Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké dno do akvária?

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 50 Přejít na další stránku   1  
Jaké dno do akvária?
Nekupujte si černobílou drť která se běžně prodává v akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 17:02 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: kopčem
Záleží, co za dno. Třeba flexiobklady- 1,6kg odpovídá 1l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 17:01 Žena michala [0]
Fotka k příspěvku Mam vhodne dno pro neonky a pavi ocka? Dnes jsem vyhodila egeriu densu, uplne se rozpadala, tak jestli to nebylo dnem, ani nevim co to vlastne je.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 17:00 R Muž romant [27981] Re: kopčem
Tady se můžeš orientačně odpíchnout. www.akvamalawi.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 16:51 kopčem – Poradte prosím
Kolik substrátu budu potřebovat do 200litrového akva míry dna 100 na 40 cm.Chci si objednat a někde píšou v litrech někde v kilech.mám v tom zmatek. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 21:19 Muž acik [416] Re: kopčem
zkus se zaregistrovat,založ prezentaci,dej nějaké fotografie akvária a určitě dostaneš dosti rad,nemusí to být špatné dno,chyby se dělají různé. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 21:04 kopčem – pomozte
Prosím poradte jaké dno dát do akva.Rád bych aby rostly kytky.V součastném se nedaří a chci to celé od základu předělat. Díky sad sad sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 20:20 Muž DrChila [243] Re: NooBob
taky hezky nakombinovaný aby to nebyl jednolitej povrch
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 20:02 Muž PedroRabiaSorda [83]
ten fluval je přibližně stejně hrubý jako liapor, jen je černý. Mám jejich kombinaci v akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 19:30 Muž DrChila [243] Re: Urtman
Uvidim podle hrubosti jakej budou mít liapor v hornbachu v praze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 19:14 JoKa Re: DrChila
U mě dobrý... Používám přesně tohle v betárkách a jednom krevetáriu (betám nevadí, když se z akva stane prales, spíš naopak), jako podklad pro rostliny... Jenom mám navrchu vrstvu modrého (ne můj výběr, betárka jsou jakoby mojí mladé, i když se o ně starám já)... Jinak zkušenost s liaporem nemám, takže porovnat nemůžu, ale rostliny jedou jako divé...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 18:46 Muž DrChila [243]
Nemá někdo zkušenost s tímto dnem?
www.spokojenypes.cz/…
Nebo radši liapor? než toto cenově to je trošku víc někde jinde

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 21:45 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Tomiino
Jen ke stonkovkám je dávat nemusíš. Echinodorům a jiným kořenícím rostlinám těmi kuličkami ale uděláš radost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 17:47 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Tomiino
ne, nepokazíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 17:46 Muž Tomiino [43]
Takze koupi zakladnich jil.kulicek bez plantex CSM+B+ KNO3 a dodanim k echacum a stonkovym rostl.nic nepokazim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 17:41 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Tomiino
mají, v jílových kuličkách jsou taky živiny, jen je dáváš do dna - kytky je berou postupně, nemáš přebytek živin ve vodě, nemusíš moc řešit CO2, světlo je taky lepší slabší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 17:36 Muž Tomiino [43]
vzdycky na neco prijdu a plavu :-) takze jilove kulicky nemaji nic spolecneho napr s KNO3?s hnojivem co nabizi napr v rostlinne akvaria.cz?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 17:33 R Muž romant [27981] Re: Tomiino
Proč? To je kapánek jiné hnojení než do vodního sloupce, to je tzv. zásobní hnojivo a je to taková sedlácká verze těch dražších o živiny obohacených substrátů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.11.2013 17:29 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: Tomiino
ja mám v akva štrk z potoka u nás, všetko v pohode,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 17:28 Muž Tomiino [43]
jasny,ale s pridanim jilovych kulicek (pridanim hnojiva) bych musel jeste zvedat osvetleni ne?mam 99w na 300 l...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 17:20 R Muž romant [27981] Re: Tomiino
Ten klasickej betoňák, jak zde je psáno, klidně i samotnej a do něj ideálně hnojivo v podobě jílovejch kuliček běžně komerčně dostupnejch a je do začátku dno pro drtivou většinu rostlin připraveno. To hnojivo lze samozřejmě vpravit do substrátu kdykoliv a nejen do toho betoňáku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 17:06 JoKa Re: Tomiino
Na úplné dno nejlepší vrstva klasického betoňáku a na ten si dej písek jaký chceš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 17:04 Muž Tomiino [43]
Ahoj vsem chtel bych se zeptat jestli je potreba pro nenarocne rostliny davat specialni drahe pisky nebo staci ricni pisek koupeny z akvaristiky a pockat si na ziviny z vykalu ryb :-) ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 20:20 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Rybka
matika základní školy...

akva 100*40*50 = 200l
pokud je výška těch 50cm tzn 4l na 1cm výšky, 27l amazonie zn. výška substrátu 6,75 cm

na můj vkus málo...

edit: grrr, to formátování mě zabije
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 19:56 Muž AK47 [4]
Dnes jsem narazil na barevny kremicity pisek, ktery je o pulku levnejsi nez flexiobklady a dle popisu by to mohlo klapnout i jako dno. Zde jsem o teto firme nic nenasel, napsal jsem jim zda je pisek barveny sazemi a nasledne epoxidem, nebo jaka je vyrobni technologie. Treba nekdo zna a mohl se podelit o zkusenost.
www.sandsystem.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 15:16 Rybka
Ano aditiva použiju. Bude 27l amazonie dost na akva 100x40x50?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 14:25 Muž bago [6] - AmerikaRe: Rybka
Nemusis davat ten substrat ma v sebe dost zivin ,ale pokial sa rozhodnes ho tam davat, tak musis dat viacej Amazonie, aby ti pri odkalovani ,,nevysiel" na povrch.Pripadne mozes pouzit hnojiva(aditiva) do dna Ada Bacter,Penac, ai.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 13:54 Rybka
Ahoj, zakládám nové akvárium s použitím ADA amazonia a zajímá mě jestli je nutné použít zásobní substrát (power send special) www.prirodni-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2013 22:19 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Harrytomas
Přesně tenhle písek mám... asi 50 kg, koupil jsem ho do Třístovky po dobrých zkušenostech ze 38ky. Ale pak jsem poznal Liapor a tak písek zůstal v pytlích. Ale jak říkám, zkušenost s ním mám dobrou, zrnka nejsou ostrá, pěkná přírodní barva, spokojenost. Jediná nevýhoda je, že to prostě není Liapor :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2013 17:32 R Muž romant [27981] Re: Harrytomas
U mě dobrý, tedy jako že to podle fotky hodnotím jako v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2013 17:29 Harrytomas
Ahoj,
nemáte někdo zkusenosti s tímto akva. pískem? Objednávku flexiobkladů jsem zatím pozastavil. Tuhle prodejnu mám kousek od domu, takže by odpadlo poštovné z flexiobkl.
Vaše názory?

www.akvaplzen.cz/…
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2013 01:45 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Designer
No, konečně jsem se dočkal i odkazu na Liapor... z osobní zkušenosti mohu říct, že nejdříve jsem objednal 90 kg říčního písku, potom asi 60 kg flexiobkladů a nakonec šel do akvárka pytel Liaporu.... pak už zbývalo jen rozprodat ty Flexiobklady a krásný říční písek, protože co jsem zasadil rostliny do Liaporu, nechci nic jiného... ale o tom se píše v tebou doporučovaném vlákně hodně pro i proti názorů... já mám jen samá pro :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2013 01:40 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Designer
Tenhle recept je super... pro člověka, který ví, co dělá... Ale neměli by ho číst začátečníci... protože ti si nepřečtou, že do takto zakládaného akvárka opravdu nesmí 5-6 týdnů nic živého přijít (nebo prostě tak dlouho, dokud je tam jakýkoliv čpavek nebo dusitany).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.10.2013 19:24 Žena darka [520] Re: Harrytomas
A kalkulátor je tady www.akvamalawi.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.10.2013 19:20 Žena darka [520] Re: Harrytomas
Flexiobklady ( černé) jsem objednávala celkem 2x, poprvé v tom bylo humusu ...., propírali jsme to i s manželem donekonečna a měli ruce po lokty černé ;-) než z toho šla trochu čistá voda, podruhé nebylo třeba proplachovat skoro vůbec, takže na otázku : "Jak moc to propláchnout?" se docela těžko dá fundovaně odpovědět ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.10.2013 19:02 R Muž romant [27981]
Jinak pro všechny, ne aby jste si po přečtení jeho(Designerových) doporučení začali myslet, že to je ta jediná a správná metoda jak dobře založit akváriu. Ta jeho metoda je nicméně možná, ale chce to vědět co člověk dělá a trošku znát souvislosti, jak to funguje, či bude fungovat. Takže kdo se nebojí lehce zaexperimentovat, směle do toho. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 18:57 Harrytomas Re: Designer
Jo diky, jdu objednat flexiobklady a substrat pod sterk si ještě necham projit hlavou.
Diky vsem za help :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.10.2013 18:56 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Harrytomas
Vyzivne substraty pod pisek/sterk mohou byt fajn, leckde jsou chvaleny, leckde se dokonce tvrdi, ze to bez nich snad ani poradne nejde... ale ono to jde, i s cistym piskem, jen to chvili trva, nez se zabehne. Pak v tom dokaze vyrust snad i motyka.

Ale muzes zkusit i jine materialy rybicky.net/forum/16474 .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.10.2013 18:50 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Harrytomas
Ja to musim popsat, jinak bych se sebou nevydrzel. Salat je metoda rychlozabehu akvaria, zrejme ne uplne obecne doporucitelna, ale mne zabrala bajecne. To se spari poradny kus salatu (ne vlasskeho, myslim listovy, ledovy neva, staci prolit varici vodou z rychlovarky a par minut v ni nechat) a ten se da do akvaria. Filtr tam s temi cary mele, v akvariu lita osklivy sajrajt, ktery nadherne hnije, az za 14 dni skoro zmizi (zbyde par nejodolnejsich zilek). Pak se vymeni parkrate voda (pred tim se pozve navsteva, aby nevericne koukala do akvaria bez ryb, zato s hnijicim salatem) a akvarko je za mesic dokonale pripraveno. Kdyby tam v te dobe zabehu byl jakykoli zivocich, tezko bych uveril, ze v te cpavkove lazni prezije. Nicmene rostliny to snesou, takze se daji vysadit hned pri zakladani jak je obvykle a nic jineho tam stejne nema co delat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 18:49 R Muž romant [27981] Re: Harrytomas
Může být, jenom při odkalování pamatovat na to, že není dobrý do dna hloubkově vorat, aby ten výživnej substrát zůstal tam kde má.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 18:46 Harrytomas Re: Designer
A co tohle pod sterk? www.levnaakvaristika.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 18:39 Harrytomas Re: romant
To uz mam nacteny, ale dik :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 18:38 Harrytomas Re: Designer
No prave ze moc dobry dno nemá. Je to nejakej polskej hnus - obarvena keramicka drt na cerno, coz mi nepripada, ze by bylo idealni.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 18:35 R Muž romant [27981] Re: Harrytomas
Mrkni na tento osvětovej článek, jak to autor, jenž rozumí svému řemeslu pojal. rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 18:34 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Harrytomas
Tak pokud tam ma kamos nejake pouzitelne dno, a namas vylozene neco proti jeho vzhledu, nabizi se jej pouzit, rozjede se to rychleji.

Jilovou kulickou pod zasazene rostliny:
www.akvarista.cz/…
nic nepokazis. Videl jsem je za neco kolem 100Kc v Hornbachu, ale treba jilove kulicky napustene PMDD muzes sehnat levneji na burzach a taky Ti udelaji dobrou sluzbu. Je to specialne pod rostliny jako Echinodorus prima start, maji z ceho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.10.2013 18:30 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Harrytomas
Mrkni ke mne: rybicky.net/nadrze/17109
12kg je O.K., stacilo by i o neco mene, v levem zadnim rohu je to tam uz i zbytecne vysoko. Ono to akvarko nema na vysku moc, takze davat k predni stene vic nez 2 az 3cm je plytvanim prostorem, stejne si k prednimu sklu nedas neco velikeho, co by potrebovalo hluboko korenit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.10.2013 18:29 Harrytomas Re: Designer
Co by jsi tedy pod nej doporucil? Jilove kulicky, nebo něco jiného? Akva budu dědit od kamose, který odjizdi na pul roku pryc a uz zustane moje, Bohuzel ho ma v zalostnem stavu, takze tady hltam co nejvic informaci ( jsem zacatecnik ) aby se mely rybky dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 18:27 Muž ondralomnice [81] Re: Harrytomas
Mám dno 80X30 a mám ho tam 15kg je pravda že pod nim mám vrstvu deponitu od DENNERLE ale takovejch 10-12 kg určitě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 18:24 Muž Yirka [9118] Re: Harrytomas
Když jsem měnil dno za flexiobklady, dával jsem pouze FO a jen jsem lehce propláchl. Naprostá spokojenost, prachu minimum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 18:23 Harrytomas Re: ondralomnice
Diky oběma za radu. Mel by to byt tenhle: flexiobklady.cz/…
Akorát ještě premyslim kolik ho bude třeba to akva které ma rozmery 60X30X30. Nekde jsem tu videl kalkulator, ale nemuzu ho najit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 18:19 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Harrytomas
Mam sice pisek od Tomi, ale jak se divam, bude to totez.

Ja doporucuji proprat a to docista docista. Z toho Tomi tekla vylozene "malta". Dej ho trosku do kbeliku a zkus, jestli z toho jde taky tolik svinciku a jestli to chces dat do akvaria i s tim. Az to uvidis, tipuji ze to nejspis properes jako ja.

Jsou jiste ruzne pohledy na vec. Muj je takovy, ze se snazim pri zakladani akvaria dodrzet temer sterilitu (s hodne velkou nadsazkou, i kdyz jsem ochoten nekdy prat pisek i v hypermanganu). Co potrebuji, si do akvaria dodam, a nejsem zvedav na to, co se tam doda nahodou a jak se povede.

Problem takovehoto uplne cisteho pisku, a samotneho bez cehokoli pod nej, je v tom, ze potrebuje v akvariu asi tak pul roku, nez se zanese a nez v nem neco lepe roste. Kdyz se pod zasazene rostliny daji jilove hnojivove kulicky, muze neco rust uz od zacatku, ale je znat, ze to uplne ono neni, s pribyvajicimi mesici (a zanasenim dna) se to zlepsuje.
Nekupujte si černobílou drť která se běžně prodává v akvaristice.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [50] ...... 90

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 114278x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3914-jake-dno-do-akvaria-?od=2451