Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké dno do akvária?

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Jaké dno do akvária?
Nekupujte si černobílou drť která se běžně prodává v akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2020 09:03 Anubis Re: ctibum
Anubias dno nepotřebuje- to bude jako volně plavat,jo smich ?! A bordel po zivorodkach,od toho tam budou ty pancose smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2020 08:24 R Muž afc1886 [14700] Re: Jarden Sk
Jarden Sk napsal: Ahoj, ja by som išiel do www.rataj-spk.cz/… je hnedý a ľahký, Anubis napsal: Chci něco černého né lehkého- pálený jil ?!?!?!

Anubis napsal: Rybičky budou živororky,nějaký ten pancoš a šneci.Jarden Sk napsal: alebo trochu ťažší www.rataj-spk.cz/… za mňa ale vhodnejší.
Volcano má zase ostré hrany a nejen pro "pancoše" to nebude nejvhodnější dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2020 08:12 Muž RAP [1556] Re: Kawasaki
Kawasaki napsal: Tak tam dej jen nízkou vrstvu obyč štěrku (písku).... Když dáš dva cm po celé ploše tak to zas taková váha nebude. Cca 40kg. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2020 07:55 R Muž afc1886 [14700] Re: Anubis
Já bych ti doporučil tenkou vrstvu www.krevetkus.cz/… , mám ho už mnoho let a barvu vůbec neztratil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2020 07:50 Jarden Sk Re: Anubis
Ahoj, ja by som išiel do www.rataj-spk.cz/… je hnedý a ľahký, ale problematickejšie sadenie, alebo trochu ťažší www.rataj-spk.cz/… za mňa ale vhodnejší.
Platinum by som ti rozhodne nedoporučil, nie je pre začiatočníkov a má vlastnosti ktoré komplikujú prevádzku akva najmä ak má akvarista skúsenosť len s low tech akváriami a znižuje Ph, no a živorodky radšej 7 a viac.
Anubiasy sú pomaly rastúce rastliny a tomu treba prispôsobiť prevádzku a svetlo, pretože bez odkalovania, poriadnej filtrácie a s hromadením odpadu /živorodky/ z toho za chvíľu bude samá ruducha a liať tam tekutý uhlík a otravovať ryby a baktérie by som tiež nerobil.
Zvolil si si komplikovanejší štýl, ale dá sa...no bez odkalovania a poriadnej údržby to nedáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2020 07:13 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Anubis
Tak tam dej jen nízkou vrstvu obyč štěrku (písku). Účel je dekorace a taky se v něm usídlí bakterie. Když dáš dva cm po celé ploše tak to zas taková váha nebude. ( Škoda takového akva pro živorodky)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2020 05:51 R Muž ctibum [6926] Re: Anubis
Anubias dno nepotřebuje, řekl bych, a při takovém množství rostlin stejně nebude vidět, tak nedávej žádné. Bude se ti líp uklízet bordel po živorodkách...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2020 23:42 Anubis – Substrát pro anubias.
Zdarec všem tady,
řeším akva plné anubiasu,samotné akva bude 240x50x70 (dxšxv). Toho anubiasu bude docela hromada,počítám tak cca 1800ks - 80% budou tvořit malé rostlinky,zbytek 20% budou větší. 70% jich bude v substrátu a těch 30% bude na kořenech. Chtěl bych cca víc než 10 druhů Anubiasu. A teď co vlastně řeším,nejraději bych za substrát dal obyč křem.štérk,ale to by mi zvedlo hmodnost celého akva o cca 200kg což nechci. Uvažuji o Platinum soil,nebo něco němu podobnému-hlavně něco černého a né moc těžkého.Nevim jak moc se časem u tady toho substrátu mění vlastnosti a následně paramtery vody,stálost substrátu ( zda se rozpadá nebo né) odkalovat nikdy nebudu ani jsem to nikdy nedělal. Rybičky budou živororky,nějaký ten pancoš a šneci. Přečetl jsem toho si myslím dost o tady tom substrátu,ale všude je buď cajk a nebo úplně na h...o . Chci něco černého né lehkého- pálený jil ?!?!?! Jenom prosím nepište mi tady -proč tolik anubiasu,jak to bude vypadat,proč řeším hmotnost .... zajímá mě čistě jenom SUBSTRÁT - DĚKUJI.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2020 17:09 Žena Hapimere [84] Re: vlka
Tak ja se ptala hlavne za svagra, kdyz uz ten genius shani takhle veci predem a sam nijak nepatra jestli nedela blbost (17 let, co bych chtela smich) , tak jestli to pak muze vubec pouzit, to ze bych to pouzila i ja, no to jsem se spis svezla s dotazem :) ... ale diky vsem palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2020 16:53 Muž vlka [3453] Re: patka
A ,,rozhodíš,, si komplet celé AQ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.08.2020 16:38 Žena patka [112] Re: Hapimere
Nedávno jsi to založila,neni dobré stále se v tom vrtat a hrabat..To volcano je docela ostré,lehké,špatně v tom drží rostlinky..nedávala bych ho tam,aspoň teda teď...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2020 15:59 Žena Hapimere [84] Re: tramtra
Nooo dneska jsem poprve nachytala bettaka ze lezi pod kytkou, takze vlastne na dne... bude mu teda ten volcano vadit nebo ne? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2020 14:28 Žena tramtra [3202] Re: Hapimere
Tak nemusíš tam to dno dávat. Ale na rovinu, ti pancéřníčci do takové nádrže nepatří, je to pro ně malinké a navíc je to hejnová ryba, takže ve dvou jim nebude nejlíp. Šneci jako požírači zbytků obstojí velice dobře. Do 18ti litrů hrubého se snad k Bettě ani nic přidávat nedá. Šlo by pár krevetek, s novým dnem by neměly problém, ale těžko odhadnout, jestli je Beťák nesežere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2020 14:12 Žena Hapimere [84] Re: tramtra
No rikala jsem si ze asi budou muset pryc... jenze neco by tam chtelo na cisteni ne? Nechci aby tam byl bettak sam se snekama hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.08.2020 14:05 Žena tramtra [3202] Re: Hapimere
Beťákovi Volcano vadit asi nebude, taky v něm budou dobře držet rostliny. Ale pancéřníčky a ostatní ryby, co hledají potravu rytím v substrátu bych na tohle dno nepořizovala. Ty máš u Betty taky pancéřníčky ne? Když je prelovíš do velkého, klidně vyměň ten červený písek i ty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2020 12:58 Žena Hapimere [84] – Volcano black vs Betta
Svagr si nekde sehnal volcano black, myslite ze by se to dalo pouzit na dno pro bettu? Chtel pancernicky, nasla jsem nazory tak pul napul vhodne/nevhodne. Ale jde mi spis o tu bettu, ta moje se po dne nevali, vali se na rostlinach kdyz odpociva, samozrejme to nezaruci, ze on si poridi stejnou “povahu”... nicmene toho volcana ma mraky, takze bych si pak taky neco vzala a vymenila to svymu bettakovi za ten cerveny hrubsi pisek co ma ted... co myslite? On bettaka zatim nema, videl to u me a chce rovnou vetsi akva, nee mini... a nekde proste schrastil to volcano hmm (neptala jsem se ho proc)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2020 21:34 Žena Klárča [20] Re: Papik
Díky za tipy. Zkusím ten říční písek, do 60l akva snad bude stačit to menší balení www.sklorex-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.08.2020 16:40 Muž Papik [617] Re: Klárča
Substrát, který máš ničemu nevadí, klidně bych ho nechal. Horší je vrstva nad ním, moc velké kamínky. Rostlinám přes ně hůř prorůstají kořeny, do větších mezer zapadne krmivo a bude se tam pak rozkládat. Vyměnil bych je za nějaký menší, nejlépe inertní písek 2-4 mm, ne úplně světlý.

Třeba něco takového: www.sklorex-akvarium.cz/…
případně barvený flexi: www.sklorex-akvarium.cz/…

Rostlin mnohem více, přidat růžkatec a nějakou plovoucí, aby odebíraly živiny, časem je můžeš klidně vyházet. A výrazně bych ubral intenzitu světla, když budeš mít dost rostlin a vhodnou intenzitu světla, tak nakonec řasy skoro neporostou. Plus týdně měnit třetinu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2020 15:26 Žena Klárča [20] – Nové dno
Zdravím, poprosila bych o radu s vhodným dnem...mám nedávno založené 60l akvárium...drť aqua excellent svetla a pod nim tetra active substrát. Zřejmě to není úplně ideální. Začaly mi růst řasy (mimo jiné i tím ze jsem měla málo rostlin-momentálně dokupuji - rybicky.net/forum/5931-vybrana-smes-rostlinek--kolekce) ale radili mi vyměnit i dno (rybicky.net/forum/484-jak-na-rasy). Než budu sázet nové kytky, je to příležitost to cele předělat (a vyhnout se případným dalším chybám)...takže rada bych se zeptala:
1) na tu drť- v octu mi nesumela, ale třeba je nevhodná z jiných důvodu...mám ji nechat nebo dat radši něco jineho???
2) substrát nechat nebo se ho raději zbavit??? Cetla jsem ze muže být lépe i bez substrátu (kytky prý rostou i bez nej a muže naopak dělat problémy a podporovat růst řas) tak z toho nejsem moc moudra :-)
Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2020 18:13 Muž bergkamp [80] Re: Daben
Díky moc za radu. Do výživného substrátu se mi právě po zkušenostech vůbec nechtělo. Vyberu teda nějaké hnojivo ke kořenům. Teď musím jen vydržet než mi objednané akvárium dodají.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2020 15:57 Muž Daben [120] - CichlidyRe: bergkamp
Ahoj,pokud se nechystáš pěstovat náročný rostliny,tak bych to neřešil.Při odkalování by ti ten výživný substrát stejně prolejzal na povrch a dělal čurbes.Při zakládání AQ si dej tam kde budeš sázet rostliny hnojivo do dna,prodávají se různé www.rostlinna-akvaria.cz/… ,a máš na půl roku klid.Co se písku týče,určitě bych zvolil křemičitý písek oblý 2-4mm,v OBI 25kg za 130,- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.08.2020 20:49 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: bergkamp
Fotka k příspěvku Tak já si takové věci dělám sám. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2020 16:59 Muž bergkamp [80] Re: vaclav
Děkuji za radu. Odkalovač se mi líbí Sunsun HXS a měl by být i dostatečně dlouhý. Ještě prosím o názor, zda dát pod písek nějaký substrát pro výživu kytek (případně kolik) nebo ne? V menším akvárku jsem začínal s Diversa nutriplantem a ten dost barvil vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.08.2020 13:04 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: bergkamp
Na odkalování takového písku stačí odkalovač s dlouhým tubusem a trochu se to naučit. 8 cm je dost silná vrstva a podkládat kameny tvrzeným polystyrenem, ty menší mirelonem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2020 10:21 Muž bergkamp [80] Re: DH, vaclav
Díky za rady. A není problém při odkalování takhle drobného písku? Bude dostatečná velikost dna v průměru 8 cm = 150 kg, když budu umísťovat kameny? Když jsem je vybíral v řece a nesl zpátky měli teda pořádnou váhu. Případně něčím ještě podkládáte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.08.2020 09:45 Muž DH [335] Re: bergkamp
Fotka k příspěvku Z vlastní zkušenosti doporučuji
e-pisky.cz/…
Není jednobarevný, takže na něm nejdou vidět hned nečistoty.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.08.2020 09:02 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: bergkamp
Pancíci mají rádi jemné dno tak bych šel do písku do filtrací 1-2mm. V tak velkém akváriu bude časem CO2 Vital dražší než set na plynné CO2 a nebude to tak fungovat jako v malém, spíše naopak. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2020 08:54 Muž bergkamp [80]
Zdravím, chystám se zakládat 720 l akvárium (200x60x60 cm). Rostliny plánuju max středně náročné, určitě ne žádné kobercovky. Rozhoduji se pro použití jako dna říční písek 2-4 mm nebo křemičitý písek 2-4 mm případně menší zrnitost. U dna budou pancéřníčci a ancistrusy.
Hnojit bych chtěl kombinací CO2 Vital a PMMD (v menším akvárku to rostlinám prospělo).
Jakou výšku dna zvolit a stačí jen písek bez dalšího výživného substrátu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2020 23:36 Muž TomikVyskov [5] Re: vaclav
Mám to tam už od oběda, ocet je 8% a zatím žádné bublinky. Takže asi dobrá zpráva :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2020 22:47 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: TomikVyskov
Nech to v tom octu delší dobu někdy ta reakce trvá déle a ocet může být jen 5% a ne 8. Klidně přes noc. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2020 22:28 Muž TomikVyskov [5]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, je možné použít tohle dno a tyhle kameny? Nic z toho v octu nešumí. Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2020 22:23 Muž TomikVyskov [5] Re: Tommo
Podle mě tenhle německý by měl být přírodní tříděný, nikoliv barvený. Je to ten samý z Hornbachu.

www.amazon.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2020 22:22 Muž Tommo [828] Re: TomikVyskov
www.profiplants.cz/…

Není to přírodní, ale v akva to vypadá dobře ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2020 22:14 Muž Papik [617] Re: TomikVyskov
Záleží, jak moc tmavý. Pokud černý a hladký, tak leda černou, třeba čedičovou, drť hodit do míchačky a nechat obrousit do hladka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2020 22:11 Muž TomikVyskov [5] Re: Papik
Je vůbec tedy nějaká varianta, když člověk chce tmavý přírodní písek? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2020 21:40 Muž Papik [617] Re: romant
Však jasně, v popisu je to napsané. Ono moc černého přírodního nebude, aby to nebyla ostrá drť. Přírodně černý je určitě na Iwo Jime, ale to je trochu z ruky a určitě se nesmí vyvážet. :-D

Kdyby někdo objevil černý přírodní písek ve větším množství, který lze prodávat, tak mu akvaristé utrhnou obě ruce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.06.2020 21:35 R Muž romant [27987] Re: Papik
To samý je flexi, obarvený přírodní křemičitý. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2020 21:16 Muž Papik [617] Re: Tomáš
Tak to by mě taky zarazilo, teda spíš rovnou odradilo. Nic neriskuj a kup si černý flexi, ten je léty prověřný. Třeba zde: www.sklorex-akvarium.cz/…

U toho v Hornbachu píšou sice přírodní, ale přírodní písek je obarvený nebo poplastovaný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2020 21:08 Tomáš – Natur-kies
Ahoj, máte prosím někdo zkušennost s tímto přírodním pískem? Líbí se mi ale zarazily mě recenze.

www.hornbach.cz/…

Děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2020 20:05 Muž Maro_s.12 [96] Re: vaclav
Super moc děkuji za rady a jsem rád že jste mi pomohli se rozhoupat a děkuji za typ na pisek zítra to pujdu všechno zařídit a šup do akvárka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2020 19:01 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Centisi
Mám ho už v třetím akváriu ( jen ho přendavám) a tak nejméně 10 let ale spíš 15. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2020 18:58 Muž Centisi [33] Re: vaclav
nemám zkušenosti s takovýhlema jemnýma pískama a tak mi nezbývá než ti věřit X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2020 18:56 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Centisi
www.chlorito.cz/…
eshop.techneco.eu/…
tenhle je nejlepší není tam tolik toho příliš jemného písku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2020 18:51 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maro_s.12
Vyměníš dno zasadíš rostliny a až zákal sedne což je druhý den dáš tam ryby. Musíš pak častěji měnit vodu a odkalovat nic víc. :-)
rybicky.net/fotogalerie.php… druhý den
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.06.2020 18:40 Muž Centisi [33] Re: Maro_s.12
živiny ze sloupce si bere každá rostina,jen některá víc,některá míň..ty kořenící preferují hlavně příjem kořenama,to můžeš podpořit třeba kapslí osmocote k rostlině,nebo kuličkou bivoje či jiným podobným...záběhu bych se nebál..použij co nejvíce starý vody a co nejvíce filtrační hmoty která je zaběhlá..postupně to nahradíš a vyřadíš... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2020 18:21 Muž Maro_s.12 [96] Re: Centisi
takže tam dát jenom ten pisek a prostě počítat s delším zabehem ? nevadi mi to času mám dost akorát staré dno a detrit v nem by mohli prihnojit koreny pár rostlin které neziskavaji živiny z vodniho sloupce. Děkuji za rychle reakce nějak se s tím poperu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2020 18:02 Muž Centisi [33] Re: Maro_s.12
po chvilce to dopadne tak,že ten jemnej písek ti propadá na dno a nahoře zůstanou ty větší kamínky...
sakra pozdě :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2020 18:00 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maro_s.12
To hrubší dno ti vyleze nahoru nebo ho vyhrabou piskořky, já bych ho tam nedával. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2020 17:28 Muž Maro_s.12 [96] – Dno
Ahoj mám otázku. Zakládám nové akvárko a chtěl bych se zeptat na tohle. V jednom rostlinnem akváriu pouze s krevetkama mám šterk s frakci tak 3-7 mm. Rostlinam se tam darí no chtěl bych do nového akvária kremičity písek do filtrace. A chtěl budu tam i pár rybek pak později takže moje otázka zní. Můžu použit to staré dno s tou větší frakcí naspod a na to dat kremičity pisek ? Jde mi o to aby mezi to nezapadali kousky jidla a detrit a neuhnivalo to tam proto ten jemnejši pisek. Když dám naspod to staré dno a nahoru ten pisek nebude tam mene kysliku a nebudou se pod piskem rozkladat zbytky s toho starého dna? Rostlin mám tolik že jim už nestačí 120l takže teď pujdou do 260 a časem chci pridat i hejnove ryby třeba neonky. A staré dno by mohlo urychlit vznik kolonii nitrifikačnich bakterii spolu se zabehem nového i starého filtru v tom samem akva. Snad na to jdu dobre jen mi vrta hlavou to dno. Dno je základ a nechci udělat nějakou chybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.06.2020 06:58 Muž Shimi [683] Re: Xif
Marimex se dá sehnat i jinde, v tom problém není, ale mně jde především o barvu. Drtivá většina písků do pískových filtrací je bílá a to já nechci. Ten Min2C má specifickou barvu, takovou okrovou a to se mi právě líbí.
Nekupujte si černobílou drť která se běžně prodává v akvaristice.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 90 91

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 114453x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3914-jake-dno-do-akvaria-?od=251