Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 97 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2008 16:00 Žena René [2] – černá hlava bojovnice
Fotka k příspěvku Týden koupená bojovnice, při nákupu celá modrá, nyní viditelně černá hlava. Ztrácí šupiny nebo černá? Je to běžné nebo se jedná o nemoc?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 18:52 Žena Alena.sv [89] Re: martina
Teda jestli to můžu podle fotky posoudit,tak bych jí taky ukončila trápení. :-( Vypadá to opravdu zle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 13:25 vojta93 Re: martina
Lepsi by bylo kdyby si vzal nuzky a bette prestipl za hlavou pater. Umre hned a nebude se trapit jako ted.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2008 13:39 martina Re: Polux
Fotka k příspěvku Fotku přikládám, bohužel není moc ostrá :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2008 12:50 Polux Re: martina
Pokus se to vyfotit takle se da tezko ric ale jestli ma nador tak budes tezko lecit jedine vyriznout no hod sem fotku ! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2008 23:01 martina – samička Betty pestré - nádor
Hezký večer, prosím o radu, co s Bettou. Bříško se jí zvětšilo, je tvaru kosočtverce a na jedné straně má bouli, na které nemá šupiny, jenom má vidět růžovou kůži. Jinak normálně přijímá potravu a plave. Druhá samička Betty má bříško stejné, ale zatím se neobjevila růžová kůže, Betta se ale spíš drží u dna a občas mi přijde, že přepadá na jednu stranu. Můžete mi prosím poradit, co by to mohlo být? Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2008 12:31 Joecz Re: Kahan
Řekl bych, že tohle je blbost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2008 08:15 Kahan Re: Lorrelay
Mně momentálně sameček betty taky polehává. Nikdy předtím to nedělal, ale nepanikařím a připisuju to tomu, že právě v tomto místě se nedávno vytřel se samičkou. Je jeden z těch, co nestaví hnízdo, jikry klesnou na dno. Řekl bych, že je jakoby hlídá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2008 01:26 @ Re: Lorrelay
Mel sem samecka Betty a ten jednou prestal dokazat vyset ve vode a klesal stale ke dnu...Pak ale po case se to zacalo zlepsovat ...zacal se mu jakoby nadnaset predek ,ale ocas stale visel dolu...postupne se to zlepsovalo az nakonec plaval normalne...Pak sem mel samicku a ta to mela taky ,jenomze takhle zustala 8 mesicu a pak umrela na stari,takze nekdy to je zrejme lecitelne a nekdy ne....To jen takovej postreh...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 20:08 Lorrelay
Můj sameček bety taky pořád polehává, tře se o dno a poslední asi 3 dny nejeví zájem o krmení. Mám s ním v akvárku 2 samičky a ty ho nejspíš okusují, protože má "vyzobané" ploutvičky. Dokud byl sám, byl v pohodě..
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 14:46 Joecz Re: oldkiwinka
no právě proto má ten labyrint, aby se neudusila ve vodě, kde je málo kyslíku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 22:43 oldkiwinka Re: Joecz
Očividně jí 5 minut nezabilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 21:22 Joecz Re: oldkiwinka
Ale taky dýchá žábrama!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 20:17 oldkiwinka Re: host
Když jsem musela utratit rybku, použila jsem minerálku Dobrá voda perlivá bez příchutě, čerstvě otevřená, rybka byla ve 2 sekundách mrtvá a nehybná.
No jo! betta je přece labyrintka! Nač by se měla udusit nedostatkem kyslíku ve vodě, když dýchá vzduch, co my!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 20:12 Tereza Re: host
Tak to fakt nechápu. Stalo se tohle ještě někomu? ne Ještě se doporučuje uříznout hlavičku žiletkou, já bych na to tedy neměla žaludek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 20:06 Muž Yirka [9126] Re: host
Ještě méně humánní bylo tvoje váhání a prodlužování utrpení rybky, přesto že bylo raděno rybku utratit již před 7 hodinami. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 20:02 host Re: Tereza
Samozřejmě, že to byla voda s Co2. A rozhodně nebyla dlouho otevřená. Dali jsme ji tam ihned po otevření. Ještě po 10 min byla živá. Nevydrželi jsme to a museli ji zabít drsnějším způsobem. Zabíjení ryb pomocí minerální vody rozhodně nepovažujeme za humánní!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 19:55 Tereza Re: host
Co? coze Nebyla dlouho otevřená, že vyprachaly bublinky? Měla by být mrtvá do 30 vteřin!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 19:42 Muž Yirka [9126] Re: host
Je to perlivá minerálka s CO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 19:36 host Re: host
Dali jsme jí do té minerálky, jak jete radili. Ryba už je tam cca 5 min. a pořád žije. Co máme dělat?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 19:02 host Re: oldkiwinka
Včera myslím ještě žrala. Dnes jsme ji odlovili do karantény a už nežere, ale to je spíš asi tím, že je ve stresu z jiného proztředí.

Edit: Při odlovu jsme si všimli, že ryba má zježené šupiny, čož ve vodě není dost dobře patrné. Oči má také vypouklé, ale protože máme jen jednu rybu tohoto druhu, těžko se posuzuje, zda je to normální, či už ne. Pravděpodobně se tedy jedná o vodnatost, kterou již nelze vyléčit a budeme muset rybu usmrtit. (Nešloto ale udělat dřív, dokud jsme si nebyli skutečně jisti, že to vylečit nelze - dát jí do vody s CO2 můžem jen jednou a neradi bychom se pak dočetli, že rybě šlo pomoci.Tak doufáme, že to bylo správné rozhodnutí...) Děkujem všem za pomoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 18:35 oldkiwinka Re: Joecz
U vodnatelnosti se, pokud vím, nemusí projevovat všechny příznaky. Zn.: Žere ta betta?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 18:20 Joecz Re: host
Já bych řekl, že to vodnatelnost není. Ta ryba není vybledlá ani nemá zježené šupiny. Tipoval bych to spíš na nějaký nádor, ale to nic nemění na tom, že by se měla utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.06.2008 17:45 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Tereza
Platí i pro ty, kteří mají návyk házet do WC ještě žijící rybky! :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.06.2008 17:10 Tereza Re: host
Pořídit si jakékoliv zvíře znamená i převzít zodpovědnost za jeho zdraví a život. Nechat ji trápit se, pokud neexistuje lék, a ohrožovat tím všechny ostatní ryby v akváriu - to snad může jen sadista. Zvířata nepřinášejí jen radost, jsou i smutné chvíle a NA VÁS je zodpovědnost za správné rozhodnutí. Není fér nechat ji se trápit jen pro vaši "citlivost". Nejlepší usmrcení je podle mně přelovit rybku do sklenice s minerálkou. Otrava CO2 nastane velmi rychle, bez bolesti, ve vodě. Hoďte ji tam, přikryjte utěrkou, když se nechcete dívat. Rybka trochu šplouchne a je konec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 15:56 host Re: oldkiwinka
Víme, že se trápí, ale zabít jí fakt nedokážeme. Ne těchto stránkách jsme se dočetli, že pomáhá Prnicilin. Nemáte s tím někdo zkušenost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 15:43 oldkiwinka Re: host
Proč ji nezabijete? Vždyť se bude jen trápit. Raději odlovit, od čeho se to také jmenuje "infekční vodnatelnost"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 15:36 host Re: oldkiwinka
Asi jí budeme muset nechat dožít. Neohrozí to další ryby v akvárku? Jsou známé nějaké příčiny této nemoci, když už na ní neexistuje žádný lék. Jak dlouho bude prpod. ještě žít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 15:35 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: Mrakoplash
Přesně tak. Zlikvidovat a ukončit trápení. V příroě by ho taky někdo dávno sežrel. U dovozových bet se musí počítat s tím, že je velká promořenost kdejakou chorobou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 15:30 oldkiwinka Re: host
Pokud má rybka vodnatelnost, už ji nic nepomůže, jen ji budete trápit. Smrt ji jen uleví. Kdyžtak ji udělejte hrobeček na zahrádce.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 15:28 host Re: Mrakoplash
Nějaká optimističtější rada by neblyla? chcem to aspoň zkusit, prosím. Zabít jí nedokážem, aspoň něco, co tiší bolesti. Máme jí vyndat ze spol. akvárka? díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.06.2008 14:55 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Malapa
Tak nejdriv utratit, pak splachout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 14:51 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: host
Spláchnout, ať se netrápí. Podle mě je to taky vodnatelnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 14:34 oldkiwinka Re: host
Podle mne spíše o vodnatelnost, kdyby to byl zánět plynového měchýře, tak plave nekoordinovaně hlavně na boku, spíše břichem k hladině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 13:56 host – bojovnice pestrá - nafouklé bříško
Fotka k příspěvku Zdravíme. Potřebovali bychom poradit. Asi rok máme samečka bojovnice pestré ve společné, 54litrové nádrži (1bojovnice, 2 čichavci líbající a 1 sumeček a 1 mečovka). Asi tak před měsícem jsme zpozorovali, že se bojovnici zvětšuje bříško. Původně jsme si mysleli, že je překrmená, ale bříško se jí pořád zvětšuje - vis foto. Nevíme zda se nejdná o vodnatost, infekční zánět plynového měchýře,či něco úplně jiného. Dějujem za odpovědi.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2008 13:49 veronika – Re: Joecz
Kdyby to byla tuberkuloza, co by to pro mě znamenalo? Může se tahle bakterie pořád ještě vyskytovat v akvárku a když si teď mrtvá rybka plave někde v kanalizaci? :-O Takže beta má ,,jen´´ plíseň? Moc děkuju všem za rady ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2008 12:23 Joecz Re: veronika
Nechci strašit, ale podle těchle symptomů bych to tipoval na rybí tuberkulózu ( rybicky.net/nemoc/mycobacterium ). Ale ta betta vypadá na plíseň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2008 11:10 veronika Re: Joecz
Nemám, pořád se někde schovává. Nemůže to mít souvislost s jinou rybkou, která mi nedávno umřela? Hrozně pohubla, zprohybala se jí páteř a trošku vypoukly oči. coze Aby mi tam neřádilo něco horšího než plíseň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2008 09:21 Joecz Re: veronika
Lepší foto nemáš? Ale vypadá to ne něajakou plíseň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2008 21:08 veronika Re: Tonys
Jediný co sem vypozorovala je, že je míň aktivní. Vlastně se jenom vyskytuje někde v růžku u hladiny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2008 15:48 Muž Tonys [16] Re: veronika
Má ještě nějaké symptomy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2008 13:42 Žena bucliik [99] Re: veronika
Ahoj, v nemocech nejsem znalá. Ale protože se nikdo nehlásí tak to zkusím. Mohla by to být plíseň-na léky pokoukni tady v odkazu nemoci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2008 11:42 veronika – Betta je nemocná - pomoc
Fotka k příspěvku Prosím o radu - mojí bojovnici se udělal takový bílý povlak na tlamičce....Co to může být popřípadě jak to léčit? :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2008 19:48 marek Re:Barča
Blbosť ne Betta žije 2-3 roky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2008 19:42 barča Re: pavliina
Já jsem měla už 4 betty splendens samečky. Vim proč reaguji na zrcátko. /rotože jsou agresivni (samec na samce, ne samicka na samicku ty se snesou v poho). Vsichni 4 samečci mi taky polehavali. A pak jsem se dozvěděla že žijí jen 4 měsice max. 5 měsicu. Takže když maš starši samečky (pozna se to vyraznym vybarvenim), tak už uz vlastne doživaji. Mě vydrzeli až 3 měsice. A ty bubliny, tak to staví na stara kolena bublinove hnizdo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2008 14:24 @ Re: jankop
Zrejme jste mi pomohl rozlouskonut muj problem. Me se to stalo s myma dvema Bettama (sameckem a samickou). Protoze jsem jim bez kryciho skla zvysil teplotu (kvuli bakterce) na 30 stupnu a doma sem mel "jen" 24. Nejdriv sem myslel ze to zpusobili ty leciva ale protoze to nepostihlo jiny ryby bylo mi to podezrele. Vy jste uhodil hrebicek na hlavicku a pritom se tahle informace neda nikde vycist. Diky. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2008 13:58 Žena pavliina [50] Re: pavliina
Tak dneska vypadá ještě hůř :-( Tu napadenou ploutvičku - je to ta malá, co má za žábrama, má už polorozpadlou a už jen polehává sad Ale na zrcátko stále reaguje ale nechci ho tím vysilovat, tak mu ho nedávám. Ta ploutvička, kdyby se uzdravil, ta by mu dorostla? A je to normální, že se takhle rozpadla? A nemám mu zvýšit teplotu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2008 12:03 Žena pavliina [50] Re: Joecz
Koupila jsem Mycopur od Sery, tak uvidím, teď už jen budu čekat. Zatím na zrcátko reaguje ale jakmile ho dám pryč hned polehává, přijde mi, že se jí asi ztěžka plave nebo tak, je to možné? Včera večer to měla malilinko na ploutvičce, dneska už se to zvětšilo a trošičku to má i na těle ale fakt maličko sad Ale překvapilo mě, jak to přišlo najednou ze dne na den. Jeden den v pohodě a druhej den už polehává :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2008 11:31 Joecz Re: pavliina
Pokud je to jen na ploutvi, tak se v KRAJNÍM přípdě dá odstřihnout. Ale mělo by to jít celkem dobře vyléčit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2008 11:14 Muž Jurasek [137] Re: pavliina
Když se léčba začne včas a dobrými léčivy, tak je hodně velká pravděpodobnost, že se rybka bez problémů vyléčí. Určité riziko přenosu plísně tu je, ale nevyděl bych to tak kriticky. Chce to pozorovat. Ať se daří :-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [97] 99 100

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100425x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015?od=4801