Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké dno do akvária?

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 38 Přejít na další stránku   1  
Jaké dno do akvária?
Nekupujte si černobílou drť která se běžně prodává v akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2014 17:13 Karlos Re: daren
Ahoj, pouštím ca. 1 bubl./ 1 sec. Atomizér mám vnitřní. Bublinky jsou hodně jemný, proud je krásně roznáší. Akva je ca. 200 l. Zkouším postupně přidávat, ale podle velkých ryb, na kterých bylo vždy vidět nejdříve, zda-li mají "co dýchat" mi připadá, že teď je to tak akorát maximum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2014 15:34 Muž daren [408] Re: Karlos
Mam za to, ze liapor je chemicky neutralni (paleny jil). Ja mam pH zdrojove vody 8 (ostatni parametry viz: www.vodarna.cz/… ), na dne liapor, cili neco jako ty. Bublanim CO2 srazim pH i k 6ti, kdyz se hodne zapomenu, ale 6.5 mam tak nejak prubezne. Mozna zkontroluj zda se ti CO2 opravdu rozpousti (ja pouzivam externi atomizer) a kolik ho tam tlacis (ja davam ted 10 bublin za 15s ve 30l akvariu; samo bublina muze byt ruzne velka, tak pridavej opatrne :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2014 11:03 Karlos – pH, Liapor
Ahoj,
upravuje Liapor nějakým způsobem pH, alkalitu či tvrdost vody? Mám v nově založeném akva Liapor na dně a nedokáži bubláním CO2 snížit pH z řádových 8 ani o píď. Přitom měřené kH je 4, takže by měla voda snížením pH reagovat. Díky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 08:55 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Barakainus
ani já nejsem Tom Barr a stejně jsem musel ADA subsrtát po 8 měsících přihnojit - začaly mi odcházet kryptošky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2014 18:15 R Muž romant [27981] Re: Askanius
Vyhledej si pojem "výživný substrát", což by se dalo použít jako onen podklad, co to bude živit a tento překrýt, kde se nabízí celá škála možností. Odroluj kolečkem myši, jistě začneš nasávat pojmy a myšlenky.
Edit: www.prirodni-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2014 17:39 Askanius – Jaké dno??????
Ahoj zakládám nové akvárium 180 l.A chtěl bych poradit jak založit nejlépe dno aby bylo pěkné napohled a zároveň plodné pro rostliny.Popřípadě uvítám další rady ohledně akvária celkově.Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2014 07:35 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: grunda
Rok neni pul roku a Tom Barr neni normalni akvarista. Jeho akva jede na 8-mi zarivkach, tune co2 a dohnojovani. Takze rostliny tahaji z pudy mozna tak 2-10x rychleji nez v normalnich akvariich. Ja kdyz od nej dostanu kytky, pulka mi jich chcipne behem pul roku neb byt mam high-tech akva, stejne to nestaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2014 21:26 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Barakainus
není, podle testů co dělal Tom Barr - při hnojení EI, po roce byl substrát skoro vyčerpaný, něco málo sice nacucal z hnojení do vodního sloupce, ale v porovnání s novým substrátem to byla (kromě draslíku) bída ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2014 21:19 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: grunda
grunda napsal: po půl roce už tam skoro žádné živiny nejsou, rozhodně vyprat

jelikoz je Environment Aquarium Soil to same co ADA AS, to co pises je blbost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.11.2014 21:17 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: volvik
pokud to neni pisek, jako ze neni, nemoci te prani nezbavi. pokud je to paleny jil, musel bys ho vypect ci vyvarit. pokud je to nepaleny jil, prani ti nepomuze a varit ani pect to nemuzes.
ono je to ale celkem jedno neb sance ze mas nejake nemoci v substratu ktere by se takto prenesly do noveho akva je v rovine paranoe. Krupicka se sice v substratu drzi, ale bez ryb prezije jen par dni, takze pokud v predchozim akva nejsou ryby, si v pohode, pokd tam jsou a nemaji krupicku, taky. a pokud si chces byt jisty, pockej s pridanim ryb aspon tyden. coz bys mel udelat stejne bez ohledu na tuhle diskusi.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2014 18:03 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: KarlosS
po půl roce už tam skoro žádné živiny nejsou, rozhodně vyprat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2014 16:18 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: volvik
tenhle substrát je poměrně vzácný a drahý a jeho výhodou je, že je zásobní (nahnojený). Pokud ho vypereš, zničíš všechny živiny a budeš muset dno znova prohnojit. Je tam ale to riziko tý nemoci, jak někdo psal níže. Musíš si vybrat sám:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2014 14:32 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: volvik
Když ho nevymyješ, tak si přineš i nějaký ten prospěšný humus do akvárka, nicméně, pokud byla v akvárku nějaká nemoc, tak je riziko, že si přineseš i její zárodky ve zmíněném humusu. Pokud ho vymeješ, tak se zbavíš humusu, ale bude to i taková prevence proti případným nemocem. Samozřejmě bude chvíli trvat než se chytnou rostliny, protože tam nebude zmíněný humus. Takže je to spíše na tobě. Pokud akvárko znáš, ve kterém bylo dno a jsi si jistý, že tam nebyla nemoc, nebo nějaký moribundus, tak rovnou šup k sobě. Pokud akvárko neznáš a nemáš jistotu, tak proprat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2014 14:23 Muž volvik [21]
Tak se nejak domluvte vyprat nebo ne :)
Jeste ho doma nemam doufam ze ho budu mit do vikendu doma kdy budu mit cas s tim pracovat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2014 11:06 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: volvik
neznam tohle dno, ale nevidim duvod proc bysnemohl pouzit jakykoliv substrat po pul roce pouzivani do jeneho akva. a urcite ho neprat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2014 23:26 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: volvik
přesně tak, ideálně na síto a osprchovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2014 23:10 Muž volvik [21] Re: grunda
Co tim myslis dobre vyper
poradne v ciste vode??? neposkodim ho nejak???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2014 23:02 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: volvik
není problém, jen ho dobře vyper a můžeš použít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2014 22:59 Žena Lucnilama [18] Re: volvik
Předem podotýkám, že zkušenost nemám.
Nicméně řekla bych, že záleží hlavně na tom, jak bylo vedené to původní akvárium, ze kterého bude substrát braný. Pokud by to byl několik let fungující vyvážený ekosystém, tak super. Ale pokud se někdo zbavuje dna po půl roce, je to podle mě známka, že v té nádrži nebylo vše ani zdaleka OK, a tím pádem by sis přenesl tytéž problémy do svého akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2014 22:38 Muž volvik [21]
Chci se vas zeptat muzu mit substrat Environment Aquarium Soil ale rad bych se zeptal jestli muze byt tento substrat pouzit znovu v jinem akvariu po pul roce pouzivani.

Dekuji za odpovedi ;)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2014 16:30 Žena aa [2] Re: Urtman
No přece já. :-) Tak já se na tu výměnu písku vykašlu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2014 09:13 JoKa Re: Kamilstrom
Uvolnovat se muze,v kyselejsi vode i rychleji,ale pri pravidelnych vymenach vody to urcite zadny problem nebude. :-)
Souhlas, ale kdo tu pravidelnou výměnu zaručí?? :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2014 06:32 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Urtman
Uvolnovat se muze,v kyselejsi vode i rychleji,ale pri pravidelnych vymenach vody to urcite zadny problem nebude. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.11.2014 18:00 JoKa Re: aa
Oni vám hlavně poděkují pancéřníčci, až do toho radostně zaboří čumák... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2014 16:51 JoKa Re: aa
Domnívám se, že vápenec se bude uvolňovat v budoucnu rychleji a rychleji, až to časem bude neúnosné. Možná se pletu, ověřené to nemám, já nikdy nepřipustil v akvu nic bublajícího (kromě vzduchotechniky samozřejmě)...

K tomu písku, tohle by se vám nelíbilo? www.flexiobklady.cz/…
Je to za rozumné peníze, dělají i tmavé a hlavně je to vyzkoušené a prověřené mnoha uživateli zde... Akorát na úplné dno, pod tento písek, bych dal 1cm vrstvu nějakého obyč betoňáku, kvůli rostlinám (nebo nějaký substrát pro rostliny, ale to už vyžaduje určité zkušenosti, každopádně pak to ale stojí za to).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 16:25 Žena aa [2]
No, nejlepší, co jsem našla, je tohle www.prirodni-akvaria.cz/… a tohle akvarijni-pisky-substraty.hledejceny.cz/…. Co je podle vás lepší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 15:04 Žena aa [2] Re: Urtman
V čem by to do budoucna mohl být problém?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 11:25 JoKa Re: aa
No zas tak maličké to akvo není, tak by ten efekt nemusel být tak hrozný a je pĕknĕ zarostlé, což je plus...
Teď to asi problém nebude, ale do budoucna může. Já osobnĕ bych to vymĕnil, ale mĕ se to kecá. Dal bych jemnĕjší a tmavší. Když objednáš křemičitý písek, tak by vápenec obsahovat nemĕl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2014 00:23 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: aa
Jestli je to co mas v prezentaci, pancernicci budou v pohode. Sice maji radsi drobnejsi pisek ci sterk, ale bude to v pohode.

Ja mel problem jen se substratem na bazi lavy, kde jsou sice zrnka obla, ale nejak to pusobi jako smirgl a pancernicci meli po vouskach behem par tydnu. Pak jsem je dal do jineho akva se sterkem (3-10mm) coz je drcena keramika, na pohled ostrejsi nez ta lava, ale za par mesicu meli vousky zpet.

Nejvic se jim pochopitelne libi v jemnem pisku, ci lehkych keramickych substratech jako Liapor. V tom se rochni do pul hlavy zaboreni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 23:24 Žena aa [2] Re: Urtman
Ostré jsou jenom některé, jenom strašně malá část, takže bych v tom nějaký velký problém neviděla. Taky jsem se spletla, to není štěrk, ale písek a mně se líbí. Zrnitost má 3-6 mm a šumí tam asi míň jak 15tina kamínků a to mě přesvědčovali, že není žádný problém. Opravdu si myslíte, že je to tak velký problém? Mně se tady v maloměstě shání všechno těžko a musela bych křemičitý písek objednávat na netu. A nikde se tam nepíše, jestli to obsahuje vápenec, takže bůh ví, jestli si neobjednám nějaký šmejd. A taky se mi nechce zase dělat všechno nanovo no, ale pokud je to nutné.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 22:16 JoKa Re: aa
Nejen, že je to ostré, tím pádem nebezpečné pro ryby, zároveň je to nevhodné pro rostliny (jak poznamenala Turbínka), zároveň štěrk v akváriu vypadá prostě hnusně (to je ale jen subjektivní pocit), zároveň se to nedá udržovat (v ostrém dnu zahnívá bordel, kazí vodu a nedá se to odkalit) a zároveň pokud to šumí, tak to dlouhodobě zvyšuje celkovou tvrdost vody, do nepřijatelných mezí...
Za půl roku si budeš drbat hlavu a přemýšlet kde byla chyba. Řeknu ti to hned, i bez věštecké koule, přesně tady, v tom štěrkovém dně. Rada: vyměň dno a nahraď ho něčím inteligentnějším, například křemičitým pískem o hrubosti 1-4mm. Včera bylo pozdě... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 21:52 Žena aa [2] Re: Turbínka
Já na těch pancéřníčcích nijak nelpím a asi už jsem se rozhodla: koupím 6 mollyn a 15 teter a pak uvidím, jestli se to bude přemnožovat nebo ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 20:48 Žena Turbínka [2558] Re: aa
I když šumělo málo, tak je to dno nevhodné pro rostliny, navíc ostré pro ryby. Popřemýšlej o změně dna X-) Získáš tak nejen bezpečné dno pro ryby (tak by sis mohla pořídit i ty pancéřníčky) a pár týdnů pro udělání si pořádku v hlavě na téma: jaká osádka bude dlouhodobě prosperovat v podmínkách, které nabízím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 20:41 Žena aa [2] Re: Turbínka
Ocet jsem zkoušela a šumělo jich jen hodně málo a bylo mi řečeno, že to nevadí. A s tím srovnáváním v hlavě je to naprostá pravda :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 19:26 Žena Turbínka [2558] Re: aa
Otázka je teď zda je ten nový "šterk" vhodné dno do akvária, zda to není nějaká mramorová drť. Dej pár kamínků do octa - pokud budou šumět, tak mám pocit, že by bylo lepší vyměniť dno za nějaké méně ostré a bez vápence X-) A tím opět prodloužit dobu, kdy vysadíš ryby, ale aspoň si pořádně srovnáš v hlavě, které vlastně chceš a proč :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 19:23 Žena aa [2] Re: romant
Já mám teď nový štěrk a tam se občas najdou i ostřejší kamínky, tak ty pancéřníčky radši nechám být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 14:06 radim Re: Kuba
Fotka k příspěvku Kuba napsal: ahojte, je prosim vas vhodny tento pisek do akva 200L, vpredu 3-5cm, vzadu cca 15cm
sortiment.hornbach.cz/…

15cm? 60Kg? Proč taková šílená vrstva?
na fotce(ryby si nevšímej) je štěrk 50kg za 115,- ze stavebnin a to je ještě drahý... trochu hledej a nevyhazuj zbytečně peníze :-) V odkazu co jsi dal je štěrk focený za mokra proto hraje barvama. Stejně se časem zajetelí řasama a pod. a takový nebude.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 12:48 Kuba Re: Yirka
diky moc, zkusim tohle a uvidime. aspon se pak budu moct podelit o zkusenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 12:45 Muž Yirka [9118] Re: Kuba
Když už, tak ta frakce do 3mm je dle mě OK. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 12:27 Kuba Re: Yirka
To ano, je pravda, ze za to dam celkem cca 2500Kč. jenze ta barva je dobra, "bezbarvy" pisek tam prave davat nechcu, a nebo nejaky barveny, to uz vubec ne.
a pravdepodobne 3mm, ten jemny ze?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.11.2014 12:22 Muž Yirka [9118] Re: Kuba
Mně tedy ten písek přijde nekřesťansky drahý. Kilo obyčejného písku za 40,-Kč je hodně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 12:11 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: deck
Sam pouzivam ciste prany kremicity pisek, ale kdyz jsem se rozhlizel, jaky substrat bych priste pouzil, nejvic se mi libil Terramol. Dost lidi ale rika, ze ma vylozene blbou barvu, takze asi spis do akvaria, kde je koberec a dno vlastne neni ani videt.

Nicmene vlastni zkusenost chybi, jen jsem si porovnaval co jsem nasel na webu a co kdo psal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 11:28 Kuba – Palaro pisek
ahojte, je prosim vas vhodny tento pisek do akva 200L, vpredu 3-5cm, vzadu cca 15cm
sortiment.hornbach.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2014 21:08 Muž deck [85] - Všeobecně akvaria
Ahoj, ježíšek se mě ptá, co bych chtěl k vánocům a já bych chtěl dno do akvária. Moje představa je tmavší a jemnější. Určitě bych si dospod představil i nějaký supstrát pro rostlinky. Akva bude plné rostlin. Dáte mi někdo nějaké tipy? Zkušenosti? Nějakou představu mam, ale rád se ještě něco dočtu a třeba přijdu na něco lepšího. Moc dík pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2014 13:41 Aduš Re: sux
Akvárko jem vyčistila a substrát vyhodila. substrát mám tento- www.vyprodeje24.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2014 20:07 Muž sux [117] - AmerikaRe: Aduš
moc živin ze substrátu, aspon můj tip, ale je to věštění, když nevím co si tam nasypal palec a jak tam měníš vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2014 19:20 R Muž romant [27981] Re: Aduš
Dej sem alespoň fotku toho kvária a napiš o jaký substrát se jedná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2014 19:04 Aduš – substrát
Dobrý večer, mám akvárium 12l s 9 mikrorasborkami. Na dně mám substrát a na tom akvarijní písek. Akvárium mi během týdne úplně zezelenaví, až rybičky nejdou vidět. Ostatní akvaristé říkají, že substrát v akváriu je hloupost a mám ho zelené kvůli němu. Je to pravda?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.10.2014 18:59 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Horác
Horác napsal: E. bleherae není druh do malého akvária ... bez problému vyplní půlku takovéhoto akvária ...
Mam ho i v 54l, je pekny, spousta listu, ma jen 25cm. Nema tam moc vyzivy, nema ani moc svetla, zatim to jde, a je tam uz peknych par mesicu, v low-tech akvariu to muze vydrzet dlouho jako rozumne velky. A az se zblazni, jako ze k tomu jednou velice pravdepodobne dojde, tak ho proste nekomu dam, pac vzdycky se najde nekdo, komu rostliny ve velkem akvariu moc nejdou, a znicit velky Echinodorus, to uz chce fakt umet ohledne hubeni rostlin vic nez je normalni smich . On Echinodorus vzdycky nekomu radost udela, a kazdy druh si najde nekoho, komu se libi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 15:28 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: celtic
jako zásobní substrát na dno, myslím, dobrá volba. Nemám s ním ale zkušenosti. A na to už můžeš použít buď písek nebo něco z páleného jílu. Já si substráty radši dělám sám ;-)
Nekupujte si černobílou drť která se běžně prodává v akvaristice.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [38] ...... 90

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 114278x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3914-jake-dno-do-akvaria-?od=1851