Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké dno do akvária?

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 34 Přejít na další stránku   1  
Jaké dno do akvária?
Nekupujte si černobílou drť která se běžně prodává v akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2015 19:02 Muž RBeil [174] Re: laki3
Za mě Liapor 1-4mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2015 18:26 laki3 – Jake dno k bridlici
Ahoj, v lednu zacnu stavet nive 500l akvarium a rozhodl sem se dat na pozadi bridlici pekne vrstvene na sebe, uz mam na akvarium svarenou kovovou konstrukci ze ktere udelam skrinku, ale prosim o radu, co se nejvice hodi jako dno k bridlici? Rad bych kremicity pisek s podkladem ze substratu, ale barevne jsou trosku odlisne, jak by jste to vyresily vy? Aby dno bylo co nejvice oaktucke pro rostliny a a vridlici nebylo jako pest na oko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2015 13:49 Muž larix [1420]
Tiež nemám rád tie lakované piesky - farba sa niekedy odlupuje a navyše povrchová úprava zmenšuje povrchovú plochu využiteľnú baktériami.
Nádherný prírodný piesok je toto: www.akvariumonline.sk/…
Svetlý ale tiež pekný a prirodzený: www.akvariumonline.sk/…
Prípadne čadičová drť - tá je ale ostrohranná a menej zaujímavá, keďže je jednofarebná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.12.2015 13:26 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: RXC90
Je v něm od všeho kousek, ale světlí je, pořád ale je to lepší než obarvené písky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2015 12:17 Muž RXC90 [12] Re: vaaclav
jestli se nepletu tak ten filtracni pisek bude svetly a zotyo chtel cerny nebo hnedy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2015 11:55 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zotyo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2015 11:51 R Muž afc1886 [14681] Re: zotyo
Objednej ho přes net,neudělaš chybu. www.flexiobklady.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2015 11:48 Muž zotyo [3] – Dno do 45l akva
Nazdarte, viete my doporučiť nejaký štrk do akva. Bol som už rozhodnutý pre flexi obklad, lenže samozrejme ho u nás nikde neviem zohnať
Frakcia cca 1-2 mm. Čierne alebo svetlo hnedé

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2015 10:44 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: máslo
Odkalování vychytáš. Stačí prstem na konci hadičky redukovat sílu odsávání ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2015 10:44 R Muž afc1886 [14681]
I velmi jemné dno jde odkalit,chce to jen praxi
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2015 10:44 R Muž romant [27987] Re: máslo
Postupným cvikem se naučíš nechat jenom ten písek v odkalovacím zvonu zatočit a hadicí ti bude odtékat jenom špinavá voda a nikdo nejsme neomylnej a sem tam to prostě zašustí i s tím pískem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2015 10:40 máslo – říční písek a odlakování
Ahoj,plánuju pořízení akvária 120l, 80x35, a ráda bych tam dala říční písek. Ale když budu odlakovat, neodlakuje se mi i polovina dna, jakože nevysaje se? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2015 11:19 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: EmpiriC
Koukni na youtube jsou tam i videa jak založit akva např od denerle. Kamarád založil stejně a daří se mu už 2roky i rostlinky rostou. Založ i prezentaci. Jde o vše včetně osvětlení atd. Potom ti poradí i rostlinky. Na ty se taky koukni do atlasu ať víš jak moc náročné chceš. Je tam popsáno vše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2015 02:25 EmpiriC – Dno
Zdravím, som začiatočník a preto sa chcem spýtať aké by ste mi doporučili dno do akvárií.
(Mám 2 akváriá) Akváriá mám od priateľov už dlhšiu dobu ktorý sa o akva absolútne nestarali.
1 akvárium: objem 112 litrov, zatiaľ sú umelé rastlinky - idem do živých rastlín. Preto sa pýtam aké vrstvy mám dať na dno + ak by ste boli taký dobrý a doporučili mi aj rastlinky. Ryby vňom sú len 1x Epalzeorhynchos bicolor, 2x Pterophyllum scalare

2 akvárium: objem 250 litrov kde mám 2x Pterophyllum Scalare, 3x Heteropneustes Fossilis, 1x Trichopodus Trichopterus Sumatranus, 2x Ancistrus sp. a 1x Epalzeorhynchos bicolor
Za radu vopred ďakujem všetkým ochotným ľuďom :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2015 23:14 Muž Mislow [304] Re: PepaZ
S Liaporem nemam zadny zkusenosti a zivnych substratu je mrte na trhu, sam ani nevim jakou znacku jsem pouzil. :-D Byl to asi jeden z tech levnejsich. :-D Kazdopadne postupne prostupuje nahoru a mizi, ono taky zrnitost 1-3 mm je relativne hrubsi, pokud chces kobercovky, ale zas tam vse lip koluje. Zivny substrat casem stejne ztrati svou funkci, je dobry spis do zacatku, jak se vytvori dobry korenovy system, tak uz si rostlinky pojedou na hnojeni do vody, pokud treba. Proto jsem radej zvolil trochu hrubsi, v malym akvu mam az moc jemny a mam pocit, ze to i brani korinkum dobre prorustat dnem, ale ono taky zalezi na rostlince, koneckoncu .... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2015 22:19 Muž PepaZ [0] Re: Mislow
Přesně taková zrnitost je tam uvedená, tedy 1-3mm. Já bych ho též podložil výživným substrátem a teď možná překvapím, byl by to tento: eshop.jezirkabanat.cz/… Četl jsem, že to někomu náramně funguje a ještě se to může prohnojit Osmocote. Sám se rozhoduji mezi černým čedičovým pískem a Liaporem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2015 21:56 Muž Mislow [304] Re: PepaZ
Jaka je to zrnitost? Ja ho mam v nanu podhozeny zivnym substratem, zkusenost vyborna, osobne mam zrnitost 1-3 mm. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.10.2015 21:27 PepaZ Re: Merten05
Mně samotného zaujala tahle nabídka: aukro.cz/… Nemáte s tím někdo nějaké zkušenosti? Podle toho co tam prodejce píše to vypadá na super matroš...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.10.2015 20:13 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: Merten05
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.10.2015 17:21 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: Merten05
Kdekoliv v akvaristice a pokud nemají tak na objednávku ho sezenou. A jestli někde za 50 nebo 55 tak je to celkem jedno. Ovšem pokud budeš chtít škudlit každou korunu tak bych ani akva nepořizoval taky to něco stojí měsíčně. Údržba a vše kolem toho. No a pokud to neobjednaj tak bych nebral ani rybky od takových co nejsou schopni. Většinou obchodují s prapodivnýma obchodníkama. Samozřejmě ne všichni ale často to tak je.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2015 15:36 Merten05
Ahoj, nevíte kde se dá levné pořídit černý písek 2-4 mm.?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2015 17:24 R Muž afc1886 [14681] Re: karbos166
Než čekat až se potopí liapor,raději bych ho koupil více.Vlastní zkušenost ;-) Jinak je liapor super
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2015 16:18 karbos166 Re: romant
děkuju :) mě hlavně i zajímá nazor třeba někdo něco doporučí ješě jiného proto sem nechtěl psát přímo tam :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2015 13:11 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Strojek
Já terramolem nahrazoval betoňák písek, takže vím o čem mluvíš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2015 12:42 Muž Strojek [141] Re: Zoidik
ja jsem ted menil dno za provozu a daval jsem terramol. muzu rict, ze vyprat docista opravdu nejde ale druhy den uz bylo akva cisty..zbytek pobraly filtry..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2015 12:38 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: karbos166
Liapor špatný nápad samozřejmě není, ale je docela pracný na potopení. Podívej se jak vypadá Terramol. Je sice o trochu dražší, ale hned jde ke dnu, jenom se musí proprat, je docela prašný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2015 12:16 R Muž romant [27987] Re: karbos166
Modrej rámeček tohoto vlákna. rybicky.net/forum/16474
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2015 12:15 karbos166
Zdravím přemýšlím že si ze svého zanedbaného akvária udělám nejspíš něco jednoduchého kde budou hlavně nějaké krevety a max jedno hejno rybek a přemýšlím jaké zvolit dno chtěl bych akvárium nechat krásně zarůst a uvažuji nad nečím tmavším.. proto mě napadl liapor ani není moc drahý :)

akvárium 100x40x40

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2015 21:53 RBSC Re: Humr
Tento druh pravděpodobně nemáš. Jemnozrnný. Viz například místní atlas:
rybicky.net/atlasrostlin/latinsky/l
Mne roste liliovníček poměrně dobře v písku o majoritní frakci do 1,2 mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2015 20:51 Humr
Jak veliký mam mít písek pro lilaenopsis novea
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2015 06:01 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Mislow
Pri pravidelnych vymenach vody (30-50% tydne),bych ty"sumici"kameny a dno obsahujici CaCO3,nijak neresil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2015 21:43 Muž Mislow [304] Re: NHKG
No, ja taky chemik nejsem, ale je to docela zajimave. Osobne mam ve 2 akvariich morsky pisek, coz automaticky znamena vapenec obsazen. Ono to taky zalezi jak moc je ho a jaky je chemismus vstupni vody. Spouste rostlinek treba vapenec nevadi, ale vyber se tim samo zuzi .... Tak urcite je lepsi ho pro jistotu vypustit, do posledne zalozenyho akva uz jsem to nedaval. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2015 21:39 Muž Mislow [304] Re: romant
Tak ta ostrost, to je jasna vec. Ostry sutry nebo substrat do akva nepatri. Spis se mi jednalo o rozdil mezi mramorem a klasickym vapencem, ale pokud jde o drceny mramor, tak uz je to asi zas neco jinyho. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2015 21:22 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Mislow
Já mramor v akváriu nikdy neměl, protože všude se obecně nedoporučuje, kromě Malawi/Tanganiky. Taky ty známé testy kamení s octem/kyselinou jsou podle mě právě na zjištění, zda se nejedná o mramor (nebo jinou formu kalcitu).
Podle googlu vodu ovlivní. Ale záleží na konkrétní směsi, některé typy mramoru údajně neměřitelně, jiné dost výrazně. A bude asi dost záležet i na Ph vody v akváriu.
Nejsem chemik, snad mě někdo znalejší doplní/opraví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2015 21:16 R Muž romant [27987] Re: Mislow
Bude dělat rotiku, třeba v momentě kdy začneš přidávat CO2, což sice zde nehrozí, řekl bych, ale drť je drť, jak jsem zde již bezpočetkrát konstatoval, ta ostrost je to co není moc košér. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2015 21:13 Muž Mislow [304] Re: NHKG
Ahoj, jsi si jisty, ze mramor tak moc ovlivni vlastnosti vody? Nejsem zadnej odbornik na mramory, ale nejak se mi to nezda. Je to pokud vim metamorfovana hornina, tak si myslim, ze by tam vazby mely byt lepsi nez u sedimentu a tim padem mensi dopad nez treba klasicky vapenec, ktery mimochodem sam mam v substratu. Ale je to jen uvaha, ne tvrzeni. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2015 18:14 R Muž romant [27987] Re: Mejla82
Jde o to, aby když to vezmou oskaři do huby, to nebylo ostrý a s tím zásobním substrátem se nestresuj. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2015 17:59 Mejla82 Re: romant
To co chci dat na dno neni ostry...mmj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.07.2015 17:21 R Muž romant [27987] Re: Mejla82
Drť k vruboušům? No ty ti poděkujou. :-O Pokud tam budeš mít skutečně oskary, tak neřeš nějaký ptákoviny jako zásobní substráty apod. ;-) Oni si to stejně upravím k obrazu svému a bude to jenom pro zlost, nic než jemnej štěrk, ne ostrej, řádnou drť, jak se něco jmenuje drť je to vzniklý tzv. nepřirozeným způsobem, tedy uměle(myšleno technologicky). Nakupuješ v Bauhausu, tak tam pořiď klasickej křemičitej písek, štěrk a máš po starostech. Podle toho jak se vyvíjí tvůj názor, tak chceš vrubouše, black water a zároveň nenáročný rostliny, tedy nic proti tomu, ale do této společnosti několik solitérních echnináčů, kořeny překrytý většíma šutrákama a fertig a na to nepotřebuješ řešit zásobní substráty :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2015 17:02 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Mejla82
A Zoidik ti odpověděl správně. Jestli chceš rostliny, nedávej žádný mramor. A jestli chceš mramor, počítej s tím, že ti rostliny moc neporostou a je úplně jedno, jestli je zasadíš do mramoru nebo do něčeho jiného.
Mramor ovlivňuje vlastnosti vody (zvyšuje Ph a tvrdost).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2015 16:36 Mejla82 Re: Zoidik
Ja sem se ptal jestli mam davat substrat.. Zoidik napsal: Mramorouv drť vůbec nedávej, je absolutně nevhodná. Koukni se po liaporu, terramolu nebo flexiobkladech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.07.2015 16:25 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Mejla82
Mramorouv drť vůbec nedávej, je absolutně nevhodná. Koukni se po liaporu, terramolu nebo flexiobkladech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2015 14:40 Mejla82
Dobry den, resim jestli do akvaria pod drt cerneho mramoru 2_4mm (nema ostre hrany), dat v mistech kde budou rostliny pod drt akvarijnu substrat...Rostli volim poze nenarocne.
Predem dekuji za rekce

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2015 15:24 Petr
Děkuji vám za rady ,, potřebuji se eště zeptat jaký je dobrý výživný substrát pro náročnější rostliny rozhoduji se mezi těmito Dennerle Deponit mix professional 4,8 kg,, nebo DENNERLE Substrát DeponitMix Professional 9in1 4,8 kg, a přihnojování rostlin v akvárium bych chtěl tento PMFE - 5L šlo by to ? co2 je asi lepší ale drahé co by jste mi doporučovali. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2015 23:03 Špaček Re: Koště
no jasně ty pancéřičci.... oni jsou už dost staří a moc neryjou, spíš polehávají, budou asi na konci svých dnů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2015 23:00 Špaček Re: Koště
Fotka k příspěvku no sakra, kdo je kropenáč, čichavci? ty vidim plavat jenom nahoře.....nebo ten krunýřovec? nééé ten né je nádhernej..přikládám foto celé nádrže
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2015 22:48 Koště Re: Špaček
Pokud netrváte na nějaké pěkné barvičce ale stačí vám čistý křemičitý písek, tak bych nekupoval přímo z akvaristiky :-) Nedávno jsem hledal v Hornbachu u nás pár věcí a měli křemičitý písek v pytlech po 25 kg za 87 Kč a to různou zrnitost. Věřím, že něco přijatelného najdete ;-) A pro akva o 100 litrech bych rovnou vzal ten pytel 25 kg, když bych chtěl dodržet zhruba těch 5 cm v průměru :-)

E: Koukal jsem, že máte v tom akváriu i Kropenáče :-) Pokud Vám jde o kytky, tak bych jim taky raději našel nový domov, tenhle tank během chvíle přesází vše jak se mu zachce :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2015 22:35 Špaček Re: Koště
Díky, no co se dá dělat, je to cca 100l, na dno počítám tak 10l padne....jdu se podívat na ceny ...Kančíci dál nebudou, kytky by to nedali a musím koupit neonky pro dceru. Do dnes si pamatuju jak jsem si je jako dítě přála a táta mi nechtěl vyhovět, protože měl jiné představy a ocelátům pěstoval paví očka jako krmení...tak já budu plnit ty přání a konec konců vlastně i sobě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2015 22:17 Koště Re: Špaček
Překrytím se časem to jemnější usadí na spodek a hrubé kousky budou na povrchu dna.

Pokud se s tím nechceš dělat a třídit to ,,růčo", dal bych to pryč, nasypal za pár stovek (nevím jak je akva velké) jemnějšího štěrku, nasadil kytky. Se zajetou filtrací by to neměl být až takový problém. S častější výměnou vody po provedení akce bych se toho nebál a kančíci zase nejsou ořezávátka co všechno položí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2015 22:12 Špaček Re: zervan
a stačilo by udělat vrstvu z jemnějšího a tímto to zakrýt? Je potřeba nějaký ten výživný substrát? Rostliny budu teprve vybírat, opět něco co zvládnu jako začátečník, mám ale spíš trvdou vodu. Pořád se snažím vymyslet jak to udělat s minimem plýtvání, bohužel můj předchůdce tyto věci příliš neřešil. Je mi líto všechen ten štěrk vyhodit. Také nemám kam dát ryby na týden a déle pro zakládání nového, ale to holt budu muset nějak vymyslet.
Nekupujte si černobílou drť která se běžně prodává v akvaristice.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [34] ...... 90

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 114287x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3914-jake-dno-do-akvaria-?od=1651