Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké dno do akvária?

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 53 Přejít na další stránku   1  
Jaké dno do akvária?
Nekupujte si černobílou drť která se běžně prodává v akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 19:22 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: romant
Jako já bych to tak udělal taky, ale ptal se jestli se mu nerozjedou a já jsem mu napsal, co by pro to mohl udělat, ale jinak plně souhlasím a ani třeba takový bionitrivec nemusí používat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 19:17 R Muž romant [27987] Re: Kryštof
Ale žádný schnutí, jen ať se pěkně využije toho potenciálu starýho, špinavýho dna. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 19:16 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: MonterMonty
tak to nech uschnout, ale řasy budou v akva vždycky, buď míň nebo víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.09.2013 18:57 Muž Miso [470] Re: MonterMonty
riasy v akva su vzdy, to ci sa rojedou alebo nie zalezi na podmienkach ktore im v akva vytvoris
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   18.09.2013 18:53 Žena Kytka [2146] Re: evca
Jako úplný počátek doporučuju registraci a modrý rámeček v tomhle vlákně: rybicky.net/forum/15 , odpoví ti na spoustu současných i budoucích otázek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 18:50 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Kryštof
nerozjedou se ty řasy znovu ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 18:35 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: MonterMonty
Jen ho ve vodě párkrát propláchni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   18.09.2013 18:35 R Muž romant [27987] Re: MonterMonty
Jenom ve vodě, ty bakterie, který tam jsou se budou do začátku hodit. Řasy jsou o podmínkách v té či oné nádrži a neznamená to, že když byly tzv. ve starým akváriu, že budou i v novým, tedy pokud se nebudou dělat stejný chyby jako ve starým. To proprání ne zcela dočista, dočista a v akva vodě a jede se dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 18:29 Muž MonterMonty [2431] - Amerika – staré dno
Zdarec , mám říční písek z akvárka které bylo totálně zařasené , mám ho proprat v savu nebo v octě ? popřípadě v čem jiném?

díky MonterMonty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   17.09.2013 11:51 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: evca
Projdi si zde clanky a cti, odpoved neni jednoducha, reseni je vice moznych.

Pouzit se da pisek zrnitosti dejme tomu od 1mm do 8mm, ale daji se pouzit i ruzne porezni materialy, ve kterych rychleji zacinaji rust rostliny a jsou pro ne celkove vhodnejsi. Dale se da pod dno dat zasobni substrat, ale take nemusi, ale pak je dobre dat pod korenici rostliny jilove hnojivove kulicky.

Musis si najit sama co se Ti libi (i barva muze byt velice ruzna) a co Ti jak vyhovuje, i ve vztahu k rybam. Nektere ryby dno preoravaji, jine si dna nevsimaji, jine na nem ziji. V kazdem pripade by dno nemelo byt slozeno z neceho ostreho.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2013 11:23 evca – dno
dobry den, jsem uplny zacatecnik a nevim co mam dat na dno do akvária. teprve si ho chci zridit. Privezla jsem si oblazky z dovolene ale potrebuji vedet velikost nejlepší i typ co dat na dno pod oblazky. poradi mi někdo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.09.2013 21:28 R Muž romant [27987] Re: jarda44
Já osobně materiály jenž používám jako dno, nepropírám a té zaklínané špíny využívám jako startovací žrádlo pro nitrifikační bakterie. Propírat substráty dočista, dočista nepovažuji za nutné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.09.2013 20:59 Muž sasula [274] Re: jarda44
Sypal jsem ho i bez propirani, a v pohode kvuli par zrnkum bych se nestresoval...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 19:52 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: jarda44
rozhodně proprat, čistý je tak maximálně na pohled...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 19:35 bmilan86 Re: jarda44
Tak on je sam o sobě čistý ale vodou bych jej prohnal kuli prachu jen zněj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2013 18:42 Muž jarda44 [1] – křemenný písek určený do filtrace
Zdravím chci se zeptat ,koupil jsem křemenný písek v moutfieldu určený pro filtrace a chci jej použít jako dno v akváriu a moje otázka je jestli i tento písek se musí vyprat před nasypáním na dno akvária.Děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.09.2013 17:14 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: daniela204
Taky by bylo fajn, kdybychom vedeli, jak je to dno v akvariu dlouho a zda se neco pridalo pod rostliny (treba jilove hnojivove kulicky atp.) Protoze pokud nic a dno je v akvariu kratce, zatim z nej neni co brat, k zabehnuti takovato dna chvili potrebuji, zasazena motyka v nich vyroste az po par mesicich, nebo az pul roce.

Ale jak pisi kolegove, nemame informace, muze to byt uplne necim jinym, a i kdyz budeme vedet vsechno, stejne neni jistota ze se trefime :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2013 16:48 Muž Miso [470] Re: daniela204
a tiez dostatocne mnoztvo strku, sprav tu prezentaciu aj s fotkou a budeme mudrejsi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2013 16:29 Muž Aforte [533] - Rostliny
Souhlasím s Kytkou. Říčním dnem to určitě nebude. Mohla by sice být menší zrnitost cca 2-4mm, ale i takhle to jde. Slabé osvětlení, náročné kytky, ryby ožírající rostliny.. je hodně možností
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.09.2013 16:25 Žena Kytka [2146] Re: daniela204
Jestli je to klasický říční štěrk (písek), hledala bych chybu jinde. Bohužel chybí další informace o nádrži, takže navrhuju registraci zde a založení prezentace, vypsat do ní co nejvíce informací, ať můžeme najít problém a poradit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2013 15:51 daniela204 – problémy s rostlinkami - dno ?
dobrý den,v mém akváriu o objemu 55 l mám problémy s rostlinkami a myslím, že je způsobuje pro ně nevhodné dno. Rostliny nerostou, uhnívají, vůbec se nezakoření ani po delší době po zasazení do akvária. Jako dno mám říční štěrk o zrnitosti 4-7 mm z Hornbachu rybicky.net/clanky/586-galeje-s-vyberem-vhodneho-dna, při octovém testu žádná reakce. Prosím poraĎte mi, kde je chyba. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2013 18:52 Muž Dejmon [64] – Dno do AQ
Já jsem si osobně pořídil kamení označení 4-8 mm ( rybicky.net/fotogalerie.php…) v prodejně Čepirohy. Za 50 litrový pytel, který byl ze 3/4 plný cca 65 kg jsem dal 26 Kč za kamení a 10 Kč za pytel. Musel jsem ho tedy pořádně proprat, ale je to nejlepší ( samozřejmě pro mě :-) ), co jsem pro své dno do AQ mohl udělat. Tady je malá ukázka www.domesbylany.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2013 17:53 Muž sasula [274] Re: bmilan86
Podivej se ke me do prezentace mam ten nejjemnejsi pisek na zasyp zamkove dlazby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.08.2013 17:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Lucky005
Kdyz se rekne Malawi a Tanganika, moc to ve mne nevyvolava predstavu mnoha krasnych rostlin, coz ale z toho upresneni prave vyplynulo. Chce to vedet ve vztahu k rostlinam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2013 16:41 Muž Lucky005 [197] Re: bmilan86
tady mas jasny dukaz z praxe, co chces vice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2013 13:05 bmilan86 Re: Lucky005
Tak to určitě ano ale jde mi hlavne o rostliny jestli když to dno sslehne jako že ano jestli to nebude mit nějaky negativní vliv na ne, ikdyz nekdo ríká ze to nema vliv nekdo jo tak v tom mam docela gulas, ale mam znameho co ma v akvu písek z piskovny primo co se dava do malty upe ten jemný jak hlina pomalu a rostliny mu tam jedou uz 30 let jak o závod. Tak nejak nevim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2013 13:01 Muž Lucky005 [197] Re: bmilan86
treba tento se myslim s oblibou pouziva v malawi a tanganice
www.mountfield.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2013 12:43 bmilan86
Máte někdo zkušenost s říčním pískem ale upe stim drobným ? řekl bych cca 0.5mm ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 03:27 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: holca
Asi by to chtělo ještě kousek plánovaný biotop představit, protože v Asi najdeme různá dna od rýžových políček ač po rychle tekoucí potoky, takže to bude od "bláta" až k nějakému písku .....
Pokud má jít opravdu o přísný biotop, tak bych se řídil druhem ryby a našel si z nějakých cestopisů fotky vodního prostředí s informacemi které potřebuješ vědět ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2013 01:25 holca – jaký substrát do asijského biotopu
Dobrý den,omlouvám se že obtěžuju ale snad mi nějaký dobrák odpoví :))
Jakou barvu substrátu,jakou zrnitost a pdoobně mám použít do asijského akvárka aby to vypadalo co nejpřírodněji? případně můžete dodat radu jaké hnojivo do akvária(krom co2,jilových kuliček,PMMD) Děkuji mockrát za radu :))
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 09:57 Muž Miso [470]
prave strk je vyborny na prekrytie vyzivoveho substratu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 09:43 Muž Miso [470] Re: Tacudek
PROFI SOIL sa ti casom dostane na vrch pretoze je lahsi, takze vo vysledku budes mat dno hnede
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 08:47 Muž Tacudek [16] - Rostliny
Dotaz dá se smíchat PROFI SOIL s pískem flexiobklady ? a v jakém poměru ? chtěl bych dno tmavé :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 18:16 Muž Johan [4945] - Rostliny
Jen bych dodal, že nejen kvůli nitrifikačním bakteriím akvárium funguje. Vodu udržují i různí živočichové a další nejen aerobní bakterie, takže i slehlé dno může být poměrně dobře funkční.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 18:12 R Muž romant [27987] Re: Designer
K těm nitrifikačním schopnostem písku, lze doplnit asi toto. Když jsou ve dně přítomny šneci piskořky, jenž svojí neustálou činností to dno prokyslyčují, tak ani "obyčejné" pískové dno není coby druhej filtr bez šance. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 17:57 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Kryštof
On je pisek sice neporezni, vlastne netecny material, ale po case i v nem rostliny rostou a kdyz se do nej prida hnojivo, treba i jen hnojivove jilove kulicky, funguje dobre. Jen to trosku dele trva, nez tam neco zacne rozumne rust. Cisty pisek (bez nejakeho podkladu) neni pro nekoho, kdo desne specha (je netrpelivy), aby uz uz tam neco koreniciho dobre rostlo. Pisek samozrejme nebude mit tak dobre nitrifikacni schopnosti jako neco porezniho (nejake urcite), ale kdyz je v akvariu slusny a dobre zabehly filtr, neni potreba tohle ve velke mire cekat od dna.

No a psalo se tady o barve, coz je asi opravdu jen otazka vkusu. Kdyz jsem se byl koupat ve vode po tezbe pisku, bylo dno hodne svetle a nevypadalo to vubec neprirozene, takze si myslim, ze cokoli od bile, pres sedou a hnedou az po cernou je prirozene, vzhledem prirodni. Nelibi se mi cerveny pisek, nebo modry, je to divne. Ale kdyz ted svitim zarivkami pro rostliny, a pisek mam bily, zvykam si pomalu na ruzovo fialovy pisek, protoze bila pochopitelne v takovem svetle uz bilou neni :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 16:33 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Aforte
ale zas někomu muže vadit že to není porézní dno :) ale i tak flxi oblady jsou fajn X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 09:04 Muž Aforte [533] - Rostliny
A co zkusit flexiobklady? Nechci to nikomu vnucovat, ale já jsem s nimi opravdu spokojený.

nízká cena - vyjdou levněji než ty "akvarijní" drtě
výběr velikosti - můžeš si vybrat, jakou chceš velikost zrníček
tvar - jsou kulaté, takže nemají ostré hrany(vhodné pro ryby)
barva - velký výběr barev - můžeš si vybrat podle chuti
poštovné, PPL a ještě jedna dodávací společnost - přes PPL mi to přišlo do 4 dnů, myslím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2013 08:38 R Muž romant [27987] Re: Bankai
0,8 cm nemusí bejt i hodně, ale nesmí to bejt drť, to je potom hodně na nic i když máš frakci třeba 0,3 cm, velmi těžko se do toho dostává odkalovacím zvonem a to je ten problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 21:50 Monty Re: Kytka
No něco už snad vymyslím , momentálně prostě odkaluji i dvakrát týdně , jsem rád že už tam měsíc nic nechcíplo , zlikvidoval jsem řasy a začíná se dařit i rostlinkám, do nového akva už snad něco vymyslím ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 21:43 Žena Kytka [2146] Re: Monty
A co tahle kbelík, lopatičku a hurá do potoka hmm Chce to jen najít ten správnej a můžeš mít říční písek i tmavej a přitom dostatečně drobnej na sázení rostlinek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 21:41 Monty
Nechci nikoho urazit , ty akva písky jsou hezké , ale cekově mi to připadá dost uměle, v té drti pravda některé rostlinky moc nedrží, ale příjde mi to přirozenější prostředí, říční písky jsou na můj vkus zas moc světlé ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 21:40 Muž Bankai [22] Re: Lucky005
Takze 0,8 je hodne? Sakra, ze bych znova prosil pisek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 21:33 Monty Re: Lucky005
Máš naprostou pravdu , odkalování jde trošku hůře , koupil jsem ten nejobyčejnější odkalovač za 40 kaček , ale jelikož je akva fakt prcek - do 50l tak to zabere pár minut , zkusím se v lomu kouknout po menší frakci

Monty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.08.2013 21:22 Muž Lucky005 [197] Re: Monty
prijde mi ze frakce 1cm, uz je celkem dost. a ma to potom za nasledek, ze kal pada i mezi sterk a potom se i hure odkaluje muze treba zahnivat. Mel jsem taky kdysi drt 0,8cm a ted mam flexi a pri odkalovani staci odkalovacim zvonem sbirat vice mene jenom z povrchu a lepe se do toho sazi rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 21:04 Monty – dno
Fotka k příspěvku Zdravím , no já z nouze o materiál na dno v akváriu které se mi dostalo do rukou v zuboženém stavu , použil žulovou drť z Litického lomu , drť má hezkou barvu je v ní černá , červená a bílá žula , cca 1cm frakce , hrany nejsou na omak vůbec ostré, ancistrusi v ní normálně rejdí bez problémů , parmička černopruhá z vyzobává dobroty potom co zlikvidovala veškeré řasy. jsem začátečník, celkem mě to starání se o rybky baví a chci založit nové akva cca 240l, no a zvažuji co na dno, líbí se mi ta žula , vyzobal bych z té drtě jen ty červené a černé kamínky , ale netuším jestli je to na dno vhodný materiál , s octem nereaguje .

díky za názory foto jsem přidal
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 20:34 Muž sasula [274] Re: karbous
rostlinky mi v pohode rostou i v zrnitosti 0 - 1

nevyplavavaj nic... pohodicka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 20:25 karbous – Bankai
vypada to dobre, ale ja bych spis bral mensi zrnitost :) jak jsou na tom rostlinky v jemnejsim pisku? asi budu muset vybirat a koukat ktery to bude vyhovovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 20:02 Muž Bankai [22] Re: lhajek
Ja to delal stejne. Nejdriv jsem to vzal pres trojku sito a to co nepropadlo pres osmicku. Kolega ten si to projede jeste asi mensim sitem. Nektere kameny jsou na nej moc velke. Me se libi jak je to ruznorode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 19:58 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Bankai
Jo něco takového mám ve své 54L. Jen možná jednotnější velikost - bral jsem to nejdřív jemným sítem abych vyhnal ven tu nejmenší frakci a pak hrubším a to co propadlo jsem bral .... S manželčinou asistencí jsme byli u Jizery tak hodinku a bylo toho akorát :-)
Nekupujte si černobílou drť která se běžně prodává v akvaristice.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [53] ...... 90

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 114286x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3914-jake-dno-do-akvaria-?od=2601