Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké dno do akvária?

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 31 Přejít na další stránku   1  
Jaké dno do akvária?
Nekupujte si černobílou drť která se běžně prodává v akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   30.05.2016 18:00 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostliny
Udělal jsem si malý test s mramorovým dnem do litru vody jsem dal trochu mramorové drtě. PH se moc nezvedlo z 7,7 na 7,9 ale KH původně 3 se pak nedalo změřit při dvaceti kapkách jsem přestal a voda byla potom odměrce tmavě modrá. Takže si tohle nikdo nekupujte.
www.kropa.cz/… :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2016 13:29 Zufanek – Terramol
Ahoj, v brzké době si budu nechávat do Prahy posílat terramol, tak kdyby někdo měl zájem, můžu ho vzít víc a složíme se na poštovné...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 13:05 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: laki3
A v profilu máš Zlínský, proto jsem napsal co jsem napsal. Nicméně co jsem viděl v Olomouckém Hornbachu, tak za mě nic moc. Hrubé, nebo dvoubarevné, nebo třeba červené. Když jsem v OL sháněl pálený jíl, tak jenom keramzit jsem našel, což je moc velké a písek se tam sehnat dá, ale levnější by byl z pískovny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 12:59 laki3 Re: Zoidik
ja bydlim v usteckem kraji, prpto se ptam na hornbach ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 11:41 Afim
Dobrý den, jaké dno se hodí pro paví očka, aby dole nezahnívalo a dalo se bez obtíží vyčistit? Paví oka sou totiž docela prasátka. Díky za odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 10:27 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: laki3
Nevím jak to máš daleko do Olomouce ze Zlínského kraje a jak často se tam dostaneš, ale dobrá volba za velmi rozumné peníze je www.bonequip.cz/… Jinak nabídka substrátů bude asi stejná jako v Olomouci, teda aspoň bych si tak tipnul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 10:13 laki3
dneska se chystam na vylet do Prahy a neopomenu navstevu hornbachu, da se tam sehnat nejake slusne dno za rozumnou cenu? pisek paleny jil??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 12:44 Jenda85
Substrat objednan, jeden pytel do toho myho plivatka bude bohate stacit, ted uz jenom udelat kryt a svetlo :) www.bonequip.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2016 12:42 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: vaaclav
do vody se hnojí i v akva s ADA substrátem (hned od začátku - jen trošku míň), a pokud se časem substrát vyčerpá, začneš hnojit klasicky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 10:37 Jenda85 Re: Zoidik
Ancistrus asi zustane v 70tce, do vetsiho bych dal pancernicky a zivorodky, nejak se mi premnozili, jsou to mesicni prckove, casem az vyrostou pujdou do akvaristiky, ale do ty doby je musim mit kam dat. Akva mam v aute, ted jsem pro nej byl, jdu objednat dno, musim jeste vyrobit kryt a uvidim jak s tou bridlici na pozadi, nejspis tam jenom prijde cerna samolepka z duvodu uspory casu a brzkeho zalozeni. Rostlinky planuju od aqua daho. Takze odkalovat budu urcite chjo :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2016 09:08 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Jenda85
Vždy záleží na osádce. Pokud budou živorodky, ancistruci a podobní špindírové, tak je nutné odkalovat každé dno. Pokud budou čistotné ryby jako třeba tetry, razborky, tak ta nutnost zase taková není. Ještě můžeš dát pár piskořek, které se zahrabou do dna a budou v něm požírat detrit a tím čistit dno, ale jako u každého šneka, čím více potravy, tím víc se množí. Neddovedeš si představit toto odkalovat? Nacucneš vodu a prstem na konci hadice nad kýblem budeš regulovat průtok vody aby jsi vysál jenom nečistoty ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 07:31 Jenda85 Re: Zoidik
Dekuji za nazor, me se to prave zda moc jemne, ale necham si poradit od zkusenejsich :) Takze hnojivo do dna nedavat, beru na vedomi :) Je pravda ze se terramol neodkaluje? Nedovedu si moc predstavil odkalovat takovy jemny pisecek, ale netvrdim ze to nepujde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 07:24 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Jenda85
Já používám jemnější frakci terramolu. pokud chceš nenáročné rychle rostoucí rostliny, tak do dna nic dávat nemusíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 07:11 Jenda85
Dobry den, jsem zacinajici akvarista (akva mam dva mesice), budu zakladat 98L a chci se zeptat na dno. Plan je spolecenske akvarium, pozadi bridlice, dno teramol, filtr atman 201. Je lepsi zrnitost 1-3 nebo 4-6? Cetl jsem ze vaze ziviny a rostlinky si je pak berou ze dna, mam to tam dat? Chtel bych dat do dna osmocote, bivoje, nebo nejake NPK. Rostlinky spis nenarocne. Je to dobry napad to takhle poskladat? V 72 litrech mi krasne roste rasa, cerna ruducha, a zelena na skle, asi moc silny proud vody z filtru a prerybneni ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 00:35 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: grunda
Ty substráty se tam dávají proto aby jsi nemusel hnojit do vody proto se to předělává. To je případ akváriích ve Wroclawi. Mě stačí ten písek od začátku, ada by mě stála asi jako celé akvárium v té vrstvě co mam teď. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2016 22:04 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: vaaclav
akvárium s ADA se nemusí předělat, stačí začít hnojit jako v akva s inertním pískem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2016 13:50 Seasonic Re: vaaclav
Rozumím, děkuji. Použiji tedy pouze ten křemičitý písek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2016 08:49 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Seasonic
Záleží jaké akvárium chceš a na jak dlouho a kdy by to mělo vypadat podle tvých představ. Jsou k dostání drahé Ada substráty, někdo dává na dno substrát pro lekníny, nebo někdy stačí i jíl a je spousta možností. Tyhle akvária jsou ale jen na určitou dobu než se substrát vyčerpá a pak se většinou musí akvárium předělat. Ta doba je také různá od pár měsíců ale i třeba 5 let jako ve Wroclawi.
www.akvarista.cz/…
www.akvarista.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2016 05:09 R Muž afc1886 [14695] Re: Seasonic
Vypočítat si to můžeš tady www.akvamalawi.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2016 00:22 Seasonic Re: vaaclav
S tím počítám. 25 kg by ale stačit mělo, že ano?
Opravdu není potřeba žádný výživný substrát? Je to výše zmíněné hnojivo dostatečné?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2016 00:00 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Seasonic
Nefunguje za čas se ti to srovná do roviny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2016 21:56 Seasonic Re: afc1886
Dobře, děkuji. Bude stačit, když vezmu 25kg toho 2-4mm? Podle toho co jsem spočítal, by to mělo vyjít cca na 6 cm vrstvu. 4 cm ve předu, 8 cm vzadu? Funguje to tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2016 21:45 R Muž afc1886 [14695] Re: Seasonic
Ani s jednou zrnitostí neuděláš chybu,ale pod to bych nic nedával.Jen ke kořenům buď www.rostlinna-akvaria.cz/… nebo www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2016 21:38 Seasonic
Zdravím. Zakládám akvárium 80x35x40 (112L), mám v plánu pěstovat echinodorusy, vallisnerie a další nenáročné rostliny. Rád bych tam dal černý křemičitý písek. Je vhodnější 1-2mm nebo 2-4mm? Chci si do akva pořídit pancéřníčky.
Budu brát odsud: profiplants.cz/…

Co bych měl použít jako spodní vrstvu dna? Bylo mi doporučeno např.
profiplants.cz/…

Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.04.2016 14:46 R Muž afc1886 [14695] Re: Toreto69
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2016 13:04 Toreto69 – Dotaz
Zdravím, potřeboval bych radu od zkušenějších. Mám akva 80x35, mám tam neonky, mečovky, pancéřníčky, ancistruse a bojovnice. Mohu použít na dno klasický černý akvarijní písek? Jaká by byla případně nejlepší zrnitost. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 18:03 Muž janesik1xjakep [63] Re: Fazol
Taky kupují písek do bazenovek a je v pohodě, nicméně ve stavebnictví s normálem jsem měl jednou problém, že se mi cpal do filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2016 17:54 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Fazol
Pokud nešumí v octu, tak je OK. Ale já kupuju písek do bazénových filtrací. 200Kč za 25kg mě nezabije...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 17:45 Fazol – Otazka
zdravim chci se jen zeptat zda li je do AQ vhodny aji normalni pisek0.3-05 ze stavebnictvi kterej procistim nebo opravdu musim kupovat v Aq shopu predrazenej predem dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.03.2016 18:30 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Kublik
ten písek se ti promíchá ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2016 18:26 Muž Kublik [8] Dno konecne vymeneno
Fotka k příspěvku Diki :) nakonec jsem po vasich skusenostech a radach na to vykaslal. V akvaristice jsem objevil supr pisek EUROPET BERNINA Aquarium-soil Gravel. Vyborne se to hodi k tomu betonaku(aspon ja si to myslim). Takze jsem hned vzal dva 10kg pytle(1ks-190kc). Terasu jsem si vytvoril jenom imaginarne z kamenu a az vyrostou tak z vyssich rostlin... Takhle to vypada, snad se bude libit :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2016 09:25 Muž odikcz [114] Re: Kublik
Kublik napsal: ... pisek tak jemny 0,1-1mm ...Budete mít asi omezený výběr rostlin, jejichž kořenům nebude takové hutné dno vadit.
Kublik napsal: ... cely dno pisek, krom terasy. Tam dam cerny sterk 4mm ...Jemnější vždy propadá dolů, pokud budou vedle sebe, tak se to stejně samo promíchá. Když budete odkalovat, tak se to promíchá rychleji, a když přidáte piskořky, tak se to promíchá ještě rychleji. Pokud teda neuděláte dokonale nepropustnou hradbu z těch velkých kamenů, budu držet palce (já nevěřil = zkoušel = nepodařilo se).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2016 08:55 Muž Kublik [8] Re: Wendy2
Tak to potesi :-) aspon vim co bych mel ocekavat... Udelam to jinak, cely dno pisek, krom terasy. Tam dam cerny sterk 4mm. Ten by pak uz nemeli protlacit pres ty dirky mezi kameny co budou ohranicovat terasu ;-) a pak uvidime kdo z koho tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2016 07:12 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Kublik
ohraničení kameny skoro neprodyšně, u tak jemného písku srovnání terénu nebude dělat piskořkám žádný problém, měli jsme terasy ohraničené břidlicí, u skla a v rozích terasy ale zůstaly nějaké ty škvíry a piskořky se velice rychle vesele postaraly o dno rovné jako placka, a to máme hrubší písek než máš ty ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2016 23:28 Muž Kublik [8] Re: NHKG
Tak vstupni voda je ze studny, pouzivame ji v celym dome... Je tvrdsi a az na zvysenou hladinu dusicnanu je ok. Takze urcite budu casteji menit. Ryby muzu nechat klidne i 2 dny ve vane, do akvarka dam zatim naplno vzduchovani a maly zabehnuty vnitrni filtr z druhyho akvarka. Snad to bude stacit :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2016 23:00 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Kublik
Stačí proprat v proudu vody, ať se odplaví ten nejjemnější písek. Rychleji pak zmizí zákal. Taky jsem měnil takto dno v zaběhlém akváriu. Ryby stačilo dát bokem na 1 den. Akorát pak bacha na stabilitu vody v akváriu. I přes zaběhlý filtr se bude chovat dost podobně jako nově založená nádrž. Tak měň častěji vodu a pořádně sleduj chování ryb. Pokud se ti nebude pozdávat, měnit vodu! (doufám ale, že máš dobrou vstupní vodu...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2016 22:52 Muž Kublik [8] Re: NHKG
Jasne, to bude ohraniceno kameny. Mam jeste otazecku. Jelikoz to oni vytahuji z jezera, takze by melo stacit ho jenom proprat ve vode at se zbavim toho nejjemnejsiho prasku, nebo i prolit horkou vodou, prip. povarit? Podotykam, ze se jedna o vymenu dna v uz hotovem akvarku s rybickama, bohuzel jsem stary dno vzolil spatne(obsahuje vapenec), takze potrebuji vymenit za novy :-( Rybicky budou zatim ve vane spolu se zapnutym filtrer a topitkem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2016 21:25 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Kublik
O piskořky se neboj, dostanou se všude. Ale pokud neuděláš terasy ohraničené po celé délce tvrdým materiálem, tak ti to rozryjí do roviny velmi rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2016 21:21 Muž Kublik [8] Re: NHKG
Test octem jsem skousel primo v piskovne(nesumel), oni to tahaji z jezera a mam ji tak kilometr od domu. Koupil jsem 5 kyblu, asi kolem 100+kg za 100kc smich
Piskorky urcite planuji, prave proto ze je ten pisek tak jemny 0,1-1mm. Myslis, ze se nebude dat tvarovat ani za pomoci kamenu, ze bych to zvednul jako terasu? Prip. dostanou se tam pak ty piskorky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2016 20:54 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Kublik
Betoňák by měl být ok, ale tvarovat moc nejde a radši proveď test octem na šumění.
Při 12cm bez piskořek zahnívání hrozí. Časem se ti srovná do roviny, s piskořkami velmi rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2016 20:48 Muž Kublik [8] – Betonak
Ahojte lidi, nevite jestli je pisek betonak vhodny do akvarka jako plnohodnotny dno? Jestli nebude zahnivat, kdys ho budu mit vzadu asi 12cm? Pripadne, nevite jestli jse da tvarovat? Diki

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 04:42 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Boldy
Jeste je treba dodat,ze cim nize osmocote bude tim lepe,vyvarujes se tak pri pozdejsim presazovani vytazeni zlutych kulicek na povrch. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 21:08 R Muž romant [27987] Re: Boldy
Přesně, nedbale pohodit, jako mezivrstvu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 21:07 Muž Boldy [0]
Jeste jednou ahoj, Koupil jsem hnojivo osmocote...staci tim jen trochu prosypat vrstvu mezi piskem? Nedela se zadna velka vrstva, ze? Dekuji!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2016 15:42 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Radun
Písek do bazénových filtrací 0,6 - 2 mm není čistě bílý. Pokud chceš opravdu čistě bílý,tak to je na zasypávání zámkové dlažby, je ale hodně jemný 0,3 mm. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2016 14:00 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Radun
Co třeba křemičitý písek do bazénových filtrací třeba www.bazenyprodej.cz/… ? Ale zapomeň na to, že ti vydrží věčně v původní barvě, stejně se časem zasviní ať chceš č nechceš, pokud ho teda nebudeš denně čistit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2016 12:56 Muž Radun [0] – Bílý pusek
Ahoj,sháním čistě bílý kremicity pisek,ne přírodní zažloutlý, nahnedly, ale bílý jako vapencova, či koralova drt: ) jen aby byl křemicity. Existuje něco takoveho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2016 19:19 R Muž afc1886 [14695] Re: Boldy
Hornbachu,květinářství nebo www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2016 19:17 R Muž romant [27987] Re: Boldy
V zahradnictví. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2016 19:16 Muž Boldy [0] Re: romant
Dekuji, typuji, ze Osmocote nijak neskodi ani rybkam...mimichodem na jake strance Osmocote kupujete?
Nekupujte si černobílou drť která se běžně prodává v akvaristice.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [31] ...... 90 91

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 114453x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3914-jake-dno-do-akvaria-?od=1501