Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 64 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 22:12 JoKa Re: tyna181190
Takto se to vážně nedělá... Ryby se v akva nechávají, na dno se už vůbec nesahá.
Mění se voda, ale v pravidelných intervalech a tak 1/4 - 1/3. Nitrifikační bakterie u tebe nemají šanci. Doporučuji přečíst vlákno začátečník...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 22:09 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: JoKa
Jednou týdně betty odlovím do kýbliku a akvárko celé vyčistím ( výměna vody z 8 litrů vyměním většinou 6-7 litrů a utření skla) a pak ještě během týdně 2x jim vyměním malou část vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 22:01 JoKa Re: tyna181190
Změna barvy je normální... Některé pigmenty se vykreslují až opravdu v dospělosti... Spíš mě znervózňují ty rozpadající se ploutve... Co znamená "kompletně vyčistila"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 21:59 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníci – změna barvy
Fotka k příspěvku Ahoj. V květnu jsem si koupila beťáka samce který byl celý krásně modrý. Před 14 dni jsem si všimla že je nějaký divný takový "zvadlý", bez nálady ale žral. Preventivně jsem mu vyčistila komplet celý akvárium a pak jsem vyměňovala každý 2 dny tak půl litru vody. Ale beťák byl furt stejný. Až teprv teď v pátek jsem si všimla že je živější ale že je na něj taky něco divného. Po rozsvícení jsem zjistila změny barvy. Beťák zčervenal. Chci se zeptat zda je to normální nebo je něco špatně? Beťák je v 8 litrovém akváriu a poslední dobou jsem ho krmila převážně živýma patentkama. Na fotce je on jak vypadal dřív a jak vypadá od pátku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 19:48 JoKa Re: romant
Tak to má chudák za sebou...

Hned jsem objednal bublifuky. Než přijdou a zaběhnou se, budu měnit obden...
No chybami se člověk učí, jenom mě mrzí, že tady za to zaplatila rybka. Další má chyba, která už se nebude opakovat...
Díky za konzultaci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 18:38 R Muž romant [27981] Re: JoKa
Pokud nezabrala vodoléčba a uvedení teploty do normálu, tak to bude směřovat k tomu druhýmu břehu, je otázka zda-li jsou přítomny i bakterie, což by bylo i pravděpodobný, potom by se dalo uvažovat o léčbě bactopurem, ale jakmile je ryba už hodně načatá, tak jí to spíš dorazí, než pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 18:16 JoKa Re: romant
A myslíš, že ho mám ještě léčit, nebo ho poslat na druhý břeh? Osobně už mu moc šancí nedávám a vypadá, že se trápí, ale chci znát ještě jiný názor...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.12.2013 17:58 R Muž romant [27981] Re: JoKa
Pokud není filtrace, chce to měnit vodu od den, jednou týdně je málo. Ukazuje to opravdu na ty nicotný podmínky, vypouklý oči jsou většinou příznakem vyšších dusíků, ale taky to můžou bejt vnitřní paraziti, kde jsou oči taktéž kalný, ale ne celý, ale jenom jakoby na povrchu.
Edit: Když se znovu dívám na tu fotku, budou to dusíci, to oko je takový mléčně volemovaný v tom vystoupnutí a jestli jdi začal topit na 25 až po projevu nemoci, tak to té kondici ryby nepřidalo, tedy ta nižší teplota.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 16:32 JoKa – Mám mu pomoct?
Fotka k příspěvku Ahoj. Toto se mi ještě nikdy nestalo, ale asi se to jednou stane úplně každému...
Tohohle beťáka mám cca dva měsíce. Od začátku se mi zdál "divný" co se týče chování. Stál v rohu, sice žral, ale nebojoval (ve vedlejší kóji na něj koukal jiný, ten se mohl zbláznit, válka jako hrom, ale tenhle ani hnutí brvou). Říkal jsem si, že se rozplave, přece jen přinesl jsem ho v kelímku...
Minulý měsíc jsem začal pozorovat bílý (nebo šedivý) povlak na hřbetu, tak jsem zvýšil obměny vody na 1/3 obden. Před 14 dny se mu začali slepovat ploutvičky. Tak jsem zatopil na 25 a měnil vodu denně. No a dnes jsem si všiml (na fotce je to vidět) bílého fleku u tlamky, jako by se mu začala rozpadat a vypouklého oka... Do včera ještě žral(lehce ale žral), dnes už ne...
Domnívám se, že už ho nezachráním a že už se jenom trápí. Co myslíte?

Rád bych se také trochu pobavil o příčině. Nejpravděpodobnější by se jevila zanedbaná údržba (samozřejmě nemůžu to vyloučit), ale nezdá se mi to. V tomto betárku mám celkem čtyři kóje. Z důvodu absence filtrace měním vodu týdně a neflákám. Měním ve všech čtyřech úplně stejně. Akvo jede půl roku určitě. Jednou jedinkrát jsem nestihl (narodilo se miminko a byli jiné starosti), ale nevěřím, že jedno vynechání způsobilo takové zvěrstvo...
Minulý týden jsem se byl zeptat tam, co jsem je kupoval (toho nemocného a kluka ve vedlejší kóji). S vedoucí se znám delší dobu a tak mi prozradila, že ze 6i bojováků, co jim přišli, jsem si dva odnesl já, dva jiný pán a dva co zbyli za týden padli a museli je "reklamovat"...
Ten brácha ve vedlejší kóji je zatím ok, ale všiml jsem si, cca před čtyřmi dny, že se mu to oko také začíná vyvalovat (vodoléčba a topení už zahájeno)...
Ve třetí kóji je crown tail, kterým jsem se nedávno v jiném vlákně chlubil a ve čtvrtém zasloužilý veterán na dožití (oba naprosto ok)...
Takže můj dotaz, je možné, že by to byl nějaký špatný vrh? Nějaká chyba ve vývoji, nebo tak něco?? Nebo je to prostě a jednoduše moje chyba? Děkuji za názory.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 15:24 Žena klaudiee [0] - LabyrintkyRe: romant
Měla jsem ho asi dna měsíce. Byl hodně velký. Vím, že je lepší si kupovat menší, jenomže on byl hrozně krásný. Je možné, že umřel stářím... Ale je divný, že měl jakoby slepené ploutve. :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 15:20 R Muž romant [27981] Re: klaudiee
Jak byl starej?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 15:12 Žena klaudiee [0] - LabyrintkyRe: vondr001
Už umřel sad, je mi ho hrozně líto. Nevíte někdo co by to mohlo být za nemoc, nebo co by jí mohlo způsobovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 23:44 Žena vondr001 [674] Re: klaudiee
Měň denně 1/3 vody a teplotu udržuj minimálně na 25°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 23:19 Žena klaudiee [0] - LabyrintkyRe: Klaudie
Hrozně rychle se to zhoršuje :-( . Teď jsem se na něj dívala a už leží jen u dna a vyplave jen aby se nadechl. Přidala jsem trochu soli, kdyby to byla krupička... tak uvidim. Taky mě napadlo jestli to není stářím. Mám ho asi tři měsíce. A asi tak po týdnu mu začala trochu šedivět hlava. No ale často ty nejhezčí a nejurostlejší samci bývají trochu starší. Tak nevím, snad se dožije rána :-( sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 22:32 Žena klaudiee [0] - Labyrintky – Betta má divné ploutve
Fotka k příspěvku Dobrý den,
Doma mám hodně bojovnic pestrých, ale tohle se mi ještě nestalo. Můj výstavní sameček má najednou jakoby slepené ploutve(obrázek, je vyfocen v kulatém malém akva, protože se mi v tom větším furt schovával). Vypadá, že s nimi ani nemůže moc hýbat. Před samičkou se snaží naparovat, ale nejdou mu roztáhnout. Mám ho samotného v 30l akva. Jako bakteriální rozpad ploutví to ani moc nevypadá, nejsou poškozené. Prosím poraďte. Mám ho moc ráda sad .
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2013 20:23 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: vocinka
Hlavne mu treba riadné akvárium s rastlinami (živými) a nie 2,5L biorb!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2013 17:57 R Muž romant [27981] Re: vocinka
Začni se o něj řádně strat a to tím, že mu budeš denně, či obden měnit min. 1/3 vody a nelej mu tam žádný jiný vodičky, měj ho ve vodě o teplotě min. 25 stupňů a dej mu tam živý rostliny a uvidíš, že ožije a teprve potom mu dej lehce nažrat a krm ho střídmě, ale pestře.
Edit: Začni s tou péčí rychle, neb ten povlak na jeho těle nevěstí nic dobrýho, ještě šanci má, ale když se nezakročí, půjde kukat. Osobně bych doporučil i pořízení rozumnějšího akvária někde kolem 20 litrů s technikou(filtrace, topení), neb ta nádržka kde je, je malinkatá, tedy dovolím si tipovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2013 17:55 vocinka
Fotka k příspěvku Ahoj ,prosím o pomoc - sameček betty, asi po týdnu v bettáriu začal být pasivní, ostuoně mu zplihly ploutvičky tak, že už je vůbec neroztahuje - mysleli sme na plíseň, bílé tečky sme nepozorovali, začli sme léčit malachitovou zelení - dnes den 11 léčby, včera přestal žrát, celkově je trochu živější než na začátku léčby, nicméně pořád neroztáhl ploutve a zdá se, že má na sobě cosi nažloutlého - teď už fakt nevím co s ním... viz foto (líp se mi to nepovedlo
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 21:55 R Muž romant [27981] Re: shulli
eSHa exit s možnou kombinací eSHa 2000 bude větší jistota, jak beťáka vyléčit. Teď přitopit ke 30 stup. a lehounce zasolit, na špičku nože rozpustit a nalít do akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 21:53 shulli – Bílá krupička
Fotka k příspěvku Dobrý den,chtěla bych se zeptat jak vyléčím mojí betu od krupičky? A na zadní ploutvi má něco jako plíseň. Mám jí od dubna a tohle je prvně co se to stalo. Mám ji v 10 l akváriu samotnou, živé kytky, externí filtr. V předchozích příspěvcích jsem četla něco o Multi-medical. Hned zítra si pořídím test na vodu. Jen prosím poraďte přibližně na co konkrétně? Moc díky. :-)
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 20:06 JoKa Re: Eliška
Zahaj vodoléčbu (teď hned vyměň polovinu a obden měň třetinu vody) a až se dá do kupy, nepodceňuj pravidelnou, každotýdenní výměnu vody...
Pro jistotu nahraj fotku, bez toho nikdo neodhalí případnou vážnější záležitost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 20:00 Eliška – co se s ní děje? :(
Ahoj moc prosím o radu, pročítala jsem si pár stránek zdejších komentářů, ale nemám čas u toho sedět nonstop... Jde též o mou rybičku Bettu (sameček). Od koupi v srpnu NEROZTAHUJE žádnou ploutvičku... A moc neplave, je buď u dna nebo úplně na hladině... Mám ji moc ráda a nerada bych, aby sem ji ztratila... Ted jsem si všimla, že má maličko nafouknuté bříško zleva dole a tam mu to také trochu zšedlo.... Také má bílé konce ploutviček, ačkoliv je červený... Co mám dělat?? Prosím o radu, je to moje 1. rybička a nechci dělat nic špatně... sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 15:55 Tesařka Re: romant
Nemohou se třeba z těch léčiv otrávit? Dávkuji tedy přesně dle návodu, tak nevím. Budu měnit tedy vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 14:33 R Muž romant [27981] Re: Tesařka
Bude načatá rovnováha, měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 14:11 Tesařka Re: romant
teplotu udržuji běžně kolem 23-24, nyní jsem zvedla na 28 (pouze přes noc). Jinak u nás neměli EXIT,takže jsem koupila Aniti-ichtin (rychle působící proti parazitárním onemocněním). Z předevčerejška na včerejšek jsem nasadila první "koupel" a do rána byly samičky bez teček a sameček už jen na ploutvičkách, ale začali se chovat divně. Oproti jindy se drží stále u hladiny, někdy mi přijde, že se snaží vyskočit z akvárka. Jedna ze samiček dělá stále prudké pohyby a hlavně obě ztratili barvu a mají vodorovné pruhy. Jinak pH vody mám kolem hodnoty 7. Dále přes den osvětluji, v noci uplně vypínám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 19:40 JoKa Re: vanilka
Já bych si tipnul, na základě vlastních zkušeností, že jí to udělala ta druhá samice... Prostě si vyjasňují, kdo je in a kdo ne... Až se ta slabší samička smíří s tím, že je submisivní, tak boje ustanou...
Nicméně to s určitostí neřekne nikdo.
Každopádně dodrž pokyny Romanta a zahojí se to...
Pokud by jsi objevila další rány a vypadalo to blbě, tak jí budeš muset odlovit. Jednou jsem měl taky takhle tvrdohlavou holku a vyřešil to až můj zásah...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 18:49 R Muž romant [27981] Re: vanilka
Tak to nemám tucha, to že je to rozmrzelej stařík se vyloučit nedá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 18:46 vanilka Re: romant
Mo a co myslíš, že může být s tím samcem? Napadlo nás stáří, protože je dost velkej, máme ho cca od února, ale nevím jak starej byl když sme ho koupili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 18:43 R Muž romant [27981] Re: vanilka
Vono, když se holky na sebe naštvou, tak si taky pěkně dovedou načechrat ofinu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 18:41 vanilka Re: romant
No se samcem beťáka je to divný - nemá fyzický známky nemoci, ale je divnej, není vůbec aktivní, polehává na rostůinách, jenom se vyplave nadechnout a pak zas polehává - v podstatě je to od stejné doby, co má ta samice ten kousanec.... ostatní ryby v akva (ramirézka, pancéřničci panda, tetry žhavý, ancistrus a ještě jedna samice betty) jsou OK. Voda měněna každý týden 1/3. Proto mě napadlo jestli to není nemoc a u každýho jestli se neprojevuje jinak.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 18:33 R Muž romant [27981] Re: vanilka
Drž se toho co jsem napsal a bude to za pár dní neznatelné a zacelené. :-)
Edit: Neznám složení těch bet, ale sázím na nějakýho samce beťáka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 18:32 vanilka Re: romant
Ježíš, kdo jí to mohl udělat? A to jí doroste nebo jak? Ty ryby k sobě nikdy nebyly agresivní :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 18:22 R Muž romant [27981] Re: vanilka
Vodoléčbu, lehký zasolení(pol. lžíci na 50 litrů vody), rašelinový výluh, to je asi tak vše a teplotu ne nižší než 25 st.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 18:20 JoKa Re: vanilka
Dostala zákus, fyzické zranění, netřeba hledat původ jinde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 17:57 vanilka – beta
Fotka k příspěvku Zdravím a prosím o radu.. Co to může být, nějaká jiná ryba ji pokousala a nebo je to nějaká nemoc?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 15:46 R Muž romant [27981] Re: Tesařka
Jaká je teplota v tom akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 13:24 Tesařka Re: romant
Fotka k příspěvku Koupím, zkusím, snad pomůže..a co teplota vody a ten cistusák?
Takto vypadal před 4mi dny, není to ani týden, takže takový amaterský další dotaz...je u něj šance na přežití? Nasadím již dnes léčivo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 11:52 JoKa Re: romant
Já jsem si myslel taky krupice, ale po přiblížení fotky mi připadá těch pupenců málo a hrozně veliký na krupici... Obávám se, že by to mohlo být něco vážnějšího...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 11:17 R Muž romant [27981] Re: Tesařka
Tak jestli je ta fotka, tou s tečkama, tak je to jasný, je to krupice a tím nositelem byl s největší pravděpodobností ten ancák, takže klasiku v podobě aplikace eSHa exit v možné kombinaci eSHa 2000 dle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 11:09 Žena markiz [33] Re: Tesařka
Vypada to nejak takto? rybicky.net/nemoc/ichtyophthirius-multifiliis
nebo rybicky.net/nemoc/piscinoodinium-pillulare
Tedy i dle popisu, chovaji se ryby tak jak je tam psano? Nebo pozorujes i jiny zmeny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 11:02 Tesařka – Nemoc
Fotka k příspěvku Dobrý den, mám jednoho samce a dvě samičky betty, mají rádi jídlo (jak granule,tak vločky), jsou spíš nenažrané a jsou dost aktivní. Před týdnem jsem do akv.ancistuse, ale dnes jsem si všimla, že rybky mají na sobě takové miniaturní tečky čistě bílé. Samec je má i po tělíčku, samičky jen v počtu 2-3 teček. Nevíte o co se může jednat? Děkuji.

Přikládám jeho foto před týdnem, a dále foto s tečkama + samičku,která je má už také. Jestli někdo ví, co je to zač a hlavně jaká je příčina, prosím o radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 19:17 R Muž romant [27981] Re: Jinřiška
Denně měnit polovinu vody a mít teplotu spíše vyšší než 25 stupňů a možno lehce zasolit vodu(pol. lžíci na 50 litrů)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 19:13 Jinřiška – Pomoc
Dobry den, potřebovala bych pomoc nebo poradit co mam dělat. Onemocněla mi rybička sameček okamžitě jsem jej izolovala z akvária a vyčistila celé. a teď problém : udělala se mu v pusince nějaká dírečka ,jak kdyby mu odumírala,a celý zbledl červíky žere avšak normální jídlo pro betky nechce. aplikovala jsem preventan na přeléčeni kdyby to byla nějaká plíseň. Ale co teď dal. Mam ho už cca 9 měsíců a byl zcela zdráv. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 18:43 R Muž romant [27981] Re: chosé
Stačí to odstátí, tzv. vytemperování na okolní teplotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 18:40 chosé Re: romant
Romane děkuji za odopvěď. Rybička stále žije, tak snad ok. Když měním vodu, převařim ji, necham 12 hodin odstát a pak ji měním. Je to spravně? Anebo stačí vodu jen nechat odstát :-)? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 20:03 R Muž romant [27981] Re: chosé
Nedělej nic jinýho než tu pravidelnou výměnu vody, obdenní a pořiď ty živý rosltiny. Nečisti to akvo dočista dočista, ale jenom tu výměnu části vody. Ten sliz na stěnách je spíš pozitivní než negativní, neb pokud tam není filtr, tak to budou kolonie nitrifikačních bakterií. To akvo potřebuje dostat pravidelnej rytmus a ne ty skoky vode zdi ke zdi a teplotu na těch min. 25 stupních, dno odkalovat dle potřeby, ale ne častěji než jednou týdně, zlehka a krmit taktéž zlehka, klidně jenom obden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 19:56 chosé Re: romant
Avárko je plastové, betárium set, koupené v akvaristice pro jednu rybicku.
Pozoroval jsem, jakoby zespoda pod ploutvičkou jak se rybicce uvolňovala taková pavučinka, jakoby peří, ale to neni správný výraz. A takto bílé chomáčky se usazují na umělé rostlině, plavou ve vodě atd. Každé tři dny měním více jak půlku vody, jednou týdně cistím celé akvárium a měním všechnu vodu. Zdá se, že rostlinka, kameny, stěny akvária jsou "slizké". Akvaristice jsem se věnoval sice před 20 lety, ale ten sliz ? A ty pavučinky ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.10.2013 21:05 R Muž romant [27981] Re: chosé
Jak je to akvo starý? Ty umělý rostliny bych fofrem vyměnil za živý, teplotu na min. 25 stupních a vodu měnit obden a zvláštěpak, není-li tam filtrace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 20:58 chosé – nemoc betta - pavučinky
Z rybičky jakoby visí takové bílé pavučinky. Bílé pavučinky se vytváří i na umělé rostlince. Usazují se i na dno akvária. Máme bettárium komplet s jedním samečkem. Po výměně vody se pavučinky opět vytvoří. Voda je odstátá, přidáváme balzám na bety. Co se prosím s rybičkou děje? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 14:52 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: DREDRA
Zvažoval jsem, jestli je taky doporučit jako něco, co může pomoct. Moje zkušenosti zatím veskrz pozitivní, i když jen v roli prevence a podpory.

Jenže pak mi napadlo, že po doplnění informací od tazatelky a nebo po půl dni volného průběhu se může ukázat, že jde o nějaké plísňové a nebo bakteriální onemocnění, které se bude moct léčit něčím účinným. Pak by zase bylo nutné ten výluh z vody dostat, aby nesnižoval účinnost léčiva. Tak jsem nakonec ty výluhy radši nezmínil. Ale rybičce, samozřejmě, neublíží. Hodně zdaru.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [64] ...... 99

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100191x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015?od=3151