Katka
Bohužel toto je pro mě neakceptovatelný způsob jak rybu usmrtit. :-(
Alespoň denně měň polovinu vody, něco udělej s tou teplotou a zkus se zamyslet nad nějakým akváriem o objemu 10-20 litrů který bude pro toho beťáka důstojným domovem. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 11:18 Katka Re: romant
Tak já mám malinké akvárko, kolem 2,5l, vím že to není ideální. Několik známých to taky tak má a žije jim už roky. Živé rostliny bohužel nemám, když nemám ani filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 11:15 R Muž romant [27987] Re: Katka
To je pro betu dost málo, postupně jí tu teplotu zvyšuj tak na 26 stupňů, což je nějaký ideální spodní hranice. určitě je dobrý to akvárium mít osázený živejma rostlinama, nebo lze použít plovoucí rostliny. Velikost toho akvária by neměla být menší než 10 litrů pro tu jednu rybku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 11:11 Katka Re: romant
Voda má kolem 22°C. Žádný akvarista nejsem. Ale vždy mi vydržela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 11:06 R Muž romant [27987] Re: Katka Č.
Jaká je teplota v tom akváriu, jak dlouho je založený, jak je velký?http://rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 11:02 Katka Č. – Nemoc
Dobrý den,
dneska jsem si koupila v akvaristice rybku, dala jsem ji do akvárka s kojeneckou vodou. Asi po půl hodině vyplavala k povrchu a jen tak sebou někdy kmitne. Zdá se mi, že má trochu deformaci páteře. Jak tomuto můžu předejít? Je nějaká možnost ji ještě zachránit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 13:38 R Muž romant [27987] Re: Jitka
To savo je medota na odstranění řas z tuholistých rostlin, tím bych se netrápil. Když desinfekci nově zakoupených rostlin, tak koupelí v lehkým roztoku hypermanganu(možno koupit v lékárně) růžového zabarvení, podle toho kolik se toho tam nasype, stačí jenom špička nože.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 13:28 Jitka Re: Karnal
Děkuji za rady, rostliny pořídím hned dnes. Pouze jsem četla, že před usazením v akva se mají proplachovat vodou se savem 1:20 (jako prevence zavlečení choroby), to se mi však zdá drastické :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 13:25 Muž MrHu [300] Re: Jitka
V tom případě by bylo dobré pořídit krycí sklo a moc často ho neodkrývat...:-) mít rozdíl v teplotě vzduchu a vody 7°je pro Bettu dost...:-)
Osobně si myslím, že není potřeba hnát teplotu až na 28°...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 13:25 R Muž romant [27987] Re: Jitka
Lehce odkalit dno můžeš, to souvisí s tou hygienou nádrže a tvorbou těch N látek. Ta voda z vodovodu je z veřejnýho vodovodu, nebo studna?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [83] ...... 99 100

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100425x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015?od=4101