Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké dno do akvária?

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Jaké dno do akvária?
Nekupujte si černobílou drť která se běžně prodává v akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2019 20:13 Muž MichalK [16] Re: Smetany
Díky moc za rady, tak jsem si to dneska objel a koupil tyhle dva a jeden z nich použiju www.akva-tera.cz/…# a www.hornbach.cz/… chci se ještě zeptat, musím do štěrku této zrnitosti mít piskořky? Teď je v akváriu mám, ale mám tam celkem jemný písek a už bych piskořky moc nechtěl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2019 18:29 R Muž afc1886 [14681] Re: Smetany
Fotka k příspěvku Kies v jiném obalu s přirážkou.
Hornbach Ostrava.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2019 18:23 Muž Smetany [1226] Re: afc1886
A je to taky břidlice? Pokud je to stejné tak už se mi to líbí víc 1000Kc za štěrk už bych možná zvládl.
Který je to Hornbach? U nás ho nemají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2019 18:18 R Muž afc1886 [14681] Re: Smetany
Fotka k příspěvku Hornbach je o 100 Kč levnější.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2019 18:01 Muž Smetany [1226] Re: MichalK
No vzhledem k tomu kolik stojí ten tebou navrhovaný tak bych zkusil kouknout na tenhle www.juwelakvarium.cz/… je super a 100% nešumí jen je trochu hrubší a mě se nelíbí ta cena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2019 16:39 Muž MichalK [16] Re: Smetany
Do toho akvaria co mam v prezentaci, delam v byte rekonstrukci a tak toho vyuziju a po delsi dobe chci predelat i akvarium. Vedel by mi nekdo poradit nejaky tmavsi prirozeny pisek ktery nesumi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2019 13:01 Muž Smetany [1226] Re: MichalK
Šumí ale ne nijak strašně otázka je do jakého tipu akvária ho chceš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2019 12:26 Muž MichalK [16]
Dobry den, chci se zeptat, ma nekdo zkusenosti jestli sumi tenhle sterk z hornbachu v octu? Dekuji www.hornbach.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2019 20:56 Andaska Re: kk
Nejsi divnej, já mám okružáky kanadský a taky jsem z nich nadšená ;-) Bez nich by to nebylo vončo. Dej normálně jemnější křemičitý písek, tím nic nezkazíš a i rostlinky s ním budou v poho ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2019 20:33 kk Re: Andaska
Okružák ploský byl takový můj oblíbenec. Jeko kluk jsem je s nadšením choval :-). Takže ja bych neměl problém zařídit si akvárko jen pro ně (teď už jen ty z dovozu). Po těch letech se na ně těším stejně jak na ryby. Proto se ptám.
Jo jsem divnej :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2019 20:19 Andaska Re: kk
To je supr, šneci jsou do akvária plus a pokud nebudeš překrmovat, nebudou se přemnožovat ;-). Na substrátu jim nezáleží :-) Vybírejte substrát podle rybek. Kdybys chtěl pancéřníčky, tak hlavně, aby nebyl ostrý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2019 20:17 Mist Re: kk
Otázka zajímavá, ale asi bych v lehkém substrátu problém neviděl. Spíš si myslím že nejméně vhodný by byl ostrý štěrk, takové ty drtě apod... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2019 20:14 kk Re: Andaska
Když vidím jak je jílový substrát lehký, tak si moc dobře nedokážu představit, jak se mu ne něm bude dařit.
Ještě bych měl dodat, že já neberu šneky jako škodnou, naopak. Beru je jako součást akvária, takže vybírám s ohledem na všechny :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.02.2019 19:56 Andaska Re: kk
Já myslím, že substrát je šnekům úplně jedno. Substrát se nevybírá kvůli šnekům.
Proč Tě to vlastně napadlo, že by jim měl nějaký vyhovovat a nějaký ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2019 19:40 kk
Asi si hodně z vás bude klepat na čelo, ale chtěl bych se zeptat, jaký substrát je vhodný pro drobné plže (okružáci, levatky)? Předpokládám, že lehké jílové substráty, jako Profi Soil, pro ně bude celkem obtížná překážka.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2019 22:10 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Mist
když to teď vidím, to svoje akvo, proč by to nefachalo po třech letech ? :-D mám tam málo rostlin a většinou to po tej době nefaká právě rostlinám... :-D spíš se mi tam teď hromadí detrit, i když se no3 drží pod 15mg/l tak tam prostě bordýlek je a porád něco se ve vodě "práší" takže mám v plánu odebrat asi tak 40ks neonek a asi akarky, aby mi zbyl pár.. a to akvárko co jsme plánoval, na to prdim, bude místo něj lepší počin... konkrétně papoušek senegaslký... a to akvo co mám bude jen s méně rybičkama.. :) pokud se to moc nezmění.. tak vyndám i ten pár akarek a panaka apuerskýho, aby to bylo čistotnější... tzn by zbylo 80ks neonek a 13ks corydoras venezuelský...
filtr sice hodně vyfiltruje... ale je znát, když tam nějaký ty rostliny chybí.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2019 21:54 Mist Re: Strakááč
Jako sorry, ale založený to máš chvíli na to, aby jsi dělal závěry o tom jak to máš vychytaný. U tebe se bavíme o hodně přírodní nádrži, u Aqua scapingu to asi tak nepůjde. Tam sebemensí chyba je sakra znát. Napiš sem jak ti to fachá po 3 letech. Třeba bude, kdo ví :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2019 21:42 Muž kofejn [963] Re: pavel1234
Já se zprvu taky bál hnojení, tak jsem při založení použil liapor do kterého jsem zamíchal osmocote. A řekl bych, že to fungovalo a je to takové blbovzdorné. No a po čase už se hnojení do vody nebojím a ty kuličky osmocote v tabletách používám dál. CO2 nepoužívám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2019 21:26 Muž vlka [3444] Re: pavel1234
Vždycky jsem dal jen řádně propraný říční písek. Spoustu rostlin a pak rybičky. Detrit od rybiček a zbytky potravy dělají své. Podle mě je výživný substrát vynikající prostředek pro nakoupení spousty měřidel, hnojiv, chemie a dalších nesmyslů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2019 18:06 Angus68 Re: Strakááč
Výživné substráty jsou někdy dobrý, ale nikdy nevíš, co tam všechno je a v jakém poměru ;-) Myslím v AQ.
Potom se to lehce přehnojí a řasy kamarádky jedou
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2019 16:17 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Luky13
ano výživný substrát je fajn, když ho ale umíš používat...
dle mě se dá snadno nahradit přírodníma látkama (písek se sedimentem "jíl,hlíny,uhnilý kusy rostlin,detrit) a do něj přidaným hnojivem... než kupovat předražený substráty :) u kterých ani nevím co v nich je nebo není a jak se můžou chovat za různých okolností...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2019 15:35 Muž Luky13 [60] Re: Strakááč
To není až tak pravda. Tady je pěkný článek jaký má výživný substrát vliv na růst rostlin.
www.golias.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2019 15:26 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Strakááč
Já třeba hnojím jen do vodního sloupce. A uhlík ve dně (HCO3-) všechny rostliny nedokáží zpracovat na CO2 např většina mechů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2019 13:04 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: vaclav
Hlavní je mít živiny ve dně a ne ve vodě.. nikdy rostlinám uhlík nechybí.. spíš ve vodě přebývá ostatních látek a světla...

Takže jsou dvě řešení.. přírodní funkce akvária a umělá funkce akvária... obojí se od sebe dost liší..
Řasy čerpají látky z vody... rostliny převážně ze dna.. proto je potřeba mít kvalitní dno...
Dle mě jsou všechny soily bez uhlíku k prdu...
Pokud není do akvária přidáváno umělé co2... Řešil bych toto jílem, zeminou a podle rostlin klidně i trochou rašeliny která podpoří růst kyselomilných rostlin.. :) přidával bych hnojiva jen do dna a to chce samozřejmě obnovovat...
Teorie je fajn... ale fungovat to každému nemusí... Záleží na plno věcech.. a ne nadarmo roste každá rostlina tam kde jí je dobře :) stejně to mají i lidi.. taky nežijou tam kde jim nejni dobře..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.02.2019 11:16 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: pavel1234
Hlavní stavební prvek je uhlík a ten ti asi nebude stačit pokud budeš mít hodně rostlin a ze substrátu ho čerpat některé rostliny neumí. Takže budou stagnovat a porostou ti řasy jde o to jaké budeš mít ještě osvětlení protože ty dnešní jsou poměrně silná a to je další průšvih. Kdo ale nic nedělá nic nezkazí třeba se ti to povede. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.02.2019 11:06 Angus68 Re: pavel1234
Moc nad tím přemýšlíš a stejně později budeš výživu dodávat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2019 10:13 pavel1234 Re: AsusKD
No jako nenašel jsem lepší. Chtěl jsem Volcano Black, ale ten nemá živiny. Chtěl bych prostě nějaký substrát, kde jsou živiny, ale nepotřebuje aditiva nebo ty další výživné substráty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2019 09:44 Muž AsusKD [85] Re: pavel1234
A prečo chceš ADA aqua soil amazonia?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2019 08:48 pavel1234 – Substrát
Dobrý den,
je možné pro dobrý růst rostlin koupit ADA Aqua Soil Amazonia bez nějakých aditiv, výživných zásobních substrátů? Do budoucna bych si chtěl toto vyzkoušet, ale CO2 nechci. Takže má otázka zní: Dokáže akvárium osázené hlavně rychlerostoucími rostlinami a minimem náročných růst, když tam nebude CO2, ale dobré světlo + ADA Aqua Soil Amazonia bez aditiv atd.. ?

Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2019 15:21 KittyM – vhodné dno
Má prosím někdo zkušenost zda "nešumí" tento písek? www.sklorex-akvarium.cz/… Je vlastně říční písek vhodný? Budou tam i dnové rybky, bez subtrátu, jen kuličky do začátku, roslinná všehochuť (co nejvíc kytek, ale samé začátečnické druhy, prostě co nechcípne, tak tam bude).. Bude stačit 10kg? Na 60l akvárium - plocha dna 60x30, vzadu určitě těch 5cm výška dna.. Předem díky za reakce
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2019 06:12 R Muž romant [27987] Re: Joskaaa
V pohodě. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2019 06:06 Joskaaa
Říční písek ze superzoo. Má s tím někdo zkušenost? www.superzoo.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2019 19:45 Angus68 Re: dimmur
Vzhled je důležitej, ale práce s ním se taky počítá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2019 19:42 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: dimmur
Ja používam frakciu okolo 1-4mm, všetko od 0,5 - 4mm bude ok, záleží len na tom, čo sa to najviac páči
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2019 19:28 Muž dimmur [283] Re: Angus68
ja si to porizoval hlavne kvuli vzhledu.... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2019 19:05 Angus68 Re: dimmur
Dobře se sází i v písku 1-4mm ;-) Pěkně se to kolem kořenů obsype, povytáhneš rostlinku a je to ;-)
Ale na ruce nedám dopustit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2019 18:46 Muž dimmur [283] Re: RadekH1
ja na sazeni pouzivam pinzetu a sazi se mi dobre. Urcite se jedna o lehci substrat, ale oproti malym kaminkum, ktere jsem mel predtim, je liapor lepsi pro me.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2019 18:38 Muž RadekH1 [129] Re: dimmur
No já tedy nevím. Mám ho v akva 6 let a sázení není dobré. já bych do Liaporu už nešel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2019 17:39 Muž dimmur [283] – jake dno?
Pokud nekdo zvazuje jake dno, tak za me liapor frakce 1-4 mm. Rostlinky v nem roustou krasne a i se do nej dobre sazi. palec Jen ho chce prevarit a schladit, aby se potopilo maximum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2019 15:23 Joskaaa Re: Anthrax
Dobře,tak vám děkuju za radu. palec Ještě by mě zajímalo kolik toho štěrku budu tedy přibližně potřebovat při rozměrech dna 100x50?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2019 15:10 R Muž Anthrax [4757] Re: Joskaaa
Zahnívat by to nemělo. Problém by spíš bylo příliš hrubé dno. Ale i ty zmiňovaný 3 mm musí být v pohodě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2019 14:44 Joskaaa Re: Anthrax
Momentálně jsem v práci takže fotku dodám zítra. Nějaké zkušenosti už mám nebude to mé první akvarko ale pořád se považuji za začátečníka. smich Spíš to bude mé první větší akvárium (250l). Štěrk jsem zkoušel v octu a měl by být bez problému použitelný a v předešlém akváriu mi žádné problémy nedělal. Jen jsem chtěl zkusit něco nového ale dám tedy na vás a použiji štěrk jen mi teda prosím ještě priblizte ideální frakci. 0,5-1,2 mi přijde docela jemné bojím se zahnivani, mám v plánu mít více zarybněno....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2019 14:12 R Muž Anthrax [4757] Re: Joskaaa
Dej sem prosím radši fotku toho štěrku ať víme o čem je řeč. ;-)
Jinak pokud je ten písek nezávadný, tak nevidím důvod ho nějak vylepšovat. Rostliny ti porostou jak v písku tak v tom jílu ale smícháním nic nevylepšíš a bude to akrát vypadat blbě. Jestli začínáš, tak jdi do písku. Jíl je lehký a musí se to sním trochu umět při sázení rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2019 13:42 Joskaaa Re: NHKG
Přesnou frakci nevím protože jsem štěrk podedil po tátovi nasypany jen v kybly ale vizuelne odhaduji tak max. do 3mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2019 13:37 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Joskaaa
Jak hrubý je ten štěrk? Lepší bude křemičitý písek. Používám frakci 0,5 až 1,2mm, ale i 1 až 2mm by měla být ještě ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2019 13:23 Joskaaa Re: Anthrax
Promichat jsem to měl v plánu již před vložením do akvária, myslel jsem, že tím vylepším vlastnost štěrku jako základ pro kořeny rostlin. Že jíl do sebe absorbuje nějaké živiny atd atd....a také drobet ušetřit protože mám doma cca 10kg štěrku a na dno mi to nevystačí, takže doporučujes spíše dokoupit jen štěrk jo? Dík pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2019 12:09 R Muž Anthrax [4757] Re: Joskaaa
Nedělej to. Promíchá se ti to. Jíl je lehkej a půjde nahoru a písek naopak zapadá dolu. Buď použij jedno nebo druhé. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2019 11:37 Joskaaa
Zdravím, mohu smíchat klasický akvarijní písek s paleným jílem? Třeba Unisol nebo JBL Manado. Děkuji za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2019 12:16 Filip999 Re: drvi
takže ten písek, co jsem dal odkaz by bez problému stačíl a popř. přidávat hnojivo přímo k rostlině?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.01.2019 12:10 Žena drvi [2894] Re: Filip999
Nedoporučuju substrát žádný, stačí písek a ke kořenům silně kořenících rostlin (Echinodorus apod.) kuličku hnojiva. Se substrátem jsou problémy, stejně se časem promíchá s krycí vrstvou a pak nepříjemně mění chemismus vody. Mě se osvědčuje křemičitý písek nebo flexiobklady a že by mi nešly rostliny si stěžovat nemůžu... ;-)
Nekupujte si černobílou drť která se běžně prodává v akvaristice.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 90

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 114287x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3914-jake-dno-do-akvaria-?od=501