Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké dno do akvária?

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 59 Přejít na další stránku   1  
Jaké dno do akvária?
Nekupujte si černobílou drť která se běžně prodává v akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2013 22:06 Muž martin386 [17] - Živorodky – Štěrk
www.exo-eko.cz/…
Máte nějaké zkušenosti? Jak je velká zrnitost ? nevíte ?
Nebo s tímto ?
www.flexiobklady.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   14.02.2013 18:27 Muž Miso [470] Re: Ria
toto moze pomoct
prirodni-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 16:39 R Muž romant [27987] Re: Ria
Docela často používaný je profi soil od Rataje. www.rataj-spk.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 16:28 Ria – Nano akvárium a dno
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jaký dno bych měla dát do svého nano akvária, nějaký substrát, nebo tak něco a kamínky (případně štrk)??? coze A jak ho tam mám pak dát?(co s čím zmíchat, jaké vrstvy dát, a tak...) ;-) :-) Děkuji!!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2013 13:39 Muž duko1995 [32] Re: Nufina
Gula :-D ... nejvietší pitomost co je ... skus si vlést do nejakej guly a bud tam celý život jak sa budeš cítit ? a vúbec závojnatka má mnel velké aqa se mi zda 100l a víc a né nejakou kouli o objemu 2-3 L :-D ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 17:43 Muž Ad@m [1051] Re: Nufina
Nufina napsala: No to by ses divil :) Oběhala jsem vic obchodu a skoro nikde ho neměli, ani ve sklorexu. Nakonec sem teda ale sehnala. Jinak fotka je neaktuální, bylo to jenom pro závojnatku, ale dostala jsem tetry a gupky takže ta šla pryč a předělávám ho. (jenže bez fotky nešla založit nádrž). Psala jsem že filtry jsou zaběhlý, jelikož akvarijni komplet byl používanej. A jinak jo, akvárko jsem celý předělala i se dnem jelikož původní bylo provizorium pro závojnatku za který sem nehodlala utrácet - a ať to vypadalo jak to vypadalo tak si myslím že se tam měla rozhodně líp jak v holé kopuli ;)Ale "holá koule" nie je akvárium. A kým sa Ti tu skúsenejší akvaristi snažia pomôcť, ty napíšeš, že je to dobré. Keď nestojíš o rady, nedávaj dotazy do fóra alebo zmeň prístup, lebo Tvoje ryby si zaslúžia lepšiu nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 15:30 - Re: bali
Napočítal som 6 čo sa u nás v eshopoch objavujú. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 22:09 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – prehled substratu
u nas sice mene zname a hlavne nesehnatelne ale tak pro zajimavost
www.shrimpkeeping.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 23:00 Nufina Re: lhajek
No to by ses divil :) Oběhala jsem vic obchodu a skoro nikde ho neměli, ani ve sklorexu. Nakonec sem teda ale sehnala. Jinak fotka je neaktuální, bylo to jenom pro závojnatku, ale dostala jsem tetry a gupky takže ta šla pryč a předělávám ho. (jenže bez fotky nešla založit nádrž). Psala jsem že filtry jsou zaběhlý, jelikož akvarijni komplet byl používanej. A jinak jo, akvárko jsem celý předělala i se dnem jelikož původní bylo provizorium pro závojnatku za který sem nehodlala utrácet - a ať to vypadalo jak to vypadalo tak si myslím že se tam měla rozhodně líp jak v holé kopuli ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 22:48 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Nufina
Nufina napsala: Ahoj, potřebovala bych radu kde sehnat v Brně říční štěrk.. a jak se dá "levně" zařídit výživa pro kytky.. mám 10 neonek, 4 dania, 2 panceřničky, 5 gupek a 1 čichavce - je možný že ty dají výživy dost? (viz. 2,3 foto rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou )
No aby jsem s vrátili k tématu, Brno je dost velké aby se tam dalo někde něco sehnat - nejsem bohužel z Brna takže v tom přímo neporadím.

Každopádně v akva máš už ryby a v komentářích u tvého akva se už vyjadřuješ že je akva zaběhnuté, takže nyní přemýšlet o výměně dna mě přijde poněkud opožděné, protože to je téměř nové založení akvária se všemi průvodními potencionálními problémy.

V případě výměny dna se dají použít jako výživný základ třeba JBL Florapol nebo tuším Denerle Deponit mix apod.

Nebo použít jiný substrát než říční štěrk. třeba Rataj Profo soil, JBL Manado, Akadama, Liapor apod. které dokáží pozitivně ovlivňovat vlastnosti vody pro zdárný růst rostlin a také dokáží pojmout dost živin z vodního sloupce a ty pak dávkovat rostlinám přes kořeny. K tomu to pak chce ale opět ještě buď nějaké výživné dno a nebo spíše hlavně ze začátku dávkovat více tekutého hnojiva do vodního sloupce. Ale s živočišnou osádkou bych se do toho já osobně nepustil, byť to pro ně nemusí znamenat problém.

Ale nejsem si moc jist jestli tohle je to pravé pro tebe .... Chce to docela solidně zarostlé akvárium. Bohužel aktuální foto v prezentaci asi nemáš takže nevíme jak to nyní vypadá.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.01.2013 22:35 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Nufina
Ano, to se může stát kde komu, to nebyl útok proti tobě. Romant ti jen připomněl, že máš v akvárku problém, který se může stát kde komu, kdo má špatně založené akva se špatným osázením rostlinami a špatným výběrem ryb. A neber si to prosím osobně, tady se všichni snaží pomoct tvým rybkám i tobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 22:32 Nufina Re: romant
To se přece může stát kde komu že se objeví nějakej problém, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 22:26 R Muž romant [27987] Re: Nufina
To je sice chválihodný, ale problém tam je, viz. Tvůj dotaz ve vlákně o zákalu oka. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 22:24 Nufina Re: romant
to už neplatí. Bylo to jen pro závojnatku a dostala jsem tetry a gupky takže jsem závojnatku dala pryč a přeměnila celý akvárko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 22:22 Nufina Re: katterinecka
ty už tam nemám, dostala jsem od tarbase valisnery ;) A jinak vůbec mi nevadí že je mám v mojím akvárku - dělají tam aspoň pěknej zarostlej kout pro ryby:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.01.2013 20:06 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: romant
Ano je to tak ....
Vzhledem k tomu že jsem reagoval na debatu týkající se akva Nufina tak jsem to bral že je to jasné ... přepočítal jsem se. Díky tedy za doplnění ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 19:54 Muž Toník [396] Re: romant
Hodně nešťastně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 19:16 R Muž romant [27987] Re: Toník
Řekl bych že je to formulováno trošku nešťastně a je myšleno toto akvo. ;-) rybicky.net/nadrze/17159
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 19:14 Muž Toník [396] Re: lhajek
Které Katčino akvárium je tak tradické?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 19:10 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: katterinecka
No když se podívám na jednou fotku celého akva v té prezentaci tak bych brečel. Snad není aktuální, ale na jejím základě bych doporučil ryby darovat, akva zrušit, pak nějaký čas studovat a pak teprve začít od začátku a tentokrát pořádně ....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 17:41 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Adam
já jsem vycházela podle fotky, to se ty kytky mění hodně rychle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.01.2013 17:19 Muž Ad@m [1051] Re: katterinecka
Nufina napsala: ...Mám jen valisnery g. který už mají skoro metr takže snad jim to bude stačit. A jedná se o 54L aqNarážal som na Vallisneriu giganteu ;-) . A druhov rastlín, ktorým sa darí skoro všade je veľa a preto nevidím dôvod mať v 54 l AQ len Vallisnerie, hodiace sa do väčších nádrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.01.2013 17:11 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Adam
Čemu vadí akváriu, že je tam jen jeden druh rostlin? Spíš je důležité aby se jim dařilo. A rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_pontederiifolia nedorůstá 1m
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.01.2013 16:41 Muž Ad@m [1051] Re: Nufina
Nufina napsala: Dánií je už zase 5 - jedno přebývalo ve filtru :-D Jinak pancéřníčci stačí, mám tam ještě anciky. Čichavec je jen jeden darovany ale neplanuju dokupovat kvuli velikosti. Každopádně jsem se rozhodla asi pro staré dno od rataje a na něj říční šterk. Mám jen valisnery g. který už mají skoro metr takže snad jim to bude stačit. A jedná se o 54L aqPancierníčkovia 2 nestačia! Nezáleží či máš aj prísavníkov, ide o to, že rybka potrebujúca spoločnosť vlastného druhu. Ten čichavec je gurama alebo koliza? Ak gurama(Trichopodus)daruj ju niekomu s väčším akváriom, ktorý chová opačné pohlavie toho istého druhu. A 1 druh rastlín v akva nie je zrovna najvhodnejšie. A rastlina presahujúca svojou dĺžkou 1 m je vhodnejšia do vyšších akvárii než je Tvoje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 12:56 Nufina Re: katterinecka
Díky zrovna tam akorát povalím. Rozhodla sem se pro starý dno od rataje jako podložku skrz živiny a na něj ten říční štěrk - jen mi teda bude stačit těch 5 kg :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 12:53 Nufina Re: Adam
Dánií je už zase 5 - jedno přebývalo ve filtru :-D Jinak pancéřníčci stačí, mám tam ještě anciky. Čichavec je jen jeden darovany ale neplanuju dokupovat kvuli velikosti. Každopádně jsem se rozhodla asi pro staré dno od rataje a na něj říční šterk. Mám jen valisnery g. který už mají skoro metr takže snad jim to bude stačit. A jedná se o 54L aq
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 22:21 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: danosh
No, vzhledem k tomu, že mám Třístovku a padesátilitrovku se dnem z Liaporu, tak se tvou radou s dovolením řídit nebudu. Žádné dekorace se mi do Liaporu nepropadají a naopak v něm skvěle rostou rostlinky. A za cenu dvoukilového pytlíku písku od Dennerle mám 50 litrů Liaporu, a to je trošku rozdíl... tvůj dennerle písek je pouze 40x dražší :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 20:10 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Nufina
pokud bys chtěla ten říční tak zkus Sklorex www.sklorex-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 20:08 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Nufina
říční štěrk to zrovna není, ale v bauhausu mají křemenný spárovací písek ve stavebninách, 25 kilo asi za stovku. 0,5-2mm, do akvárka ideální pokud chceš něco světlejšího a není tak bílý jak filtrační písek. Mám ho třeba tady rybicky.net/nadrze/10012
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 18:45 Muž DavidDizzer [26] – Štěrk
Ono se to omílá stále dokola ... Nejlepší je dno, které není nikterak příliš hrubé, aby do něj nezapadlo příliš mnoho sekretu, ani příliš jemné, aby rostliny měly dostatek vzduchu ke kořenům. Dále by nemělo obsahovat vápenec a nemělo by mít ostré hrany, aby se rybičky neporanily...

Na barvě záleží dle chovaných rybek - třeba většina rybek by uvítala tmavší štěrk, díky kterému se cítí více v bezpečí a více vyniknou (jejich barvy)...
Já osobně mám sice světlejší, ale kvalitní říční písek o zrnitosti 2 mm (někde i více)...
:)
Hodně štěstí ;)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 18:01 Muž Ad@m [1051] Re: Nufina
Nufina napsala: a jak se dá "levně" zařídit výživa pro kytky.. mám 10 neonek, 4 dania, 2 panceřničky, 5 gupek a 1 čichavce - je možný že ty dají výživy dost? (viz. 2,3 foto rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou ) O ako veľké AQ sa jedná? 4 daniá je málo, 2 pancierničkovia tiež a 1 gurama takisto. Pri zakladní akvária je potrebné prihnojovať, pretože v dne ešte nie je detrit. Ak nechceš použiť výživný podkladový substrát, odporúčal by som aspoň tekuté hnojivo. Vhodné by boli aj tablety do dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 18:00 Muž danosh [33] - Raci, krabi, krevetkyRe: Nufina
Kde v Brně seženeš říční štěrk ti neporadím, ale s výživným substrátem ano. Výživným substrátem nic nezkazíš, můžeš si být jistá, že kytky mají dost živin a nemusíš se spoléhat jen na ryby. Výborný substrát je od Dennerle deponit mix nebo JBL Florapol. Pokud chceš ušetřit, stejnou službu ti prokáže AGRO SUBSTRÁT PRO VODNÍ ROSTLINY 20L, který seženeš v každém Baumaxu, Bauhausu apod. kolem 80kč. Sám ho teď zkouším a musím říct, že mi rostliny koření daleko líp než když sem tam měl jenom štěrk :-) Bylo by ovšem vhodné jednou za čas do akva nějaké živiny přidat, hlavně mikroprvky. Výživný substrát ti nevydrží věčně, ale má tu vlastnost že přebytečné živiny z vodní sloupce váže na sebe a ty jsou pak přístupné kořenům rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 17:55 Nufina – Říční štěrk
Ahoj, potřebovala bych radu kde sehnat v Brně říční štěrk.. a jak se dá "levně" zařídit výživa pro kytky.. mám 10 neonek, 4 dania, 2 panceřničky, 5 gupek a 1 čichavce - je možný že ty dají výživy dost? (viz. 2,3 foto rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 16:52 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: azonic
ja mám ADA Aquasoil v osmistovce, nebyl levný, ale stojí za každou korunu, kterou stál
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 16:44 Muž danosh [33] - Raci, krabi, krevetkyRe: azonic
Do většího akva bych volil zásobní substrát + štěrk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.01.2013 16:35 Muž azonic [63] - RostlinyRe: danosh
ADA bude určitě dobrá ale při tej ceně bych ho dal do max 20l akva tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 14:58 Muž danosh [33] - Raci, krabi, krevetkyRe: lhajek
Pokud máš otevřený osmocote, doporučuji ti ho dát do mrazáku aby ti živiny neutíkali do vzduchu (k nastartování uvolňování živin z osmocote stačí vzdušná vlhkost!) Florapol je dobrá volba, stejně jako Dennerle deponit mix obsahuje spoustu živin. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 14:50 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: danosh
Kromě to že bych na dno použil JBL Manado nebo ratajův Profisoil ještě uvažuji dno něčím vyhnojit. Doma mám nějaký zbytek (bohužel už déle otevřeného balení) substral osmocote, ale koukal jsem i na JBL Florapol, který by měl uvolňovat živiny až 3 roky coze Nebo něco jiného? Jak máte zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 12:37 Muž danosh [33] - Raci, krabi, krevetkyRe: lhajek
Když jsem před měsícem zakládal své 10l akvo, dlouho jsem se rozmýšlel, jaký substrát použiji a JBL Manado byla jedna z možností. Nakonec jsem se ale rozhodl pro variantu od Dennerle - deponit mix + nano písek v černé barvě. Příště bych asi zkusil variantu od ADA - Aqua soil, všichni kdo ho používají s ním mají dobré zkušenosti :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 12:26 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: azonic
Dobrej tip ...
Chystám se obnovit jedno 12L mini a vždy jsem používal jen "písek" z Jizery vlastnoručně "vydolovaný", ale chci zkusit něco jiného a právě na JBL Manado jsem koukal ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.01.2013 11:56 Muž azonic [63] - RostlinyRe: danosh
Nebo zkus JBL Manado palec kupoval jsem ho na aukru za bezkonkurenční cenu

aukro.cz/…

EDIT: když koukneš na všechny nabídky prodejce tak tam najdeš balení od 1,5l až po 25l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   26.01.2013 11:46 Muž danosh [33] - Raci, krabi, krevetkyRe: soc, kofejn
Díky moc hoši palec příště si ověřím fakta :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2013 11:39 Muž soc [60] Re: danosh
No já jsem ho nepřevařoval, takže byl hodně lehoučký. Sázení kytek byl docela porod. Kořeny mám zabořené až úplně ke sklu, nikam neujíždí, pěkně drží. Velké kameny žádné nemám. Po cca dvou týdnech už si i ten liapor pěkně sedl. Předtím jsem ho ale měl asi 2 týdny namočený. Pokud máš možnost, tak bych ho vařil, u mě doma to neprošlo (ani jsem to nezkoušel ženě navrhovat, by mě zabila rovnou :-) )
Prostě je to levná alternativa k běžně prodávaným jílovým substrátům, chce to možná víc úsilí, ale výsledek stojí za to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.01.2013 11:34 Muž kofejn [963] Re: danosh
No právě, tak to nepiš jako fakt. Šutr, kořen ani jeskyně pro kakáďáky nepropadne.
Liapor má svá specifika, ale tak hrozný to není. Kytky je lepší sázet pinzetou, rukou se mi to nepovedlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 11:32 Muž danosh [33] - Raci, krabi, krevetkyRe: soc
Díky, jsem zase o něco chytřejší :-) Když ho máš pak v akvu, nemáš teda problém s tím že by se ti propadala dekorace? Kdesi sem o tom četl, ale už nevím kde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.01.2013 11:31 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: Junonka
Já mám vše bez spodního substrátu, max. jsem použila od Rataje Bivoj a myslím, že rostlinky rostou hezky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 11:30 Muž danosh [33] - Raci, krabi, krevetkyRe: Junonka
Určitě by bylo lepší, kdyby si naspod dala nějaký výživný substrát, i nenáročné rostliny potřebují živiny i když ne v tak velkém množství jako náročnější druhy. Pokud ale nechceš za výživný substrát utrácet, tak ho tam dávat nemusíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 11:28 Muž soc [60] Re: danosh
Doporučuje se převaření a rychlé ochlazení, tím krásně nasákne. Když to neuděláš, stačí dlouho namáčet, jak píšeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 11:23 Muž danosh [33] - Raci, krabi, krevetkyRe: kofejn
Osobní zkušenost nemám, ale vím že ho musíš dlouho namáčet, aby ti klesl ke dnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 11:18 Junonka – Vhodné dno
ahojky, mohl by mi prosim někdo poradit jestli musím dat do akvária pod říční Písek ještě nějaký substrát? Plánuji tam dát nějaké nenáročné rostlinky,jsem začátečník. Děkuju
Nekupujte si černobílou drť která se běžně prodává v akvaristice.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [59] ...... 90

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 114287x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3914-jake-dno-do-akvaria-?od=2901