Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké dno do akvária?

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 72 Přejít na další stránku   1  
Jaké dno do akvária?
Nekupujte si černobílou drť která se běžně prodává v akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 14:02 Muž MartinD [2] Re: Sid
Fotka k příspěvku Ano je dost tmavý. Udělal jsem i foto. Je to ale ta větší zrnitost 3/5 mm. Dal jsem jej do octu a uvolňuje se dost bublinek. Asi to nebude to nejlepší?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 13:26 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: MartinD
Ty filtrační písky z vašeho odkazu mají černobílou barvu?!
Optimální pro "začátečnickou" společenskou nádrž je zrnitost FN 315 - 2-3mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 13:07 Muž MartinD [2] Re: Sid
Mělo by to být společenská akvárium. Nějaké méně náročné rostliny, několik pancéřníčků a hejno neonek. Štěrk má barvu černo bílou. Zatím nic náročného, protože to bude po dvaceti letech druhé akvárium, takže jsem začátečník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 10:27 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: MartinD
K čemu má to akva sloužit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 09:59 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: MartinD
Používám Písek do bazénových filtrací (0,6÷1,25mm) a pro Perleťovky, jiné velké cichlidy a ryby co rády hrabou ve dně je to ideální. Ale rostliny v tom nedrží a je nutné mít ryby nebo šneky (piskořky) co dno budou prohrabávat.
Samozřejmě pokud použiješ větší zrnitost, tak to bude mít trošku jiné vlastnosti... Každopádně měl by to být křemenný písek, takže do akvária vhodný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 08:44 Muž kortezhugo [983] Re: MartinD
neviem ci konkreetne tento...ale pravdepodobne
mam v akva pomerne dlho -sice uz ako "zmes"
nepisu tam aku ma farbu...ten co som pouzil ja bol biely a pouzival sa do filtrov v pl.bazene
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 07:45 Muž MartinD [2]
Chystám se založit 200l akvárium a chtěl bych použít tento filtrační písek: www.kema.si/… . Máte s ním nějaké zkušenosti? Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 10:13 RAP Re: Tudy
S tou hrubostí to není tak zlé. Mám ho také a nemám problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 06:55 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: ales288
Dno máš dost hrubé, jemné rostliny budou špatně kořenit, také se Ti bude tvořit ve dně víc detritu (bordelu), který zapadne mezi zrnka štěrku. Optimální zrnitost je mezi 2 a 5 mm. U Tebe to ještě není tak zlé, robustnější rostliny se uchytí.
Přisypávat písek nemá moc smysl, hrubá frakce stejně časem vyleze na povrch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 20:37 Muž ales288 [1]
Takže nemusím nic prosipávat?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 20:35 RAP
ales288 napsal: Chtěl bych se zeptat jestli mám vhodné dno a jestli je potřeba ho prosypat křemičitým pískem?
V pohodě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 20:20 Muž ales288 [1]
Chtěl bych se zeptat jestli mám vhodné dno a jestli je potřeba ho prosypat křemičitým pískem? Dno najdete v prezentaci

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2011 13:26 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: jakubkofi
Zkus se projít kolem nějaké řeky jestli máš možnost. by bylo aby se nenašel nějaký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 19:46 GP Re: fff
velky prurez zvonu a dostatecne maly prutok...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 19:28 fff
To samozrejme viem RadioactiWe,ale ked dno odkalim zvonom vcucne to aj piesok,ktory tam budem davat nas5 a akva bude zakalene...da sa to vobec nejako inak???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 17:00 jakubkofi – ???
nemožem zohnať čierne kamene .... že čierne su iba válová drť a že iné su neni od velkosti 0,2-0,3-0,4 cm !!! sad sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 16:06 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: fff
Odkalovacím zvonom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   17.08.2011 15:35 fff – odkalovanie
Vedel by mi niekto poradit ako odkalovat ,ked je na dne jemny piesok?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 21:18 Muž Dejmon [64] – SVOR
Tak užjsem to zjistil, co to je za kámen, jmenuje se to ,,SVOR,, Kdysi dávno v podhůří Krušných hor byla krásná vesnička a přilehlé jezero jménem Dřínov. Akvaristé z celé České republiky a Sudet jezdívali pro tento písek a drobné kamení do AQ. Dle starších pánů akvaristů je to nejlepší materiál na dno AQ.

Tímto spouštím ...........D I S K U Z I...... na téma SVOR, coby akvarijní písek ano

PS: malé foto z netu geology.com/…

www.google.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 17:29 R Muž romant [27982] Re: Dejmon
Ono se toho zbytečně démonizovanýho vápníku v rozumný míře zase není třeba tolik bát, vždyť přeci rostliny ho ke svýmu životu taky potřebují. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 17:25 HaDaS Re: Dejmon
Slepenec. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 17:18 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Dejmon
vypada to na nejakou metamorfovanou horninu.... nebo nejakou divnou zulu cico
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 17:12 S Muž invalida [3881] Re: Dejmon
ocet můžeš i jen slyšet...pozor na to ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 17:06 R Muž romant [27982] Re: Dejmon
Co je to za šutr nevím, ale jako dno do akva bych to nepoužil. Velká zrnitost a ostrost, to se mě na tom nelíbí, jinak barevně je to pěkně vyvedený a pod vodou to bude ještě tmavší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2011 16:59 Muž Dejmon [64] – Nejsem minearolog
Fotka k příspěvku tone Nejsem minearolog, a tak se v tom nevyznám, tvrdé to není, když se s tím praští o zem ta se to rozpadne, zkoušel jsem i test v octu, bublinky to nevydává a ani se to nerozpadá, poradí mi někdo co to je a zdali je to vhodné jako dno do nového AQ? Díky tone
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 07:15 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: FelidaeS
žádnej jinej substrát tam být nemusí ale může, já použivám do spodní vrsvy zásobní hnojivo JBL florapol. Jde to i bez toho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 23:32 Muž matlala [798] - RostlinyRe: FelidaeS
před a za odkaz musíš dát
mezeru
aukro.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 23:10 Žena FelidaeS [61] – Jaké dno do 30l akva?
Přijde nám objednané 30l akva....chtěli bychom ho hlavně jako krevetkárium, do kterého by jsme sem tam přihodili případný vykulený potěr čichavců z velkého akva, kde by potěr nepřežil ni den, byl by tam sežrán....Mám dotaz, jaké dno by jste doporučili? Chtěla jsem černé toto aukro.cz/…. Je nutné nějak vrstvit s něčím ještě? Kvůli rostlinám či krevetkám....předem děkuji za odpovědi. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2011 10:50 Muž Kusma [411] - Rostliny – JBL Manado
Zdravím, má někdo zkušenosti s tímto substrátem? Jde mi hlavně o sázení kobercových rostlin HC, Eleocharis a podobně - tím pádem jeho váha, "lehkost" sázení atd.
Jaké je případně srovnání s Profi-soilem od Rataje?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2011 20:37 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: JuraH.
no prosblem s rasama bude v necem jinem nez jenom ve dne..... je to o rovnovaze.....
precti si treba toto www.horacovoakvarium.cz/…

docela dobry krok je hnojivo do dna, to muze dost pomoci ziskat prosperujici rostliny
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2011 13:35 R Muž romant [27982] Re: guli
Není nad dobře vyhnojený podkladový substrát. palec Dělal jsem to již mnohokrát a fungovalo to vždycky. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2011 13:17 guli – Veľmi staré dno ?
Chcel by som vedieť či som spravil chybu. Menil so akva 60l za 84l a staré dno som presypal do nového akva a prihrnul čistým štrkom. Staré dno má 14rokov a bol to ozaj sajrajt. Nie je to pre rastliny už moc veľký bordel ? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 12:20 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Semi
mam ho v akvarku pul roku. musel jsem odkalovaci zvon upravit - dal jsem dovnitr kousek biomolitanu. Jinak bych uz nemel zadne dno - je moc lehke.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 11:57 Žena Semi [6] Re: vóťa87
Ještě by mě zajímalo, jak je to s odkalováním u Profi soil? Nějaké problémy, nebo po nasáknutí a ztěžknutí to jde v pohodě. Myslím třeba, jestli nedochází k vzplývání nebo něčemu na ten způsob. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2011 16:10 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: Semi
Taky se přidávám k tomu, že oproti starému Aquaclayi je to zas změna k lepšímu, když se profisoil nechá nasát a rostliny zasází pinzetou je to vcelku bez nervů...Plusem je určitě příjemnější barva a jemnější zrnitost. Pro rostlinné akvarium je pak jen třeba přidat něco živin jako zásobní vrstvu...Kdyby bylo třeba mám pár balení skladem, takže podívat se na to dá...Kdyžtak přes vzkazy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2011 14:36 Žena Semi [6] Re: malyLibor
Tak to ráda slyším a děkuji za informace, neboť přemýšlím, že bych si ji koupila do akvária. Ještě je tedy v hledáčku i o něco větší zrnitost Aquaclay ground. Tak na 80% bych, ale raději použila PROFI Soil. Náhodou srovnání asi nemáte?. Stejně bych to asi potřebovala vidět na vlastní oči.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2011 14:11 Muž malyLibor [5371] - Asie – Rataj PROFI SOIL po třech měsících.
Rád bych se opět podělil o svou zkušenost se substrátem Rataj PROFI SOIL, nyní po třech měsících zkušeností:
Dno Rataj profi soil si nemohu vynachválit. Počáteční problémy byly způsobeny tím, že jsem si nepřečetl návod k použití. Správné použití je takové, že substrát dáš do kýble a zaliješ ho vodou. V kýblu s vodou ho necháš den za občasného zamíchání. Poté odstraníš z hladiny těch několik kuliček, co tam zůstanou plavat, vodu vypustíš a mokrý substrát dáš do akvária. Vložíš dekorace a zasadíš rostliny, poté opatrně napustíš vodu. První dva tři týdny je substrát velmi sypký, ale rostliny z něj nevyplavávají. Ničemu to nevadí, protože v prvních týdnech se stejně v akvárku nehrabeš. Časem substrát ztěžkne a je zcela bez problémů,. Rostlinám se v něm velmi daří a krevetky ho přímo milují. Neustále ho přehrabují. Jedinou jeho nevýhodou by mohlo být to, že se z něj nedá tvarovat svažité dno. Ale i při použití normálního říčního písku se ti svažité dno časem "zplacatí". A v miniakva si myslím stejně žádné kopce člověk nebuduje a k horizontálnímu členění použiješ spíše kořeny a rostliny a tak. Rataj PROFI SOIL je prostě skvělá volba.
Podotýkám, že k firmě Rataj nemám žádné vazby a nejsem jimi nijak placen. Nicméně musím říci, že velmi rád doporučím kvalitní věc obzvláště od této firmy, protože jejich akvaristika je určitě v tuto chvíli ta nejkrásnější, kterou jsem měl v letošním roce možnost navštívit, a určitě má tu nejinformovanější obsluhu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 19:39 Muž René73 [0]
Dobrý večer chtěl bych se zeptat jestli je vhodné použít tady toto jako dno aukro.cz/… má stím někdo skoušenosti

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2011 15:59 Rounce Re: vaclav
Mám stejný dotaz hodí se normální drt jako tahle: www.spokojenypes.cz/… do akvária kde budou Ancistrusi ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 18:16 Usine Re: gogle
Je to obyčejný křemičitý písek na zasypávání zámkové dlažby a bude k mání ve stavebninách. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 17:24 Usine Re: gogle
Měl jsem v akváriu několik let písek 0,2 - 0,6 mm a žádné zahnívání se nekonalo. Bohužel odkalování s ním nebylo jednoduché.
www.sandsystem.cz/…
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 17:01 Muž Kuca [43] - CichlidyRe: NHKG
Já ho budu kupvat v OBI za 99Kč 25kg.
Bohužel v tomto akváriu Geophágy nechci,takže mám strach,aby to nezahnívalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 16:53 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: gogle
Písek do bazénových filtrací zrnitost 0,6-1,25mm jsem nedávno kupoval ve Sklorexu mojim Perleťovkám a moc se jim líbí. Během týdne ho většinu už přemístily, takže se nebojím, že by někde něco zahnívalo, jsou to výkonní bagristé. palec smich Akorát mi vyhrábají i Echinodory, musí se na jejich kořeny něco položit (kořen, kokos) a občas ani to nepomůže, jeden kořen mi úplně podhrabaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.04.2011 16:51 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: gogle
Pokud rostliny dostanou, co potřebují, (světlem počínaje, živinami konče), žádného zahnívání se není nutné obávat. 0,6-1,25mm není z pohledu rostlin nijak extrémně jemný substrát. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 16:03 Muž Kuca [43] - CichlidyRe: vaclav
Mohu sehnat písek do bazénových filtrací.
Zrnitost 0,6-1,25mm.
Jen mi jde o to,aby mě to nezahnívalo.
Budu v něm pěstovat echinodory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 15:04 Usine Re: gogle
Pokud chceš ale panceřníčky opravdu potěšit tak jim sežeň ještě jemnější písek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 14:19 Muž Kuca [43] - CichlidyRe: katterinecka
Tak to bych si nějaké ty echinodory vzal.
Náhodou Mikrogeophagus altispinosus sehnat nemůžeš??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 13:51 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: gogle
já kupovala "křemenný spárovací 0,5-2mm" a taky naprostá spokojenost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 13:42 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: gogle
Pokud máte obavy, tak si jej před koupí dobře prohlédněte.
Já s tímto substrátem pracuji rád. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 13:30 Muž Kuca [43] - CichlidyRe: Sid
Myslíš,že pancéřníčkům nic neudělá??
Docela se toho bojím.
Budu kupovat 100kg.Takže bych to nerad vyhazoval.
Nekupujte si černobílou drť která se běžně prodává v akvaristice.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [72] ...... 90

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 114278x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3914-jake-dno-do-akvaria-?od=3551