Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké dno do akvária?

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 77 Přejít na další stránku   1  
Jaké dno do akvária?
Nekupujte si černobílou drť která se běžně prodává v akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 11:20 kyknos – Re: AmorFati
Myslím, že bohatě stačí písek normálně vyprat. Dělal jsem to tak stokrát a vždy to fungovalo. Pokud ale někdo chce péci v troubě, ničemu to samozřejmě nevadí. Za předpokladu správného založení nádrže s dostatkem času pro obnovení prospěšných baktérií, samozřejmě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 11:17 Muž kwen [1]
kyknos napsal: V životě jsem nepekl písek v troubě, abych ho zbavil baktérií. Proč proboha? Tedy samozřejmě předpokládám, že je z čistého a zdravého místa, ne z místa pod výtokem kanalizace.

Vy takové místo znáte? Tedy pokud pominu prameny řek a zdroje pitných vod, tak neznám místo kde by voda byla "čistá"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 11:13 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: kyknos
nase toky jsou dost zaneradeny, rozhodne bych to poradne ususil, prosil ziskal frakci 4-2mm a tu pak prevaril, nebo upekl v troube, pripadne projel savem..... na tom pisku mohou bejt i ruzne patogenni organismy o znecistenem bahne nemluve.... a od cisticky to misto odberu muze byt klidne nekolik kilometru....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 11:10 Muž AmorFati [37] - Amerika
Hlavní problém bych kromě kontaminace mikroorganismy viděl taky ve víření jemných částeček. V přírodním potoce je proud, takže riziko onemocnění ryb, resp. zakalení vody je nižší. Bakterie i kal voda odnese. Jenže v akvárku je pořád ta samá voda, a co se do ní uvolní, to v ní zlstane...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 11:05 kyknos – Re: venous
V životě jsem nepekl písek v troubě, abych ho zbavil baktérií. Proč proboha? Tedy samozřejmě předpokládám, že je z čistého a zdravého místa, ne z místa pod výtokem kanalizace.

Z fotky kvalitní dno nepoznám, ale barva se mi líbí. Zkus, zda neobsahuje příliš mnoho vápenatých látek - zda nešumí v octě. Příliš jemný mi nepřijde, ale na tohle mají různí lidé různé názory. Já mám z mnoha důvodů raději dno jemnější než hrubší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 11:00 Muž Bart_29 [3] - Cichlidy – Re: gigimasters
Osobne bych toto dno zamit ,nebot ho budes muset poradne proprat aby ses zbavil drobnych zrnek ktere by se mohly vyrit v AQ .Pak ho jeste budes muset strcit do trouby na hodku asi pri 100 nebo 150 C abys zlikvidoval bakterie a nezatahl jis nemoci do AQ.Takze asi nejrozumejsi by bylo zajit do akvaristiky a tech par kilo co budes potrebovat koupit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 10:24 Muž gigimasters [8] – Je to vhodné dno?
Fotka k příspěvku Prosím. Nevíte někdo jestli je to vhodné dno do akvária? Je to písek vytažený z potoka. Myslím tím jestli není moc jemný pro rostliny aby v něm rostly a také se neusazovalo nebezpečných plynů..
Děkuji za názory :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 17:16 Lubomír
Nemá náhodou niekto piesok od Sand Systému ? www.sandsystem.cz
Neviete čo stojí to 25 kg balenie ? Žiadal som ich o cenu prostredníctvom kontaktného formulára a aj mailom, no zatiaľ som nedostal odpoveď ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 16:20 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: tomashelisek
ja ma aquaclay a cernej pisek od flexi obkladu (zakoupen v Zoo Branik), Vaclav znamy to rostlinkar pouziva pisek pro bazenove filtry (jeto bily kremicity pisek)

v podstate na zakladni substrat (ten co nehnoji) je jen par pozadavku: chemicka stalost a inertnost (nic nevylucuji, nerozpadaji se), pak dostatecna zrnitost a zaoblenost hran (ostre hrany zranuji koreny a vadi zivocichum rypajicim se ve dne)
samozrejme pro nektere je dulezita i barva

ale tohle vsecko se to tu huz mnohokrate probiralo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 16:14 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: tomashelisek
pisek do filtraci ma ale nevyhodu ze byva moc svetly, ja pouzila ve velkem akvarku pisek kremenny sparovaci z bauhausu a zadne problemy s nim nejsou (viz moje prezentace rybicky.net/nadrze/10012 ) nebo jak uz tu bylo zmineno hodne lidi je spokojenych s piskem z flexiobkladu, vyhodou je ze maji pisek cerny, ktery je jinak ve vhodne zrnitosti tezko k sehnani
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 16:04 tomashelisek – Re: JuraS
jj diky! nekde jsem cetl, ze nekdo pouziva i pisek do bazenovych filtraci, zkusenosti??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.07.2010 16:00 JuraS – Re: tomashelisek
i v obi mají akvristické oddělení...drť do akva ale není moc vhodná..jsou to rozemleté kameny a má to příliš ostré hrany..lepší jsou říční písky...nebo cokoliv přírodního..někdo používá drtě obalené v plastu..flexiobklady..já nejsem zastánce čehokoliv umělého do akva kromě nutných trubek na filtraci (když už se nedají sehnat ty staré skleněné..)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 15:50 tomashelisek – Re: Moucha
diky a da se ten pisek koupit i jine nez v jejim ofic. eshopu?? jakoze zda li nejaka alternativa treba v tom OBI apod.??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 15:43 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: tomashelisek
no vypocet je jednduchy
šířka [dm] x delka [dm] x prumerna vyska pisku [dm] = objem pisku [dm=L]

1 dm = 10 cm
1 dm3 = 1 litr
vyska pisku se pohybuje od cca 4-10cm (doporucuje se svahovat, lepsi je vzit o trosku vic, kdyz tak zbyde, ci budes mit trosku vyssi vrstvu)

cerny pisek od flexi obkladu (1-2mm) 1L = 1,5 kg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 14:08 tomashelisek – Re: katterinecka
co teda pouzivas??:))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 14:00 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: tomashelisek
ten jsem měla, nebyla jsem s ním příliš spokojená, je mnohem větší než 4mm, lepší je jemnější ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 13:56 tomashelisek – štěrk/písek
ahoj!
budu zakládat akva - 112 litru, 80x40x35. chci se zeptat na podklad - kolik kg/l je potreba???
a zda muze byt tento www.zoo-doma.cz/… popripade zda byste mi doporucili neco treba z OBI??
diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 08:30 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: radim
Ten co mám já má 0,5-2mm (mám na něm ještě trochu štěrku, takže to možná vypadá víc) Jinak tenhle i ten filtrační prodávají v různých zrnitostech, i mnohem jemnější. Tady by třeba mohl být i ten bílý, do vody dát výluh z rašeliny a na dno natrhat nějaké sušené listy a mohlo by to vypadat jak na te fotce. Jde udělat moc krásné akvárko i bez rostlin, s hodně větvičkami a listy, namozřemě tam pak musíš mít míň ryb a dobrej filtr, ale pro ryby z černé vody je to ráj ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 00:08 radim – Re: katterinecka
Fotka k příspěvku mělo by se to přiblížit akvarku z tohoto odkazu :http://forum.practicalfishkeeping.co.uk/showthread.php?t=39308
není tam toho moc k vidění, ale už ted mam docela jasnou představu o vzheldu akva :-)
3 druhy ryb(fantomové, steindachneri a pancernicci) a 3 druhy rostlin, ale ty kytky si jeste promyslim
blbe je ze to dno stejne budu muset asi koupit nekde v obchode bo ta zrnitost je porat docela velká :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 23:12 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: radim
Já použila písek z bauhausu, křemenný spárovací, má pěknou žlutou barvu (podobně jak běžný stavební písek) a v pohodě, mám ho v prezentaci. Jinak filtrační se taky používá ale nevýhodou je jeho světlá barva, záleží jaký chcěš akvárko. Ale zase čistě křemičitý písek aspoň nemá žádnou reakci s vodou
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 20:03 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: radim
Řešilo a dá, pokud člověk chce jemný a nechce kupovat to samé v akvaristice a zároveň nechce černý (např. flexi) tak je to dobrá volba. Co se týče kontaminace chemikáliema tak o tom jsem nic nečet. Uvídíme co napíšou další, třeba plácám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 19:33 radim
zdravim
nevim jestli se tu uz nekdo ptal, ale dá se pouzit na dno akvarka písek do filtrace bazénu? nebo uz bývá pisek nejak upraveny? přijde mi to mnohem levnější než někde ze zverimexu...
díky za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 21:51 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: darka
Dneska jsem ho v Globusu kupoval. Kilo je za 42 korun. Než mě začnete pranýřovat, že jsem ho přeplatil, když jinde stojí mnohem méně, tak jsem ho bral dvě kila do svého pidiakvárka a i kdyby jinde stál polovic, s dopravou by se mi to určitě prodražilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 21:45 Žena darka [520] – Re: Opteron
Černý písek prodávají na váhu v Glóbusu, ale kolik stojí kilo, netuším ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 17:30 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Pokud někdo máte zájem o písky z flexiobkladů po 20,- tak není problém. Horší je to s dopravou. Jak psal Opteron, tak poštovné vychází u většího množství dost draze.

Pokud se tu najde někdo, kdo budemít cestu z Brna do Ov či NJ a byl by ochotný Opteronovi písek vzít, tak se nám prosím ozvěte.

Jen doplním, že ve flexiobkladech je i hnědá varianta písku, která není v nabídce na jejich stránkách uvedena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 16:37 Muž sand0kan [2] - Labyrintky
Doporučuji rovněž písek z flexiobkladů, třeba tento www.flexiobklady.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 15:47 Trdej
To ,co má Uli si chci koupit taky :-) Kilo výjde na 26kč,což je super cena. www.flexiobklady.cz (to je od Uliho)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 15:40 Muž Opteron [0] - Cichlidy – Re: Uli
Ano to je přesně on, vypadá to velmi hezky, pokusím se jej taky sehnat někde na Novojičínsku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 15:38 Muž Uli [17] – Re: Opteron
Já mám taky ten černý z flexiobladů. Mrkni na prezentacio Scampi lagoon
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 15:35 Muž Opteron [0] - Cichlidy – Re: Opteron
Neví někdo jestli se něco podobného (černý křemičitý písek 1-2mm) nedá sehnat v Ostravě v Hornbachu a na kolik zhruba vyjde kilo? Co jsem se totiž díval po místních akvaristikách tak tam mají ty barevné písky jen pro krevetky bez vápníku a ty dvě kila vyjdou přes 200kč a jelikož já potřebuju cca 75kg tak tohle nepřipadá v úvahu...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 14:04 Muž Argo [6] - Rostliny
Já se nevyznám v terčovcích takže asi máš pravdu ty ;). Mě šlo jen o to dno :) myslím si že je to jedno z nejlepších štěrků. Já bych do něj šel palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 12:25 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Argo
Tak ten příklad co jsi uvedl to je jasné palec Ale pokud tam bude minimum rostlin a spousta kořenů tak jim to bude vyhovovat minimálně stejně spíše víc :) U rostlinných akvárek je problém že aby dobře fungovaly a prosperovaly tak se neobejdeš bez CO2 a hnojiv, což terčovcům moc neprospívá a nerostou tak jak by mohly, a pokud navíc nebude mít akvarista zkušenosti CO2+hnojivo+terčovci, tak terči půjdou do háje :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 12:18 Muž Argo [6] - Rostliny
Bob66 to hnojivo patřilo jen k těm rostlinkám ne k terčovcům :-D . A to že by ocenily terčovci rostlinky jsem myslel tak, že budou 100% radši v rostlinném než v nějakém takovém viz.: rybicky.net/nadrze/9861&kateg=5&typ=0 .

Neber to osobně Michal111 :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 11:51 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
Argo napsal: Pokud chceš rostlinný akvárko (to by terčovci ocenily) tak tenhle nemá chybu + nějaké to hnojivo do štěrku ;)



To by mě zajímalo proč by terčovci ocenily když budou v rostliném akváriu hmm Že by ocenily to hnojivo? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 11:38 Žena Linduš [166] – Re: Opteron
musí to být balené tak, aby to dva lidi mohli unést. tuším do 20kg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 11:09 Muž Opteron [0] - Cichlidy – Re: Argo
Ano chci tam mít zelený háj :) o tom černém jsem také uvažoval, asi by bylo lepší jej nemíchat ale nechat ho samostatně, jeden kolega mi ho nabízí za 20kč, bohužel pošta by to asi nedopravila když toho potřebuju 70kg...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.07.2010 10:20 Muž Argo [6] - Rostliny
Na tento si vůbec nemůžu stěžovat www.flexiobklady.cz/… . Není závadný a používá ho spousta lidí. Pokud chceš rostlinný akvárko (to by terčovci ocenily) tak tenhle nemá chybu + nějaké to hnojivo do štěrku ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 09:37 Muž cusbus [37] - Tetry – Re: FiLa
Písek 0,8 mm je dost jemný a mohl by vadit při odkalování. Záleží, co od toho kdo očekává. Univerzální rada asi neexistuje. Jinak k terčovcům a neonkám by se asi hodilo tmavší dno, ale to je na vkusu každého, co se mu líbí. Já mám světlé dno a už bych ho nedával, akorát se mi to nechce komplet předělávat. ahoj .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 09:28 FiLa – Re: Opteron
Dej křemičitý písek asi 0,8mm....bude o tak lepši...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2010 09:19 Muž Opteron [0] - Cichlidy – Jaký písek do nového akvária?
Zdravím, mám nové akvárium o rozměrech 150cm(d) x 60cm(v) x 50cm(š), zvažuji co by se do akvária nejlépe hodilo za štěrk, mám k dispozici křemičitý písek o zrnitosti cca 2mm, chtěl bych ho zkusit namíchat s jinou barvou, ale nevím v jakém poměru je to nejlepší míchat a která barva by se k tomu hodila, mohl by mě zde prosím někdo inspirovat? V akváriu budou Terčovci Red Tyrkys a Neonky červené.
Dík za rady ;)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2010 22:45 wow
Svoje foto můžu, ale trvalo by to déle - koukni k někomu do prezentace. Viz třeba nádherné akva tady: rybicky.net/nadrze/7218
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2010 22:42 doonio – Re: wow
Hmm, říkáš 8kg, no tak ať nežeru tak vezmu 10kg. Můžeš mě pls poslat foto(klidně vzkazem), jak takový akva s flexiobkladačkama vypadá, jen abych si udělal obrázek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2010 21:50 wow
Já brala do 60x30 8 kg padlo to tam krásně. Vrstva vepředu 3 cm, vzadu 5-6 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2010 21:41 doonio
Asi taky vezmu těch 15kg, jak je asi široký to 3D pozadí, kamarád mi jedno ěnkde spalšil, ale ještě jsem to neviděl, jak to vypadá v reálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 12:18 Muž Uli [17] – Re: doonio
Já budu brát do 60x30 nějakých 15kg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 12:10 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: doonio
tak to mam na jinym akvarku, ale na tom 72 litrovym je takovy to osvetlovaci teleso co se prodava na akvarka s tema nozickama co se oprou o krajni steny a pod tim kryci sklo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 12:00 Žena Linduš [166] – Re: doonio
někdo kdysi dával odkaz
www.akvamalawi.com/…
je tam i písek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 11:58 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: doonio
nahore mam plastovej rám asi 10 cm vysoký a na něm je krycí sklo. Na skle jsou položené zářivky. Má to tu výhodu že jsou zářivky výš, tak osvětlují i větší úhel(předtím jsem s tím měla problémy). Ale teď to budu předělávat že bude nekryté a zářivky budou zavěšené nad ním. Jinak si u toho písku spočítej objem a hmotnost je zhruba 1,6kg na litr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 11:33 doonio
Tak jo,objednám flexiobklady "http://www.flexiobklady.cz/produkty-pisek-cerny.php"
Jen by mě zajímalo kolik asi do akvárka 60*30? (vzadu bych dal takovou vrstvu aspoň 8cm, vepředu cca 3-4).Místo nynější fólide za akváriem, bude 3D pozadí.Vůec envím jak to odhadnout, nebo kdyby někdo toho nakoupil moc,a překáželo mu to doma odkoupím ;)
To katterinecka:Jak jsi prosímtě přestavovala ten kryt na 2x15W?Můžeš mi napsat vzkaz s nějakýma fotkama,jak to máš vyřešený.Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 10:28 Muž Uli [17] – Re: j0hny
Nechci se nijak chlubit ani provokovat..ale já mám Flexi Obklady od baráku asi nějakých 15km :-D potlesk
Nekupujte si černobílou drť která se běžně prodává v akvaristice.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [77] ...... 90

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 114287x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3914-jake-dno-do-akvaria-?od=3801