Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké dno do akvária?

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 55 Přejít na další stránku   1  
Jaké dno do akvária?
Nekupujte si černobílou drť která se běžně prodává v akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2013 20:15 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: jmalyska
písek :) ale záleží co chceš :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2013 20:14 Muž jmalyska [167] – Dno
Biotop Amazonie. Jaké dno? AQ 120x50 plocha dna. Nechci nic na principu Staré dno, z toho už jsem se vyléčil ;)
Měl jsem doma AquaClay Ground, nic moc barva, lehké
Mám doma Liapor, prý lehké, barva ok

já nevím :((( tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.06.2013 13:23 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kofejn
Jednou napiseme, ze to jde, nekdo to Googlem najde, nebude se obtezovat tady cist vic veci, chce slyset ze to jde a nic vic (protoze uz toho ma pytel doma) a my jsme pak vsichni pitomci, pac on videl to krasne akvarium jak to jde, a on zacina a vubec mu to nejde... smich

Temito potvrzenymi vyjimkami si proste delame do vlastniho hnizda, pac muzeme prijit o nove nadejne akvaristy jen proto, ze prvni pokus jim nevysel, tak sli radeji slechtit mrkev :) . A k cemu je, ze je vic akvaristu? Cim vic lidi to dela, tim je vsechno dostupnejsi, nejen cenou, ale i sortimentem, proste vsim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 13:11 Muž kofejn [963] Re: Designer
Souhlasím, jen jsem musel reagovat na: "mramor v žádném případě". ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.06.2013 13:07 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Designer
Nojo když jsem si teď přečetl víckrát tak v podstatě je to to samé. Původně mě to vyznělo jinak ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 13:04 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kofejn
No presne neco takoveho jsem cekal, ze jde o pokus. A protoze je borec, tak to ukociroval, ale doporucit se to obecne k nasledovani neda ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 13:02 Muž kofejn [963] Re: Designer
SID to snad dělal jako pokus :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 13:01 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: lhajek
A napsal jsem neco jineho? Tedy az na sloh? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.06.2013 12:25 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Designer
Designer napsal:EDIT: Jeste dodam, zkuseny se pozna podle toho, ze si zbytecne nepridelava problemy :) . Je spousta tech, kteri ledacos umi i kdyz si problemy nadelaji, ale tomu bych fakt nerikal zkusenost, ale spis pokus, frajerina, touha to zkusit...
Ne, zkušený to udělá tak, aby to fungovalo bez problémů a bez zbytečných zásahů právě proto, že ví co dělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.06.2013 11:56 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kofejn
Lze ledacos, ale rozhodne preferuji metodu dna bez vlivu na vodu a dodani toho co je potreba, nez opacne, vecne upravovat vodu po rozhaseni dnem, pripadne byt dnem omezovan v tom co mohu...

Vylili jste nekdo na mramorovou desku lahev octa? Po chvilince je po parade...

EDIT: Jeste dodam, zkuseny se pozna podle toho, ze si zbytecne nepridelava problemy :) . Je spousta tech, kteri ledacos umi i kdyz si problemy nadelaji, ale tomu bych fakt nerikal zkusenost, ale spis pokus, frajerina, touha to zkusit...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2013 21:36 lenin Re: Designer
No u mě moc rostlinek nebude.A když ano,tak velmi poskromnu a tuholisté.Ty rostlinky z tvého odkazu jsou pěkné ale akva chystám pro oceláty a ty je nenechají bez povšimnutí.Ten písek na dno mám frakci 4 a druhý 3 . Tak to by snad mohlo klapnout. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2013 20:35 Muž kofejn [963] Re: Designer
rybicky.net/nadrze/12085 smich
Ale je to pro skušeného uživatele, který ví, co dělá. Což Sid ví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2013 18:22 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: lenin
Ten pisek se mi osvedcil jemnejsi. Pouzival jsem 4-8mm (jestli si dobre vzpominam) ale pro nektere rostliny to neni. Velky Echinodorus, to jo, ten rostl krasne, rostliny s rozsahlym korenovym systemem, jako treba rybicky.net/atlasrostlin/limnophila_sessiliflora to dno vylozene prorostly kde se dalo, ale drobnejsi rostliny to nechtely a jak bych v tom pestoval treba rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_x_willisii kterou mam ted, si neumim ani predstavit. Za optimalni povazuji frakci do 4mm, to by mohlo sedet vsemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2013 17:34 lenin Re: Designer
OK. díky moc !! Zůstanu jen u říčního písku palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.06.2013 17:13 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: lenin
Mramor v zadnem pripade! Vzdyt to je krystalicky vapenec a octovy test se provadi prave proto, aby se zjistilo, ze pouzity pisek vapenec neobsahuje, ze to nebubla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2013 16:59 Muž sabbath [8] Re: lenin
...dle mého to není dobrá volba,souhlasím s georgem a navíc tyto materiály na sebe nevážou žádné živiny. Ano s křemičitým pískem souhlas ale na dno dát třeba TetraPlant CompleteSubstrate... jak jsem už psal níže X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2013 15:35 georg Re: lenin
Už z názvu drť, bych měl za to, že je to prostě rozdrcený mramor, a tudíž ostré hrany mít bude. Ty se o ně asi nepořežeš, co na to ryby - asi ti to neřeknou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2013 15:15 lenin – dno akvária
prosím o radu zkušených : můžu dát na dno akva mramorovou drť spolu s křemičitým pískem ? Ostré hrany nemá , ale zdá se mi že zní unikají malinkaté bublinky / po namočení do octu / Dle prodavače ze Sklorexu toto nesmí být
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2013 14:59 Muž sabbath [8] Re: michalcod
...ano, určitě FLEXIOBKLADY je to správné. Taky jsem chtěl experimentovat a nakonec jsem dal
křemičité písky - zrnitost 2-4 mm černý (B4) a na dno TetraPlant Complete substrate... ahoj ať se daří

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 11:04 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: KarlosS
Ne zcela, i kdyz princip je stejny. U usporky se prikon bere jako prikon celku, protoze je trubice v jednom kuse s predradnikem, kdezto u zarivky se bere prikon jen te trubice, predradnik je zvlast. Navic predradniky u usporek jsou stavene na co nejmensi provedeni, takze tomu take casto odpovida kvalita. U zarivky se da pocitat s 90lm/W (u specialek s upravenym spektrem je lm/W jinak a nema moc vypovidajici hodnotu), u usporky bych pocital tak 60lm/W (max. do 80lm/W, pokud nejde o nejakou extra). Ta cisla jsou ale jen velice orientacni, mohou byt vyrazne horsi i lepsi.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2013 16:51 jamajcan Re: michalcod
www.flexiobklady.cz/… www.aquascape.cz/… To jen namátkou.Psal jsem Ti,ať si pročteš toto vlákno.Je tady toho spousta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 16:44 Muž michalcod [13] Re: jamajcan
Děkuji a jak co by to mělo být,
Ovšem chci zachovat černou barvu.
Nějaký odkaz na prodejnu - přímo na to zboží.

Díky moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 16:31 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Zeppelin33
není třeba, kytky rostou stejně s Power sandem i bez, jen tahají prachy z lidí. Navíc, když dáš Power sand pod ADA substrát a začneš přesazovat kytky, tak ti Power vyleze nahoru a vypadá to hnusně. ADA je nacpaná živinami sama o sobě, není třeba dávat cokoliv navíc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 15:56 jamajcan Re: michalcod
Udělal jsi chybu.Barva je v pořádku,ale drtě jsou jako substráty dna naprosto nevhodné.Mají ostré hrany.Ty vadí obecně rybám dna,Ancis.nevyjímaje.Pro kořenění rostlin taky úplně špatně.Pokud to jde,zbav se jí.Pro inspiraci rybicky.net/forum/3914-jake-dno-do-akvaria- EDIT:Tak si trošku projeď tohle vlákno :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 15:39 Muž michalcod [13] – DNO do NOVÉHO akvária
Zdravím všechny hodné lidi.
Myslíte, že jsem udělal velkou chybu když jsem na dno do nového akvárka koupi černou drť???
Co jsem měl možnost porovnat, tak to černé dno je designově pro mne nejhezčí.
Nebude to vadit krunýřovcům - do budoucna.?
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 15:17 Zeppelin33 Re: grunda
Vsade dporucuju dat pod substrat aqua soil new amazonia substrat POWER SAND SPECIAL.

Myslel som, ze by som namiesto power sandu dal Tropica plant substrate, to prekryl vrstvou stareho dna zo zabehnuteho akvaria a na to dal ako vrchnu vrstvu aqua soil new amazonia.

O pomiesani substratu aqua soil so starym dnom neuvazujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 14:23 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Zeppelin33
ano, je to překombinované. Pod ADA substrát už není třeba nic dávat, míchání ADA a štěrku už vůbec nedoporučuji. Buď je ADU samotnou, nebo zásobní substrát a překrýt štěrkem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 09:24 Zeppelin33 – kombinacia substratov
Zdravim, chcem sa spytat ci bude vhodna nasledovna kombinacia substratov:
Tropica Plant Substrate + stare dno (dal by som strk z mensieho zabehnuteho akvaria, zrnitost 2-4 mm)+ Aqua Soil NEW AMAZONIA.

Je to dobra volba alebo je to velmi prekombinovane?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.05.2013 07:28 Muž Toník [396] Re: romant
Připojuji se: pokud pálený jíl za dobrou cenu, pak určitě Terramol! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 21:51 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: romant
já jsem z něho prostě nadšenej hop hop
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 21:42 R Muž romant [27982] Re: KarlosS
O.K. zaznamenal jsem Tvojí horlivou aktivitu stran tohoto materiálu, naprosto nic proti tomu, tak jsem se chtěl mrknout, jak to máš pořešený v akváriu. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 21:39 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: romant
není, mám ho v rostlinné pěstírničce a nyní jsem ho vyměnil za stávající v "Karolíně". Nicméně již delší dobu s ním jsem tam měl vysypané části a v "Kačáku" s ním mám vysypané rohy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 21:12 R Muž romant [27982] Re: KarlosS
Ve kterým Tvým akvu máš terramol? Je to akvo v prezentaci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.05.2013 21:07 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Grizzly
zkus terramol ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.05.2013 20:50 Muž Grizzly [57] - AfrikaRe: KarlosS
Tak to nevím proč jsi z toho na nervy ne Já jsem ho měl odložený 2 měsíce v sudu spařený a teď jsem ho dával do akva a rostlinky nevyplavávají a ani při velkém proudu se mě nerozlétává dokonce ani když čistím akva ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.05.2013 20:20 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Grizzly
chci jen dodat, že terramol není skoro to samé jako liapor. Je to nebe a dudy. Terramol má opravdu (hmotnostní) vlastnosti jako písek. Z liaporu jsem i po roce "na nervy" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.05.2013 19:12 Muž Grizzly [57] - AfrikaRe: Jirkaass
Tak já jsem student taky a pořídil jsem si Liapor a nemůžu si stěžovat - výborná cena, barva, krásně do něj koření rostliny, ale než to převaříš tak je s tím dost práce, teda jak pro koho (já jsem vyvařoval 50L a v pohodě za jedno odpoledne hotové).... Skoro to samé je Terramol akorát na můj vkus je to až moc "žluté" ale prý se líp potápí.... Je to jen na tobě jak se rozhodneš. Já mám Liapor ve 3 nádržích a zatím maximální spokojenost ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 15:30 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: Zoidik
Hele já mám černobílé dno viz. prezentace + 10kg kamenů z vápence ... a mám UT 8dKH, CT 10dGH ... a taky jsou rostliny kterým hrubé dno vyhovuje ;-) ... ovšem vzhledově se mi to dno taky nelíbí, až budu předělávat akvárko tak tam znovu tenhle štěrk určitě nedám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 12:51 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Ejdriana
Ne, nebude vadit, jeden z důležitých faktorů je, aby dno nemělo ostré hrany a ryby se neporanily. Tvoji nemilou pozici chápu a nezávidím. Taky mě čeká. Tak sestře přítele, nebo-li potenciální švagrové vysvětli nevýhody černobílého dna a varuj jí, že pokud si ho pořídí, může se jí stát, že bude mít problémy s růstem rostlin. Což by ji mohlo trochu zastrašit a nechá si potom poradit, ale víc toho bohužel udělat nemůžeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 12:46 Žena Ejdriana [0] Re: dimmur
ono to není totiž moje akvárko, ale sestry od přítele... takže na mě to není... já můžu být jako rádce, ale otázka jestli mě bude poslouchat :-D

flexiobklady? nebude to rybkám vadit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 12:43 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Ejdriana
Černé seženeš flexiobklady rybicky.net/nadrz/10106/2.jpg číst můžeš tady rybicky.net/forum/14948
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 12:42 Muž dimmur [283] Re: Ejdriana
cerny bude fajn a hezky, jdi do nej palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 12:39 Žena Ejdriana [0] Re: Zoidik
Četla jsem na fóru, že ty bélý nedělají moc dobře no... byl by nějakej odkaz na vhodnější? Kdyby bylo čistě na mě, tak dám celý černý :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 12:34 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Ejdriana
Černobílé dno není rozumný nápad. Bílé kamínky většinou obsahují vápenec, který dělá tvrdší vodu a v ní nerostou rostlinky. Spíše bych uvažoval o něčem jiném. Křemičitý písek, liapor...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2013 12:30 Žena Ejdriana [0] – Výběr černobílého dna
Ahojte všichni :-) potřebovala bych poradit jaké (a kde sehnat) černobílé dno a kolik by ho mělo být. Akvárko je 125 l s rozměry 81 x 36 x 50 cm.
Budu ráda za všechny rady a odkazy :-)
Mám možnost přímé koupě v Olomouci, Svitavy, Brno a pak jedině přes internet. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 22:04 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: KarlosS
Tak jo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 22:01 Muž Jirkaass [35] Re: KarlosS
tak ted už vubec nevím jaké dno :-D potřebuji něco finančně dostupného pro mě (studenta ) a jaks em koukal tak to víde na stejně terramol a liapor.. a ostatní budou už jen zbytečně drahé pro mě .. ještě tedy flexy obklady nějaký černý štěrk ale to pro rosltiny neni mov výhodné ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 21:55 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Jirkaass
mám liapor i profisoil (převažují nevýhody nad výhodama) a nejlepší je stejně terramol!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 21:52 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Kryštof
mám obojí a rozhodně bych volil terramol. O nevýhodách/výhodách profisoilu tu máš vlákno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 18:47 Muž Kryštof [314] - Amerika
prosím vás bude lepší profi soil než teramol?
Nekupujte si černobílou drť která se běžně prodává v akvaristice.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [55] ...... 90

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 114278x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3914-jake-dno-do-akvaria-?od=2701