Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 93 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.10.2009 18:11 Žena datura [104] Re: arnošt
S tím preventinem si myslím to samý a kor je blbost dávat dvojnásobnou dávku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 17:57 Muž arnošt [37] - RostlinyRe: Imii
Co se týká preventinu - je to přípravek pro prevenci a ne pro léčení - jak už i název napovídá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 17:52 Žena datura [104] Re: Imii
No tak pouze podle barvy vody bych na kvalitu neusuzovala. Naopak, akvarijní voda má zdravě žlutavou barvu. Já bych v tom viděla blbou náhodu. Prostě se stalo no. obecně bakteriální infekce způsobují běžné bakterie přítomné v každém akváriu (není to vydesinfikovaná laboratoř). Jenže onemocní jenom jedinci s oslabenou imunitou, což na betty sedí dokonale. A pokud se podíváme na způsob jejich chovu a distribuce z jednoho konce světa na druhý, tak se není proč divit, že zrovna tyhle ryby jsou extrémně náchylné na bakterky nejrůznějšího charakteru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 17:47 Žena Imii [45] Re: Elffka
To nejspíš bude údržbou nebo tím čím krmíš. Sestra má v tom akvárku molly a beťáka. Ten to chlapec schytal pěkně a na mollynkách to nebylo vidět. Prostě betty jsou třeba na něco náchylnější.

Sestra sice vody měnila po 14ti dnech. Ale proti světlu byla ta voda žlutá. Nicméně myslím že ten preventin by mohl pomoci. Je to prakticky neškodná modrá voda. Pozor ale aby se nezaměnil preventin za prevent. Je o něco "drsnější" a předávkování může ryby zabít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 17:10 Žena Elffka [9] Re: Imii
Tak to bych rozhodně neřekla, akvárko každý týden poctivě odkaluji a měním třetinu vody.Ostatním rybkám se daří dobře, pravidelně se třou, takže v tom problém určitě nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 16:51 Žena Imii [45] Re: Elfinka
Tak přesně todle se stalo před týdnem mojí sestře. Dostala za to pěknej lepanec po hlavě. Ihned jsem vyměnila v jejím akva 1/2 vody a nadávkovala 2x doporučenou dávku preventinu (od Dajany). Další den to bylo trochu lepší, tak jsem nakapala poloviční dávku. 3. den jsem vyměnila 1/3 vody a dala plnou dávku preventinu. No a nyní na něm není nic poznat. Jen tlama mu zůstala trošku větší .

Každopádně příčina této nemoci? Nedostatečná údržba nádrže!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 14:12 Žena Elffka [9] – Nemocná bojovnice
Fotka k příspěvku Ahoj mám problém s beťákem. Před nějakým časem mu začala šednout hlava a asi před týdnem se mu hodně zvětšilo a zbělalo oko. Vyzkoušela jsem Bactopur Direct a Mycopur, ale nezabralo to.Ráno se mu pod okem vytvořil nějaký vřídek, ten před chvílí odpadl.Vypadá to dost ošklivě. Beťák polehává po zemi a nežere. Nevíte někdo co s ním?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 14:05 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: nika
No chudák rybka. Nechápu, jak může někdo si něco koupit živého a pak se ptát co stím. rozzureny
Ale to že má slepené ploutve je na 99% důsledek špatných životních podmínek.

Chce to v tý gule každý den měnit alespoň polovinu vody. Jinak bych si raději pro bojovníka pořídil menší akvárium, stačí 20 l a tam dal živé rostlinky a hlavně filtraci. Tostlinky pokud možno plovoucí a nebo s většími listy sahajícími po hladinu.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 13:42 nika – betta
Dobrý deň. Potrebujem radu ohladne mojej novej rybicky. Ma akýsi spľastnutý chvost a neviem čo takéto ryby jedia. Nikdy som rybičky nemala. A navyše mam akvárium ktore sa vola magická gula haliea. A neviem ci tejto rybke do tohto mini akvária mam kúpit nejaké rastlinky. Prosim, mohli by ste mi poradit? Vopred dakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 17:56 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: dopi
Mražený bych raději dal patentky, a to alespoň jednou za dva dny. Ty sušený předražený blivajzy jsou jen doplňky stravy a tahání peněz zákazníků.

Ja teď v Brně na burze koupil pitlík 1kg granulek za necelích 270,-
Kdybych to měl koupit v těch pidikrabičkách co prodávají taky kilo, tak bych musel byt B. Gattes ..
to krmivo je od www.koblasa.cz
Tak a teď ten problém: pokud takhle padá, je možný, že si nachladil pl. měchýř. Ale je to možná i parazity, či něčím podobným. Doporučil bych vyměnit max. vody a zkusit léčit eSHa 2000 alespoň týden.
Pokud to je ten měchýř, tak to asi už nebude nikdy dobrý, sám mám tak jeden kousek nachlazený.
ještě se mrkni na kámošove stránky, třeba ti to pomůže: www.akvarijni.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 14:14 dopi Re: Semtex
Akvárium je 54l. Krmen je denně. 1. den má tetramin s ostatními rybkami, druhý den granulky speciálně pro betty a jednou za týden dostává mražené hovězí srdce. Já měním vodu každý týden když nestíhám, tak třeba jednou za 10 dni.
A když vyplave na hladinu tak pak pada po zadech ke dnu.
Edit: Konec diskuze už je v rybím nebi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 12:51 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: dopi
V jak velkým akvárku jej máš, jak často se mění voda, a jak a čím se krmí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2009 12:03 dopi – nemocná betta
Ahoj, byla bych vděčná za každou radu co může trápit moji bettu (samečka) pořád polehává u dna jen občas vyplave nahoru, taky je takový nafouknutější, staral se mi o něj teď přítel asi měsíc, tak nevim jeslti nebyla někde chyba nějaké nápada?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 14:16 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Skanky
www.splendenspower.cz/… Mrkni sem třeba ti to pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2009 12:44 Muž Skanky [26]
Ahoj,
muj samec betty ma jedno oko zakalené a obě tak trochu vyboulené. co ho může trápit?

diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 20:52 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Dixon
To zrcátko tam můžeš dát za den i víckrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2009 20:04 Muž Dixon [13] - SumciRe: Semtex
Teplota je 25 a zrkadlo tam ma raz denne. Dufam ze sa mu to zrovna. Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2009 20:02 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Dixon
Zvedni teplotu na 25°C. A pokud se tohle děje u samečku CT, tak je to tím, že se nemá před kým naparovat. Dávej mu několikrát deně před nos zrcátko, snad se mu to srovná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2009 18:01 Jakub Re: Dixon
Taketo veci sa stavaju. Neboj sa nič sa nestane :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2009 16:10 Muž Dixon [13] - Sumci
Fotka k příspěvku Dobry den. Mojmu betakovi sa niektore konce plutvy tak trochu ztocili a zcernali. Je to choroba? Asi na jeden den mal v akva teplotu 21-22 stupnov. Lebo som este nemal ohrievac, moze to byt tym? :-)
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2009 07:49 Peeeta Re: Pepík
Díky za rady, celou noc měl v akváriu 31 stupňů a řekl bych, že mu to kousek zmizelo. Snad mu to brzy zmizí úpně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2009 20:56 Pepik Re: Peeeta
Zvedni teplotu na 31 stupnu (postupne) a pockej dva dny. Pak napis. Nic jinyho tam necpi, ani sul. Jenom klidne vymen nejakou vodu, to nikdy neusodi. :) Krm jenom granulema.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2009 19:30 Muž avast [49] Re: Peeeta
Zkus to lépe vyfotit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2009 18:28 Peeeta
Fotka k příspěvku Dobrý den, prosím o rady. Betta mi začala šedivět pod tlamou. Snažil jsem se hledat na fóru, ale našel jsem až moc různých nemocí s těmito příznaky. Žere normálně, plave hodně, je aktivní, pouze pod pusou začíná šedivět. Chvíli měla dost studenou vodu, nevšiml jsem si, že nejde topítko, takže měla jen asi 20 stupňů :-( Předem moc děkuji za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 21:39 Yana
Piscinoodinium. Liecba esha exit + esha 2000
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 21:31 Muž Dušan2 [1] Re: FUKY
Proč píšeš že se to nedá léčit, když nevíš co to je, tady je spousta lidí co rádo poradí. Co se týče kožovce, tak ten se dá obstojně léčit a nemusí to dojít tak daleko, že rybka neroztáhne ani ploutve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 21:19 Muž Dušan2 [1] Re: sindljan
Jo jo to bude krupička. Jak radil Sid eSHa EXIT, nebo já mám dobré zkusenosti i se Sera Costapur.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 20:21 Muž sindljan [3] Re: FUKY
Fotka k příspěvku Posílám odkaz na fotku té nemoci.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 23:49 FUKY Re: sindljan
Tohle se mi dělá taky. Pak už ani nedokáže pořádně rozvinout plotve. Nejde to léčit nevím co to je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 23:03 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: sindljan
Podle popisu krupička. Zkuste to nafotit. Na krupičku nejlépe eSHa EXIT.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2009 22:33 Muž sindljan [3] – Žluté tečky po těle. (Beta bojovnice)
Dobrý den

Původně černá beta s modrými ploutvemi.. Behem týdne se jí začala po těle dělat taková žlutá krupička velikost cca 1/10 mm (je to odhad). Po tom co se žluté tečky objevili mi přijde rybička jako by ztratila chuť se hýbat, ale žere když jí nasypu.
Co jsem hledal po internetu tak krupička má barvu bílou a Obrněnka hruškovitá zasejc napadá spíše ploutve. Zkouším lečít lehký roztok manganu a častá výměna vody. Ovšem přijde mi že to moc nepomáhá. Snaha o léčba pouze dvouděnní zatím.

Prosím o radu a děkuji za váš čas
Jan šindler

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 21:02 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: želvička
2 roky je běžná délka života bojovnic. Pokud byl koupený ve zverimexu, tak je už měl alespoň4-6 měsíců a když se to přičte k těm 2 rokům, tak vydržel dlouho.... Někdo nemá štestí ani půl roku.
Upřimnou soustrast... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 20:04 želvička Re: Sid
Tak už mi nedpovídejte. Des 3.8. 2009 ám po 2 letech bet(náš sameček) zemřel! Držíme smutek: zíra si kopíme novou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 06:51 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: želvička
Umře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 22:35 želvička
Ahojky potřebuji pomoc naše betynka zičeho nic přestala žrát, má jaké si tiky a leží jen na jedom boku. Umře snad? Je to sameček. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 12:19 makky Re: Snowy
Mám je od pondělí.Ze zverimexu na praze 5,kde sem si už jedmu bettu koupila a byla v pohodě.Dala sem je do karantény a tam si toho všimla.Měla sem si toho všimnout už v obbchodě..Může to byt i jiná nemoc,ale ja se strašně bojim týhle,takže ji vidim všude.ted koukám že už to jídlo snědly.
Vlasně jediný příznaky sou u jedný ohlá pátěř a u druhý křivá.Jsou z jednoho vrhu,tak nebylo by možné že je to něco dědičného?Jo a ta jedna napadá tu druhou co se mín hýbe.Díky za pomoc
Edit: Tak tu jednu sem utratila :-O Skoro se nehybala a když sem do ní štouchla tak skoro nereagovala. Tu druhou se budu snažit zachránit, ta je čilá a má krásné plotvičky, nechám ji v karanténě a uvidím....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2009 02:42 Žena Snowy [24] Re: sux
Nestraš jí, jde "jen" o mírnou kožní formu. Klasickou TBC lidí způsobují jiná Mycobacteria. Viz článek zde www.dajanapet.cz/…
Jinak jak často a čím bettky krmíš? To vyplivování by mi sedělo spíš k tomu, že jsou buď přežrané a nebo jim to nechutná.
Jak dlouho a odkud je máš? Kdy se objevily příznaky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2009 20:14 Muž sux [117] - AmerikaRe: makky
Nech se ockovat...Rybam neni při této nemoci co podat. Co nejrychleji utratit...Nevím jestli ty priznaky presne sedi na TBC ale pokud ano tak to ukonci! A pozor z ryb je TBC prenositelna na cloveka. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2009 19:31 makky – bojim se tuberkolozy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim. Mám ted dvě nové samičky betty. Obě se mi zdají nemocné. Ta jedna bílá.má velké břicho, ne nijak na prvni pohled nenormalni, ale je vetši než by mělo být. A má vyklenutý hřbet. Ta druhá šedá je z pohledu zvrchu křivá. Obě jedí způsobem že to hned vyplivnou,ikdyž něco málo snědí. Bojim se tuberkolozy,je to častá nemoc? Je možné že ji mají? Źádné boláky nemají, ale může to být počátek. Přikládám fotky. Prosím pomozte mi. sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 09:43 Muž Hades [5] Re: ustavprochore
Byla to jen úvaha, podle toho co psala, že ty tečky jsou mnohem menší a má je uplně všude. Taková může být i malá krupička do 0,1 mm (Amyloodinium pilularis).
Ale mám v tom dost mezery, takže to byl jen takovej výkřik do tmy. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 09:11 Žena ustavprochore [567] Re: Hades
Ups, nějak mi unikají souvislosti... Piscioodinium je obrněnka. :-) Doporučení ohledně FMC nejde paušalizovat, "jufo" má v akva sekavce, otíky a krevetky. ;-)
No, už je "ve správných rukou", tak držím palce, aby to vyšlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2009 23:42 Muž Hades [5] Re: jufo
Jen tak mi napadlo, jestli by to nemohlo souviset s obrněnkou, podívejte zde : davidkilli.blog.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.07.2009 20:46 Žena ustavprochore [567] Re: jufo
Neberte to prosím jako "diagnózu", tímhle si fakt vůbec!!! nejsem jistá, ale zkuste si najít něco o piscioodinióze, "hnědé krupičce" (Piscioodinium pillulare).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2009 20:30 Žena jufo [4] - Miniakvária
Fotka k příspěvku Zdravím,
Před pár dny jsem objevila na bojovnici takové malé bílé tečky. Nepřijde mi to jako krupička. Tečky jsou mnohem menší a má je úplně všude. Na první pohled nejsou ani vidět. Nevím jak bych to mohla ještě popsat. Zajímalo by mě co to je. Díky za odpovědi
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2009 20:16 Muž jajaapaja [174] Re: Enjoy
Já vím je to těžké,ale nenechej ji trápit.Pokud nemůže plavat tak sní už nic nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2009 19:31 Enjoy Re: iblik
Já ani nevím. Oba rodiče jsou ze zveráku (samec již vyřazený) tka jsem to zkusila a pár jich bylo.Ale neřekla bych kdyby byl CT tak přece může plavat ale tohle jí prostě vadí a plavat nemůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2009 19:29 Enjoy Re: jajaapaja
To mě taky napadlo Ale nevím zda ji mám pro jistotu oddělit nebo ne. Má to jen ona jediná ze všech mladých ale jinak je normálně čilá a papá jen chudinka plavat nemůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2009 18:05 Muž iblik [4] - LabyrintkyRe: Enjoy
A neni to CT?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2009 17:42 Muž jajaapaja [174] Re: Enjoy
Může to být i vývojová vada.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2009 14:42 Enjoy – Je to nemoc?
Ahojky mám dotaz. V mém odchovu bojovnic jsem dneska postřehla že jeden kousek má slepenou zadní ploutev a nemůže plavat, byť se snaží. Ostatní rybky jsou v pořádku, nic takového nemají. Může to být nemoc? Setkala jsem se s tím poprvé takže nevím. Mám rybku dát do karantény nebo jak mám postupovat?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [93] ...... 99

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100191x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015?od=4601