Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 72 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2013 19:47 Muž lopuchojd [10] Re: romant
Jp vypada to tak kdyz to srovnam se samici ta ma oko krasne tmave oproti samci ktery ho ma takove sedive.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2013 18:31 R Muž romant [27987] Re: lopuchojd
Vidím tam dobře zakalený oči? Je ten zákal jakoby celýho oka uvnitř?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2013 18:29 Muž lopuchojd [10] – Beťák
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj
posledni dobou mam problemi s betakem.Uz asi tyden nezere a vzdy se jen vynori se nadechnout a pak zase klesne ke dnu a nic nedela.
Co mu muze byt?Poradi nekdo?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   24.02.2013 16:25 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: petr68
Ano muzes, ale v tom velkem vodu starou stejne vymen. :] S tim hnojivem bych to neprehanela, ja nehnojim vubec a nasla jsem casem kytky, ktere mym akvariim vyhovuji bez hnojiv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 13:31 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: petr68
Máš tam hlavně pomalurostoucí kytky, ty nespotřebují živin tolik, hodilo by se pořídit si nějaký test. Taky může být hodně dusičnanů ve vstupní vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 12:33 Muž petr68 [27] - RostlinyRe: katterinecka
Doporučená dávka mého hnojiva je 12ml na 100l akvarko týdně. Já si to rozdělil na dny a deně dám 1,2ml což je 8,4ml týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 12:28 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: petr68
Jak moc hnojíš? Nemáš tam moc dusičnanů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 12:14 Muž petr68 [27] - RostlinyRe: kyo
Jo v akvarku je sam ale brzo mu přibudou společníci. Neonky, vodu mám 25,5 stupňu. No jo, ale měnit deně 50l vody. hmm Nemám ho dát spiš na tu lečbu do 15l karanteny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 12:07 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: petr68
Tyden odstata voda, je tyden stara voda. Napoustej do kyble pres sprchu a rovnou davej do akvaria. Jestli je v te 112tce sam, tak staci menit jednou tydne 3/4 nadrze. je parada, ze ma takhle velky vybeh.
Teplotu drzis na 26C?

Zahajila bych vodolecbu, pokud je tam sam, tak ho nech v nadrzi, tj denne menit pulku vody. uvidime...
A nekrm ho ted. Zitra mu zkus hodit malilinko mrazeneho. Pokud davas nitenky, tak ty dukladne vzdycky proper ve vode v proudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 11:59 Muž petr68 [27] - RostlinyRe: kyo
Akvarko 112l, filtr eheim pick up, vyměna vody co 3 dny později co tyden. Nadrž je nedavno založena ale voda byla polovina ze stareho akvaria v skvělém stavu a druhá polovina byla týden odstátá a přefiltrovaná státní voda.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 11:52 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: petr68
To asi nebude potrhana ploutev, ale nejaka bakterialni infekce v ploutvich. Jak casto menis vodu, jaka je nadrz, filtr atd.?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 11:37 Muž petr68 [27] - Rostliny
Zdravim, před týdnem jsem si na burze koupil samce betty. Celý týden nejedl. Dával jsem mu vločkové i mražené krmivo. Prostě nic nechtěl jíst. Dnes ráno jsem si všimnul, že má dost potrhanou ploutev. Prosim vás nevíte někdo co mu je a jak se to dá vyléčit? díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 19:38 xplane Re:kyo
Lampicku mam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   23.02.2013 19:34 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: xplane
No staci kus skla nebo plexiskla v nejhorsim pripade, ale musis ji nechat i mezery, aby ji tam proudil kyslik a neudusila se. :) Nevim, jak mas reseny osvetleni, ale me lezi ledky normalne na tom skle. asi mas lampicku?

Edit: Ja nastrihala tlustou gumovou akvaristickou hadicku na mensi kousky a na tech mi lezi to sklo, aby se to neobouchalo a ryba ma zaroven mezery na vzduch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 19:27 xplane Re:kyo
Ne nemam. A co tam mam dat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 19:24 vector Re: romant
Kdyz budu menit vodu denne nebo obden nebude vadit ze voda je chlorovana?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.02.2013 19:23 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: xplane
Pokud pada ke dnu, muze byt nastydla na plynovy mechyr. Mas sklo nebo neco na akvariu, co by ji branilo primemu ofouknuti, kdyz se jde nadechnout? Tu teplotu mej spis 26C a neprekrmuj ji, maji tendenci se prezirat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 19:05 R Muž romant [27987] Re: xplane
Pokud tam není filtrace, tak je ta výměna vody nedostatečná, měň denně, či obden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 19:03 xplane Re: malyLibor
Je v 10 lit. akvariu. Teplota 25°c, 1xtydně 1/3, sera san pro bojovnice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 18:52 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: xplane
V jak velkém je akváriu? Jakou tam máš teplotu? Jak často měníš vodu a kolik? Čím ji krmíš?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 18:46 xplane – betta
Nedavno jsem si koupil bojovnici (Betta)-samce. Potřeboval bych poradit co sní je. Nic nejí většinou leží na dně sem tam plave pár cm a zase jde ke dnu.Nevíte co to znamena?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 18   12.02.2013 14:12 Žena vondr001 [674] Re: jahuudka
Protože ti lidé se ti snaží poradit, když ví, že děláš něco špatně. Co se týká výměny vody uvedu ti názorný příklad. Zavři se se svou rodinou v bytě a půl roku nevětrej. Nepoužívej záchod, "dělejte to na zem".
Tím že odkaluješ dno a měníš vodu rybám "větráš a splachuješ".
Neber to jako buzeraci, ale jako dobré rady. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 13:45 jahuudka Re: vondr001
Když jsme měnili vodu 1/3 týdně, tak jsme museli měnit i rybičky. Je tam filtr s aktivním uhlím a přidáváme Sera Nitrivec a Easy balance od Tetry. Není opravdu žádný problém. Rybičky žijí přes 2 roky, jsou veselé a množí se. Nechápu, proč když se na fóru zeptám na radu, tak si musím od 10 lidí přečíst hromadu inzultů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.02.2013 13:42 R Muž romant [27987] Re: jahuudka
Do toho nově se zabíhajícího akva dej paví oka, oni tam budou trochu bordelařit a tím nakrmí nitrifikační bakterie a než tam dáš toho novýho beťáka, tak je odlovíš nazpět, vyměníš vodu a bude to jak má. Při zabíhání akária je dobrý nějaký živočich, třeba šnek(ci), nebo i jenom lehce akvo nakrmit špetkou drcenýho vločkovýho krmení, prostě tu nitrifikaci lépe nastartovat. Kdyby se po tom přidání beťáka často měnila voda, tak jsem toho názoru, že by to dopadlo dobře. Výměna té vody u akva kde není filtrace bude nutná častěji než jenom jednou týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   12.02.2013 13:38 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: jahuudka
Měnit vodu v šedesátce s živorodkama 1x za 3-4 měsíce. To je moc špatně. To, že voda nesmrdí a je průzračná neznamená, že je čistá! Lidi kdy už začnete číst když víte očividně kulové. V každé knížce, ba i přiblblé brožuře od Sery je základní poučení jak se o vodu starat, vysvětlená nitrifikace a proč se voda měnit MUSÍ...ach jo. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 13:30 jahuudka Re: romant
Děkuji za odpověď, než tam dám novou rybu, tak akvárium osadím. Jen by mě tedy zajímalo, jak mám akvárium zaběhnout a tedy dát rybu do zaběhnutého akvária, když se zabíhá až po tom, co tam je nějaká ryba. Doma mám akvárium 60L, 1x neritina zebra, 3x pancéřník, 5x kreveta, živorodky pár black molly, pár plat a hodně pavích oček (vlastní ochov), filtr, vzduchování, vodu měníme 1x za 3-4 měsíce, neb je stále čistá. Pokud nějaká rybička uhyne, tak se na ní žádný povlak nevytváří. Je možné že si tu plíseň přinesla rybička s sebou z obchodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.02.2013 13:20 R Muž romant [27987] Re: jahuudka
To co je vidět na tý rybě, to jsou kolonie bakterií, který se o ní již, jako o uhynulou začínají starat(rozkládat). Před tím to byla zřejmě nějaká plíseň, což je reakce na ne zcela vhodnou vodu, neb nebyla měněna. 3 týdny "staré" akvárium v němž doposud nebyl žádnej živočich není zaběhnutý akvárium, ale teprve až po přidání té ryby došlo k tomu správnýmu zabíhání akvária, k tvorbě většího množství nitrifikačních bakterií, ale stále se ve vodě nacházelo vyšší množství škodlivějších N látek(NO2) a právě tou výměnou vody se toto eliminuje. Takže to co tu rybu zahubilo, byla Tvoje nesprávná péče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.02.2013 13:16 R Muž Silent [5949] Re: jahuudka
Podle popisu to vypadá na plísňové onemocnění, což bývá způsobeno špatnou kvalitou prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 13:05 jahuudka Re: romant
Akvárium bylo založené cca 3 týdny před tím, než do něj přišla rybička, bylo vzduchované. Během 24 hodin po celé rybičce narostl bílý povlak a zespodu to co je vidět na fotce, jsou to takove jemné "vlásky", cca centimetr dlouhé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 13:03 R Muž romant [27987] Re: jahuudka
To na jakou nemoc ryba uhynule, to by bylo věštění z křišťálový koule. Podle toho prvotního popisu bych si tipnul na problémy s plynovým měchýřem. Drtivá většina nemocí se rozjede ve zhoršených, či nevhodných podmínkách a tímto směrem bych se zaměřil. Akvo působí čerstvě, je jak dlouho založený a ty výměny vody odpovídají, tomu co jsem napsal v předešlé reakci?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 12:58 jahuudka Re: romant
Děkuji za radu. Až na živé rostliny akvárium vše splňuje. Myslím si že akvárium to není. Zajímalo by mě spíš, na co ta rybička pošla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 12:56 R Muž romant [27987] Re: jahuudka
Projeď tohle vlákno, jenom já jsem tady bezpočetkrát napsal co a jak by se mělo, aby to fungovalo. Ve skratce, teplotu min. 25 stupňů, častou výměnu vody, když není filtrace denně, či obden, když filtrace je, tak týdně min. 1/3 akva, nepřekrmovat, mít v akváriu živý rostliny.
Edit: rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 12:52 jahuudka Re: Jiri_99
Je to akvárium 10L. Dříve jsem ho používala na odchov živorodek. Nyní ho mám v kanceláři na 1 samečka Betty. Spíš mě zajímalo, co to má na sobě, jestli to je nejaká plíseň nebo něco, co si přinesl s sebou z obchodu. Akvárum nebylo znečištěné chorobami, v době odchovu živorodek bylo i osázené. Pokud to je nějaká infekční choroba, tak bych ho nbyla ráda, dkyby se to nepřeneslo na další rybičku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 12:46 jahuudka Re: vondr001
Chtěla jsem poradit, co jí je. Doma mám akvárium bez problémů 60 litrů. S takovouto chorobou jsem se ještě nesetkala, narostlo to na rybičce za 1 noc. Zvláštní byla hned po tom, co jsem ji před dvěma týdny přinesla ze zverimexu. Včera plavala s bílým flekem u zadní ploutve. Přes noc se jí stalo tohle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 12:30 Žena vondr001 [674] Re: jahuudka
Pokud budeš mít příště nějaký problém s rybičkou, napiš hned (a nafoť to), tady ti jistě někdo poradí jak a čím ji vyléčit. A ne že ji necháš 2 týdny trápit než umře. rozzureny Bylo by vhodné, kdyby sis příště založila prezentaci nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.02.2013 12:24 Muž Jiri_99 [425] Re: jahuudka
Co dělat s akvárkem? Jaký to má objem?
Já bych všechno vytáhnul, vyčistil, nasypal normální dno /ne jen ty "balvany"/, přisadil kytky, zapnul filtr a měsíc čekal. Pak bych tam dal novou rybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 12:03 jahuudka – Úhyn
Fotka k příspěvku Po cca 2 týdnech podivného plavání v akva a válení se po zemi uhynula Betta. Prosím o radu. Na cpo pošla a co dělat s akvárkem, než tam dám novou? Na spodní části těla se jí vyzvořily průhledné úrvary, viz foto. Taky jí upadla ploutev. To ještě žila.
Děkuji za radu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.02.2013 21:04 Žena majka93 [79] - ŽivorodkyRe: Monika
Ahoj, dovolím si přidat i svůj názor. To že si někdo pořídí samce betty s tím, že skoro nic nepotřebuje je dost častý chybný způsob jak se člověk dostane k akváriím. I já díky tomuto mám teď to co mám. Ačkoli ve zverimexech i spoustě článků a knih tvrdí, že samci betty stačí malinké akva bez ničeho, je to právě naopak. Pokud tedy chceš aby se mu dařilo. Já taky měla takový problém a jelikož jsem neměla zkušenosti s bettama tak jsem pořád něco pořizovala a pořád to bylo špatné, až jsem dostala moje hlavní akva (60l vody) a to jsem komplet zařídila a přemístila jej tam se samicemi, tak se mu začalo dařit. (ale byl už starý takže teď mám toho mladého co je v profilu) No zkrátka: ten samec bude strádat pokud nebude mít větší zařízené akva s jinými rybami. To je můj názor a moje zkušenost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.02.2013 20:57 R Muž romant [27987] Re: Monika
Když není v akváriu filtrace dá se nahradit denní či obdenní výměnou 1/3 vody, když tam není topení mělo by se akvo umístit někam k teplu aby bykla splněna jedna ze základních podmínek pro úspěšný chov bet a tou je min. teplota 25 stupnů a k tomu to akvo mít přikrytý krycím sklem. Jako možnou dlší podoru je dobré umísti tam nějakou rostlinu(y), ideál jsou plovoucí. Rybu nepřekrmovat a udržovat dno v čistotě odkalováním dle potřeby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 17:47 Monika Re: malyLibor
Nemám filtraci, ani topení. :-( Je v akváriu samostatně. Nikdy jsme rybičky nechovali, pořídila jsem jí synovi a máme ho tak měsíc. Fleků jsem si žádných nevšimla..
Má nádherné akvárko a to že ho něco postihlo není má zásluha,teda alespoň né úmyslné :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 15:33 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Monika
Chceš té rybičce pomoct? Doporučuji ti vyměnit polovinu vody za čistou vodu o stejné teplotě jako je ta v akváriu a přiat teplotu na 26°C. To jako první pomoc. Dále doporučuji se zaregistrovat a zřídit co nejpodrobnější prezentaci toho, čemu říkáš betárium 30x15. Pak bude možno poradit přesněji.
A především doporučuji si přečíst aspoň základní věci o akvaristice: www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
Kdybys to udělala dřív, než sis pořídila tu rybku a začala ji trápit, nemusela takto dopadnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 15:33 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: Monika
Uf... kdyz na nej posvitis baterkou objevi se takove rezave flicky, vid? To je velvet, vnejsi parazit, takze prislusnou lecbu treba tremazol nebo co bude v akvaristice podobneho. + vodolecba. Denne menit 3/4 vody. Teplotu zvysit na 29C + vzduchovat. Muze se z toho dostat, ale je to uz hodne rozsahle. Kdyztak mu usetri trapeni. No a ted ho nekrm.

Edit: Ted ctu, ze to neni primo on. No tak na nej posvit a rekni, co vidis nebo nevidis. Nicmene s tim vsim ostatnim muzes zacit, krome tremazolu. To pouze v pripade, ze bys poznala velvet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 12:31 Monika – Betta-nemoc
Fotka k příspěvku Ahoj,chtěla jsem se zeptat: mám doma Beťáka a ten poslední dobou má povadlé až slepené ploutve :-( poraďte mi co s tím?
Poradili nám, že toto akvárko pro něj není vhodné, že plave pořád dokola a že se zblázní. Tak jsem mu koupila betárium 30 krát 15 cm. :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.02.2013 19:28 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: nika
Tim padem nasadit bactopur direct, hned zitra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 17:09 nika Re: romant
Tak kdyz vcera moje betta vypadala lepe, dnes jsem si vsimla, ze ji jakoby zloutnou ploutve... Opet lezi a jic nedela, je stale ve svem akva sama a dene menim vodu.. Konce ploutvy ma uplne v haji. Uz opravdu nevim. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 15:04 R Muž romant [27987] Re: Debny
Debny napsala: vodu ted radeji neprisoluj, to jen kdybys krmila nitenkami, tam byvaji paraziti, sul mu muze ve velkych davkach uskodit...No vcelku odvážná teorie, jestli mají být nítěnky zdrojem infekce, tak ani sůl moc nepomůže, jinak bezpečná koncentrace v akváriích kde jsou rostliny je pol. lžíce na 50 litrů vody, v separé rostlinoprosté nádrži i pol. lžíce na 30 litrů vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 15:02 Debny Re: nika
No vrat ji klidne rovnou, ale v tu dobu tam uz nemen ty rybky, co musis dat pryc, nejdou tam chovat vsechny. dej je do akvaristiky a nebo je nekomu daruj. a vodu ted radeji neprisoluj, to jen kdybys krmila nitenkami, tam byvaji paraziti, sul mu muze ve velkych davkach uskodit, zvlast jestli je ted nakraplej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 15:00 nika Re: kyo
A teda až se z toho dostane, mam ji vratit do spol.akva? A přisolit tu vodu mam? ? Bohužel filtr ani vzuchovani nemam... Ale vypada dnes lepe trosku:) :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.02.2013 08:30 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: nika
Muze to byt zacatek bakterialky. Betty jsou na to nachylne, men denne vodu a filtruj, staci bublifuk - nevypinat na noc, kryt, nejake kyticky a nedavej k nemu nikoho dalsiho, bude mu nejlip samotnemu, nez s nekym v takhle malem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 22:44 nika Re: romant
Děkuju, takže každý den měnit vodu.. A až bude ok můžu vrátit do spol. Akva.? Tam do doby než bude větší akva budu měnit vodu každý týden ( s filtrem). Děkuju moc :-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [72] ...... 99

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100336x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015?od=3551