Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké dno do akvária?

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Jaké dno do akvária?
Nekupujte si černobílou drť která se běžně prodává v akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2020 08:26 Muž nekdo [353] Re: Lister
zaklad je láva, vyvřelá hornina, inertní porézní šutr.
Aby dosáhli výživné hodnoty pro rostliny, tak to buďto do něčeho namočí, nebo to špatně propláchnou... nebo to jenom napíšou a je to.
rozdíl bude dle mého jen v barevnosti obalu - jedno bude v papírovém nebo igelitovem anonymním pytli, druhé bude mít obrázek s akvariem, rybičkou a rostlinkami...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2020 20:52 Muž Lister [169] – JBL Volcano Mineral vs lávová drť
Myslíte, že bude nějaký funkční rozdíl mezi JBL Volcano Mineral a klasickou lávovou drtí? Nebo to bude prašť jak uhoď.

JBL udává určitou "výživovou" hodnotu pro rostliny, ale možná to bude jen marketingový kec?

Použití - základ pod vysokou část dna, co bude nahoře ještě není rozhodnuté.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2020 16:26 Muž Lister [169] Re: vaclav
Jenže tohle kdybys udělal v akva se zásobním substrátem, tak by to vypadalo jinak ;-)

Takhle nějak jsem vytrhával kryptošky v betariu a pak se další půlhodinu bavil tím, že jsem odsával jílový prach a zatlačoval větší kusy do dna :-) Takže poučen jsem to tento týden dělal tak, že jsem kolem růžice jen lehce odhrabal písek a pak to prostě střihl nějaký 1 cm pod tím a přesadil. Zatím vypadají, že jsou OK.

U dna bych se zamyslel nad tím, jak dlouho budu akva provozovat a jestli mi záleží na tom, jestli ten substrát půjde znovu použít - třeba když si koupíš nějaký dražší barvený písek, tak jestli pod to něco dát, abys to při dalším použití nějak dokázal oddělit apod.

Mám doma skoro vše co jde - písek, pálený jíl, barvený písek se zásobním substrátem, aktivní substrát.

Člověk se časem naučí se vším, ale někdy to znamená začít úplně znovu. Ten pálený jíl mi osobně sedí ze všeho nejmíň.

Pokud nevíš, co děláš, tak bych osobně asi volil možnost čistý písek nebo možná lépe porézní hrubší materiál dole (lávová drť) a až na to písek - lepší cirkulace ve dně a pokud zvolíš něco s většími zrnitosti dole, tak se to ani nebude tak míchat. Případně ještě doplnit kapslema nebo kulička do dna - ale fakt hluboko, taky mají tendenci vyplavat nahoru.

Co byl třeba ze své zkušenosti hodnotil jako hodně blbý nápad byl lehký zásobní substrát od Profiplants a přes to Platinum soil - to se promíchalo snad už při prvním napuštění a doteď v akva sbírám kuličky toho lehkého zásobního - asi vědí proč ho doporučuji pod klasický těžší písek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2020 15:59 Muž Daben [120] - CichlidyRe: TomikVyskov
Určitě bych zvolil křemičitý písek 2-4mm,v OBI 25kg za 130,- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2020 15:58 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: TomikVyskov
Takové věci nejsou pro začátečníky ale pro ty co už přesně vědí co kam dát. A taky se naučit jak vyndavat rostliny aby jsi nerozbil půl akvária. :-)
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2020 15:50 Muž TomikVyskov [5] Re: vaclav
Děkuji, vykašlu se na zásobní substrát. Bojím se také, že při přesazování rostlin by se výřil a způsobil jen nepříjemnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.05.2020 12:58 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: TomikVyskov
Z rostlinami v akváriu to není stejné jako s těmi v květináči, jsou ve vodě a dokážou listy absorbovat potřebné živiny takže většinou stačí jen měnit vodu a až po několika měsících začít řešit nějaké hnojivo až se ti rozrostou rostliny. Pokud to neumíš a dáš nějaký speciální substrát nebo jen zem tak můžeš skončit s zařaseným akváriem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2020 12:45 Muž TomikVyskov [5] Re: afc1886
Děkuji, myslel jsem si že křemičitý písek bude nejlepší volba. Jen mi vrtá hlavou kde budou brát rostliny živiny (bez zásobního substrátu)? Omlouvám se, pokud můj dotaz je hloupý, nemám s pěstováním akvarijních rostlin velkou zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2020 11:05 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: TomikVyskov
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku - velice dobře se osvědčuje písek z Bauhausu, frakce 0.7-1.2,za 250 Kč, minimální tvorba řas a sinic v důsledku nižší opalizace, ne jako je tomu u čistě bílého ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2020 10:52 R Muž afc1886 [14655] Re: TomikVyskov
Vzhledem k tvému dotazu bych se vykašlal na zásobní substrát a šel do křemičitého písku. Za mě bych bral ale menší zrnitost buď 1-2 mm nebo 2-4 mm. Ze začátku nepotřebuješ hnojit ani do vodního sloupce. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2020 09:22 Muž TomikVyskov [5] – Dno
Zdravím všechny akvaristy, budu zakládat 108l akvárium. Nechci nic pokazit a proto hledám vhodný základ, tedy co umístit na dno aby se dařilo rostlinám? Je lepší klasický křemičitý štěrk 3-5mm a nebo mám zvolit nějaký pálený jíl? Je dobré použít zásobní substrát a nebo se mu vyhnout a jen hnojit do vody? Předem děkuji za tipy :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2020 13:29 Muž vlka [3441] Re: Ševča
Nejlepším zdrojem hnojení jsou rybičky, než se uvrtat do chemickohnojivového tápání, které tě bude stát dost, tak nejdříve prubni hodně zarostlé AQ s rybičkama. Alespoň u mě to zatím funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.04.2020 06:22 R Muž Anthrax [4739] Re: Ševča
A v čem je problém? Nerostou ti kytky? Spousta akvaristů (i rostlinkářů) má dno bez výživných substrátů.
Edit: Máš tam živorodky, ty ti prohnojí dno dost. :-) Takže ti třeba postačí výměny vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2020 01:21 Muž Ševča [0] – Dno bez substrátu
Změnil jsem akvárium a rozhodl jsem se, že dám dno bez substrátu. Jen křemičitý 2,5mm.
Ale začalo mi trochu vrtat hlavou hnojení, když nemám substrát :-O (V původním akva jsem nehnojil, jen výmečně) Momentálně dávám Sera Florenete na rozjezd rostlin. Mám zakoupeno Bioflor a CO2 od Rataje zatím jsem nepoužil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2020 18:58 R Muž afc1886 [14655] Re: Narval2008
www.akva-tera.cz/…
Vypadá v akváriu moc pěkně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2020 18:32 Muž nekdo [353] Re: Narval2008
substrát :)
dal bych jemný říční písek (2-4 mm), případně šel cestou páleného (opakuji páleného) jílu (pozor na hmotnost - pro někoho může být nevýhodou).
a k tomu cestou cíleného hnojení (kde je potřeba, tak ke kořenům, ostatní do sloupce), pokud náročné rostliny, tak bych řešil světlo a co2, substrát je ve většině případů podružný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2020 17:44 Narval2008 – substrat
co mam dat na dno 250l akvária. chci tam mit krevety,ryby a narocne rostliny smich :)
předem dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2020 16:35 R Muž afc1886 [14655] Re: Yasmine88
Yasmine88 napsala: Akurát sa neviem rozhodnúť medzi 1-2 mm alebo 2-4 mm,
Co se týče zrnitosti, tak s ani jedním neuděláš chybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2020 15:59 Muž Libor [527] Re: Yasmine88
Anubiasy se do substrátu nesázejí, ale přivazují na kořen nebo kámen. Ty ostatní uvedené rostliny rostou i v jemnějším substrátu. Takže bych volil podle ryb, které tam budou (hlavní je, aby to nemělo ostré hrany), nebo podle estetiky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2020 12:25 Žena Yasmine88 [0] – Tmavé dno do 325 l
Ahojte,budem zakladať 325l akvárko a chcela by som tmavé dno.Akurát sa neviem rozhodnúť medzi 1-2 mm alebo 2-4 mm,nakoľko by som v budúcnosti chcela hrotočelca Macrognathus siamensis.Jemnejší substrát by bol preňho asi vhodnejší,ale zároveň by som bola rada,aby sa darilo aj rastlinám(napr.vallisnerie,hygrophily,anubiasy,nič extra náročné).Čo myslíte? :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2020 12:07 Muž Zip [277] Re: zdzd
Myslím, že reklamovat písek nemá smysl, pokud na něm není přímo uvedeno, že má být 100% inertní. Někdo třeba šumící písek ocení pro zvýšení tvrdosti vody ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2020 23:04 zdzd Re: Jirka
Já bych to reklamoval, kdybych měl bojovnou náladu, jinak bych to vyhodil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2020 23:03 zdzd Re: afc1886
Souhlasím, obyčejný světlý filtrační písek z unihobby 25 kg za stovku je super, krásně to v něm roste, rybám se dobře vrtá do dna, zbytky nezapadávají mezi kameny a není problém z toho odsát hovínka a zbytky, které by mezi kameny hnily
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2020 14:49 R Muž afc1886 [14655] Re: Einka
Einka napsal: Případně máte tip na nějaký jiný substrát, který není tak jemný a prašný, ale zároveň nějakým způsobem taky pomáhá vytvářet vhodné podmínky pro krevetky?
1- Kup si obyčejný křemičitý písek do bazénových filtrací.
2- Na vytvoření vhodných podmínek v akváriu pro krevetky jsi ty. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2020 13:37 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Jirka
Otázka bola asi myslená, že ako dlho to bublá po vhodení do octu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2020 11:50 Jirka Re: RAP
Čtyři dny založené akvárium, říční písek Aqua excellent od super zoo. Nezkoušel jsem jak dlouho ale jen jsem to hodil do octa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2020 11:39 Muž RAP [1549] Re: Jirka
Jak dlouho to bublá? Podle fotky se mi zdá, že obsahuje mramorovou drť. Ta je do akva nevhodná.
Několikrát jsem to psal, do zavařovačky dám trochu propláchnutého substrátu, zaliju octem, zavřu víčkem a zamíchám. Po pár minutách vyzkouším, jestli je zavařovačka natlakovaná. Pokud ano, probíhá reakce a substrát je nevhodný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2020 11:33 Muž RAP [1549] Re: Einka
Na zachycení jemných částic je dobrá filtrační vata. Propláchnutí takového substrátu je lepší přes síto než v nádobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2020 11:01 Jirka – 2-4mm říční písek
Fotka k příspěvku Zdravím mám otázku koupil jsem říční písek v akaristice, udělal jsem test 8%octem a Bubla. To mám vyhodit? Foto přikládám. Děkuji za radu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2020 10:33 Einka – Dotaz k substrátu
Zdravím, jsem úplný akvarista-začátečník a trochu bojuju se substrátem, tak si jdu pro radu.
Akvárium máme Juwel Primo 70l, a jako substrát jsem na základě doporučení zkusila ShrimpKing Active Soil, že prý je dobrý pro krevetky a může se dát jenom takto, nic pod něj, nic na něj a můžou na tom být.
První větší chybu jsem udělala asi při napouštění, vyplavalo pár kytek, tak jsem je chtěla zapíchnout zpátky - a na světě byl naprosto šílený černý mrak, který filtrace zpracovávala skoro 3 dny, ale zpracovala. Jemný prášek se ale usadil na všech rostlinkách a štětečkem dolů nejde, sice sleze, ale víří ve vodě a usadí se za čas znovu.
Někdo mi taky poradil další super nápad, koupit na to odkalovačku a substrát normálně "vysát" - no tak to byla katastrofa. Prášek co z něj odkalovačka sbírala je natolik jemný, že ho filtr nedokázal zachytit a plivalo ho to společně s vodou zpět do akvária - pořídila jsem právě odkalovačku co vodu vrací... takže chyba číslo 2.
A pak přišla chyba číslo 3 na základě rady zase od někoho jiného - "tak to vypusť a substrát propláchni"... no tak to byla hovadina na třetí. Substrát je prý v podstatě sušená hlína, takže při pokusu o propláchnutí se akorát podrtil ještě víc na jemno a teklo z něj jen černé bahno, takže jsem s tím brzo přestala, dala ho zpátky, akorát mi teď přijde ještě o něco víc najemno namletý než předtím, pochopitelně...
Uznávám že jsem udělala hromadu blbostí na základě "dobře míněných" rad, inu chybama se člověk učí.
Moje otázka tedy je - propláchnutý substrát mám v akváriu nechat, nebo se tím mohl nějak znehodnotit, nemám koupit nový a založit akvárko znovu? Zatím ho nemám ani týden, takže by to taková tragédie snad nebyla. Případně máte tip na nějaký jiný substrát, který není tak jemný a prašný, ale zároveň nějakým způsobem taky pomáhá vytvářet vhodné podmínky pro krevetky?
Díky za jakékoli tipy a rady.:)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2020 16:01 R Muž afc1886 [14655] Re: pantovarnicek
Ten na který jsi dal odkaz bude super. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.01.2020 14:14 Muž ZDRI [1415] Re: pantovarnicek
Do takto malého akvárka bych určitě použil jemnější frakci 1-2 nebo 1-3 mm. Lépe v tom rostou kytky, lépe se hrabe malým sumečkům, lépe to vypadá. Nekomplikoval bych si život aktivními zásobními substráty a použil oblý říční písek. Dají se sehnat i tmavší odstíny, viz např. www.svetchovatelu.cz/…
Určitě nedávej ostré tmavé substráty typu Volcano a nebo čedičová drť. Když zajdeš do nějaké větší akva speciálky, uvidíš tam více druhů těchto písků v různých odstínech. Na web bych v tomto nespoléhal, fotky jsou jen orientační a často přijde mnohem světlejší písek, než je na obrázku.

Já osobně bych nepoužil barvené akvarijní písky. Jednak mi to přijde vzhledově strašně umělé a mám i jiné důvody (bylo by to nad rámec původního dotazu), asi by se rozhořela vášnivá diskuze...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2020 13:15 Muž pantovarnicek [2] – nové kavarium
Jaké dno doporučujete do nového 49l akvaria? 60x30x26. Chtel bych tam mít tetry ohnivé a asi pancéřníčky drobné. Možná krevetky. muže být toto (1-3mm)?
e-pisky.cz/…
Nebo se držet rad a dát 2-4mm? a barva radši černá nebo muže byt tato přirozená?
Poradte kde sehnat levne nejaký tmavý písek/štěrk. Do řeky pro to nepujdu. Odkud nakupujete vy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.01.2020 20:22 Žena Dinecek [205] Re: SandynkaM
Já už bych do akvária výživný substrát nechtěla. Máme měkkou (Ostrava) vstupní vodu a ten substrát to ještě srazí. Výsledkem je KH 0.5, GH 2.5, PH 6.6. Když jsem chtěla CO2, rostlinky byly sice jako v ráji a rostly doslova pŕed očima, ale PH mi strašně kolísalo a rybičky umíraly sad . Jako začátečník jsem s tím vůbec neuměla pracovat. Teďka budu zařizovat 60 litrové akvárium a tam jedině říční štěrk :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2020 21:10 Muž vlka [3441] Re: SandynkaM
Moje rada : dobře propraný říční písek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   07.01.2020 21:01 Muž nekdo [353] Re: SandynkaM
unisoil vs profisoil je ve skutecnosti rozdil jen "ktera barva se mi libi"
oboji je paleny jil, ale za jine teploty, proto stejne vlastnosti a vyhody/nevyhody (hmotnost) z hlediska rostlin inertni substrat (= jako pisek)
volcano = drcena lava... z hlediska rostlin inertni substrat, pro ryby dna naprosto nevhodny (je ostry) velke pory, coz muze byt z hlediska bakterii vyhoda, ja v tom vidim jen nevyhody (ucpe se to a bordel se na tom drzi a je to nevzhledne - subjektivni zalezitost)
platinum ada a jine SUSENE (= ne palene) jily - smes neceho, ktera nema zarucene slozeni, nikdo nevi, co v tom presne je, kdy se to uvolni a kolik se toho uvolni...hodne huminovych latek, nutnost propirat a casto menit vodu, casem se z toho stane blato (bavime se o polocasu rozpadu v radu let)-pro kytky nejlepsi z hlediska zivin, ale vycerpa se casem - z hlediska marketingu dobre zvladnute - nektere mohou ovlivnovat tvrdost a ph vody, ale prectete si jakou davku je pro to potreba v akvariu mit (a i tato schopnost se casem vycerpa)
stejnou sluzbu poskytne inertni substrat a v nem hnojivo ke korenum rostlin (lhostejno jaky vyrobce)

OT: omlouvam se vsem za absenci diakritiky a interpunkce, pisu to tady na koleni na starem mobilu :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2020 18:39 Muž Smetany [1226] Re: SandynkaM
Tak co se týče porovnání tak platinum soil je fajn pro hustě osazené akvárium kde nepředpokládáš žádné zásahy do dna ani odkalování. Rozhodně nedoporučuji pro "pokusy"
Volcano je použitelné pro krevetky a některé ryby ale většině ryb bude vadit že je ostré jinak co se týče rostlin nepozoruji rozdíl oproti písku. S těmi ostatními nemám osobní zkušenosti ale nečekal bych od nich žádné zázraky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2020 17:59 Žena SandynkaM [23] Re: Smetany
Dík, ale šlo mi.spis o porovnání těch substrátu níže, představu mám, ale asi ji neumím popsat smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2020 17:10 R Muž afc1886 [14655] Re: SandynkaM
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.01.2020 15:47 Muž Smetany [1226] Re: SandynkaM
pokud chceš dno řeky tak bude nejlepší říční písek. Žádný z těch co píšeš na dně řeky nenajdeš. Dá se sehnat i docela tmavý písek a bude to vypadat přirozeněji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2020 13:52 Žena SandynkaM [23] Re: Smetany
38l , krevetky Neocar. A nějaké hejno minirybicek... líbilo by se mi asi spíš hnědé dno , chci se pokusit o ,,dno řeky " s kořenem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2020 11:17 Muž Smetany [1226] Re: SandynkaM
A nějaké bližší info jaké akváriu a rostliny/živočichy plánuješ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2020 10:58 Žena SandynkaM [23] – Dno do 37l
Platinum x Volcano x Profi soil x Unisoil?

Kdo má zkušenost a poradí?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.11.2019 16:13 R Muž Anthrax [4739] Re: artisgam
Jde o to jakou tam budeš mít osádku a jaké akvárko celkově plánuješ.
Pokud se podívám na tvou prezentaci, aniž bych tě chtěl podcenit, tak ti doporučím spíš křemičitý písek. Je to nejjednodušší varianta. :-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2019 16:06 artisgam – Stačí na dno pouze tento substrát
Budu zakládat nové akvárium juwel primo 70.
A nevím jak vyřešit dno.
Nevím jestli stačí pouze tento substrát Yokuchi Jiban Soil.

Za případné rady předem děkuju.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.08.2019 16:10 Žena Cataria [13] Re: vlka
Já to pochopila tak, že "to co je na něm" je myšleno tak, že substrát (to) je na dně(na něm). Samotné dno přeci není substrát, ale sklo. A na tom skle (dnu) je až substrát. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2019 13:25 Silviebaris Re: vlka
cs.wikipedia.org/… a poté zminovaný písky,štěrky apod...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2019 13:17 Muž vlka [3441] Re: zervajs
Substrátem se myslí dno,( to co je na něm). Jako na čem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2019 12:55 Muž Oldass [806] Re: Angela
A já bych to založil touto cestou: www.youtube.com/…
Zbytečný utrácet za nesmysly v akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.08.2019 12:48 Muž Oldass [806] Re: silviebaris
"Na dno použijte jen akvarijní písek a nic jiného do něj nepřidávejte. Ušetříte si starosti a peníze."
"Toto je toužebný produkt několika hodin přesívání. Křemičitý písek o zrnitosti cca 3-5 mm."

No já nevím, ale spousta rostlin bude mít problém v takovém dně zakořenit. Mě se osvědčilo dno o zrnitosti 1-2mm, to podhodit zeminou (kdo nemá tak substrátem pro vodní rostliny). Navíc si myslím, že takové jemné dno se osídli větším množstvím užitečných živočichů.
Nekupujte si černobílou drť která se běžně prodává v akvaristice.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 90

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 114278x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3914-jake-dno-do-akvaria-?od=301