Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké dno do akvária?

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 80 Přejít na další stránku   1  
Jaké dno do akvária?
Nekupujte si černobílou drť která se běžně prodává v akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 20:38 Muž liborass [174] Re: DavidDizzer
A co takhle písek ze stavebnin, za 3 stovky máš tunu. Jen si musíš dát práci a prosít si to. Stavebniny snad najdeš v každém městě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 20:29 Muž DavidDizzer [26] Re: Bob66
Aha, zajímavé... 120 kč za 10 kg:-D Já potřebuju minimálně 30 kg = to je: 3x120 = 360 a pošotvný tak 110 = 470 Kč. to je hned pětistovka jen za dno, Jako není to zase tak moc, ale je to síla... pak zjistím, že jsem to koupil zase zbytečně jako tohle dno , co mám v AQ ne? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 20:25 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: DavidDizzer
Ne do Hornbachu napiš do Tomi-písku a zeptej se tam, pokud by tě to poslaly tak cenově to bude ještě lepší než z Hornbachu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 20:24 Muž DavidDizzer [26] Re: Bob66
Já do Hornbachu psal, a prej neposílají poštou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 20:14 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: DavidDizzer
Zkus napsat sem jestli posílají poštou nebo nějakým dopravcem www.firmy.cz/… X-) Cena by byla určitě dobrá, dodávají do Hornbachu a ten prodává 10kg křemičitého písku v téhle zrnitosti za cca 120kč ;-) Mají jak křemičitý tak i říční palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 20:02 Muž DavidDizzer [26] Re: Johan
Nyní jsem se díval na internetu, ale jsou tam za 1) pěkně drahý jen 10 kg 500,-Kč... 2) je jen v černé nebo hnědé barvě, které by se mi mohkly líbit - chtěl bych ale nějaké jak říční tak takovou směs, a za 3) neseženu ho ve Zlíně... neviděl jsem ho tam... díky za rady...
www.akvaristik.eu/… například... ale drahý, jedna barva což nemusím, jak jsem zmínil není nějaký v barvě jak říční - směs? ... ale ta cena :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 19:54 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: DavidDizzer
A co takhle křemičitý písek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 19:51 Muž DavidDizzer [26]
Ahoj, omlouvám se za to, že se budu opakovat, ale spěchá to, jelikož tento týden MAX příští budu měnit dno. Chtěl jsem napřed říční písek o zrnitoosti 2mm - 3mm ale takový neměli na skladě a to by trvalo dlouho než by přišel poštou až sem. Proto se chci zeptat, jestlli neznáte ještě jiný písek, který ale: NEOBSAHUJE VÁPENEC, NEPŘESAHUJE ZRNISTOST JAK 3,5mm, A JE PROSTĚ BAREVNĚ A SLOŽENÍM VHODNÝ DO AQ. bydlím v Holešově, a do Zlína to mám nejblíže. Ale mnohokrát jsem tam byl, a nemají tam vůbec takovou zrnitost říčního písku, nebo prostě nemají něco v pořádku. Proto se ptám, jaký je nejlepší? nemusí být říční, ale musí být opravdu vhodný s tou zrnitostí, jakou jsem již zmiňoval. Tohle jsem už probíral se Sidem, ale nějak jsem to nepobral, protože nemám vůbec čas a dále ho nechci obbtěžovat. Prosím poraďte mi, docela hodně to spěchá. Omlouvám se za opakování tímto příspěvkem... Díky moc za rady X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 14:21 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: pansuu
odsat kal, vycistit filtr.. protoze urcite se ti zanesl... da se udelat i takovej vysavac... proste odkalujehs do kyblu (ci jine vhodne nadoby), ve kterem mash cerpadlo s filtrem a diky nemu vzdycky nacerpash vodu nazpatek.... a tahle muzesh kalit do omrzeni (nebo do ucpani filtru)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 13:53 pansuu
Když několikrát kal odsaješ, doplníš čistou vodou.... Jen se v tom potom nesmí nikdo moc rejt :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 13:51 Tomáš – Akvarijní písek
Asi se mi stalo neco podobneho co kolegovi dole.....prikoupil jsem trochu akvarijniho pisku s tim, ze ho prisypu k puvodnimu. Myslel jsem ze z akva kramu je uz proprany, tak jsem ho tam nasypal....a toho zakalu se uz 2 dni nemuzu zbavit.....uz to hodne sedlo, jenze ted je na dne, vrstvicka prachu jak po vybuchu atomovky.....myslite ze bude treba akvarko vypustit a vyprat pisek? doufam, ze ne, ma to 260l, do toho se mi nechce :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2009 19:24 Muž draco [5] Re: pepik
v mountfielde si kup kremicity piesok do filtracii maju rozne hrubky a dobru cenu. myslim ze ja som paltil 350sk za 25kg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2009 10:14 Muž kortezhugo [983] Re: pepik
...nevyzera zle - len rataj aj postovne 10-15kg X-) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 20:14 Muž pepik [6] Re: Sid
Co myslite tenhle www.zoo-hobby.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 19:53 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: pepik
Hornbach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 18:08 Muž pepik [6] Re: protein007
ten je dobry ,ale drahy ja bych potreboval neco levnejsiho a aby toho bylo tak 15 kg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 18:04 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vodRe: pepik
Napriklad tu: www.akvashop.sk/…
Je sice drahy, ale pekny :-) Mam ho 100kg v tom vacsom akvarku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 16:48 Muž pepik [6]
Dobry den nechci zakladat nove tema.Potřeboval bych se zeptat kde se da sehnat kremicity sterk 2-4mm dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 18:10 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Sid
Fotka k příspěvku Yo, tak uz je to poskladane. Nakoniec som tam dal 100kg toho strku. Uvidime, co to spravi za mesiac.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 19:34 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Sid
Je to "Ricni dno", popis je tuto: www.rataj-spk.cz/… , realne to ma 1mm a menej...

Tak teda skusim dat cisto len ten strk, ak sa mi to podari dovtedy "vykseftovat" :) A ak nie, tak dam ten strk a piesok dokopy, ked sa teda nic nestane. O tyzden dam vediet, co z toho nakoniec vzniklo :) Diky zatim :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 19:25 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: protein007
Lepší... hmm Spíš mi přijde zbytečné míchat (parádní) štěrkopísek z vašeho odkazu s Ratajovým "dnem"... ("Novým" nebo "Starým"?) Ale pokud už oba substráty máte a smícháte je, nic se nestane. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 19:22 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: protein007
Já dávám Florapol na dno. (Kořeny rostlin si cestu k němu najdou.)
Jen ho nesypte k čelnímu sklu, ale několik cm od něj. Má světle hnědou barvu a pokud byste ho dal 0,5-1cm vrstvu až k čelnímu sklu a na něj štěrkopísek odlišné barvy, bude to delší dobu vidět a nevypadá to nejlíp... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 19:22 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Sid
To som tam mal preto, ze som este riesil, ci cisto strk alebo strk+piesok :-) Ale dam tam teda tych 100l strku, ked je to lepsie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 19:13 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Sid
Super, to som rad :) Este posledna otazka ;-) - ten Florapol mam dat uplne na dno (na spodne sklo), alebo ho dat rovnomerne do nejakej vysky v strku (povedzme 3cm odo dna) ?
Ten Ratajov substrat teda vratim do akvaristiky, alebo prinajhorsom ho pouzijem v zime na posypanie chodnika :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 19:12 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: protein007
Teď jsem mrkl do vaší prezentace a našel jsem tam tohle: ...60kg riecny strk... a asi 40kg riecny piesok...
Tak to smíchejte a přikryjte tím Florapol. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 19:08 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: protein007
Ne, ne! Ten váš štěrk je v pořádku! Jen ho doplňte na potřebné množství a pod něj zkuste dát přiměřeně toho Florapolu. A Ratajův substrát nechte druhým. :)
A s tím světlem to dává naději. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 19:04 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Sid
Uz som zaktualizoval prezentaciu aj toho 540l akva, bude tam skoro 2x viac svetla :-) Aj ked tam asi este nejake 2-4 trubice pridam, ak to bude rast pomaly...
Ja viem, ze ten strk nie je zrovna lacny, ale cena je u mna az druhorada. A tych 100kg (60l), co uz mam, sa mi nechce vyhadzovat, resp. darovat na nejaku stavbu v okoli :) Cize mozem tam dat ten riecny strk (prikupim do 100l), alebo ma pouzitie toho kremiciteho strku aj nejake dalsie dovody (okrem ceny) ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 18:58 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: protein007
A šetřte! :-) Nevyhazujte peníze za aktivní uhlí. Jedno balení ve skříňce vám může vydržet i několik let - až bude potřeba. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 18:54 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: protein007
Jestli hodláte do nového akva svítit s takovou intenzitou, jako do stávajícího, substrátem toho moc nenaženete... :-O
21 ojro :) za 25 kg písku není zrovna málo, ale pro vaši potřebu je to substrát vhodný.
Štěrkopísek, který jsem zmínil, je sice světlejší, (a o něco levnější), ale po čase i on chytne tu správnou "patinu"... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 18:43 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Sid
Je to hlavne na rybicky, ale chcem, aby sa darilo hned od zaciatku aj rastlinkam :-)

Ten Florapol som tam chcel dat len jedno balenie, viac-menej na zlepsenie vyzivy, aj ked to davkovanie tam nie je napisane uplne jednoznacne (500-100l alebo 50-80cm dna). Toz asi pojdem vymenit do obchodu ten piesok od Rataja za dalsie 4 balenia Florapolu :) Ten strkopiesok musi byt nutne kremicity, alebo moze byt aj ten riecny co mam? Je odtialto: www.akvashop.sk/… (pisu, ze 2-5mm, ale ma len 2mm + zopar vacsich kamienkov. A nesumi v octe :-))
Predpokladam, ze ten kremicity strk bude biely, a prave tomu sa chcem vyhnut, lebo na tom vidno kazdu smietku...a aj rybicky by sa mali citit lepsie nad hnedym dnom...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 18:04 Muž Sid [6637] - Rostliny
...Pojde tam najprv riecny strk 60 l (zrnitost 2mm) a hore nanho "Ricni dno" od Rataja, 40l. Plus do strku primiesam jeden JBL Florapol a 20 JBL guliciek pod rastliny. Bude to dlhodobo fungovat? Alebo tam mam dat len ten strk?...
Vypadá to, že plánujete pěstovat kytky v tomhle akva... :-)
Toho Florapolu plánujete použít doporučené množství pro cca 500 l akva? Pak byste mohl dát těch 100 l křemičitého štěrkopísku (+-2mm) a vynechat jak substrát od Rataje, tak i jílové kuličky JBL.
(Pokud ale ty kuličky použijete, nic se nestane.)
Florapol ale se štěrkopískem nemíchejte, použijte jej na dno a překryjte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2009 17:52 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Bude to spravne dno?
Ahojte,
buduci vikend idem zakladat nove akva, len po precitani vsetkych rad na fore uz neviem, ci som zvolil dobre dno alebo nie :) Akva ma 150x60x60cm, vnutorne rozmery 145x55x55cm. Orientacnym vypoctom mi vyslo, ze by som tam mal dat cca. 100 litrov strku a piesku, aby som mal 5cm vpredu a 15cm vzadu. Pojde tam najprv riecny strk 60l (zrnitost 2mm) a hore nanho "Ricni dno" od Rataja, 40l. Plus do strku primiesam jeden JBL Florapol a 20 JBL guliciek pod rastliny. Bude to dlhodobo fungovat? Alebo tam mam dat len ten strk? Lebo prerabat to nebude sranda :) Dalsia vec, preco sa pytam, je ta, ze ci sa pri odkalovani nepremiesa strk a piesok a casom bude naspodu piesok a hore strk. Aj ked mi to tak funguje uz zopar mesiacov v 100l akvariu, ale vraj to dlhodobo sposobuje problemy s hnitim dna. Toz este sa pytam, kym je cas to zmenit :) Diky vopred za odpovede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 19:55 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: navik
Já zkouším Red bee sand od Khana, je hnědý a hezký, dá se zkombinovat hezky s hnědozelenými šutry.. Podobnou úlohu by měla dělat i ADA 2 nebo nakonec koupíte akadamu. Hovořil jsem o pelíšku pro Caridiny, Neocaridinám mi přijde že je jedno v čem se peleší :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 19:23 Muž vóťa87 [207] - Rostliny – Re: DrBolíto
Ano ano, Dennerle je uplně totožný, klasika křemičitý písek barvený inertními sazemi a povrstvený epoxy...Jinak abych tedy oživil diskuzi ohledně Shirakury a Red Bee Sandu, opravdu ovliňuje parametry vody, účinnost tohodle efektu může být až několik let, je to podobné jako s Adou Amazonia,Subsrate II od Aquaartu a dalšími, substrát je směsí různých jílů,rašeliny,minerálních látek semletých a uvaléných, popřípadně některé jsou ještě vypalované...Nemám s tím moc dlouhodobou zkušenost, spíš čerpám z referencí od zahraničních akvaristů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 15:37 Muž FranzFritz [207] - Tetry
Mám na dně polohrubý kačírek, v něm zasazený echinodorus tenellus, který vytvořil hustý porost. Na něm vypadají krevetky nejlépe. Jako červené krávy na zelené pastvě :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 13:22 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Pokud nelituješ peněz proč né. já použil Dennerle Sulawesi black. Ale dle informací zde, je plně totožný s těmito písky: www.flexiobklady.cz/…

Fórum kde se to probírá: rybicky.net/forum/5587…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 13:03 Peter2
Tu som dostal link aj na ceskeho dodavatela na "Red Bee Sand", tiez o nom uvazujem.

shop.khanh-aquarium.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2009 19:40 Skorica
A co tak rzdrtit trochu porothermu de to celkem snadno, mam praxi ze stavbya neplave.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2009 19:04 Skorica
Ja na pisek davam vzdycky vetsi kaminky ve stejne nebo kontrastni barve krome bile u odkalovani to dost pomuze.Videl sem i kompletne cele dno porostle mechem neni to spatne.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 19:00 Bobisa – Re: piskotiik
Je to dva dny co jsem měnila dno také za černý písek z flexiobkladů. Vypadá fakt moc hezky akorát nevím jak bude fungovat odkalování, bojím se abych ho všechen při odkalování nevycucla, ale ti co ho mají tak snad říkají, že pohoda. Původní písek jsem měla z akvaristiky a bohužel jsem až po založení akva zjistila že šumí. Tak se modlím aby už bylo po problémech a nový písek fungoval tak jak má...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 18:39 švíco – Re: piskotiik
Neonky bych do 30l zrovna moc necpal... ale když už, tak lépe vyniknou na tmavém (černém) dnu a určitě se budou cítit líp. Já doporučuju písek od flexiobklady.cz Rostlinky v něm krásně prospívají a je naprosto nezávadný. Mám to dno ve svém 18l akváriu, koukni kdyžtak ke mě do prezentace... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 16:37 piskotiik – Re: avast
Takže až převařím, tak ještě zkusit jestli nebude šumět?? Díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 16:34 Muž avast [49] – Re: piskotiik
No do tohoto asi říční štěrk, nebo to co obyčejně koupíš v akvaristikách, ale pozor vyzkoušej jestli nebude šumět v octě..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 15:49 piskotiik – dno pro akvárium 30l
Ahoj, chtěl jsem se zeptat co mám vybrat za materiál a o jaké zrnitosti pro akvárium do 30litrů.. Chci v něm mít pro začátek neonky, paví očka, nějakou tu rostlinku. Máte nějaký návrh, které dno je nejlepší??

Díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 21:41 Muž Yirka [9126] – Re: Andreas81
Zrovna Doušku mám v květináčcích, stonky mají tak 40cm. Vezmu jich 5-6, svážu gumičkou, protáhnu dírkou v květináčku, navážu zarážku a usadím do substrátu. Za 2-3 měsíce vytáhnu zkrátím z toho metru zpět a znovu vyvážo. Podívám se zda někde nemám fotky těch květináčků, myslím že jsem to se již kdysi dával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2009 21:26 Muž mirlun [48] - Rostliny – Re: Andreas81
a proč neuvedeš, že máš aqua clay dno?
www.horacovoakvarium.cz/…
tady je rada, jak na to.
palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 23:28 cichlidakkk – hmmm
ne ja to mam precitane a viem ako na to ale piesok som dawal frst krat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 23:24 Muž Farrael [28] - Živorodky
Určitě. A jinak doufám, že máte v akvariu rostlinky atd. A pokud jde o to, tak bych tam rybičky určitě hned nedával. Ale nechal nádrž takzvaně zajet. Možná by to chtělo si pročíst akvarijní začátky. Myslím že nemá cenu vypisovat tu vše znovu, stačí se podívat na topic vytvořený Amatérkou - rybicky.net/forum/12259…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 23:19 cichlidakkk – dik
dik za rady uz je to lepsie alestale ne super lebo je este ta voda klana mam pockat do zajtra?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2009 22:48 Muž Barney [61] – Re: Tomas1351995
Pokud má akvárium jen 40l, tak bych bez starostí vyměnil všechnu vodu a propral písek.
Akary bych jim pěkně vrátil do zverimexu. hmm
Nekupujte si černobílou drť která se běžně prodává v akvaristice.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [80] ...... 90 91

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 114453x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3914-jake-dno-do-akvaria-?od=3951