Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 81 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 22:37 jackeee Re: romant
A nemáš ještě nějakou tu radu ohledně vitamínů a těch patentek, jak jsem se ptala?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 22:26 R Muž romant [27982] Re: jackeee
Když bude ryba v dobrým prostředí, tak bude dobře. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.02.2012 22:22 jackeee Re: romant
Vodu do nového akvárka jsem dala z již zaběhnutého velkého. Jelikož mi škála na testru ukázala tu nejhorší možnou variantu a na rybách to bylo i vidět, tak jsem se neodvážila nechat je tam ještě další den. Betě, která má pororozpadlej ocas jsem koupila baktopur a budu jí tam tři dny kapat. Snad už bude konečně dobře...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 21:58 R Muž romant [27982] Re: jackeee
Jaká voda je v tom menším akvárku? Ptám se proto, jestli to není nějaké narychlo zařízené akvárko, což bych považoval za špatný řešení. Zaměřit se na snížení hladiny NO2 častou výměnou vody mě příjde, jako ten nejlepší postup, který se dá aplikovat, tak aby se rybka nemusela přelovovat do jiný nádrže. Ovšem pokud je to akvárko dostatečně zaběhnutý, tak poroč ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 21:53 jackeee Re: jackee
Tak jsem dnes koupila testy na NO2 a zjistila jsem, že je problém především v tomto, takže jsem bettu přendala do menšího akvárka a čekám, až NO2 z velkého odstraním. Chtěla bych se vás ještě zeptat, jestli existují nějaké vitaminy pro betty a taky jak je to s patentkami. Krmím je tím každý den a dnes jsem narazila na nějakou diskuzi, kde se píše, že by se tím každý den krmit neměli, že by jim to nedělalo dobře. Je to hloupost, nebo mám opravdu střídat s granulemi?

Dnes jsem byla opět ve Viváriu a narazila jsme na někoho jiného. Vyvrátil vše, co nám nakecal ten předchozí a říkal to samé, co vy, takže všichni tam paka naštěstí nejsou. Řekla jsem mu i o těch SEA rybičkách a klepal si na hlavu, že je to hloupost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   20.02.2012 21:30 S Muž invalida [3881] Re: Silent
Dovolím si podotknout i delší nádrž ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 21:25 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: corydoras
Já mám v takovým akvárku jednoho beťáka a stejně je dobrý měnit vodu alespoň jednou za dva týdny když už ne jednou týdně.
Co je špatnýho na ampulárii? Vem si že jedna toho vyprodukuje klidně víc než všechny ryby co tam máš. Je to obrovská zátěž pro to akvárium.
Když tam necháš tyhle ryby a tuhle výměnu vody tak pokud se nedorvou tak postupem času onemocní a umřou. Co se stalo těm živorodkám a neonkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 21:18 R Muž Silent [5949] Re: corydoras
Tohle nelze brát za bernou minci. Ono taky záleží na druhu ryb a tvoje nádrž je například pro čichavce naprosto nevhodná. Perleťáci potřebují k prosperitě cca 150 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 21:17 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...Re: romant
Bettám stačí přece i menší akvárko, nebo snad ne?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 21:15 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...Re: Silent
Vždiť 1cm ryby na 1 litr vody, nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 21:15 S Muž invalida [3881] Re: corydoras
Co se přestat vyptávat a něco si zjistit sám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 21:15 R Muž romant [27982] Re: corydoras
Je jich na ten objem prostě moc, já osobně bych tam nedal ani jednu. :-)
Edit: rybicky.net/atlasostatnich/mechyrovka_vychodni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 21:14 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...Re: romant
Umělý rostliny už jsem nahradil živejma. Ale proč je problém s ampulárkama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 21:13 R Muž Silent [5949] Re: corydoras
Při tom množství ryb a velikosti nádrže naprosto nedostatečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 21:13 R Muž romant [27982] Re: corydoras
Třetinu min. jednou týdně, to bude do budoucna nezbytný a taktéž se to chce zamyslet nad těma čichavcema.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 21:11 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...Re: katterinecka
Třetinu jednou za cca 30 dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 21:09 R Muž romant [27982] Re: corydoras
Ten problém bude v množství ryb a ve velikosti akvária, dále pak tam vidím min. 2 ampulárky a nějaký umělý rostliny, což mě dává tušit, že to prostředí v němž ty ryby jsou je velmi na hraně a rozkolísaná biologická rovnováha se zde může velmi snadno vyskytnout, což by mohlo být příčinou těch potrhaných ploutví u toho beťáka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 21:07 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: corydoras
Že si v jiným vlákně mluvil o jiným akvárku, tak mě zajímá jestli se něco nestěhovalo.
Čichavci perleťoví rozhodně nejsou ryby do "25" litrů (tolik tam ani není když máš hladinu 10cm pod okrajem). I kdyby s nimi nebyly problémy teď tak určitě budou. A těch ryb v tak málo litrech je docela dost. Jak často jim měníš vodu a kolik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 21:04 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...Re: katterinecka
Sedí, proč?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 21:02 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Nympheas
Nebo okousaný od ostatních ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 20:59 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: corydoras
Může to být vysokým ph,špatnou kvalitou vody,či bakteriálním onemocněním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 20:57 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: corydoras
A sedí informace co máš v profilu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 20:51 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži... – betta
Proč má moje betta pořád potrhané ploutve a nehojí se jí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 23:47 jackeee Re: Semtex
25 stupňů..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 23:34 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: jackeee
Jaká je teplota vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 23:06 Muž MrHu [300] Re: jackeee
Vodoléčba (výměna vody) určitě na škodu nebude. :-) Pokud se to bude dál zhoršovat, doporučuju ten baktopur. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 22:14 jackeee Re: katterinecka
Filtr by měl být v pohodě a kytky ještě pořídim, jen mám strach, že se mi tam už nevejdou...jedna je přes celé akvárko.Vyměním tedy vodu hned zítra, nechám jí trochu odstát.. Tetry jsem už tedy přendala do velkého akva a počkám, jestli se mi betin ocas nezačne sám regenerovat. Snad to bude dobré :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 21:54 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: jackeee
Taky by pomohlo do budoucna ještě víc rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 21:54 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: jackeee
Když máš problémy, tak měň spíš každej den, máš tam dostatečně funkční filtr?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 21:51 Muž MrHu [300] Re: jackeee
Pro vlastní dobro je vždycky lepší si něco nastudovat, než se spoléhat na druhé...;-) Ne jen v akvaristice...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 21:49 jackeee Re: MrHu
S tím počítám, měním každé dva dny. Jdu tedy ještě studovat. Štve mě ale, že nemůžu věřit nikomu, kdo mi ty ryby prodává :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 21:38 Muž MrHu [300] Re: jackeee
Ještě bych pro jistotu chvilku počkal, jestli tady někdo tu mojí myšlenku potvrdí...:-)
Ty druhé rybičky tam být nemají. 14 litrů (nebo jak je to velké) je vážně málo. To je tak pro samotného betťáka. Navíc, jestli jsou to vážně Tetry červenoploutvé, tak ty potřebují mnohem větší akvárium...:-)

Ryby by se měly přidat až tak 3 týdny po založení. Tu rybu zabíjí prostředí v akváriu. Takže pokud se nezlepší prostředí, tak nemá asi ani léčbu začínat. Takže taky doporučuju něco přečíst tady na fóru, jak se o nově založené akvárium starat (určitě bude potřeba často měnit část vody). Rěšením není nalít léčivo do akva a vše bude dobrý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 21:34 jackeee Re: MrHu
Děkuju, tohle jsem potřebovala slyšet. Jdu tedy objednat ty léky a jestli jsme to pochopila správně, ty druhé rybičky tam nemají co dělat, takže je vrátím do velkého akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 21:22 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: glumča
Ty ryby budou Tetry červenoploutvé..no nic dobrého...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 21:16 Muž MrHu [300] Re: jackeee
Vivárium jsem tedy nečekal.
Co se akvária týká, tam něco špatně. Krom počtu a druhů ryb. To akvárko je nezaběhlé. Vůbec do něj neměly jít ještě ryby. :(
Myslím, že by to mohl být bakteriální rozpad ploutví. rybicky.net/vyrobky/71-baktopur
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 20:59 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: jackeee
To musel být odborník jak noha. Ty kardinálky nebo co to je, nevypadají moc spokojeně v těch 14 litrech. Ach jooo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 20:48 jackeee Re: MrHu
V Mělníků (Vivárium)... Dostala jsem na ní tip od několika chovatelů profíků.Dokonce to tam na nás i působilo, jako fakt profi akvaristika..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 20:46 Muž MrHu [300] Re: jackeee
Můžu se zeptat o kterou akvaristiku jde? :-) Informace máš čerpat z nezávislých zdrojů a ne od člověka, který je zainteresovaný na tobě vydělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 20:45 jackeee Re: HaDaS
Byli jsme v jedné z nejlepších akvaristik v republice a vše máme odborníkem schválene, dokonce on toto akvárko vymyslel a řekl nám, co tam být může a co ne. Tak já už nevím, kde mám studovat, když se všude píše něco jiného. Jinak písek je nový, nějaký speciální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.02.2012 20:23 HaDaS Re: jackeee
jackeee 12.02.2012 22:48 napsala: Tak jo, písek je pryč, mušle jsou pryč, akvárko s vyměněnou vodou u topení a přikrytý. Zítra vlítnu do zverimexu pro nějakou tu kytku a patentky. Děkuju moc za pomoc. Jsi anděl. M.
Jo, jo. 2 litry bylo proklatě málo, ale 12 litrů i s kamarády taky není moc. Nově založené akvárko taktéž není to pravé ořechové pro rybičky. Asi jsi málo studovala ;-) . Proto Ti nyní doporučuji si o rybkách něco přečíst a až poté se zeptat.
Problémům zdar. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 20:10 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: jackeee
Jak často tam měníš vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 19:32 jackeee – Špatné ploutvičky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Hezký večer. Mám opět problém s beťákem samečkem. Založila jsem nové akvárko, které má celkem asi 28L, ale mi ho máme přepůlené tak, abychom tam mohli mít beťáky dva. Ten jeden nejspíše neustál změnu podmínek a do druhé dne umřel. Poradit bych potřebovala s tím druhým, který přišel během jednoho dne o své nádherné dlouhé ploutve a já si teď nejsem jistá, zda mu je někdo okousal, nebo má nějakou nemoc. Mohl by se tu prosím nějaký znalec kouknout na forky (přidám jak beťáka, tak jeho společníky) a říct mi, co se asi mohlo stát, popř. co s tím dělat? Existují nějaké léčiva na regeneraci ploutví apod? Děkuji moc za pomoc. Jackeee
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 21:48 R Muž romant [27982] Re: MissyMesalina
Já se pořád budu držet té stabilizace nádrže. Jelikož je to akvárko vpodstatě znova založený, tak bych v první řadě podpořil nitrifikaci a pomohl si použitím přípravku Nitrivec od Sery a častěji měnil vodu. Krmení je po dobu několika dní zubytečná další zátěž, takže nekrmit. Tu eSHu klidně pořiď, ale pokud to nebude nezbytně nutný a rybka se nezačne zotavovat po té podpoře nitrifikace, tak bych to použil teprve posléze, když už jsi se rozhodla pro tu záchrannou misi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 21:41 MissyMesalina Re: romant
Akvárko jsem celé opláchla, vydrhla, dala čerstvou vodu, kytku a topítko a až pak si přečetla diskuzi :-O Zítra koupím ten 2000 a doufejme, že to zabere... díky za tipy love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 20:43 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: MissyMesalina
Jestli Ti uhyne i tenhle...nechci malovat čerta na zeď.Všechno bych vydesinfikovala savem 1ml/10L bez ryb.Nechat běžet i filtr po nějakou dobu a potom vše pořádně opláchnout.Znovu napustit a nechat aspoň měsíc zaběhnout,než se utvoří nitrifikační bakterie.Je to děs.
Pokud jsou v nádrži i ostatní ryby..beťáka odlovit a léčit odděleně,jak říká Romant.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 20:06 R Muž romant [27982] Re: MissyMesalina
Určitě je prvotní to prostředí v akvárku a jako šetrný prostředek proti bakteriální nákaze bych doporučil eSHa 2000, aplikovat dle návodu. Pokud bude použito něco jiného, tak je třeba podrobně číst návod a eventuelně reagovat na možné vedlejší účinky v podobě oslabení biologické rovnováhy v akváriu a nebo léčit úplně odděleně v nějaké jiné nádrži, třeba jenom se vzduchováním.Bude to znít možná divně, ale jestli nebude nejlepší nědělat nic a jenom se zaměřit na ty podmínky v nádrži a když ta rybka nevydrží, tak to vydezinfikovat a dotřetice všeho dobrýho. Je to možná drsnější názor, ale já bych takto postupoval. Prostě než s nejistým výsledkem léčit a třeba si ještě více rozhodit rovnováhu, tak to radši tu rybu tzv. obětovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 19:37 MissyMesalina Re: romant
Děkuji a jak se teď těch baterií zbavím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 11:57 R Muž romant [27982] Re: MissyMesalina
Určitě to nějaká bakteriální nákaza může být, ale já bych se zaměřil na podmínky v tom Tvém akvárku. Už jsme to řešili v sobotu, chce to teplotu min. 26 stupňů(akvárko přikrytý), nějaký rostliny, plovoucí jsou ideál, nepřehánět to s krmením a pravidelně jednou týdně měnit vodu. Ty bakteriální nákazy se nejlíp rozjedou, když ty podmínky v nádrži nejsou tzv. v normě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 11:39 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: MissyMesalina
Vydesinfikovala jsi to akvárium,pokud v něm byl ten předchozí beťák?Vypadá to na bakteriální infekci.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [81] ...... 99

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100191x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015?od=4001