Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čedič v akváriu

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Čedič v akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2016 08:58 laki3 Re: jiri609
heled vcera sem vzal smirkovy kotouc a brousil co to slo, to "zelezo" slo pryc a zustaly tam jen zbytky, nalozil sem to vse do vany na zahrade, bylo mi receno ze priroda si s tim casem (tydny mesice) poradi a pak by to mohlo byt pouzitelne do akva ;) tak uvidim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 17:23 jiri609 Re: laki3
mám pocit, že tohle nevydrhneš, to je to železo v hornině... z druhé strany si nejsem jistý, že bude barvit, to chce vyzkoušet třeba v kýblu vody... ale asi díky tomu není ani tak atraktivní....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 13:30 laki3 – cedic
Fotka k příspěvku ahoj, dneska sem si privezl cedic primo z lomu, chlapik akorat rikal ze obcas obsahuje vetsi mnozstvi zeleza, ale je to u vyjimek, muze to mit vliv na vodu?

cedic sem vydrbal kartacem od hliny az zcernal smich ted ho zkusim polejt octem a mozna nalozim do roztoku hypermanganu, nebo drobet sava

drhnu cedice jako zdivej a furt nepoustuˇi tennoranzovy humus, jak se ho zbavim? prepokladam ze pokud hondam do akva s tim tak mi to obarvi vodu, diky za rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 11:33 bettasvetcz Re: martin386
Tak vhodný no je docela dosti ostrý a docela blbě se propírá do uplné čistoty jen ta cena je drobátko mimo smich smich tuna toho šterku stojí 600Kč, mam ho na zahradě dvě multikary, asi to napytlíkuju a budu milionář
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 10:47 fodera Re: martin386
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 02:43 Muž martin386 [17] - Živorodky – Čedič
Zdravím, je to vhodné do akvária pro krevetky ?
aukro.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 17:24 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: Feferonek ®
Tak uvidíme :-) Asi zostanem pri kremičitom priesku, keďže viem o ňom viac hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 11:12 Muž Feferonek ® [14] - AmerikaRe: Michaldvd
Zdarec.Tak já osobně mám jenom kladné zkušenosti.Koupil jsem na Aukru ( cm.aukro.cz/… )jsem spokojen,jenom jsem ho musel asi tak dva dny propírat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 19:16 Muž Michaldvd [45] - Asie
Čo hovoríte na čadič? Idem meniť dno z bieleho piesku na čierny substrát. Rozhodujem sa medzi čadičovým a kremičitým, našiel som tento kremičitý štrk www.aquascape.cz/… ale radšej by som kúpil piesok ktorý sa používa na flexi obklady, je takej istej zrnitosti, je to taktiež kremičitý ale navyše omnoho lacnejší. No teraz mi ide len o to, či sa nebude lepšie dariť rastlinkám v čadičovom dne...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2011 16:55 Muž fido16 [631] Re: filipsi
Dal jsem to do misky tak 50 gramu a zalil to deckou octu a nic nesumelo
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2011 16:45 filipsi Re: fido16
fido16 napsal: .. je na nem napsane ze je to mix cedice a mramoru...
To ti proste sumet musi. Jestli nesumelo, bud kecaji a mramor tam neni, nebo to jen sumi tak, ze to nevidis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2011 16:39 Muž fido16 [631] Re: ustavprochore
velikost zrn je 1-4 mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2011 16:36 Žena ustavprochore [567] Re: fido16
Řešte taky velikost zrn a jejich ostrost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2011 16:32 Muž fido16 [631] Re: romant
Tak mi to nešumělo musím stejne dokoupit ještě aspoň ze 4 kila mám toho málo. Tak zkusím sehnat říční
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2011 16:17 R Muž romant [27987] Re: fido16
Proč, ne. Ovšem mramor není moc dobrým společníkem, hlavně pro rostliny. Čímž ovšem neříkám, že to s ním nejde, ale chce to mít už nějakou zkušenost, aby člověk věděl jak na to. Do začátku bych ho nedoporučoval. To jestli je to skutečně nějaký tzv. závadný mramorový substrát otestuj octem. Když bude šumět, tak je to jenom na tobě na co se cejtíš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2011 16:08 Muž fido16 [631]
cau koupil jsem sterk od jk animals a je na nem napsane ze je to mix cedice a mramoru bude to neco uvolnovat nebo tak? Jinak muzu smichat 2 druhy sterku dohromady?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 20:09 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: kojakfx
Na výstavách povolují čedič jako inert, žádné parametry by měnit neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2011 18:13 kojakfx
ja si nechal poslat z polska 20 kg čediče drceneho černeho granulace 0,5 až 1 mm tak jsem žvedavej co me to udela s vodou ?? :-) co vy na to daj se dat do toho krevety ??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.06.2009 22:56 Muž filipsi [1295] Re: Acinonyx
Panove neblaznete, mrknete kolik je v bezne, stredne tvrde vode v 50-ti litrech vapniku, horciku ....
Kdyby sklo melo jakkoli meritelne ovlivnit slozeni vody v akva, za rok nam vytece na podlahu, protoze se cele rozpusti ;-)
To, ze sklo jde rozpoustet, leptat, ... nijak nezpochybnuju.
Podobne je to i s cedicem. Muze (a casto hlavne zpocatku i mirne vodu v akva ovlivni), ale nema smysl o tom vubec mluvit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.06.2009 22:29 Acinonyx Re: Johan
Povazujem sa za chemicky zdatneho. ;-) Sodik ano, ale ten som zanedbal kedze okrem vodivosti vyrazne neovplyvnuje kvalitu vody. Horcika je v skle relativne malo (MgO<1%), vapnika zhruba tak isto ako sodiku (9-14%; ich oxidy). Ten vapnik ma specialne zaujal, ked som nedavno cital analytiku na statnice spim kde pisali, ze niektore odmerne roztoky nie je dobre skladovat v sklennych flasiach (napr. EDTA), lebo vapnik sa do vody vyluhovava.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 22:25 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Acinonyx
I vápník? Když pominu různé složení, tak sem myslel, že převážně sodík a hořčík ;-) . Třeba někdo chemicky zdatný napoví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 22:23 Acinonyx Re: Johan
No ved prave, ide o to, ze tak cadic ako i sklo sa vyluhovavaju do vody minimalne. (Len tak pre zaujimavost so skla sa ciastocne uvolnuje vapnik, ale vo velmi minimalnej miere. :)) Ja som si tiez chcel iba rypnut. ;) Ale inak vdaka, aspon som sa nenudil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 22:20 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Acinonyx
Pravda. Spíš než inertní sem myslel chemicky nezvětratelný. Všechny jiné substráty než křemen vodu ovlivňují. Ale myslím, že u většiny to můžeme pustit z hlavy. Jen sem měl potřebu reagovat.
Čedič je zásaditá hornina ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 22:14 Acinonyx Re: caja008
2 caja008: Odporucal by som pouzit iba jeden druh kamenov, vacsinou to vyznie ovela lepsie. Teda iba cadice, a ziadny biely kamen. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 22:13 caja008 Re: Johan
Jo tak jo díky moc za rady. Mám takový plámn ze předelám akvárko.Na dno dám cernej sterk na to pár tech čedičů a k tomu náký kořeny a neco bílího myslim kámen. To celý osadim nakejma rpostlinky. pak tam hodim neonky a je hotovo potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 21:58 Acinonyx Re: Johan
Tak to potom aby sme ani radsej nerobili akvaria zo skla, lebo ani sklo nie je inertne. :P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 21:57 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Kaphiler
Jediné co je z "akvaristických" substrátů inertní je křemen ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 21:36 Muž Diego [72] Re: Kaphiler
Jedinný problém je akorát takový,že je o něco ostřejší.Jinak jsem s ním neměl problém... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.06.2009 21:33 Kaphiler Re: caja008
Viděl bych to bez problému. Čedič je zcela inertní. problém by byl, kdyby v něm třeba byla nějaké minerální žíly. Což většinou v čediči nebývají. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 21:20 caja008 – Čedič v akváriu
Dobrý den. Chci se zeptat jak je to s čedičem akváriem. Jestli se to nák projeví na kvalite vody nebo na zdraví rybek. Mám tam tetry a paví očka.
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 2058x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11234-cedic-v-akvariu