Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 75 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2012 12:56 R Muž romant [27987] Re: simule
Napíšu to stručně, kvalita prostředí, to co pozoruješ na ploutvích je možná počínající bakteriální rozpad, ale bez alespoň nějaký fotky, těžko více soudit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2012 12:44 Žena simule [58] - Miniakvária
Zdravim vsechny. Jeden z mych betaku je tyden nejaky divny..poleh coz u neho neni bezne. Sleduji ze se mu nejak zaclu treoit ploutvicky.A zabra se mi pizdavaji nejake zarudle.Pisu z mobilu tak se omlouvam za pismo.Dekuji za kazdou odpoved :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.12.2012 01:28 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: kahua
stale ma ale slepene ploutve, ja bych s tim brzkym pridavanim do spolecneho akvaria jeste pockala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   08.12.2012 15:03 Žena kahua [223] - Miniakvária
Fotka k příspěvku Před 2 týdny jsem tu prosila o radu, co se týče samičky betty. Vím, že pro chovatele je samotná rybka levnější než její léčba, ale pro nás, co to máme pro krásný pocit, není až tak jednoduché rybku jen tak usmrtit. Tímto bych chtěla povzbudit všechny, co jsou na tom jako já a zkouší nemožné :-) Koupila jsem eshu 2000, nic jiného u nás neměli. A tady je ta samá rybka po 2 týdnech. Děkuji za rady, vše dohromady zabralo a už si zase plave ve společnském akvišku ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2012 19:11 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Jupí
Do velkého akva ho nedávej. Bratránek mu zřejmě ani neměnil pravidelně vodu a ten chudák má bakteriální rozpad ploutví a taková bakterie by mohla v akvárku napáchat velké škody. Pokud se "nevyvrací", ale dokáže udržet rovnováhu a pokud nemá poničené oči, můžeš ho zkusit vyléčit. Údajně nejlepší na takovou bakterku je Baktopur Direkt od Sera. Dále proti bakteriím je dobrá i Esha 2000, ale ta je spíš dobrá pokud to zachytíš na začátku. V tomto případě bych šel do toho Baktopuru. Po vyléčení, až nebude mít žádné viditelné příznaky nemoci, tak bude dobré dát mu do vody nějaký výluh - já dávám Amazon od Dajany, ale existují podobné výrobky od různých firem. Co je potřeba už teď je udržovat vodu v nádobě, kde ho máš, v dokonalé čistotě (měnit obden 1/4 vody) a zajistit mu stabilní a dostatečně vysokou teplotu - alespoň 26°C, ale klidně i více. Pokud toto vše nemůžeš zajistit, bude pro rybku lepší ji utratit.
Edit: Než jsem napsal svůj román, tak mne kyo předběhla. S tím žrádlem opravdu opatrně, krmit skutečně jen minimálně, aby nic nezůstalo v akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2012 19:01 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: Jupí
Zkusila bych bactopur direct. Ma asi bakterialku. Krome ploutvi neco jinyho? Tlama, supiny, bricho? Zarovnanou malou lzicku soli pridat do vody. Treba se z toho vylize. A davat vydatnou masickovou potravu, ale neprekrmovat, spis stridmeji. A denne mu menit 3/4 vody!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.12.2012 18:33 Žena Jupí [125] - AsieRe: jake98
Já mám 112 l akva ale mám strah ho tam hned dávat. Nechci nakazit rybky, protoze nevim co mu je. Mám dát nějaký léky nebo co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2012 18:17 jake98 Re: Jupi
Nevím i 5 je málo. Měnil bych často vodu, něco plavoucího (rostlinka) a až to půjde buď ho někam darovat nebo koupit větší a normálně zařízenou nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2012 18:07 Žena Jupí [125] - Asie
Ahoj dneska mi bratránek přivezl svojí bojovnici pestrou kterou měl tak v 3l akva bez filtru s bez kytek . No chudák kluk nemá skoro vůbec ploutve a už je takovej hooodně povadlej dala sem ho do 5L sklenice než se rozhodne co s nim nakonec je . Poraďte prosím ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.12.2012 20:57 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: kyo
Běžný pigment, žádná nemoc. palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2012 15:45 Žena kyo [271] - Labyrintky – zase samicky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Samicky dostaly svinstvo na supiny a tlamku. Jsou to postupne se rozsirujici se cerne tecky, je to videt hlavne na kambodzskych, jde to jako pravidelne po supinach. Nejdriv jsem si myslela, ze je to zmena pigmentu, ale ted je to opravdu videt, ze to nic prirozenyho nebude. rekla bych, ze to bude parazit. Co myslite? Tohle neni moje fotka, ale vypada to uplne stejne: www.bettafish.com/…

Nejaky cas nepridavam do vody sul, ale asi zase zacnu. rozzureny Protoze se mi zdalo, ze jedna betta ma roztrepene i ploutve, dala jsem tam bactopur vcera, provedla jsem separaci vsech bett, nikdo jiny to v akvariu nema. Dnes vymenim vodu, proc vsechno chytnou jenom ty betty, mam tam mrenky, cichavce, anciky... A cela leta s nimi neni jediny problem. Vim, ze jsou to betty z akvaristiky, ale opravdu chytnou kde co. Dekuji predem za rady.

Jeste porizena fotka z bettarka. Samice a jeji tlamka s cernymi fleky:
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 17:34 R Muž romant [27987] Re: koikapor
28 stupňů není pro bojovnici moc, zvláštěpak jde-li o nějaký import, kterých jsou naše obchody docela slušně zásobený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 17:33 habik226 Re: koikapor
Stahnu teplotu a uvdím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 17:32 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: habik226
to je na stálo moc veľa. Ja som ich mal a stále mám pri teplote 22-25 stupňov a žijú si spokojne a dlho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 17:24 habik226 Re: romant
Tak 6 let.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 17:20 R Muž romant [27987] Re: habik226
Jak je to akvo starý? Jak je stará ta ryba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 17:18 habik226 Re: romant
Teplotu mám 28 stupňů, vodu taky měním, filtraci mám taky. Krmím 1x deně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 17:11 R Muž romant [27987] Re: habik226
Chce to mít teplotu min.25 stupňů, pravidelně měnit vodu, pokud není filtrace, tak klidně denně, či obden, jinak týdně 1/3, nějaký živý rostliny, nepřekrmovat, mít akvo přikrytý, dno udržovat v čistotě. Teď vyměnit vodu, klidně polovinu a porovnat si informace, co jsem napsal se skutečností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 17:05 habik226 – bojovnice pestra nemoc
Ahoj porad tě mi co je to za nemoc. Samička mi celá zbělala a leží u dna
dik habik226

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.11.2012 06:52 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: p7701
Zatím žije, oči vypadají lepší...tak jí šanci dám a děkuji za rady.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.11.2012 21:04 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: kahua
Taky jí moc šancí nedávám udělej to co ti radí romant + zvýšení teploty na 28C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 21:00 R Muž romant [27987] Re: kahua
Zkus tu vodoléčbu, jestli máš tak třeba eSHu 2000, tak tím nic nezkazíš, to bych viděl jako základ, můžeš zkusit třeba nějaký rašelinový výluh a uvidíš, jak se to bude vyvíjet, jsem sice skeptik, ale ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 20:01 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: romant
Ostatní vypadají, že jsou v pořádku a to tam nejsou jen betty...
Ono to vypadá jako okousané, ale zas na druhou stranu má zvětšené oči...spíš mi jde o to, jestli tak mohou dopadnout i ostatní ryby, je jich plné akvárko (neonky, pancéřníčci, otíci atd...). Čím léčit a jak? Nebo zda stačí preventin. Rybku jsme samozřejmě dali do karantény.
NO2 je na 0.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 19:55 R Muž romant [27987] Re: kahua
To musíš vědět Ty v jakých podmínkách jsou ty ryby, já bych to viděl na zvýšený N látky a taky na vnitřní parazity. Můžeš zkusit vodoléčbu a příslušnou medikaci na ty parazity, ale osobně bych volil to řešení co jsem napsal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 19:51 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: romant
Ale to není odpověď na to, jak k tomu přišla a co to je. Máme ještě další 2 samice a jednoho samce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 19:36 R Muž romant [27987] Re: kahua
Osobně bych použil silně perlivou vodu a rybu šetrně utratil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 19:20 Žena kahua [223] - Miniakvária
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, může mi, prosím, někdo říct, jestli je tuto nemoc nebo napadená betta? Vypadá to opravdu ošklivě. :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.11.2012 05:16 Muž LiborSprysl [9015] Re: kyo
Nejsou přešlechtěné, tím to není...ale svůj věk již mají...v té velikosti oploutvení, jaké importy mají, jsou zhruba v polovině svého produktivního věku...No a ani všichni lidi se stovky nedožívají...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 02:51 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: Dollie
Nektere betty z dovozu vubec nic nevydrzi, jsou preslechtene. Jednodusse chcipaci a chytnou kazdou nemoc, co jim prelitne pres "nos".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 22:11 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: Dollie
Ahoj. Že jsi ji koupila nedávno neznamená, že nebyla stará. Těch možností je několik. Jestli jsi ji koupila nedávno mohla být už nemocná. Podle toho co jsi psala jsi se o ni starala dobře. Nevěš hlavu a hurá pro novou, at se ti daří palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 22:05 Dollie Re: kyo
Stará být nemohla, koupila jsem ji nedávno.:( Byla krásná, zdravá. Pořád nad tím přemýšlím, co to mohlo zapříčinit. Jiní mají Bettu v kulatém mini akváriu a vydrží jim klidně několik let. Já ji měl v pěkném kvádrovém 16ti litrovém akva s rostlinkami a zařízením a stejně umřela.:( Tohle mě dokáže naštvat a zamrzet.:( Je to nefér... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2012 21:33 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: Dollie
Mohla byt proste jenom stara. Nebo nejaka vrozena vada, kterou neovlivnis. Pokud padala k zemi a neudrzela vysku, tak byl s nejvetsi pravdepodobnosti spatny plynovy mechyr.
Muzes se pokusit udelat pitvu a zjistit vic. Ale uprimne bych to nedelala. Vydezinfikuj akvarko, nech ho zajet a treba kup novou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 20:27 Dollie Re: romant
Ne, pokaždé nebyla odlovována, jen dnes, protože se mi nezdálo její chování.:( Jsem z toho ještě pořád v šoku.:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 20:24 R Muž romant [27987] Re: Dollie
Píšeš o navrácení ryby při výměně vody. Mám tomu rozumět tak, že při každý výměně vody byla ryba odlovována někam jinam? Jak často ta výměna vody probíhala? Jak starý je to akvo v němž je, vlastně byla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 20:20 Dollie Re: romant
Ahoj,
dnes jsem psala ohledně pomoci mé rybičce. Bohužel to však šlo rychle a Betta umřela sad během dvou hodin po tom, co jsem si všimla jejího zvláštního chování. sad Nedokážu si to vysvětlit, jak se to mohlo stát, co s ní bylo. sad Vypadala naprosto zdravě. Ještě před pár dny bylo vše v pořádku, pěkně plavala a byla spokojená. Dnes jsme se rozhodli pro běžnou výměnu vody v akváriu 1/3 akvária z 16 ti litrové nádrže. Rybička se však chovala po navrácení do akva divně. Ztrácela koordinaci, špatně plavala, což u ní nebylo zvykem. Už včera se držela dlouho u hladiny, nehýbala se, bála jsem se, že je mrtvá, ale pak se normálně rozplavala. Tak jsem tomu nevěnovala pozornost. Ale dnes už mě její chování (plavání) opravdu zarazilo (avšak ráno bylo ještě vše v pořádku). Bylo to hrozné, bylo mi jí strašně líto, ale nevěděla jsem, jak jí pomoci, což pro mě bylo ještě horší. sad Stalo se to už někomu? Co s ní mohlo být?:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 17:31 R Muž romant [27987] Re: Dollie
Na první dobrou bych ordinoval vodoléčbu, nebo-li denní výměnu 1/3 vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 17:28 Dollie – BETTA ŠPATNĚ PLAVE
Dobrý den,
mám obavy o svou rybičku. sad Mám 16ti litrové akvárium a v něm jednu Bettu, dále pak rostlinky, kmen atd. mám tam filtr mini a také teploměr, takže teplotu vody neustále hlídám. Pohybuje se kolem 25 °C. Dnes jsem si všimla, že mi rybička nějak špatně plave. Jako kdyby ztrácela koordinaci. Plave a najednou začne padat ke dnu. Také se drží hodně u hladiny a dokáže se strašně dlouho ani nehnout, najednou začne pozvolně padat ke dnu.:( Někdy si myslím, když se dlouho nehýbe, že je mrtvá. sad Mám o ni opravdu starost. sad Ještě před pár dny se mi zdálo, že je vše v pořádku. Prosím poraďte, co to může být, a jak jí pomoci?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 13:13 R Muž romant [27987] Re: jpalach
Pokud je ryba v týden "starým" akváriu bez výměn vody, tak je to jasný, ne zcela funkční biologická rovnováha, nedostatečně fungujicí nitrifikce, tak se tomu musí těma výměnama vody pomoci, jinak máš pravdu, že to neustojí, neváhej a začni s vodoléčbou, čas běží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 13:10 Muž jpalach [0] Re: romant
OK děkuji, zkusím to i když nevím jesi ryba do te dobry neumře, moc dobře nevypadá, plovouci rostlinu mám, teplota kolem 24,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 13:00 R Muž romant [27987] Re: jpalach
Denně měň 1/3 vody, měj teplotu min. 25 stupňů, akvo přikrytý, nějakou plovoucí rostlinu, to je tak ve stručnosti základ, žádný krmení, můžeš odkalit dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 12:34 Muž jpalach [0] – onemocnění bojovnice pestrá
Dobrý den, mám asi týden (v malém 12 l akváriu) bojovnici pestrou. Vodu jsem nechal dostatečně odstát, z vybavení mám pouze filter. Ale po týdnu se jí objevily na těle slizovité chuchvalce, ryba začala být malátná, nepříjímá potravu možná se jedná o plíseň nevím. Memáte někdo zkušenost? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2012 14:38 Jirka Re: Jirka
Tak moje Betynka to taky nepřežila. Můžu za to já, věřil jsem že v tom pidi kotci může žít. Prosím, NEKUPUJTE jim ty pidi akvárka. Je to hnus.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 22:20 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: kyo
Tak ta samicka dneska umrela. Jen tak. Nic viditelneho na supinach, hlave, ploutvich, zabry ciste. Jen bych rekla, ze mela neco v brichu. Nebylo nijak zvetsene, ale pri blizsim prozkoumani bylo videt, ze ji tam prosvita tmavsi barva. jako zanet nebo neco ve strevech. Co to muze byt? Ostatni vypadaji v klidu. Mam si delat starosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2012 21:45 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: slunecnice54
No...obávám se že v dnešní době, kdy se neprodávají pořádné ryby ale zchoulostivělé paskvily ten rozdíl 4 stupňů stačit i může.. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.10.2012 21:44 R Muž romant [27987] Re: slunecnice54
Já bych to zakrytí nějak vymyslel, přeci jenom mají rády to svoje pohodlí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 21:41 Žena slunecnice54 [1] - LabyrintkyRe: romant
Díky nechci ji trápit. Jen dotaz. Pokud nemá člověk zakryté akva, má 26 stupňu vodu, v akva. Je pro bojovky problém 22 okolní vzduch?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 21:41 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: slunecnice54
Sklenice s betou se sice dá dát do vyhřívaného akva, ale jestli je na tom skutečně špatně, pak je lepší ji nenechat trápit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 21:34 R Muž romant [27987] Re: slunecnice54
Je to stejný, jako u ostatních ryb, velmi dobrá metoda je silně perlivá voda, i pro bojovku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 21:32 Žena slunecnice54 [1] - LabyrintkyRe: romant
Nemám jinou nádrž s topítkem. S mezi ostatní nemocnou dávat nemůžu. Prostě nemám karanténu. Je ve sklenici vedle akva. Zítra to ukončím. Jen nevím jak, protože bojovka je trochu jiná ryba než ostatní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 21:23 R Muž romant [27987] Re: slunecnice54
Podle toho jak to píšeš, tak víš že to je špatně a stejně se ptáš a nic s tím neděláš. Buď rybě zajisti patřičný odpovídající podmínky a nebo chovej jiný druhy. Moc šancí na to, že to tvoje ryba přežije jí nedávám, to ukončení se jeví jako nejlepší řešení.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [75] ...... 99 100

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100425x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015?od=3701