Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 57 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 13:20 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: romant
Tak jsem právě tu solnou lázeň provedl. Nejdřív jsem asi půl hodiny zvyšoval koncentraci na hodnotu té 1 lžíce na 20 litrů, pak jsem ho v tom hodinu nechal plavat, pak jsem zase začal asi půl hodiny ředit zase akvarijní vodou. Vrátil jsem ho do nádrže, doplnil 1/3 objemu čistou vodou s Torbenem. Teď v akváriu kromě Torbenu není žádná sůl. Snad to pomůže. V té solné lázni trochu změnil odstín barvy, ale po návratu do nádrže se to rychle srovnalo. Mám teď obden měnit vodu nebo ho radši nechat v klidu? Díky a mějte se hezky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2014 16:56 R Muž romant [27981] Re: michalt
Můžeš tu dávku postupně zvyšovat, ať to není takovej šok a opačně, zase ředit. Torben samo dávat můžeš, belík jasná volba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2014 16:49 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: romant
Fakt? coze Neublíží mu to?

Může být tou separé nádrží kbelík, který obvykle používám pouze k výměně vody v akváriu?

Půlku objemu vody použiji z akvária, druhou půlku čerstvou. Do toho přidám solný roztok v té koncentraci, jak jsi doporučil. Do toho ho přelovím na 1-2 hodiny, pak zpátky do akvária. Tak nějak? Ještě jsem nic podobného nedělal, tak se raději ptám detailněji.

Pak, až jej vrátím do nádrže, ve které mezičasem vyměním část vody, co mám přidat? Torben nebo nějaké léčivo nebo radši nic?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2014 16:34 R Muž romant [27981] Re: michalt
Solnou lázeň na 1-2 hoďky, tedy v tom separé(pol. lžíci na 20 litrů vody).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2014 10:05 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Turbínka
Fotka k příspěvku Ahoj. Tak se zdá, že ani po téměř týdnu s eSHa 2000 se situace moc nelepší. Na druhé straně, ani se nezhoršuje. Malé zaplísnění, které vzniklo v okolí tohoto místa, se vyléčilo asi za půl dne.

Tak budu ještě pokračovat s léčbou pomocí eSHa zítra, ale pak bych asi měl zkusit něco jiného. Konečně se mi povedlo rybku trochu líp vyfotit. Ryba je aktivní, žere, hraje si, plave.

Mám tedy objednat ten Baktopur Direct a aplikovat jej v separátní nádrži?

Nemá náhodou při této detailnější fotce nápad, co by beťákovi vlastně mohlo být? Napadlo mi, jestli to není Culminaris, ale kromě toho bílého místa nemá rybka žádné jiné příznaky. Myslím, že po téměř dvou týdnech od přepuknutí by se už něco dalšího bylo objevilo.

Díky a přeji všem hezký den.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2014 00:08 Žena Turbínka [2558] Re: michalt
S eSHou měň vodu normálně jako kdyby tam žádná nebyla. Když začínám s léčbou většinou vyměním 1/3 poté aplikuji, do týdne kdy je čas na další pravidelnou údržbu je buď nemoc pryč nebo sahám po jiných prostředcích. Jen ji nekombinuj s Torbenem, snižuje její účinnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 23:58 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Turbínka
Děkuji. To je moc užitečná informace, že v případě potřeby se tenhle přípravek dá aplikovat až týden. Kdyby něco, je to celý týden bez výměny vody (pokud není kvalita katastrofální z jiných důvodů)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 23:27 Žena Turbínka [2558] Re: michalt
Já bych tý eSHe dala ještě čas, když se to nezačně nějak výrazně zhoršovat. Vždycky když jsem léčila já stejným přípravkem trvalo mi to kolem týdne. Rybí děda to ještě asi nebude tak bych to k neduhům stáří ještě nepřičítala. Držím palce ať se z toho vyhrabe ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 23:22 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Turbínka
Díky za odpověď. Myslíš do dalších tří dnů od zítra? Dobře, budu pokračovat s eSHa 2000 bez výměny vody.

Věkem by to snad ještě být nemuselo. Máme jej 10 měsíců a poté, co jsme jej donesli domů, ještě rostl. Dospělý ještě nebyl. Doposud nějaké větší problémy neměl, všechno se při dobrých podmínkách uzdravilo více-méně samo a hodně rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 23:02 Žena Turbínka [2558] Re: michalt
Zkusila bych aplikovat stále ty vyšší dávky bez výměn vody a když se to nepohne viditelně do 3 dnů nasadila bych antibiotika třeba Baktopur direct. Léčit v separé nádrži se zvýšenou teplotou.
Napadá mě, jestli už rybka nemá věk. Jak je asi starý? Jak dlohou jej máš? Rostl ještě po tom co sis jej koupil?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2014 22:55 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: michalt
Fotka k příspěvku Ahoj, vracím se k problému, o kterém jsem tady psal před několika dny. Beťákovi se něco bílého usadilo v nosní dírce, která se zvětšila až k oku. Nějaké zaplísnění nebo infekce, nevím. Dával jsem sem do tohoto vlákna taky nějaké nekvalitní fotky.

Do soboty jsem to zkoušel léčit Torbenem s mírným zasolením, ale ta věc se zvětšovala a vytvářela takový bílý "kopeček." Tak jsem v sobotu vyměnil půlku objemu vody a aplikoval eSHa 2000, dvojnásobní dávku oproti doporučené. Pak v neděli a v pondělí (dneska) menší dávku, taky dvojnásobní oproti doporučené na druhý a třetí den. Teplota je na 28 C.

To onemocnění se viditelně zlepšovalo. Ale dnes večer jsem přišel z práce a všiml jsem si (ráno to nebylo), že beťák má další bílou tečku pod tou první. Ta první jako by se zlepšovala, ale druhá přibyla. Tak teď nevím, co mám dělat. Mám doma test na NO2 od Rataje (doposud měřil dobře) a ten ukazuje, že ve vodě není žádné NO2.

Mám vyměnit část vody a znovu aplikovat eSHu 2000? Nebo vodu neměnit a jen aplikovat? Nebo zkusit jiný přípravek? Vůbec nevím, co to může být za nemoc a nic kloudného se nemůžu dočíst ani na mezinárodních fórech. Nemám třeba vyndat kořen z akvária? Je tam již 10 měsíců a jestli něco snižuje kvalitu vody, žádný jiný zdroj problémů mi nenapadá. Nebo mám ještě počkat?

Zkusil jsem to vyfotit, ale rozlišení nestačí. Je to ta bílá skvrna mezi okem a tlamkou (to je ta stará) a pod ní je trochu vidět tu novou.

Díky za všechny názory a přeji hezký den.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2014 19:15 amrtin Re: ŠárkaTob
Podle mě mu jen dorůstaj...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2014 12:53 ŠárkaTob Re: amrtin
Fotka k příspěvku Mě se zdají konečky ploutví bledý.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 18:13 R Muž romant [27981] Re: Lenka
Je dobré si pamatovat tento odkaz, ušetří nejednomu tazateli hledání. rybicky.net/nemoc/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.06.2014 15:50 Žena Turbínka [2558] Re: Lenka
Na vodnatelnost platí většinou jen utracení ryby. Je velmi obtížně léčitelná vysokými dávkami ATB, ale i přes léčbu je prognóza nepříznivá a poměr ceny léčby a ryby je astronomický. Nejlepší je prevence - dobrá hygiena nádrže.
Ty máš snad vodnatelnost? Na jiném vláknu řešíš přidání samice, na jiném těhotné gupky, pak ryby přelovuješ aby ses fakt utvrdila v tom co ostatní říkají, co takhle si udělat pořádek nejdřív v hlavě? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2014 15:45 Lenka – Betta
Na vodnatelnost se muže dát solný nálev nebo něco takového? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2014 12:38 amrtin Re: ŠárkaTob
Pokud se dá z té fotky usuzovat,tak je v pohodě. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2014 12:21 ŠárkaTob
Fotka k příspěvku Zdravím, prosím, přijde Vám zdravý? Myslím ploutve.
Vodu čistím každý den a také odkaluji každý den, krmím jenom živým - dokud mám přístup. V sobotu jdu na burzu, dokoupím nějaké kytky. Zatím má jávský mech, nějaký druh šípatkovce, mech. kouli a nějakou plovací, druh nevím.

Přijde mi, že mu blednou konečky ploutví :-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 18:10 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: romant
Děkuji. Až přijdu domů, uvidíme, jak bude beťák vypadat a podle toho se zkusím nějak rozhodnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 16:35 R Muž romant [27981] Re: michalt
eSHu 2000, ale bez přidávání Torbenu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 10:39 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: romant
Hmm...tak se to za noc dál mírně zvětšilo. Solný roztok (zarovnaná polévková lžice na 50 litrů) jsem přidal až dnes ráno, večer nebo zítra ráno zase vyměním vodu.

Kdyby se to ještě nezlepšovalo, myslíte, že má smysl použít nějaké léčivo proti plísním? Je to uvnitř bílé, tak hodně jiných možností než zaplísnění, mi nenapadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2014 19:28 R Muž romant [27981] Re: michalt
Přesně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2014 19:25 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: romant
Děkuji. Tak jen intenzivnější výměny vody s Torbenem a zvýšit teplotu? Nebo mám taky přidat trochu soli? Žádné léčivo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2014 19:21 Žena Turbínka [2558] Re: PedroRabiaSorda
Stáří hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2014 19:18 Muž PedroRabiaSorda [83]
2letá betta se mi překlápí na bok. už jsem ho viděl úplně přetočeného bokem k hladině. Ráno se ani moc nehrnul k jídlu. Nevíte co.by mu mohlo být? Jinak vypadá normálně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2014 19:12 R Muž romant [27981] Re: michalt
Dělá to na mě dojem, že se někde přimáčknul, možná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2014 19:03 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Lenka
Žádný projev bakteriálního rozpadu ploutví nikde nevidím. Podvyživený taky není. Ale faktem je, že zadní část těla má z nějakého důvodu dlouhodoběji nějak ztenčenou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2014 16:46 Lenka Re: michalt
Mě přijde jak podvyživený a možná i bakteriální rozpad ploutví. Ale ta bílá skvrna to netuším :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2014 10:05 Muž michalt [737] - Miniakvária – Bílé místo
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, můj beťák má před svým levým okem něco divného. Na obou stranách má něco jako nosní dírky (nevím, co je to doopravdy, má to již od začátku). Jsou umístěné těsně před očima. Teď se jedna z nich (levá) začala zvětšovat a je uvnitř něco bílé (plíseň?).

Asi před týdnem jsem si všiml, že levá dírka se mírně zvětšila oproti pravé. Dneska jsem si všiml, že je uvnitř něco bílého. Přidávám fotku. Nevíte náhodou, co by to mohlo být a co s tím, prosím?

Jinak je ryba aktivní a chová se zcela normálně. Jediná věc, která se v poslední době změnila, je ta, že všechny kryptokoryny dostaly nemoc a uhnily. Teď rostou znovu. Vodu měním každých 5-6 dní, asi 1/3 objemu. Používám pravidelně Torben. Odkaluji jednou za 2-3 týdny, jinak jen tak hodně zlehka. Před týdnem jsem ke stávajícímu filtru přidal Atman HF-0300 s dalším biomolitanem na sacím koši, je v nádrži trochu větší proud, než tam byl dřív. Ale žádná pračka.

Díky za jakékoliv názory a rady. Hezký den všem.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2014 16:15 R Muž romant [27981] Re: Steinarka
Takže krmit s rozumem a nedělat z ryby otesánka, bude to jak má. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2014 15:59 Žena Steinarka [7] - SumciRe: romant
No rybka vyzerá fajn. Nekŕmila som, menila vodu a bruško má už 2x menšie ako mala. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2014 08:47 Žena Turbínka [2558] Re: meleri
Dle popisu fotku, mám pocit ani nepotřebujeme, nejvýraznější symptomy infekční vodnatelnosti. Poslat rybu na druhej břeh, je mi to líto :-( Tato nemoc je téměř neléčitelná. Být tebou zamyslím se proč ta rybka takto dopadla, příčiny odstaraním a zkusím se z toho poučit. Starší ryba, špatná hygiena nádrže, nevhodní spolubydlící (hlavně živorodky), nestabilní podmínky nádrže, atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2014 08:23 Žena meleri [12] - AmerikaRe: michalt
To me mrzi. Dala jsem ji zvlast a nalila ten mycopur. Myslim, ze je to vodnatost. Odstavajici supiny, nafoukle bricho a oci.... Ted jenom doufam, ze to nedostanou i ostatni ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2014 08:02 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: meleri
Jestli ji odstávají šupiny, s velkou pravděpodobností plave na druhý břeh :-(. Ale to je jen obecné tvrzení. Bez fotky a bez dalších podrobností je všechno jen věštěním.

Jestli nemá jiné vnější příznaky, obával bych se, že ten mycopur nepomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2014 07:28 Žena meleri [12] - Amerika
Dneska rano jsem si vsimla, ze samice betty je nafoukla a odstavaji ji supiny. Co s tim? Mam tady lecivo mycopur. Mam strach ze nakazi i ostatni ryby. Tato ryba nikdy nevypadala zdrave..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.06.2014 20:35 R Muž romant [27981] Re: Steinarka
Nad velikostí kocky nebudeme spekulovat, ale vezmeme to po sedlácku a to že méně bude znamenat více. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2014 20:28 Žena Steinarka [7] - SumciRe: romant
Dobre teda. Zajtra ešte odkalím kŕmiť nebudem a v štvrtok napíšem. :) A tu kocku tiež podelím...
Edit: Aj keď tie kocky majú 1cm3?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   09.06.2014 20:25 R Muž romant [27981] Re: Steinarka
3 dny nekrm a potom napiš, jak vypadá. ;-) Patentky nedávej rovnou, ale nech rozmrazit, propláchni studenou vodou a potom po částech podávej, na celou kostku to není, tak možná na třetiny několikrát denně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2014 20:25 Žena Steinarka [7] - SumciRe: Turbínka
Vodu som dnes vymenila. Teplota stúpla na tých 26 stupňov. Vďaka teplému dnu. A to solenie mi vysvetli bližšie, s tým nemám skúsenosti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2014 20:21 Žena Steinarka [7] - SumciRe: romant
Potravu? :-D No dnes som do nádrže hodila kocku mrazených patentiek a on sa do nej tak pustil div sa nezadávil. A v tedy už to bruško kus nafúknuté mal. Plával spolu s platami ktoré mu ale čas od času okusujú plutvy.
Bola som ho teraz pozrieť a bruško už mal menšie a blázni sa v prúde bubliniek. :-D Plutvy má celkom normálne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.06.2014 20:10 Žena Turbínka [2558] Re: Steinarka
Zkus jej vyfotit. Neodstávají mu šupiny? Spojení bett (ryba mající ráda čistou vodu) a party špindírů není zrovna bezproblémové a hlavně v takhle malém akváriu.
Vyměň 1/3 vody, lehce zasol, zvedni teplotu a dej sem tu fotku, abychom vyloučili infekční vodnatelnost - to by byl poměrně nepříjemný problém.
Edit: Romane jsi rychlejší než průjem, jak to sakra děláš? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2014 20:08 R Muž romant [27981] Re: Steinarka
No je to věštírna, le proč si nezaspekulovat. :) Podle mě buď stáří, překrmování a nebo vnitřní paraziti, třeba. Přijímá potravu? ten filtr, to je spíš nefiltr(jak to tipuju) a ty živorodky ke kvalitě vody rozhodně nebudou přispívat a to že kvalitu vody neřešíš, to je pro mě dost zásadní a tam bych začal a měnil vodu častěji, třeba obden. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2014 20:03 Žena Steinarka [7] - Sumci
Ahoj, môj betták má akési zväčšené brucho. Źije v AQ so živorodkami, všetky ryby sa javia v poriadku. Len on je ako keby nafúknutý. Hodnoty vody neriešim. To AQ je viac menej na dožitie. Ale nedá mi to neopýtať sa čím to môže byť. AQ 30 litrov. Spoločnosť tvoria 4 malé platy modré a filter je atman so vzduchovaním svietim približne 8 hodín denne rastliny sú egerie, cryptošky červené a vallisneria spiralis.
Plus kde tu malý okružiak. Bettáka mám z obchodu už asi pol roka. Údržba je podľa potreby odkalenie a výmena časti vody. Plus pranie filtračného molitanu teplota 23 stupňov, občas 25. Dno tvorý klasicky riečny praný štrk so substrátom od sery a kremičitým jemným pieskom.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2014 21:14 Žena Turbínka [2558] Re: Vakyka
Normální u bett je změna barvy, ale až taková ne a ta změna aktivity se mi také nelíbí. Než se pustit do spekulací zda by bylo vhodné mu přidat další osadníky chtělo by to zodpovědět pár otázek, vesměs stejné jako jsem pokládala Arnoldovi. A to jaká je filtrace, teplota, údržba a osazení živými rostlinami. 30 l je dle mě hraniční velikost pro samce a 2 samice, ale musí se jednat o hodně zarostou nádrž, aby se měli samičky kam schovat a nebyly furt samci na ráně. Rovněž by se hodila fotka ryby zda to není něco vážnějšího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.06.2014 21:05 R Muž romant [27981] Re: Vakyka
Vyměň polovinu vody a sleduj reakci a s přidáváním samic opatrně, spíš bych zde tušil problém s vodou, jmenovitě N látkama, což by se tou výměnou mělo ozřejmit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2014 19:49 Vakyka – Změna
Ahojky, mám beťáka ve 30l akvárku úplně samotnýho. Když jsem ho koupila, tak byl živý, a naparovala se před zrcátke. Mám ho 2měsíce a asi před 2týdny zlenivěl. Přestal plavat sem tam, naparovat se před zrcátke, teď jen kouká do vlastního odrazu....jenom si někde leží a vyplave si pro vzduch či jidlo. A asi před týdnem začal blednout...měl úplně černou hlavičku, pak se začli oběvovat stříbrný fleky a pak ta hlavička zešedivěla, mezi prsními ploutvičkami to zbělalo a u přechodu mezi tělěm a dolní ploutví to zrůžovělo (bylo to černo-modrý).
Je to normální? A jestli ne, co s tím mám dělat? Nepomohlo by kdych mu pořídila 2 samičky, aby se před někým naparoval?
Děkuju :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2014 19:09 Žena Turbínka [2558] Re: Arnold
Co znamená dobrá filtrace? V 5 l? To tam je nějaký filtr nebo něco? Teplotu bych zvedla alespoň o 2° C, 24 mi přijde pro bettu spodní hranice. Na hladinu bych přidala i plovoucí rostliny (pistia, voďankovec, riccie, salvinie) a co je tam za jiné rostliny? Z fotky nevím zda má akvárium krycí sklo - pokud ne pořídit, za prvé se do nádrže nebude tolik prášit a také je to prevence před nachlazením labyrintu. Pro zatím bych měnila 1/3 vody denně a přidala bych nějaký rašelinový výluh (třeba Torben nejlepší poměr výkon-cena) a také zkvalitnila krmivo. Více druhů vločkového/granulovaného, živý grindal nebo mražené patentky. Osobně se mi moc nelíbí ani těch 5 l, ale což hmm Dle fotky mě ryba nepřijde vyloženě stará, ale můžu se mýlit.
Edit: Aaa, teď jsem si to rozklikla. Aniko, Arnolde, Lenko a Nelyso, fakt tě baví mrchat potenciálem, časem ostatních, působit nedůveryhodně a štvát lidi? Co se třeba registrovat (už ti to psal romant) být pod jedním nickem a bavit se, zlepšovat péči o svoje rybky rozumějším způsobem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2014 18:57 Arnold Re: Turbínka
Fotka k příspěvku Mám ji zhruba měsíc nebo dva. Je asi v 5l akva, filtrace je dobrá, teplota je okolo 24°C. Jiné rybky tam nemám, často ji měním vodu asi tak 3x týdně. Ano jsou tam živé rostliny. Mražený krmivo není, dávám ji granule.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2014 18:34 Žena Turbínka [2558] Re: Arnold
Jak ji máš dlouho? V jak velké je nádrži? Jaká je filtrace? Jaká je teplota? Ostatní obyvatelé? Jaká je údržba? Jsou přítomny živé rostliny? Je krmena mraženým krmivem? Foto ryby by bylo také na místě, pak by se již dalo uvažovat o něčem konkrétním čím je to způsobeno. A nechci fušovat Romanovi do práce, ale výměnou 1/3 vody nic nezkazíš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2014 18:30 Arnold – Betta
Ahoj prosím poraďte. Bojovnice pestrá mi porád plave na hladině a nebo leží na dně a když do ní šřouchnu tak se pohne a zase leží sad nemuže to být třeba stářím ??
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [57] ...... 99

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100191x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015?od=2801